Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) Pr3s válasza suste (#48999) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Elsőre ez nekem miért is nem jutott eszembe? Köszönöm, kipróbálom holnap!
Androidos Wayteq tabletekről van szó főleg, és persze néhány laptop, win7-el.

(#49002) xigris


xigris
őstag

Sziasztok!
Milyen parancsal lehet a hálózaton lévő összes ip címet lekérni? :R

(#49003) vargalex válasza xigris (#49002) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Pl. így:

nmap -sP 192.168.1.0/24

Persze csak azt az IP-t fogja elérhetőnek mutatni, ami válaszol a pingre.

Alex

(#49004) Jorus


Jorus
nagyúr

Sziasztok! Egy 1043-ast szeretnék betenni repeater-nek a hálózatba egy szolgáltatói Cisco3925 alá. DD-WRT-vel, és ezzel a leírással próbálkozom épp, de a 27-es lépésnél eltűnik a router a hálózatról, addig okés minden. A Cisco-n állítottam be neki fix IP-t, működik is rendesen a 27-es lépésig, de ott már harmadszor tűnik el. Más megoldás is érdekel természetesen, a lényeg az, hogy a ház távolabbi részein is legyen épkézláb WLAN jelerősség, de ne legyenek kábelek. Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#49005) doberman válasza Jorus (#49004) üzenetére


doberman
senior tag

nézdcsak:
itt SteveBeard fórumtárs a Gargoyle-t ajánlja, de Vargalex még videót is készített az általa készített buildhez ahol a repeatert állít be...

8lnu

(#49006) Csokiii válasza doberman (#49005) üzenetére


Csokiii
aktív tag

Sziasztok
Szereztem egy soros usb átalakítót,és próbálom életre kelteni a routert de nem megy :O
Vargalex féle firmware-t raktam fel majd bejelentkezés után nem ment tovább és nem jött be a kezelőfelület sem. Reset után semmi. Nincs SYS led és soros porton putty-val bejön a kis ablak és ennyi :W
Valakinek valami ötlet?(minden jól van beállítva, bekötve)

(#49007) Jorus válasza doberman (#49005) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszönöm, kipróbálom holnap!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#49008) doberman válasza Csokiii (#49006) üzenetére


doberman
senior tag

usb soros átalakító nem jó... illetve nem elég... adatkábel kell.

8lnu

(#49009) Csokiii válasza doberman (#49008) üzenetére


Csokiii
aktív tag

Nincs valakinek véletlen kölcsönbe egy? Vagy csak annyira hogy valahol találkozni megcsinálom és ennyi? Bevásárlóközpontban vagy valahol, viszek laptopot és gyorsan összedobjuk :U

(#49010) woodworm válasza doberman (#49008) üzenetére


woodworm
veterán

Miért nem elég? Többen is említették már átalakító használatát itt vagy az egyéb tp-link topikokban. Talán valahol olyan is elhangzott, hogy végső soron routerről is éleszthető lenne (vagy csak álmodtam? :) ).

(#49011) Plehboj


Plehboj
tag

USB-és webkamerát szeretnék telepíteni vargalex mellé, de nem jön össze :(
A kamera típusa: Genius Videocam Look, chip: sonix sn9c103e

Telepítettem az alábbi csomagokat:
kmod-video-core
kmod-video-gspca-core
kmod-video-gspca-sonixb
+
luci-app-mjpg-streamer

A dev/video0 mappa ezidáig nem jelent meg tehát feltételezem nem jó a driver hozzá.
Esetleg van valakinek 5lete, hogy milyen csomagot kellene még felrakni hozzá, hogy beinduljon ???

(#49012) doberman válasza Csokiii (#49009) üzenetére


doberman
senior tag

használt telefonos boltban szerintem nem lehet több párszáz forintnál. - adatlapod szerint legalább 200 km-re vagyunk egymástól... ja kellhet egy 12 voltos akkumulátor is a routernek.. :DD

8lnu

(#49013) vargalex válasza Csokiii (#49009) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Budapesten megoldhatjuk, keress meg privátban.

(#49010) woodworm: Természetesen jó az USB-RS232 átalakító, de adatkábel akkor is kell hozzá (ekkor nyilván RS232-es). És igen, éleszthető akár routerről is (én poénból meg is próbáltam), de ugye PC akkor is kell hozzá a router SSH-s eléréséhez.

Alex

(#49014) vargalex válasza Plehboj (#49011) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ide írtam.

Alex

(#49015) mutyi


mutyi
őstag

V2-höz jó a Vargalex féle firmware?

(#49016) suste válasza mutyi (#49015) üzenetére


suste
veterán

az 1.1.7 még nem, majd a következő (aminek még nincsen pontos kiadási dátuma)

(#49017) woodworm


woodworm
veterán

A kábelek minapi emlegetése miatt jobban feltűnt, hogy a sajátomat véglegesen kölcsönkérték. Ha szükségem lenne rá szeretnék egyet elérhető közelségben, ezért ma a piacon adhoc jelleggel lecsaptam egyre kemény 300 Ft-ért. Csatlakoztatott eszközzel kipróbálni nem tudtam, de a vadászott driverrel felismeri a win7. Mennyi esély van rá, hogy nem jól azonosította és a későbbiekben mégsem tudom használni?

A furcsa az ugyanis, hogy nemcsak kinézetre, de a matricán lévő s/n azonosítóig megegyezik az előzővel. Az utángyártók tényleg ennyire komolyan vették a másolást?

(#49018) Macipalika válasza suste (#49016) üzenetére


Macipalika
csendes tag

Szia!
Ezen az oldalon azt írja hogy van rá való openwrt.
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr1043nd#downloads.for.tl-wr1043nd.v2.x

Itt lehet leszedni.
http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/openwrt-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v2-squashfs-sysupgrade.bin

Ma vettem egy V2-t. Elsőre sikerült beállítanom. Egy ami zavar hogy nem tudom miért áll meg a film a média szerveren keresztül nézve egy pár perc után állandóan. Esetleg a vinyó áll meg?

Van egy 842nd-m azon ment minden de nem volt stabil. Volt hogy nem talált meg néhány filmet a vinyón.
Ezért vettem másikat, gondoltam a gyári média szerver jó lesz.
Akkor ez a firmware jó vagy nem?

Várom a hozzászólásokat. Előre is köszi!

Nokia 3220, Sonyericsson w580i, w760i, Lg gt500, Samsung Omnia II, Nokia E7, Concorde Speed tablet, Samsung Galaxy Advance,Huawei Ascend P7

(#49019) Macipalika


Macipalika
csendes tag

Vagyis erre gondoltam...

http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/openwrt-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v2-squashfs-factory.bin

Nokia 3220, Sonyericsson w580i, w760i, Lg gt500, Samsung Omnia II, Nokia E7, Concorde Speed tablet, Samsung Galaxy Advance,Huawei Ascend P7

(#49020) suste válasza Macipalika (#49018) üzenetére


suste
veterán

Aminek a linkjét bemásoltad, az egy alap openwrt, ami nagyon messze van a vargalex vagy más fórumtárs buildjétől. Például luci (webes felület) sincsen benne, ezt is SSH-n (parancssorból) kell telepíteni, ami egyébként jól le van írva az openwrt oldalon, de sokan eltántorodnak ez miatt.
Ha ezen még túl is lendülsz, akkor a flash memória kicsi mérete miatt akadsz majd el, mert utólag telepítve a transmission+samba+minidlna már nem fér el, még luci nélkül sem. (És akkor hol van még az ftp, ssh, dyndns és egyéb jóságok?)

A gyári médiaszerver (uShare) nem egy jól sikerült darab, az openwrt-re telepíthető miniDLNA sokkal kompatibilisebb.

Keress rá a poli27 féle fw-re, ami nagyon hasonlít a vargalexére, és van belőle 1043V2-re is.
Vagy nézd meg a blogomban amit én összeraktam a 710-esre és a 3600-asra, mert van belőle 1043V2-re is, és ha elég neked ez is, akkor odaadhatom..............

(#49021) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Ilyen routerem van. A szolgáltatóm korlátozza a feltöltési sebességemet torrent esetében. Létezik valamilyen megoldás, hogy akármilyen firmware-el én a routeren keresztül titkositsam a p2p kapcsolódásomat? A kliens titkosítás fabatkát sem ér, se utorrentel, se deluge-al.

(#49022) Kicsirics77 válasza XIII Ramses (#49021) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nem
ezek a firmwarek nem erre valók
a szolgáltató meg korlátozhatja a p2p kapcsolatot,egyébként nemtudom mi az értelme a mai világban ennek a korlátozásnak
ha anonim akarsz maradni akkor [link]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#49023) XIII Ramses válasza Kicsirics77 (#49022) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Ez segít "elbújni " a szolgáltatóm elől, és nem veszi észre, hogy torrentezek? Mert nekem ez kellene...

[ Szerkesztve ]

(#49024) Kicsirics77 válasza XIII Ramses (#49023) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nemtudom,nemértek ilyen ördögi praktikához az biztos,hogy proxy szerveres dolog.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#49025) XIII Ramses válasza Kicsirics77 (#49024) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Köszönöm ! Akkor még próbálkozom.

(#49026) Kicsirics77 válasza XIII Ramses (#49025) üzenetére


Kicsirics77
veterán

én tuti szolgáltatót váltanék :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#49027) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék VPN szervert futtatni a routeren, de a luci-app-openpvn csomagot nem találja telepítésnél. Esetleg valamilyen alternatív forrásból fel tudom tenni, vagy létezik másik LuCI-ban konfigurálható VPN szerver?

Köszi!

(#49028) vargalex válasza r3dsnake (#49027) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A luci-app-openvpn-t már 19 hónapja broken-nek jelölte jow, tehát nem fordul. Konzolon config-olhatod.

Alex

(#49029) r3dsnake válasza vargalex (#49028) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi a választ! Sajnos ettől tartottam, az nem túl user-friendly megoldás. :)

(#49030) vargalex válasza r3dsnake (#49029) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Egyszer kell beállítani... :)

Alex

(#49031) r3dsnake válasza vargalex (#49030) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Elkezdtem EZ alapján, de ez után:

root@OpenWrt:~# openssl ca -out server.crt -in server.csr

azt írja, hogy:

Unable to load CA private key.

Valamit rosszul csináltam? (copyztam az összes parancsot)

Köszi!

(#49032) doberman válasza r3dsnake (#49031) üzenetére


doberman
senior tag

nézd csak: ez elapján kb 5 perc és működik...

8lnu

(#49033) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Nem tudja valaki véletlen hogy mért van az, hogy ha a luci-ban a transmissionnek megadom letöltés helyének a hdd-t (/mnt/hdd) és ment és alkalmazás akkor visszaáll minden az eredetire(/mnt/transmission/done) ? :W

(#49034) Intruder2k5 válasza Csokiii (#49033) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg nincs már hely a flashben, és nem tudja menteni a változtatásokat!

(#49035) Csokiii válasza Intruder2k5 (#49034) üzenetére


Csokiii
aktív tag

És onnan hogy tudok törölni? :DDD

(#49036) Intruder2k5 válasza Csokiii (#49035) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Például Midnight Commander-el! Az /overlay mappa tartalmát kell szelektálnod, különös tekintettel az /overlay/mnt almappára!

(#49037) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Sziasztok. Csak felraknék egy tutira működő firmware-t a routeremhez. Tudtok valami frisset ajánlani. Régebben a vargalex 1.1.7-volt fent, nem a firm hibájából kellett visszaraknom a gyárit. Ennek van valami frissebbje, vagy rakjam vissza azt. routerem: 1043ND ver 1.8. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#49038) suste válasza XIII Ramses (#49037) üzenetére


suste
veterán

ha megfelelt régebben, és most is megfelelne, akkor tedd fel az 1.1.7-et, mert újabb ebből még nincsen

(#49039) NPeete


NPeete
tag

Sziasztok, az openvpn-hez (meg esetleg az -easy-rsa -hoz) mennyi szabad hely kell a routeren? A legutolsó vargalex-féle változatot használom, luci bootstrap témával, semmi más extra csomagot nem telepítettem rá, de telepítéskor azt kapom, hogy nincs elég hely (52 KB szabad helyet ír). Érdemes törölgetnem 1-2 feleslegesnek tűnő csomagot, hogy fel tudjam rakni a vpn szervert, vagy kb esélytelen?

(#49040) Intruder2k5 válasza NPeete (#49039) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az nem fog felférni, csak USB-s tárhelyre!

(#49041) Macipalika válasza suste (#49020) üzenetére


Macipalika
csendes tag

Szia
A vargalex féle az nagyon jó volt a 842nd-n csak a minidlna nem volt stabil.
Azt hittem a 1043-ban is dlna müködik.
Na mindegy ha a poli félében van dlna és jól megy akkor nekem az is jó lesz.
Nagyon kellene mert a UPC-s beltérin keresztül ez megy rendesen és a Samsung tv-m is ezt tudja.
Köszi, esetleg nem lesz jó akkor kereslek.
Üdv

Nokia 3220, Sonyericsson w580i, w760i, Lg gt500, Samsung Omnia II, Nokia E7, Concorde Speed tablet, Samsung Galaxy Advance,Huawei Ascend P7

(#49042) szőröscica


szőröscica
addikt

Hello!

Van egy V1-es 1043-asom, legfrissebb gyári szoftverrel.
USB printer controller appal osztom a nyomtatómat az összes itthoni gép között.
Tökéletesen működött eddig.

Az egyik laptopomat újrahúztam, feltettem a szokásos printer controller appot hozzá, ugyanazt a verziószámot mint a többi gépemen. Mégis, ha ezen az újrahúzott laptopon elindítom, akkor folyamatosan eldobálja a program a routert, és a többi gépemen is csipog folyamatosan a windows, mintha ki-be dugdosnám egy usb eszközt. Net van, de az usb nyomtató támogatás elszáll minden gépen, ha ezen a gépen fut az usb app.

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#49043) suste válasza Macipalika (#49041) üzenetére


suste
veterán

családban van 842-es, és totál stabil a minidlna (64MB swap van rajta)
de
1: vigyázni kell a TM beállítással, mert ha kihegyezed, akkor a dlna már nem fog menni mellette (ez igaz mindegyik routerre!)
2: nálunk a 842v2 van, és ebben a proci már 535Mhz (de persze nem biztos, hogy sokat számít)

(#49044) zsiti99


zsiti99
csendes tag

Feltettem a v2 höz tartozó firmware-t.
felment hiba nélkül.
megcsináltam a putty-os belépést és megy a net is róla.
a luci települése 3 errorral megy le :
* opkg_install_cmd: Cannot install package luci-admin-full.
* opkg_install_cmd: Cannot install package luci-fastindex.
* opkg_install_cmd: Cannot install package luci-app-initmgr.

így aztán nem is indul el. Mit tegyek ???
köszönöm ha válaszoltok.

(#49045) zsiti99


zsiti99
csendes tag

megvan.
uhttpd start

miért nem írja be magától ?

mi az a 3 error ?

(#49046) zsiti99


zsiti99
csendes tag

mit töröljek ha már csak 2% van hátra és kéne a transmission ( web és daemon ) ?
még nem mountol fel az usb hdd.

(#49047) Intruder2k5 válasza zsiti99 (#49046) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Miért nem használod az itt keringő buildek egyikét, amiben van transmission, és luci is?

(#49048) zsiti99


zsiti99
csendes tag

innen mutató linkre mentem rá. de minden segítségnek örülök :

Hogyan és mire c seréljem a buildet ? v2 verziójú a routerem.

(#49049) Intruder2k5 válasza zsiti99 (#49048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Első körben ezzel próbálkoznék!

openwrt-tl-wr1043nd-v2-squashfs-factory_Poli27_1.3.3.bin

Illetőleg mivel Neked már OpenWrt van fenn, így mehet rá a sysupgrade, a beállítások megtartása nélkül!

openwrt-tl-wr1043nd-v2-squashfs-sysupgrade_Poli27_1.3.3.bin

[ Szerkesztve ]

(#49050) zsiti99


zsiti99
csendes tag

köszönöm, letöltöttem. a luciban a firmware cserénél kell ugye betölteni ?
a beállításokat hol lehet resetelni ?

köszönöm a választ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.