Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) bajnokpityu válasza siddis (#55000) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ntfs

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#55002) siddis válasza bajnokpityu (#55001) üzenetére


siddis
őstag

..és hol van ez az Asus RT-N18U USB3-as portjától.?
Ez ennyit tud, valamivel többet, ha custom firmware van rajta Linux fájlrendszerrel..

-- Aux armes, citoyens --

(#55003) bajnokpityu válasza siddis (#55002) üzenetére


bajnokpityu
félisten

akkor ez teljesen normális?
ok,köszi.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#55004) siddis válasza bajnokpityu (#55003) üzenetére


siddis
őstag

Háttt, kis pénz. kis foci...

-- Aux armes, citoyens --

(#55005) bajnokpityu válasza siddis (#55004) üzenetére


bajnokpityu
félisten

pillanatokra eszembe jutott, h nem is tudja az itthoni kábelem a gigabitet. (ma érkezett a kicsike, előtte 100Mbites routerem volt)
De ha rajta átengedek az USBvel párhuzamosan egy másik másolást (arról a gépről csak 100Mbit jöhet), akkor máris 2x12.3Mb/sec, ami meg már nem férne bele 100Mbitbe.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#55006) Intruder2k5 válasza bajnokpityu (#55005) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha be van kötve mind a 4 érpár, akkor rövidebb szakaszon (néhány méteren belül) szinte bármilyen kábelen átmegy a Gbit/sec!

(#55007) yOLORO


yOLORO
csendes tag

Sziasztok!

Nem ma kezdtem a szakmát, de ma egy nagyon furcsa dologgal találkoztam.
Röviden: Adott egy 1043ND kb. 6 éves a legfrissebb gyári fw. -vel.
Nem tudom, hogy ez a hiba mióta áll fenn, de kb. 1 éve biztonsági kamera DDNS keresztüli elérhetősége óta jelentkezik biztosan.
A jelenség: a belső hálón minden rendbe. Gépek, nyomtatók(lan -n), usb -n lévő pendrive media server -ként elérhető. Sebesség is az eszközök között tökéletes.
Nincs minden nap a bizt. kamera "kintről" (a netről telefonról) nézve, de kb. 5-6 nap után 1x csak nem csatlakozik a telefon...
(még ilyenkor is elérhető belső hálóról a bizt. kamera)
Ilyenkor már a router admin felülete sem érhető el. De hangsúlyozom csak ez a két funkció nem működik, tehát ilyenkor is minden gépen hibátlanul megy a net, torrent, wifin a szokásos "okos" kütyük, tv, NAS.

A hiba úgy javul meg hogy áramtalanítani kell a router -t és újraindulás után elérhetővé válik az admin felület és "távolról" a biztonsági kamera is.

Elég megfoghatatlan hiba számomra :W

Válaszokat előre is köszönöm.

ÜDV

(#55008) Intruder2k5 válasza yOLORO (#55007) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bár a biztonsági kamera nyilván ritkább eset, de az admin felület elérhetetlenné válása ismert TP-LINK betegség, sokszor esett itt már szó róla, ahogy arról is, hogy egy idő után "elfelejti" a beállított port forwardokat is! Bár lehet utóbbit másik (WDR3600, WDR4300, stb...) TP-LINK topikban olvastam, erre már nem emlékszem biztosan, de gondolom mindegyiknél hasonló a helyzet!

A firmware csere (nem gyárira) erre is megoldást jelent!

(#55009) siddis válasza yOLORO (#55007) üzenetére


siddis
őstag

Hat éves tápegység.?

-- Aux armes, citoyens --

(#55010) Dealer20 válasza Headless (#54998) üzenetére


Dealer20
tag

Nem meg, most fogok majd belekezdeni a szükséges dolgokat Letoltottem illetve atanulmanyoztam a leírást. Ha radugok egy mar formázott pendrivot adattal, vagy pedig vinyot akkor tudom csatolni formázás nélkül? Illetve. A torrent része mennyire jó? Egy 100 as nettel mekkora sebesség amit tud?

(#55011) siddis válasza Dealer20 (#55010) üzenetére


siddis
őstag

Tudod mount-olni, bár az ext-fájlrendszer jobban megy mint az ntfs vagy a fat32.. Úgy hogy a helyedben lementeném valahová a tartalmát, megformáznám a saját felületével majd visszamásolnám rá a cuccot, akár már samba-n..
A torrent-nél nem a sebesség a "probléma" hanem a le- és feltöltési szálak száma, de ezt majd belövod magadnak idővel, ha már megy minden (észre fogod venni ha sok).. Vagy olvass vissza torrent-ügyben.. Egy átlag NAS-től azért gyengébb..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#55012) Dealer20


Dealer20
tag

Fent van a firmware minden szuperul működik :D
Kivéve az nem akar összejönni ,ha újraindítom a routert a mini dlna megy de viszont nem látja a fájlokat,
kínlódnom kell vele mire összejön,valami megoldás ?

(#55013) suste válasza Dealer20 (#55012) üzenetére


suste
veterán

És milyen háttértárat csatoltál fel és hogyan?

Lehet hogy az ntfs csatolás késöbb történik, mint a minidlna start?
Vagy nem jó helyre van irányítva az adatbázis?

(#55014) siddis válasza suste (#55013) üzenetére


siddis
őstag

..vagy olyan sok a cucc, hogy sok időbe telik amíg indexel.

-- Aux armes, citoyens --

(#55015) suste válasza siddis (#55014) üzenetére


suste
veterán

ha már egyszer látta a fájlokat (vagyis indexelt), akkor egy sima restart után nincsen újra indexelés,szóval ezt kizárhatjuk (én úgy értelmeztem a beírását, hogy rendben volt a minidlna is, csak a restart után nem jó)
ha nem piszkálta a minidlna beállításikban az adatbázis helyet, és "/mnt" -be csatolta az NTFS háttértárat, akkor valszeg az lesz, hogy hamarabb elindul a minidlna, és csak késöbb végzi el az "rc.local" -os mount-ot, így még nem láthatja az adatbázist
legegyszerűbb kipróbálni, ha újraindulás után nyom egy minidlna restartot (vagyis ez az új minidlna lehet hogy csak a killall + start -tal fog újraindulni), és ha utána látja a fájlokat, akkor tuti ez lesz a hiba

[ Szerkesztve ]

(#55016) Headless válasza suste (#55015) üzenetére


Headless
őstag

Nekem is ez volt a gondom, ntfs csatolással, úgyhogy ezt kompenzálva letiltottam a minidlna automatikus indulását helyette az indítoscriptbe beírtam az ntfs csatolás után egy kis késleltetéssel.

ntfs-3g -o rw,noatime /dev/sdXN /mnt/HDD1
sleep 5
/etc/init.d/minidlna start
exit 0

X és N értéket a te merevlemezed szerint kell megadni ha nincs más csatolva és particionálva a vinyó akkor sda1

UI, de már folyamat alatt vana vinyó ext4-re való formázása.. sebesség nem az igazi ntfs-en...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#55017) suste válasza Headless (#55016) üzenetére


suste
veterán

igen, én is ezt ajánlottam volna, ha tényleg ez a baja
de jó hogy mondod, mert akkor beteszek a 8081-es formázó/csatoló -ba az NTFS csatoláshoz egy "killall minidlna + minidlna start" részt az "rc.local" -ba, és akkor ezzel sem lesz gond legközelebb

(#55018) Maximusz


Maximusz
aktív tag

Sziasztok!

Szakadozik az internet kapcsolatom TPLink1043 v1+vargalex féle openwrt. A szakadozás teljesen véletlenszerű, van amikor 11 órát megy egyfolytában, de van amikor 11-szer szakad 3 órán belül. Az internetszolgáltatóm hozott egy microtik routerboard-ot, és bekötötte az openwrt és a modem közé, hogy megnézzük, hol a hiba. Viszont most azzal a problémával állok szembe, hogy nem tudom az openwrt-n logolni, hogy mi a publikus címem. Tudnátok segíteni, hogyan tudnám mégis kinyerni (és az ipdns.hu-s ddns szolgáltatásomat használni)?

köszi előre is!

maximusz

(#55019) Dealer20 válasza Headless (#55016) üzenetére


Dealer20
tag

Ez az inditóscriptem : cseréljem le ?
de egy kicsit sok a csatolás nem ?

# Put your custom commands here that should be executed once
# the system init finished. By default this file does nothing.

ntfs-3g /dev/sda1 /mnt -o rw,sync
ntfs-3g /dev/sda1 /mnt -o rw,sync
ntfs-3g /dev/sda1 /mnt -o rw,sync
ntfs-3g /dev/sda1 /mnt%2Fhdd -o rw,sync
ntfs-3g /dev/sda1 /mnt -o rw,sync
ntfs-3g /dev/sda1 /mnt -o rw,sync
ntfs-3g /dev/sda1 /mnt -o rw,sync
ntfs-3g /dev/sda1 /mnt -o rw,sync
ntfs-3g /dev/sda1 /mnt -o rw,sync
ntfs-3g /dev/sda1 /mnt -o rw,sync
exit 0

(#55020) Headless válasza Dealer20 (#55019) üzenetére


Headless
őstag

Cseréld le nyugodtan arra amit írtam, suste azért írt annyit mert hogy nem pörögne fel a vinyó, ha ez jelentkezne nálad is, akkor írj be a csatolás elé is egy késleltetést
Nekem van ott is egy késleltetés mert 3,5-es WD green-nek idő kell míg felpörög.
De akkor ugyanitt a minidlna indítását tiltsd le. az engedélyezvére kattints rá és mentsd el azzal leitoltod az automatikus indítását, vagy amit írt suste is, hogy killall, de minek elindítani automatikusan, hogy utána leállítsd :D

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#55021) siddis válasza Maximusz (#55018) üzenetére


siddis
őstag

Rámész és látod felül a keretben..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#55022) Headless válasza Maximusz (#55018) üzenetére


Headless
őstag

Nem tudom, hogy abba a régi firmware-ben hogy van, de az újabbakban (pl suste) van olyan opció a DDNS szervernél hogy az ip cím forrása -> URL és akkor az alapján ellenőrzi az IP címedet egy megfelelő URL http://checkip.dyndns.com/

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#55023) suste válasza Dealer20 (#55019) üzenetére


suste
veterán

azért van ez a sok sor, mert ennyiszer próbálkoztál a 8081-en az ntfs csatolással:)

1: töröld az összes csatoló sort
2: töltsd le a mai frissítést: [link]
és tedd is fel
3: menj a 8081-re, és most egyszer csináld meg az NTFS csatolást
utána nézd meg a csatolási pontoknál,hogy tényleg felcsatolta-e, és nézd meg a rendszerindításnál mi van az "rc.local" -ban
valami ilyesminek kéne lennie:

ntfs-3g /dev/sdXN /mnt -o rw,sync
killall minidlna
sleep 5
/etc/init.d/minidlna start

Már a mount cél mappát is megcsinálja magának, ha még nem létezik, szóval most már működnie kell hibátlanul.
Csak az a baj vele, hogy ahéányszor próbálkozik az ember a csatolással, annyiszor beleírja az rc.local -ba.
De elvileg most már nincsen ok a többszöri próbálkozásra......

(#55024) Dealer20 válasza suste (#55023) üzenetére


Dealer20
tag

Már úgy is működött,hogy beirtam ezt a scriptbe:

ntfs-3g /dev/sda1 /mnt -o rw,sync
sleep 5
/etc/init.d/minidlna start
exit 0

De amit írtál megcsináltam: így is megy :)
kivettem az automatikus indítást a miniDLNA-nal illetve a killall sort.
de így is látja a tartalmakat.
Mi volt a probléma ?
hamarabb indult el a minidlna mint a csatolás ?

(#55025) suste válasza Dealer20 (#55024) üzenetére


suste
veterán

igen, valszeg az rc-local-ba tett parancsokat az indulás utolsó lépéseként csinálja meg....

jó hogy ez is kiderült most.....nemsokára buildelni akarom a 0.4-et....
most már tényleg minden rendesen működik, amit meg akartam csinálni (NTFS csatolás, ftp felhasználók, wifi időzítés + wps gombos ki/bekapcsolás, vnstat backup, router-switch átállítás)

(#55026) Dealer20 válasza suste (#55025) üzenetére


Dealer20
tag

picit pontosítok,
ha letiltom a minidlna -t és kitörlöm a killall sort úgy nem látja a fájlokat :)
szóval kell az automatikus indítás miután feltettem a mentésedet.
De ahogyan Headless írta ,úgy is működött a frissítés előtt utána már kellet az automatikus dln inditás.

(#55027) suste válasza Dealer20 (#55026) üzenetére


suste
veterán

én az alapbeállításban gondolkodom mindíg
vagyis ha valaki beüzemeli a minidlna-t, akkor az indulni fog újraindulásnál automatikusan
tehát ilyenkor kell a reboot után a killall, és majd utána a restart, és akkor nem kell hozzányúlnia késöbb...

(#55028) Maximusz válasza siddis (#55021) üzenetére


Maximusz
aktív tag

de itt csak az utolsót írja ki, hova kell mennem, hogy az elmúlt 30 napra az összes megszerzett ip-met mutassa?

(#55029) suste válasza Maximusz (#55028) üzenetére


suste
veterán

nem értem miért kell az előzőek, de ez csak megnézi az aktuális IP-det, és ezt küldi az ipdns.hu-nak, ugyan úgy mintha a WAN-ról nézné az aktuálisat, csak most neked a WAN cím az ugye nem jó....
tehát csak az ip cím forrását kell átállítani a routerben a DDNS felületen!

[ Szerkesztve ]

(#55030) siddis válasza Maximusz (#55028) üzenetére


siddis
őstag

..ezt max a szolgáltatód fogja tudni megmondani.

-- Aux armes, citoyens --

(#55031) krealon válasza Gyurka6 (#54996) üzenetére


krealon
veterán

"Megoldás lehet a usa szabványú eszköz beszerzése, ez dupla teljesítményt jelenthet a 2,4-es sávban, illetve MikroTik egyes eszközei közel 1w-os teljesítménnyel."

Jo lenne, ha torvenyserto es egszsegkarosito cselekedetkere nem biztatnal senkit.
Koszonom!

A megoldas lefedettsegi problemak eseten:
- a router athelyezese / antennak allitasa
- tobb helyen, kisebb teljesitmenyu, lehetoleg kabelen felfuzott AccessPoint (vagy AP / SWITCH modban futo wireless router) hasznalta. Ha a kabelezes nem megoldhato, akkor Repeater / Range Extender segitsegevel savszelesseg felezodes mellet novelheto a hatotav.

(#55032) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Wdr 4300, vargalex v1.1.7 r35342 FW-n hogy tudok egyszerűen portot megnyitni? :)

Köszi.

Máté

yo

(#55033) cimp válasza krealon (#55031) üzenetére


cimp
senior tag

A szabvány nem törvény. Magyarországon szabvány az autókban a baloldali kormánykerék, de nem törvénytelen jobb-kormányos autót vezetni. Az egészségkárosító hatásról sem hallottam még az 1w körüli adók esetében. Persze biztos volt már aki megbetegedett ilyen mellett de biztos vagyok benne, hogy diófa mellett is betegedtek már meg, mégsem állítja róla senki, hogy egészségkárosító.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#55034) suste válasza kenny123 (#55032) üzenetére


suste
veterán

ha LAN-on lévő gép felé akarod, akkor a legegyszerűbb ha elmész a portovábbításhoz, és felveszel egy továbbítást:)
külső port -> belső IP : port (1234 -> 192.168.1.100:1234)

(#55035) kenny123 válasza suste (#55034) üzenetére


kenny123
addikt

És a porttovábbítást hol találom Luci alatt? :DDD Már multkor sem szúrta ki a szemem.

yo

(#55036) siddis válasza kenny123 (#55035) üzenetére


siddis
őstag

Hálózat >> Tűzfal nálam BB-n..

-- Aux armes, citoyens --

(#55037) krealon válasza cimp (#55033) üzenetére


krealon
veterán

"A szabvány nem törvény."

Pontositok: Nem torvemy, hanem rendelet :B

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1300002.NMH
"2/2013. (I. 7.) NMHH rendelet
a polgári célra használható frekvenciasávok felhasználási szabályainak megállapításáról"

"4. melléklet a 2/2013. (I. 7.) NMHH rendelethez
Harmonizált frekvenciahasználatú rádióalkalmazások rádióberendezéseinek jegyzéke"

"2. Kis hatótávolságú eszközök (SRD-k)"

"73 2400-2483,5 MHz
Szélessávú adatátviteli rendszerek 100 mW EIRP és 100 mW/100 kHz EIRP-sűrűség alkalmazandó
frekvenciaugratásos moduláció, 10 mW/MHz EIRP-sűrűség pedig más modulációfajták alkalmazása esetén. Legalább olyan teljesítményű spektrum-hozzáférési és zavarcsökkentő technikák alkalmazandók, mint az 1999/5/EK irányelv szerint elfogadott harmonizált szabványokban leírt technikáké."

(#55038) siddis válasza krealon (#55037) üzenetére


siddis
őstag

És Mikrotik-ék nem tudnak olvasni.? Vagy csak szlovák/észt rendszámmal sugároznak.?

-- Aux armes, citoyens --

(#55039) chros


chros
őstag

Mi a legegyszerubb modja email kuldesnek Barrier Breaker (suste firmware TPLink Archer C5-on) alatt (script-bol)?
pl, nem talalom az msmtp, mini-sendmail csomagot :)

Koszi

(#55040) Intruder2k5 válasza siddis (#55038) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az, hogy valamit forgalmaznak itthon, még nem jelenti azt, hogy (jogszerűen) használható is! A rádió témánál maradva megvehetsz különféle kézi és asztali, amatőr és profi rádiókat is, használni mégis csak akkor használhatod, ha van rádióamatőr vizsgád is mellé, vagy megfelelő engedélyed a frekvencia használatára, pl. építkezéseken darukon, biztonsági szolgálatok esetén, stb... De a már említett autós példa sem rossz, attól, hogy egy kocsi tud menni 210-el, még ne jelenti azt, hogy mehetsz is vele annyival itthon, bárhol! Az említett MikroTik eszköz teljesítménye szoftveresen szabályozható, illetőleg külhonban is használható, ahol esetlegesen más a vonatkozó szabályozás! Röviden tehát nem az árusítása van szabványok közé szorítva, hanem a használata!

(#55041) siddis válasza chros (#55039) üzenetére


siddis
őstag

ssmtp.?

-- Aux armes, citoyens --

(#55042) siddis válasza Intruder2k5 (#55040) üzenetére


siddis
őstag

Okés. Mindenki 100 mW-al használja is gondolom.. :)

-- Aux armes, citoyens --

(#55043) Intruder2k5 válasza siddis (#55042) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, mint ahogy mindenki betartja a 90km/h-t is az úton! De nem értem miért kell ezt ennyire feszegetni, mindenki azt csinál amit akar, Te is, Ő is, meg én is, viszont a fórumnak is van egy szabályzata, ami tiltja a törvények és jogszabályok megszegésére való ösztönzést, és krealon csupán ezt írta le! Persze ha valakinek böki majd a csőrét az 1Watt-os WiFi, és felnyomja az illetőt az NMHH-nak, akkor azok majd elmagyarázzák ezt részletesebben is a kiküldött határozatban!

[ Szerkesztve ]

(#55044) cimp válasza krealon (#55037) üzenetére


cimp
senior tag

A rendelet hatálya részben nem szerepel a "magán személy" kifejezés!!

Így aki nem cégszerű meghirdetett szolgáltatás kereteiben használja arra ez nem érvényes.

Intruder2k5: Ha jogszabályba ütközik akkor persze! De ha nem akkor csak úgy ne nevezzünk ki valakit bűnözőnek pedig nem is az.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#55045) siddis válasza Intruder2k5 (#55043) üzenetére


siddis
őstag

o.k.

-- Aux armes, citoyens --

(#55046) rsf


rsf
senior tag

Halihó!
A dd-wrt-s fiúk végre megcsinálták a v2-es webrevert filet!
Letölteni innen lehet, de csak a fórumba bejelentkezés után: [link]
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#55047) siddis válasza rsf (#55046) üzenetére


siddis
őstag

x

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#55048) RedCat


RedCat
senior tag

Feltettem a ddwrt-t egy v2-es routerre. Eddig minden jól működik :)
Egyeteln dolgot hiányolok, nem tudom melyik fw-ben lenne benne: A thome vezetékes net és egy mobil sticket együtt tud használni, terhelés megosztásos módszerrel. Asus routerek tudnak ilyet, itt nem létezik ilyen?

(#55049) Intruder2k5 válasza cimp (#55044) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyrészt, ha már szőrszálat hasogatunk, senki nem mondta, hogy ettől bárki is bűnözővé válna, ahogy nem válik azzá egy gyorshajtástól sem! Másrészt a polgári célú használat szerintem vonatkozik a magánszemélyekre is, ahogy mindenki másra is, akik nem fegyveres erők, stb...! Harmadrészt én ezt a témát nem kívánom tovább ragozni, két okból sem...

1. Nem vagyok jogász!
2. Marhára OFF!

Tehát mindenki csinál amit akar, legalábbis felőlem aztán 100Watt-al is adhat, aztán ha bukik, majd viseli a következményeit, sőt tőlem akár itt is buzdíthat bárkit, ezt meg majd a moderátorok elrendezik!

The End!

Részemről...

[ Szerkesztve ]

(#55050) rsf válasza siddis (#55047) üzenetére


rsf
senior tag

Eszembe sem jutott, hogy kipróbáljam ezt. Komolyan vettem, hogy csak bejelentkezés után lehet letölteni.
Még jó, hogy itt voltál. :D
Akkor még egyszer: dd-wrt v2 webrevert
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.