Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Azon kívül, hogy csatornát váltogatok manuálisan, van mód a wifi gyorsítására/hatótávolságának növelésére?

- 1043 v3, gyári fw
- Panelközeg, de nem túlzsúfolt.
- Digi 500
- Router asztalon, gépem mellett.
- Egy asztali gép kábellel, 2 laptop, 3 telefon wifivel

Telefon, laptop is maximum 20-30 Mbps-el operál ha erősebb csatornára váltok manuálisan és szerencsém van, a szomorúbb az hogy pár méterrel odébb (másik szoba) ez leesik kb 10 Mbps-re, ezáltal a 2 laptopon borzasztó lassú a letöltés, vagy bármi más...

:R

[ Szerkesztve ]

F1

(#67002) chros válasza gduck (#66995) üzenetére


chros
őstag

Kiszi, en par napja forditottam, igy jo vagyok.

(#67003) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Ha felteszem a routeremre (TP-Link 1043ND V2) az Openwrt-t akkor arra létezik esetleg Kodi plugin?

-Norbi-

(#67004) vargalex válasza Norby86 (#67003) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Pontosan mire gondolsz? Biztos nem konkrétan Kodi-ra, mert a routeren egyrészt nincs semmilyen display output (HDMI, VGA, XIV, stb.), másrészt a CPU-ja is nagyon gyenge lenne hozzá...

Alex

(#67005) bnc0


bnc0
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy 1043v2 router, szeretnék váltani gyári fw-ről.

Ami fontos:
- csak torrent és ftp, amikre szükségem van (DLNA nem kell)
- jelenleg LAN kábellel rá van kötve egy WR841N router jelerősítés céljából, ez szeretném, ha a másik fw után is így maradna

Suste felé openwrt-t néztem ki elsősorban. Ha a readme-ben található leírásokat követem, akkor minden flottul fog működni?

Vagy van másik fw, ami erre a célra ajánlottabb?

(#67006) Norby86 válasza vargalex (#67004) üzenetére


Norby86
őstag

Arra gondolok hogy a külső vinyóm ugye rá van dugva a routerre (amin vannak filmek és zenék) és ezt egy kodi alapú szerverrel szeretném futtatni, hogy pl. távolról telefonon keresztül is a Kodi-val böngészni tudjam a filmeket. Magát a Kodi szervert pedig úgy lehetne beálíltani mint pl. a transmission torrent klienset is megoldották, hogy legyen egy online felülete amit a routeren keresztül el lehet érni és ezt maga a router futtatná. Azért is tetszene a Kodi, mert az a film infrmációit is letöltené közvetlen és mint egy online filmkölcsönzőbe ugy jelenne meg a lista.
Vagy gyenge ehhez a router CPU-ja? :/

-Norbi-

(#67007) vargalex válasza Norby86 (#67006) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Pontosan olyan nincs, amit te keresel. Vannak DLNA szerverek, de azok nem szolgáltatnak annyi információt, mint a Kodi.
Viszont a Kodi media library-t teheted mySQL-be, amit OpenWrt alá nyugodtan telepíthetsz a routerre. Így az összes eszközöd számára egy központi helyen lesz a library.

Alex

(#67008) Norby86 válasza vargalex (#67007) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi az infót. Még átgondolom mi legyen akkor. Lehet egy Raspberry PI-t beiktatok ennek kiküszöbölésére. Egyedül az bánt hogy ott meg 10/100-as a LAN kapcsolat. :/ Vagy marad minden igy akkor, legalábbis egyenlőre.

-Norbi-

(#67009) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok!

Beállítottam fő routernek a v4-es routert gyári állapotban, míg a második router v2-es OpenWrt-s.

A kapcsolat a két router közöt lan-lan. A v2-sen a dhcp kikapcsolva.

A fő router 192.168.1.1

A második router 192.168.1.2

A második routeren van a merevlemez a routeren az ftp, transmission, dns.

A beállításokban kérnék segítséget. A dns-nél az URL lett kiválasztva az IP cím forrásánál és URL-nek a http://checkip.dyndns.com/ Ennek ellenére nem akar menni.

Eddig míg a fő router volt a v2-es Event interface-nak a wan volt beállítva. Most hogy lan-lan a kapcsolat ez módosítsam lan-ra? Mondjuk módosítottam, de így sem megy.

A Transmission belső hálózatból nem akar a böngészőben bejönni a http://192.168.1.2:9091/transmission/web/ címen. Érdekes, hogy a http://192.168.1.2:9092/cgi-bin/links.cgi működik

Továbbá abban kérnék segítséget, hogy távolról hogyan tudnám a második routeren lévő ftp-t, transmissiont és Lucit elérni?

A fő routeren kellene valahogy szabályokat létrehozni a 21234-re, 443-ra, 50000-50100-ra ?

Előre is köszönöm!

(#67010) gr8tjoey válasza Laszlo733 (#67009) üzenetére


gr8tjoey
tag

Máshogy csinálnám meg (ez csak akkor jó, ha a fő router nem csinál semmit, nem lóg rajta 1 kliens se)
Fő router: 192.168.2.1
V2 :192.168.1.1
V2 wan portja fő router lan portjába rakva, WAN FIX IP 192.168.2.2
Fő routeren V2-t DMZ-be rakni, és minden megy tovább ahogy volt.
Nálam most így van, fő routernek egy Huawei 4G-s van

------((-----))------

(#67011) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémával találkozott már valaki, hogy a router (v3) ledob minden vezeték nélküli eszközt (okostelefonok, netbook, notebook), és nem lehet csatlakozni a hálózathoz? Vezetéken minden megy tovább mintha semmi se történt volna. Mi okozhatja? Gyári downgradelt firm (150514).

[ Szerkesztve ]

(#67012) gr8tjoey válasza krypton (#67011) üzenetére


gr8tjoey
tag

Volt ilyen routerem 2 is (v1, 3600), openwrt-vel fel lehetett éleszteni a wifi-t.
Úgy vettem észre, hogy ha nagy mennyiségű adatot nyomtam át wifi-n, pl ISO másolása, akkor akadt ki. Ha csak böngészgetés volt, akkor ment napokig.
Most a 3. routerem (V3) már nem érzékeny erre a problémára, de azért hagyományból minden este újraindítom a wifi-t.

------((-----))------

(#67013) Laszlo733 válasza gr8tjoey (#67010) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Szia, köszi! Jól értem, akkor maradjon úgy a v2-es még ha mindig az lenne a fő routert, csak állítsam át úgy ahogy leírtad? A DHCP melyik eszközön legyen pl. bekapcsolva a fő v4-es routeren. Azt a wan fix ip címet amit írtál azt melyik eszközön kell beállítani?

(#67014) woodworm válasza gr8tjoey (#67012) üzenetére


woodworm
veterán

Miért jobb a dupla nat? Kényszermegoldásból talán elfogadható olyan szolgáltatói eszköznél, ahol nem megoldható a modem üzemmód vagy passthrough, de ilyen egyszerű esetben jobb az azonos hálózat. Pl. valamit kezdeni kell a második routerre letöltött filmek, zenék láthatóságával.

(#67015) krypton válasza gr8tjoey (#67012) üzenetére


krypton
senior tag

Akkor ezzel együtt kell élni :DDD? Most telóról nézve '"letiltva" visszajelzést kapok ha csatlakozni akarok. Minden esetre egyszerűen nem lehet csatlakozni.

(#67016) Laszlo733 válasza gr8tjoey (#67010) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Megcsináltam a következőképpen, de nem akar menni.

Fő router v4: 192.168.2.1 / szolgáltatóhoz kapcsolódás beállítva PPPoE /
DMZ-t aktiváltam. DMZ-hez beírtam a 192.168.2.2
DHCP bekapcsolva

Második router v2: 192.168.1.1
Wan-ba dugva, lan-on kapcsolódik a v4-hez.
DHCP kikapcsolva

A második routernek mi legyen beállítva Protokollnak? Kell itt a szolgátatói beállítás vagy nem? Most itt is be van állítva. / PPPoE /

Saját hálózatból így a v2-es routert nem érem el, csak a v4-et.

(#67017) xabolcs válasza Laszlo733 (#67016) üzenetére


xabolcs
őstag

Ezert nem mukodik: ez csak akkor jó, ha a fő router nem csinál semmit, nem lóg rajta 1 kliens se

Ne igy csinald!
TeamView-eren keresztul szivesen segitek!
Egyebkent dummy AP + static route ... tehat ahogy masok javasoltak

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#67018) Laszlo733 válasza xabolcs (#67017) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Szia, köszönöm! Írtam PÜ-t.

(#67019) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Amúgy én azt szeretném elérni, hogy a fő router v4 ossza a netet kábelen és wifin is.

A második router v2 kapná tőle a netet és menne kábelen és wifin különböző eszközökre.

Illetve a v2-es routeren továbbra is elérhető lenne a transmission, ftp, dns, router / belső-külső hálózatból

Ez így megoldható?

[ Szerkesztve ]

(#67020) Indiant válasza Laszlo733 (#67019) üzenetére


Indiant
addikt

..és minek a 2 router? :F

(#67021) Laszlo733 válasza Indiant (#67020) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

A gigabites net miatt.

(#67022) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Most annyit csináltam, hogy a fő routerre v4-es / gyári fw / konfiguráltam egy dns-t, ami működik. Most már csak annyit szeretnék elérni, hogy a második routeren v2 / openwrt / működjön a transmission és ftp külső-belső hálózatból.

Ez megoldható, vagy felejtős?

(#67023) suste válasza Laszlo733 (#67022) üzenetére


suste
veterán

Megoldható, pont ahogy elkezdted legelőször, csak a 9092-n kéne egy switch config..
..

(#67024) Laszlo733 válasza suste (#67023) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Szia! Most így néz ki:

Hogyan kellene kinéznie, hogy jó legyen?

A fő router IP-je 192.168.1.1

Míg a második router IP-je 192.168.1.2

(#67025) suste válasza Laszlo733 (#67024) üzenetére


suste
veterán

nem kell máshogy kinéznie, csak végre kell hajtani a quick switch beállítást
ha nem állítgattad nagyon el, akkor jó lesz az eredmény, egyébként ezzel a beállítással érdemes kezdeni szűz router esetén
a 2 beállítandó elég egyértelmű szerintem (lan protokol, fő router ip)

(#67026) Laszlo733 válasza suste (#67025) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Ok! Annyit csináltam, hogy a fő router lan ip beállítottam 192.168.1.1-re és nyomtam egy Set Switch-et.

Utána ilyen lett:

Úgy látom, hogy a torrent rögtön el is indult. Mikor járok jobban, ha a fő routeren hagyom a dns futni, vagy a második routeren. Egyenlőre kintől a transmissiont, ftp-t, Lucit nem érem el.

(#67027) ChuckyCheese


ChuckyCheese
tag

Hali!

Tudja valaki miért van, hogy közvetlenül a router mellett is max 30mbit-et ha tud a wifi? Most vettem. Volt probléma, de azt én néztem el, megoldottam.. Szóval most csak ez a baja, de nem tudom miért csinálja.. :F :(

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#67028) ChuckyCheese


ChuckyCheese
tag

Új kérdésem van. Olvastam olyat, hogyha felrakom esetleg az OpenWRT-t, akkos lassabb lesz a netem, mert nem lesz hardveres NAT. Ez igaz? Illetve ha igaz, mennyire befolyásol ha nincs gigabites netem?

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#67029) xabolcs válasza ChuckyCheese (#67028) üzenetére


xabolcs
őstag

Milyen (verzioju) routered van es mekkora sebessegre szol az elofizetesed?

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#67030) ChuckyCheese válasza xabolcs (#67029) üzenetére


ChuckyCheese
tag

V4. És 150mbit

Most dobott egy Dhcp6c is timeout-ot. Meg is akadt a net. Ez mit jelent?

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#67031) ChuckyCheese válasza ChuckyCheese (#67030) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Ja azt nem mondtam, hogy most úgy van, hogy a TP az első router, abból megy ki vezetéken a net az asztalihoz, aztán egy másik kábelen az ASUS-hoz, ami az AP most.
NA ez király.. Már megint elment a net.. A chromecast elkezdett akadni mint a rosseb, aztán kampec mindennek.. A gépem is megakadt tőle.. :(

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#67032) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Köszönöm xabolcsnak és suste fórumtársnak a segítséget, most már minden úgy működik ahogy szerettem volna. :)

(#67033) xabolcs válasza ChuckyCheese (#67031) üzenetére


xabolcs
őstag

Akkor csak egy wifi van, amit az ASUS ad ? Azaz a TP csak vezeteken adja a halozatot?

A 1043ND v4 birja a 150MBitet NAT-olni OpenWrt-vel / LEDE-vel! HW NAT-od tenyleg nem lesz, de nem fog zavarni a hianya!

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#67034) ChuckyCheese válasza xabolcs (#67033) üzenetére


ChuckyCheese
tag

A TP kapja a netet. És abból megy vezetéken az asztalihoz. Aztán egy másik portból meg megy az AP-ként üzemelő ASUS-hoz. De mindkettőn megy a wifi. Viszont most van még 1 probléma. A semmiből előtűnt egy idegen wifi, ami elnyomja az enyémet! Az a neve hogy ******|HIDDEN És nincs rajta jelszó. De nem merek rácsatlakozni, nehogy valami adat szipka legyen.. :F
Ilyet sem láttam még..

Egyébkén ha mondjuk emelek jövőre 300-as netre, akkor azt is bírni fogja a OpenWRT vel?

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#67035) xabolcs válasza ChuckyCheese (#67034) üzenetére


xabolcs
őstag

Igen, birni fogja.

A wifi problemadon nem hiszem, hogy tudok segiteni. Probalj mas csatornakat osztani a wifiknek, lehetoleg kulonbozot, hogy legalabb ok maguk ne zavarjak egymast.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#67036) ChuckyCheese válasza xabolcs (#67035) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Nem a sajátjaim! Azokat látom, és különválasztottam! Valami más van itt. Amikor átállítottam az egyik wifit, akkor nemsokára ez az idegen is átállt oda! Ez valami perverz vicc lehet? :((

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#67037) suste válasza ChuckyCheese (#67036) üzenetére


suste
veterán

Véletlenül nem androidos telefonon látod csak? Volt valamelyik verziónak ilyesmi bugja....

(#67038) ChuckyCheese válasza suste (#67037) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Közben rájöttem hogy mi az.. A Chromecast, a rohadt anyjába! Igaz nem az lassította le az egész kócerájt, de már tudom mi követte árnyékként csatornáról csatornára a routert! :)

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#67039) Sanya válasza ChuckyCheese (#67034) üzenetére


Sanya
nagyúr

LEDE friss buildeken már meg a gigabit wan-to-lan a tp-link 1043nd v2-3-4-es routerekkel is.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#67040) Sanya válasza szabeska (#67001) üzenetére


Sanya
nagyúr

első körben nézd meg a csatornákat, hátha van konkurens.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#67041) xabolcs válasza Sanya (#67039) üzenetére


xabolcs
őstag

Melyik friss buildekre gondolsz? Szivesen kiprobalnam oket! :K

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#67042) Cifu válasza python1 (#66517) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mi ezt priviben beszéltük le, de bemásolom ide is, ugyanis pont ugyan így jártam, és hátha másnak is segítség lesz a későbbiekben.

A hibajelenség tehát az, hogy feltelepíti a laikus egyorrú felhasználó a WR1043ND (az ő esetében V2, az esetemben V3) routerére az OpenWRT-t, amely a firmware frissítés után elindul, látszólag működik, viszont a kezelőfelületet az ember nem éri el, ha bepötyögi a böngészőbe az 192.168.1.1-es IP-t (az a böngészők reakciója, hogy cannot open web page, vagy nem tudja a weboldalt megnyitni (connection refused)). Persze gyakorlott routerbűvölők ilyenkor tudják a megoldást, de aki nem úgy alszik el, hogy command line-ba bepötyögi, hogy Sleep.sh, annak ez nem egyértelmű. (Segítség: a T. user ugye LuCI nélküli OpenWRT-t pakolt fel...).

A megoldás:

Kell a PuTTY nevű program, ezt feltelepíted, elindítod, a kezelőablakba beírod a 192.168.1.1-es IP-t, maradhat SSH kapcsolaton, és mehet is:

Itt jön egy figyelmeztető ablak, ebben simán nyomsz egy "Igen"-t.

Ezután megkérdezi, hogy hogy logolsz be, annyit kell beírni, hogy root. (Először nem kér jelszót, majd később, a LuCI-ban be kell állítani).

Ésss... innen már sínen vagyunk, mint József Attila. A parancssorba beírod először:

opkg update

Enter, hagyod végigfutni.

Aztán:

opkg install luci

Enter. Ha ez is végigfutott, próbálj meg belépni a LuCI kezelőfelületébe egy böngészőablakba beütött 192.168.1.1 meghívásával. Itt rögtön kérni fogja majd, hogy állíts be jelszót.

Nálam ez a folyamat gond nélkül ment, a router természetesen az internetre volt költve, és kábellel a számítógéphez - bár egyébként ha megnyomja az ember a wifi ki/be kapcsoló gombot a router hátulján, akkor lehet wifiről is csinálni szerintem.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#67043) bnorci71


bnorci71
addikt

üdv mindenkinek!

rég jártam erre, mert ment a rendszer szépen. Most is megy csak nem olyan sebességgel amivel kellene
Csomagot váltottam a szolgáltatónál és most már 120/10 kellene hasítani a netnek ami a szolgáltató modem/routeréhez kapcsolódva meg is van.
A Tp-link viszont csak 30Mbit megy Wifin és kábelen is

kábeleket kipróbáltam ha a szolgáltató modem/routerével dugom össze meg rendesen 120/10 a net

Valami rosszul lenne beállítva a routeren?
Lede fw van rajta ti segítettetek anno működésre bírni, mit nézzek és hol ?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#67044) xabolcs válasza bnorci71 (#67043) üzenetére


xabolcs
őstag

Nezd meg a QoS beallitasokat! Hatha ott meg nem lett frissitve a csomagod sebessege!

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#67045) bnorci71 válasza xabolcs (#67044) üzenetére


bnorci71
addikt

ahhoz nem elég ha újra lett indítva? mert az volt vagy 5x péntektől

most meg nem lehet belépni a routerbe
hiába írom be a 192.168.1.1-t nem elérhető pingelni se lehet net viszont van :F

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#67046) vargalex válasza Cifu (#67042) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Tegyük hozzá, hogy ez csak akkor ennyire egyszerű, ha a router DHCP netet kap a WAN lábára...
Illetve a wifi gombnak semmi hatása nincs alapban Lede/OpenWrt alatt.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#67047) Cifu válasza vargalex (#67046) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tegyük hozzá, hogy ez csak akkor ennyire egyszerű, ha a router DHCP netet kap a WAN lábára...

Egen, írtam is, hogy ha van internet.

Illetve a wifi gombnak semmi hatása nincs alapban Lede/OpenWrt alatt.

Jelentem, hogy v3-as 1043ND esetében innen letöltöttem a hozzá való Trunk (Designated Driver - Factory) firmware esetében alapból nincs bekapcsolva a Wifi, a router hátulján lévő Wifi ki/be kapcsoló gombbal viszont működésbe lehet hozni (egy nem védett, OpenWRT SSID-vel rendelkező Wifi hálózatot nyit).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#67048) vargalex válasza Cifu (#67047) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ez: "Nálam ez a folyamat gond nélkül ment, a router természetesen az internetre volt költve" szerintem nem jelenti azt, hogy DHCP-n kapott is az eszköz IP-t és van is rajta keresztül net.

A gombon úgy tűnik valóban változtattak, régen nem volt semmilyen default funkció. Aztán bejött a factory reset, stb.

Alex

(#67049) XeeN


XeeN
senior tag

Üdv!

Ezzel a jelenséggel lehet valamit kezdeni, vagy küldjem vissza a modemet?

bix.hu

Packets: Sent = 1000, Received = 1000, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 11ms, Maximum = 1716ms, Average = 19ms

Véletlenszerűen megugrik a ping, a vizsgált ezerből tízszer. Nincs benne rendszer, de online játékok alatt nagyon zavaró. WR1043ND V4, alig több mint egy hetes.

(#67050) bnorci71 válasza xabolcs (#67044) üzenetére


bnorci71
addikt

ott volt a bibi még a 30/3-as net volt beállítva
a Lede felületet meg azért nem értem el mert a Wan port helyett Lan portba dugtam a modem kábelét :W csodálkoztam is miért 192.168.0.13 Ip címet kapok 192.168.1.xxx helyett
na szóval ez most rendben net kábelen robog 120/10-el
Wifin mi a max ami a csillagok együttállása esetén elérhető?
ezt egy kicsit keveslem

a notiba Intel Centrino N2230 kártya van ami elméletbe 300Mbs tud

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.