Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70901) petakpa1


petakpa1
őstag

További kérdések:
UPC-s HGW-m bridge módban van, így ipv6 egyáltalán nincs nállam.

A routerben a Hálózat/Csatolók menüpontban a WAN6 csatolót (DHCPV6 ügyfél protokoll) letiltottam, el sem indul amikor bebootol a router.

Ennek ellenére router a LAN felőli klienseknek kioszt ipv6 címet is. Ezt hol kellene letiltani?

Mivel ISP-től egyáltalán nincs ipv6 nállam teljesen felesleges, hogy a LAN-on is legyen, sőt azt gondolom a mostani beállítás (router kioszt ipv6 címeket is klienseknek) sebesség szempontjából nem jó, mert kliensek gondolom alapértelmezetten ipv6-on próbálnának kommunikálni mind router, mind azon keresztül WAN felé, és mikor ez sikertelen akkor próbálkoznak csak ipv4-el
Jól gondolom ezt?
Valóban lenne értelme teljesen kikapcsolni ipv6-ot LAN oldalon is? Hogyan csináljam ezt?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70902) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
Van egy WR1043ND_v4 LEDE fw routerem.
Meg tudom nézni, hogy egy eszköz, mikor használja aktívan a netet? Ha igen, hol? Köszi.

(#70903) petakpa1 válasza petakpa1 (#70901) üzenetére


petakpa1
őstag

UP + újabb kérdések:

Voda/UPC megemelte a sávszélemet 120 Mbps-ről 500-ra, de sajnos ezt a sebességet már nem tudja áttolni az öregfiú még akkor se, ha Sofware Flow Offloading engedélyezve van a tűzfalbeállításokban. Max 400 Mbps-es letöltési sebességet tudok így mérni :(

Tennnék még egy próbát a gwlim féle fast path firmware-el is ( https://github.com/gwlim/Fast-Path-LEDE-OpenWRT/tree/master/Fast-Path/Dec-2018/Below%2064MB/TP-Link%20WR1043NDv1-mips24k ) bár ez sokkal régebbi így nélkülüzi az utóbbi 2 év kernel fejlesztéseit, security patch-ait.

Luci felületről tölteném vissza a fenti LEDE sysupgrade verziót, de az alábbi hibaüzenetet kapom:

Image metadata not found Use sysupgrade -F to override this check when downgrading or flashing to vendor firmware Image check failed.

Elméletileg frissítés kényszerítéssel továbbmehetek, de kérdés, hogy megtegyem? Nem fogom téglásítani az öregfiút?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70904) xabolcs válasza petakpa1 (#70903) üzenetére


xabolcs
őstag

Nem lesz tole bajod, ha az emlitetett -F kapcsoloval teszed fol, de akkor egyuttal torold a beallitasokat is!

gwlim csinalt ujabb kiadast a firmware-ebol, de sajnos a 32 MB RAM miatt meg kellett vagni a beepitett szolgaltatasokat: kivette a csomagkezelest es az USB tamogatast!

TP-Link WR1043NDv1-32MB-RAM-mips24k-ath9k, 2020.07

Ez sem a legujabb, de legalabb frissebb, a te talalatodnal.

DHCP-s nettel ~700 MBit-et iger! :)

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#70905) petakpa1 válasza xabolcs (#70904) üzenetére


petakpa1
őstag

Igen csak ebben az ún. MiniBuild-ben nincs Luci sem :( Jól tudom ezt?
Én pedig parancssorból nem tudnám bekonfigolni a routert sajnos.
Továbbá WOL és DynDSN szolgáltatásokra is szükségem lenne.

Nekem egy olyan build kellene a gwlim féléből, amiben nincs ipv6 egyáltalán, ellenben van Luci, WOL, és DynDNS. Szerinted lehet ilyet csinálni?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70906) xabolcs válasza petakpa1 (#70905) üzenetére


xabolcs
őstag

Folteszed es megtudod, hogy van-e benne LuCI, meg ami neked szukseges. ;]

A "support thread"-jeben esetleg rakerdezhetsz, hogy van-e kedve SDK-t vagy ImageBuildert is csinaltni a V1-hez.

Az uj repo forraskodjat nem nagyon publikalta.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#70907) petakpa1 válasza xabolcs (#70906) üzenetére


petakpa1
őstag

Na ja. Csak ha nincs benne Luci akkor beszívtam, mert nem tudok visszatérni olyan verzióra amiben van :(.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70908) xabolcs válasza petakpa1 (#70907) üzenetére


xabolcs
őstag

Dehogynem tudsz!

WinSCP-vel meg PuTTY-al siman!

De majd akkor a hetvegen folteszem. :)

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#70909) gduck válasza petakpa1 (#70907) üzenetére


gduck
addikt

Van a MiniBuild-ben is Luci! ;)

De amúgy a mostani Openwrt buildekben is már benne van a Software flow offloading támogatás!

UI: Ja bocsi, látom ezt már próbáltad :)

[ Szerkesztve ]

(#70910) petakpa1 válasza xabolcs (#70908) üzenetére


petakpa1
őstag

Aaa ez nekem bonyi. Windowson nőttem fel, ha nincs GUI akkor megáll a tudomány.

Van még Neked is ilyen routered? Kipróbálnád rajta? Nagyon szuper lenne! Köszönöm!

A Cannot support package installation Azt jelenti Rendszer/Szoftver menü teljesen hiányzik, package installer modul nincs is benne, vagy csak azt, hogy nincs több hely a Flash Rom-ban ezért nem lehet további csomagokat telepíteni?

@ gduck: Igen tudom, a most fenn lévő 19.07.7-ben is benne van, és engedélyeztem is, de ezzel is csak max 360-400 Mbps sebesség jön át.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70911) petakpa1


petakpa1
őstag

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70912) xabolcs válasza petakpa1 (#70910) üzenetére


xabolcs
őstag

Kiprobaltam!
Van benne LuCI, de DynDNS es WoL szolgaltatas nincs telepitve, az SFE-t pedig csak aktivalni kell a szolgaltatasok kozott.

opkg vegulis van, de hasznalhatatlan: a SNAPSHOT URL-t probalja letolteni, ami ha sikerulne is, csomagfuggosegi hibakat okozna!

$ ssh 192.168.1.1 -l root

BusyBox v1.31.1 () built-in shell (ash)

_______ ________ __
| |.-----.-----.-----.| | | |.----.| |_
| - || _ | -__| || | | || _|| _|
|_______|| __|_____|__|__||________||__| |____|
|__| W I R E L E S S F R E E D O M
-----------------------------------------------------
OpenWrt SFE, r13623-ea5192e6c5
-----------------------------------------------------

Annyit lehetne megprobalni, hogy a trunk-ot visszatered ehhez az r13623 verziohoz, s leforditani minden csomagot.
vargalex is igy csinalta es a kmod-package.tar.gz is igy keszult.

Vagy ha van masik OpenWrt kepes eszkozod, akkor azzal intezni a hianyzo szolgaltatasokat.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#70913) petakpa1 válasza xabolcs (#70912) üzenetére


petakpa1
őstag

Isten vagy, nagyon köszönöm!

Akkor megpróbálom feltenni az általad fentebb linkelt MiniBuild-et.
19.07.7-ről mehet fel simán a sysupgrade Lucin keresztül? Beállítások megtartására rákoczkáztassak vagy inkább konfigoljak újra mindent? (Ez elég hosszadalmas, mert rakat eszköz van és mindegyiknek fix ip-je csomó port fw szabállyal...).

Ááá a fentiek nekem kínaiak, pénzügyi végzettségem van nem informatikai...

Másik OpenWrt-s eszközöm nincs sajnos.
A DynDNS-t elvileg meg tudom oldani, mert belső hálón van egy webkamera amiben van beépített DynDNS kliens (bár jobban szerettem, hogy eddig minden hálózattal és netkezeléssel kapcsolatos dolgot a router intézett).
Végülis a WOL-t is meg lehet oldani megfelelően konfigurált port fw-d szabályokkal, csak a múltban, mikor így csináltam nem mindig éledt LAN-on lévő gép :(. Ezért tértem át arra, hogy belépek távolról Luci-ba és WOL menüpontban ébresztem a célgépet. Ez minden alkalommal hibátlanul ment, míg WAN->LAN port fw esetében valahogy nem mindig jutott el a Magic Pocket a LAN-on lévő célgéphez. Ennek okára sosem tudtam rájönni :((.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70914) xabolcs válasza petakpa1 (#70913) üzenetére


xabolcs
őstag

Semmikeppen se tartsd meg a beallitasokat, foleg, hogy "ez neked kinai": rossz esetben meg TFTP-s ujratelepitest is meg kell csinalnod, annal is rosszab esetben pedig soros portos elesztest kell alkalmazni!

Egy kis takaros HooToo HT-TM02 zsebwifit szivesen elpostazok neked! :K

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#70915) petakpa1 válasza xabolcs (#70914) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi ez nagy lelkű, de nem kell még egy kütyü. Az öregfiú megtartásának legfőbb motivációja az, hogy ne szennyezzem a környezetet azzal, hogy egy még kisebb kompromisszumokkal, de használható eszközt lecserélek egy újra, a régi meg megy a veszélyes hulladékba. Valahol nagyon rosszul működik a világunk (fogyasztói társadalom) jelenleg :((

Küldtem egy privit folytassuk ott szerintem!

Itt meg majd utólag beszámolok, hogy sikerült e feltenni a gwlim féle MiniBuild-et és mennyi sebességet hozott? Nem e hétvége lesz, mert hamarosan megyek oltásra :D

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70916) petakpa1 válasza petakpa1 (#70915) üzenetére


petakpa1
őstag

Na feltettem a gwlim MiniBuild-et, és egy minimálisat még hozott a sebességben, max 410-420 Mbps között mérek így, talán 1x volt 445 is, ha közvetlenül a HGW-re vagyok kapcsolódva akkor megvan az 500.

Négy választásom van:
1) Maradok ennél a gwlim fw-nél, de rászánok még 4-5 órát, hogy mindent újra bekonfigoljak + lemondok a WOL és DynDNS szolgáltatásokról, de cserébe kapok max +1020 MBps sebessgéet
2) Visszatérek 19.07.7-re, és beérem max 400 Mpbs-el
3) Nyugdíjba küldöm az öregfiút és használom a Vodás HGW-t routernek, ami tud AC-s wifit is már.
4) Veszek egy új saját modern routert.

Valszeg egyenlőre 2) lesz mert az a leggyorsabb és érzek valami fejfájást így az oltás után, de lehet megpróbálkozom 3)-mal is majd.

Nagyon köszönöm mind xabolcs, mind gduck segítségét.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70917) petakpa1 válasza petakpa1 (#70916) üzenetére


petakpa1
őstag

Ma mielőtt dobozba került az öregfiú visszatettem rá a 19.07.7-et, majd menüjéből rákerült még a Material theme, DynDNS, és WOL csomagok (értelemszerűen ezek is Luci appal és magyarítással), de semmi más nem lett beállítva Wireless rész sem volt engedélyezve.

Próbaképp csináltam még egy utolsó sebességmérést úgy, hogy csak 1 db PC csatlakozott hozzá, értelemszerűen kábelen.

SFE engedélyezése nélkül 188 Mbps-t mértem,
SFE-t engedélyezve viszont most ki tudtam mérni az 500 Mbps-t :D.

Tanulság annyi, hogy ha sok klienst kell kiszolgálni, pláne wifi-n, akkor már nem elég az 500-as nethez az öregfiú, ellenben ha csak vezetékes kliensek vannak, akkor még igen :).

Majd meglátjuk mi lesz a sorsa, egyenlőre dobozban pihen :).

Még1x köszi mindenkinek a segítséget!

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70918) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Egy kis segítséget kérnék.
Az alany :1043nd v4
Valamikor még tavaly a jobb külső merevlemez kezelés miatt DDWRT-t tettem rá.
a routert már nem használom egy ideje és oda ajándékoznám egy kollégámnak, de szeretném a gyári firmware-t visszarakni, ám sehol sem találom hogyan kell, biztos én vagyok a béna, egy link-nek örülnék ha tudna valaki segíteni.

Wasabi...

(#70919) egykettő válasza Kronos3000 (#70918) üzenetére


egykettő
aktív tag

Meg tudtad oldani valahogy? Ahogy látom nincs "Webrevert to Stock" fájl hozzá. Talán az openwrt módszer működhet dd-wrt-vel is, de én a helyedbe rákérdeznék a dd-wrt.com fórumon is.

(#70920) prsq válasza egykettő (#70919) üzenetére


prsq
tag

A TP-linknél ami van, az "boot" nélküli firmware, elméletben jó. (Az Openwrt-s módszer szerint legalábbis.)

(#70921) csimpok


csimpok
aktív tag

Sziasztok, múlt pénteken volt egy karbantartás a Vodafone vezetékes internetnél a környékünkön, azóta minden reggel rebootolnom kell a TP-LINK WR1043ND V1 routert a böngészőben az asztali gépen, hogy menjen az internet (éjszakára áramtalanítva van minden). Van ötlet, hogy mit lehet csinálni (azon kívül hogy folyamatosan futni hagyom a routert)? A legújabb hivatalos firmware fut.

(#70922) woodworm válasza egykettő (#70919) üzenetére


woodworm
veterán

Fura jószág a ddwrt, nem erőltetnék írást a rendszer alól. Ha rendelkezésre áll a tftp recovery, inkább azt választanám.
Vagy akár el is készítheti saját magának a webrevert fájlt.

(#70923) csimpok válasza csimpok (#70921) üzenetére


csimpok
aktív tag

Közben kipróbáltam, ha kihúzom a router tápegységét az elosztóból, majd visszadugom, akkor is működik. Olyan, mintha a karbantartás óta a kapcsolat nem állna fel mire a routernek szüksége lenne rá, ezért utóbbit később kéne elindítani? (vagy valami ilyesmi)

(#70924) Kronos3000 válasza egykettő (#70919) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Köszi mindenkinek. Maradt a ddwrt, elvittem és beállítottam. Egy optikai digi-s modem mögé kellett ap módban, arra meg több mint tökéletes. A digisen csak két lan port van és a wifi-je is gyengébb, ez most pont jó így.

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#70925) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok,

Van egy 1043nd V4 routerem. openwrt-t szerettem volna rátenni ami elvileg sikerült is. Innen toltottem le [link] a “ Firmware OpenWrt Install “ sorból. Idaig a gyari firmware volt rajta.
Ami a problema, hogy nem erem el a 192.168.1.1 cimen. putty-val hozzaferek, a masik gond viszont az, hogy a router elott van egy telekomos router ami 192.168.1.1 cimen erheto el.

Valakinek van otlete?

.

(#70926) Troy. válasza Troy. (#70925) üzenetére


Troy.
addikt

Sikerült mindent megoldani. Ez alapján pedig sikerült AP-ba rakni.

.

(#70927) Troy. válasza Troy. (#70926) üzenetére


Troy.
addikt

Arra valakinek van ötlete, hogy miért kapcsolódik le majd fel a telefon időközönként?

Sun Jul 18 16:13:53 2021 daemon.notice hostapd: wlan0: AP-STA-DISCONNECTED ac:c1:ee:51:38:3b
Sun Jul 18 16:14:25 2021 daemon.info hostapd: wlan0: STA ac:c1:ee:51:38:3b IEEE 802.11: authenticated
Sun Jul 18 16:14:25 2021 daemon.info hostapd: wlan0: STA ac:c1:ee:51:38:3b IEEE 802.11: associated (aid 4)

.

(#70928) szemmelver válasza Troy. (#70925) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Szia!

Sajna nekem is ugyan ez a gondom. Gondol egyet és random eldobalja a wifit, de van hogy órákon keresztül jó.
Gyári firmware ugyan ez, openwrt, ddwrt szint úgy.. :W

[ Szerkesztve ]

(#70929) CheGhost válasza szemmelver (#70928) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Szia!
A wifi eldobást öreg routereknél a táp gyengesége is okozhatja. Próbáld ki egy azonos feszültségű, legalább azonos áramerősségű táppal, aminek ugyanolyan a polaritása.

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#70930) szemmelver válasza CheGhost (#70929) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Próbáltam, de sajnos nem segített. :(

(#70931) vargalex válasza szemmelver (#70930) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Érdemes átnézni a routerben is a kondikat... Esetleg egyszerűen másik csatornát választani, 20 MHz-re állítani a csatorna szélességet.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#70932) Troy. válasza szemmelver (#70928) üzenetére


Troy.
addikt

Nálam évekig jó volt, de mintha valami megváltozott volna (azon kívül, hogy lecseréltem a gyári firmware-t).

.

(#70933) szemmelver válasza vargalex (#70931) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Szoftveresen ezeket mind megjártam, de sajna nem segített.
Viszont a kondikat még nem néztem. Ha lesz időm ránézek, és megírom hogy megjavult-e😉
Köszönöm!

Troy.: Ez mióta nálam van csinálja folyamatosan (1 hónapja kb.)

(#70934) Astery


Astery
senior tag

Sziasztok! Ismerősnek van egy ilyen kütyüje. Digis gigabites netje van. Azonban a net sebessége csak 100 Mbit körüli. Azt már kisakkozta, hogy a kábelek jók mert a használatban lévő kábeleket használva közvetlenül a Digis eszközre (ONT) kötve a gépet van kb. 500 Mbit/s. Egyértelmű, hogy a routernél nem oké vmi. Van vkinek ötlete, hogy miért nem enged 100 Mbit-nél többet? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#70935) vargalex válasza Astery (#70934) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha v1-es hardware revíziójú router, akkor az ennyit tud. OpenWrt-vel többet, FastPath build-el (szintén OpenWrt) még többet. Eljárt felette az idő.

Alex

(#70936) Astery válasza vargalex (#70935) üzenetére


Astery
senior tag

:R

(#70937) Astery válasza vargalex (#70935) üzenetére


Astery
senior tag

Közben gondolkodtam ... igaz, hogy vagy 9 éves az eszköz (sajnos a HW reviziót most nem tudom) de ha úgy árulták és a meglévő dobozán is rajta van, hogy ez egy gigabites router ... akkor is lehet, hogy ő csak ennyit tud?

(#70938) vargalex válasza Astery (#70937) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az összefoglalóban láthatod, hogy a fehér a v1-es.
Igen, gigabites router, hiszen gigabites portok vannak rajta, LAN oldalon tudja is a gigabitet.
Anno még nem volt hardware NAT, így a routerben lévő SoC-on múlik, hogy milyen sebességet tud NAT-olni. Erre rájön még a Digi által (is) használt PPPoE, ami szintén erőforrásigényes, hiszen minden ethernet frame-ot újra kell építenie a SoC-nak. Így 100-130 Mbps érhető el (gyári firmware-val). DHCP esetén ennél több (hiszen ott nincs ezt az overhead). Ha egy router már 100 Mbps-nél (gyakorlatilag 94 Mbps-nél) nagyobb NAT-olásra képes, akkor az már gigagbites kell, hogy legyen, hiszen nincsenek 150, Mbps 200 Mbps, 300 Mbps, 400 Mbps, stb. portok. A 100 Mbps után az 1000 Mbps a következő lépcső. Azaz a gyártó nem hazudik.

Alex

(#70939) Astery válasza vargalex (#70938) üzenetére


Astery
senior tag

Köszönöm szépen a felvilágosítást - így már értem. Egyébként akkor valóban az övé is V1 mert fehér színű.

(#70940) petakpa1 válasza Astery (#70939) üzenetére


petakpa1
őstag

Épp pár hónapja próbáltam a max teljesítményt kisajtolni ebből a routerből. Nagy nehezen elértem az 500 Mbps-t, de csak DHCP kapcsolat esetén. Az alábbiak kellettek hozzá:
- Legfrissebb OpenWrt
- SFE engedélyezése
- Wifi letiltása
Részleteket lásd a 70903-70917 közötti hozzászólásaimban.
Digis Gigabites nethez, ami ráadásul még PPPOE is egyértelműen kevés lesz :( ahogy Alex is írja .

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70941) Astery válasza petakpa1 (#70940) üzenetére


Astery
senior tag

Köszönöm neked is a hozzászólást. Ehhez kapcsolódóan mivel ez a router le lesz cserélve és éppen szükségem lenne port bővítés miatt egy switch-re ... akkor ez a 1043-as tökéletesen meg fog felelni switch-ként használva egy gigabites hálózatban.

[ Szerkesztve ]

(#70942) gr8tjoey


gr8tjoey
tag

Kis config segítség kéne.
Van egy XY szolgáltatói router, azon kapunk netet. Nem is nagyon férek hozzá hogy konfigurálgassam, és elég buta sw is van rajta, pl csak 1 fajta IP konfigurációval működik (értsd nem tudsz rajta IP címet cserélni, mert változatos hibákat dob, de leginkább nem működik csak hard reset után). Távolról (wan) nem elérhető ez a konfig teljesen hiányzik belőle, és ez a fő problémám.
Szóval most így nézünk ki:
INTERNET --- Fő router 192.168.8.1 --- TP-Link Suste 192.168.8.2
TP-linken DHCP kikapcsolva, fő routeren DMZ-be rakva, és LAN portba dugva.
A problémam az, hogy hiába van DMZ-ben a TP-link, és hiába állítom át pl hogy Luci-t 8080-on akarom távolról managelni a 8080-as port nem felel, simán 80-on meg el tudom érni. Akkor is, ha a forrás wan/lan.
Picit tanácstalan vagyok, mert eddig ez a konfig évek óta működött azzal a különbséggel, hogy a TP-link wan portjába volt dugva a szolgáltatói router, de most kényszerből annak a wifijét is használni kell, és egy hálózatban kell kezelni a kettőt.
Mi a jó konfig?

------((-----))------

(#70943) vinek


vinek
csendes tag

Üdvözlet! Hozzáértőktől kérdezném.Van egy TL-WR1043ND 2.1 V3-ra frissítve [link] -ben leírtak szerint. Jelenleg kábeles internettel működik kifogástalanul. Internet kimaradás esetén van valamilyen lehetőség, hogy egy Huawei E3372h usb modemmel másodlagos internetem legyen? Stabil jól működő megoldásra egy leírást vagy linket is megköszönnék.

(#70944) prsq válasza vinek (#70943) üzenetére


prsq
tag

ROOter esetleg?

(#70945) vinek válasza prsq (#70944) üzenetére


vinek
csendes tag

Köszönöm, azt hiszem inkább keresek egy új routert ami gyárilag tudja.

(#70946) dale74


dale74
tag

Adott két WR1043ND egymástól 100m-re, a háromból egy kimeneten egy biquad antenna mindkét oldalon, bridge módban összekötve.
Elvileg milyen sebességet lehetne így összehozni?

(#70947) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

van itt valaki aki v2-es routert használ openwrt 21 verzióval? most 19-es van rajta, gondolgodok hogy váltani kellene de nem tudom mennyire megy rajta jól

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#70948) sto1911 válasza UnSkilleD (#70947) üzenetére


sto1911
veterán

A héten raktam fel 18.x helyett, mert dobálta a wifit, meg elérhetetlenné vált a wifi, eddig nem vettem észre hibát, működik rendesen.
Igaz, szinte alap beállításokkal használom.

(#70949) szatocs1981


szatocs1981
aktív tag

Sziasztok, van a címben nevezett V2-es routerem. WiFi csatlakozás közben az IP kiosztása résznél nem jut tovább. Gyári firmware, ROOter firmwarerel próbáltam, sajnos semmi változás. Ha manuálisan rendelek hozzá IP - t, akkor csatlakozik, de nincs net. (bár itt lehet, hogy valamit rosszul konfigurálok).
Kábelen működik minden.

Volt már valakinek hasonló problémája, mi lehet a hiba?

Előre is köszönöm

(#70950) vargalex válasza szatocs1981 (#70949) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A wifi a LAN interface-hoz van bridge-elve? Bár, ha ugyan abból a tartományból kap IP címet, akkor igen. Vagy nem is kap IP-t?

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.