Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) vargalex válasza Cucuska2 (#15000) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Semmit nem rontottál el, csak a nobody user-nek is kell adni írásjogot a kérdéses könyvtárra. Ezt megteheted úgy, hogy a tulajdonába teszed:

chown -R nobody:nobody /mnt/hdd

Vagy írásjogot adsz minden user-nek:

chmod -R o+x /mnt/hdd

Alex

(#15002) Maksifül


Maksifül
senior tag

Lehet, hogy már unjátok, de szeretnék a végére járni a dolognak.

A hibabejelentés eredménye:
A szolgáltatóközpont és a modem között nem tapasztalható szakadozás sem hiba.
Az akármilyen akciócsoport 4700-ért telefonon segítene beállítani a routert, amit inkább kihagytam, mert ennyiből új modemet is kapok...

Mivel a probléma nem oldódott meg, feltettem a DD-WRT firmware-t, ami semmi egyebet nem állítottam be, csak a PPPoE-t a hozzá tartozó usernévvel és jelszóval.
Semmi nem változott, ugyanúgy szakadozik a net, és szar az egész.

2 gépen is használom, csak kábellel vannak összekötve a routerrel és mind a négy portot kipróbáltam, tehát az sem lehet, hogy csak olyan portot próbáltam eddig, ami véletlenül hibás lehetne...

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#15003) Cucuska2 válasza vargalex (#15001) üzenetére


Cucuska2
őstag

Az első módszer működött, kicsit átalakítva:

chown -R nobody /mnt/hdd

Nagyon köszönöm. :R

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#15004) Conv válasza vargalex (#14994) üzenetére


Conv
csendes tag

Tosee és Vargalex,

köszönöm a gyors segítséget, most már rendben elérhető a router.

(#15005) #95590400 válasza #95590400 (#14999) üzenetére


#95590400
törölt tag

hát, az önszopatás ezen formáját asszem nem vállalom fel tovább...

(#15006) snpetit


snpetit
aktív tag

Sziasztok!

Valakinek van még gondja Dyndns-sel?
OpenWRT (Vargaalex verziója is) nem észleli, ha újracsatlakozik a modem és IP változik. Reboot router után befrissít.
DD-WRT a márciusi verzió még befrissít, de az utána levők megállnak ott, hogy IP cím megváltozott frissítés szükséges.

Más... valahol van leírás hogy kell belőni OpenVPN-t DD-re vagy Open-re, cert+key generálásokkal együtt?

(#15007) Intruder2k5 válasza snpetit (#15006) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Na várjunk csak egy kicsit, ez a mondat nem teljesen kerek számomra...

"nem észleli, ha újracsatlakozik a modem és IP változik"

Nem tudom, hogy ezt pontosan, hogy kell érteni, de a külső IP címet nálam a router veszi fel, és nem a modem. Ergo nem tudja nem észrevenni a cserét!

[ Szerkesztve ]

(#15008) snpetit válasza Intruder2k5 (#15007) üzenetére


snpetit
aktív tag

Szia!

T-Home ADSL, a router tárcsáz be Wan porton.

(#15009) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Számomra nagyon megbízhatatlannak tűnt a saját magam konfigurált OpenWRT. :(

Most nyomtam egy rebootot, ha ez még párszor megismétlődik, törlöm az egészet.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#15010) Coolmat válasza Maksifül (#15002) üzenetére


Coolmat
őstag

Végső javaslatom: vidd vissza a routert és cseréltesd ki. Természetesen úgy vidd vissza, hogy visszaflasheled a gyári fw-t, dd-wrt fórumon találsz hozzá fájlt.

(#15011) Intruder2k5 válasza Coolmat (#15010) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

IDE is feltettem gyári firmware-t, ha valakinek szüksége van rá...

[ Szerkesztve ]

(#15012) limre2


limre2
csendes tag

Udv,
Digi LAN PPPOE típusú netre nem bírok felcsatlakozni a 1043-as router, Openwrt-s firmware-rel.Net biztosan jó,simán a laptop felcsatlakozik. 1.5 napja küzdök,és nem találok megoldást.Mit kell beállítanom? (korábban nem PPPOE típusú netkapcsolatom volt ,semmi gond nem volt a routerrel).
Network\Interfaces\wan részt állítottam:

Protocol: PPPOE (ppp-mod-pppoe -ot feltelepítettem)
Bridge interface nincs pipálva,
Interface: Eth0
zone: wan
username, psw megadva,
replace default route nincs pipálva,
use per dns nincs pipálva
Enable IPv6 on PPP link nincs pipálva

A log ezt írja:
Timeout waiting for PADO packets
Unable to complete PPPoE Discovery

(#15013) Badb0y válasza Intruder2k5 (#15011) üzenetére


Badb0y
addikt

Gondolom wifin ezzel sem lehet 300M-esen csatlakozni? Tehát maradunk az openwrt-nél :)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#15014) jeriko2


jeriko2
tag

Sziasztok!

Beleütköztem egy problémába. Egyik napról a másikra nem működik az ftp (kívülről). Hiába indítom újra akár az ftp-t, akár a routert, bekéri a jelszót, majd 500: illegal port command-al leáll. Ahogy nézem, az ls parancs nem akar működni, mert a csatlakozás a visszajelzés szerint rendben megtörténik. A config-on nem változtattam semmit, illetve mióta nem sikerült működésre bírni, pár dologgal kísérleteztem.

Tudtok valami tanácsot adni?

(#15015) vargalex válasza jeriko2 (#15014) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem tettél elé másik routert? Mi most a tűzfal, illetve a vsftpd config-od?

Alex

(#15016) dash17291 válasza Maksifül (#14992) üzenetére


dash17291
tag

Próbáld meg ezt beírni parancssorba:

iptables -t mangle -A POSTROUTING -p tcp --tcp-flags SYN,RST SYN -o eth0 -j TCPMSS --clamp-mss-to-pmtu

[ Szerkesztve ]

(#15017) dash17291


dash17291
tag

Kedves Vargalex!

A te firmwared "tudja" a lenti dolgot? Az időablakhoz a boot wait-et kell beállítani? Ez azt jelentené hogy elkerülhető lenne a soros portos recovery? (Ha a bootloader még életben van.)

http://wiki.openwrt.org/doc/howto/generic.flashing.tftp

"Although you can install the firmware through more traditional means (via webpage), there are reasons to install via TFTP. This is NOT a requirement, simply a damned good idea if you use self compiled firmware images; if anything goes wrong you can just TFTP the old firmware back."

http://wiki.openwrt.org/doc/howto/generic.debrick

vs.

As for the proper ways to recover a "bricked" router
boot_wait

The single best thing you can do is have boot_wait set, meaning that all you have to do is TFTP a new firmware. At one time the reflashing instructions included a an exploit for the Linksys firmware that set the boot_wait variable; as time progressed and Linksys eventually fixed the bug (after several failed attempts) we found that people were flashing to other firmwares for the sole purpose of setting boot_wait so they could reflash to OpenWrt. We figured this was somewhat pointless and altered the instructions to indicate that you could safely reflash to OpenWrt without setting boot_wait.

Kérlek magyarázd el ezt néhány sorban!

[ Szerkesztve ]

(#15018) dash17291


dash17291
tag

ÁÁÁÁÁÁÁáá

toxin.lapunk.hu hová tűnt?

Van valakinek mentése róla?

[ Szerkesztve ]

(#15019) vargalex válasza dash17291 (#15017) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A firmware még csak-csak tudná, de az 1043ND bootloader-ében nincs tftp server.

Alex

(#15020) jeriko2 válasza vargalex (#15015) üzenetére


jeriko2
tag

Szia!

Nincs se másik router, a tűzfal configja meg áprilisi, azóta változatlan, és ftp-ztem sokat azóta.
A routernek volt valami 70 nap uptime-ja, aztán kb. egy hete elment a net (routerről), és csak újraindítás után volt hajlandó rendesen működni (ssh-zni be tudtam rá wi-fin is, wan irányból nem volt semmi). Lehetséges, hogy azóta nem megy az ftp sem. A QoS illetve a vsftp configja változott csak az utóbbi másfél hónapban. Hm. Megpróbálom kikapcsolt QoS-el...

És megy! Na, visszakapcsolom. Nem megy. Ennek utána nézek.

(#15021) Intruder2k5 válasza Badb0y (#15013) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem tudom, csak azért tettem fel, mert ugye a leírás, ami a konzolos flashelésről szól, nem tartalmaz kicsomagolást, márpedig a gyári firmware zip-ben van fent a TP-LINK szerverén, és volt már olyan, aki simán flashelte úgy ahogy volt, tömörítve!

(#15022) Intruder2k5 válasza dash17291 (#15018) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#15023) Keresztapper válasza snpetit (#15006) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Van. Újabban nekem is hasonló gondjaim akadtak... Egyelőre nem volt időm foglalkozni vele.

http://palscoffeetech.com/

(#15024) bba válasza snpetit (#15006) üzenetére


bba
tag

Hali!

Most, hogy mondod nekem is a DD-WRT (06/14-ei) alatt nem frissíti a DynDNS címet, látható, hogy írja a logba, hogy változott a cím, de több logot nem ír, be pedig régebben vagy 10 sorban benne volt, hogy elküldi változásokat és, hogy sikeresen updatelt....

''Semmi sem állandó, csak a változás örök.''

(#15025) vargalex válasza Keresztapper (#15023) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Közben én is megnéztem (DHCP kapcsolatnál) és a hálózati szakadást nem detektálja (gondolom ez van PPPoE esetén is), azaz nincs ifdown, illetve ifup. Most sürgős melóm van, de valamikor a hét második felében ránézek.

Alex

(#15026) Intruder2k5 válasza snpetit (#15008) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Épp ez az, hogy mivel a router tárcsáz be, így az IP címet is a router WAN portja veszi fel, tehát nem tudja nem észrevenni az IP cserét...Amennyiben olyan modemed van, amit át lehet állítani router módba, akkor a PPPoE hitelesítést nem a router kezeli, és ez esetben a routernek már csak egy belső IP címe lesz, amit a modem DHCP szerverétől kap. Na ebben az üzemmódban előfordulhat, hogy a router nem veszi észre az IP cím változását. Ez viszont a ritkább eset, mert a szolgáltatók által osztogatott buta modemek ilyenre nem képesek. Ráadásul szerintem egy csomó kényelmetlenséget is okoz, hogy nem a router veszi fel a WAN IP címet...

Alex
De szerintem ez inkább csak DHCP kapcsolat mellett lehet érvényes, mert a PPPoE (legalábbis nekem az Invitel ADSL) eldobja a kapcsolatot, mikor megszakítom a madzagot. És ha ezt azonnal nem is veszi észre, a következő klikkelésnél (vagy egyéb kimenő kérésnél) azonnal beírja a log-ba, hogy "WAN Down"

[ Szerkesztve ]

(#15027) vargalex válasza Intruder2k5 (#15026) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha a modem tárcsáz, akkor is a WAN IP címet kapja a router (legalábbis halvány emlékeim szerint).

Alex

(#15028) Intruder2k5 válasza vargalex (#15027) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem meg ez esetben a modem DHCP-n oszt IP-t a routernek, ami természetesen már egy belső IP cím lesz. A WAN IP címet a router csak Bridge módban kapja meg.

De majd valaki, akinek jelenleg is erre képes modeme van, megmondja a tutit. :)

Én most egy DSL-360R T1-et használok a dchard féle fw-vel, amiben csak bridge mód van. Bár van egy eredeti állapotú T1-esem is, meg egy hüvely (Huawei) is, ha más nem, majd kipróbálom, azt hiszem, hogy valamelyikben mintha láttam volna ilyen mód váltási lehetőséget.

(#15029) dash17291 válasza Intruder2k5 (#15022) üzenetére


dash17291
tag

Hátööö,

igazából az egészet úgy en bloc, voltak ott nagyon jó szkriptecskék.

Azért köszi ezt az egy oldalt is! :R

[ Szerkesztve ]

(#15030) vargalex válasza Intruder2k5 (#15028) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha Huawei SmartAX MT800u-T-d van, akkor az elvileg tudja. Kíváncsi vagyok az eredményre, mert így belegondolva ilyenkor routerként funkcionál az eszköz.

Alex

(#15031) Intruder2k5 válasza vargalex (#15030) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, konkrétan egy 1 portos router... :)

Majd este megpróbálom otthon.

(#15032) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Nos, kész, ennyi, nem megy a router.

Hosszú történet fog következni:

Megvettem a routert, pár napig gyári FW-rel használtam, utána vinyómat átalakítottan ext3-ra, és elkezdtem OpenWRT-t tenni rá. Sikeresen beállítottam, de már az első nap megfigyeltem, ha hosszabb (5-10 perc) ideig terhelem folyamatosan a routert, eldobja a kapcsolatot, de úgy, hogy a routert sem tudom elérni. Pár percre rá visszatér. A log a DHCP-ről mesél folyamatosan, amit azért nem értek, mert gyárilag olyan kevés lehetőség van, hogy azt nem lehet elrontani. Aztán elkezdett megint szíakadozni a kapcsolat: 3 másodpercig volt net, három másodpercig nem. (Mármint nem net, kapcsolat a routerral.)
Bementem Luciba, mondtam neki, hogy akkor restore factory defaults.
Visszaállt, hosszú órákig szenvedtem a Sambaval, beállítottam ugyanúgy ahogy előzőleg. Itt is 12-16 óra után elkezdett szakadozni. Már úgy állt, hogy 5 percig nincs kapcsolat a routerral, 10 másodpercig van.
Akkor fogtam magamat, letöltöttem a legfrissebb vargalexes buildet, feltelepítettem. Semmi nehézséget nem okozott, md5-öt leellenőriztem, stimmelt, beírtam a megfelelő parancsot.
Feltelepült, kiírta hogy reboot, vártam rá ~10 másodpercet és bezártam a PUTTY-t.
Felmegyek a webes felületre, kiírta hogy vargalex build (meg hasonlók), bejelentkeztem, erre az oldal csúnyán szétesve.
Megkerestem hol kell beállítani a netet, beállítotam PPPoE-t, beírtam a user/pw párost.
Reboot, mivel nem volt net.
Következő indulásra semmi.
Ilyen már volt egyszer, így megadtam a Windowsnál a maszkot, ip-t, átjárót. Nyomom a qss-t, kcsit gyorsabban villog. Megnyugszom.
Indítom a PUTTY-t, telnet 192.168.1.1, és láss csodát, SEMMI.
Webes felületet is megnézem, SEMMI.
Pingelem a routert, 1 ms a ping amég gyorsabban villog. Utána semmi.

Hol, mit, és hogy kúrtam el?! :W

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#15033) vargalex válasza Cucuska2 (#15032) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A Luci szétcsúszása a böngésző cache miatt van.
Failsafe módban a SYS led nem kicsit villog gyorsabban, úgyhogy próbálkozz még vele!
Egyébként valószínűleg a LAN oldalt sikerült PPPoE-ra állítanod.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15034) Cucuska2 válasza vargalex (#15033) üzenetére


Cucuska2
őstag

Igen, először a WAN-t állítottam be, és mivel az nem működött, utána a LAN-t. :B :W

Több helyen is próbáltam az IP-t, maszkot, átjárót állítani, de nem vagyok benne biztos.
Windowsnál úgy kell, hogy megnyitom a 'kapcsolatot' amire rá van dugva a kábel, jobb gomb, tulajdonságok, 'TCP/IP Protokoll négyes verziója (IPv4)', tulajdonságok, és ott a három mezőbe kell beírni?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#15035) vargalex válasza Cucuska2 (#15034) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Igen, úgy kell beállítani. Az IP-t tedd pl. 192.168.1.2-re a mask 255.255.255.0, átjáró nem kell. De csak akkor fogsz tudni telnetezni, ha failsafe módban (veszettül villog a sys led) van a router.

Alex

(#15036) Cucuska2 válasza vargalex (#15035) üzenetére


Cucuska2
őstag

Akkor ott failsafe módot néztem be.
Azt pontosan hogy is kell?
Bedugom az áramba (természetesen csak 1 kábel van beledugba, aminek a másik fele a gépbe megy), felvillan az első led, nyomom két másodpercig az elején a baloldalán lévő gombot (ami mellé QSS van írva)? Az a baj, hogy nem tudom mennyire villog alapból, sosem néztem. De ez nem veszettül villogás amit így csinál.
Bocs, hogy ilyen hülyén fogalmazok, mert lehet hogy valami nagyon egyértelműt nézek be. :R

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#15037) vargalex válasza Cucuska2 (#15036) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi4

A QSS gombot sűrűn nyomogasd (ne folyamatosan nyomd) a led felvillanásától egészen addig, míg gyorsan nem villog a SYS led.

Alex

(#15038) Cucuska2 válasza vargalex (#15037) üzenetére


Cucuska2
őstag

Heuréka!

Jövök neked egy csokival, ha minden működik. :R
A szakadozásos dologra nem tudsz valamit mondani?

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#15039) vargalex válasza Cucuska2 (#15038) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mivel terheled a routert mikor újraindul? LAN-on, vagy WiFi-n próbálsz hozzáférni? Nézd meg ilyenkor ssh-n (biztos eltart egy darabig, amíg csatlakozik) és nézz egy top parancsot. Annak a kimenete lehet érdekes.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15040) Cucuska2 válasza vargalex (#15039) üzenetére


Cucuska2
őstag

Most még nem sikerült ezt a hibát produkálnom. Amúgy jól működik. :R

Amúgy a te-féle FW-ben hol lehet sávszélességet korlátozni MAC cím alapján? Mert a QoS-nél csak az összes kliensre vonatkozó, és prioritás állítás van.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#15041) Intruder2k5 válasza vargalex (#15030) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na, elővettem a dobozból, és mint kiderült, nekem Huawei SmartAX MT880i modemem van, de ez is tudja a Router, és a Bridge módot is...

Megpróbáltam, és a várakozásoknak megfelelően, Router módban a modem veszi fel a külső IP-t, és az arra kötött router (vagy PC), már a modem DHCP szerverétől kap egy 192.168.1.x címet. Tehát egy sima switch-el akár tovább is osztható az ADSL.

Ha már összeraktam, akkor viszont lepróbáltam a kábelkihúzást is. Ha router módban, élő internetkapcsolat esetén kihúztam a telefonkábelt a modemből, azt a router nem veszi észre. Ez logikus is, mivel az ő szemszögéből a kapcsolat nem szakadt meg.

Ha Bridge módban, amikor a routerben van konfigurálva a PPPoE kapcsolat, kihúzom a telefonkábelt a modemból, akkor azonnal szintén nem veszi észre a szakadást a router, de amint valami kimenőforgalom lenne rajta, azonnal reconnectelni akar. A reconnect akkor is megtörténik, ha a telefonkábelt visszadugom mielőtt bármire is kattintok.

Tehát nálam semmilyen körülmények között "nem éli túl" a PPPoE kapcsolat a telefonkábel kihúzását, csak annyi a különbség, hogy ha a modem tárcsáz, akkor ezt a szakadást a router már nem érzékeli.

[ Szerkesztve ]

(#15042) arty válasza Intruder2k5 (#14960) üzenetére


arty
veterán

köszi, pont ilyenre gondoltam !! így már nem paráznék, ha működne.... :)

... mert sajnos miután végiglőttem a guide-t (puttygen-el kulcsgen, fájlt felftp-ztem, másolás authorized_keys-be, chmoddal jogok csekkolása, stb) sshzás után "server refused our key" és irhatom be a pw-t :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#15043) vargalex válasza arty (#15042) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A public key-t Luci-ban is berakhatod.

Alex

(#15044) vargalex válasza Intruder2k5 (#15041) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az érdekes igazából az lenne, hogy a modem-router közti szakadást észreveszi-e. Ha jól emlékszem, a régi verzió rögtön detektálta az interface down-t, viszont a mostani trunk ezt nem teszi (legalábbis DHCP esetén). Tehát, ha kihúzom a WAN portból a kábelt, majd egy idő után vissza, olyan, mintha nem is történt volna semmi. Nem kér sem IP-t, log-ban sem látszik semmi. Szóval, valamikor majd ránézek, hogy mitől lehet ez.

Alex

(#15045) Intruder2k5 válasza vargalex (#15044) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hú, hát ennyire "trunk specifikus" dolgokat én úgysem tudok nézni, hiszen tudod, hogy nem is OpenWrt-t használok... Ráadásul már szét is szedtem a "tesztrendszert", mert állandó jelleggel a moddolt D-LINK modemet használom, a Huawei-t nem szeretem. És mindennek a tetejébe a WL-500W-vel próbálgattam, az RT-N16-ot nem akartam emiatt elkonfigolni. :)

De különben mi jelentősége van a modem és a router közti szakadásnak?

Ott már helyi címes DHCP kapcsolat van, ami ha meg is szakad, és újra felépül, úgysem járhat dyndns frissítéssel, mivel az a 192.168.x.x cím oda úgysem jó. Ez esetben vagy a modem kell, hogy kezelje a dyndns-t (ha van ilyen funkció benne), vagy pedig a routeren adott időközönként lefuttatott, külső IP cím ellenőrző script. Na de a külső IP cím viszont ettől a szakadástól nem változik meg, mivel a modem és a szolgáltató közti kapcsolat ettől még életben marad.

(#15046) arty válasza vargalex (#15043) üzenetére


arty
veterán

jah, megnéztem, ott látszott is, amit az authorized_keys-be bemásoltam

próbáltam, hogy csak a kulcsot irtam oda be, a ---- BEGIN SSH2 PUBLIC KEY ---- és END-et nem, de akkor se lett jó (reboot volt közben mindig!)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#15047) Keresztapper válasza vargalex (#15025) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Dolgozz csak! :) Számomra eléggé megmagyarázhatatlan, mert én még egy régebbi trunk verzióju fw-t használok és eddig szépen updatelt a dyndns, de kb 2 hónapja meghalt a routerre kötött HDD, ami csak a múlt héten volt időm cserélni (pedig hegyekben állnak otthon a HDD-k) és ekkor vettem észre, hogy a ddns címen nem érem el az FTP-t.

Manuálisan updateltem a dyndns.org-on, az óta meg nem foglalkoztam vele.

http://palscoffeetech.com/

(#15048) arty válasza arty (#15046) üzenetére


arty
veterán

asszem megvan a probléma: puttygen nem jo formátumot generál, modositom, meglátjuk

szerk: és nem :(

puttygen pubikus kucsfájl-a:

---- BEGIN SSH2 PUBLIC KEY ----
Comment: "rsa-key-20110809"
XXXXB3NzaC1yc2EAAAABJQAAAIEApCqwB36S/ut0KHSXnMGvZmnT8+d4qRZJb8Hs
CwZzMhpY5weYY6XnaNDCZYlbBJI64i/BinJwQV7S2B1reJanmeqmOPcbti8NBd1o
l1eAs8KxBYTgUnpYhshXS54zMPbor3j72SYA2aIqPjv5CIpTFthNltMgqHwmokhi
DsdRsO8=
---- END SSH2 PUBLIC KEY ----

átalakitottam és bemásoltam luciba:
ssh-rsa XXXXB3NzaC1yc2EAAAABJQAAAIEApCqwB36S/ut0KHSXnMGvZmnT8+d4qRZJb8Hs
CwZzMhpY5weYY6XnaNDCZYlbBJI64i/BinJwQV7S2B1reJanmeqmOPcbti8NBd1o
l1eAs8KxBYTgUnpYhshXS54zMPbor3j72SYA2aIqPjv5CIpTFthNltMgqHwmokhi
DsdRsO8= rsa-key-20110809

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#15049) vargalex válasza arty (#15046) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A leírással ellentétben a public key-t ne mentsd le, hanem másold ki a puttygen ablakból. Azt beillesztheted akár a file-ba, akár a Luci-ba. A mentett formátum nem jó neked.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15050) vargalex válasza Intruder2k5 (#15045) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Annyi gond van a modem és a router közti szakadásnak (legalábbis DHCP kapcsolat esetén), hogy a router nem kér újra IP címet, így azt gondolja, hogy a régi még megfelelő neki. Most itt nem ADSL-ről beszélek, ahol a modemet állítod PPPoE kapcsolatra és bekapcsolod a DHCP szervert, hanem pl. kábelnetről, ahol DHCP kapcsolatot kell felépítened. De ugye ezt úgy is megnézheted, hogy az RT-N16 egyik LAN portjára rakod a WL-500W WAN portját, majd megszakítod a kapcsolatot. Elvileg észre kell, hogy vegye a WL-500W, de az új trunk (legalábbis 1043ND esetén) ezt nem teszi. Gondolom PPPoE esetén sem veszi észre az interface down-t (vagyis igazából nem interface down-ról beszélünk, mert az él továbbra is, csak hálózati kapcsolat szakadásról).

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.