Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69701) szabolcs5757


szabolcs5757
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.
Karácsonyra beszereztem egy új Archer C5 (v4) routert, mert megérett a régi Tp-link 1043nd (v1) a cserére. Működik még mindig, csak hát a 2,4 Ghz már nem elégíti ki a családban mindenki igényét.
Sajnos az új router sem képes 3 szobával arrébb 4 betonfalon keresztül stabilan a wifit átpaszírozni, így arra jutottam, hogy nem dobom a kukába a régi routert, hanem felhasználom jel erősítésre. Nem nagyon értek a routerekhez, de odáig sikerült eljutnom, hogy az adott szobába elvittem UTP kábelen az internetet az Archer C5 routerből. Közvetlenül a kábelt használva maximális sebesség érhető el, viszont amint rádugom a 2. routert (1043nd) a sebesség lecsökken mind kábelen, mind wifin keresztül 9,5-10 Mbps-re.
Először úgy próbáltam, hogy az 1043nd WAN portjába dugom az ethernet kábelt. Működött is a dolog, de a sebesség az korlátozott volt. Gondoltam valamit nem jól csináltam, így elkezdtem utánolvasni és azt találtam, hogy a LAN portokba kell dugni a kábelt és a DHCP-t kikapcsolni, valamint a LAN menüben az IP adresst valami olyanra kell írni, ami az Archer C5-höz tartozik de kívül esik a tartományon. Így lett az IP adress 192.168.0.2. Meg is csináltam mindent a [leírás] szerint, de a sebesség maradt 9,5-10Mbps körül. Egyébként 60-70 Mpbs körül kéne lennie.
Tudnátok segíteni, hogyan tudnám megoldani a sebesség problémát a jelenlegi felállással?

[ Szerkesztve ]

(#69702) Borisz76 válasza szabolcs5757 (#69701) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez alapján állítsd be.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#69703) szabolcs5757 válasza Borisz76 (#69702) üzenetére


szabolcs5757
csendes tag

Gyakorlatilag így volt beállítva azt leszámítva, hogy az Archer C5 routeren 192.168.0.199 volt a pool vége nem 200. Biztonság kedvéért csináltam mindkét routeren egy factory resetet és előről elvégeztem a beállításokat az általad linkelt leírás szerint, de még mindig csak 10Mbps sebességet tudok elérni az 1043nd routeren keresztül.

(#69704) Borisz76 válasza szabolcs5757 (#69703) üzenetére


Borisz76
veterán

10Mbps ? az 1 MB/s mindössze....

Az nagyon karcsú még a Fast Ethernet ( 10/100 - 12.5 MB/s ) sebességet sem éri el.

Kábelek jók ?

Az elsődleges routerből menő kábel végére akassz rá egy PC-t,lapost....nézd meg úgy jó e a sebesség.
Ha nem jó és csak 10Mbps , akkor a kábel a hibás.
Ha megvan a gigabites sebesség ( 10/100/1000 - 125 MB/s ) , akkor a másodlagosan berakott routerrel van valami.

A leírás pedig biztosan jó mert én is ez alapján csináltam és nekem is másodlagos eszköznek egy v1-s TP-Link WR1043ND van beállítva.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#69705) szabolcs5757 válasza Borisz76 (#69704) üzenetére


szabolcs5757
csendes tag

Megoldottam a problémát. Valóban a kábel lesz a hibás. Egy régebbi hálózat miatt volt bevezetve abba a szobába egy UTP kábel, de azóta az el lett vágva és nem került a végére RJ45 csatlakozó. Ma tettem rá egyet, de mivel még sosem csináltam ilyet így sikeresen összekavevertem a kábelek sorrendjét, mint kiderült. Kicsit megbontottam a rendszert és kipróbáltam egy másik gyári UTP kábellel, azzal gond nélkül jön 45 Mbps (wifin), mint ami eddig is volt.
A beállítások valóban jók, amit linkeltél

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#69706) #92540160


#92540160
törölt tag

Üdv!

Van egy

Firmware Version:
3.17.38 Build 140613 Rel.55867n
Hardware Version:
WR1043 v2 00000000

routerem. Szeretnék használni media szerverként egy Samsung M3 portable HDD-t. Lan kábellel csatlakozik a routerbe egy PC, egy Laptop, egy Xbob one X, egy LG smart TV (Webos 4), és wifin mobil eszközök. Azt szeretném, ha az összes eszköz az eredeti mappaszerkezetet látná, mint egy otthoni csoportos megosztás esetén.

Addig jutottam, hogy a routerbe beledugtam a HDD-t, engedélyeztem amit láttam, megnyomtam a start gombokat, és a router beállítás felületén ugyan láttam a HDD-n lévő mappákat, de a Total Commander-ben megnyitható megosztott mappákat nem, úgyanígy a fájlkezelőben sem. A fájlkezelőben a hálózat szekcióban a routerre van egy hivatkozás, ami nyitja a Windows Media playert (ez lát is valami fájlokat), de az nekem nem jó. MPC-HC-val szereném nézni a Windows eszközökön a filmeket, és a többi alapértelmezett programmal az egyéb fájlokat. a TV egyáltalán nem lát semmit.

Nem tudom, mit hagytam ki, segítséget kérek. Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

(#69707) #92540160 válasza #92540160 (#69706) üzenetére


#92540160
törölt tag

Jóemberek!

Rájöttem, hogy nekem a Windows eszközökön ftp szerver kell. Meg is csináltam, és a PC látja is a HDD tartalmát, viszont nem streameli. Másolhatom, törölhetem, de lejátszani nem tudom. Erre kell megoldás. Azt mondják, router probléma.

(#69708) Intruder2k5 válasza #92540160 (#69707) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egész biztos, hogy nem DLNA (média) szerverre van szükséged?

(#69709) #92540160 válasza Intruder2k5 (#69708) üzenetére


#92540160
törölt tag

Van az is, az a TV-hez kell, de PC-nél arra van szükségem, hogy Total Commanderrel közvetlenül tudjam lejátszani a filmeket, másolás nélkül, és minden fájlt nyisson meg a saját alapértelmezett programja. Ezt média szerverrel megvalósíthatom?

Ja, és PC-ről a HDD-t szeretném logisztikázni, mintha egy meghajtó lenne a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#69710) woodworm válasza #92540160 (#69709) üzenetére


woodworm
veterán

Storage Sharing kell neked.

(#69711) #92540160 válasza woodworm (#69710) üzenetére


#92540160
törölt tag

Van olyan, mégsem streamel.

(#69712) woodworm válasza #92540160 (#69711) üzenetére


woodworm
veterán

Az SMB megosztás, nem is fog streamelni. Szerintem neked windows oldalról van gondod, melyik verziót használod?

(#69713) Intruder2k5 válasza #92540160 (#69711) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogyan nyitod meg a megosztásokat PC-n?

(#69714) #92540160 válasza woodworm (#69712) üzenetére


#92540160
törölt tag

Windows 10.

(#69713) Intruder2k5 Kapcsolódom ftp-n a routerhez, és rákattintok a fájlra - ez nem működik, de ez az elképzelésem.

(#69715) woodworm válasza #92540160 (#69714) üzenetére


woodworm
veterán

A microsoft megszüntette az smb1.0 támogatást, a routered azt használ, ezért a windowsban vissza kell kapcsolni.

(#69716) iMaverick válasza #92540160 (#69714) üzenetére


iMaverick
addikt

Az ftp nem is erre való... Ahogy a többiek írják, Windows alól a legbiztosabb az SMB (Samba) megosztás. A Windows-os eszközön fel map-peled betűjellel és utána mint egy "helyi" meghajtó, turkálsz rajta. Tudom, mert én ugyanezt csinálom idehaza, csak egy PC van befogva erre, kvázi mint NAS.

A TV alól meg stream-ként DLNA szerverrel tudod elérni, de az megint más tészta. :)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#69717) #92540160 válasza iMaverick (#69716) üzenetére


#92540160
törölt tag

Köszönöm, közben rájöttem (illetve láttam egy videót), tehát már elkezdtem, csak ugye ez az smb izé... A TV-t majd nemtom, lehet kérdezek - bár ott működik a media server cucc.

(#69715) woodworm : Na, közben firmware-t is frissítettem, de továbbra sem smb2. Visszacsinálom így: https://www.youtube.com/watch?v=2UtTZQAybpc

(#69718) Intruder2k5 válasza #92540160 (#69717) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Windows-ban a programok telepítése és törlése menüben van oldalt Windows szolgáltatások be és kikapcsolása. Ott keresd meg a jelölt opciót, és engedélyezd.

(#69719) #92540160 válasza Intruder2k5 (#69718) üzenetére


#92540160
törölt tag

Kösz!

Megtaláltam közben: Go to Control Panel > Programs and Features > Turn Windows Features on or off > check or uncheck the box for "SMB 1.0/CIFS File Sharing Support"

Működik!

Nagyon kösz!

(#69720) #92540160


#92540160
törölt tag

Két észrevételem van, lehet, hogy router probléma. A media serverben a TV nem lát bizonyos megosztott mappákat. Szerintem ez vagy router probléma, vagy a HDD-n lévő mappákkal van baj. Az Xbox is ugyanúgy nem látja ezeket a mappákat. Hogy derítsem ki a dolgot?

(#69721) CheGhost válasza #92540160 (#69720) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Szia!
Első körben az ékezetes karaktereket cseréld le a mappák nevében, normál angol abc karakterekre. Egy mappával elég kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#69722) #92540160 válasza CheGhost (#69721) üzenetére


#92540160
törölt tag

Szia!

Az egyik ilyen mappa ékezet nélkül van elnevezve.

---

A media server egyébként olyan lassú lett, hogy a feleségem követeli, hogy állítsam vissza az eredeti állapotokat, azaz dugjam be a TV seggébe a HDD-t. És előnézeti képek (bélyegképek) sincsennek a TV lejátszóban, illetve néha egyszerűen nem játssza le a filmeket.

A lényeg, hogy működik a dolog, ezeket a problémákat meg hosszú távon megoldjuk.

A NAS szerver jobban működik, igaz?

(#69723) iMaverick válasza #92540160 (#69722) üzenetére


iMaverick
addikt

A NAS szerver jobban működik, igaz?

Yes. :))

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#69724) vargalex válasza #92540160 (#69722) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A gyári firmware-ban található ushare sajnos nem a legjobb ilyen célra.

Alex

(#69725) mAtech


mAtech
aktív tag

Sziasztok!

Szüleimnél van egy ezer éves 1043ND_v1.
Jól láttam az összefoglalóban, hogy a firmware-ek közül a legújabb ami még létezik erre az a DD-WRT?
A gyárija 2014-es és nincs újabb.
Semmi másra nincs használva, csak netezésre. Természetesen Wifin is.
Van értelme cserélni a firmware-t? Lévén 2014 már régen volt... :)

Köszi.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#69726) Borisz76 válasza mAtech (#69725) üzenetére


Borisz76
veterán

Nincs, én is azzal használom....annyi, hogy AP módba állítottam mert már csak " másodhegedűs " az itthoni hálózatban.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#69727) Q


Q
senior tag

Sziasztok! Van mód ennél a routernél elrontott fw frissítés után, hogy visszahozzam az életbe? DD-WRT ?...?v2-ről v3-ra frissítettem és látszólag hibátlanul lefutott, majd újraindult. Aztán egyik pillanatról a másikra kikapcsolt, azóta csak a pwr led világít, az összes többi egyszerre villog. Áramtalanítás volt, resetre nem reagál. Ismertek valami trükköt, vagy jobb kézzel bal váll fölött messzire hajítsam el? Köszi!

(#69728) Intruder2k5 válasza Q (#69727) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha TFTP-s bootloader van rajta akkor viszonylag egyszerűen és gyorsan helyreállítható, ha pedig nem, akkor soros porton lehet újraéleszteni. Bővebben az összefoglaló vége felé...

(#69729) Q válasza Intruder2k5 (#69728) üzenetére


Q
senior tag

Köszönöm, el fogom olvasni, de most csak telefonról vagyok minimal nettel.

(#69730) szabolcs5757


szabolcs5757
csendes tag

Sziasztok!

Van bármi mód arra, hogy a routeren kikapcsoljam a ledeket? Sikerült megoldani a #69701-ben részletezett problémát, viszont most édesanyám panaszkodik, hogy őt bizony zavarja a led villogás. Szoftveresen megoldható a probléma, vagy mondjam neki hogy ragassza le / fesse le? :D

Firmware Version:
3.13.13 Build 130428 Rel.58290n
Hardware Version:
WR1043ND v1 00000000

(#69731) Borisz76 válasza szabolcs5757 (#69730) üzenetére


Borisz76
veterán

Egy ideje olvasgatom a fórumot de nem tudok róla, hogy kikapcsolható lenne....
Marad a leragasztás.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#69732) vargalex válasza szabolcs5757 (#69730) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A v1-en a Power led kivételével kapcsolható.

Alex

(#69733) Doky586 válasza szabolcs5757 (#69730) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem a leragasztás jobb ötlet, mert akkor még látni fogod őket, csak alacsony fényerővel. Pl fehér v sárga szigetelőszalaggal esztétikusan leragasztva.

(#69734) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
1043NDv4 mögé be lehet tenni egy 841N routert madzagon, hogy az is szórja a wifit? A 1043 szerintem le van terhelve, gondoltam megosztanám a terhelést és a családban lévő eszközök egyik fele a 1043-ra, másik fele a 841-re csatlakozna, tehát nem átjárás lenne a két wifi között és ráadásul elég közel is lennének egymáshoz. A két wifi nem zavarja majd egymást? Vagy ne próbálkozzak, mert többet vesztek wifin, mint nyerek? (panel)
Már rég be szeretnék szerezni egy másik routert, de még sajnos mindig várat magára. Köszi!

(#69735) iMaverick válasza nOvOp (#69734) üzenetére


iMaverick
addikt

Elméletileg nincs akadálya. Mondjuk egymás mellett nem sok értelmét látom, legalább a szomszéd szobába vidd át kábellel...

szerk: gondolom a 841 lenne az "alárendelt" router. Akkor azon kapcsold ki a DHCP-t, a LAN részében meg fix IP-t állíts be a 1043-assal van egy tartományban.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#69736) nOvOp válasza iMaverick (#69735) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszi a választ! És a wifik teljesen más csatornán legyenek gondolom. Kipróbálom, aztán ha rosszabb, marad csak a 1043.

(#69737) Borisz76 válasza nOvOp (#69736) üzenetére


Borisz76
veterán

Pont ellenkezőleg!
Minél távolabb legyen egymástól a két csatorna.
Ne zavarják egymást.
Nézz szét az éterben is....nem ugrik be a program neve...
Megvan : [link]inSSIDer

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#69738) nOvOp válasza Borisz76 (#69737) üzenetére


nOvOp
senior tag

Igen, erre gondoltam én is.. :)

(#69739) Borisz76 válasza nOvOp (#69738) üzenetére


Borisz76
veterán

Bocs.... rosszul olvastam és úgy válaszoltam.
De ez a lényegen nem változtat.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#69740) iMaverick válasza nOvOp (#69736) üzenetére


iMaverick
addikt

Így van. Azért nem kell, hogy toál máson legyen a kettő, csak ne ugyanazon legyen.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#69741) #LittleG


#LittleG
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg a routeres nyomtatómegosztással ügyködök.

Adott egy Samsung SCX-4300, LAN interfésszel nem rendelkező nyomtató.

A nyomtatót félig már sikerült "rákötni" a hálózatra, a p910nd nevű nyomtatószerveres megoldással. A gépeken sikerült is szépen a Windows alatt a nyomtatót hozzáadni (TCP/IP porttal). A nyomtatás már működik, viszont a scannelés nem, jászi egyszerűséggel a Windows kihagyja a nyomtatónál a "Dokumentum vagy kép beolvasása" menüpontot, így nem tudok scannelni. Ha más programmal próbálkozom ezzel, az se működik, mert kiírja, hogy a "Windows nem talált képolvasót".

Hogyan lehet megoldani ezt a problémát?

Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

(#69742) Doky586 válasza #LittleG (#69741) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én úgy 'oldottam meg' hogy pendrivera szkennelek.. :)

(#69743) Intruder2k5 válasza #LittleG (#69741) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mert szkenneléshez nem a p910nd-re, hanem sane-re lenne szükséged.

(#69744) #LittleG válasza Intruder2k5 (#69743) üzenetére


#LittleG
csendes tag

Szia,

Igen, a sane-ről már olvastam, de nem tűnt túl felhasználóbarátnak a kínált megoldás. Sem a parancssoros, sem pedig a webes felület. Leginkább azt szeretném, hogy ez a scannelési szolgáltatás be legyen integrálva a Windowsos nyomtató felületére, mint "Dokumentum vagy kép beolvasása" lehetőség.

Ez nem megoldható?

Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

(#69745) vargalex válasza #LittleG (#69744) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Sane-hoz sok frontend létezik, abból lehet válogatni.

Alex

(#69746) suste válasza vargalex (#69745) üzenetére


suste
veterán

Vagy csinálsz magadnak saját scan weboldalt ;) [link]

(#69747) #22718208


#22718208
törölt tag

Van valami megoldás , hogy DD-WRT v3.0-r37305 std (10/10/18) alatt működjön az USB HDD?

Sajnos nem akar összejönni.
Illetve félig igen , mert pl. WinSCP -vel a /tmp/mnt/sda1 -mappában ott van a lemez tartalma.

Viszont a Services ---> NAS lap olyan , mint ha egyszerűen nem működne rendesen.

Az "Add Share" , "Add user" , "Mentés" , "Alkalmaz" gombok mint ha nem csinálnának semmit ezen az oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#69748) KRISSTUS


KRISSTUS
tag

Sziasztok!

Elhalálozott a NAS-om ezér most az 1043ND V4-es routeremet szeretném befogni erre a célra.
Ha jól olvastam OpentWRT-vel ez működhetne is, nekem fáljmegosztásra (Transmission) és TV-én filnézésre kellene (minidlna vagy "hasonló" - elnézést de nem vagyok tisztában bizonyos alkalmazásokkal) .
Mennyire alkalmas erre router (hűtés, táp, ..)? Az USB portja elbír egy 2,5"-os HDD-t vagy külső tápos kellene?

(#69749) Borisz76 válasza KRISSTUS (#69748) üzenetére


Borisz76
veterán

Nekem is van....AP módban szórja a Wi-Fi-t. Arra még jó. Igaz v1-s modell.

Milyen NAS-t vegyek ? topik összefoglalójából idéznék : ( Ajánlom olvasd el a teljes összefoglalót ! )

Minimalista megoldás - routerre kötött HDD
Ha nagyon sajnáljuk a pénzt dedikált NAS-ra, akkor megoldás lehet, hogy a routerünk látja el a hálózati adattár funkciókat. Ehhez egy olyan routerre van szükség, amihez USB-s HDD csatlakoztatható - a router gyári firmware-e általában a filemegosztás funkciót, valamint a médiaszervert rendelkezésünkre is bocsátja (utóbbit jellemzően csapnivaló színvonalon). Ha valamivel több / jobb / stabilabb funkcióra van szükségünk, akkor megoldást jelenthet valamilyen egyedi router firmware használata (OpenWRT, DD-WRT), de egy ilyen átalakításnak inkább csak némi szakértelem birtokában fogjunk neki.

A router hálózati kiszolgálóként való használatának a legnagyobb korlátja, hogy az eszköz amúgy sem túl acélos CPU-ját terheli tovább. Egy átlagos routertől maximum 10MB/sec írási / olvasás sebességre számíthatunk, de ha az USB-s HDD NTFS filerendszert tartalmaz, akkor inkább 3-5MB/sec lesz a jellemző. Kisebb file-ok (pl. office dokumentumok) megosztására és nem túlzottan nagyméretű filmek streamelésére megfelelhet - más célra nem igazán ajánlott.
Érdemes megjegyezni, hogy léteznek erősebb hardverrel szerelt routerek is (pl. Asus AC-56U), ahol a másolási sebesség lényegesen magasabb (akár 30MB/sec), de ezek a készülékek már korántsem olcsók.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#69750) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem információval szolgálni, hogy egy 1043ND V4-es routernél mi a megfelelő mód ahhoz, hogy átflasheljük LEDE-vel, illetve ha gond van (mondjuk nem tudja azt, amit a gyári, mint pl. Access Control), akkor hogy tudom vissza flashelni? Kérdés az is, hogy melyik LEDE verzióval érdemes, mert ha jól emlékszem, akkor a legutolsó egy beta, gondolom azzal nem érdemes, illetve a feltelepítés simán webes felületről elég, nem? Plusz ugye ami a visszatelepítésnél nekem új és amiért inkább kérdezek, az az hogy ugye visszatelepítésnél elméletileg egy olyan firmware kell a gyáriból, amiben nincs benne az uboot, na már most ahogy néztem a V4-es routerhez nincs sehol sem ilyen stripped firmware és nem vagyok benne biztos, hogy ugyan annyit kell leszedni az elejéből, mint a többi router fw-ből, vagy nem is kell ebből leszedni, csak simán vissza lehet flashelni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.