Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70501) Headless válasza Petike168 (#70500) üzenetére


Headless
őstag

szerintem próbáld meg, hogy egy lépésben

2. sor töröl, 1. sor minden untagged. és ezután save and apply.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#70502) Petike168 válasza Headless (#70501) üzenetére


Petike168
aktív tag

Úgy is próbáltam, sajnos ugyanaz :(

(#70503) Headless válasza Petike168 (#70502) üzenetére


Headless
őstag

nah várj

a network/interface beállításokat változtatod a megfelelő vlan változásokhoz?

nem tudom milyen konfiguráció van ott de ha eth0.1 és eth0.2 akkor ott ha megszűnik a vlan a hálózat beállításokat eth0-ra kell állítani. de vlan konfigurációt jobb ha nem lucin keresztül csinálsz, hanem config fájlban...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#70504) vargalex válasza Headless (#70503) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Akkor kell eth0-ra állítani, ha az 1-es vlan-t is megszünteti...

Alex

(#70505) Petike168 válasza vargalex (#70504) üzenetére


Petike168
aktív tag

Itt amikor átállítom untagged-re és csak sima save-t nyomok akkor, kiírja a felső sárga sort, vagyis automatikusan eth0-ra állítja. Utána ha belemegyek az interfaces/LAN részbe, akkor ez látszik is.

Ha megnézem hogy milyen módosításokat csinál akkor ezeket írja:

És itt ha rámegyek save/apply akkor jön a fagyás és utána ssh-n sem tudom elérni. Minden mást tudok módosítani, úgy ahogy Vargalex leírásában van és működik is.

(#70506) Petike168 válasza Petike168 (#70505) üzenetére


Petike168
aktív tag

Jelentem MŰKÖDIK! Nem igazán tudom, hogy miért, de megy. Lényeg az hogy miután az interfaces-nél automatikusan átváltott eth0-ra, én visszaállítottam eth0.1-re és úgy nyomtam save/apply-t

Ezután fagyás nélkül végrehajtotta a változásokat, és a wan port is lan-ként megy!!

(#70507) Alien4


Alien4
tag

Prohardverrol hoztam a "bajt". Ha tudnatok segiteni egy fellaikusnak... akkor halas lennek

"TP-LINK TL-WR1043ND V2.1 ami DD-WRT v24-sp2 (06/23/14) std verziót futtat... van valaki aki tud egy megbízható leírást vagy bármit adni, hogy visszavarázsoljam a gyári FW-t? Elég nagy feladat ahogy látom, WRT fórumon is sok téglát csináltak. Én nem akarom őket megkövetni. Esetleg egy megfelelőbb topic linket is megköszönnék akár"

:R :R

(#70508) gduck válasza Alien4 (#70507) üzenetére


gduck
addikt

Én még nem voltam ilyen helyzetben, csak ennyi tudok róla:

"DD WRT esetén először a gyárira kell visszaállni, a ddwrt oldaláról elérhető webrevert fw-vel."

UI: nálad értelemszerűn a V2-t kell választani! [link]

[ Szerkesztve ]

(#70509) Alien4 válasza gduck (#70508) üzenetére


Alien4
tag

ez nem ment le nekem. letöltöttem a webrevert verziót
[link]
De reboot után a DD-WRT jött vissza... o.0 mások is írták, hogy V2-nél nem megy ez a módszer. Amúgy ezt a videót zongoráztam kb végig.
https://www.youtube.com/watch?v=qg1l7P8b5kw

(#70510) Doky586 válasza Alien4 (#70507) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már évek óta a v3.0 verziót (2018-as) használom a 1043v1-en..

A topik összefoglalóban nézz szét.
Valami vágott verzió kell először, utána az 'igazi' gyári verzió is.

(#70511) gduck válasza Alien4 (#70509) üzenetére


gduck
addikt

Ezek szerint akkor nem csinálhatta meg a frissítést. Ha a webrevert kell hozzá, akkor az gyári verzió lenne. Ha nem az jön be frissítés után, akkor nem sikerült beleírni. Gondolom én...

Nekem sajnos nincs tapasztalatom, sose használtam ddwrt-t. Majd valami szaki segít ;)

[ Szerkesztve ]

(#70512) vargalex válasza Alien4 (#70509) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha emlékeim nem csalnak, akkor a v2 összes gyári bootloader-ének része a tftp recovery. Szóval, szerintem a legegyszerűbb úgy egy gyári firmware-t feltenni.

Alex

(#70513) Alien4 válasza vargalex (#70512) üzenetére


Alien4
tag

Igen, sajnos a webrevert simán feltolni nem lehet rá, hogy onnan váltsak...
tftp-t meg kell néznem, hogy hogy működik... ha esetleg van egy lépésről lépésre leírás, azért hálás lennék.
Vagy amennyiben ez a videó reális "leírás" akkor eszerint teszek
[link] a leendő téglajelölt, az amúgy is direktbe van dugva a PCre

(#70514) Alien4 válasza Alien4 (#70513) üzenetére


Alien4
tag

noss, a videóban szereplő IPk és megnevezési tippek közül (kommentek)
egyikre sem reagált a router :(

(#70515) Alien4


Alien4
tag

nnna, tripla. bocs. [link]
Elso helyen el van írva az IP, ez hálistennek hamar leesett. A friedzombie link sajnos halott, így a gyártó honlapjáról leszedett legfrissebb FWel próbálkoztam... sikertelenül.
Server interface-t átállítom, betallózom etc... router restart gomb nyomba tart, bedug.
3 sec után elenged. A program pár sec után elváltja a server interfacet és megint az a nyomorult ddwrt. kifogytam az ötletekből. (Ja, tűzfal rákérdez, átengedtem. direktben a gépre van dugva a router, egyes slotba van bedugva) :O

[ Szerkesztve ]

(#70516) gduck


gduck
addikt

Frissült a gwlim féle FastPath build ;) KATT IDE!

Újdonság már az előző build óta, hogy 5.4-es linux kernel van benne ;)

Firmware Version OpenWrt SFE r13172-2b31f143f9 / LuCI Trunk
Kernel Version 5.4.39

(#70517) Doky586 válasza Alien4 (#70515) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ez van. Az internet egyetlen weboldalának (friedzombie.com) elérhetetlenné válásával összeomlik az egész visszaállíthatósági rendszer.. :((

Jó példa ez annak cáfolatára hogy ami felkerül a netre az örökre fenn is marad.

Ezen stripped fw hiányában legfeljebb a meglevő dd-wrt szoftot tudod frissíteni. És ennyi.

(#70518) vargalex válasza Doky586 (#70517) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ez hülyeség. Stripped firmware-t bárki elő tud állítani. Ráadásul tftp recovery-hez nem is kell stipped...

Alex

(#70519) Alien4 válasza vargalex (#70518) üzenetére


Alien4
tag

Tehát ha jó pl a gyári, akkor mit hagyhattam ki a folyamatból? =(

(#70520) vargalex válasza Alien4 (#70519) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nincs most nálam v2-es router, de a legegyszerűbb, ha pl. wiresharkkal ellenőrzöd, hogy működik-e a tftp revocery és milyen nevű file-t milyen IP-ről szeretne letölteni.
Ha nincs tftp recovery, akkor marad a soros port.

Alex

(#70521) woodworm válasza Alien4 (#70519) üzenetére


woodworm
veterán

A v2-esnél nem tudni, hogy melyik uboot verzió esetén működik a tftp. Wiresharkkal meg lehet nézni, hogy egyáltalán keresi-e a szervert.

Látom közben kaptál választ.
Meg lehet még nézni régebbi vagy frissebb ddwrt verziókat is, mert előfordulhat, hogy az adott build a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#70522) Doky586 válasza Alien4 (#70519) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a leírás vágott firm telepítését kéri, de te teljes firmel próbálod, akkor természetesen nem fog működni..
De mint a #70518 ban írták te is meg tudod vágni, csináld azzal. Kíváncsi leszek rá...

(#70523) woodworm válasza Doky586 (#70522) üzenetére


woodworm
veterán

A #70518-ban azt is írják, hogy a tftp-hez nem kell vágott fw.

(#70524) Doky586 válasza woodworm (#70523) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a leírás vágott firm telepítését kéri...

én megbízok ezekben az elismert linkelt leírásokban.. :K

(#70525) woodworm válasza Doky586 (#70524) üzenetére


woodworm
veterán

Érdekes lenne, ha nem tudna a gyári rendszer különbséget tenni bootos és nem bootos image között. Főleg, hogy mire mindennapos lett a tftp-s u-boot a tp-linknél, addigra szinte nem is adtak ki nem bootos fw-t. De régen volt már tp-link nálam és nem tudom, hogy melyiken hogyan működött ez.

Egyébként vágott (stripped) és ddwrt webrevert fw készítése sem ördöngösség. Elméletileg ssh-n bejelentkezve a sima strippednek is működnie kell, de ezzel tényleg csak akkor foglalkoznék, ha a rendelkezésre áll eszköz a soros portos ébresztéshez.

Ha jól emlékszem suste oldalán is vannak vágott fw-k különböző routerekhez, csak vigyázni kell velük, mert ha jól emlékszem webrevertnek vannak elnevezve, de nem ddwrt kompatibilisek.

(#70526) Alien4 válasza Doky586 (#70522) üzenetére


Alien4
tag

Én tényleg hálás lennék a segítségért, nem fennhéjázva jöttem ide, hanem elismerve a szakai tudását mindenkinek... feltétel nélkül. Leírtam az összes próbálkozásomat és szeretném megoldani a problémát. Oké, akkor vágott firm kell (amit én persze nem tudok elkészíteni).

Most minden bántástól és sértődéstől mentesen de ezekkel a fél válaszokkal túl sok segítséget még nem kaptam tőled :/ Veszekedni meg nem akarok, nem is fogok. Mindenki ötletét meghallgatom, kipróbálom, elfogadom és mindenkiét megköszönöm.

(#70527) Alien4 válasza vargalex (#70520) üzenetére


Alien4
tag

wiresharkot sem ismerem, de megkóstolom, hogy lássam a router kommunikációját.

soros portos-forrasztós mutatványt néztem. ha jól értelmeztem... akkor kb már akármit csinálhatok, mert ha téglásítom, akkor is vissza tudom hozni.

woodworm oksi, egy FW frissítést megpróbálok. Plusz ha már leszeretem a routet a helyéről, akkor szintúgy wireshark teszt.

a feltételezett vágott FWket nem próbálgatnám... nekem is van most itt ami elméletileg jó, gyakorlatilag meg lyukas pótkerék

köszönöm a tippeket, ezen a vonalon megyek tovább :R

(#70528) woodworm válasza Alien4 (#70527) üzenetére


woodworm
veterán

Akár dd-wrt alatt ssh, akár soros port lesz a megoldás végső esetben, szükséged lesz a vágott fw-re. Nem ördöngösség az elkészítése, de ha van forrás, akkor onnan egyszerűbb a letöltése. Csak jeleztem, hogy dd-wrt webes frissítésre nem alkalmas.
A dd-wrt oldaláról letölthető webreverttel már rakták vissza páran, ha nem működik, akkor nem azzal lesz a probléma.

Igazából azt sem értem, hogy miért nincs kapacitás a webrevert fájlok elkészítéséhez, karbantartásához. Futottak már páran zsákutcába vele.

[ Szerkesztve ]

(#70529) Alien4 válasza woodworm (#70528) üzenetére


Alien4
tag

Vargalex már elkészítette a vágott verziót, elméletileg van wireshark log is (de abban a 192.168.0.1-re rákeresve, nem találok hivatkozást. de a progit most használom először, a kezelői hiba sem kizárható. bár router áramtalanít, program indít és monitor be. router reset nyomva tart és táp be. így készítettem a logot)

(#70530) gaben919


gaben919
csendes tag

Sziasztok tudna valaki esetleg olyan Lede wrt t ajánlani ahol nem szakadozik a wan kapcsolat mert a 15 ös cc vel nem ok.Viszont gyárival meg minden rendben.Cc wrt vel nagyobb terhelés alatt megszakad és pár másodperc után megint ok.valami megoldás esetleg?

(#70531) xabolcs válasza Alien4 (#70507) üzenetére


xabolcs
őstag

"DD-Wrt esetén az Intruder2k5 által már leírt móddal" probalkoztal mar?

Nem muszaj OpenWrt-t foltelepiteni, mehet rogton az emlitett vagott firmware.

Egyebkent az u-boot particiot "string"-elve, "grep"-elve megtudhatod a tftp-s ujraeleszteshez szukseges IP-ket, fajlneveket. (Csak azert fogalmazok ilyen korulmenyesen, mert nem tudom, hogy hogyan hivjak DD-WRT alatt az u-boot particiot)

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#70532) Rakman


Rakman
tag

Problémám adódott a routerre dugott pendrive elérésével, miután újra telepítettem a windowst. Transmission működik, csatolási pontok elvileg OK, de mégsem érem el a rajta lévő fájlokat. Hibaüzenet, hogy a windows nem tud kapcsolatot létesíteni az eszközzel. Volt már reset, pendrive csere, újra formázás. Sajnos teljesen tanácstalan vagyok, semmit nem találtam a probléma megoldására. Esetleg valakinek valami 5lete? :(((

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=rakman

(#70533) Alien4 válasza xabolcs (#70531) üzenetére


Alien4
tag

Nnnna, ez az a szint, amit már nem értek :D Mind a leírásra, mind a kérdésedre nemes egyszerűséggel válaszolni. Még CMDben elparancsozgatok, de nem vagyok ekkora guru.

Ez a nyers igazság. Alex közben szabadidejében segít :R
(Most ott tartunk, hogy nincs recovery)

(#70534) Rakman válasza Rakman (#70532) üzenetére


Rakman
tag

Megoldódott a samba konfiguráció buherálásával. :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=rakman

(#70535) seger


seger
addikt

Tudnátok segíteni?

Adott egy telekomos net. 1000/25.
Wifi eléggé ingadozó. 20-60 között mérek speedtes-el. Gondoltam a szolgáltató modemen letiltom a wifit, és beraktam egy 1043nd V2 routert. Azzal is ugyan az. Most van egy 1043nd V4. Erre tettem egy openwrt-t. De valamiért ennél is ugyan az. Először mértem 60-at, most ezzel is csak 20. Mi lehet a hiba?

(#70536) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! abban valaki tudna segíteni egy TL-WR1043N ver.5 készüléken is csak 16db port forwardig lehet maximum? Vagy ennél a tipusnál már nincs korlátozva?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#70537) vargalex válasza seger (#70535) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Próbáltál más csatornát is? Milyen klienssel méred a sebességet? LAN-on rendben van a sebesség?

Alex

(#70538) xabolcs válasza Rakman (#70534) üzenetére


xabolcs
őstag

Van kedved reszletezni, hogy az esetleg kesobb idetevedo, de hasonlo gondokkal kuzdo felhasznalo is segitsegre talaljon?

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#70539) seger válasza vargalex (#70537) üzenetére


seger
addikt

Csatornákat próbáltam. Egy samsung note9-el mérem. Kábelen megvan a sebesség.

(#70540) vargalex válasza seger (#70539) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A Note 9-el nem vagyok képben, de elképzelhető hogy 2,4 GHz-en az is csak 1 stream-ot tud, azaz 72 Mbps-el kapcsolódik. Ezt a telefonon meg tudod nézni, de ilyen esetben a 40 Mbps megfelelőnek mondható.

Alex

(#70541) Rakman válasza xabolcs (#70538) üzenetére


Rakman
tag

Természetesen.
A Luciban a hálózati megosztásoknál található a samba template.
Abban kellett egy opciót átírnom:
[global]
netbios name = |NAME|
workgroup = |WORKGROUP|
server string = |DESCRIPTION|
unix charset = UTF-8
security = share

Nálam a a security opciónál "user" szerepelt. Átírtam "share"-re, úraindítás és OK.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=rakman

(#70542) petakpa1


petakpa1
őstag

Csak jelenteném, hogy a kb. 2-3 hete beüzemelt 19.07.2 verziószámú kiválóan működik v1.8-as routeremen :))
A software flow offload funkció is nagyon jól szuperál, nagyon sokat levett a rendszer terheléséből, összességében nagyon elégedett vagyok ezzel a FW verzióval. Ilyen régi hardware-ből ilyen kiváló teljesítményt kihozni. Tényleg le vagyok nyűgözve. :C

Wifis webcamera sem veszti el a kapcsolatot routerrel szemben 18.06.04-el, ami alatt ez számtalanszor megtörtént.

Lehet megpróbálnám beüzemelni a ftp szolgáltatást is, amit anno gyári fw-el használtam, de aztán amikor gwlim féle fastpath lede verzióra tértem át nem lehetett többé, mert nem fért bele a flash rom-be.

Ezzel kapcsolatban lenne most jópár kérdésem:
1) Milyen csomagokat kellene telepítenem az alábbi szolgáltatásokhoz:
- USB kezelés
- USB kezelés Luci felület
- legalapabb ftp server funkció (jogosultságkezeléssel)
- ftp server funkció Luci app
- bármi más ami kell még ftp serverhez? Pl fálrendszer támogatás
2) Mennyit foglalnának el ezek a csomagok összesen? Jelenleg a System/Software menüpontban 3,6 MB szabad helyet ír ki.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70543) suste válasza petakpa1 (#70542) üzenetére


suste
veterán

Ha a HDD kezelést felteszed, akkor az ftp-s dolgokat már teheted a HDD-re sima linkelessel is. Így nem kell extroot sem, és a HDD-n meg minden felfér, ami nem kell hogy betöltődjön az elején......

(#70544) gduck válasza petakpa1 (#70542) üzenetére


gduck
addikt

Router sose használtam másra, csak router funkcióra! Nekem a NAS viszi a többit ;)

Szerintem nagyjából ezek kellenek, de majd aki ilyennel foglalkozik megmondja a tutit :D. Először próbáld csak az első részben lévőket:
kmod-usb-storage
kmod-usb3
usbutils
block-mount
ntfs-3g

mod-usb-storage-uas
kmod-fs-vfat
kmod-fs-ntfs
kmod-fs-ext4

UI: ha esetleg nem sikerül, keress privátban, megpróbálok segíteni. Akkor próbálkozok én is telepítéssel. De biztos van hozzáértőbb is nálam ;)

[ Szerkesztve ]

(#70545) petakpa1 válasza gduck (#70544) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi. Azt mondod ne erőltessem az ftp szerver funkciót ezen az routeren?

Amikor a gyári firmware-tól átváltottam Lede-re és ezzel együtt elvesztettem az ftp funkciót akkor egy Intel Atom x5-Z8300 alapú Win10-et futtató mini pc-n bekonfiguráltam egy ftp szervert. Azóta is így működik.
Ezt a MiniPC-t médialejátszónak használtam ezt megelőzően, ami ugye ha nem volt használva elment standby-ba. Miután az ftp szerver átkerült ár értelemszerűen 24h-ban megy, ami 1-2 w-al több fogyasztást jelent.

Két szempont miatt mérlegelem, hogy visszamenjen a routerre az ftp:
- energiatakatékosság
- MiniPC élettartama. (Olcsó kínai gyártmány, nem tudom, hogy jót tesz-e neki a 7x24h üzem. Igaz ha nincs terhelés alatt akkor visszaveszi órajelét 480 Mhz-re, de mégiscsak folyamatosan jár.)

Mit gondoltok?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70546) xabolcs válasza petakpa1 (#70545) üzenetére


xabolcs
őstag

Mit FTP-zel, hogy kell a 24/7 uzem az FTP szervernek?
Nem eleg neki pl. a napi 16-18 ora, pl. amikor ti is ebren vagytok? Egybkent a router valoszinuleg tudja ebreszteni a MiniPC-t.

A masik viszont, hogy ez a V1-es 1043ND nincs elhalmozva eroforrassal, maga a szelessavu internet wifi-n valo kiszolgalasa onmagaban megterhelo neki, nemhogy az USB 2.0 kapcsolaton olvasni a sokmindent, s kiszolgalni FTP protokollon.

Ha tenlyeg ez az eszkoz intezi a NAT-olast, akkor en orulnek, hogy mukodik, s minden mas szolgaltatast mas eszkozre koltoztetnek.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#70547) petakpa1 válasza xabolcs (#70546) üzenetére


petakpa1
őstag

24/7 csak a kényelem miatt van, bármit, bárhonnan fel tudjak saját tárhelyre tölteni. Nem bízom a különféle cloud szolgáltatásokban :(

Az a baj, hogy a MiniPC-n nem sikerült beüzemelni a WOL-t. A MiniPC valójában egy Nexbox T11 csak más címkével. Ebben a vezetékes hálózati kártya az USB buszon egy USB2FE adapterrel van megoldva és akárhogy próbáltam nem megy a WOL.

Értem, ez is egy szempont. Köszönöm, akkor egyenlőre nem terhelem ftp-vel a router-t

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70548) Doky586 válasza petakpa1 (#70547) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell WoL ha a gép 7/24 ben megy és a bios az áramszünetkor újraindítja a gépet.

(#70549) Borisz76 válasza petakpa1 (#70547) üzenetére


Borisz76
veterán

24/7 csak a kényelem miatt van, bármit, bárhonnan fel tudjak saját tárhelyre tölteni. Nem bízom a különféle cloud szolgáltatásokban.

Vegyél egy NAS-t , tegyél bele 1-2-4 HDD-t és meg is van a privát felhőd amit bármikor elérsz le / fel töltesz rá és nem terheli a routert sem !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#70550) petakpa1 válasza Doky586 (#70548) üzenetére


petakpa1
őstag

Ez világos. WOL pont akkor kellene, ha nem menne 24/7-ben de azért, hogy bármikor fel tudjak rá tölteni fel kellenet tudni éleszteni.

A lényeg az lenne, hogy nem megy nonstop, de ha szükség van rá mégis elindítható. Sajnos WOL hiányában ez nem megoldható.

#Borisz
Nem kell NAS, mert az +1 áramfogyasztó lenne, és annyira nem használom ki, nem streamalek róla. Amire kell arra egy egyszerű ftp simán jó. Médialejátszásra használt MiniPC simán elbírja még ezt a server funkciót is pluszban.

Ha a router is elbírná az még jobb lenne, mert akkor a MiniPC elmehetne standby-ba automatikusan, de eléggé elkanyarodtunk az eredeti témától.

Egyenlőre akkor marad a MiniPC-n az ftp server, 1043ND v1.8 pedig továbbra is kiszolgálja a netmegosztási igényeket: 120-as net 2 okosteló, 1 webkamera, 1 okostermosztát, 1 android tv, alkamanként 2 laptop wifin illetve a 1 Mini és 1 asztali PC vezetéken + alkalmanként a retró PC-om is vezetéken.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.