Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70401) iMaverick válasza Rover623 (#70400) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem arról volt szó annak idején, amikor a WPA3-at beharangozták, hogy valamilyen szinten, szoftveresen kompatibilissá lesznek a WPA2-es készülékek az új szabvánnyal? Persze nem 100%, mert volt ott némi hardveres mutatvány is.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#70402) Doky586 válasza Rover623 (#70400) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A WPA1-2-3 egy 'családba' tartozik. Nyilván az AES-hez kell hw támogatás (de ezt már a wpa2 eszközeim mindegyike ismeri már 10 éve) de nem lenne meglepő ha firm frissítéssel a router is tudná. Azt meg nem tudom melyik Android telefon/tablet vagy win10 laptop tudja, de legalább a routereim tudhatnák. A TL-wdr4300-ról készítettem a képet. Az tudja.

[ Szerkesztve ]

(#70403) boatkiller


boatkiller
tag

Sziasztok!
Pici segítség jól jönne. 😉
1043nd v4-re feltettem a Lede-t. (factory)
Nincs lucy, opkg update parancs
openwrt opkg wget returned 4 hibát dob
Gondolom a netre való kijutás a baja.
Netem digi pppoe ezt kellene valahogyan beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#70404) Rover623 válasza Doky586 (#70402) üzenetére


Rover623
félisten

Hamut szórok a fejemre: [link]

primus inter pares

(#70405) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Van egy V1.1-es routerem, jelenleg DD-WRT van rajta. szeretnék vízköpőt rárakni.
Próbáltam első körben a gyárit visszarakni, nem eszi meg sem az DD-WRT oldalán található webrebert, sem a vágott nem megy fel, marad a DD-WRT.
Mit tehetek még?

(#70406) Mickey5


Mickey5
csendes tag

Sziasztok!
V1-es routerem van, egy 2 TB-os USB HDD-vel. Ha egy androidos tablet, vagy mobil csatlakozik a routerhez WiFi-n, akkor lehetséges az okos eszközön közvetlenül a HDD-ről lejátszani egy videót, vagy filmet?
Valami nagyon alapszintű leírásra volna szükségem, mert az Android eddig kimaradt az életemből.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#70407) XtremLor válasza qqcqqc (#70405) üzenetére


XtremLor
őstag

Kerestem en is par hete.... [link]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#70408) qqcqqc válasza XtremLor (#70407) üzenetére


qqcqqc
őstag

Köszönöm a javaslatot, kipróbálom.

(#70409) .:SzvData:.


.:SzvData:.
tag

Sziasztok!
Több hete küzdök azzal a jelenséggel, amit itt és más fórumokon is látok mások tapasztalataiból, miként rapszodikus időközönként az eszköz "eldobja" az internet kapcsolatot. Ilyenkor az eszközre bejelentkezni sem lehet, csupán az újra indítás segít.
Olvastam persze azt, hogy két eshetőség van. A táp és/vagy a konfiguráció bugolhat.
A tanácsok értelmében első körben a routeren visszaállítottam a konfigurációt az alapbeállításokra. Ezek után az eltelt közel három hétben gond nélkül működött, de a mai napon ismét produkálta a hibát. Az újraindítást követően pár órával pedig tapasztaltam egy komplett, spontán rebootot.
Mire lehet ebből következtetni? Táp probléma?
Az eszköz adatai:
Firmware Version:3.16.9 Build 150514 Rel.72381n
Hardware Version:WR1043ND v3 00000000

| ..:S.::E..T:..I..:.:::.....:. <|>

(#70410) #LittleG


#LittleG
csendes tag

Sziasztok!

Ma frissítettem a routert az OpenWRT 19.07.2 verzióra (előző: 19.07.0). A frissítés sikeresen meg is történt, azonban elég nagy bajba kerültem: a router minden csomagot elvesztett. Csupán az alapbeállítások (wifi, interfészek, jelszavak, MAC szűrés) maradt meg, minden más csomag (és azok konfigurációja) eltűnt.

Utólag persze mindig okosabb az ember. Extroot módban működik a router, a csomagok egy külső pendrive-on vannak tárolva. Ezen link tanulsága szerint a frissítés előtt le kellett volna választani a tárolót, majd a frissítés után visszacsatlakoztatni és begépelni az ott leírt parancsokat. A probléma persze az volt, hogy én (idióta) nem választottam le. Most pedig már az újra-mountolás sem működik, az OPKG automatikusan a belső memóriába akar menteni csomagokat.

Van lehetőség arra, hogy visszaállítsam a routert a működő állapotába? Vagy mindent újra kell kezdenem, egészen az extroot-tól?

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

(#70411) qqcqqc válasza qqcqqc (#70408) üzenetére


qqcqqc
őstag

Na van egy téglám diszkó fénnyel. Bootloop.
Tudom com portból, de azt itthon nem tudom megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#70412) Doky586 válasza qqcqqc (#70411) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Elvileg ha már volt fenn rajta valaha a legfrisebb teljes gyári firm akkor működnie kell ethernetkábelen a TFTP módszernek, ellenkező esetben szét kell szedni (csak óvatosan hogy ne törd el a házat) és soros portot kiépíteni..

[ Szerkesztve ]

(#70413) qqcqqc válasza Doky586 (#70412) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ez egy v1-es, kijött a boltból, na akkor tűnt el róla a gyári. Ez szerintem 8 éve volt.

(#70414) Zolinho1026


Zolinho1026
tag

Sziasztok!

Tudna valaki GyMS megyében unbrickelni egy v3-as routert? :))

Loxone and Loxberry superuser

(#70415) Headless válasza Zolinho1026 (#70414) üzenetére


Headless
őstag

v3-asban biztos van tftp nem kell hozzá semmi csak a gyári fw és egy lan kábel, meg egy tftp képes kliens

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#70416) Doky586 válasza qqcqqc (#70413) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is v1 van. Szintén DD-WRT vel. Kb 1-2 éve kénytelen voltam megcsinálni a soros portos módszert.
Az OpenWRT oldalán jó le van írva mit hogy kell, videós szétszerelési útmutatóval (téma összefoglalóból). OpenWRT-t nem kell telepíteni, csak a vágott majd a teljes gyárit, majd mehet vissza a ddwrt. Viszont kell egy kis forrasztgatás pc-s usb ttl szintillesztő.

Én most a 2018-06-10. Ddwrt-vel használom. Nem tudom az újabbakból melyik megy el rajta..

(#70417) Zolinho1026 válasza Headless (#70415) üzenetére


Zolinho1026
tag

Igen, köszi. Kicsit nehezen ment mert először csináltam ilyet, de sikerült :)

Loxone and Loxberry superuser

(#70418) qqcqqc válasza Doky586 (#70416) üzenetére


qqcqqc
őstag

De én gargolye firmwaret szerettem volna rá rakni, ami openwrt.
És nincs kábelem, így marad, ahogy van.

(#70419) gahen


gahen
tag

Sziasztok,
Van nekem egy 1043nd v1.8 vargalex v1.1.7-el +500GB hdd-vel. Tavaly lecseréltem mint főroutert és azóta csak seed szerverként használom, de csak NAT-olva, mert csak így tudtam megcsinálni, hogy töltsön felfelé. Most viszont szükségem lenne rá switchként, csak azt nem tudom, ha ezen link alapán beállítom, fog a feltölteni?

..,

(#70420) vargalex válasza gahen (#70419) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, fog. Gond akkor szokott lenni, mikor LAN-LAN összekötöd a routereket, de a második LAN IP-jét, átjáróját és DNS szerverét nem módosítod. Ha a leírást követed, akkor viszont ezeket DHCP-n fogja kapni az első routertől az 1043ND.

Alex

(#70421) gahen válasza vargalex (#70420) üzenetére


gahen
tag

Szia,
Na a leírás alapján megcsináltam, a 2 rákötött gépen van is net. De ezt a routert nem érem el, a főrouterben nem is látszódik és sajnos nem is tölt fel.
Most mit tudok tenni? :F

..,

(#70422) vargalex válasza gahen (#70421) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha a leírás alapján csináltad, akkor az elsődleges router DHCP listájában látszania kell a routernek. Biztos végigcsináltál minden lépést, nem hagytál ki semmit?

Alex

(#70423) gahen válasza vargalex (#70422) üzenetére


gahen
tag

pontról pontra mentem végig.

..,

(#70424) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Sziasztok
Olyan problémám lenne, hogy a routeren világíta a világháló led pirosan, jobbra mellette pedig a zöld villog folyamat... aztán egyszer csak gondol egyet és úgy tűnik mint, ha újraindulna, de a végeredmény ugyan ez lesz.
Nem érem el kábellel sem a szoftverét.
Volt reset is, de semmi...
Kuka?

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#70425) vargalex válasza gahen (#70423) üzenetére


vargalex
Topikgazda

És biztos, hogy nem látszik az első router DHCP listájában?

Alex

(#70426) gahen válasza vargalex (#70425) üzenetére


gahen
tag

Biztos, alapból ott kezdtem keresni.
Azon gondolkodok, h csinálok neki egy resetet és úgy beállítom.
Csak majd hogyan tudom visszacsatolni a meghajtókat (extroot version), stb.

..,

(#70427) woodworm válasza gahen (#70426) üzenetére


woodworm
veterán

Ha statikus bérletet akarsz beállítani neki, akkor ott sem jelenik meg a lenyíló listában?

(#70428) gahen válasza woodworm (#70427) üzenetére


gahen
tag

Nincs a listában.
Pingre sem válaszol.

..,

(#70429) gduck válasza vargalex (#70425) üzenetére


gduck
addikt

És ha fix IP-t állítana be a LAN interface-nak az első router LAN címtartományából, kívül a DHCP tartományon?

(#70430) vargalex válasza gduck (#70429) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ugyan azt éri el. Viszont ahogy írtam, akkor a gateway-t és a DNS szervert kézzel mindenképpen kézzel ne kell állítani akkor, hogy magán a routeren is legyen net, illetve névfeloldás.

Alex

(#70431) gahen válasza vargalex (#70430) üzenetére


gahen
tag

Majd holnap folytatom már, köszönöm az eddigieket. :R

..,

(#70432) gahen válasza vargalex (#70430) üzenetére


gahen
tag

Na délután reseteltem a routert, így már össze is jött a dolog. Csatoltam a /mnt és megy is a TM. A DLNA-t még csak most akarom indítani.
Viszont gyakran megszakad a kapcsolat és nem tudom még miért.:F
Köszöntem a leírást és a segítséget! :R

..,

(#70433) Mickey5 válasza Mickey5 (#70406) üzenetére


Mickey5
csendes tag

Sziasztok!
Tudna segíteni valaki a fenti kérdésben?
Szóval van egy V1-es routerem, Vargalex-féle OpenWrt-vel és egy 2 TB-os USB HDD-vel. Szeretnék androidos tablettel, vagy mobillal csatlakozni a routerhez WiFi-n és az okos eszközön közvetlenül a HDD-ről lejátszani egy videót, vagy filmet. Megoldható ez?
Valami nagyon alapszintű leírásra volna szükségem, mert az Android eddig kimaradt az életemből.
Köszönöm!

(#70434) suste válasza Mickey5 (#70433) üzenetére


suste
veterán

Használd Android alatt is a Totalcommandert. Hálózati meghajtóként be tudod állítani a routeren logo HDD-t....

(#70435) Mickey5 válasza suste (#70434) üzenetére


Mickey5
csendes tag

Köszönöm a tippet, de azt reméltem, van valami applikáció ehhez. Én még csak tudnám használni a TC-t (bár én is csak asztali gépen!), de a feleségem és az 5 éves unokám aligha.

(#70436) vargalex válasza Mickey5 (#70433) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Bármilyen DLNA képes android lejátszó látja a routeren futó miniDLNA által kiajánlott tartalmat.

Alex

(#70437) Mickey5 válasza vargalex (#70436) üzenetére


Mickey5
csendes tag

Köszönöm válaszodat! Részemről passz, itt abbahagyom a további kérdezősködést.Sajnos ez meghaladja az én képességeimet.

(#70438) siddis válasza vargalex (#70436) üzenetére


siddis
őstag

Csá, Mester..
Tegnap sikerült visszaállítanom egy 1043ND-t soros USB porton, valami jiffs-error-okat dobált amíg fel nem ment rá az openwrt.
Büszke voltam magamra :C Kellemes Húsvétot, már ami marad most belőle..

-- Aux armes, citoyens --

(#70439) qqcqqc válasza siddis (#70438) üzenetére


qqcqqc
őstag

Honnan volt drót hozzá? Nekem csak az hiányzik a művelethez.

(#70440) siddis válasza qqcqqc (#70439) üzenetére


siddis
őstag

Drót.?

-- Aux armes, citoyens --

(#70441) chros válasza siddis (#70440) üzenetére


chros
őstag

madzag :D

(#70442) siddis válasza chros (#70441) üzenetére


siddis
őstag

Volt az USB átalakítón.. De ha nem lett volna, akkor egy leselejtezett számítógép power / reset / usb-s alaplapra menő kábeleit használtam volna gondolom..

-- Aux armes, citoyens --

(#70443) qqcqqc válasza siddis (#70442) üzenetére


qqcqqc
őstag

NA ez így nekem kínai. Szétkaptam a routert, a tüskék egy korábbi szervizelésnél már rákerültek (nem én csináltam).

Még mindig nem tudom, hogy kötöm a gépre.
Néztem egy youtube videót, volt valami usb-s eszköz, (gondolom usb-s com port), olyat honnan lehet szerezni?

(#70444) qqcqqc


qqcqqc
őstag

[link] Ez jó nekem?

(#70445) krealon válasza qqcqqc (#70444) üzenetére


krealon
veterán

USB UART adapter kell neked

(#70446) qqcqqc válasza krealon (#70445) üzenetére


qqcqqc
őstag

Köszi. Meg is rendeltem.

(#70447) joydrv


joydrv
tag

Sziasztok!

Nekem egy 1043 v5 van itthon. Teljesen megvagyok vele elégedve. Már több mint egy éve szép csendben, hibátlanul ketyeg. Az eredeti gyári fw van rajta. Tesztelgetem mostanában az otthoni vezetékes hálózatot, hogy hogyan boldogulna későbbiekben esetleges 4k-s filmekkel. 25-75 Mbps sebesség között szóródnak ezek a filmek bitráta szerint az eddigi tapasztalatok alapján. A legtöbbet nem is tudom a NAS-ról a PC-re sem streamelni akadozás nélkül.
Nekem a hálózat sebessége 35-80 között mozog általában.
Melyik fw-vel lehet kihozni ebből a routerből a maximumot stabilan?
Csak a sebesség számít, semmi extra nem kell hozzá.
:DD :DD

(#70448) vargalex válasza joydrv (#70447) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ezt a sebességet biztos, hogy vezetéken mérted?

Alex

(#70449) joydrv válasza vargalex (#70448) üzenetére


joydrv
tag

Nem jól írtam. Másolgatás közben vezetéken a sebesség 35000-80000 kbyte/mp, vagyis kb. 280-640 Mb/s. Ettől elérhető jobb eredmény?

(#70450) vargalex válasza joydrv (#70449) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A LAN forgalom nem megy át a CPU-n, így elméletben a gigabites hálózat a korlátozó tényező. A sebességből az látszik, hogy nálad nem ez, hanem valószínűleg a NAS olvasási sebessége korlátoz.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.