Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70251) petakpa1 válasza petakpa1 (#70250) üzenetére


petakpa1
őstag

Visszatettem a stripped gyári FW-t, és így 95 Mbps letöltési sebességet mérek 100-as kapcsolat esetén. Gigabites esteén pedig szépen jön a 120 Mbps amit a netkapcsolatom tud.

Ilyenkor mi van? Openwrt hiba? Érdemes erre feladni bugriportot openwrt oldalán?

Most, hogy az ún stripped gyári fw van fenn, és vissza szeretnék térni ismét openwrt-re melyiket tegyem fel: a factory-t, vagy a sysupgrade-et?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70252) vargalex válasza petakpa1 (#70251) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Gyárira factory-t teszünk. Érdekes hiba, Ahogy írtam, nálam több évig ment gond nélkül egy v1.8-on egy Dell Inspiron N5110 100 Mbps-es LAN-al.

Alex

(#70253) petakpa1 válasza vargalex (#70252) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi, hogy válaszolsz, de nem akarom téglásítani a routert így még1x megkérdezném.

Openwrt 18.06.04-ről visszaálltam gyári FW-re az innen (https://www.friedzombie.com/tplink-stripped-firmware/) letölthető stripped FW-el. Ez sikerült is. Most működik a router gyári FW-el :)

Ebből az állapotból akarok visszatérni Openwrt 18.06.04-re. Ehhez ugye az alábbi FW kell?
http://downloads.openwrt.org/releases/18.06.4/targets/ar71xx/generic/openwrt-18.06.4-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory.bin
Simán a gyári WF menüjében betöltötm a fenti file és már mehet is a flashelés, majd ha újraindult, akkor már openwrt jön be egyből.

Ugye arra a lépésre nincs szükség, hogy most a routeren lévő strippelt gyári fw felfrissítsem a TpLink honlapjáról letölthető teljes gyárira, és csak azt követően menjen rá az openwrt factory?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70254) vargalex válasza petakpa1 (#70251) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Esetleg OpenWrt alatt egy

swconfig dev switch0 show

kimenetet feltehetnél pl. pastebin-re. Az én buildemmel is ezt produkálja?
Nincs véletlenül olyan LAN kábeled, amiben csak 2 érpár (4 ér) van bekötve, azaz csak 100 Mbps-re képes?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#70255) petakpa1 válasza vargalex (#70254) üzenetére


petakpa1
őstag

Te buildedet nem próbáltam még. Le tudom még tölteni valahonnan?

Próbaképp most a gyári fw-rre feltenném azt és megnézném gyorsan. Kérdés, hogy kell-e azt a kört megfutnom, amit egyel fentebb írtam, vagy mehet a mostani állapotra egyből a Te FW-ed?

Update: Te buildedet megtaláltam itt: http://vargalex.atw.hu/
Fenti kérdésemre várok választ, és már töltöm is fel és tesztelem.
Köszi, hogy próbálsz segíteni :)

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70256) vargalex válasza petakpa1 (#70255) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Persze, le tudod tölteni. Nem kell semmi egyéb kör, csak nevezd át valami rövidebbre (pl. fimrware.bin) mert a gyári firmware nem fogja egyébként megenni.

Alex

(#70257) petakpa1 válasza vargalex (#70256) üzenetére


petakpa1
őstag

Te FW-ed van fenn most, de ezzel is csak 45 Mbps sebességet mérek. Próbaképp ismét elkezdtem tölteni ubuntu iso-t bme szerveréről, és 4,5 MB/sec-el jön csak.

Ha jól értem mivel a most fenn lévő vargalex 1.1.7 FW is openwrt ezért erre mehet simán fel a 18.06.04-es openwrt sysupgrade innen:
http://downloads.openwrt.org/releases/18.06.4/targets/ar71xx/generic/openwrt-18.06.4-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v1-squashfs-sysupgrade.bin
Ugye?

Kérdés még, hogy ez a snapshot build mire lenne jó?
http://downloads.openwrt.org/snapshots/targets/ath79/generic/openwrt-ath79-generic-tplink_tl-wr1043nd-v1-squashfs-sysupgrade.bin

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70258) petakpa1 válasza petakpa1 (#70257) üzenetére


petakpa1
őstag

Sikeresen visszaálltam 18.06.04-re, és annak a konfignak a visszatöltése is ment, amit az előtt mentettem ma du-n, hogy visszatettem a striped gyári FW-t a próba erejéig.

Végre van wifi ismét itthon :))

swconfig dev switch0 show parancsot hol kellene kiadnom? És hova kerül az outputja?

Kábelekre már én is gondoltam, mind T586B bekötésű és természetesen mind a 8 ér megfelelően be van kötve. Ugyanazon a vezetéken gigabites link esetén megvan a 120 Mbps letöltési sebesség WAN felől, de 100-as linksebesség esetén csak a 45 Mbps :(

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70259) petakpa1 válasza petakpa1 (#70258) üzenetére


petakpa1
őstag

Csak, hogy kizárjuk, hogy a kliens oldalon van a hiba (ugyanis a korábbi teszteket egytől egyik Realtek hálókártyákkal futtattam, igaz többel is, de mint RTL chipes volt), ma teszteltem Linux ISO-k letöltése útján teszteltem egy Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet típusú alaplapi hálókártyával is.

Sajnos ugyanaz az eredmény:
Gigabites linksebesség eseté 11 MB/s-el, azzaz 88-90 Mbpssel tudok letölteni, míg ha eszközkezelőben 100 Mbps Full Dpuplex-re korlátozom a linksebességet, akkor csak 5 MB/s azaz kb 40 Mbps-el jön a letöltés.

Alex a fentebb linkelt switch konfigot lekérő parancsot, hogyan tudom futtatni? Konzol-os belépés kell hozzá mindenképp? Esetleg tudsz valami nem profik számára is értelmezhető leírást linkelni, mi alapján meg tudom nézni? Előre is köszi!

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70260) suste válasza petakpa1 (#70259) üzenetére


suste
veterán

Nem tudom milyen fw, de van parancskiadás lehetőség luciban is.
Vargalexeben eleve benne van (runcommand), az új lucikhoz meg telepíthető csomagkent.
Vagy használhatod a mi 9092-es felületűnket, amit egy sima mentésként felrakhatsz.

(#70261) petakpa1


petakpa1
őstag

18.06.4-e Openwrt-m van. Kernel verzió 4.9.184.

Luciban System/Software menüben előbb az Update list gombra nyomtam, majd Filter mezőbe beírtam, hogy Runcommand és rányomtam a Fond package-re, de sajnos nem találta meg a csomagot, így nem tudtam telepíteni.

Rosszul csinátam, nem így kellene?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70262) petakpa1 válasza petakpa1 (#70261) üzenetére


petakpa1
őstag

Csak megoldottam :) Luci-app-command nevű csomag kellett nekem.

Íme a parancs outputja.

Mit láttok benne? :))

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70263) #LittleG


#LittleG
csendes tag

Sziasztok!
Szeretett útválasztómon épp a sane telepítését végeztem. Végre, így 4 hónap után sikerült megértenem a konfigurálását. Maga a sane most nagyszerűen működik, a SaneTwaint-t használom hozzá.

Ez volt tegnap. Ma viszont arra lettem figyelmes, hogy a rendszer felhívta a figyelmemet a kevés tárhelyre. Gyorsan bejelentkeztem a LuCI-n, és valóban: 2% (100 KB) szabad helyem van.

Ez most mégis hogy lehetséges? Ami csomagokat fel kellett telepítenem a szkennelés életre keltéséhez:

- sane-backends
- sane-daemon
- sane-frontends
- xinetd
- sane-xerox_mfp

Ezen csomagok egyike sem kirívóan magas, csupán pár tucat KB-t foglalnak egyenként.

Akkor kérdezném laikusként, hogy mégis miért lett a 85% szabad helyből 2%???

Hogy lehet megnézni, hogy mi foglal el ilyen sok helyet?

[ Szerkesztve ]

Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

(#70264) suste válasza #LittleG (#70263) üzenetére


suste
veterán

1: a szabad hely %-os értéke becsapos lehet. Szabad hely = flash méret - fw.

2: sane-hez szükséges egy szkennelő felület is, ami ha PHP-st, akkor jó sok helyet foglal.

3: Ha jelen pillanatban minden működik, akkor ne foglalkozz a szabad hellyel. Működéshez nem kell szabad hely a flashen, semmi nem ír oda....

(#70265) #LittleG válasza suste (#70264) üzenetére


#LittleG
csendes tag

Értem, köszönöm.

De ez nekem még mindig furcsa... mondom, szándékosan megnéztem a szabad tárhelyet a sane előtt, akkor 85% volt... hogy lehet, hogy néhány tucat KB több MB kemény helyet foglal el?

Sajnos egyébként problémás a dolog, mert más csomgakat is szeretnék még telepíteni, külső pendrive-ot pedig nem szívesen használnék, mert már így is elég leterhelt az USB port. Már 1 nyomtató, relévezérlő, és hangkártya van rákötve. Még ha váltanék is aktív USB elosztóra, a sávszélesség még mindig szűk keresztmetszet lenne.... 4 eszköz egyidejű használatakor már eléggé hektikussá válna a sávszélesség stabilitása szerintem.

Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

(#70266) vargalex válasza #LittleG (#70265) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nézd meg, hogy mik települtek függőségként.

Alex

(#70267) petakpa1 válasza petakpa1 (#70262) üzenetére


petakpa1
őstag

UP

Most realizáltam, hogy FireTox a fenti linre biztonsági riasztást ad, ezért feltöltöttem még1x pdf-ben is IDE.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70268) Grg


Grg
tag

Sziasztok,

Az 5-ös verzió most végül is tudja a hw nat-ot vagy sem?

(#70269) F34R


F34R
nagyúr

Sziasztok adott egy 1043nd v1 router..

Ennek az eloelete kb: stock > openwrt-vargalex> lede > stock > dd-wrt..

nah az utobbi ketto rossz dontes volt, a dd-wrt utan szerettem volna visszarakni a stock firmwaret majd egy regebbi LEDE-t.... viszont nem lattam, hogy van webrevertje en meg a particiokkal machinaltam.... meg is lett az eredmenye... nem tud bebootolni...
Az egesz ledsor valtakozik ujra es ujra...
Van ennek valami megoldasa, azon kivul hogy serial port? (lattam, hogy van ra old breed bootloader, hat ha onnan meg tudok valamit kezdeni)

(#70270) vargalex válasza F34R (#70269) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha olyan bootloader van rajta, amiben van tftp recovery, akkor tftp-n természetesen éleszthető. Ha nem, akkor csak a soros port marad.

Alex

(#70271) F34R válasza vargalex (#70270) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem gondolom, hogy az openwrt vagy a dd-wrt rakott volna fel bootloadert.
Akkor vagy az U-bootot kellett volna vagy a Breedet meg akkro mikor mukodott?
Soros portot gondolom forrasztani kell..

(#70272) vargalex válasza F34R (#70271) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az OpenWrt és a DD-Wrt sem rak fel bootloader-t, az egészen biztos. Ráadásul OpenWrt alatt nem is írható a bootloader partíció. Ráadásul ugye gyári firmware-ból is a bootloader nélküli (vágott) tehető vissza. A kérdés az, hogy mielőtt ráraktad az első OpenWrt-t, azelőtt esetleg már tftp recovery-s bootloader volt-e rajta, vagy esetleg később a gyári firmware visszarakásakor gyári firmware alól felraktad-e a bootloader-es firmware-t.

Alex

(#70273) F34R válasza vargalex (#70272) üzenetére


F34R
nagyúr

stripped firmware-t raktam vissza tehat a bootot nem tartalmazta..
dd-wrt meg siman webfelulet alol raktam fel.. en bootloadert meg nem irtam erre a 1043-ra, csak firmware-t.

(#70274) vargalex válasza F34R (#70273) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Gyári firmware-t sem frissítettél soha?

Alex

(#70275) F34R válasza vargalex (#70274) üzenetére


F34R
nagyúr

A gyarit nem frissitettem, arra egybol ment a factory openwrt toled.

(#70276) woodworm válasza F34R (#70275) üzenetére


woodworm
veterán

Verzió?
Nem emlékszem pontosan, hogy vele érkezett vagy később frissült, de a v1.8 széria vége és a v1.9 esetén van esély, hogy működő tftp-s uboot van rajtuk.

(#70277) F34R válasza woodworm (#70276) üzenetére


F34R
nagyúr

Passz.. holnap megkeresem..

Szerk: 1.8-as van az aljara irva.

[ Szerkesztve ]

(#70278) fatallerror


fatallerror
addikt

Kérlek ne szidjatok, használtam a keresőt de mindenkinek annyira más felállásban van a hálózata h nem találtam a megfelelő beállításokat csak azt h lehetséges V2-vel gyári fw-vel kihasználni a Gigabit internetet.

Digi 1000 FTTH ZTE F668-al van. Abból a LAN1-ből megy nekem a 1043 V2 (gyári firmware, sose frissítettem) WAN-ba és onnan kábelen csak 1 PC van, WiFi hálózaton még 1 PC (NUC) és 3 mobil eszköz, egyidőben ritkán használva. Wifi sebesség 150 Mbit körül van, a PC kábelen meg 250 Mbit mér. Kihagyva a routert 700 körülit mérek egy gyenge intel i3 NUC-on csúcsidőben. (nem tudom h 900 körülit kéne e egyáltalán várnom de legalább ezt a 700at elérni a vezetékesen lévő gépen szeretném)
Hogy kéne beállítanom a routert? Próbáltam HW NAT nélkül is amitől 300 körülit mértem kábelen, próbáltam kikapcsolni azokat a biztonsági opciókat de nem lett több sőt maga a config menu nagyon lassú lett. DHCP kikapcsolását kéne? ha igen akkor hogyan?Lenne valaki kedves és részletesen leírni h mit hogyan kéne (gyári fw-vel)? nem értek a hálózatokhoz ez látszik, előre is köszönöm

don't tell me what i can't do!

(#70279) F34R válasza fatallerror (#70278) üzenetére


F34R
nagyúr

Kabelt neznek elsosorban, majd megneznem, hogy NAT-olva van-e az IP-m Diginel.
Ha ezek klappolnak, akkor elvileg a gyari firmware-vel is meg kellene lennie.
DHCP-tol nem fugg a sebesseged az csak a cimeket osztja ki.
Nem gondolkoztal meg el Openwrt-n?

(#70280) fatallerror válasza F34R (#70279) üzenetére


fatallerror
addikt

StarTech Cat6 15 m-es van a ZTE és router között, PC és router között meg StarTech rövid Cat5e.Routerhez adott kábellel a ZTE-be dugva is 700 meg a 15m StarTech-el, a másikat nem vittem át ZTE-hez megnézni de nem hiszem h kábel a gond.
ZTE-ben PPPoE NAT aktív mivel nem kértük híd módot, van még Static típusú WAN is, ott meg NAT-nál azt jelöli h kikapcsolva. Routernél nekem Dynamic IP van, lehet static kell a routernél is?
Szóval most ezt nem értem h Digi így akarta e beállítani h 2 fajta WAN típus van, PPPoE és Static is.
A ZTE címe 192.168.1.1 és a TP-LINK meg 192.168.0.1 ha ez segít.

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#70281) vargalex válasza fatallerror (#70280) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A nem hiszem kijelentéssel szokott probléma lenni. Érdemes megnézni az összes kábellel.

Alex

(#70282) fatallerror válasza vargalex (#70281) üzenetére


fatallerror
addikt

Ezzel együtt már 4 kábellel is próbáltam, vegyek még 4-et és nézzem meg azokkal is? bedugom bármelyik LAN portjába a ZTE-nek az intel NUC-ból és 600-700 közöttit mér... hogy miért csak 600at az már lehet a NUC NIC korlátozása, nagygépet nem viszem ezért át h közvetlenül ezzel is megnézzem. Majd ráérek a csak 600al foglalkozni ha routeren keresztül is eltudom ezt érni. Tehát a kábelekkel nincs gond. FW lenne a következő dehát a gyárinak is kéne tudnia...3.15.28 ez van rajta. Volt már router gyári visszaállítás is, semmi. Megint megnéztem az alap biztonsági funkciók kikapcsolását, mindig 250-300 között mér.

don't tell me what i can't do!

(#70283) vargalex válasza fatallerror (#70282) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Látom, a ZTE építi fel a PPPoE kapcsolatot. Miért nem használod a TP-Link-et bridge módban? Mondjuk DHCP-n még nagyobb sebességet kellene tudnia...

Alex

(#70284) F34R válasza fatallerror (#70282) üzenetére


F34R
nagyúr

milyen szolgaltatasok mennek rajta?

(#70285) fatallerror válasza vargalex (#70283) üzenetére


fatallerror
addikt

Ezt hogy is kell helyesen beállítani? WLAN-nál a bridge opció megvan csak nem tudom h ez a vezetékes sebességemen mit javít. Ezzel nem az lenne h egyidejüleg kábelen és WiFi hálózaton nem működne? Keresve több beállítását is látom ezért kérdezem inkább.

#70284 F34R: Van rajta telefon, TV. Egyik TV éppen be is volt kapcsolva. Lehet ezek használják a maradék sávszélet.

don't tell me what i can't do!

(#70286) fatallerror válasza fatallerror (#70285) üzenetére


fatallerror
addikt

Megoldottam egyszerűbben,gyors méréssel 947 le és 312 fel. köszönöm azért a segítséget

don't tell me what i can't do!

(#70287) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok,

lehet kicsit off, de az istennek se tudom osszehozni a port forwardot a digis routeren.

Ez a setup:
188.... <> 192.168.100.1 <> 192.168.100.2 <> 192.168.1.1 <> 192.168.1.2
digi wan <> digi lan      <> openwrt wan   <> openwrt lan <> PC

Barmit allitok, kintrol minden port zarva, probaltam a 7, 9, 22, 443, 2222 portokkal.
Annyira lenne szuksegem, hogy a belso routeremet kintrol elerjem.
A 188-as cim kintrol pingelheto, mivel a digis natolast mar reg kikapcsoltattam.

Mig a digis router nem volt kepben, akkor siman ment minden.
Koszi elore is!

[ Szerkesztve ]

(#70288) k_miso


k_miso
tag

Sziasztok!

Van valakinek Archer C5 (V4)-re buildje? Nincs különösebb elvárás, csak az ipdns miatt kell alternatív fw-re váltanom.
Előre is köszi...

miso

(#70289) woodworm válasza k_miso (#70288) üzenetére


woodworm
veterán

Ha openwrt-re gondolsz, nem tudok róla. Padavan viszont elérhető rá, de neked kell elkészíteni. Nem kell megijedni, sokan elvégezték már nulla előismeret hiányában is. A téma több okból is OFF itt, gyere át a Padavan firmware topikba, ott tudunk, tudnak segíteni, hogy merre indulj el.

(#70290) k_miso válasza woodworm (#70289) üzenetére


k_miso
tag

Köszi a gyors választ.
Nagy energiákat nem akarok az ügybe fektetni. Egy ismerősnek szeretnék segíteni.

A kérdést úgy is feltehetném, hogy milyen router vásárlását javasoljam neki, amire fel tudok tenni egy alap LuCi-t. Most egy Archer A5 van gyári fw-el. Ennyit azért tudjon az új router is, de tizenezer forintnál ne legyen drágább.

miso

(#70291) woodworm válasza k_miso (#70290) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem jelenleg az asus rt-ac57u van olcsón. Oda kell figyelni, éppen kifutó széria, mert jött a v2, ahhoz pedig jelenleg nem érhető el cfw.

(#70292) its_grandpa


its_grandpa
tag

(miért nem megy a válasz gomb ? :F )
(#70287) sto1911
Ha HG8121H a Digis router akkor az External source port number-be 81-65534.
Proto TCP/UDP , nekem így működik.

(#70293) sto1911 válasza its_grandpa (#70292) üzenetére


sto1911
veterán

Köszi, gyorsan bedobtam még hozzá, de nem működik így sem. Este ránézek alaposabban, mert most csak egy próbára volt időm.

(#70294) sto1911 válasza its_grandpa (#70292) üzenetére


sto1911
veterán

Sikerult, koszonom!

Hogy vajon miert kell ezt is beallitani... Es raadasul ha ugyanazt a portot irom be vagy pl. 2000-3000 tartomanyt, akkor sem jo, ezzel a tartomannyal meg igen. Rejtely (szamomra :) )

[ Szerkesztve ]

(#70295) its_grandpa


its_grandpa
tag

Nem tudom és igazából én sem értem.
Elérem a belső hálómat a net felől több módon. Az sftp-nél nem kell a tartományt beállítani megy anélkül (magas port van nyitva és forward). Ez ilyen ...

(#70296) sto1911 válasza its_grandpa (#70295) üzenetére


sto1911
veterán

Azota felvettem meg egy portot, az ment ext range megadasa nelkul is. Probakeppen kitoroltem a 2222 elol is, erre az is mukodik. Ma felvettem a VPN-t, annal sincs ext range, de elsore mukodott... Ezek szerint nem a felfogasomban van a hiba :)

(#70297) nimfas


nimfas
addikt

Sziasztok!

Van egy fekete, talán V4-es 1043-as routerem, de dobálja a wifit, néha már a lan része is leáll.
Nagy terhelés nincs rajta, úgy értem az USB részén, mivel van egy NAS és a torrent, smb, ftp azon fut.
Maga a router csak átjáró a Huawei 525 és az eszközök közt. Azért van amúgy, mert be van rajta lőve az összes port átirányítás stb, tűzfal nagyjából beállítva.

Kérdésem az lenne, hogy ki milyen routert javasolna helyette ami Gigabites LAN-al rendelkezik, OpenWRT (Luci) telepíthető rá??? Nagyon megszoktam a Lucit és a könnyű beállítást... :DDD

PS: ár annyira nem számít.... nem kell hogy a legolcsóbb legyen. Inkább drágább, de megbízható!

[ Szerkesztve ]

(#70298) petakpa1 válasza nimfas (#70297) üzenetére


petakpa1
őstag

Asus router topicban nézz szét ;)

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70299) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Sziasztok! Régebbi dd-wrt-s firmwaret honnan lehet letölteni?

És újabbról régebbire hogy lehet váltani?

(#70300) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Sziasztok!

1043ND ver 1.10-es és 941ND ver 3 routerre a gyári firmware-t nem tudom visszarakni.

Csak lereseteli a router beállításait és újraindul a router.
Amúgy az a baj mindkettővel, hogy megszakad a wifi kapcsolat, és csak a router újraindítása után lehet megint wifivel csatlakozni.

Van erre valami megoldás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.