Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) vargalex válasza talosv (#70999) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Persze, telepíteni kell a minidlna (esetleg hozzá a luci-app-minidlna), illetve a transmission-daemon, transmission-web (esetleg konfigurációhoz a luci-app-transmission) csomagokat. Persze, ha még nincs, akkor a filerendszer kezelő csomagok, stb. is kell.

Alex

(#71002) szemmelver


szemmelver
aktív tag

v1, telekomos gigabit, kábelen.

[ Szerkesztve ]

(#71003) xabolcs válasza szemmelver (#71002) üzenetére


xabolcs
őstag

:Y

Legyszives fejtsd ki a latottakat! :B

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#71004) vargalex válasza xabolcs (#71003) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha 1043ND-n keresztül mérte, akkor csak switch üzemmódban. :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#71005) xabolcs válasza vargalex (#71004) üzenetére


xabolcs
őstag

Nekem is ez a tippem! :B

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#71006) petakpa1 válasza xabolcs (#71005) üzenetére


petakpa1
őstag

Jaja, nekem sajnos router módban az 500 Mbites UPC netet sem hajtotta ki a v1 csak olyan 400, max. 450 Mbps-ig. Pedig UPC-nél még nem is PPPoE kapcsolat van.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#71007) szatocs1981 válasza vargalex (#71000) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

Oké, ezt a 80-as port nyitást majd megnézem újra akkor.
Igen, ez a (2) router(192.168.2.1) egy VPN kliens.
Az (1) router(192.168.1.1) VPN szerverként van konfiguralva.
Ha csatlakozok pl. mobillal a VPN hálózatra, akkor a (2) routeren lógó eszközt (192.168.2.xx), milyen címen tudom elérni?
Az (1) routeren lévő eszközt VPN-en elérem a 192.168.1.xx - en. A (2) routeren lévőt miért nem érem el a 192.168.2.xx-en? :F
Bocs, ha érthetetlen...és köszönöm előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#71008) vargalex válasza szatocs1981 (#71007) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A VPN kliens mögött lévő eszközök a NAT miatt látják (illetve érik el) a 192.168.1.x hálózat gépeit. A VPN szerveren meg lehet mondani, hogy a 192.168.2.x hálózat a VPN interface-on (illetve annak IP címén) keresztül érhető el. Persze ekkor a VPN kliens router NAT-ja fogja megfogni. Tehát ott kellene megszüntetni igazából a NAT-ot. Neked szerintem site-to-site VPN kellene. A példában a VPN IP tartománya 192.168.8.0/24.

Alex

(#71009) szatocs1981 válasza vargalex (#71008) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

Köszi a választ! Bonyolódik a történet...egyre jobban kedzem elveszetni a fonalat. Csatolok egy képet a mostani helyzetröl, mert az is lehet, hogy valamit rossz írok, ezért nem jön össze a dolog vagy lehet van egyszerübb megoldás is.
Igy képzelem el a mostani felállást:

A 192.168.2.x hálózat földrajzilag máshol helyezkedik el és USB 3G dongle-en csatlakozik a netre. A 196.168.1.x hálózatot és az összes eszközt el tudom érni VPN-en keresztül. VPN IP címen keresztül a 196.168.2.x hálózat routere is elérhetö távolról, de a mögötte lévö eszközök már nem.
A cél pedig az lenne, hogy a 192.168.1.x és 192.168.2.x hálózat eszközeit bármikor és bárhonnan elérjem...:U

(#71010) zoger


zoger
tag

Sziasztok!

Kb 1 hete azzal boldogít a ruoterem, hogy fixen naponta valami történik a wifivel az eszközök nem tudnak rá csatlakozni a telefonok "nem sikerült hitelesíteni a kapcsolatot" hibát írnak. Vezetékesen hibátlanul működik. Újraindítás megoldja a dolgot. Mi lehet a gond? Tegnap teljesen reseteltem és újraconfigoltam, de ma megint ugyan azt produkálja.

(#71011) suste válasza zoger (#71010) üzenetére


suste
veterán

Hi!
Összefoglaló - Öreg router GYIK meg volt már?

(#71012) Kris87 válasza szatocs1981 (#71009) üzenetére


Kris87
aktív tag

Szia!

Ezt én úgy oldottam meg, hogy a vpn kliens rúterben egy egyszerű port forward szabályt hoztam létre, ahol a source zone wan (a vpn kliens nálam wan interface-ként van beállítva), forrás port például 1554, destination zone az lan, internal ip address az a te ábrádat nézve legyen 192.168.2.100, internal port meg 554. Ezután ha csatlakozotál a vpn szerverre, akkor a 192.168.8.1:1554 címen éred el a kamerád 554-es portját.

(#71013) szatocs1981 válasza Kris87 (#71012) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

Helló!
A site to site VPN sajnos sehogy sem akart összejönni, de ez teljesen érthető és mindemellett működik!

Nagyon köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#71014) vargalex válasza szatocs1981 (#71013) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, ez az egyszerű megoldás, ha csak néhány eszköz néhány portját szeretnéd elérni. Hiszen a NAT miatt ez pont olyan, mintha külső hálózatból szeretnél hozzáférni.
Valamiért én azt gondoltam, hogy az egyik hálózatban lévő bármelyik eszközről szeretnéd elérni a másik hálózatban lévő bármelyik eszközt...

Alex

(#71015) szatocs1981 válasza vargalex (#71014) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

Első körben ez elég, be tudtam állítani és működik.
Persze nagyon jó lenne, ha egy site to site VPN kapcsolat működne a két router között...
A client oldalt a linkelt leírás alapján talán még össze tudnám hozni, de a server oldalon nem openwrt firmware van, hanem gyári a Asus, ott annyira nem tudom, hogy mit és merre...

(#71016) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Sziasztok,
vargalex fw-t használok. Van benne egy olyan menü, hogy Tűzfal/Egyéni szabályok, ahol ugye bizonyos fix ip-re lehet írni külön szabályt. Erre a kódra gondolok:
#Block URL on certain time for specified IP
#
#URL_STRING=facebook.com
#LOCAL_IP=192.168.1.188
#TIME_START=10:00
#TIME_END=16:00
#
#echo Blocking $URL_STRING from $LOCAL_IP at time interval $TIME_START - $TIME_END
#iptables -I FORWARD -s $LOCAL_IP -m string --string $URL_STRING --algo bm -m time --weekdays Mon,Tue,Wed,Thu,Fri --timestart $TIME_START --timestop $TIME_END -j DROP

Ezt szeretném úgy átirni, hogy több LOCAL_IP-re (konkrétan a három gyerek telefonjára) vonatkozzon és ne egy bizonyos URL legyen letiltva, hanem minden kivéve a WhatsApp és a Youtube.
Tudna nekem ebben segíteni valaki?
Köszönöm :R

Túrista vagyok

(#71017) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

TP-Link Archer C6U-ra egyébként fel lehet tenni a vargalexfw-t???

Túrista vagyok

(#71018) vargalex válasza bpmcwap (#71017) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem.

Alex

(#71019) bpmcwap válasza vargalex (#71018) üzenetére


bpmcwap
senior tag

:( És melyik a legfrissebb és legerősebb ma is kapható HW amire felmegy? Vagy van esetleg javasolt router ami hasonló ilyen tudással rendelkezik gyárilag és ennyire felhasználóbarát vargalexfw nélkül is a gyárifw-vel???

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#71020) vargalex válasza bpmcwap (#71019) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én utoljára ilyen teljes build-et 2013-ban készítettem. Az akkor fellelhető routerek nyilván nem elég erősek a maiakhoz képest. A gyári firmware-okról pedig nem tudok nyilatkozni.

Alex

(#71021) bpmcwap válasza vargalex (#71020) üzenetére


bpmcwap
senior tag

köszönöm

Túrista vagyok

(#71022) Dot


Dot
őstag

Sziasztok!
Melyik firmware-t javasoljátok arra az esetre, ha VPN szerverként szeretném használni a routerem 1043nd V2?
A következőt szeretném megvalósítani: VPN(+dhcp) szervert futna a routeren amihez egy másik országban lévő routeren futó VPN kliens csatlakozna, így elérhetőek lennének az itthoni hálózatban az eszközök "LAN"-on külföldről.
a kliens eszköz egy Xiaomi R3G router Padavan fw-el, ezeket a protokollokat ismeri:

Köszi.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#71023) slylecz13


slylecz13
csendes újonc

Sziasztok!
Előre bocsánatot kérek a kérdéseimért, mert lehet hogy lesz olyan, ami másnak egyértlemű vagy már elképzelhető, hogy volt róla szó. A kérdések a címben szereplő WDR 3600-asról szólnak. Szóval:
- szeretném alaphelyzetbe állítani a routert, amin egy vargalex féle firmware van. A felületén található fülön belül meg is találtam ezt a gombot, de ott van egy figyelmeztetés, amit alá is húztam. (csatolva) Ez az a verzió, amin ezt meg is tehetem?
- ha esetleg megfordulna a fejemben, akkor hogyan tudom rá visszatenni az eredeti tp-link firmware-t?
- ez a router pl befogható arra a feladatra, ha teszek rá egy külső vinyót/pendrive-ot, hogy telepítsek rá egy otthon automatizálással kapcsolatos szoftvert pl a Domoticz-ot, hogy fusson rajta?
Köszönöm a szakik segítségét

[ Szerkesztve ]

(#71024) vargalex válasza slylecz13 (#71023) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

1. Igen, itt vissza tudod állítani, hiszen squashfs-t használ.
2. Vágott gyári firmware kell neked (ami nem tartalmazza a bootloadert) és akár LuCI-ból is visszatehető.
3. Igen, befogható, de anno még nem volt domoticz, így az én repo-mban sincs még benne. Ehhez egy friss OpenWrt-t érdemes tenni a routerre.

Alex

(#71025) talosv válasza vargalex (#71001) üzenetére


talosv
csendes tag

Kedves Alex!

Próbáltam telepíteni ezeket a cuccokat, de nincs elég hely a routeren. Mik azok a dolgok, amik pusztíthatók, és hogyan? És mi az a filekezelő amit írtál?
Hdd-t csatlakoztatnék, és szeretném DLNA-val, meg Transmission-el használni távolról.
Az sem baj, ha elérem a hdd-t hálózati meghajtóként a számítógépről.
Van esetleg valahol egy leírás ehhez, hogy miket kell telepíteni, meg írtani?

Köszönöm a segítséget.

(#71026) vargalex válasza talosv (#71025) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ami az alap rendszer része, abból nem tudsz törölni. Illetve igen, de csak logikai törlés lesz... Azt, hogy mit telepítettél utólag, neked kell tudnod. Persze alaphelyzetbe is állíthatod az egész routert és akkor tiszta lappal tudsz indulni.

Én nem filekezelőt írtam, hanem az általad használt filerendszer kezelését megvalósító csomagokról. Ez ext2/ext3/ext4 esetén kmod-fs-ext4, FAT32 esetén kmod-vfat, nfts esetén ntfs-3g. Routerre ext4 javasolt... Illetve a kell még az kmod-usb-storage (esetleg kmod-usb-storage-extras, block-mount).

Alex

(#71027) giorgiosixx


giorgiosixx
tag

Sziasztok, adott a WR1043ND v3 és rajta a gyári 3.16.9 Build 150514 Rel.72381n firmware, amitől nem szeretnék eltérni, ha van rá mód.
Az volna a kérdésem, hogy egy HDD-t rákötve meg tudom-e oldani, hogy oda töltsön le-fel a laptopon futó torrent alkalmazás, (nem a routeren futtatnám a torrent klienst) illetve, használom a PLEX media servert is a laptopon, amivel szintén el szeretném érni a routerre lógatott HDD-t, mert onnan játszanám le a TV-re a tartalmat.
USB settings alatt látom, hogy van pár opció, Storage sharing, FTP server, Media Server.

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#71028) vargalex válasza giorgiosixx (#71027) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Storage sharing kell neked, de gyári firmware-hoz nem értek.
A lényeg, hogy utána hálózati meghajtóként csatlakoztatod a laptopra.

Alex

(#71029) talosv


talosv
csendes tag

Felraktam ezeket:
transmission-daemon
transmission-web
luci-app-transmission
kmod-fs-ext4
kmod-usb-storage

maradt 1,1 Mb
Hogyan installáljam ezt:

(#71030) vargalex válasza talosv (#71029) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Pl. extroot használatával.

Alex

(#71031) giorgiosixx válasza vargalex (#71028) üzenetére


giorgiosixx
tag

Köszi, sikerült megoldani. Mekkora max. tárhelyet kezel a router? Most egy 1TB-os hdd van rajta, de ketté van particionálva, az ntfs rész 700 GB azt látja rendben.

(#71032) talosv válasza vargalex (#71030) üzenetére


talosv
csendes tag

Szia!

Köszönöm a gyors választ.
A memória kiterjesztés működik esetleg USB hubra csatlakoztatott pendrive-al is, hogy a router vackai ne keveredjenek rá a megosztott hdd-re?

(#71033) vargalex válasza talosv (#71032) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Persze, erre használhatsz akár dedikált háttértárat is. Nálam a cégnél egy microSD kártya van egy olvasóban USB HUB-ba dugva, mellé egy USB-s hőmérő.

Alex

(#71034) vargalex válasza giorgiosixx (#71031) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Sajna, ahogy írtam, nem tudom, hogy a gyári firmware mire képes. De, ha tippelni kellene, csak MBR-t ismer, azaz max. 2 TB.

Alex

(#71035) giorgiosixx válasza vargalex (#71034) üzenetére


giorgiosixx
tag

Köszi, azt hittem ez inkább hardware-es korlát.

(#71036) vargalex válasza giorgiosixx (#71035) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem. Ha az adott kernelbe nincs forgatva GPT támogatás, akkor nem tudja, egyébként igen.

Alex

(#71037) talosv


talosv
csendes tag

Válasz 71033-ra

Sziasztok!

Sikerült telepíteni, viszont a HDD nem csatlakozik bootoláskor. Ill. hol sda1 hol sdb1 néven szerepel, így nem tudom a Local Startup-ban mountolni. Van valami ötletetek a megoldásra?
Továbbá a miniDLNA-t nem tudom rávenni a file-ok keresésére. Lehet, hogy a mount point nincs beállítva rendesen?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#71038) vargalex válasza talosv (#71037) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha sdb-ként jelenik meg, akkor azt jelenti, hogy egyszer felismerte a rendszer (ekkor volt sda), de az elégtelen tápellátás miatt leszakadt, majd újra csatlakozott (ekkor lett sdb). Szóval, külső tápos HDD kellene, vagy saját tápos USB HUB.
De csatolhatod label/UUID alapján is, az nem változik...

Alex

(#71039) talosv


talosv
csendes tag

Külső tápos, de leáll időnként a HUB nem tápos.
Megoldódott, de UUID alapján nem engedte, csak LABEL alapon

Viszont a miniDLNA még mindig nem keresi meg a hdd-n lévő cuccokat. Ennek mi lehet az oka?
Pedig minden variációt beírtam. :(

[ Szerkesztve ]

(#71040) vargalex válasza talosv (#71039) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hová van csatolva a HDD?

Alex

(#71041) talosv válasza vargalex (#71040) üzenetére


talosv
csendes tag

(#71042) vargalex válasza talosv (#71041) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ezek alapján a /mnt/hdd lenne helyes.

Alex

(#71043) talosv


talosv
csendes tag

De azon belül csak a DLNA és a kesz_torrent könyvtárban lévő cuccokat szeretném felismertetni.

(#71044) giorgiosixx


giorgiosixx
tag

Külső hálózatról szeretném elerni a HDD-t. A router már megvan, arra be tudok lépni, de innen, hogyan tovább. Ftp servert is el kell inditanom, csak úgy férek külső hálózatról hozzá? Vagy van más megoldás is esetleg, úgy hogy csak a storage sharing fut?
Köszi.

(#71045) talosv válasza talosv (#71043) üzenetére


talosv
csendes tag

Csak idő kellett, elkezdte felismerni a videókat.
Elindítottam egy torrentet, és azóta pörög a HDD.
Ha viszont megáll a HDD attól félek a videók felkutatása nem kezdődik meg.
Hogyan lehet rábírni a HDD-t, hogy ne álljon meg?

(#71046) Borisz76 válasza giorgiosixx (#71044) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha használható sebeséget akarsz akkor nem a routerre kötöd a HDD-t.
Venni kell egy NAS-t.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#71047) talosv


talosv
csendes tag

Elhamarkodtam. :( Reset után semmi videó, pedig volt ideje egész éjjel.
Meg reset előtt is csak egy részét találta meg a dolgoknak.

(#71048) vargalex válasza talosv (#71047) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az adatbázis könyvtárat szintén a hdd-re állítsd, különben a /tmp-be hozza létre, ami RAMDRIVE, így újraindulás esetén elveszik a tartalma.

Alex

(#71049) talosv válasza vargalex (#71048) üzenetére


talosv
csendes tag

Asszem megoldódni látszik a DLNA dolog. Az első könyvtárat felismerte teljesen.
Viszont van tippetek, hogy torrent indításakor miért válik elérhetetlenné a router?
Milyen beállítás kell, hogy ne foglalja le az összes erőforrást a transmission?
Talán valahol láttam, hogy erre való a Qos? Azt elindítva az alapbeállításokkal viszont 0-ra esett az internet sebesség és a probléma nem oldódott meg.
Hogyan kell azt ésszerűen konfigolni egy lassú 30Mb/s -os hálózatra?

(#71050) vargalex válasza talosv (#71049) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Szerintem le/feltöltési limitet célszerű beállítani.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.