Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70851) Soma01 válasza petakpa1 (#70850) üzenetére


Soma01
veterán

Köszönöm!
Tegnap este feltettem én is és megy rendesen az alaprendszer.
Csak nagyon el vagyok szokva tőle.

Egy jó cikket vagy videót be tudnátok linkelni, hogy mi hogy megy ezen a felületen? Kattintgatni akarok, nem gépelni a parancssorba. Tehát olyan cikk/video kellene. Nekem router, ap/kliens módok beállítása érdekelni. Aztán majd belejövök, ha átlátom a rendszert, de még az nem jött el.

(#70852) iMaverick


iMaverick
addikt

Közben a gwlim féle Openwrt fork is frissült... LINK

Felraktam. Ami elsőre feltűnt, hogy új verziós LUCI van. Egész pofás így elsőre.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#70853) petakpa1 válasza iMaverick (#70852) üzenetére


petakpa1
őstag

Sajnos a gwlim felé fork nem megy már fel v1-re, illetve csak a minibuild megy fel, abban viszont nincs Luci egyáltalán.

Az új Luci tényleg pofás, vajon 19-es főverziora kijön meg, vagy csak 20-asra már. Sajnos v1-re már nem jön ki a 20-as főverzio. 19-es lesz az utolsó :(.

Esetleg új Luci verzió. Külön csomagból lehet szerintetek telepíteni majd v19 alá?

Te milyen hw-en használod a gwlim forkot?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70854) Soma01 válasza petakpa1 (#70853) üzenetére


Soma01
veterán

Az ath79 miatt gondolod, hogy nem lesz v1-re a v20? Én a v19-ből ezt a változatot tettem fel és megy rendesen. De lehet nincs is már a v19-ből ar71xx alapú fw a 1043 v1-re.

(#70855) petakpa1 válasza Soma01 (#70854) üzenetére


petakpa1
őstag

Nem. 32 MB rammal rendelkező eszközök támogatása véget ér állítólag a 19-es verzióval.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70856) Soma01 válasza petakpa1 (#70855) üzenetére


Soma01
veterán

Ja! Ezt nem tudtam. Na, akkor tehetünk bele ramot...

(#70857) vargalex válasza iMaverick (#70852) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ez nem új LuCI, csak az OpenWrt2020 téma. Én már rég azt használom. 2020 márciustól elérhető snapshot-ban...

Alex

(#70858) petakpa1 válasza vargalex (#70857) üzenetére


petakpa1
őstag

És hogyan lehet ezt felvarazsloni legutolso v19-s stabil releasera?

Én a sysupgrade verziót töltöttem le, és beállítások megtartásával upgradeltem 18-srol, de még mindig a régi Luci felületen van.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70859) vargalex válasza petakpa1 (#70858) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Megpróbálhatod ezt felrakni...

Alex

(#70860) aicon válasza vargalex (#70859) üzenetére


aicon
senior tag

az jó lehet R3G-re is?

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#70861) vargalex válasza aicon (#70860) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, ez platform független csomag, ahogy a nevében lévő _all utótag is mutatja.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#70862) iMaverick válasza petakpa1 (#70853) üzenetére


iMaverick
addikt

Te milyen hw-en használod a gwlim forkot?

V2

#70857 vargalex: na ennyire nem vagyok azért képben. :DD

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#70863) petakpa1 válasza vargalex (#70859) üzenetére


petakpa1
őstag

Szia Alex,

Csak most jutottam oda, hogy foglalkozzam ezzel a kérdéssel :(

Ez a firmware van jelenleg a v1-esemen:
OpenWrt 19.07.5 r11257-5090152ae3 / LuCI openwrt-19.07 branch git-20.341.57626-51f55b5

A System / Software menüben rányomtam az az Update Lists gombra majd némi gondolkozás után kilistázta az upgradelhető installálható csomagokat.

Itt az Updates gomb alatt találtam 24 Upgradelhető csomagot, többek között egy

luci-theme-bootstrap nevűt, melyet git-20.341.57626-51f55b5-1 verzióról » git-21.044.30835-34e0d65-1 verzióra lehetne upgradelnem Szükséges ez? Egyáltaln mit jelenet az, hogy bizonyos csomagokat upgradelek? Érdemes ezzel foglalkozni?

Szintén ugyanitt Software menüben az Available gombra rányomva luci-theme-openwrt-re leszűrve installálható csomagként az alábbi jelent meg:
luci-theme-openwrtgit-21.044.30835-34e0d65-1

Ezt telepítsem az új Luci skin-hez, vagy az általa fentebb linkelt 21.035.74863-4a00f5b verziót?

Köszi!

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70864) petakpa1 válasza petakpa1 (#70863) üzenetére


petakpa1
őstag

Ajjajj baj van :((

Telepítettem a luci-theme-freifunk-generic thémát, és azóta nem tudok belépni a router menujébe :((

Ezt adja ki a böngésző ha beírom a router ip címét belső hálón.

/usr/lib/lua/luci/template.lua:97: Failed to execute template 'admin_status/index'.
A runtime error occurred: /usr/lib/lua/luci/template.lua:97: Failed to execute template 'header'.
A runtime error occurred: /usr/lib/lua/luci/template.lua:97: Failed to execute template 'themes/freifunk-generic/header'.
A runtime error occurred: [string "/usr/lib/lua/luci/view/themes/freifunk-gene..."]:20: attempt to call field 'node_childs' (a nil value)
stack traceback:
[string "/usr/lib/lua/luci/view/themes/freifunk-gene..."]:20: in main chunk
stack traceback:
[C]: in function 'error'
/usr/lib/lua/luci/template.lua:97: in function 'render'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:755: in function 'include'
[string "/usr/lib/lua/luci/view/header.htm"]:3: in main chunk
stack traceback:
[C]: in function 'error'
/usr/lib/lua/luci/template.lua:97: in function 'render'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:755: in function 'include'
[string "/usr/lib/lua/luci/view/admin_status/index.h..."]:1: in main chunk
stack traceback:
[C]: in function 'error'
/usr/lib/lua/luci/template.lua:97: in function </usr/lib/lua/luci/template.lua:85>
(tail call): ?
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:1020: in function 'dispatch'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:984: in function 'dispatch'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:478: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:477>

Mit lehet ilyenkor tenni?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70865) Headless válasza petakpa1 (#70864) üzenetére


Headless
őstag

parancssorból ha eltávolítod reménykedhetsz, hogy megoldódik.

opkg remove "pontos neve a csomagnak"

opkg list-installed |grep freifunk
ez utóbbival ki tudod listázni milyen freifunk csomagokat raktál fel.

jah és inkább ne upgradelj semmi csomagot. inkább rakj fel friss openwrt-t akkor.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#70866) petakpa1 válasza Headless (#70865) üzenetére


petakpa1
őstag

Második általad javasolt parancs ezt az eredményt adta
luci-theme-freifunk-generic - git-21.027.57309-c621a42-1

Akkor ezt a parancsot adjam ki az eltávolításához?

opkg remove luci-theme-freifunk-generic - git-21.027.57309-c621a42-1

Biztos, hogy ilyenkor visszaáll a default témára a bootsrapra?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70867) Headless válasza petakpa1 (#70866) üzenetére


Headless
őstag

csak ennyit, (reménykedj benne, ha nem akkor maradhat, hogy az /overlay/upper/www-ben megkeresed a freifunk fájlokat fájlkat.
opkg remove luci-theme-freifunk-generic

reboot lehet kellhet a csomag törlés után.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#70868) petakpa1 válasza Headless (#70867) üzenetére


petakpa1
őstag

Sikerült :)) , nagyon köszönöm :) .

Most az alábbi témák vannak telepítve
- Bootstrap Theme (default)
- Material Theme
- LuCI OpenWrt.org theme

Sajnos egyik sem úgy néz ki, mint amit iMaverick kolléga linkelt a #70852-ben :(, pedig az nagyon bejövős :K

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70869) petakpa1 válasza petakpa1 (#70868) üzenetére


petakpa1
őstag

Illetve bocs, a System menüben kiválasztható maradt a Freifunk-Generic téma is, de ha kiválasztom a Bottstrap jön be helyette,.

A Software menüben viszont ezt installálhatónak mutatja a Freifunk-Generic-et azaz jelenleg nincs telepítve.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70870) vargalex válasza petakpa1 (#70868) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Persze, hogy nem az. Az új az általam is linkelt OpenWrt-2020.

Alex

(#70871) petakpa1 válasza vargalex (#70870) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi. És azután, hogy a available package-ként letöltésre felajánlott Freifunk-Generic sem működött nállam szerinted megpróbálkozhatom az általad linkelt 2020-assal?

Legroszabb esetben az sem működik és eltávolítom azt is terminálból mint a Freifunk-ot? Történhet ennél rosszabb, pl hogy teljesen használhatatlanná válik a router és nem tudok HO-ból dolgozni?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70872) nagyi2k


nagyi2k
tag

Sziasztok!
Szolgáltatói ONT után szeretném betenni a 1043ND V4 verzióját, erre szeretnék friss custom firmwaret. Most még a gyári van rajta. OpenWrt esetén ebben az esetben készer kell upgade-elni? Első körben a 'factory" majd utána a "sysupgrade'?
Kell közte telneten ügyködni, vagy lesz rögtön webes felület?
Látezik olyan build amiben már eleve van usb és media server támogatás, vagy ezt utólag kell feltennem? Valaki esetleg használja ezt a funkciót?
A fentebb említett gwlim fork mennyiben tér el az eredetitől?
Esetleg ajánlottad ilyen célra a DD WRT?
Köszönöm a segítséget.
Üdv.: nagyi2k

(#70873) dugynok


dugynok
senior tag

Sziasztok!
V2, v3, v4 készüléknél is meg van a hiba - mint a v1-nél -, hogy egyes eszközök dobàljàk a wifit?

[ Szerkesztve ]

(#70874) krealon válasza dugynok (#70873) üzenetére


krealon
veterán

A v1-nel sincs.
Instabil wifi-t az eloregedo (bizonytalan) tap szokott okozni.

Wifi hibajavitas 1x1

(#70875) woodworm válasza krealon (#70874) üzenetére


woodworm
veterán

Pedig a v1-esnek ment újkorában is. Legendásan válogatós volt a wifije.

(#70876) dugynok válasza krealon (#70874) üzenetére


dugynok
senior tag

Sajna a v4 is dobàlja a wifit... :( ap módban van szolgàltatói router utàn, rendesen beàllìtva ahogy itt ìrtàk. A jel maxon van, itt vagyok 3 méterre a szobàban tőle, de dobàlja le a telefont x időközönként és van, hogy 2 perc is, mire visszacsatlakozik folyamatos próbàlgatàsokkal, majd újra dobàlja. Szolgàltatói routerrel itthon, de sehol màshol sem csinàl ilyet a telefon (2db),ìgy kizàrnàm, hogy az hibàs.
Ilyenkor újraindìtom a routert, egy darabig jó, majd újra szarakszik...
Teljesen tanàcstalan vagyok, merre is induljak el a hiba megoldàsàban. Keressek egy màs màrkàt?

[ Szerkesztve ]

(#70877) suste válasza woodworm (#70875) üzenetére


suste
veterán

:K
Nálam konkrétan használhatatlan volt (1 problémás kliens kinyírta a teljes wifit :W ), míg havernál ua v1 évekig hibátlan volt :F
3600-ast vettem helyette, ugyan oda tettem, ugyan azokkal az eszközökel hibátlanul ment évekig.

(#70878) dacsa


dacsa
senior tag

Sziasztok!

Van egy 1043ND V3-as rooterem, nincs a beállítások között a speedboost kérdésem az lenne, hogy ennek van valami köze ehhez a frimwerhez TL-WR1043ND_V3_150514 vagy esetleg a Hungary helyett melyik lokációt válasszam ki vagy cseréljem le a frimwarét mondjuk erre: TL-WR1043ND_V3_151021_US vagy nyugodjak meg megy alapól a 450mbit. :) Köszi a válaszokat!

Üdv DCS

(#70879) woodworm válasza dacsa (#70878) üzenetére


woodworm
veterán

Úgy emlékszem ez a v2-eseken volt választható opció, de ha így volt a v3-ason is, akkor ez csak a korai fw-n. Mindenesetre ha nem választható, akkor alapértelmezett beállítás.
Egyébként nagyon ritka az a kliens, ami 2,4 GHz-en tud 3x3-as streamet.

(#70880) dacsa válasza woodworm (#70879) üzenetére


dacsa
senior tag

Értem, köszi az infót. Azt hiszem itt az ideje egy cserének.

Üdv DCS

(#70881) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Van egy TL-WR1043ND v4 routerem, amin 3.16.9 Build 20160607 Rel.58297n firmware van.
Érdemes lecserélni ezt a firmware-t valami másra? Néha eldobálja a wifi kapcsolatot.

.

(#70882) dugynok válasza Troy. (#70881) üzenetére


dugynok
senior tag

Követem, ugyan ebben vagyok :)

(#70883) @Jocó@


@Jocó@
tag

Sziasztok!

Bocsánat a write only-ért, melóból vagyok.

3 havonta szoktam routert frissíteni. git pull-al lehúzom a latest állapotot, fogom az előző .config file-okat (V1 és V3), leforgatom, feltöltöm, dolgozok tovább.

Itthon V3(NAT) <- > V1(switch) van, WDS bekapcsolva, 1 SSID-t mutat.
Szülőknél csak 1 db V1(NAT) van.

Kb októberben (r13902-5e86877) volt az előző fordítás, ami üzemelt kb. 2021 január végéig.
Aztán a következő frissítésnél (r16065-a8a37d4ea5) feltűnt, hogy a firmware neve ar7xx helyett ath79-et tartalmaz.

Feltöltöttem, megették a routerek, mindenki boldog volt.
Aztán kaptam a cégtől új notebook-ot, azt már nem akartam UTP-vel rádugni a routerre, maradt a wifi.
Fel is tűnt, hogy napjában többször megszakad a wifi. Kábelesen elérhető a router. Network újraindítás nem segít. logread visszadobott pár errort, hogy nem sikerült elindítani a rádió-t.

A telefonokkal nem volt probléma, a nappali tábortűznél a V3 van. Telók átálltak az erősebb SSID-ra, fel se tűnt a hiba.

Arra gondoltam, hogy biztos megöregedett a V1-es tápegysége.
Viszont nagynehezen a szülők megemlítették, hogy náluk már egy ideje minden nap elmegy az "internet".

V3-on nem tapasztaltam problémát (r16065-a8a37d4ea5).
V1-en visszaraktam az ar7xx -et (r13902-5e86877).

Tudunk ilyen jellegű problémáról?

Az kimaradt, hogy a fordítás után, frissítés előtt mindig letöltöm a config-ot a routerekről, és sysupgrade-el rátolom az újat.
Itt meg azt írják, hogy törölni kellett volna a config-okat. Persze távolról, szülőknél nyilván nem megoldható... meg, fel se tűnt...

Edit:
Most látom, hogy R.I.P.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#70884) vargalex válasza @Jocó@ (#70883) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Erős változás volt a switch kezelésben, így a network config-ok nem is kompatibilisek egymással. Szóval, mindenképpen érdemes lehet 0-ról config-olni.

Alex

(#70885) @Jocó@ válasza vargalex (#70884) üzenetére


@Jocó@
tag

Te már ath79 alapon használod a routereid? Van esetleg tapasztalatod vele?
Pár éve izzott itt a levegő a gigabit-es NAT miatt. Azt se tudom, végül beépült-e mainline-ba?

Most azt mérlegelem, hogy akarok-e 1-1,5 órát rászánni az életemből a szülőknél újra beállítani a routeret, vagy eltekintek a jövőbeli security fixektől, és EoL-t definiálok a routerre?

[ Szerkesztve ]

(#70886) vargalex válasza @Jocó@ (#70885) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én már egy jó ideje nem használok Atheros alapú eszközöket...
Egyébként igen, a mainline kernel része a software flow offload, de azért nem éri el a gigabitet...

Alex

(#70887) @Jocó@ válasza vargalex (#70886) üzenetére


@Jocó@
tag

Mi most az új jóság? Merre mozdultál el?

Egy jó ideje nem volt itthon infrastruktúra bővítés. Még a mai napig üzemel az az eszköz, amire a te firmware-edet toltam fel anno egyetemistaként. 64 MB RAM mod-al... de rég is volt....

(#70888) vargalex válasza @Jocó@ (#70887) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én az MT7621 irányba mentem. Jelenleg lassan 2 éve egy Asus RT-AC65P-t használok. Előtte az azonos SoC-al szerelt D-Link DIR-860L volt, de természetesen az is megvan, ahogy szinte minden korábbi eszköz...

Alex

(#70889) gduck válasza vargalex (#70888) üzenetére


gduck
addikt

Én is egy ilyen [link] Kínai csodára váltottam. Jól el lehet vele "szórakozni"

(#70890) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Beállítás után érdeklődnék mint laikus.

Valahogyan úgy képzelem el a netes kommunikációt hogy az én pc-m kérdez a neten valamit és onnan érkezik válasz.
Vagy az én pcmtől kérdeznek valamit és válaszol rá a pcm.

Ezen beszélgetéseket koordinálja, engedélyezi, stb a routerem.

Na
Olyat be lehet állítani a routeren hogy az én pécém tudjon kifele beszélni, kérdezni, adatot küldeni de vissza senkinek nem lehet válaszolnia?

De igaz úgy is hogy senki sem tud kérdezni az én adott pcmtől.
Vagyis egyenirányítani az adatforgalmat kifele

Elnézést ha butaságot kérdezek.

OpenWrt 19.07.7

Tplink 1043nd v2

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#70891) prsq válasza hódmaci (#70890) üzenetére


prsq
tag

Igen, lehet, sőt alapvetően eleve így van.

A külső kéréseket a router csak akkor továbbítja a PC-dre, ha át van irányítva.
(Port forward szabályok.) Nézd meg az OpenWRT alapértelmezéseit, nem tudom, mik azok.

Alapban NAT-ol, kintről csak a router látszik. (Feltéve, hogy nem vagy DMZ-ben.)

(Bocs, próbáltam egyszerűen, de lehet, hogy nem értettél mindent.) :)

(#70892) hódmaci válasza prsq (#70891) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.
Sajnos ma már nincs időm foglalkozni a kérdéssel de holnap nekileselkedek.
És tuti kérdezek :D

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#70893) sesshou


sesshou
senior tag

Sziasztok!

Van egy v1-es routerem amin jelenleg egy Firmware: DD-WRT v3.0-r40559 std (08/06/19) fut.
printer serverként szeretném használni amihez jól jönne ha stabil lenne a wifi.
viszont folyton ledob. :( próbáltam frissíteni a web interface-en de hiába. Akárhányszor próbáltam mindíg azt írja hgoy sikeres de ugya az a verzió marad rajta mégis.

Ezt a verziót próbáltam legutóbb:
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#70894) woodworm válasza sesshou (#70893) üzenetére


woodworm
veterán

A v1-essel bármit teszel, nem lesz stabil a wifije. Ki kell szűrni azt a klienst, amelyikkel nem jön ki és lehetőleg azt nem használni a környezetében.

(#70895) sesshou válasza woodworm (#70894) üzenetére


sesshou
senior tag

Jelenleg semmivel nem jön ki ez a retek. :(
Se laptoppal se telefonnal.
kb 1-2 órát bírja és utánna annyi.

Köszi a helpet. asszem akkor nézek valami másik routert.

[ Szerkesztve ]

(#70896) suste válasza sesshou (#70895) üzenetére


suste
veterán

Ha egyszerre teszteled, akkor hiába csak az egyik a problémás, a másik is meg fog állni, hiszen a router wifije hal le.
Eszközönként, külön-külön kell tesztelni....

(#70897) Borisz76 válasza woodworm (#70894) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam vagy 5-6 éve megy stabilan a v1 , AP módban.
Évek alatt több fajta telefonnal,tablettel.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#70898) suste válasza Borisz76 (#70897) üzenetére


suste
veterán

vannak szerencsések :)
nem csak a kliensek, hanem a környezet (és a napállás, meg a holdé, meg az időjárás, stb :)) ) is beleszól a dologba .... rengeteg panasz volt rá, nem hiába

(#70899) sutaxx


sutaxx
tag

Sziasztok!

Egy TL-WR1043ND v2-es routerrel csapatom mostanság és néha előfordul, hogy egyszerűen lehal az internetem. Van, hogy a kapcsolat ( pppoe ) aktív és nincs internet, de van ,hogy eldobja azt is. Régebben volt, hogy elérhetetlenné vált a router a böngészőből és internet sem volt rajta, ez azóta megszűnt amióta raktam mellé egy más routert LAN porton keresztül ami szórja nekem a WIFI-t és kikapcsoltam a TP-LINK 2.4 es wifijét.

Digi szolgáltatóm van, így nem tudom, hogy bizonyosodhatnék meg róla, hogy a korosodó router a problémás keresztmetszet vagy a szolgáltató.

Továbbá a kérdés az volna, hogy érdemes-e firmware-t frissíteni, jelenleg a legutolsó v2-höz kiadott FW van a holmin.

(#70900) petakpa1


petakpa1
őstag

Ma végre volt időm feltenni az aktuális 19.07.7 fw-t a v1-es routeremre. Igen mai napig az öregfiút használom :D.

Új FW is tökéletesen működik egyenlőre.

Manuális upload-dal feltelepítettem az OpenWrt 2020 Luci témát is, de sajnos vannak hibái, így maradtam a Material-nál végül.
(Ha valakit érdekel megírom milyen problémák voltak 2020-as témával.)

A router újrakonfigurálása során átbújtam a teljes menüt, és felvetődött bennem egy kérdés:
Vezeték nélküli Hálózat haladó beállításaiban lehet változtatni az országkódot. Van annak értelme, hogy olyan országkódot állítok be, amely a legnagyobb átviteli teljesítményt (Max Transmit Power) engedi 20dBm (100 mW)-nál magasabbra állítani?
Lehet ennek pozitív hatása a wifi átviteli teljesítményre?
Pl lakás távolabbi részein jobb lesz ettől a kapcsolat sebessége, vagy felesleges, mert 1043ND hardvere max 100 mW-tal képes csak sugározni, értelmetlen magasabbra állítani?
(Azt tudom, hogy egy ilyen beállítással törvényt szegek, mert itthon max 100 mW-al adhatnak a routerek 2,4 GHz-en, de nem hinném, hogy NMHH valaha is bekopogtatna e miatt :))).

Ha magasabb adóteljesítménnyel használom tartósan attól károsodhat, tönkremehet a router?

Jövő héten váltok 120 Mbit-ról 500 MBites netkapcsolatra. Kíváncsi leszek mennyit tud majd áttolni ebből a sávszélből az öregfiú? Természetesen beszámolok majd az eredményről :)

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.