Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) vargalex válasza VIC20 (#23994) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A szolgáltató routere milyen IP-címet ad?

Alex

(#24002) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Van egy kis problémám.Frissítettem a router frimware-t (gyáriról gyárira) sikerült. Be is tudok lépni routerbe minden ok.Viszont hiába írom be a felhasználó nevem és jelszóm nem fogadja el.Csak connecting van és aztán visszajön a conect gomb.Ötlet?
A frissítésnél ki írta sucessfully vagy ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#24003) vargalex válasza gabe96 (#23963) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A mobilnettel az a baj, hogy a szolgáltatók nem publikus IP címet adnak, így kívülről sehogy nem fogod elérni a routeredet.

Ellenőrizheted is: nézd meg, hogy milyen IP-t kapsz, majd nézd meg, hogy milyen IP-n látszol a nagyvilág számára!

Alex

(#24004) VIC20 válasza vargalex (#24001) üzenetére


VIC20
őstag

192.168.1.X.

Át is állítottam a router-t 192.168.2.1-re, és DHCP-je is 192.168.2.X-es címeket oszt. Gyári firmaware-rel így rendben volt a dolog.

Most szedtem le az általad készített csomagot ( :R ), este felülírom vele a mostanit, hátha segít.

Még egy kérdés: olvastam, hogy létezik RAM-mod, vagyis hogy 64 megás RAM-csipet forrasztani bele. Nem biztos, hogy ezt meglépném, de a TL-WR2543ND eleve 64 megát tartalmaz. (A procija viszont nem gyorsabb) Megéri váltani?

Vagy akkor már inkább egy RouterStation Pro? Kb. annyiba kerül, igaz, abban még nincs wifi kártya.

[ Szerkesztve ]

(#24005) vargalex válasza tukko1 (#23959) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Igazából nagyon script sem kell.

Leállítás:

transmission-remote -n transadmin:pass123 --torrent all --stop

Indítás:

transmission-remote -n transadmin:pass123 --torrent all --start

Persze a transadmin, illetve a pass123 helyére a nálad beállított transmission RPC usernév/jelszó állítandó be.

Alex

(#24006) vargalex válasza VIC20 (#24004) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A firmware-omban viszont a tűzfal szabályoknál se felejtsd el a 192.168.1.1-re vonatkozó szabályokat is módosítani!

Eddig melyik OpenWrt verzió volt feltéve?

A TL-WR2543ND szerintem nem éri meg az árát, az 1043ND-hez képest csak a RAM nagyobb, illetve tud 5 GHz-et WiFi-n (de sajna nem tud egyszerre 2,4 GHz-et és 5 GHz-et).

Kicsit több ráfordítással inkább Netgear WNDR3700, D-Link DIR-825, vagy Buffalo WZR-HP-AG300H. Ezekben ugyan az a CPU dolgozik, mint a RouterStation Pro-ba, van bennük WiFi, ráadásul ház és táp is! :)

Alex

(#24007) ToBeY válasza ToBeY (#24002) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Enyhe szívroham és rájövés a chrome alatt valamiért nem lehet beállítani a routert.Vagy is be lehet,csak nem menti el a beállításokat.

(#24008) VIC20 válasza vargalex (#24006) üzenetére


VIC20
őstag

Az OpenWrt oldaláról töltöttem le, a wrt-s cikk linkjéről indulva.

Akkor lehet, hogy a tűzfal résznél kell átállítani valamit, és ez oldja meg a problémát?

Köszi a routervásárlási tanácsokat!

(#24009) Rick4 válasza vargalex (#24006) üzenetére


Rick4
félisten

Téged is megkérdeznélek, a Te fw-eddel mit mondasz a router stabilitására, megbízhatóságára? egy Asus WL-500W-t cserélnék le csak nagyon jó esetben, az elmegy 2-3 hónapokat is hiba nélkül, az áramszünetek miatt nem tudom mit bírna. Ilyesmi eszköz kellene, routerként funkcionálna, semmi komolyabb. Köszi!!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#24010) vargalex válasza VIC20 (#24008) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A tűzfalat csak a saját build-emben kell állítani. Az alapban nincsenek ilyen szabályok. A verziót azért kérdeztem, mert ha jól emlékszem, az OpenWrt fórumon mintha anno lettek volna hasonló gondok bizonyos WAN oldali routerek, illetve modemek esetén (amit szerintem azóta már javítottak).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#24011) vargalex válasza Rick4 (#24009) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Éppen most írtam egy választ a WL-500gP topicba. :)

Én azt mondom, hogy nem lesz vele gond, pláne úgy, hogy te még torrentezni sem akarsz rajta! Persze nem rábeszélni akarlak.

Alex

(#24012) VIC20 válasza vargalex (#24010) üzenetére


VIC20
őstag

Köszi!

Eszerint mégse javították. :)
Egyébként asszem, hogy egy ilyenről van szó: [link]

Még egy kérdés új router témában: én afféle otthoni NAS-ként is szeretném használni. Esetleg torrent is mehetne rajta. Ehhez szerinted elég az alap 32 megás router?

(#24013) vargalex válasza VIC20 (#24012) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Honnan tudod, hogy nem javították? Pont azért kérdeztem a verziót. Mert ha a leírást követted, akkor a BackFire 10.03 már elég régi!

Sokan torrenteznek rajta 32 MB RAM-al minden gond nélkül. Persze a 64 MB csak jót tehet vele!

Alex

(#24014) VIC20 válasza vargalex (#24013) üzenetére


VIC20
őstag

Ja, az lehet, hogy régi. Akkor mi az újabb rá? A 10.03.01-es?
A Te disztribúciódban melyik van?

(#24015) vargalex válasza VIC20 (#24014) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Az utolsó "stabilnak mondott" a BackFire 10.03.1. Ebbe a trunk-ba bevezetett, ellenőrzött javítások kerülnek bele. Az én aktuális build-em 2011.12.09-i trunk-ból készült. Éppen most van készítés alatt egy friss verzió.

Alex

(#24016) VIC20 válasza vargalex (#24015) üzenetére


VIC20
őstag

Akkor a Tiédet teszem föl.

(#24017) rruzsi válasza rruzsi (#23967) üzenetére


rruzsi
tag

Hi!

Van valami ötletek, miért ilyen siralmas a wi-fi átvitelem (23967)

R.

(#24018) vargalex válasza rruzsi (#24017) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A beállításokat ellenőrizted már?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#24019) rruzsi válasza vargalex (#24018) üzenetére


rruzsi
tag

Hi!

Elvileg átnéztem őket, de mondjuk ennyire összeszedetten még nem, amúgy a sebesség amit mutat az a gép és a router közötti sebesség vagy a router elvi sebessége? A pü. ben küldöttekre van valami javaslatod?

Üdv.!

(#24020) vargalex válasza rruzsi (#24019) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Luci-ban az aktuális felépített kapcsolat sebességét látod.

Privire válaszoltam, igaz nem pozitív.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#24021) raidx


raidx
őstag

Most megint kifagyott a router. Minden led világít, net van de a router nem enged be sehonnan.
Kicsit kezd a hócipőm tele lenni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#24022) Intruder2k5 válasza raidx (#24021) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Te milyen fw-t használsz?

(#24023) rruzsi válasza vargalex (#24020) üzenetére


rruzsi
tag

Kösz a privit , akkor még kínlódok, viszont van egy kis homály a wi-fi vel is: "egy olyan channel-t, amin meg nincs mas ado, vagy csak keves van" Signal -65 dB voice -95dB az most jó vagy rossz? Vagy honnan tudom hogy más eszköz használja e valamely csatorná(ka)t?

(#24024) rruzsi válasza rruzsi (#24023) üzenetére


rruzsi
tag

Bocsi, és a Transmit Power? Mennyire kell állítani vagy emelni?

(#24025) raidx válasza Intruder2k5 (#24022) üzenetére


raidx
őstag

vargalex v1.02.1 (trunk, r29492) / LuCI Trunk (trunk+svn8076).

Torrent 2 szálon fél gőzzel. Jelenleg más nincs.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#24026) ggaben1


ggaben1
tag

Sziasztok

Wargalex fórumtárshoz lenne kérdésem első sorban. Ellenálhatatlan vágyat érzek hogy kipróbáljam az általad fejlesztett firmware-t. Kérlek dobj egy linket ahol a legaktuálisabbat le tudom tölteni.

Előre is köszi!

Üdv
Gaben

A Google nem a barátom, ő a szolgám!

(#24027) Syl válasza ggaben1 (#24026) üzenetére


Syl
nagyúr

[link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24028) Intruder2k5 válasza ggaben1 (#24026) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezt a linket a kedvedért betette az avatarja alá, a LOGOUT blog felirat mögé, és mondta, hogy ha keresnéd, szóljunk, hogy ott megtalálod! Na most ha figyelmesen olvasod majd a blogot, meg fogod találni a firmware linkjét! De figyelj, mert jól el van dugva... :)

ui.: és nem Wargalex, csak simán vargalex! :)

[ Szerkesztve ]

(#24029) dbius válasza vargalex (#24015) üzenetére


dbius
veterán

"Éppen most van készítés alatt egy friss verzió"

:C :R

Eddig a gyárit használtam, mert nem volt olyan dolog, ami miatt ne lett volna elég a tudása, viszont az elmúlt időszakban naponta tapasztalok olyat - legfrissebb gyárit pár napja raktam fel, ezzel is ugyanaz a szitu -, hogy a net megakad, a router elérhetetlen, majd kb. fél perc múlva megy tovább minden, mintha mi sem történt volna.

UTP kábel hibára ezzel kapcsolatban nem gyanakodnék, mert akkor szerintem folyamatos csomagvesztésem is lenne, de ilyeneket nem tapasztalok, ill. a letöltött cuccok is hibamentesen jönnek le.

Viszont ha kész lesz az új builded kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#24030) Syl válasza dbius (#24029) üzenetére


Syl
nagyúr

Ilyen időnkénti fél perces leakadások nálam is vannak, ám a router akkor is elérhető.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24031) dbius válasza Syl (#24030) üzenetére


dbius
veterán

Nálam amikor megáll a netforgalom időszakosan, akkor előfordul, hogy el tudom érni a router webes felületét, de olyan is, hogy nem. Kb. fele-fele az arány.

Szerk: Ill. azt figyeltem még meg, hogy amikor leáll a forgalom, akkor az oldalak betöltésének, frissítésének megkísérlésekor nem jelez hibát, a letöltések sem szakadnak meg, olyan, mintha csak minimumra lenne állítva a sebesség. Aztán hirtelen megindul minden...

[ Szerkesztve ]

(#24032) csixy válasza vargalex (#23999) üzenetére


csixy
addikt

Szia!

Köszönöm !
Kínomban már betettem az Asus RT-N12-est piros-kapcsolós AP-nek, így tökéletes minden, de azért mégis megnézem és beállítom így a TP-linket is és utána lekapcsolom rajta a wifit , mint Mari néni falun az ujonnan beszerelt gázkonvektort.

Kell a qss-file elejébe a script nyitósor ,vagy nem?

Ha beállítom a qss-gombot wifi ki-bekapcsolónak, akkor eza később beállítandó lehetőségeimet (transmission satöbbi) nem kolátozza ?

Kösszönöm ! és elnézést kérek a tolakodásért !

Üdv ... Csi

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24033) Syl válasza dbius (#24031) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam amikor leakad, akkor a böngészőben jön az oldal nem érhető el hibaüzenet. Érdekes, hogy ilyenkor is megy a torrent és pingelni is tudom pl. a t-home oldalát :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24034) dbius válasza Syl (#24033) üzenetére


dbius
veterán

Te is gyári firm-t használsz?

(#24035) Syl válasza dbius (#24034) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem. Vargalex-félét. De szerintem nálam szolgáltatói hiba lehet (t-home kábelnet).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24036) dbius válasza Syl (#24035) üzenetére


dbius
veterán

Nálam is kábelnet van, egyébként még akár annak a hibája is lehet valóban, mert korábban volt már rá példa sajnos, akkor az elosztó adta meg magát, de a jelszintjeim szerintem most rendben vannak - a korábbi problémás időszakomhoz képest legalábbis -.

(#24037) suste


suste
veterán

Sziasztok!

Lenne egy új problémám:
csak wifin és csak telefonnal (android) totál lassan jönnek be az oldalak, pedig a kapcsolat jó

régebben jó volt

utoljára a no scan-s dolgot futtattam le ami az N-es wifin segít elvileg, de reménykedtem,hátha segít a DMA-s prpblémán is -sajna nem így lett:(

lehetséges, hogy ez zavar be az androidos telóknak?
ha igen, akkor hogy tudom visszacsinálni? mondjuk egyébként is visszacsinálnám, mert semmi + dolgot nem hozott....
olyan megoldást légyszi, ami a luciban a runcommand részen futtatható:)
köszi!

(#24038) blob


blob
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy vásároltam egy ilyen routert, illetve ezzel együtt TL-SG1005D switchet. A routerre a net van kötve (valami hülye oknál fogva) és perpillanat a routerből egy kábel jön át a másik szobába, ahol a switch van, és a switchen lóg a TV, az NMT, és a noti. Ebből a trióból a notit nem tudom életre kelteni. Minden más lát mindent, a TV ki tud menni a netre, a media lejátszó is, a noti szerint nincs kábel dugva a gépre. Természetesen az összes kábelt az összes lukba variáción már túl vagyok, illetve azon is, hogy a switchben csak a net kábel és a noti van. Ja, és ha a notit közvetlenül a routerre kötöm egyből működik. Valakinek valami ötlete esetleg?

Előre is köszi.

(#24039) dbius válasza blob (#24038) üzenetére


dbius
veterán

Nem a kábel rossz, amivel a notit kötötted a switchre?

Szerk: Látom már, hogy valószínűleg nem a kábel a hunyó, ha ugyanazzal a kábellel a többi cucc ki tud menni a netre. Akkor viszont próbálj fix ip-t adni a laptop mac címe alapján a router beállításain belül, lehet a dhcp nem megy rendesen.

Vagy próbáld meg a laptop hálózati kapcsolatát letiltani, újraengedélyezni, ill. javítást.

szerk: Intruder2k5: közben újra átolvastam ;)

[ Szerkesztve ]

(#24040) Intruder2k5 válasza dbius (#24039) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Természetesen az összes kábelt az összes lukba variáción már túl vagyok,"

Ha csak nem az összes kábel rossz... :)

(#24041) blob válasza dbius (#24039) üzenetére


blob
csendes tag

Megtettem, köszi, de továbbra is semmi...

(#24042) Intruder2k5 válasza blob (#24041) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amúgy mind a 8 ér be van kötve a kábelekben? Véletlenül nem olyanok amik csak két érpárt használnak?

(#24043) blob válasza Intruder2k5 (#24042) üzenetére


blob
csendes tag

Hát, ahogy látom, mind be van kötve (5E patch kábel az összes, ha ez segít (én nem értek ehhez annyira, azt mondták ez jó lesz))

(#24044) blasius10


blasius10
csendes tag

Sziasztok! Kicsi segítség kéne. Tl-wr1043ND-mre rátettem az új openwrt-t...minden pluszt amit adtatok leírási honlap alapján végig csináltam rátetettem,minden menüpont látszik,beállítható...viszont nincs internetkapcsolatom. azt írja ki a gép, h van internet elérés, viszont nem jön be semmi böngészővel (UPC Fiberp.-em van, router bejön generalmenüben látszik,hogy vanank csomagok mind wanban mind 1.porton) nem tudom hogy vagy mire kéne beállítanom,s mit. Előre is nagyon köszönöm, s ezer hálám.:)
Üdv
Bali

(#24045) vargalex válasza blasius10 (#24044) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Indítsd újra a modemet is, majd a routert.

Alex

(#24046) vargalex válasza raidx (#24025) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Érdemes megpróbálni egy másik külső házat. Ugyanis az tud ilyen problémát okozni.

Alex

(#24047) vargalex válasza suste (#24037) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nálam is be van állítva a noscan és semmi problémája nincs az androidos mobiloknak. Nem lehet, hogy a közeledben lett egy másik AP azonos csatornán?

Ha mindenképpen szeretnéd törölni a sort, akkor a Run Command-ban:

sed -i '/noscan/d' /etc/config/wireless

Alex

(#24048) suste válasza vargalex (#24047) üzenetére


suste
veterán

Csatornákat mindig megleswm, de a 8ason csak én vagyok...
Meglatjuk segít-e ez a visszaállítás....
köszi!

(#24049) suste válasza blob (#24038) üzenetére


suste
veterán

A switch masik portján is probaltad már?
Ha azt irja nincs kabel rádugva az inkabb fizikai hiba szerintem, pl nem jo a csatlakozo vagy nem tudod bedugni rendesen....

(#24050) aicon válasza dbius (#24029) üzenetére


aicon
senior tag

Ezzel nem vagy egyedül, a gyárival pontosan ezt csinálta nálam is.
openwrt felkerült, azóta nincs fagyás, ha megszakad a dsl újra építi a kapcsolatot azonnal.
(ez volt a második gondom a gyárival, lefagyott és internet is elszállt)
Igaz semmi extra funkciót nem tettem fel, mert azt megcsinálja a nas.

Csak annyi gondom maradt. hogy a dsl időnként eldobja a kapcsolatot, de ez inkább t-home hibára utal. Javítják már 2 hete, csak épp semmi előrehaladás....Pedog 200 méterre vagyok a dslan-tól, ide a vdsl is simák ki kellene jöjjön, csak persze nincs.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.