Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70551) Riga74


Riga74
csendes tag

Sziasztok! Vettem használtan egy 1043ND V2.1-et. A legfrisebb gyári firmware van rajta 3.19.32 150910. Úgy tűnik, hogy működik rendesen mert utp-n routolja a 300-as netet és a wifi is működik. De sehogy sem tudok a webes felületre bejelentkezni. Volt 8 másodperces reset gomb nyomás is többször is, de a tplinklogin.net webes felület csak részben töltődik be: csak egy halványszürke hátteret tölt be a user: "admin" és jelszó ablakot. Ebbe beírom az admin-t jelszónak, de nem lép tovább , nem tölti be a zöld színű webes felületet. A firmware verziót csak úgy tudtam megnézni, hogy resetelésnél betölti a status ablakot részben , és így látható volt a verzió. Mit lehet vele kezdeni? Így nem tudom konfigurálni. Bridge módban szeretném használni otthoni hálózat kiterjesztésre.

[ Szerkesztve ]

(#70552) Rover623 válasza Riga74 (#70551) üzenetére


Rover623
félisten

Próbálj ki többféle böngészőt!
Ugye PC-ről próbálod?

primus inter pares

(#70553) gduck válasza Riga74 (#70551) üzenetére


gduck
addikt

Böngésző cache tud ilyet csinálni. Ahogy előttem is írták, másik böngésző, böngésző privát mód, cache törlés. Ezeket próbáljad meg ;)

(#70554) Riga74 válasza gduck (#70553) üzenetére


Riga74
csendes tag

Próbáltam notebookon, asztalin, Firefoxon, Chrome-on Iexploreren, Win10 alat Win Xp alatt, privát módban is, de továbbra sem enged be. Nem valahogy újraflesselni putty-n, vagy tftp-vel?

(#70555) Riga74 válasza Riga74 (#70554) üzenetére


Riga74
csendes tag

Próbáltam a gyári resource cd-vel is. Ott végig vittem a telepítési útmutatót. Amikor a konfigurálást töltené hibára fut a végén. :(

(#70556) seger válasza Riga74 (#70551) üzenetére


seger
addikt

Csinálj egy resetet. Húzd ki a tápot. Nyomd a reset gombot, közben dugd be a tápot. A reset gombot kb 30mp-ig még nyomva tartod.

(#70557) Riga74 válasza seger (#70556) üzenetére


Riga74
csendes tag

Próbáltam mindenféle resetet, de végül tftpd-vel sikerült rágyógyítani a gyári firmware-t. Most már megy flottul minden. :C

(#70558) Alien4 válasza Alien4 (#70507) üzenetére


Alien4
tag

Nnnnna. Vargalexel sok sok PM váltás után újra gyári FW van fent.
Külön köszönet Neki és Nektek is köszönöm a segítségeket.
A rövid tömör menete a dolgoknak visszaállni DD.WRT-ről:
Routeren SSH be [link] (segédvideó az utókornak)
Szerezni egy vágott FW-t (köszi vargalex-nek az elkészítést)
WINSCP 192.168.1.1 root és jelszó paranccsal csatlakozol.
(nem, nem a saját usered adod meg, nem is az admin... mindig root. Én verekedtem fél órát mire ezt megtudtam)
/tmp mappába felmásolod a vágott FW-t (tökmindegy a neve)
PuTTY-al csatlakozol, régi, nem működő parancs:
mtd -r write /tmp/firmware.bin linux
Ez a jó parancs:
write {firmware} linux &
Ezután ledob téged, de a routert eléred böngészőben. Kiadtam neki 192.168.1.1-en egy restart parancsot és láss csodát!
Köszönet ismét mindenkinek és köszi Alex!

Mivel nem sikerült brickelnem a gépet, ezért holnap meg kap egy Gargoyle-t.
Az elméletileg csak sima FW update. (utolsó mondatok egyike :D )

[ Szerkesztve ]

(#70559) Alien4 válasza Alien4 (#70558) üzenetére


Alien4
tag

Gargoyle fent, de csak 30-40Mbps között ad a router.
Ping 11, Lanon is kicsit lassabb, ott is 6-7 körüli a ping. Kb 90-et lead viszont.
Nem vagyok egy nagy router konfigurátor (épp tanulom)
Akinek van tippje rá, mondjon valamit. Kevesebb mint 24 órát élt a gyári fw, de közben jópárszor elhagyta magát. Mondjuk az leadta a sávszélt.

(FW update közben túl hosszú a Gargoyle gyári név, nem fogadja el a router.)

[ Szerkesztve ]

(#70560) iMaverick válasza Alien4 (#70559) üzenetére


iMaverick
addikt

A Gargoyle ha jól tudom, még most sem tud semmilyen hardveres NAT-hoz hasonló trükköt. Nem véletlenül szokott a openwrt-sfe-flowoffload verziót.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#70561) Alien4 válasza iMaverick (#70560) üzenetére


Alien4
tag

Hirtelen, laikusként egy appot feldobtam, aztán az itt található összes router az első 8 csatornán harcolt, körforgásban (panel). betettem fixen azt hiszem 13-ra. 70-80 körül így már leadott a router. igazából az s7 edge nem kap rendes sávszélt. az egy folyamatos hullámvasút, de ott nem jöttem még rá, mert wifin alig-alig jön... de mobilneten meg tolja rendesen.

(#70562) vargalex válasza iMaverick (#70560) üzenetére


vargalex
Topikgazda

De egy v2 software NAT-al is jóval többet tud 90 Mbps-nél.

Alex

(#70563) Davebowman válasza vargalex (#70562) üzenetére


Davebowman
senior tag

Vargalex, írtam privátot de elfelejtettem egy köszönömöt a végére :) :R

Vargalex 1.1.7

(#70564) Alien4 válasza vargalex (#70562) üzenetére


Alien4
tag

iMaverick,vargalex
Ha van bármi ötletetek én hallgatom, komolyan. Mert a ddwrt után (10et adott a wifi) most már háromszoros előnyben vagyok... de ugye ez egy százas net lenne. Most 30-40 körül járok

(#70565) vargalex válasza Alien4 (#70564) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Milyen klienssel próbálod? Milyen kapcsolati sebességgel? Router oldalon a 40 MHz csatornaszélesség engedélyezve van?

Alex

(#70566) Alien4 válasza vargalex (#70565) üzenetére


Alien4
tag

qbittorrent 425, digi 100as net (legkisebb)
20-on volt. áttettem 40 +second above-ra. Meg a csatit 8asra tettem
WPA2 PSK titkosítás jó lesz, ugye?

Teszteltem egyet. 40 fölé szintúgy nem ment.
Jelerősség -40 és -50 dBm között

(#70567) vargalex válasza Alien4 (#70566) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Milyen az a qbittorrent 425 készülék?

Esetleg gargoyle-ban nincs olyan opció, hogy 40 MHz erőltetése (no_scan opció).

Alex

(#70568) Alien4 válasza vargalex (#70567) üzenetére


Alien4
tag

bocs, az a verzió száma. bár ha jól tippelem, akkor nem ez a kérdés szólt a "kliens" megnevezés alatt :/

kerestem a felületen, de nem találtam opciót.
ezt leltem még:
[link]

(#70569) Alien4


Alien4
tag

Uptime: 0 days, 3 hours, 30 minutes
Nnnnna. ez sem én kértem... laikusként még a keheskedő tápra gondolnék... de ddwrt alatt meg ilyen nem csinált soha. Ellenben a gyári fw és ez alatt is ezt csinálta... :O

(#70570) vargalex válasza Alien4 (#70569) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Lehet, hogy most már DD-Wrt alatt is előjönne, ahogy "fáradnak" a kondik.

Alex

(#70571) Alien4 válasza vargalex (#70570) üzenetére


Alien4
tag

Lehet, de persze a leírásban szereplő "javítós" link ofc halott és kereshetek másikat majd... aztán vagy jó... vagy nem :D Kellett nekem idetévedni... agonizálok itt xD (de tényleg mennyi bajom van) :DD

(#70572) vargalex válasza Alien4 (#70571) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Elsőre próbáld ki egy azonos feszültségű, polaritású és legalább ugyan akkora teljesítményű táppal, mint a gyári.

Alex

(#70573) Alien4 válasza vargalex (#70572) üzenetére


Alien4
tag

Mar neztem. Nem all rendelkezesemre sajnos. Beszerezni sem tudok Gyorben :/

(#70574) iMaverick válasza vargalex (#70562) üzenetére


iMaverick
addikt

Jogos. :)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#70575) valakky válasza Alien4 (#70573) üzenetére


valakky
aktív tag

Multi adapter, állítható fesz-el, cserélhető fejekkel. Igaz, többe fog kerülni, mint amennyit a tplink ér. Annyi előnye van, hogy ha pl. a szolgáltató vacak romlik el, vagy bármelyik eszközöd, akkor van polcon.

[ Szerkesztve ]

(#70576) Alien4 válasza valakky (#70575) üzenetére


Alien4
tag

áhhhh... nyalok majd valami tutorial videót, aztán megoldom...
Mondjuk most 2 days, 4 hours, 40 minute-nál jár az uptime.
A PPPOE meg csak 3 órával kevesebb.
Ami viszont nekem fura... az az hogy a [link] max csak 50-et tud a grafikon szerint... fura ez nekem

(#70577) kokopo


kokopo
aktív tag

Sziasztok

Van egy T-komos ONT es egy NAS a lakasban
A NAS-on es ONT-n minden beallitva, mukodik minden tokeletesen
De

Az utolso szobaig mar nemnagyon eleg az ONT wifi ereje (kabelesen nagyon macera lenne odaig huzni a netet) ezert beiktattam egy TP-Link WR1043ND v2-t mint repeater (OpenWRT Chaos Calmer 15.05.1 telepitve, meg suste kolega segitsegevel)

A TP-Link wifi-n kapja a netet, es kabelen tolja tovabb a tv-re (javult is jelentosen a net stabilitasa, gyorsasaga)
A gond az hogy azota, az utolso szobaban mar nemtudok csatlakozni a NAS-ra

Tehat, a TP-Link-en keresztul minden superul mukodik, kiveve a NAS-t nemerem el (ha visszaalok az ONT-s wifire, ujra elerheto lessz a NAS-on megosztott filmek)

A NAS-on, a megosztott mappakat DLNA-n, NFS-n es SMB-n is probaltam megosztani (sikerul is, tobbi eszkoz latja, tv-k, androidos box-ok,) de a TP-Link-en keresztul sehogy nemlatszik az

Kerdesem, hogy mit/milyen csomagot kell telepiteni/konfigolni a TP-Link-en hogy azon keresztul is elerjem a megosztott mapakat?

Elore is koszi

(#70578) xabolcs válasza kokopo (#70577) üzenetére


xabolcs
őstag

Ha a masik iranyba vinned az UTP-t a TP-Linktol, azaz dump AP-kent uzemelned be, akkor semmilyen extra csomagot nem kellene foltenned.

Azaz nem ugy ahogy most csinaltad:
ONT ) ) ) TP-Link -------- utolso szoba eszkozei

Hanem sima AP-kent:
ONT -------- TP-Link ) ) ) utolso szoba eszkozei

Persze, ha valamelyik eszkoz nem tud WiFi-t ott az utolso szobaban, akkor ugyanott vagy, ahol a part szakad. :DDD

Szoval az eredeti kerdesedre ("Kerdesem, hogy mit/milyen csomagot kell telepiteni/konfigolni a TP-Link-en hogy azon keresztul is elerjem a megosztott mapakat?") a valasz: suste oldala Azon belul is a "Repeater-relayd"-s megoldas!

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#70579) kokopo válasza xabolcs (#70578) üzenetére


kokopo
aktív tag

Ugyvan beüzemelve hogy ONT--TPlink-- utolso szoba eszkoze (kábelen)
A tp-link wifi-n kapcsolodik az ont-hez, és kábelen tolja tovább a netet. A net müködik is, csak a tp-linken keresztül nemtudom elérni a nas-t.
Ránézek a linkre
Köszi

(#70580) dzz


dzz
aktív tag

Sziasztok!
Van egy öreg wr1043nd routerem, amit a szolgáltató tönkrement routere helyére tettem. A firm a vargalex féle 2013-as, USB stickes verzió. Van ezzel kompatibilis frissítés valahol?

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#70581) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Szisztok!

V1.0 router csak futófény effektet tud, tftp sajnos nem megy.

Van nálam egy ilyen. Ez alkalmas a soros portos felélesztéshez?
A routeren a csatlakozás már kiépítve.
Ha megfelelő, akkor hogy kössem össze?
És utána mi a menete?
Szeretnék kisérletezni, ha kinyírom az sem baj, szóval tanácsot kérnék, nem azt, hogy ha ezeket kérdezed, akkor ne is kezd.
A cél, hogy egy gargolyte kerüljön rá.
Előre is köszönök minden segítséget.

(#70582) vargalex válasza qqcqqc (#70581) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, jó hozzá. A TX-et a router RX-ével, az RX-et a router TX-ével, a GND-t pedig a GND-vel kösd össze. A módszert megtalálod az OpenWrt wikin.

Alex

(#70583) torzonkoc


torzonkoc
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap egyszer csak fogta magát a router (TL-WR1043ND V4) és eldobta a netet. A wifi led nem világít, az interneté pedig narancssárga. Ha simán a modemre kötöm a PC-t, nincs semmi gond, jól működik a net.
Ha csak a routert kötöm össze a PC-vel a modem nélkül, be tudok jelentkezni az admin felületre, és a wifi led is újra világít (persze ilyenkor net nincsen). Viszont ha összekötöm a routert a modemmel, ismét narancssárga lesz az internet ledje, a wifi led pedig kialszik. Ilyenkor semmire nem reagál a router, nem jön be az admin felület és még újraindítani se tudom a hátulján lévő gombbal.
Van esetleg valakinek ötlete, hogy mit lehetne megpróbálni? :F

Előre is köszi,
torzonkoc

(#70584) vargalex válasza torzonkoc (#70583) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A doksi szerint akkor narancssárga a led, ha a WAN csatlakoztatva van, de nincs net.
Milyen neted van? PPPoE, vagy DHCP? A WAN beállítások helyesek?

Alex

(#70585) torzonkoc válasza vargalex (#70584) üzenetére


torzonkoc
csendes tag

Kábeles, DHCP (azt hiszem). Pont ez a legnagyobb problémám, hogy amikor a modem és a router össze van kapcsolva, akkor nem tudom megnyitni a router admin felületet, és semmit nem tudok állítgatni se. Teljesen leblokkolja a routert, ha összekötöm a modemmel.

Köszi,
torzonkoc

(#70586) vargalex válasza torzonkoc (#70585) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Biztosan jó a kábel a router és a modem között? Próbáltad másikkal?

Alex

(#70587) torzonkoc válasza vargalex (#70586) üzenetére


torzonkoc
csendes tag

Tuti jó, mert most egy régebbi routerrel van összekötve (ugyanazzal a kábellel), és azzal működik. Plusz tegnap megnéztem egy másikkal is, amivel ugyanazt produkálta.

(#70588) vargalex válasza torzonkoc (#70587) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A modemre csatlakoztatva a PC-t véletlenül nem 192.168.0.x IP címet kapsz? Ha igen, akkor a TP-Link-en módosítsd a LAN IP címet pl. 192.168.1.1-re (lehet, hogy a gyári firmware-t ennyire megzavarja). De még jobb lenne, ha a modemet raknád bridge módba.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#70589) torzonkoc válasza vargalex (#70588) üzenetére


torzonkoc
csendes tag

A kérdésre a válasz: de. Viszont nem tudom, hogy lehetne beállítani másként. Ha átállítom 192.168.1.1-re, akkor a 192.168.1.100-199 tartományból rendel a géphez IP-t, tehát nem jutottam sokkal többre. Valamit benézek itt?

Modemet hogyan tudok bridgelni? Cisco3208 modem, de nem tudom, hogy kell bejelentkezni. Szolgáltatótól kell infót kérni hozzá?

(#70590) Doky586 válasza torzonkoc (#70589) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A PC-t kihúzod a routerből és bedugod a modembe..? ;)

(#70591) vargalex válasza torzonkoc (#70589) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az EPC3208 nem tud HGW módot, csak bridge mód van (elvileg). Ergo onnan nem kaphatnál a 192.168.0.x tartományból IP-t. Vagy félreértetted a kérdésemet...

Alex

(#70592) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Van egy TL-WR1043ND v4 verziójú routerem amin 3.16.9 Build 20160607 Rel.58297n firmware van. Mostanában azt csinálja, hogy 1-2 másodpercekre szakad. Ilyenkor a youtube megakad, illetve ha vonalban vagyok viberen, akkor pittyeg kettőt hármat.

Van más ajánlott firmware, ami "jobb"/ stabilabb?

.

(#70593) #LittleG


#LittleG
csendes tag

Sziasztok!

Az otthoni Wi-Fi lefedettséget szeretném növelni. Mivel mindig is szkeptikus voltam az ilyen 1 gombnyomós wifi-extender csodakütyökben, ezért más, lehetőleg OpenWrt-s megoldás után néztem, ami végül a WDS bridge lett, már csak azért is, mert volt itthon elfekvőbe egy TL-WR841ND router, amire egyből fel is tettem a legfrissebb OpenWrt-t, ezzel megspórolva egy új kütyű árát.

Az elképzelés nem a hagyományos wifi-wifi összekapcsolás, hanem egy bonyolultabb, de stabilabb módszer: a LAN-LAN alapú összekapcsolás, tehát a 2 routert UTP kábellel szeretném összekapcsolni.

A helyzetet nehezíti viszont, hogy sajnos a meglévő 1043ND routerem összes LAN portja le van foglalva helyi számítógépekkel, amik fontosak, hogy ugyan azon a hálózaton legyenek. Így viszont nincs hely a wifi-bővítő másodlagos routernek.

Ellenben van a router előtt egy Telekomos optikai modem, melynek 4 portjából 2-t lefoglal a 2 IPTV Set-Top box, egyet pedig maga a TP-LINK-es saját router, viszont még akad 1 szabad hely, ami pont ideális lehet(ne) a másodlagos routernek.

Szerintetek lehetséges az, hogy a WDS úgy valósuljon meg, hogy a 2 router között egy modem van, ami hídként funkcionál, ezzel kapcsolatot létesítve a 2 eszköz között?

Tehát az útvonal valahogy így nézne ki:

Router1 <----------> Modem <-----------> Router2

Hogy picit még érthetőbb legyen, itt egy sematikus ábra, ami talán egyszerűsít a magyarázáson:

A segítséget előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

(#70594) kokopo válasza xabolcs (#70578) üzenetére


kokopo
aktív tag

Hello
Le reset-eltem es megcsinaltam a Repeater-relayd kapcsolatot (bar azthiszem elotte is ugy volt) de nem mukodik, ugyanugy nemerem el a NAS-t, a tplink-en keresztul (internet az megy)
Lehet hogy ez a hiba, mert a nas-rol dlna-n es samba-n keresztul vannak megosztva a filmek?
Végszó: "-Repeater-relayd: a Router2-re (vagyis a továbbszóró eszközre) kábelen csatlakozva átmegy a DLNA, de a..."

(#70595) suste válasza kokopo (#70594) üzenetére


suste
veterán

pontosan ez a baj, ha jól értem a szitut

(#70596) vargalex válasza kokopo (#70594) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ugyan soha nem próbáltam, de a samba-nak az kellene mennie. Illetve szerintem valami udp multicast-al a dlna-nak is. Azaz egy igmp proxy meg kellene, hogy oldja.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#70597) kokopo válasza vargalex (#70596) üzenetére


kokopo
aktív tag

A valaszom utan megneztem, es SAMBA nincs
Raneztem a igmp proxy -ra, de ez tul magas hogy kivitelezzem
Van-e esetleg egyszerubb magyarazat arra, hogy felkeruljon a csomag a routerre?
Koszi

(#70598) vargalex válasza kokopo (#70597) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Magyarázat: ki kell próbálni, hogy ezzel működik-e. De lehet, hogy megnézem, ha időm engedi.

Alex

(#70599) Troy. válasza Troy. (#70592) üzenetére


Troy.
addikt

Esetleg erre valaki?

.

(#70600) seger


seger
addikt

Tftp-vel feltámadt a router. Mi a legjobb fw? Openwrt? Vagy van jobb?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.