Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) KTTech válasza gabipaci (#8000) üzenetére


KTTech
veterán

A DNS az oldja fel az URL-eket IP címekre. A Torrentnek erre nincs szüksége, hiszen mindig IP címeket kap, ezért megy. Ha a DNS-re panaszkodik a gép, akkor valószínű nem működik a szolgáltatód DNS-e. Ilyenkor jó megoldás lehet a Google DNS-ét beállítani másodlagos DNS-nek (8.8.8.8), az általában menni szokott...viszont lassabb mint a szolgáltatók saját DNS szerverei. Valamit valamiért...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#8002) gabipaci válasza KTTech (#8001) üzenetére


gabipaci
addikt

Köszönöm a felvilágosítást, vésztartaléknak bőven jó lesz a google dns! :R

Logitech hardware tester

(#8003) Daemon09 válasza L0CK3 (#7995) üzenetére


Daemon09
őstag

Ez így elsőre nem egészen egyértelmű számomra. Putty-ba kell beírnom ezt? Melyik meghajtó betűjele kell? Megosztás neve az, ami Shared Directories-ben van Network Shares menüpont alatt a wrt-ben? Felhasználó, jelszó gondolom az kell, ami a routerhez való belépéshez is.

(#8004) n_atsi


n_atsi
tag

Segítség !

DD-WRT alatt nem tudok csomagokat telepíteni. :O

Hiba:
opkg: can't resolve symbol 'glob64' in lib 'opkg'.

Már minden lehetőséget kipróbáltam, amit találtam a neten.
Valószínűleg Én vagyok a hülye, gondolom a leírások alapján működnie kellene.
Lenne szíves valaki leírni, hogy pontosan mit kellene tennem?
...olyan igazi szájbarágós módon :R
...és esetleg a nattila70@gmail.com - re is elküldené?

Köszönettel: Atis

(#8005) L0CK3 válasza Daemon09 (#8003) üzenetére


L0CK3
csendes tag

Windows parancssor (zászló ctrl mellett + r -> cmd -> enter).
Annak a meghajtónak a betűjele amire windows alatt fel akarod csatolni a megosztást, pl., ha 'x:'-ot írsz, akkor lesz egy 'x' meghajtód, ami a samba megosztott mappádat tartalmazza majd, ezt eléred intézőből és commanderből is.
Megosztás neve az, amit megadtál megosztásnévnek, luci felületen nem tudom hogyan néz ki, de config file-ban így:

/etc/samba/smb.conf:

[global]
...

[homes]
...

[saját_megosztás_neve]
path = megosztás_elérési_út
read only = yes
guest ok = yes
create mask = 0700
directory mask = 0700

/etc/config/samba:

config samba
...

config sambashare
option 'name' 'saját_megosztás_neve'
option 'path' 'megosztás_elérési_út'
option 'read_only' 'yes'
option 'guest_ok' 'yes'
option 'create_mask' '0700'
option 'dir_mask' '0700'
#option 'users' 'abc'

Felhasznév és jelszó akkor kell, ha állítottál be külön felhasználót, külön jelszóval.
Ha 'guest ok = yes', akkor a '/user:'-rész elhagyható.

[ Szerkesztve ]

..trying to make the best of, it's absurd..

(#8006) nimfas


nimfas
addikt

A képen a "Physical Path" részhez /mnt/hdd/downloads vagy a sda1 rész kell....?
Allowed Usernek be kell írni vkit vagy ha üres akkor mindenki látja a megosztást?

Create ill. dir mask-hoz mit kell írni ha file-t és könyvtárat is szeretném engedélyezni, hogy létrehozzon, töröljön??

Egyébként a Samba.conf.template a következő: (kedves Kolléga ;-) ajánlásával)

[global]
netbios name = ROUTER
workgroup = WORKGROUP
server string = NAS
syslog = 10
guest ok = yes
guest only = no
encrypt passwords = false
host allow= 192.168.
obey pam restrictions = yes
socket options = TCP_NODELAY IPTOS_LOWDELAY SO_RCVBUF=8192 SO_SNDBUF=8192
unix charset = UTF-8
display charset= UTF-8
preferred master = yes
os level = 20
security = share
guest account = nobody
force user = root

[share]
path= /mnt/hdd
browseable=yes
public=yes
writable =yes
force user= root

(#8007) nimfas


nimfas
addikt

fene... 1 kérdés lemaradt...

Ha csatolom Luci-ban a meghajtókat, és rányomok a save and apply-re akkor pörög-pörög, de olyan mintha lefagyna a Luci belé.... erre van vmi megoldás már, vagy csak velem történt meg???

(#8008) nimfas válasza nimfas (#8007) üzenetére


nimfas
addikt

Erre talán megvan a megoldás....

Fstab-inijében az indítást átállítottam 60-ról 90-re... ezt találtam visszakeresve a problémára.

Remélem megoldja :-D

(#8009) bupé


bupé
csendes tag

Sziasztok!

Annyi jót olvastam erről a routerről, hogy vettem egyet. Nem feltétlenül szándékszom 'megokosítani', elég amit gyárilag tud.
Kérdés, hogy tudja-e, amit szeretnék:
USB-t könnyedén elérem akár Total Commanderrel is, de én wifin szeretném elérni, ez még nem jött össze.
Ráadásul súlyosbító körülményként iPaddal. Nem DDNS-sel akarom elérni, mert a tartalmat nem akarom megosztani a világgal, csak wifin szeretném kommunikáltatni az iPaddal. Ráadásul az Almába születni kell, a Safari nem komálja az ftp-t.

Szerintetek álmot kergetek?

Köszi.

(#8010) Intruder2k5 válasza bupé (#8009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem ismerem az iPad-ot, de az biztos, hogy a router szempontjából teljesen mindegy, hogy Ethernet, vagy WiFi, ugyanis mindkettő ugyanaz a LAN! A megosztásnak ott is látszódnia kell, ha ez nem így van, akkor a hiba okát az iPad-ban keresd...

[ Szerkesztve ]

(#8011) nimfas válasza bupé (#8009) üzenetére


nimfas
addikt

Szia!

Tudtommal a gyári firm nem tudja az FTP, (se a wan felé való megosztást, csak belső hálón) tehát ez kapásból kilőve, az előttem szólónak igaza van, tényleg mindegy hogy kábellel, vagy WIFI-n kötöd össze a hálózat gépeit, ugyanarra a routerre, hálózatra cstlakozik.....

(#8012) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Most vettem egy ilyen 1043ND router-t, és vmi nem oké,mert simán beállítom, mint az előző tp link routeremet, és "connecting..."

és itt megállt a tudomány... kábelek jók, mert után visszadugom a gépbe, és simán tudok netezni... minden be van állítva...

vmi tipp? most vettem, és default firmware van rajta...

(#8013) RockHaRD


RockHaRD
addikt

annyi változott, hogy mostmár rájöttem, h áramot elveszem tőle, meg szét huzok minden kábelt, majd minden össze, és egyből csatlakozik... de minden reconnectnél ezt kell csinálni? :F

(#8014) Tosee válasza RockHaRD (#8013) üzenetére


Tosee
őstag

Milyen internet (adsl, kábelnet)?
PPPoE (adsl) esetén:
Wan Connection Mode -ot, Connect on demand ra kell állítani, és az értékét 0-ra!
Esetleg firmware frissítés...

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#8015) RockHaRD válasza Tosee (#8014) üzenetére


RockHaRD
addikt

80/25-ös digi, és pont most próbáltam ki ezt a connect on demand-os dolgot, és úgy néz ki, h működik :)

firmware-ből a legújabb van rajta

:R:R:R

(#8016) pereces válasza bupé (#8009) üzenetére


pereces
tag

van már program amivel megy a samba share ipad-on, a FileBrowser nevű is ilyesmi de én nem próbáltam ki

(#8017) GML


GML
őstag

Egy röpke kérdés. Hol és hogy tudom beállítani, hogy telneten/SSh-n keresztül be tudjak menni kívülről? Mmint WAN porton keresztül, nem helyi hálón? Sajnos csak napközeben van egy kevés időm foglalkozni a routerrel de azt is távoli kapocslatként...:(((

(#8018) Intruder2k5 válasza GML (#8017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

/etc/config/firewall

config 'rule'
option 'target' 'ACCEPT'
option 'src' 'wan'
option '_name' 'ssh'
option 'proto' 'tcp'
option 'dest_dport' '22'

A port száma nyilván cserélendő az általad használtra...

(#8019) GML válasza Intruder2k5 (#8018) üzenetére


GML
őstag

Nem lehet webes felületen valahogy megoldani? mint mondottam sajna nem vagyok otthon és csak a webes felület áll rendelkezésemre...

(#8020) hati válasza GML (#8017) üzenetére


hati
addikt

Jó erős jelszót adjál, esetleg tanusítványt is használj, mert nekem tele van a log belépési kísérlettel.

(#8021) gyugyo79 válasza hati (#8020) üzenetére


gyugyo79
addikt

Rakjátok át a portot a 22 -ről mindjárt nem lesznek próbálkozások.

(#8022) hati válasza gyugyo79 (#8021) üzenetére


hati
addikt

Ja és a céges dubla tűzfalon is nyittassak portot... :C

(#8023) snemeth válasza GML (#8019) üzenetére


snemeth
aktív tag

A Gargoyle-nál megoldható a webes felületen történő beállítás: [link]

(#8024) Intruder2k5 válasza snemeth (#8023) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A WebIf-ben is, mivel abban meg van beépített editor...

[ Szerkesztve ]

(#8025) nimfas


nimfas
addikt

[link]
Erre Valaki? :-D

(#8026) gabipaci


gabipaci
addikt

Hi!

Szintén tudom, hogy nem itt kellene kérdezni, de itt segítőkészek az emberek, és esetlag tudjátok, hogy hol tegyem fel a kérdést:
D-link DNS-320 NAS, elvileg ezzel valahogy lehet szabályozni a venti sebességet (lejjebb szeretném venni, vagy kikapcsolni inkább). De hogy?
Ennek a nas-nak van torrent kliense beépítve, valahogy lehet használni a transmission web UI-t?
Hogy kell azt bekonfigolni?

Valaki esetleg eligazítana, hogy merre induljak?

Logitech hardware tester

(#8027) nimfas válasza gabipaci (#8026) üzenetére


nimfas
addikt

Ha van benne Torrent kliens, akkor annak van beállítási felülete is.... vagy a NAS-ra hogyan töltesz le torrent-eket?? Nem http felületen keresztül?

Ha van a NAS-ban DDNS akkor mennie kell távolról is a torrentnek. Ha van DDNS akkor regisztrálj egy ingyenes címet a www.dyndns.org címen.... aztán át kell irányítani a torrent portját (transmission esetén 9091) a külső címre... de kicsit visszaolvasol, vagy keresel akár itt a fórumban vannak leírások.

(#8028) nimfas válasza gabipaci (#8026) üzenetére


nimfas
addikt

a fordulatszámhoz... ahogy nézem SSH-n be kell jelentkezned a NAS-ra és ott kell nano-val piszkálni a conf fileokat, le van írva, mit hogy de én meggondolnám hogy nekiálljak-e :-D
Előtte mindenképp mentsd el a NAS beállításait.

(#8029) gabipaci válasza nimfas (#8027) üzenetére


gabipaci
addikt

http://192.168.1.103/web/download_mgr/p2p_download.html
címen lépek be a nas torrent felületére, és itt töltöm fel a torrent file-okat.
A problémám csak annyi, hogy nem lehet kijelölni a letöltendő állományt. Pl ha van egy 100GB-os filmográfia, és nekem csak egy dvd kell, akkor nem tudom azt az egyet letölteni, mint utorrent esetében, hanem az egész lejön.
Van a nas-ban ddns, akkor megpróbálom azt.
SSH-n keresztül ugyanúgy kell bejelentkezni, mint a routerre, csak más az ip?

Na, nézegetem kicsit :)
Köszi

Logitech hardware tester

(#8030) gabipaci válasza gabipaci (#8029) üzenetére


gabipaci
addikt

putty ssh:
Network error: connection refused
:O

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#8031) CS_D válasza gabipaci (#8029) üzenetére


CS_D
senior tag

Ne a NAS dyndns-ét használd, mert akkor az nem fog működni. A routered dyndns-ét kell használni, és a szükséges portot redirectolni kell a NAS-hoz.

Fut SSH a NAS-on? Próbálkozz csak telnettel első körben! Vagy a saját webfelületéről próbáld konfigolni.

(#8032) nimfas


nimfas
addikt

Szia CS_D! Az en kerdesemre is tudsz adni vmi infot? Elore is koszi :-)

(#8033) CS_D válasza nimfas (#8032) üzenetére


CS_D
senior tag

A sambára gondolsz?

Webes felületen még sosem használtam, úgyhogy ezt nem tudom. Nekem a 2 konfig fájl beállításásval tökéletesn működött. Már jópárszor tettem újra a rendszert, és mindig ezt a két konfigfájlt használtam, mint amit már korábban linkeltem.

Viszont mindenképp a /mnt/... útvonalat kell használnod, ha felcsatolsz...

A maszkok pedig Unix CHMOD maszkok. Ha csak saját magad fogod használni, akkor 777. Ez a root jogosultsággal egyenlő.
Ez az én konfigomban szerintem a force user = root sor.

[ Szerkesztve ]

(#8034) CS_D


CS_D
senior tag

Nekem is volt még néhány korábbi kérdésem. Ezekre esetleg valaki tudna választ:

Dropboxhoz hasonló szerver üzemeltetése

Távoli asztal kiengedése a WAN felé

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#8035) Leonardo91


Leonardo91
senior tag

Erre valaki???

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#8036) CS_D válasza Leonardo91 (#8035) üzenetére


CS_D
senior tag

Már megválaszolta Sorcerer86 kolléga: itt.

És ezt az oldalt linkelte.

(#8037) gabipaci válasza CS_D (#8031) üzenetére


gabipaci
addikt

Nem tudok telnettel sem csatlakozni.
Support azt mondta, nemsokára új FW jön, és abban jobb lesz.
A ventit meg megoldottam parasztosan: szétszedtem és lehúztam a csatlakozót.

De azért köszönöm :R

Logitech hardware tester

(#8038) jeriko2


jeriko2
tag

Sziasztok!

Egy ideje már bűvölöm ezt a routert, sok kérdésre találtam választ ebben a fórumban, de megint elakadtam.
A külső HDD-vel van gondom. 3 részre particionáltam egy 500G-s HDD: ext3 (rendszernek), egy swap, a maradék 99% pedig ntfs - ide szeretném felrakni a hálózaton megosztani kívánt anyagokat. Azért ntfs, hogy adott esetben el tudjam vinni a vinyót és bárhol felmásolni rá nagyobb mennyiségű dolgot - windows alól az ext3 problémás lenne.

Ami problémám akadt: az ntfs partíció nem kezeli az ékezetes file-neveket, pedig többezer file lenne, amit fel szeretnék másolni, és ékezetes. Az ext3 partíción ftp alól is rendben mennek az ékezetek, de az ntfs alól még úgy sem, ha belépek ssh-val. Ezt a hibaüzenetet kapom: "invalid or incomplete multibyte or wide character (88)".

Nyilván az ntfs-3g opciói között kellene keresni a megoldást, de eddig csak annyit találtam, hogy van olyan verzió, ami kezeli az utf8 fileneveket, van ami meg nem. Valaki esetleg nem találkozott már hasonló problémával?

(#8039) hati


hati
addikt

Megkapta a routerem a 64MB RAM-ot. :C

(#8040) adamka16 válasza jeriko2 (#8038) üzenetére


adamka16
őstag

én is csak és kizárólag win rendszereket használok az összes gépemen, ezért csináltam egy usb bootos pendrive-t amin kb 100 mb maga a linux, és ha valamit akarok másolni ezzel elindítom a gépet és kész. úgyse lehetne felhasználni manapság másra egy 256-os pendrive-t. ntfs-t vétek ehhez a routerhez használni!

(#8041) Speeedfire válasza CS_D (#8034) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Elvileg az rsync erre van kitalálva. Még nem próbáltam, de elvileg megoldható.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8042) CS_D válasza Speeedfire (#8041) üzenetére


CS_D
senior tag

Köszönöm! :R Pont tegnap kaptam ezt a tippet egy másik fórumban is. :)

Még nem volt alkalmam kipróbálni. Elvileg van rsync csomag OpenWRT-hez, és bízom benne, hogy ez a "szerver" változata. Ha sikerült életrekelteni, majd beszámolok róla!

(#8043) Speeedfire válasza CS_D (#8042) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Valószínűleg életrelehet kelteni. :)
Én is gondoltkoztam már rajta, de nem tudom, hogy mennyire használnám ki. 2 "gépem" van, a legtöbb adatom a routeren van, a másik 2 gépen szinte semmi sincs. Még a dokumentumjaimat is a routerre mentem.

Más: Elég sokáig nézi át a scandisk a hdd-met és mire befejezi már rég fut a transmission. Nem lehet ezzel valamit kezdeni? Rakjak be egy feltétel vizsgálatot a transmission iniscript elejére?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8044) hati válasza CS_D (#8034) üzenetére


hati
addikt

igen létezik: rsync (én is használom)

(#8045) CS_D válasza hati (#8044) üzenetére


CS_D
senior tag

Konfigurálásáról tudsz nekem egy kicsit mesélni?

rsync daemon fut a routeren, miközben a PC-n pedig valami kliens program fut?

(#8046) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Üdv

ha OpenWRT után csináltam egy ökörséget, mégpedit eth ben static ot átraktam DHCP-re és képtelenség elérni a routeromat, akkor mit tudok csinálni?
Failsafe módba nem tudok belépni sehogyan. (Nem wr1043nd -m van hanem az elődje a Wr941nd)

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#8047) Speeedfire válasza ErosenZold (#8046) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Boot into failsafe mode

Unplug the router's power cord.
Connect the router's LAN1 port directly to your PC.
Configure your PC with a static IP address between 192.168.1.2 and 192.168.1.254. E. g. 192.168.1.2 (gateway and DNS is not required).
Plug the power on and wait for the DMZ LED to light up.
While the DMZ LED is on immediately press any button (Reset and Secure Easy Setup will work) a few times .
If done right the DMZ LED will quickly flash 3 times every second.
You should be able to telnet to the router at 192.168.1.1 now (no username and password)
mount_root - will mount root filesystem
firstboot - all settings will be reseted

Ugyan az mint a 1043nd.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8048) ErosenZold válasza Speeedfire (#8047) üzenetére


ErosenZold
senior tag

de így nem tudok belépni a failsafe-ba

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#8049) Speeedfire válasza ErosenZold (#8048) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Akkor lehet, hogy tényleg más ip-je lett.
Azt nem tudom, hogy tudnál rákeresn, de pingelni tudsz. Csak ugye elég sok ip van....

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8050) adamka16 válasza Speeedfire (#8049) üzenetére


adamka16
őstag

vannak ip scanner progik.
ha rádugod magad a routerre, akkor milyen átjárót kapsz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.