Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) Soma01


Soma01
veterán

Tudnátok adni egy linket ahol le van írva /vagy írjátok le légyszi/, hogy a legújabb vargalex fw-al hogyan kell AP kliensként beállítani a routert?

(#40002) Kicsirics77 válasza Soma01 (#40001) üzenetére


Kicsirics77
veterán

erre gondoltál?
vagy ez?

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#40003) Soma01 válasza Kicsirics77 (#40002) üzenetére


Soma01
veterán

Így kellene használni:

A routert a 0.51-es eszközként szeretném használni (NAT nélkül) "Wireless client mode".

[ Szerkesztve ]

(#40004) suste válasza Soma01 (#40003) üzenetére


suste
veterán

az 1.1.7-es fw-ben már nagyon egyszerű, mert javítva lett a nyelvi bug
bemész a luci/hálózat/wifihez, és nyomsz egy keresést (felderítés), és csatlakozol a másik routerhez
innentől kábelen már van is net
ha wifi is kell (repeater), akkor a wifi résznél felveszel (hozzáadás) egy új wifit, amit a LAN-hoz csatolsz

[ Szerkesztve ]

(#40005) Soma01 válasza suste (#40004) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!
:)

De ugye a forgalom így nem lesz NAT-olva? Tehát az eszköz lehet ugyan abban a hálózatban és minden gép fog DHCP-n IP-t stb. kapni ergo mindenki egy hálózatban lesz (mint a fenti képen)? A DHCP-t gondolom ki kell kapcsolni ezen a routeren, mert ugye van a "fő" router amin meg fut és onnan kellene kapni mindenkinek az IP-t...

(#40006) suste válasza Soma01 (#40005) üzenetére


suste
veterán

akkor azzal kezd, hogy átállítod switch módba a tplinket
keress vissza itt switch szóra, vargalex képes leírását keresd

(#40007) Altbrucke válasza csimpas (#39998) üzenetére


Altbrucke
tag

melyik dhcp-ik? a másodikon kikapcsoltad?

(#40008) Soma01 válasza suste (#40006) üzenetére


Soma01
veterán

ez lenne az? [link]

(#40009) suste válasza Soma01 (#40008) üzenetére


suste
veterán

nem
ez: [link]

(#40010) onkyjoc


onkyjoc
csendes tag

Sziasztok!
Nem olvastam végig a topikot érthető okokból.A nagy problémám, hogy a 1043nd-m wifin keresztűl kliensként csatlakozik,de naponta többször is lefagy a wifi része azaz nincs net meg adatkomm., de úgy látszik, hogy kapcsolódva van a másik szintén 1043ndhez csak már pingelni se tudom.újraindítom és helyreáll az egész.Ja amit nem írtam eddig dd-wrt-van rajta.
Most gondolkodok az openwrtben csak nem értek hozzá mármint még nem láttam.A linuxhoz nem nagyon konyítok én csak kattingatni tudok webes felületen.Nekem ami cél, hogy wifin kliensként tudjon csatlakozni és ne fagyjon meg állandóan. Köszönöm mindenkinek az érdemleges válaszát!

(#40011) cimp


cimp
senior tag

Sziasztok!

Alex, a tűzfal szabályok direkt vannak úgy beállítva, hogy bentről külső címmel 2222-es porton nem érhető el az ssh? Csináltam egy script-et ami felkelti az egyik gépemet és a telóról egy alkalmazás ssh-n elindítja. Viszont így két bejegyzés kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#40012) vargalex válasza cimp (#40011) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az egyéni szabályoknál nem megy automatikusan a NAT loopback, ezért nem éred el belülről.

Alex

(#40013) cimp válasza vargalex (#40012) üzenetére


cimp
senior tag

Bevallom férfiasan, h ebből most nem értettem semmit.
Mit kell be, vagy átállítanom?

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#40014) vargalex válasza cimp (#40013) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Tulajdonképpen újabb manuális tűzfal szabályokat (azaz iptables parancsokat).
Ha nem fontos neked a brute force védelem (de továbbra is szeretnéd, hogy kívülről a 2222-es porton legyen elérhető az SSH) és szeretnéd, hogy menjen a NAT loopback (azaz, hogy belülről is elérd ezen a porton), akkor a legegyszerűbb megoldás az, ha:

1. Az egyéni tűzfal szabályok közül törlöd az SSH-ra vonatkozókat.
2. Felveszel egy olyan port továbbítás szabályt, ami a külső 2222-es porta érkező TCP forgalmat a 192.168.1.1-es IP (azaz a router) 22-es portjára irányítja.

Alex

(#40015) huan


huan
őstag

Rádugtam egy 32Gb-os pendrivét a WR1043ND-re,majd mountoltam,a transmission oda kell töltsön.
Ezzel a beállítással is folyamatosan,kb, 10percenként újraindul.Előtte egy 4Gb-os pendrivével nem volt ilyen.Miért van ez?

(#40016) vargalex válasza huan (#40015) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Milyen filerendszer?

Alex

(#40017) cimp válasza vargalex (#40014) üzenetére


cimp
senior tag

Ez a brute force védelem mit tud? Azon kívül, hogy nem tudom bentről megtenni (ami pedig valszeg biztonságosabb mintha kintről jönne) azt amit kintről igen?!

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#40018) suste válasza huan (#40015) üzenetére


suste
veterán

lehet az is probléma, hogy a 4GB-os pened egy márkásabb darab, jobb írási/olvasási képességekkel,
míg a 32GB-os pedig egy jóval lassabb pen

[ Szerkesztve ]

(#40019) huan válasza vargalex (#40016) üzenetére


huan
őstag

Szia
Ezen a linken már mindhármat kipróbáltam, de egyébként ext4.

(#40020) huan válasza suste (#40018) üzenetére


huan
őstag

A sors fintora épp az,hogy a 4gb-os usb2.0-s volt, ez meg 3.0-s.

(#40021) suste válasza huan (#40020) üzenetére


suste
veterán

na az semmit nem jelent,hogy milyen csatit tettek rá
milyen márka? win alatt milyen sebességgel írható/olvasható

(#40022) vargalex válasza cimp (#40017) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A robotokat gátolja meg (vagy legalábbis próbálja) a betörésben. 1 perc alatt maximum 3 bejelentkezési próbálkozást enged meg 1 IP-ről, aztán 5 percre kitiltja az adott IP-t.

Alex

(#40023) huan válasza suste (#40021) üzenetére


huan
őstag

Emtec a 32gb-os márkája, és Kingston a 4gb-osé.Emiatt lenne?

(#40024) suste válasza huan (#40023) üzenetére


suste
veterán

igen, ez egyértelmű
az emtec penek nem valami fürgék
nekem is van 1-2, de én direkt olyan helyre vettem, ahol a nagyon lassú is jó (PS2 -USB 1.1:) )
(de legalább olcsó volt)

[ Szerkesztve ]

(#40025) Rockatansky8 válasza huan (#40015) üzenetére


Rockatansky8
csendes tag

Nekem akkor volt fagyás gondom amikor a régi 16gb-os pqi pen volt rádugva. (néhány oldallal ezelőtt írtam le a véleményemet erről) Arra win alatt tc másoláskor kb 250 kb/s-el másolt a nagy méretű fájlokat is. Kezdéskor elkezdte kb 20 mb/s-el, de rohamosan csökkent az adatátviteli sebesség az említett 250 kb/s-re. És az olvasás sem volt sokkal gyorsabb. Gyakorlatilag a rá, vagy róla másolás egy 5-10 mb-os mp3 file is percekig tartott. Jelenleg egy 64-es emtec van rádugva És nincs fagyás gondom. A wifi-t szokta ledobálni, de amikor kell a wifi addig leállítom a torrenteket (48 fut most) Most ezt a beállítást használom:

Globális beálllítások:
Engedélyzev: pipa
Beállítási fájl könyvtára: /mnt/transmission
Daemon indítása, mint: root
Puffer méret (MB): 0

Sávszélesség beállítások
Letöltési korlát nincs bekapcsolva
Feltöltési korlát engedélyezése: pipa
Feltöltési korlát engedélyezése: 512 kb/s
Feltöltési szálak torrentenként: 3
Letöltési könyvtár: /mnt/transmission/done

Fájlok és helyek:
Letöltési könyvtár: /mnt/transmission/done
Befejezetlen fájlok mappájának engedélyezése: pipa
Befejezetlen fájlok mappája: /mnt/transmission/incomplete
előre lefoglalás: gyors
Hozzáadott torrentek automatikus indítása: pipa
umask: 16

Egyéb
Titkosítás: előnyben részesített
Lazy bitfield engedélyezése: pipa
uTP engedélyezése: pipa

Partner beállítások:
Globális partnerkorlát: 100
Torrentenkénti partnerkorlát: 10
Partner szolgáltatás típus

Sorbaállítás
Letöltési sor engedélyezve: pipa
Letöltési sor mérete: 1
Elakadt sor engedélyezése: pipa
Elakadás időtartama: 30
Álló torrentek adatainak lekérdezése: pipa

Ha rá, vagy róla ftp-zek akkor nem tudok belépni transmission-ba. Ilyenkor annyit szoktam csinálni, hogy LuCI-ba kikapcsolom, majd engedélyezem a transmission-t. Persze mindig mentem a beállításokat.

(#40026) vargalex válasza huan (#40023) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Meg kell nézni, hogy PC-n USB 2.0-ás porton lehetőleg több szálon történő írás/olvasásra mit művel, illetve milyen sebességet tud.
Esetleg túl nagy az áramfelvétele (mondjuk pendrive-oknál nem jellemző, bár az USB 3.0-ásoknál ki tudja). Igaz, nekem egy szintén USB 3.0-ás Adata S102pro tökéletesen megy (torrenttel annyira nem teszteltem).

Alex

(#40027) huan válasza Rockatansky8 (#40025) üzenetére


huan
őstag

Köszi a részletes beállítást is.

(#40028) huan válasza vargalex (#40026) üzenetére


huan
őstag

Érdekes,jelenleg töröltem a letöltési korlátot és csak feltöltési korlátot hagytam és már nem indult újra fél órája.

(#40029) Soma01 válasza suste (#40009) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi szépen!

Annyit még, hogy a wifi-t hol kell ki/be kapcsolni? (nincs meg fent nekem a fw, szóval megnézni nem tudom)

(#40030) suste válasza Soma01 (#40029) üzenetére


suste
veterán

szoftveresen szintén a luci/hálózat/wifi fülön lehet letiltani (letiltás gomb)
és be lehet állítani a qss gombot is a wifi ki/be kapcsolásra ("qss wifi"-re keresve szerintem megtalálod a hogyant)

(#40031) choco01


choco01
addikt

Hali.
Ezzel a routerrel ha nem gyári FW van fent akkor lehet olyan funkció benne hogy veszek egy wifit és tovább adom,ilyen jel ismétlő szerűen?
Mert egy olcsóbb de újabb kategóriás TP-LINKnél ezek vannak írva: Wireless Modes Client Router / Router / Repeater / Bridge with AP / Client , ezeket csak a szoftver korlátozza,vagy ez nem tudja ezeket? :F
Köszi.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#40032) Pr3s válasza choco01 (#40031) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Megoldható a vargalex firmware-ben, pár hozzászólással feljebb írta suste fórumtárs! Olvass vissza, max 10 hozzászólás körül lehet!, közben megkerestem neked:
http://prohardver.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_40004-40004.html

[ Szerkesztve ]

(#40033) choco01 válasza Pr3s (#40032) üzenetére


choco01
addikt

Köszi!! :))

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#40034) Pr3s válasza choco01 (#40033) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Ezért vagyunk itt, hogy segítsünk egymásnak, néha csak az irányt kell megadni, néha sokkal komolyabb bajokban segíthetünk egymáson.

(#40035) choco01 válasza Pr3s (#40034) üzenetére


choco01
addikt

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#40036) devil2k válasza doberman (#39984) üzenetére


devil2k
tag

Tegnap vettem a fáradtságot és nekifutottam újra, ennek alapján.
[link]

A művelet:
-operával jelentkezz be a cisco-ra itt

-menj ide

-jobb klikk és a menüben kiválasztod a forráskód opciót
-a megnyíló ablakban ctrl+a mindent kijelöl majd del
-a HTML kódot, amit az ablakban látsz, beilleszted és klikk a változások elfogadása gombra
-visszalépsz ide és ha minden ok., akkor ezt látod

Innen pedig szabad a pálya.

[ Szerkesztve ]

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#40037) devil2k válasza devil2k (#40036) üzenetére


devil2k
tag

KIEG!

A HTML kód amit a fenti linkre kattintva látsz...

Bocsi, de lejért a szerk.idő.

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#40038) vargalex válasza devil2k (#40036) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha jól tudom (nincs T-Home-os netem, az infó egy ismerőstől származik), akkor az új firmware-ban ezzel a trükkel előhozható ugyan a rejtett mező, de magát a feldolgozást is kiszedték belőle. Azaz a lenyílóban ki tudod választani, de a beállítás hatástalan. Persze ezt majd megcáfolja, vagy megerősíti valaki, akinek van is ilyen eszköze.

Alex

(#40039) yodee_ válasza devil2k (#40036) üzenetére


yodee_
őstag

ilyen dolog nem létezik Huawei HG4285-re?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#40040) doberman válasza devil2k (#40036) üzenetére


doberman
senior tag

köszönöm a segítséged.

de mivel a szolgáltatóé a modem, így nem nyúlok hozzá mikor így is jól működik...

8lnu

(#40041) devil2k válasza vargalex (#40038) üzenetére


devil2k
tag

Hi!

Tegnap este csináltam meg, azóta még megy.
Cisco Bridge módban, DHCP, WIFI kikapcsolva, TP-Link kapott IP-t és DHCP-n osztja tovább.

Az alábbi képet most lőttem távoli belépéssel.

Most még megy. Remélem így is marad, bár előtte már megoldottam a két routeres felállást is.
Hála a fórumtársak segítségének! :R

[ Szerkesztve ]

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#40042) Soma01 válasza suste (#40030) üzenetére


Soma01
veterán

Az nincs valahol összeszedetten leírva, hogy hogyan kell Luci-n bekapcsolni a különböző módokat pl. sima alap AP mód, AP client,( szerintem = WISP Client), AP Client Bridged, Repeater, Repeater bridge mód...
bridge = nincs NAT

(#40043) Soma01 válasza vargalex (#40038) üzenetére


Soma01
veterán

A te build-ed alapja az Attitude Adjustment?

(#40044) Intruder2k5 válasza Soma01 (#40043) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#40045) Soma01 válasza Intruder2k5 (#40044) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!
Nem vagyok linux szakember.
Ezek szerint akkor az Attitude Adjustment is a legfrissebb trunk-ból van. A trunk az alap?

(#40046) vargalex válasza Soma01 (#40045) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem, az Attitude Adjustment nem a trunk-ból van. Illetve igazából az R33625 trunk-ból, majd a két branch fejlesztése párhuzamosan történik (a trunk-ba bevezetett javításokat backportolják az Attitude Adjustment-be is). Viszont az AA-ban már nem fog változni a kernel verzió.

Alex

(#40047) suste válasza Soma01 (#40042) üzenetére


suste
veterán

én nem tudok róla
ez azért más egy kicsit mint a DDWRT-nél, mert itt minden megoldható, minden állítható
minden kezelő felület egy általános felületből van
így pl a repeater mód nem külön fülön beállítható valami, hanem egyszerűen felveszel egy második wifit (de akár 10-et is felvehetsz), amit úgy állítassz be, ahogy akarsz
egyébként a wifinél az interfész beállításoknál van egy választék lista, hogy kliens vagy hozzáférési pont vagy WDS stbstb
a DHCP-t is külön kikapcsolhatod interfészenként

ha foglalkoztál már a hálózatokkal és párszor átfutod a Luci-t, akkor elöbb utóbb ráérzel, mit hogyan állíts.....

(#40048) logarithm


logarithm
őstag

Sziasztok, folyamatos brute force attackot jelez a kernel napló, és a rendszernapló, mit tudok ellene tenni? :)

(#40049) Kicsirics77 válasza logarithm (#40048) üzenetére


Kicsirics77
veterán

semmit
az openwrt-nek elég baró a tűzfala nemfog bemenni senki sem
a multkor is volt már egy ilyen sorozat majdnem mindenkinél.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#40050) vargalex válasza logarithm (#40048) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha nem akarod kívülről elérni a routert a támadott porton (gondolom a 2222-es), akkor azt akár zárhatod is. Ha szeretnéd elérni, akkor örülj, hogy van log, legalább látod, hogy próbálkoztak.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.