Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70201) petakpa1 válasza anglergab (#70200) üzenetére


petakpa1
őstag

Ez tuti? Ezzel a gwlim féle FW-el simán mérek 120 Mbps-t le irányban akár 1Gbites vezetéken, akár arra 300 Mbites linksebességre képes N-es wifi kliens esetén. Lásd fentebbi méréseim!

Szerintem ha nagyobb netcsomagom lenne akkor azt is áttolná:)

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70202) vargalex válasza anglergab (#70200) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ez téves infó. Még a régi, HW offloaddal nem rendelkező kernel esetén is elmegy 200 Mbps-ig OpenWrt alatt.
ATH79 build esetén bekapcsolt HW offload mellett ennél több lesz.

Alex

(#70203) petakpa1 válasza petakpa1 (#70198) üzenetére


petakpa1
őstag

Beállítások kapcsán az működhet, hogy a mostani Gwlim féle openwrt FW alatt lementem a beállításokat frissítem a FW-t a legfrisseb Openwrt-re, telepítem azokat a plussz csomagokat amik nekem kellenek (WOL, Dyndns, uHTTPd, magyar nyelv, USB, ftp, kb asszem ezek vannak, bár utóbbi kettő nem működik), majd visszatöltöm rá a lementett beállításokat?

Vagy újból minden konfigolnom kell, miután FW-t cseréltem?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70204) petakpa1 válasza petakpa1 (#70203) üzenetére


petakpa1
őstag

Erre valaki? Ahogy nézem van Luci-n Keep Settings beállítás, de kérdés, hogyha a jelenlegi v17 Lede-ről frissítéek 18-as Openwrt-re, akkor működni fog?

+ Kellene egy kis tanács is, hogy melyik FW-re álljak át:

Jelenleg ez van: OpenWrt SFE 17.01 r3988-5970e6d466 / LuCI ( 17.01 )

18.06.4-es stabil opwnert-vel szemezek.

Kérdéseim:
1) Ugye a sysupgrade verzió kell nekem, tekintve, hogy már most is Lede/Openwrt-n vagyok?
2) 18.06.4-ben ugye csak csak FlowOffload Fast Path van, SFE Fast Path csak a gwlim féle FW-ekben van?
3) 18.06.4-ben Lucin keresztül lehet telepíteni az alábbi szolgáltatásokat? wake-on-lan, dyndns, ftp, usb support, pptp vpn kliens (csak átmenetileg használnám, és az se baj, ha lassabb lesz a sebessége a kapcsolatnak, illetve ha addig ftp és usb nem lesz telepítve)?
4) 18.06.4 vajon megoldja a 100 MBites linksebesség kapcsán fentebb kifejtett problémáimat?

Másik jelölt a legfrisseb gwlim FW
Ebben tutira van SFE Fasth Path is, de kérdés, hogy 3) beli szolgáltatásokat tudom-e telepteni rá? A jelenlegi gwlim fw-jez nem sikerült USB és ftp támogatást beizzítanom.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70205) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Sziasztok!

Mai nap lecserélésre került a 1043 v1 router. Helyette egy ASUS RT-AC65P teszi a dolgát.
Viszont úgy gondoltam még nem nyugdíjaznám teljesen a 1043-ast. Szeretném felhasználni valamilyen wifi jel erősítőnek, továbbítónak a 2 emelettel alattunk lévő garázsba (Tehát odalent csak wifi kell, kábel nem lényeg).
Kábeles összekötés tehát nem lenne a két router között.
A TP-linken jelenleg Luci /suste Openwrt rendszer osztja az észt.
4 kérdésem volna.
1. Érdemes-e valamilyen másik oprendszert feltenni a ketyerére, vagy jó lesz a jelenlegi?
2. Hogyan tudom kivitelezni, a fent leírt dolgot? WDS/ repeater / client/ bridge, vagy mit kell beállítani?
3. Fog-e működni abban az esetben is, ha az új router wifijének rejtve van az SSID-je, valamint a mac adress szűrés is be van állítva a wifi oldalon. (tehát aminek nincs felvéve a címe, azt nem engedi a hálózatra)
4. a TP-link alján a mac adress az a kábeles, vagy a wifis? vagy a kettő ugyanaz?

(#70206) Borisz76 válasza Jamboo529 (#70205) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha megoldható a kábel ( ami amúgy is stabilabb, gyorsabb ) , akkor [ez alapján be lehet állítani.]

Nekem is ez a leírás segített....lassan 4 éve megy így.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#70207) Jamboo529 válasza Borisz76 (#70206) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Nekem az a baj, hogy nem tudok két szomszédon keresztül is kábelt húzni. Ha nem irtam volna panel lakásról van szó. Csak wifivel oldható meg a kapcsolat.

(#70208) hódmaci válasza Jamboo529 (#70205) üzenetére


hódmaci
senior tag

Szia!
Talán a beállításokban segíthet.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#70209) Jamboo529 válasza hódmaci (#70208) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Igen. köszi!

Ez a leírás már megvan. Sajnos nem segített. :)

(#70210) peti800


peti800
tag

Sziasztok :)
Egy router beállítással kapcsolatos kérdésem volna. Jelenleg egy TP-LINK TLWR543G típusú routert használok, ami egy kölcsön gépezet. A sajátom pedig egy TP-LINK WR1043ND V2. Mivel a kölcsönt vissza kell adnom, szerettem volna a régit beüzemelni, azonban nem akar sehogy sem felcsatlakozni az internetre. A beállítások ugyan azok, mint a régi routeren, a jelszavak rendben, stb. PPoE-n keresztül, a szolgáltató által megadott felhasználóval és jelszóval lépek be, azonban a connecting kiírás megy folyamatosan, de nem történik semmi sem :(. Amint visszarakom a régit, gond nélkül fel is csatlakozik, újfent..
Szerintetek mi lehet a megoldás?
Előre is kösz a segítséget ;)

(#70211) vargalex válasza peti800 (#70210) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A régin disconnect-elj, mielőtt kikapcsolod. Valószínűleg a szolgáltatód egyetlen PPPoE klienst enged fel. Vagy vársz néhány órát, hogy lejárjon a szolgáltatónál a session.

Alex

(#70212) peti800 válasza vargalex (#70211) üzenetére


peti800
tag

Próbáltam a lecsatlakozást is :(

(#70213) fgy


fgy
csendes tag

sziasztok, van a 18.06-os openwrt-vel olyan custom build, amiben usb,transmission és minidlna benne van? És tplink 1043nd v2-re feltehető?

(#70214) vinibali válasza fgy (#70213) üzenetére


vinibali
őstag

szia.
gyárilag ilyen kész build nem készül. viszont magadnak tudsz építeni: [link] és azt raksz bele amit szeretnél.
ha nem Linux-szal gurítasz, szívesen csinálok neked egyet, de egyébként én ezt a kettőt szoktam csinálni:
#20181216 1043v2 transmission
make image PROFILE=tl-wr1043nd-v2 PACKAGES="bash busybox block-mount diffutils e2fsprogs kmod-fs-ext4 kmod-fs-f2fs kmod-usb-storage luci mailsend minidlna nano ppp-mod-pppoe procps-ng-vmstat shadow-su transmission-daemon-openssl transmission-web vsftpd"
20190818 1043v2 transmission 18.06.4 mbedtls nfs-server

make image PROFILE=tl-wr1043nd-v2 PACKAGES="bash busybox block-mount diffutils e2fsprogs htop iperf3 kmod-fs-ext4 kmod-fs-f2fs kmod-usb-storage luci mailsend-nossl minidlna nfs-kernel-server ppp-mod-pppoe procps-ng-vmstat shadow-su transmission-daemon-mbedtls transmission-web vsftpd -libopenssl1.1"

az nfs-kernel-server sajnos törött :(
szerk: és ahogy nézem a programkód beillesztés sem az igazi...

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#70215) suste válasza fgy (#70213) üzenetére


suste
veterán

Nem fér bele 8mb -ba :(

(#70216) konczp


konczp
csendes tag

Sziasztok !

A következő problémám van. Van egy Samsung 40C5000 TV amin a filmeket dlna -n keresztül játszottam le. A filmet egy külső HDD-n vannak összekötve egy Open WRT-es TPlink WR1043 2nd routerrel. A TV a routeren (lan-on összekötve) keresztül érik el a filmeket. Nem is volt eddig probléma , de most nem akarja felismerni a filmeket , ha be is tölti a mappákat , a file-ra kattintva azt irja , hogy nem ismert formátum. A múlthéten ezeket a file-kot még simán vitte. Én a TV DNLA hibájára gyanakszom. Járt-e valaki igy. Bármilyen tanácsot szívesen fogadok.
A TV firmware frissítse már nagyon régen megvolt és a hivatalos oldalon nincs is újabb (2013-as).
A router -en firmware is a legfrissebb. Számítógépen keresztül elérhetőek a filmek, lejátszhatók.
Járt-e valaki igy. Bármilyen tanácsot szívesen fogadok.

(#70217) vargalex válasza suste (#70215) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Azért i szerintem belefér... Persze kérdés, hogy milyen filerendszerek támogatása szükséges.

Alex

(#70218) vinibali válasza suste (#70215) üzenetére


vinibali
őstag

mindkettő konfig belefér.
az első build:
Filesystem size 6333.36 Kbytes (6.18 Mbytes)
és a második:
Filesystem size 6254.97 Kbytes (6.11 Mbytes)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#70219) konczp válasza konczp (#70216) üzenetére


konczp
csendes tag

Kicsit jobb lett a helyzet. A TPlink WR1043-as (OPENWRT) router lekapcsoltam a UPC connect box-ról. Tehát csak a TV - Router - HDD van kapcsolatban. Így működik minden jól , mármint mennek a filmek.
Most az a gond , hogy net nélkül nem mennek a letöltések a Transmission-ban !
Valakinek ötlet , hogy mit állítsak ?

(#70220) fgy válasza vinibali (#70218) üzenetére


fgy
csendes tag

köszi szépen,
kipróbálom.

(#70221) fgy válasza vinibali (#70218) üzenetére


fgy
csendes tag

megtudhatom, hogy a repositories.conf-ban mi van Nálad?
nálam hibát dob.

Collected errors:
* satisfy_dependencies_for: Cannot satisfy the following dependencies for luci:
* libip4tc2
* libip6tc2
* opkg_install_cmd: Cannot install package luci.
* opkg_install_cmd: Cannot install package procps-ng-vmstat.
make[2]: *** [Makefile:156: package_install] Error 255
make[1]: *** [Makefile:117: _call_image] Error 2
make: *** [Makefile:196: image] Error 2

Be lehet állítani, hogy a repokból pl. a 18.06.1-et használja csak?
Nálam mindenhol a http://downloads.openwrt.org/snapshots van.

(#70222) vinibali válasza fgy (#70221) üzenetére


vinibali
őstag

snapshot-ból nem tudsz 18.04-et építeni.
ar71xx 18.04 oldal ( [link] ) alján található link kell neked: [link]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#70223) fgy válasza vinibali (#70222) üzenetére


fgy
csendes tag

nagyon nagy köszönet!!
teljes siker!!
nekem egy másik imagebuilder volt letöltve.
Az általad írtak alapján letöltöttem, kicsomagoltam, összeállítottam a csomagot, és hajrá.
Gyönyörűen megcsinálta.
Jelenleg ezzel buildeltem:
make image PROFILE=tl-wr1043nd-v2 PACKAGES="bash busybox block-mount kmod-fs-f2fs kmod-fs-ext4 libext2fs kmod-fs-autofs4 kmod-usb-core kmod-usb-storage kmod-usb-uhci kmod-usb2 kmod-usb3 luci minidlna e2fsprogs transmission-daemon-openssl transmission-web"
És még maradt szabad hely is párszáz KByte... :O
Tehát ha valakinek otthonra egy "mediaszerver" szerű szolgáltatásra van csak szüksége, akkor a fentiek alapján megteheti.
Mindezt cca. 7MByte-ban.. :) Hihetetlen...
És még egyszer, egy TP-Link 1043nd v2 a router, amire a fentiek vonatkoznak.
És megint csak köszi!! :)

(#70224) vinibali válasza fgy (#70223) üzenetére


vinibali
őstag

:R

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#70225) Rover623


Rover623
félisten

Valakinek van tapasztalata idegen régiós firmware-ek használatával? :F
Ausztrál/Új Zéland régióban a V3-hoz adtak ki 2016-07-14 keltezésű firmware-t is.
Jól sejtem, hogy főleg a WiFi környékén lenne gubanc?

primus inter pares

(#70226) djdaniel válasza gduck (#68084) üzenetére


djdaniel
senior tag

Sziasztok, wr1043nd v.1.8 felraktam amit a kolléga említett "lede-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory.bin. Minden jó volt, elkezdtem a WiFi beállításokban turkalni, ramentem a mentesre, gondolkodott és vége. Maga a gép se látja h hálózatnal és nem tudok belepni sem a 192.168.0.1 címen. Valakinek valami ötlete?

(#70227) gduck válasza djdaniel (#70226) üzenetére


gduck
addikt

Szia!

Hát az már 2 éves, most ez a legújabb [link] .
De attól még mennie kellene ;) Szerintem csinálj rajta egy hard reset-et!

(#70228) djdaniel válasza gduck (#70227) üzenetére


djdaniel
senior tag

A router hátulján megnyomtam a reset gombot de nem segített

(#70229) gduck válasza djdaniel (#70228) üzenetére


gduck
addikt

Addig nyomtad folyamatosan, amíg újra nem indult a router?

(#70230) petakpa1 válasza djdaniel (#70228) üzenetére


petakpa1
őstag

Kabelen vagy wifivel csatlakozol hozza?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70231) djdaniel válasza gduck (#70229) üzenetére


djdaniel
senior tag

Köszönöm, sikerült!
Mertem egy speed testet kábelen 450mbit/s meg volt, utána beállítottam a WiFi jelszót, utána szintén mertem kabelon keresztül akkor már csak 120mbit/s volt a sebesség . Hogy kellene beállítanom? Wifi sebessége nekem nem számít. Kábelon keresztül szeretném kihasznalni az 500as diginetet

[ Szerkesztve ]

(#70232) djdaniel válasza djdaniel (#70231) üzenetére


djdaniel
senior tag

Ui: gduck, amit linkeltel az újat azt tettem fel, lehet h valami verziót kellene feltennem? Abszolút nem értek hozza

(#70233) gduck válasza djdaniel (#70232) üzenetére


gduck
addikt

Szia!

Alapból nincs bekapcsolva a shortcut-sfe ;)
Az enable SFE go to NETWORK -> FIREWALL részt keressed itt a leírás [link] ;)

(#70234) djdaniel válasza gduck (#70233) üzenetére


djdaniel
senior tag

szia, sikerült, köszönöm szépen a segítséget!

(#70235) petakpa1 válasza petakpa1 (#70204) üzenetére


petakpa1
őstag

Most jutottam odáig, hogy felraktam a 18.06.04-es Openwrt-t (egészen pontosan ezt: http://downloads.openwrt.org/releases/18.06.4/targets/ar71xx/generic/openwrt-18.06.4-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v1-squashfs-sysupgrade.bin), hátha megoldja a 100 Mbites kapcsolat esetén tapasztalt sebesség problémámat...

Sajnos nem jártam sikerrel, 100-as kártya, vagy Windows eszközkezelőben 100-as sebességre korlátozott kártya esetén továbbra is csak 45-50 Mbit/sec sebességet mérek.

Alex itt javasoltad hogy próbáljam ki a ath79 és ar71xx fw-eket is.

Jól értem, hogy amit most felraktam az ar71xx típusú?

Az ath79 típusú ez lenne? http://downloads.openwrt.org/snapshots/targets/ath79/generic/openwrt-ath79-generic-tplink_tl-wr1043nd-v1-squashfs-sysupgrade.bin
Jól látom, hogy ez ún snapshot build, azaz nincs benne alapból Luci?
Tudna esetleg valami egy olyan builde-et csinálni, amiben benne van a Luci?

Továbbá lenne még egy olyan kérdésem is, hogy ezek a i) Shortcut-fe és ii) FlowOffload fastpath feature-ok nem csak a WAN<->LAN, hanem a LAN<->LAN irányú adatátvitelt is gyorsítják?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70236) iMaverick válasza petakpa1 (#70235) üzenetére


iMaverick
addikt

hanem a LAN<->LAN irányú adatátvitelt is gyorsítják?

Szerintem ezeknek a LAN-LAN-ra nincs hatásuk. (Legalábbis nálam /mivel csak AP-nek használom a 1043 V2-t/ nincsen bekapcsolva az SFE Flow Offloading. /Disabled/. Mégis a helyi hálón megvan a Gb.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#70237) petakpa1 válasza iMaverick (#70236) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi.

Továbbra is 18.06.04. FW van a routeren. Próbaképp másolgattam egy 6 GB méretű fájlt a hálózaton lévő gépek között.

A gép: Egy régebbi laptop 2 GHz-es kétmagos AMD procival 4 GB memóriával, SSD-vel mely sata 2-es porton van, Gigabites hálókártya természetesen, OS: Windows 10

B gép: Sem mai darab 3,4 GHz-es néegymagos AMD APU, 12 GB RAM, SSD sata 3-as porton, Gigabites hálókártya természetesen, OS: Windows 7

Másolás A gépen belépve Windows intézővel történt megosztott mappák között, sebességet is a Windows intéző másolási ablakában olvastam le.
1) Amikor A gépről B-re mozogtak az adatok 103 MB/s, azaz 824 Mbps volt a sebesség, míg 2) Amikor B-ről A-ra akkor 85 MB/s azaz 680 Mbps.

1)-es méréssel elégedett vagyok, azt nem tudom 2)-es mérésnél miért alacsonyabb a sebesség, de szerintem ennek okát inkább Windowsok hálózatkezelése körül kellene keresnem.

Ha esetleg visszarakom majd a Gwlim féle fastpath FW-t csinálok azzal is mérést, hogy kiderüljön LAN<->LAN sebességre van-e hatása FW-nek?
Logikailag azt mondanám nincs, mert LAN<->LAN forgalom esetén csak a routerbe épített switchen keresztül mozognak az adatok, magának a router CPU-jának és az azon futó szoftvernek nincs szerepe, de aki esetleg jobban ért ezen kütyük működési elvéhez majd kijavít ha rosszul gondolom :U

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70238) Borisz76 válasza petakpa1 (#70237) üzenetére


Borisz76
veterán

HA minden kötél szakad vegyél egy 5 portos Gigabites Switch-et.
A router meg mehet a ház / lakás más pontjára AP módban.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#70239) petakpa1 válasza Borisz76 (#70238) üzenetére


petakpa1
őstag

Nem kell még egy kis áramfogyasztó, természetdvédő vagyok + a 1043ND 4 db LAN portja is elég számomra :))

Csináltam viszont még egy tesztet:
Fenti B gépen Windows eszközkezelőben hálózati kártya sebességét visszavetem Gigabitesről 100 Mbps Full duplex-re és megismételtem a fenti másolási teszteket.
Akár A gépről B-re, akár B gépről A-ra utaztak az adatok Windows intéző egyaránt 11,4 MB/s azaz 91,2 Mbps sebességet mért, ami éppen a 100 Mbps-es kapcsolaton gyakorlati maximális átvihető sebesség.

A gépen futtatva egy speedtest-et 45,7 Mbps le és 10,5 Mbps sebességet mérek ha a hálókártya 100 Mbps full duplexre van korlátozva. Ha nincs korlátozva, azaz 1 Gbps a linksebesség akkor speedtest szépen kiméri a UPC-s netkapcsolatom 120 Mbps le és 10 Mbps fel maximális sebességét.

A fentiekből én arra jutottam, hogy mégiscsak 1043ND-n futó openwrt-vel van valami gond, de kizárólag akkor ha 100 Mbps linksebességú kliens-t NAT-ol WAN felé.

Szerintetek érdemes ezt angolul beírnom openwrt fórumába? Foglalkozik még valaki 1043 ND v1-el, vagy már annyira régi, hogy senki nem fog utánnamenni a dolognak?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70240) vargalex válasza petakpa1 (#70239) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Speedtest helyett megpróbalhatnál valamit letölteni (nekem valamiért nem volt világos, hogy eddig is Speedtest sebességre panaszkodtál), esetleg mérj sebességet a http://szelessav.netlink oldalon is.

Alex

(#70241) petakpa1 válasza vargalex (#70240) üzenetére


petakpa1
őstag

Íme a mérési eredmények a szelessav.net oldalon is.
1 Gbps linksebesség: 109,06/10,34 Mbps
100 Mps linksebesség (Windows eszközkezelőben hálókártya 100 Mpbs full duplexre állítva) 50,96/10,42 Mbps.

Kipróbáltam ubuntu iso letöltést is BME szerveréről, de ugyanez az eredmény:
1 Gbps linksebesség esetén olyan 14 MB/s-el jön, ami 112 Mbps azaz közel van a netkapcsolatom maximális 120 MBps letöltési korlátjához, mígy
100 Mps linksebesség esetén olyan 5-6 MB/s-el jön ami 40-48 Mbps csak.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70242) gduck válasza petakpa1 (#70239) üzenetére


gduck
addikt

Én speciel továbbra sem látom mivel is van probléma. Régebben már linkeltem neked [link] , V5 gyári szofttal is kísértetiesen hasonló dolgokat művel 100Mbit-en. Fene se érti ezt...

[ Szerkesztve ]

(#70243) petakpa1 válasza gduck (#70242) üzenetére


petakpa1
őstag

Tudom. Végigolvastam a topiknak azt a részét, de nem volt megoldás a problémára. :(

A probléma lényege annyi, hogyha openwrt fw van a v1-es routeren, akkor a 100 Mbps linksebességgel kapcsolódó eszközök a netről csak kb 45-50 Mbps sebességgel tudnak letölteni.
100 Mbps szabvány esetén a gyakorlatban elérhető átviteli maximális sebesség olyan 90 Mbps körül van. Ez a 90 Mbps körüli sebesség meg is van akkor, ha egy LAN-on lévő másik gépről töltök le adatokat a 100 Mbps linksebességgel kapcsolódó gépre. Ha viszont netről töltök le adatokat a 100 Mbps linksebességgel kapcsolódó gépre akkor csak olyan 45-50 Mbps sebsség van meg, annak ellenére, hogy a netkapcsolatom 120 Mbps-es.
(Ha gigabites linksebességgel kapcsolódó géppel töltök le netről, akkor meg is van a 120 Mbps körüli letöltési sebesség).
Bízom benne, hogy így már érthető :U

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70244) vargalex válasza petakpa1 (#70243) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Gyári firmware-val nem produkál ilyet?
Nálam a cégnél sokáig ment egy v1 a saját buildemmel router módban, voltam is 100 Mbps-es eszközök, de nem volt gond a sebességgel.
Nincs QOS, vagy bármi egyéb? Nincs előtte másik eszköz? Alap configgal is próbáltad? Minden 100 Mbps-es eszközzel ezt tapasztalod? Esetleg másik neten nem tudod kipróbálni? Olyan, mintha csak 1 download channel-t használna ilyenkor az UPC modem.

Alex

(#70245) petakpa1 válasza vargalex (#70244) üzenetére


petakpa1
őstag

Gyári FW-el nem volt ez. Szépen kimértem a kb. 80-85 Mbps letöltési sebességet 100-as linksebességű eszközökkel is.

A Gwlim féle sebességre optimalizált (flow offload fastpath LEDE) FW egy 2018. végi verziójáról upgradeltem most openwrt 18.06.04-re. Rögtön a FW csere után azonnal még alapbeállításokon mértem egy letöltési sebességet 100-as eszközzel, és ugyanúgy kb 45 Mbps sikerült csak, mint a korábbi Lede-vel.
QOS-t, firewall pár port FW szabály beállításán kívül nem buzeráltam. Szolgáltatások közül is csak a WOL, DynDns és uHTTPd van utóbbi csak azért, hogy WAN felől is elérjem a router konfig felületét.

UPC modemben mind a 8 le és 4 feltöltési csatorna csatlakozik aminek 120/10-es netsebességnél kell, az értékek is teljesen jók.
Ha a 100-as eszközt (router kihagyásával) közvetlenül a kábelmodembe dugom, akkor 82 Mbps le és 10 Mbps feltöltési sebességet mérek.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70246) vargalex válasza petakpa1 (#70245) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem úgy értettem a letöltési csatornákat a modemben. A modem config oldala szerint természetesen meglesznek, viszont pl. 1 szálú letöltés esetén csak 1 csatornán fog valójában forgalmazni.
Esetleg mérés előtt próbáld meg ezt parancssorban kiadni:

sysctl -w net.ipv4.tcp_wmem="4096 65536 1048576"
sysctl -w net.ipv4.tcp_rmem="4096 87380 1048576"

Azért én megnézném most is egy gyári firmware-val, hogy biztosan jó-e.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#70247) petakpa1 válasza vargalex (#70246) üzenetére


petakpa1
őstag

Ezeket hova kell beírni? Elég láma vagyok csak Luciban tudok konfigolni.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70248) #LittleG


#LittleG
csendes tag

Sziasztok!

Routerem "újra-telepítését" tervezem, már ha lehet ezt így mondani. Gyakorlatilag arról van szó, hogy egy ideje megmakacsolta magát kiváltó ok nélkül az USB port és nem működik a nyomtatómegosztás (sem), pedig látja az eszközt. Próbáltam gyári állapot visszaállítást, de nem segített.

Szóval most egy új, érintetlen OpenWRT flash-t szeretnék tenni a routerre, ami mellesleg nem igazából "új", mert verziószáma megegyezik a mostanival, csak én hívom "újnak", ami leváltaná az azonos "régit".

2 kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

1. Ha OpenWRT alatt szeretnék új OpenWRT képet felrakni, akkor a sysupgrade, vagy a factory változat kell? Nem baj, hogy a "frissítés" valójában csak a mostani lecserélése ugyan arra?

2. Olvastam, hogy az OpenWRT tud készíteni egy konfigurációs fájlt, amit betöltve a zsír új rendszer visszaáll teljes konfigurált állapotra (mint frissítés előtt). Ez valóban így van? Csak a konfigurációkat hozza vissza, vagy a csomagokat is újra fogja telepíteni?

Köszönöm a válaszokat előre is!

Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

(#70249) vargalex válasza petakpa1 (#70247) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ezt teszthez ssh-n bejelentkezve kell kiadni. De LuCI-ban a startup script-be (Rendszer-Rendszerindítás oldalon a Helyi indítóscript fül) az exit 0 sor elé is bemásolhatod. Ekkor viszont kell egy router restart.

Alex

(#70250) petakpa1 válasza vargalex (#70249) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi Alex!

Bemásoltam Luciban a Local Startup ablakba, mely most így néz ki:
# Put your custom commands here that should be executed once
# the system init finished. By default this file does nothing.
sysctl -w net.ipv4.tcp_wmem="4096 65536 1048576"
sysctl -w net.ipv4.tcp_rmem="4096 87380 1048576"
exit 0

És csináltam restartot, de sajnos nem segített. Továbbra is 45 Mbps letöltési sebességet mérek csak.

Megpróbálom visszatenni a gyári FW-t majd egy próba erejéig, itt a topic összefoglalóban mintha láttam volna factory revert-et. Ugye az kell nekem, ha Openwrt-ről gyárira akarok visszaállni.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.