Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) sittes79


sittes79
addikt

sziasztok,

Digi netem van, létezik ilyen 24 órás bontás, be tudom állítani valahol, hogy megadott időben kapcsolódjon le aztán vissza?

esetleg itt?

(#9002) adamka16 válasza Feribacsi555 (#9000) üzenetére


adamka16
őstag

300 mbit az a router wifi-jére vonatkozik, ami gyakorlatban 80-90 mbit.
A lan és a wan porotok is egyaránt gigabit sebességgel bírnak, de ahogy elnézem nálad ezt a hálókártya nem tudja, mivel 100 mbit-et ír ki.
Próbáld meg a modemet újraindítani és totál alapra kiütni a routered.

(#9003) snemeth válasza sittes79 (#9001) üzenetére


snemeth
aktív tag

Azt nem tudom, működik-e, de ezt próbálnám meg:

Time-based connectivity:
Period of time from: 03:00 to 02:59

[ Szerkesztve ]

(#9004) DaniTm


DaniTm
csendes tag

Hello!

Az a jelenség mitől van, hogy max. 110-200k sebességet ad a router WiFi-n? FTP-n is...

(#9005) adamka16 válasza DaniTm (#9004) üzenetére


adamka16
őstag

transmission stop :)

(#9006) sittes79 válasza snemeth (#9003) üzenetére


sittes79
addikt

sajna nem engedi, csak a 24 órán belüli bontást, gondoltam még hogy
elálllítom az időzónát, de akkor meg a log lesz rossz. :(

marad a manuális bontás hajnali 5-kor, majd egy buli után kinyomom, ha eszembe jut
abban az állapotban. :DDD

(#9007) kmik


kmik
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémára keresek megoldást:

amennyiben letöltök valamit a függetlenül a letöltési sebességtől képtelen vagyok megnyitni weboldalakat. mindíg conneciton timed out -ot ír ki a böngésző. Ha a torrent nem megy akkor hasít. A torrent kliensben kapcsolatok számát stb. már korlátoztam...

Net 15mb - T
µtorrent-el probálkozom. A preferences szerint nincs port nyitva a torrent kliens számára :F
rooter firmware legfrisebb, de nem okosított.

szerintetek mi a gáz?

kmik

(#9008) ggaben1


ggaben1
tag

Sziasztok

A problémám az hogy szerettem volna elérni hogy reboot után a transmission is magátol elinduljon. Ezért a ddwrt web felületén a commands menüpont alatt a startup-ba beleraktam a következő sort
/jffs/etc/init.d/transmission/transmission start
de az eredmény:

/jffs/usr/bin/transmission-daemon: can't resolve symbol 'posix_fadvise' in lib '/jffs/usr/bin/transmission-daemon'.
Ha ugyanezt a parancsot putty alatt adom ki akkor hibátlanul elindul torrent és el is érem remote gui-val.

Erre van valakinek tuti tipje hogy mit bénázok el?

Továbbá szerettem volna megnézni hogy a transmission milyen beállításokkal fut de az
/etc/config allatt egy transmissionra utaló bejegyzést sem láttam winscp-vel, ez normális?

Üdv
Gaben

A Google nem a barátom, ő a szolgám!

(#9009) Bernath


Bernath
tag

DD wrt alatt mi az nvram törlésének parancsa?

Bernath

(#9010) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Sziasztok! Még mindig nem oldódott meg a problémám, pedig én már szinte mindent elkövettem. Egyszerűen nem jön át a routeremen a 120-as net 20 megabitnél többel.
Itt van hogy csináltam végső elkeseredésemben:
Nyomtam neki hard resetet. Nagyon örültem, mikor megláttam reset után, hogy ismét úgy jön a net, ahogy eddig. A gépemben a hálókártya is átváltott 1gigabitesre automatikusan. Tök jó volt, mindent feltelepítettem, ment minden kapásból. Áramtalanítottam a routert, beszereltem a jól megszokott helyére, visszaraktam rá az antennákat és bekötöttem az összes gépet a portokba. Nagy boldogan újságoltam itthon, hogy minden tök jó, pöpecül megy. Bekapcsoltam egy másik gépet, lemértem ott is a speedtestel. 24-25 megabit. Na mondom ez nem lehet. Visszajöttem a gépemhez. 16 megabit. Én ezt el sem hiszem. Pedig a qos-t fel sem telepítettem és most is inaktív. A hálókártyám visszaállt 100 megabitesre. Foggalmam nincs, hogy mi lehet a kínja. Nincs valakinek ötlete? Uninstaláltam a qos-t, de ez sem oldotta meg a problémát.

(#9011) Intruder2k5 válasza Bernath (#9009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez...

(#9012) Intruder2k5 válasza sittes79 (#9001) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg itt...

(#9013) Intruder2k5 válasza kmik (#9007) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ilyen volt már, hogy minimális torrent forgalom mellett nem lehetett netezni, és azt hiszem a vége az lett, hogy a gépben rossz volt a hálókártya, vagy a driverét kellett lecserélni, vagy valami ilyesmi... De ezt nem a router okozta. Nem is volt olyan régen, valamikor tavaly év vége felé küzdött itt valaki ilyen hibával, de nem sikerül most megtalálnom. Ha jól rémlik Win7 és asztali gép volt, egy integrált, és egy plusz beletett hálókártyával.

(#9014) LazzL


LazzL
tag

Tud valaki segíteni nem bootoló 1043ND ügyben? jó lenne ha holnap meg tudnánk oldani valakinél a firmware visszaállítást BP-en (nem ingyen) :O

Üdv.: -= LazzL=-

(#9015) Intruder2k5 válasza ggaben1 (#9008) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet, hogy valami okból túl korán fut le a parancs... Próbáld meg kicsit késleltetni.

sleep 15
/jffs/etc/init.d/transmission/transmission start

Ez így 15 mp "időhúzás", ha így működik, akkor megpróbálhatod fokozatosan csökkenteni. Az, hogy az /etc/config alatt nem találod a konfigfile-t, teljesen normális... Ez nem OpenWrt. Keresd inkább a /jffs/etc/transmission/settings.json helyen

(#9016) kmik válasza Intruder2k5 (#9013) üzenetére


kmik
csendes tag

köszi, az érdekes az hogy az elődjével (DLINk DIR 635) ment. Amit azóta cseréltem az a router és a kábelnet modem. Akkor utána nézek van e alaplapi meghajtóból újabb, mint ami nekem van.

kmik

(#9017) ggaben1 válasza Intruder2k5 (#9015) üzenetére


ggaben1
tag

A helyzet az hogy ha már bebootolt a router és web felületről kiadom a parancsot hogy most futtassa le akkor is ez helyzet.Tehát ha nem induláskor fut le a parancs hanem már felépült dd-wrt alatt.
Ellenben ha átlépek putty-ba és ott adom ki a akkor gond nélkül indul.

A settings.json megvan de abban viszont nincsenek a ram használatra utaló paraméterek.Az rendben vagy így?

[ Szerkesztve ]

A Google nem a barátom, ő a szolgám!

(#9018) kmik válasza Intruder2k5 (#9013) üzenetére


kmik
csendes tag

átdugtam másik csatlakozóba az alaplapon a hálókábelt, most úgy tűnik szárnyakat kapott. :C Köszönöm a segítségedet!

Üdv
kmik

(#9019) Intruder2k5 válasza ggaben1 (#9017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Várjál... Ezt benéztem! Rossz a parancs! Ezt tedd bele...

sleep 10
/jffs/etc/init.d/transmission start

Vagy így:

/jffs/usr/bin/transmission-daemon -g /jffs/etc/transmission

[ Szerkesztve ]

(#9020) Intruder2k5 válasza ggaben1 (#9017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg ITT is ezzel foglalkoznak... A vége felé az indításról van szó, ha jól értem, de nekem egy kicsit zavaros.

[ Szerkesztve ]

(#9021) DaniTm


DaniTm
csendes tag

Hello

Újrahúzom a routert és a wifi telepítés után ezt a hibát írja ki: * opkg_conf_deinit: Couldn't unlink /var/lock/opkg.lock: No such file or directory.
valami megoldás?

(#9022) sittes79 válasza Intruder2k5 (#9012) üzenetére


sittes79
addikt

köszi de ehhez fel kell rakni az okosított fw-t, de akkor ugrik a gari nem?

(#9023) Intruder2k5 válasza sittes79 (#9022) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerinted itt hányan tettek fel okosított fw-t, és aztán meg vitték vissza, ha valami baj volt vele? Sokan... Ha működik a router, akkor vissza lehet tenni a gyári fw-t nyom nélkül, ha meg nem működik, akkor nem mindegy? Senkinek se mondták sehol, hogy OpenWrt, vagy DD-WRT használat miatt nem javítják, vagy cserélik garanciában.

Én a 30 akárhány ezer forintos routeremen nem is láttam a gyári fw-t, mert mikor kicsomagoltam, azonnal restore módba tettem, és feltoltam rá a Tomato-t..

De persze nem kötelező...

[ Szerkesztve ]

(#9024) LazzL válasza Intruder2k5 (#9023) üzenetére


LazzL
tag

Intruder2k5 láttam neked van jtag kábeled. Nem tudsz kisegíteni egy router újraélesztésben? elrontottam a firmware-elést..

szerk: Közben úgy néz ki lesz segítség...

[ Szerkesztve ]

Üdv.: -= LazzL=-

(#9025) Intruder2k5 válasza LazzL (#9024) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. JTAG kábelem nincs, csak soros kábelem. (de ez kell hozzá)
2. Nem vagyok Budapesten, nem is ott lakom.
3. Holnap semmiképpen nem érek rá...

Remélem azért sikerrel jársz! :)

[ Szerkesztve ]

(#9026) sittes79 válasza Intruder2k5 (#9023) üzenetére


sittes79
addikt

nincs ezzel semmi gond én is feltenném, nyílván jobb mint a gyári,
de már ott elakadtam, hogy ha nem jó ddwrt verziót töltök akkor féltégla
lehet a cuccból...ez kicsit elbizonytalanít.

szeretnék ddwrt-t de melyik factory bin- t kell rátenni?

routerem 1.8 verziószámú!

sokan azt írták, hogy ez stabil--- dd-wrt/11-09-10-r15704
ezt akkkor feltehetem?

Köszi

(#9027) Intruder2k5 válasza sittes79 (#9026) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Minden további nélkül... Semmilyen különbség nincsen a TL-WR1043ND-k közt, ilyen szempontból. Innen kiválasztod, amelyik szimpatikus,

ftp://ftp.dd-wrt.com/others/eko/BrainSlayer-V24-preSP2/

aztán pedig belépkedsz a /tplink_tl-wr1043nd mappába, és onnan leszeded a factory-to-ddwrt.bin file-t.

[ Szerkesztve ]

(#9028) sittes79 válasza Intruder2k5 (#9027) üzenetére


sittes79
addikt

nagyon köszönöm a segítséged, ezt a leírást használnám...

boldogulni fogok? :B

(#9029) Intruder2k5 válasza sittes79 (#9028) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A leírás jó... De, hogy ki boldogul vele, és ki nem, azt nem tudom... :)

(#9030) LazzL válasza Intruder2k5 (#9025) üzenetére


LazzL
tag

Ok, köszönöm a helyesbítést ;) De lassan megoldódni látszik a probléma, egy kedves fórumtárs által. :R :C

Szerk: Az engedélye nélkül nem reklámozom... :)

[ Szerkesztve ]

Üdv.: -= LazzL=-

(#9031) #55573504


#55573504
törölt tag

Sziasztok !

Nekem olyan problémám lenne, hogy felraktam simán a ddwrt-t a wr1043nd-re, minden műxik csak a transmission nem seedeli, amit már letöltött. Nem tudom mit kell beállítani ahoz hogy menjen, portot kell nyitni a transmission-ek vagy valami rosszul lett konfigolva ?
Előre is köszönöm a segítséget !

(#9032) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Sziasztok!
Vissza szeretném állítani a gyári fw-t a routeremen, hátha az megoldja a problémát, hogy a 120-as netemet lefogja 25-ösre.
A parancs soros visszaállításhoz nem nagyon értek. Lesz vmi baja a routernek, ha az open wrt webfelületén flashelném vissza az eredeti fw-t?

(#9033) adamka16 válasza Feribacsi555 (#9032) üzenetére


adamka16
őstag

Inkább ideírom és nem priviben. Ha pár hozzászólást visszaolvasol, előfordulhat, hogy nálad is régi driver van fent a hálókártyádhoz és/vagy meg kéne próbálni egy másik slotban is esetleg egy másik PC-vel.

(#9034) Feribacsi555 válasza adamka16 (#9033) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Van itthon egy pár másik gép, megpróbáltam azokon, ugyanúgy 25-el jött a 120-as net. Sőtt egy másik gépen fedeztem fel, hogy már megint nem jó. Mert az egyik visszaállítás után rendesen jött 90-el, de miután visszaraktam a helyére, rákötöttem a többi gépet, azután állt vissza és ezt a másik gépen fedeztem fel.

(#9035) Intruder2k5 válasza #55573504 (#9031) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, nyilván azzal a baj, hogy portot kell nyitni, mert így csak nagyon kevesen tudnak hozzád kapcsolódni. De, hogy ezt miként kell pontosan, azt ne kérdezd, mert már küzdöttek itt vele itt vele többen, nekem meg nincs se 1043-asom, se DD-WRT-m, hogy kipróbáljam... Szerintem, ha ezt beteszed a Firewall scriptbe, akkor annak jónak kell lennie.

iptables -D INPUT -j DROP
iptables -I INPUT -p tcp --dport 6880 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -j DROP

Nyilvánvalóan a port számát cserélni kell a neked megfelelőre, ami a transmission konfigban be van állítva.

[ Szerkesztve ]

(#9036) Intruder2k5 válasza Feribacsi555 (#9034) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Firmware csere SSH alatt, parancssorban...

Nem valószínű, hogy webes felületen az OpenWrt el fogja fogadni a gyári firmware-t. Különben szerintem nem lenne baja, de nem fogja feltenni. Mellesleg megpróbálhatod a DD-WRT-t is, arra is tudsz tenni transmission-t. Ja, és mostani, aktuális gyári fw-t le ne vágd, mint ahogy az egy-két ősrégi leírásban van.

(#9037) adamka16 válasza Intruder2k5 (#9036) üzenetére


adamka16
őstag

Már felhívtam rá a figyelmét! :K

(#9038) vargalex válasza Feribacsi555 (#9034) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ugye nem WiFi-ről beszélünk?

Alex

(#9039) Intruder2k5 válasza vargalex (#9038) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem hiszem, mert azt írta korábban, hogy visszaállítás után ment az gyorsabban is... Csak aztán megint ennyi lett.

[ Szerkesztve ]

(#9040) vargalex válasza Intruder2k5 (#9039) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A 95 Mbps is lehet WiFi. :)

Alex

(#9041) Intruder2k5 válasza vargalex (#9040) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, éppen lehet.... De akkor meg az se essen vissza 16-ra! Jó, oké, hogy a körülmények változnak némileg, páratartalom, terjedés, szomszéd hálózat, stb... De akkor essen vissza 70-re, de ne 16-ra...

szerk.:
De gigabit-es portról ír, úgyhogy nem WiFi!

[ Szerkesztve ]

(#9042) vargalex válasza Intruder2k5 (#9041) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Igen, de én konkrétan arra gondolok, hogy esetleg n-es kliens helyett g-vel próbálkozik (vagy g-n csatlakozik a túlzsúfolt csatorna miatt). Azért is gondolok g-s WiFi-re, mert amire írtam, ott 25 Mbps-t írt.

Szerk.: OK. Akkor én azt mondom, hogy szinte biztos, hogy a QOS lehet. Tudom, elvileg az is ki van kapcsolva...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#9043) Intruder2k5 válasza vargalex (#9042) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem is... Bár azt írja, hogy most fel sincs telepítve, de lehet, hogy ez csak a luci-app, és maga a QoS fent van.

(#9044) adamka16 válasza Intruder2k5 (#9043) üzenetére


adamka16
őstag

srácok. nem wifi-ről van szó. mikor csinált egy hardresetet akkor qos-t nem tett fel, csak az alap firmware volt magában és úgy lassú lett.
említettem neki, hogy gyári firmware-el is lassú volt-e mert ha igen akkor vissza kell vinni gariztatnia.

(#9045) Bernath válasza Intruder2k5 (#9035) üzenetére


Bernath
tag

Sajna nekem ezzel a scripttel sem nyit portot:((

Bernath

(#9046) Intruder2k5 válasza Bernath (#9045) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én meg nem nagyon tudom ezt próbálgatni... Ha beírod PUTTY-ba, hogy

iptables -L

akkor mit kapsz eredményül?

(#9047) Intruder2k5 válasza Bernath (#9045) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, és természetesen ez után a Firewall Sctipt után kell egy router restart...
Az megvolt?

[ Szerkesztve ]

(#9048) Feribacsi555 válasza adamka16 (#9044) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

adamka 16-nak igaza van. Wifi nem nagyon érdekel, mert azt nem is nagyon használom, ezért annak a sebessége nem számot tevő. LAN ról van szó. Addíg, amíg egyszer el nem szúrtam, mert a lan-t átállítottam staticról dhcp re és meghalt a router. Utána visszaállítottam, nem is néztem a sebességet, mindent felpakoltam rá, qos-t az initscriptsben beállítottam enable-ra és ott halt meg az egész. Utána hiába töröltem le, kapcsoltam ki mindenhol nem lett gyorsabb. Még a upc segédprogramát is letöltöttem, ami ugyan csak inaktiválta a qos-t a gépemen, de ettől függetlenül ugyanúgy nem megy.

(#9049) Intruder2k5 válasza Feribacsi555 (#9048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na ácsi.... Nem a gépeden lévő QoS-ről van szó, hanem a routeren lévőről. Mellesleg én javaslom, hogy tedd csak fel azt a QoS-t, és állítsd be egy kellően magas értékre, mert volt már rá példa, hogy kikapcsolt állapotban is beleszólt a felső sebességhatárba. Még ha ki is kapcsolod, IDE akkor is be kellene írni mondjuk 104857600-t... Ez lenne a gigabit!

[ Szerkesztve ]

(#9050) Feribacsi555 válasza Intruder2k5 (#9049) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Köszi szépen. Ezt is próbáltam:D:D
Lassan kijelenthetem, hogy én minden beállítást kipróbáltam. ipv6-os ip címet be kell állítanom a gépen?
Azért a gépen lévő qos is beletud szólni a dolgokban.
Mondjuk nagyon érdekes adatokat produkál a router. Van amikor 40 megabitre is felmegy, de a jellemző a 25-30 megabit. ping az kb 14-17ms között mozog, viszont amikor a laptopot rákötöttem, akkor az vitte a folyamatos 40-et 518ms pinggel. Ez viszont őrült nagy.
És azt sem értem, hgoy a hálókártyám ugyebár 1 gigabites, de mégsem tudom neki beállítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.