Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70801) arm1n_


arm1n_
csendes tag

Sziasztok,

V3-mas WR1043ND routerem van. Az internet tv kábelről jön a szolgáltató nem adott routert, és ha a routerről kábelen kb 50% sebességgel jön csak a net speedtesten. Persze ha ha a modemről közvetlen a gépbe dugom a kábelt jön a teljes sebességgel. Ez mitől lehet? Elfogy a router cpu-ja? olvastam, hogy az 1 magos routereknél ez probléma lehet

Köszönök előre is bármilyen segítséget!

(#70802) vargalex válasza arm1n_ (#70801) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ugyan nem írtad, hogy milyen sebességű előfizetésről van szó, de a v3-nagy gyári firmware-val még a gigabites netet is ki kell szolgálnia. Nézd meg, hogy NAT menüpontban a Hardware NAT be van-e kapcsolva.

Alex

(#70803) arm1n_ válasza vargalex (#70802) üzenetére


arm1n_
csendes tag

A NAT menüpont alatt mindkét rádiógomb az enabled-en áll.

400 Mbit/s sebességgel kéne jönnie kábelen, ami a router-en keresztül lelassul 243 Mbit/s-re, úgy hogy egyedül használom.

Most raktam fel a friss gyári fw-t, eddig openwrt volt rajta, de azt nem láttam nagyon át, visszaálltam a gyárira. Az első méréskor felment 400-ra utána megint ezt a ~50%-os eredményt produkálja.

(#70804) arm1n_ válasza arm1n_ (#70803) üzenetére


arm1n_
csendes tag

update: Egy újraindítás segített.

update: Pár perccel később már megint csak ~250-el jött ... Itt nem valami dhcp-s gond lehet? Semmi extrát nem állítottam be az gyári beállításokhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#70805) Nashville


Nashville
tag

Sziasztok!
Van egy ilyen routerem v2-es gyári fw- vel. Három év után vettem ki a pihenőhelyéről, de most szükség lett rá. Egy Asus AX58U mögött lesz egy másik emeleten UTP kábellel WAN csatiban.
Mit javasoltok milyen fw- t tegyek rá, gyári vagy más, semmi extra nem kellene csak gyors, bombasztikus net (persze ami elvárható tőle) LAN-on es wifin egyaránt. Nem riadok vissza egy kis feladattól, ha megéri vele többet foglalkozni 500 Mbit-es Vodafone-os kábeles nettel kell megbirkóznia.
Előre is köszi a tanácsokat, ha egyedi fw-t kellene rátenni, akkor jó lenne egy tutorial is, de ha megfelel a gyári akkor úgy is jó.

(#70806) Nashville


Nashville
tag

Egy kicsit elnéztem ezt a firmware dolgot, most sikerült belépnem a routerbe így néz ki:
Firmware Version: 3.19.32 Build 150910 Rel.44072n
Hardware Version: WR1043ND v2 00000000

(#70807) evko válasza prsq (#70799) üzenetére


evko
aktív tag

Köszönöm nektek. :)

Közben rájöttem, hogy nincs adatforgalom szabályozás, szerintem... ÉS ugye nem egyedül használom, ha a lakásban más letölt, annyi a sávszélességnek...

Azt hol tudom beállítani?

Még nem tettem vissza a régit, nem biztos, hogy vissza teszem, a lényeg, hogy erre csak az ünnepek alatt lesz időm.

Egyébként az a fura, hogy a wifi elég lassú... Nem igazán értem...

Köszönöm :)

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#70808) prsq válasza Nashville (#70806) üzenetére


prsq
tag

Nem nézted el. Egy vessző kell, így:
"Van egy ilyen routerem v2-es, gyári fw- vel."

(#70809) Nashville válasza prsq (#70808) üzenetére


Nashville
tag

Igen így van.:)
Közben előkészültem a kiépítéshez és rájöttem, ha a Tether appal szeretném kezelésbe venni akkor v3-as hardvernek kellene lennie. Link: [link]
Ez az átalakítás úgy látom lehetséges,de ha az appos megoldás igy sem működne nem piszkálnám, persze ha nyerek vele más fronton, akkor jöhet a mehet.

(#70810) iMaverick válasza Nashville (#70809) üzenetére


iMaverick
addikt

Ha jól értem, akkor gyakorlatilag egy a bejövő netet kezelő Asus router-től távolabbi helyszínen szeretnél wifi-t és/vagy LAN csatlakozást kialakítani.

Erre teljesen jó a gyári firmware is, nem hiszem, hogy túl kellene dimenzionálni a dolgot. Nálam szintén egy V2 csinálja ugyanezt. (Annyi van, hogy én egyszerűen jobban bízom az OpenWRT-ben, így az lett rárakva.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#70811) Nashville válasza iMaverick (#70810) üzenetére


Nashville
tag

Köszi, így van, elengedem a túldimenzionálást egyelőre, míg jól működik, legfeljebb ha nem teljesít megfelelően akkor megteszem a szükséges lépéseket.

(#70812) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Egy Bridge mód finomhangolásban kérek segítséget.
Adott egy TP-Link Archer C7, mint FŐ router és egy 1043ND, mint AL router.
A feladat az lenne, hogy az AL router wifin kapja a netet a Fő routertől és azzal kiszolgáljon 1db eszközt vezetéken. Meg is történt, de elég lassú lett: 500-as net és 25-35 megabitet hoz az AL router úgy, hogy a laptopot kábellel kötöm rá.
A kérdéseim:
1. Muszáj ugyanarra a csatornára állítani őket? Jelenleg a FŐ routeren be van kapcsolva a Smart connect és jó is lenne, ha így maradna, mert van több 5GHz-es eszköz és szeretném, ha nem nekem kellene ezeket kiosztani, hanem az eszközök maguktól választanák meg a legjobb hálózatot. Viszont így nem tudom fix csatornára tenni a 2,4GHz-es szórást. Szóval most a Fő router auto-n van, az AL router pedig a 7-es csatornán. Lehet emiatt lassú?
2. Nincs valami beállítási lehetőség arra, hogy a wifit kizárólag a FŐ routerrel és ezáltal az internettel való kapcsolathoz használja? Nincs szükség extender funkcióra, csak az kell, hogy azt az egyetlen egy eszközt szolgálja ki kábelen. Nem gond ha az összes egyéb eszköz a FŐ routeren lóg. Adjak neki másik SSID-t? És ha letiltom az AL routerben az SSID láthatóságát? Akkor nem csatlakozik a FŐ routerre sem?

(#70813) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok,

ha a szolgaltato router wifijet szeretnem kiterjeszteni, akkor eleg csak joinolni a wifijere es ott LAN-ra allitani? A sajat routerem mar switchkent uzemel.

Ráadásul úgy, hogy wifin elérjem a lábon lévő gépeket, ami jelen pillanatban úgy tűnik nem megy.

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#70814) GML


GML
őstag

Egy kis segítséget szeretnék kérni. 

próbáltam soros porton keresztül elérni a routert, de csak ennyit kapok visza a putty-ból:

=~=~=~=~=~=~=~=~=~=~=~= PuTTY log 2021.01.01 14:34:46 =~=~=~=~=~=~=~=~=~=~=~=
MŃ鶿źź‹ź™‹‘3‹źŤ‹ź;‹=7ĺë5/źżĺë5/źĺë}!;!!-#1ż-#żťż59!#7 nnŰ…!-#1ż-%=15ż=ż;3ź›źźźźżŁŁŁĺëżżżU#9!%5-#1żi5#5'żm%=15żŁŁŁżu!‹ż{=7ż1 -57ż7==ĺëqUcKm_żu[[a[żĄż%ż[uYuWż;!=7ż!ż59!5ĺëĺë[55-#1ŁŁŁ˙ y=y˝U/HHŁ†4g4ĂŤ.M'ĂCĆĂƆ†ĆCC†Ć gg13ky=y=_… f̈́Ś†Ć† Ł…'HHă†4ĆCFy=+_Y1ƒy˝´D    y=f3Łay=KÓŰ5=7żźťźźźźź33ĺë3'=/ż- 5żŹe{§ż59!ż9!#ż…żť›Źĺës'=/‹żżŹże{ĺë UFK¤ú»ŞšęŞ'ż5#-!#%5#ĺëĺë [¤±űűűË5-='ĺëa‹żżż5-='ĺëu‹żżż5-='ĺë ¬ÓŃěűű늊ťźźA5#5A-#--='- 5ŁŁŁĺë ¬ú›='-7ż=775ż-#żs'=/ŁżU-#1ż3-57ż=775ĺë ±ËšŠężź3ż931›żź‘ťť—ĺë MŃ鶿źź‹ź™‹‘3‹źŤ‹ź;‹=7ĺë5/źżĺë5/źĺë}!;!!-#1ż-#żťż59!#7 nnŰ…!-#1ż-%=15ż=ż;3ź›źźźźżŁŁŁĺëżżżU#9!%5-#1żi5#5'żm%=15żŁŁŁżu!‹ż{=7ż1 -57ż7==ĺëqUcKm_żu[[a[żĄż%ż[uYuWż;!=7ż!ż59!5ĺëĺë[55-#1ŁŁŁ˙ y=y˝U/HHŁ†4g4ĂŤ.M'ĂCĆĂƆ†ĆCC†Ć gg13ky=y=_… f̈́Ś†Ć† Ł…'HHă†4ĆCFy=+_Y1ƒy˝´D    y=f3Łay=KÓŰ5=7żźťźźźźź33ĺë3'=/ż- 5żŹe{§ż59!ż9!#ż…żť›Źĺës'=/‹żżŹże{ĺë UFK¤ú»ŞšęŞ'ż5#-!#%5#ĺëĺë [¤±űűűË5-='ĺëa‹żżż5-='ĺëu‹żżż5-='ĺë ¬ÓŃěűű늊ťźźA5#5A-#--='- 5ŁŁŁĺë ¬ú›='-7ż=775ż-#żs'=/ŁżU-#1ż3-57ż=775ĺë ±ËšŠężź3ż931›żź‘ťť—ĺë MŃ鶿źź‹ź™‹‘3‹źŤ‹ź;‹=7ĺë5/źżĺë5/źĺë}!;!!-#1ż-#żťż59!#7 nnŰ…!-#1ż-%=15ż=ż;3ź›źźźźżŁŁŁĺëżżżU#9!%5-#1żi5#5'żm%=15żŁŁŁżu!‹ż{=7ż1 -57ż7==ĺëqUcKm_żu[[a[żĄż%ż[uYuWż;!=7ż!ż59!5ĺëĺë[55-#1ŁŁŁ˙ y=y˝U/HHŁ†4g4ĂŤ.M'ĂCĆĂƆ†ĆCC†Ć gg13ky=y=_… f̈́Ś†Ć† Ł…'HHă†4ĆCFy=+_Y1ƒy˝´D    y=f3Łay=KÓŰ5=7żźťźźźźź33ĺë3'=/ż- 5żŹe{§ż59!ż9!#ż…żť›Źĺës'=/‹żżŹże{ĺë UFK¤ú»ŞšęŞ'ż5#-!#%5#ĺëĺë [¤±űűűË5-='ĺëa‹żżż5-='ĺëu‹żżż5-='ĺë ¬ÓŃěűű늊ťźźA5#5A-#--='- 5ŁŁŁĺë ¬ú›='-7ż=775ż-#żs'=/ŁżU-#1ż3-57ż=775ĺë ±ËšŠężź3ż931›żź‘ťť—ĺë MŃ鶿źź‹ź™‹‘3‹źŤ‹ź;‹=7ĺë5/źżĺë5/źĺë}!;!!-#1ż-#żťż59!#7 nnŰ…!-#1ż-%=15ż=ż;3ź›źźźźżŁŁŁĺëżżżU#9!%5-#1żi5#5'żm%=15żŁŁŁżu!‹ż{=7ż1 -57ż7==ĺëqUcKm_żu[[a[żĄż%ż[uYuWż;!=7ż!ż59!5ĺëĺë[55-#1ŁŁŁ˙ y=y˝U/HHŁ†4g4ĂŤ.M'ĂCĆĂƆ†ĆCC†Ć gg13ky=y=_… f̈́Ś†Ć† Ł…'HHă†4ĆCFy=+_Y1ƒy˝´D    y=f3Łay=KÓŰ5=7żźťźźźźź33ĺë3'=/ż- 5żŹe{§ż59!ż9!#ż…żť›Źĺës'=/‹żżŹże{ĺë UFK¤ú»ŞšęŞ'ż5#-!#%5#ĺëĺë [¤±űűűË5-='ĺëa‹żżż5-='ĺëu‹żżż5-='ĺë ¬ÓŃěűű늊ťźźA5#5A-#--='- 5ŁŁŁĺë ¬ú›='-7ż=775ż-#żs'=/ŁżU-#1ż3-57ż=775ĺë ±ËšŠężź3ż931›żź‘ťť—ĺë MŃ鶿źź‹ź™‹‘3‹źŤ‹ź;‹=7ĺë5/źżĺë5/źĺë}!;!!-#1ż-#żťż59!#7 nnŰ…!-#1ż-%=15ż=ż;3ź›źźźźżŁŁŁĺëżżżU#9!%5-#1żi5#5'żm%=15żŁŁŁżu!‹ż{=7ż1 -57ż7==ĺëqUcKm_żu[[a[żĄż%ż[uYuWż;!=7ż!ż59!5ĺëĺë[55-#1ŁŁŁ˙ y=y˝U/HHŁ†4g4ĂŤ.M'ĂCĆĂƆ†ĆCC†Ć gg13ky=y=_… f̈́Ś†Ć† Ł…'HHă†4ĆCFy=+_Y1ƒy˝´D    y=f3Łay=KÓŰ5=7żźťźźźźź33ĺë3'=/ż- 5żŹe{§ż59!ż9!#ż…żť›Źĺës'=/‹żżŹże{ĺë UFK¤ú»ŞšęŞ'ż5#-!#%5#ĺëĺë [¤±űűűË5-='ĺëa‹żżż5-='ĺëu‹żżż5-='ĺë ¬ÓŃěűű늊ťźźA5#5A-#--='- 5ŁŁŁĺë ¬ú›='-7ż=775ż-#żs'=/ŁżU-#1ż3-57ż=775ĺë ±ËšŠężź3ż931›żź‘ťť—ĺë MŃ鶿źź‹ź™‹‘3‹źŤ‹ź;‹=7ĺë5/źżĺë5/źĺë}!;!!-#1ż-#żťż59!#7 n

Van ötletetek, hogy mi lehet a hiba?

A leírás alapján csináltam meg, annyi eltéréssel, hogy van soros port a gépen s nem ttl-en keresztül kommunikálok.

[ Szerkesztve ]

(#70815) GML


GML
őstag

-TÖRÖLHETŐ, dupla küldés-

[ Szerkesztve ]

(#70816) vargalex válasza GML (#70814) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha még nem nyírtad ki (a hagyományos soros port más feszültséggel dolgozik), akkor valószínűleg a port sebesség nem stimmel.

Alex

(#70817) GML válasza vargalex (#70816) üzenetére


GML
őstag

GND, rx, tx van csak rákötve.
Sebbeség 115200.

(#70818) vargalex válasza GML (#70817) üzenetére


vargalex
Topikgazda

(#70819) GML válasza vargalex (#70818) üzenetére


GML
őstag

Köszönöm a választ. Kerítek egy TTL-t akkor.

(#70820) mAtech


mAtech
aktív tag

Sziasztok!

Véleményetekre lenne szükségem. Van egy régi 1043ND V1 router, amit most AP-nek gondoltam beállítani, hogy jobb legyen a lakás lefedettsége.
Erre van értelme a gyári legutolsó firmware helyett DD-WRT-t vagy Open-WRT-t tenni? Vagy hagyjam az egészet, azt jó lesz az úgy a gyárin? :)

Köszi,
A.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#70821) Borisz76 válasza mAtech (#70820) üzenetére


Borisz76
veterán

Én gyári FW-el használom 3-4 éve AP módban.
Évente 1X megbolondul de egy restart segít rajta.
Bár lehet, hogy nem is a FW a ludas ebben....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#70822) Doky586 válasza mAtech (#70820) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én már új korában is dd-wrt vel használtam a 1043ND V1 et, pár éve frissítettem a wpa2 Krack miatt hogy a router védje a nem frissített eszközeimet is (eapol újrakérés letiltás), de talán mára már minden frissült, a régi pda-n meg nincs kritikus adat, így a gyári is elmenne AP-ként..
1043-hoz nem tudom kiadtak-e wpa3-as firmet (ddwrt) de olyan eszközöm (nekem még) nincs..

(#70823) vargalex válasza Doky586 (#70822) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A wpa3 software kérdése, nem kell hozzá külön eszköz.

Alex

(#70824) mAtech válasza Borisz76 (#70821) üzenetére


mAtech
aktív tag

És Doky586 köszi a válaszokat.
Meglátom. Egyenlőre marad a gyári, ha nem válik be akkor megy rá valamelyik wrt.
Üdv,
A.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#70825) Doky586 válasza vargalex (#70823) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet, de a sokkal régebbi routerem (4300 ddwrt-vel) tudja a wpa3-at, a sokkal újabb android telefonom (őszi frissítésű 8.0) pedig nem tudja a wpa3-at..
A 1043v1 gyári szoftvere se támogatja a wpa3-at..
WifiAnalyser-ben se láttam sose wpa3 eszközt a környékemen (gondolom ez a telefonom wpa3 hiányának hibája).

(#70826) vargalex válasza Doky586 (#70825) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Pont ezt irtam. A sokkal régebbi routereden újabb software fut (a DD-Wrt-nek köszönhetően), mint az újabb telefonodon. Azaz software kerdese az egész. Az 1043ND is tudná DD-Wrt-vel, vagy OpenWrt-vel.

Alex

(#70827) Doky586 válasza vargalex (#70826) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De mit akarsz ezzel mondani? mAtech részére.
Azt hogy a te környezetedben már minden és mindenki wpa3-at használ 1043-al is..?

(#70828) vargalex válasza Doky586 (#70827) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az ő részére semmit. Neked válaszoltam, ahogy láthatod is. Konkrétan erre: "de olyan eszközöm (nekem még) nincs..". Elég egy notebook hozzá, a többi már csak software kérdése, ahogy írtam is. Nem véletlenül tud a TL-WDR4300-ad (és a TL-WR1043ND-d is tudna) DD-Wrt-vel WPA3-at.

Majd a következő hozzászólásodban a "Lehet, de..."-re reagáltam. Az általam írt információhoz képest nincs semmi de. Attól, hogy a telefon nem tudja, még mindig csak software kérdése.

mAtech fel sem vetette a WPA3-at, csak te...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#70829) dugynok


dugynok
senior tag

Sziasztok!

Van egy ilyen v1 routerem gyàri "legújabb" fw-vel. AP-módban hasznàlom, csak wifire, szolgàltatói router utàn kötve. A szolgàltatói routerre 2 eszköz csatlakozik kàbellel, a wifi részt kikappcsoltam. Összesen 2-3 eszköz csatlakozik a tp-linkhez (2 Xiaomi telefon és ritkàbban egy tablet). Elég rendszertelenűl a telefonokat ledobàlja wifiről. Van, hogy fél napot megy rendesen, utàna 10perc alatt vagy 8x....
Szerintetek mitől lehet, merre induljak el?

(#70830) woodworm válasza dugynok (#70829) üzenetére


woodworm
veterán

A topik eleje felé, ott van róla szó. Röviden, egyes kliensekkel nem túl jól jött ki a v1, megoldás nincs. Openwrt-vel valamennyire orvosolható, jó pár hozzászólásban részletezve a megoldás.

(#70831) Criminal017


Criminal017
őstag

Sziasztok!

Igyekszem rövid lenni.

Van egy TP-Link WR1043ND v1, még Atheros chipes router. WiFi repeaternek szeretném beállítani, mert a házban (emeleten) van 1-1,5 szoba ahol még van jel és sebesség is, de a gyengébb eszközök van, hogy eldobják a jelet.

Ezen a routeren DD-WRT van (annak idején tesóm tette fel, nem is tudom mire használta...), mégpedig "DD-WRT v24SP2- (03/25/13) std (SVN revision 21061)" verzió.

Megmondom őszintén, annyira nem konyítok ezekhez a dolgokhoz, ezért tutorial videók alapján próbáltam beállítani, de egyszerűen nem megy.

Esetleg tud valaki egy egyszerű vagy szájbarágósabb leírást? Igazából azt sem tudom, hogy mit rontok el, a vége az, hogy beállítom, felcsatlakozok rá, de nincs internet. :(((

Köszi, előre is!

(#70832) Borisz76 válasza Criminal017 (#70831) üzenetére


Borisz76
veterán

Érdemes lenne kábellel bekötni a "fő" router után és így beállítani , hogy AP-ként üzemeljen.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#70833) Criminal017 válasza Borisz76 (#70832) üzenetére


Criminal017
őstag

Az a gond, hogy a földszinten van a fő router és az emeletre kellene a jeltovábbítás, tehát a kábeles összekötés nem opció. :(

(#70834) Borisz76 válasza Criminal017 (#70833) üzenetére


Borisz76
veterán

Arról tudj azért , hogy az ilyen módon beállított eszközök wifi-n veszik és továbbítják a jelet.
Ebből következik, hogy kapásból felére esik az elérhető sebesség.
Valamint olyan helyre kell tenni ahol még tudja venni az eredeti WIFI jelet. Beállításban sajnos nem tudok segíteni mert ilyesmit még nem csináltam. Én évek óta AP-ként használom / használtam a saját v1-s routeremet.

Csövezés nincs a falban ? Mehet hosszabb úton is a kábel....elviekben 100 m is lehet "aktív" ( árammal működő ) eszközök között.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#70835) Criminal017 válasza Borisz76 (#70834) üzenetére


Criminal017
őstag

Köszi, ezekkel tisztában vagyok. :R
Sajnos ez az egyetlen megoldás. Se kábel, se semmi, ellenben ahova tenném ott remek a wifi jel.

(#70836) vargalex válasza Borisz76 (#70834) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Pontosítanék annyiban, hogy az első router és a végpont között esik felére az elérhető sebesség (persze, ha feltételezzük, hogy a végpont és a repeater azonos sebességre képes, valamint a végpont helyén is elérhető a repeaterrel elért kapcsolati sebesség). De ez akár bőven több is lehet a net sebességénél.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#70837) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Kettő V2-es router is van a családban, és mindegyiknél gyakori, hogy Wifin a laptopon nem megy a net 10-20 másodpercig, és ezt elég gyakran csinálja. A Wifi kapcsolat nem szűnik meg, csak nincs net. Firmware frissítés nem segít, telefonok jók rajta, viszont a laptopom más hálózaton tökéletes. Ez csak Wifin probléma, kábelen jó.
Dobjam ki a laptopot, vagy a routert? (alap beállítások használom)

(#70838) Borisz76 válasza vargalex (#70836) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm a pontosítást !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#70839) Criminal017 válasza Criminal017 (#70831) üzenetére


Criminal017
őstag

Nos, úgy néz ki, hogy sikerült, elég banális dolgot nem vettem észre... :W

Viszont van, hogy megszakad az internet elérés (a wifi nem), kb. úgy, ahogy RAiN91 írja a 70837-es hozzászólásban.

Elképzelhető, hogy megtelik a tárhely? Eléggé tele van, bár nem biztos, hogy ez okozhat ilyen problémát.

(#70840) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!

Melyik OpenWrt alapú rendszert tegyem fel a v1 routeremre, ha fontos, hogy a grafikus felületen is el tudjak intézni minél több dolgot? Sok extrát nem akarok, csak legyen naprakész/biztonságos az oprendszer. Sima routerként, AP-ként (kliens is), jelismétlőként szeretném használni. DDNS is kellene. De az usb portot nem nagyon használnám.
Most sem a gyári fw van rajta, szerintem sim a OpenWrt. De majd megnézem pontosan. Az viszont biztos, hogy évek óta nem volt frissítve.

(#70841) prsq válasza Soma01 (#70840) üzenetére


prsq
tag

Régi vason a legújabb/naprakész fw-k nem nagyon lesznek jók.

Nekem Gargoyle 1.10 van v1-esen.

(#70842) Soma01 válasza prsq (#70841) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor a 19-es OpenWrt meg se próbáljam?
Ha most is OpenWrt van rajta, akkor a sysupgrade fw kell? Mindegy, mekkora különbség van a két verzió között?

(#70843) prsq válasza Soma01 (#70842) üzenetére


prsq
tag

Ne tőlem kérdezd, nekem csak a Gargoyle "volt meg". :-)

(Amúgy nem mindegy a különbség. Nyírtam ki 1.2-1.6 Gargoyle-jal régi Linksys-t. Még, jó, hogy a tftp segített rajta.)

[ Szerkesztve ]

(#70844) CheGhost válasza Soma01 (#70842) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Szia!
A legújabb stabil fw-vel (19.07.6) próbálkozhatsz, tippem szerint a ddns is felmegy, annyi hely talán van még szabadon.
Ha nagyon lassú, vagy nincs elég hely, akkor korábbi verziókat is próbálhatsz (18-as).
Ha a legutolsó biztonsági frissítések és a plusz csomagok is érdekelnek, akkor saját buildet is csinálhatsz, akkor több esély van arra, hogy belefér minden plusz funkció. De a leírtak nem elrugaszkodottak szerintem.

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#70845) Soma01 válasza CheGhost (#70844) üzenetére


Soma01
veterán

És a DD-WRT mennyire kiforrott mostanában. Régen, folyamatosan "béta volt".
Nekem olyan kattintgatós felület kell, :) nem a konzolos. Mit próbáljak még ki? Luci, DD-WRT, Gargoyle. Mi megy még rá?

(#70846) CheGhost válasza Soma01 (#70845) üzenetére


CheGhost
aktív tag

A stabil openWRT verziókban van LUCI. A Gargoyle az openWRT egy fork-jának tekinthető. Ezek között és a főverziók között lehet sysupgrade-del váltani. A factory csak a gyári rendszer és a openwrt között kell. Persze nagy váltásoknál azért egy resetelés nem baj...

A DD-WRT-t nem próbáltam még soha.
Ennél a saját rendszerén kívül kell egy valamilyen speciális fájl váltások esetén.

szerk.:
Az openwrt-nél a luci a grafikus felület. Ezt stabil firmware-knél benne van mindig.

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#70847) Soma01 válasza CheGhost (#70846) üzenetére


Soma01
veterán

Köszönöm!

És mi a helyzet a v1 esetén a ath79 vs ar71xx dologgal. Melyiket válasszam? Nem értem annyira, hogy mi a különbség és hogy választhatom e az újabbat? (ath79) Most, ahogy olvasgattam, simán mehet szerintem.

(#70848) Doky586 válasza Soma01 (#70845) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Köszöni szépen, nálam stabilan működik v1-en

(#70849) Soma01


Soma01
veterán

Ath79-et tettem fel, mert az OpenWrt projekt oldalán jelezve volt, hogy ezt is lehet és a jövőben csak ez lesz.
De nekem kell majd ehhez egy leírás. Nem bírtam beállítani AP-nak, úgy sem hogy route-ol. Felcsatlakozik a kiszemelt hálózatra, de a Lan portokon már nincs net. Körülnézek...

(#70850) petakpa1 válasza Soma01 (#70849) üzenetére


petakpa1
őstag

Nekem a legújabb 19-es openwrt van fenn v1-es routeremen, gond nélkül megy. Luci is van, dyndns és wol szolgáltatások is is telepítve vannak.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.