Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) vampire17 válasza suste (#62995) üzenetére


vampire17
addikt

csinaltam swap-ot, meg ext3-raa tobbit. Igy egesz jo, de most mas baj van... .:)

Elindul, de allandoan ezzel a hibaval leall... Ha manualisan elinditom ujra, akkor folytatja..

[ Szerkesztve ]

(#63002) suste válasza vampire17 (#63001) üzenetére


suste
veterán

ha jó a letöltési hely beállítás a TM-nél, akkor simán lehet hogy a pen kapcsolata megszakad a túlterhelés miatt (load mekkora?), így nincs hova mentenie
mik a TM beállítások?
kapcsolatokat minimalizálni kell, és letöltési sor szigorúan 1!

azt értsd meg, hogy azzal hogy a penre csinálsz swap-ot, azzal nem segítesz a rendszeren, hiszen a swap-ot is ugyan úgy írnia kell
az ext fájlrendszer az ok, azzal kellett volna kezdeni
a legroszabb az, ha ntfs-sel próbálkoztál

(#63003) Mentolka válasza RedCat (#63000) üzenetére


Mentolka
senior tag

Naponta ránézek a topicra, de ez nem maradt meg. Mindig használom a keresőt mielőtt kérdezek, ezt már megtanultam. A TPLink oldalán kb.egy hete néztem, de ott nem volt ilyen leírás (én akartam az lenni, aki elhozza ide is hírt).
Mondjuk az idézett hsz-ből csak az utolsó sor jelzi, hogy erről van szó...

[ Szerkesztve ]

(#63004) direwolf válasza suste (#62972) üzenetére


direwolf
őstag

Hali!
Én is hasonlóan jártam, mint RedCat kolléga. Volt egy 2 éve hibátlanul működő 1043 V1-em vargalex builddel 4G modemmel, ami tegnap full resetelte magát. Sajna az akkori doksijaimat már nem találtam, felhúztam a Te BB 0.8.1-es buildedet, de a 9092-es port nem válaszol :F Annyi, hogy nem sysupgrade volt, hanem factory, de configot nem tartottam meg.
Mi lehet a gebasz?
Másik kérdés, hogy a repair packagekből a 0.8.2-repair-2016-04-04.tar.gz is rátolható az alap 0.8.1-re? És a többi is kellhet? pl.: usb3g-2016-04-06.tar.gz

Amúgy a Huawei E3276 LTE modemet nekem simán kezeli ttyUSB1-en. 4G hálóra kapcsolódik (a ledjén látszik)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#63005) suste válasza direwolf (#63004) üzenetére


suste
veterán

először a 0.8.1-repair-t kell feltenni!
utána be kell jöjjön a 9092
ha mégsem, akkor próbáld meg privát böngészéssel, vagy másik böngészővel
utána már a 0.8.2-repair is felmehet, de azt célszerűbb már a 9092/system/backup menüben (download, majd restore), mert így nem indítja újra feleslegesen a routert, meg a mentést sem kell keresgélni...

a modemet azt kipróbálhatnád majd a mi felületünkön is beüzemelni, de elötte töröld le amit kézzel csináltál a luciban, vagy kezd előlről (factory reset, 0.8.1-repair, 0.8.2-repair, 9092/setup/usb3g)
a 4G dolgot is jó lenne tisztázni, hogy azon megy-e vagy nem!
a külön usb3g mentést neked nem kell feltenni, mert az benne van az fw-ben meg a frissítésben

(#63006) direwolf válasza suste (#63005) üzenetére


direwolf
őstag

Ok, köszi, megcsinálom otthon. De az 100%, hogy 4G-re megy a modem, mert a ledje csak akkor vált zöldre. 3G-n kék.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#63007) RedCat válasza direwolf (#63006) üzenetére


RedCat
senior tag

Szia!

Speedtest-et csinálj, mert a suste build-el nem megy fel 4G-re. Legalábbis a Huawei 3272 tuti nem.
Suste fw mobilnet: 13-16 Mb/s le, 2-3 Mb/s fel
ROOTer fw mobilnet: 40-60 Mb/s le, 25-35 Mb/s fel.

Nekem a led 3G és 4G esetben is kék, edge módban zöld.

Nekem azóta sem jött be a 9092, de ráhagytam, most a ROOTer fw van fent. De jó lenne megcsinálni a suste féle buildet is 4G támogatással.

[ Szerkesztve ]

(#63008) FishAir


FishAir
senior tag

Sziasztok!

Látom pont 3g/4g a téma. Nekem csak egy ajánlat kellene, hogy melyik, most kapható modem jó a 1043nd v1-hez?

Köszi.

iDontcare

(#63009) Headless válasza RedCat (#63007) üzenetére


Headless
őstag

ha ahhoz a cdc-s csomaghoz nem kell kmod egy próbát megérhet ha felrakod BB alá a CC-s csomagot. Vagy esetleg suste leforgathatná forrásból.

De egyikőnknek sincs 3g/4g-s modeme, próbálni semmit nem tudunk.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#63010) Pinocchio23 válasza suste (#62997) üzenetére


Pinocchio23
tag

Köszönöm a tanácsokat! Körbe nézek és beszerzek azt is akkor a lemez mellé.

(#63011) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

Üdvözletem!

Lenne egy problémám, valamint kérdésem.

Adott egy TP-LINK WR1043ND v3 router és hozzá egy Digi 100/50-es internet. Panelban lakom és a Wi-fi-n keresztül a sebességem alig éri el az 50Mbit letöltési sebességet, míg a feltöltés 53Mbit körül mozog. Leellenőriztem a csatornát (1-es) és csak 1-2 van rajta az enyémen kívül. Nekem (laikusnak) érthetetlen, hogy ekkora sebességveszteséget okoz ez a dolog. Lehetséges ez, vagy a szolgáltatóval van valami probléma? Router beállításait nem babráltam, mert nem nagyon értek hozzá, így az értékei alapon vannak, természetesen a titkosítást beállítottam. Kábelen 92 Mbit-et hoz letöltésnek a feltöltés a wifi-ét hozza. Mi lehet a probléma, valamint milyen megoldást tudtok javasolni? Most vettem a routert és csak 2,4Ghz tud. Az 5-ös lehet megoldaná, de félek, hogy az eszközeim nem tudják azt.

Köszi előre is a segítséget! :R

(#63012) Pr3s válasza Kakaduku (#63011) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Az, hogy az 5-ös csatornára állítod a routert semmi gondot nem okozhat, az összes eszköz,ami európai forgalomban van emlékeim szerint 11-ig tudják a csatornákat kezelni, így én inkább bepróbálnám, ha azon és környékén nincs semmilyen más wifi eszköz.

(#63013) szaboi6512 válasza Kakaduku (#63011) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ez normális. A wifi kb a felét tudja a lan sebességének. :)

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#63014) woodworm válasza szaboi6512 (#63013) üzenetére


woodworm
veterán

Ezt azért gondold át még egyszer.

(#63015) szaboi6512 válasza woodworm (#63014) üzenetére


szaboi6512
őstag

Tapasztalat! Szted mennyi megy át rajta wifin 200mbit! max 450-et tud az a router wifin

WiFi sebesség 450 Mbps

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#63016) woodworm válasza szaboi6512 (#63015) üzenetére


woodworm
veterán

Már megbocsáss de az előfizetése a 100-as. Erre bármilyen törvényszerűséget megállapítani, hogy mennyit visz át egy router, színtiszta voodoo.

Ha a linksebesség negyedét mérni tudja 2,4 GHz-es n-es wifin, csapkodhatja magát a földhöz, és akkor még rendelkezésre állnak a megfelelő ellenoldali eszközök is.
A másik az elméletedhez, ha a gigabites router tud 5 GHz-et vagy az ac-t, akkor hogy alakul a szabályod?

[ Szerkesztve ]

(#63017) siddis


siddis
őstag

..ez mekkora cucc már... És olcsó is..

-- Aux armes, citoyens --

(#63018) szaboi6512 válasza woodworm (#63016) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ne keverjük már a lan sebességet a wifivel.
Nekem 500/200 diginetem van.
5ghz-en is csak ennyit mérek

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#63019) szaboi6512 válasza woodworm (#63016) üzenetére


szaboi6512
őstag

Adott egy TP-LINK WR1043ND v3 router
Itt erről van szó,se az 5ghz se az ac szóba sem jöhet+ az 5 ghz-hez olyan wifi kártyával is kéne rendelkezni nem gondolod?

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#63020) woodworm válasza szaboi6512 (#63018) üzenetére


woodworm
veterán

"A wifi kb a felét tudja a lan sebességének."
"Ne keverjük már a lan sebességet a wifivel."

Bármilyen hihetetlen, de mindkettőt te írtad. De lassan gőzöm sincs mit szeretnél közölni a lan, a wan, az előfizetés és a wifi sebességének összefüggésében. Mert szerintem túl sok nincs, max. meghatározza a maximum értékét.

(#63019) szaboi6512

"Adott egy TP-LINK WR1043ND v3 router"
"A wifi kb a felét tudja a lan sebességének."

Ezzel kezdtem, már hogy tudná felét wifin a lan sebességének.

[ Szerkesztve ]

(#63021) suste válasza siddis (#63017) üzenetére


suste
veterán

Ez neked olcso? :Y
Vagylemaradt a vigyor? :)

(#63022) siddis válasza suste (#63021) üzenetére


siddis
őstag

..ez új iPhone, az új csajozós router.. :D

-- Aux armes, citoyens --

(#63023) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

Köszi srácok. Látva a hozzászólásokat, azt a következtetést vonom le, hogy nincs mit tenni?! Ez egy kicsit felháborító, mivel azért vettem 450Mbit-es routert, hogy hátha segít a problémámon, valamint a jövő hónaptól 200/100-as netem lesz. Én arra gyanakodtam, hogy a 2,4Ghz-en nagyon sok wifi eszköz van, valamint ezen belül az 1-es csatorna tűnt a legjobbnak, mert ott csak 1-2 eszköz, de ez sem orvosolta a problémát. Esetleg egy 5Ghz-es router megoldaná a dolgot? Az egész környéken nincs 5Ghz-es router megnéztem analyzer-rel.

(#63024) direwolf válasza RedCat (#63007) üzenetére


direwolf
őstag

Szia!

Az enyém felmegy 4G-re. De ez a Huawei E3276 elég spéci cucc ahogy olvastam, nem is igazán modem, hanem egy router van benne. PC-n ethernet drivere van. Csak gondolom kompatibilitás miatt lehet modem parancsokkal is vezérelni. No mindegy, mértem azért speedtestet is: 22/5. De nálunk ennyit tud a hálózat, az LG F6-om és a fiam Xiaomi Redmi Note 2-je is ennyit mér.

@suste #63005:
rátoltam a frissítéseket ahogy írtad, bejön a 9092, de a képeket nem tölti le akármivel próbálom :F
És amit még nem sikerült megoldanom, hogy a modemben az sd kártyára létrehoztam két partíciót (/DEV/SDA1 és SDA2) az elsőt swapnek, a maradék ext4, de a másodikat valami idétlen hosszú krix-krax néven mountolja, hiába adom meg neki a /mnt -t. Akár Luci-ból, akár a 9092-esből próbálom.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#63025) szaboi6512 válasza Kakaduku (#63023) üzenetére


szaboi6512
őstag

Azzal nagyobb sávszélességet tudsz elérni, de kell rendelkezned 5 GHz -es wifikártyával.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#63026) direwolf válasza suste (#63005) üzenetére


direwolf
őstag

Eszembe jutott még valami:
A 9092-es felületen a modem beállítás is működik, de nekem jobban bejön a Luci, mert nem tetszik a WAN2 mint if név, és ezt utólag nem lehet megváltoztatni.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#63027) vargalex válasza Kakaduku (#63011) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Milyen wifi van a kliensben? Mekkora a link sebesség?

Alex

(#63028) FishAir


FishAir
senior tag

Valaki erre?

iDontcare

(#63029) RedCat válasza Headless (#63009) üzenetére


RedCat
senior tag

Te olvasod is amiket írok? ;) [link]

CC alatt sem tudtam beállítani, mert nem tudom mik hiányoznak még hozzá, így hiába teszem fel suste alá azt az egy csomagot, nem leszek előrébb.

De ha mondod mit csináljak én kipróbálom, azon ne múljon :)

(#63030) direwolf válasza RedCat (#63029) üzenetére


direwolf
őstag

Én segítenék neked szívesen, megvolt a csomaglista régebben vargalex buildjére, de eltűnt és az istennek se találom most. Ezt a beszélgetést kövesd végig, hátha neked sikerül rálelned: #46746

Nagyon hülye voltam, hogy nem másoltam be ide :(

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#63031) Kakaduku válasza vargalex (#63027) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Ilyen laptopom van: DELL Inspiron 15R 5537

Nem találtam leírást arról, hogy támogatja-e az 5Ghz-et. A specifikációban sincs róla leírás, egyébként arra gyanakszok, hogy csak a 2,4Ghz-et támogatja.

A link sebességbe úgy látom, hogy 10/100.

Amennyiben így van, akkor nem tudok semmit tenni a sebességgel?

[ Szerkesztve ]

(#63032) vargalex válasza Kakaduku (#63031) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Konkrétan a wifi eszköz típusára lettem volna kíváncsi, ami pl. a Windows eszközkezelőben látható. A 10/100 nem a wifi link sebesség, hanem a vezetékes hálókártya max sebességre. A link sebességet szintén látod a Windows-ban a kapcsolat tulajdonságainál.

Alex

(#63033) Kakaduku válasza vargalex (#63032) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Melóban vagyok és nincs nálam a laptop, de haza megyek, megnézem és jelentkezek még... ezt vegyétek fenyegetésnek. :DDD

(#63034) vargalex válasza Kakaduku (#63033) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Amit még elfelejtettem írni: mind router, mind kliens oldalon engedélyezd a 40 MHz csatornaszélesség használatát, ha van rá lehetőség (lehet, hogy auto-nak hívja az illesztő).

Alex

(#63035) suste válasza direwolf (#63024) üzenetére


suste
veterán

El kene olvasni a readme-ket es a changelog-ot!
Automount van, a luciban egyaltalan nem kene piszkalni a mount fulet, a csatolasnal teljesen iresnek kell lennie.
Az automount label alapjan csatol!

A 3g if azert lett wan2, mert az mwan3 multiwan csomagban ez van alapbol beallitva, így nem kell sokat allitgatni.....

9092 kepeken mit ertesz?
Mert a repairban benne vannak az ikonok, tehat azt be kene toltenie.

[ Szerkesztve ]

(#63036) direwolf válasza suste (#63035) üzenetére


direwolf
őstag

Ok, az automountot értem, de mi történik, ha Luciban is beállítom? Melyik fut le először? És ha most átírom a labelt, akkor reboot után már jól kéne mountolni, vagy töröljem az egészet, és kezdjem előröl?
A 3g if neve az én heppem, működik így is, úgy is :)
9092 képek az összes ikon. De amúgy érdekes módon Luci ikonok se jöttek be tegnap este akármit csináltam, ma reggel meg egyszer csak ott voltak :F
A repair csomagot hogy tudom ellenőrizni, hogy tényleg települt-e? Alaphelyzetbe állítás után amúgy eltűnnek, újra kell telepíteni őket?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#63037) suste válasza direwolf (#63036) üzenetére


suste
veterán

Ha luciban beallitod akkor csak bekeversz.
Torolj onnan mindent, es allitsd.be a labelleket aszerint higy hova akarod mountolni (readme segit), es utana egy restart utan mar jonak kell lennie.

9092 fejlecben az fw verzio utan ott a 9092 verzio is.
Az ikonokat regen tarhelyrol szedte, de lassitotta a rendszert....
Most egyebkent a sajat szerver leallt, masodlagos szerverrol olvassa a dolgokat, ezert szinten lasabb kicsit. Links oldalon lathato melyek szerverrol dolgozik.

(#63038) blizzrd


blizzrd
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy WRD1043 v3 típusú router. Beüzemelés után futtattam egy speed testet, az előfizetés 200/100-as Diginet. A mérés eredménye kb 90/10 megabit lett. Esetleg router konfigurálási hiba van, van más lehet a gond?

Üdv,

Balázs

(#63039) siddis válasza blizzrd (#63038) üzenetére


siddis
őstag

A szerződésedben a kisbetűs részben mi a garantált le vagy feltöltési sebesség.?
Amúgy hol mérted ezt, LAN-on.?

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#63040) blizzrd válasza siddis (#63039) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Szia!
A garantált az 80/40. Lemértem egyébként router nélkül is, 90/10-es értéket hozott, 3 különböző mérési oldalon. Sanszos hogy szolgáltató bibi lesz :D És igen, lanon mértem :)

(#63041) GrandS


GrandS
senior tag

Lehet, hogy kezdő kérdés, de a router usb portjára töltős elosztót teszek, akkor printer és hdd is mehet?

(#63042) suste válasza GrandS (#63041) üzenetére


suste
veterán

persze, meg bármi más is ami usb-s:)

(#63043) GrandS válasza suste (#63042) üzenetére


GrandS
senior tag

:R

(#63044) direwolf válasza suste (#63037) üzenetére


direwolf
őstag

No, úgy tűnik minden ok. Kivéve, hogy az ikonok mind Luciban mind 9092-n csak wifis klienssen töltődnek le, és ezeken gyors is. Vezetékes klienseken iszonyú sokat várakozik, és nem tölti le az ikonokat, függetlenül a browsertől, tűzfaltól stb. :F

szerk.: na csak annyi, hogy https-el jó ez is :R

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#63045) Kakaduku válasza vargalex (#63034) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Megnéztem és csak 2,4Ghz-es a kliens, valamint 150Mbit sebességet tud, ha jó helyen néztem. Szóval az 5Ghz-es router ki van zárva. Nem sok beállítási lehetőség van a beállításokban, szóval ezzel a sebességgel kell beérnem, bár 2016-ban egy kicsit többet várnék el a technológiától.

Esetleg, ha van valami további tanácsotok, hogy mit lehet tenni a net sebességének megemelésén kívül, akkor szívesen veszem. :) Gonolom, ha megemelem a sebességet 100-ról 200-ra, akkor nagyobb lesz a sebesség wifin keresztül is, tehát nem 53-at, hanem többet fog áthozni.

(#63046) suste válasza Kakaduku (#63045) üzenetére


suste
veterán

nem jól gondolod
a 150mbites wifin nem megy több át
a 150 sajnos az elméleti max kapcsolati sebesség....a többinek olvass utána:)

(#63047) szaboi6512 válasza Kakaduku (#63045) üzenetére


szaboi6512
őstag

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#63048) vargalex válasza Kakaduku (#63045) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Vehetsz egy normális usb-s wifi adaptert, vagy ha cserélhető, akkor egy másik wifi kártyát a gépbe. Sajnos a notebook gyártók mindenen spórolnak, így kerülnek még ma is 100 Mbps-es vezetékes és 150 Mbps-es wifi adapterek a gépekbe.
Egyébként a 40 MHz csatornaszélesség engedélyezve van? Erre nem válaszoltál.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#63049) szaboi6512 válasza suste (#63046) üzenetére


szaboi6512
őstag

[Ha esetleg érdekelne]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#63050) Kakaduku válasza vargalex (#63048) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Igen, az engedélyezve van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.