Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) bpmcwap válasza vargalex (#16998) üzenetére


bpmcwap
senior tag

köszönöm, ezzel igy el leszek reggelig..... :)

Túrista vagyok

(#17002) Begi válasza Begi (#17000) üzenetére


Begi
senior tag

Kidebuggoltam:). A txpower nem tetszett neki, arra adta az errort.
Most úgy néz ki faja. FTP-n 10MB/s az olvasás, de néha eléggé ugrál 4-10MB között. Ez normális?

Szerk.: Ezt benéztem. 10MB/s LAN-on:). Wifi-n 6.5-7MB/s

[ Szerkesztve ]

(#17003) vargalex válasza Begi (#17002) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A WiFi-s sebesség még akár normális is lehet (soha nem próbáltam). Ugyanis, ha nálad LAN-on 10 MB/s-el megy (én a tesztjeim alkalmával ftp-n 13 MB/s kölül mértem) CPU limit miatt. Ha Wifi-n másolsz, akkor az még plusz terhelés a vasnak, tehát mindenképpen kevesebb lesz, mint vezetékesen.

Alex

(#17004) Begi válasza vargalex (#17003) üzenetére


Begi
senior tag

Értem.
Gondolom a 10MB pedig abból jön hogy ext3 a fájlrendszer.
Köszi a helpet :R

(#17005) r3dsnake válasza Begi (#17004) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

nálam még mindig sehogy sem megy 4-5mega fölé a másolás sambaval és ftp-vel sem...(gigabites lanon, ext4-ről)

esetleg hol tudnék utánajárni, hogy mi lehet a probléma?

köszi!

(#17006) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

OFF :
Ugye jól tudom hogyha a PC-t ( VGA ) HDMI kábellel összekötöm a TV-vel, nem lesz hang csak kép ???
ON :

(#17007) PistiSan válasza r3dsnake (#17005) üzenetére


PistiSan
addikt

Ha ftp-n vagy samban, felmásolsz egy nagyobb fájlt gépről a routerre akkor sem megy 4-5 mega felé a másolás?

(#17008) Begi válasza r3dsnake (#17005) üzenetére


Begi
senior tag

És mik a körülmények?
Nálam vargalex 0.92-es build + egy Hitachi 2TB-os 5400-as vinyó egy rackben, ext3-as fájlrendszerrel.

(#17009) BigBlackDog válasza Gulyopapa (#17006) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nálam HDMI-n keresztül átmegy a hang és a kép is.
[link]

(#17010) Moon_Walker


Moon_Walker
tag

Sziasztok,

nos, az első probléma amibe beleütköztem, hogy otthonról kellett volna dolgoznom
VPN-en keresztül.

Tudnátok esetleg pár tippet adni, hogy kell beállítani az openwrt-t, hogy átmenjen rajta a vpn?

Köszi

(nem kötelező megadni)

(#17011) hati válasza Moon_Walker (#17010) üzenetére


hati
addikt

Nekem átmegy rajta gond nélkül.

(#17012) Moon_Walker válasza hati (#17011) üzenetére


Moon_Walker
tag

Kellett valamit reszelni, installálni(pptp kliens) vagy install után ment rögtön?

[ Szerkesztve ]

(nem kötelező megadni)

(#17013) Moon_Walker válasza Moon_Walker (#17012) üzenetére


Moon_Walker
tag

Oké, feltettem a pptp csomagot és már megy a vpn nálam is... :C

(nem kötelező megadni)

(#17014) hati válasza Moon_Walker (#17012) üzenetére


hati
addikt

Ja bocs, félre értettem. Én azt hittem, hogy nem a router a vnp végpont, hanem a céges tűzfal és a kliens meg a PC-d. Azaz a router csak átengedi a VPN forgalmat.

(#17015) girhes válasza Leonardo91 (#7878) üzenetére


girhes
csendes tag

Quick Secure Setup

Megnyomod a gombot, onnantól kezdve van két perced, hogy csatlakozz a routerhez wifin keresztül! Mikor csatlakozol, akkor kér egy biztonsági kódot, ami a router alján van.
Azt beírod, és egyből configolhatod is a routert :)

Beszámítás, csere [OFF] <br /> Ha nem lennének hanyag emberek értékelésnél, +30 pozitívam lenne...

(#17016) Moon_Walker válasza hati (#17014) üzenetére


Moon_Walker
tag

jól értetted (vpn-passtrough kell nekem csak)... de valahogy nem ment....
most meg megy hála a jó égnek...

[ Szerkesztve ]

(nem kötelező megadni)

(#17017) hati válasza Moon_Walker (#17016) üzenetére


hati
addikt

Akkor minek a pptp kliens a routerre?

(#17018) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

sziasztok,
WR1043ND routerem van, fiberp.120-as net. két hónapja van meg, elején korrektül ment, de most már harmadszorra ébredek úgy fel reggel, egy héten belül, hogy nincs net.. Eljátszotta a hétvégén is, akkor a modemet megnéztem, az ok, azon keresztül teljesen stabil és volt is net, ahogy a routerbe visszarakosgattam mindent, nem volt. Csináltam egy -ujbóli- áramtalanítást a routeren, az sem segített, majd az adminfelületen miután egy idő elteltével sikerült elérnem, nyomtam egy reboot-ot. Akkor megjavult, teljesen ok. két napig, ma reggel megint semmi..
bocs a laikus leírásért, világéletembe rühelltem a routereket, a nyomtatók mellett ez a másik hardver, amit utálok és reméltem, h sosem kell megosztanom velük az életemet, mert egy instabil szar mind. (már amit meg tudok fizetni, prof. dolgokban nem tudok gondolkodni..)
szóval adott a problémám, tud valaki valami okosat, ötletet mondani? szar a 15k-s router, vagy szolgáltató gond is lehet ez?..
kösz előre is.

(#17019) Zolás válasza Tibiajax (#17018) üzenetére


Zolás
addikt

A legújabb gyári firm nagyon rossz, nálad is az lesz rajta. Kivársz a következő frissítésig, vagy felraksz egy stabil firmet. A router tökéletes, csak a hozzájáró gyári legujabb program beteg.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#17020) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

transban hogy lehet torrentet feltölteni???
van mondjuk egy könyvtáram vagy egy fájlom, hogy tudom feltenni hogy toriként meg tudjam osztani????
Köszi!

Túrista vagyok

(#17021) Intruder2k5 válasza bpmcwap (#17020) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

How To Create Torrent Files & Share Them Using Transmission

Ehhez persze szükség van a transmission-create binárisra is... Nem tudom, hogy ez OpenWrt-re felmegy alapból, vagy külön kell telepíteni, netán még fordítani is.

[ Szerkesztve ]

(#17022) Tibiajax válasza Zolás (#17019) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

köszi, próbálkozom ezzel akkor. nézek valami régebbi firmet

(#17023) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Üdvözlet!

Jártam itt már, rossz volt a routerem.

Majd másfél hónapnyi gariztatás után visszajött. Az a hibajelenség most, ha gyenge az erő (mondjuk 2/5 csík) akkor egyszer csak fogja magát és eldobja a kapcsolatot az adott eszközzel. Pár percig nem tud a routerhez csatlakozni. Gyári FW van rajta.

Én rontottam el valamit, vagy ez egy fícsör?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17024) Intruder2k5 válasza Tibiajax (#17022) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem néztem a TP-LINK honlapján mik vannak fent, de ha nem találsz régebbit, ITT van egy áprilisi...

(#17025) Tibiajax válasza Intruder2k5 (#17024) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

köszi, én megnéztem a lapot, felraktam a legutolso előttit. ami bár ugy tünik, 2010-es még, de le***om.. ha stabillá válik ezzel ez a szr, akkor már megnyugszok.
ha nem lesz jó, megpróbálom a tiédet is. kösz

(#17026) r3dsnake válasza Begi (#17008) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

vargalex 0.91, WD500gb ext4. pc-re kötve 35mega/s-t produkál.

(#17027) Intruder2k5 válasza r3dsnake (#17026) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt, hogy is kell érteni? :)

Ha PC-re kötöd a HDD-t, akkor annak mi köze van a vargalex fw-hez?

(#17028) Cucuska2 válasza Cucuska2 (#17023) üzenetére


Cucuska2
őstag

Jövök egy sörrel a bandának, nem tűnt fel hogy másik köllégával is erről beszéltek. Holnap meglesem előzővel mit produkál.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17029) bpmcwap válasza Intruder2k5 (#17021) üzenetére


bpmcwap
senior tag

a kérdés nem az volt hogy kell torrent fájlét létrehozni hanem hogy hogy tudok 1043 alatt futo transra létrehozni torrent fájl! olyat ami mnt alól tudnék tölteni transal! win alatt hiába csinálom meg más kliensel, nem lesz jó, magát torrentet tudok csinálni csak az használhatatlan, nekem a topik témájába vágó használható javaslat kellene....
Köszi

Túrista vagyok

(#17030) bpmcwap válasza Intruder2k5 (#17027) üzenetére


bpmcwap
senior tag

gondolom lanon kötötte pcre a 1043at....

Túrista vagyok

(#17031) Intruder2k5 válasza bpmcwap (#17029) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már miért lenne használhatatlan az a torrent file, amit más kliensen hozol létre, akár Win alatt? Feltöltöd a trackerre, majd onnan letöltöd, megnyitod a trans-al, magadod neki az adatok helyét, vagy leginkább már előtte odamásolod az adatokat, ahova kell, akkor az leellenőrzi, és már megy is a seed...

[ Szerkesztve ]

(#17032) bpmcwap válasza Intruder2k5 (#17031) üzenetére


bpmcwap
senior tag

mert nem ugyan az az elérési útvonal..... gondolom én a paraszt logikámmal....
win alatt tplink//mnt/mappak/dok/piacgazdasag.pdf
ha most ebből torrentet csinálok és felteszem a tpre akkor eleve nem lesz jó... szvsz... de pl azt sem tudom melyik könyvtárba kellene tenni a trans alatt... done????

egyébként én transban nem tudok megadni neki semmit... pláne nem az adatok helyét.... de lehet csak én nem találtam....

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#17033) Intruder2k5 válasza bpmcwap (#17032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És szerinted, ha én letöltöm az általad feltett torrentet, nálam ugyanaz lesz az útvonal? :)

"gondolom lanon kötötte pcre a 1043at...."
És így másolt volna 30+MB/sec-el? Na neee...

[ Szerkesztve ]

(#17034) Intruder2k5 válasza bpmcwap (#17032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem, ha van ideiglenes mappa beállítva, akkor abba kell tenni, mert nyilván oda akarja elkezdeni letölteni.

(#17035) r3dsnake válasza Intruder2k5 (#17027) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

csak azt mondom, hogy pc-vel gyors. routerrel lassú. tehát nem a vinyóval van gond

(#17036) Intruder2k5 válasza r3dsnake (#17035) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igazad van, én kérek elnézést! Figyelmetlen voltam, nem néztem az előzményt amire válaszoltál, így nem értettem, hogy pontosan, hogy is van ez! vargalex fw, meg ext4, meg PC-re is kötve, és akkor még 35MB/sec... :)

[ Szerkesztve ]

(#17037) dirtyred


dirtyred
csendes tag

Örvendek, hogy ennyire sokat foglalkoztok ezzel a routerrel. Nekem pár napja van, sajnos még netet nem kötöttek be, ezért a szomszédét használom.

Szeretném wireless access point-ként használni a routert, be is állítottam ugyanarra a csatornára, mint amit a másik router használ. Kipipáltam a WDS Bridging-et, megadtam helyesen az SSID-t, BSSID-t, Key WEP(ASCII), WEP Index 1, Auth type Open és a jelszót, mégsem akar működni a netem.

Próbáltam kikapcsolt DHCP-vel is, nem jártam sikerrel. Szükséges lenne még valami egyéb beállítást is alkalmazni, esetleg a másik routeren állítani?

(#17038) Moon_Walker válasza hati (#17017) üzenetére


Moon_Walker
tag

Hát azt meg honnan tudjam?? :B
Láma vagyok az egészhez!
De utána jó lett. és ez számít. :-D
Egész nap dolgoztam vele aztán.
...
...
Este viszont megvolt az első fail safe telnet...., miután
átkapcsoltam 40MHz és másodlagos channel above-ra....
beszart az egész. lekapcsolt a WLan, és dróton sem engedte be a gépet.

(nem kötelező megadni)

(#17039) Keresztapper válasza bpmcwap (#17032) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Szép is lenne, ha a torrent file-ban adatok lennének az én gépem könyvtárstruktúrájáról. :)

Másold a megosztani kívánt anyagot a transmission "done" mappájába és a trackerre feltöltött torrentet a transmissionnal letöltve indul is a seed, mivel az ellenőrzés során megállapítja a kliens, hogy a torrent file szerinti adatok 100%-ban megvannak.

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#17040) vargalex válasza Intruder2k5 (#17034) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, a file-okat incomplete_dir használata esetén oda kell betenni, aztán ellenőrzi. Ha nincs incomplete_dir, akkor a download_dir-be.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#17041) hati válasza Keresztapper (#17039) üzenetére


hati
addikt

Ez nálam is így van, viszont, ha nem a trans tölti le az anyagot, hanem a PC, akkor minden trans újraindításkor újra ellenőrzi azokat a torrenteket, amik idegenek neki. Ezt mitől van?

(#17042) vargalex válasza hati (#17041) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mi az, hogy idegenek neki? Hogy teszed be a transmission-ba a PC-n letöltött anyagot?

Alex

(#17043) kisp113


kisp113
tag

Sziasztok,

uj vagyok itt, tegnap ujitottam es okositottam egy 1043ND-t OpenWRT re. (elotte asusom volt DD-vel.) Kizarolag netszetlovesre es torrent + nas hasznalom. Semmi specko.
Mivel elotte meg nem talaltam ide es nem tudtam Vargalex FW-rol sem, toldozo foltozo modban pakoltam ossze gyenge linux tudasomnak megfeleloen.
Ext2 HDD van az USB-n.
Eszreveteleim:
1. Nem szeret 300mbps-en csatlakozni, 130 a max, pedig 5 meter csak es full ralatas megoldott.
2. Ez a nagyobb: a transmission megoli az egeszet. Ha topot nezek a transmission daemon vagy 8 peldanyban fut 2-3 torrent toltese kozben is. Ha masolni akarok rola akkor pedig kezzel ki kell lonom a transmissiont, hogy elerjem az egyebkent mert 6MB/s koruli erteket. (transmissionnel a tizede :()
Kerdesem az lenne, hogy hogyan lehet Openwrt-ben valahogy prioritast allitani? Nice-t probaltam de nem sok sikerrel. Az initscripteknel transmission 99 es, de ez gondolom a daemon priojara nincs hatassal. Azt szeretnem elerni, hogy barmi kaphasson cpu-t a transmission karara, a toltogetes raer amikor en nem csinalok semmit.

Koszi!

(#17044) hati válasza vargalex (#17042) üzenetére


hati
addikt

Felmásolom a letöltött állományokat a trans done könyvtárába és oda adom neki a torrentet. A trans meg újra hash-eli és elkezdi seedelni. Eddig ok. Viszont, ha újra indítom a transt, akkor újra hasheli. De minek?

(#17045) Zenador válasza Zolás (#17019) üzenetére


Zenador
csendes tag

Szia!

Én is nemrég vettem TP-Link WR1043ND router-t és nálam is szakadozik a WAN-oldal! Hol van, hol nincs internet, mint a mesében.

Frissítettem a firmware-t, amikor megvettem a legújabb firmware volt fent (5/6/2011). Ezzel sz*rakodott az internet. Frissítettem a firmware-t, de ugyanazt raktam fel (5/6/2011). Továbbra is rossz volt a WAN-oldal.

Említetted, hogy az eggyel régebbit kell felrakni, azzal megszűnik a WAN hibája. Most ezt a firmware-t raktam fel: 8/20/2010.

Ez a stabil, vagy egy másik? Ha nem ez a jó, akkor van még egy 6/9/2010-es verziójú. Melyiket rakjam fel?

Előre is köszönöm a választ.

(#17046) vargalex válasza hati (#17044) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha nem használsz incomplete_dir-t, akkor így kell pedig tenni. (Egyébként nem hash-elné, hanem letöltené újra.) Én is raktam be jó néhány torrentet így, soha nem hash-eli (hash-elte) újraindítás után. A torrents könyvtárba bekerül rendesen a torrent file? Watch_dir-ben adod oda neki egyébként, vagy felületről?

Alex

(#17047) hati válasza vargalex (#17046) üzenetére


hati
addikt

Nem használok incomplete_dir-t és felületről adom oda a fájlt. Watch_dir-em nincs, mert nem tudom, mit és hol kell bekapcsolni a kernelben hozzá. :B Bár állítólag a mostani trunkben már defalut on, így egyszer majd fordítok egy új kernelt.

(#17048) vargalex válasza hati (#17047) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A config_dir hova van állítva nálad?

Alex

(#17049) PonPon


PonPon
senior tag

Lehetséges OpenWRT-vel wireless client/ client bridge-t konfigurálni? Sikerült valakinek?

sehol egy épkézláb up-to-date leírás a neten :F

(#17050) hati válasza vargalex (#17048) üzenetére


hati
addikt

külső vinyóra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.