Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) KisApám válasza Kicsirics77 (#35000) üzenetére


KisApám
addikt

Igen, ha a laptop be van kapcsolva.
Ez napi átlag kb. 8-10 óra.
Ennyi elég mindenre, max több napig tart 1-1 letöltés.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#35002) Kicsirics77 válasza KisApám (#35001) üzenetére


Kicsirics77
veterán

mondom hogy ez a te dolgod hogy hogyan csinálod csak éppen emiatt került bele a torrent kliens a firmware-be hogy még gép se kelljen hozzá
nem meggyőzni akarlak,tőlem torrentezhetsz a gépeden is csupán a kérdésedre válaszoltam,hogy hogyan érdemes csinálni...

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#35003) KisApám válasza Kicsirics77 (#35002) üzenetére


KisApám
addikt

:R

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#35004) suste válasza KisApám (#35003) üzenetére


suste
veterán

És sajnos nem biztos, hogy stabilabb lesz a laptopod vinyójára a letöltés, ha wifin csatlakozol!
(A laptopod wifi chip-jétől függ, hogy mennyire szereti a 1043.)
De ez nem a FW hibája, hanem a vasé:(.
Ha kábelesen csatlakozol, akor tuti jó lesz.
Egyébként pedig, elöttem elmondták, hogy mi a tuti megoldás:).

(#35005) doberman válasza SteveBeard (#34992) üzenetére


doberman
senior tag

öüüü...hmmm.

ezt hogy is csináltad? az scr -t írtad át vagy "kézi" telepítés?

8lnu

(#35006) doberman


doberman
senior tag

opkg install /mnt/tvheadend_3.4-alpha_ar71xx.ipk

ez jó lehet? az /mnt -be másoltam a 3.4-est...

8lnu

(#35007) vargalex válasza doberman (#35006) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Igen, ez így jó.

Alex

(#35008) SteveBeard válasza vargalex (#35007) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Alex, ez nagyon jó!
Ebben a verzióban az EPG is működik.
Sajnos a 1043 memóriája kezd elfogyni a sok program miatt, ezért kénytelen vagyok váltani.
Meg is rendeltem a WDR3600-at.

Steve

(#35009) MunezXBK válasza Kicsirics77 (#35002) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezt az opciót szerettem volna használni Én is.

(#35010) KisApám


KisApám
addikt

Este felrakom az openwrt-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory_vargalex_1.1.5-t.
Megpróbálom a torrentet is külső vinyóval USB-n keresztül.

Ha jól olvastam, a kezelő felületen keresztül valahol formázni kell azt a vinyót.
Igaz?
Utána valahol meg engedélyezni a torrentet.
Van saját torrentje akkor ennek a firmwarenak, a kezelő felületen keresztül tölthetők le a kiszemelt dolgok?

Bocsi, csak 1-+1 láma, mint én, néha beesik ide... :R

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#35011) lolka1980 válasza KisApám (#35010) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Szia!
Ezt nézd át!:)

Szerintem itt választ kapsz.

(#35012) KisApám válasza lolka1980 (#35011) üzenetére


KisApám
addikt

No,
mint fullos laikus, kezdő, pelyhedző bajuszú,
maradok a gyári firmware-nél.

Sajna nem látom át az általad belinkeltből, amit már láttam, onnan szedtem le a firmware-t, hogy mizuka...

A meghajtó formázásáig talán eljutok, dehogy után melyik az a torrent fájl, program itt, amelyet használnom kellene, illetve még hol kell engedélyeznem ezt-azt hozzá, hogy a firmware úgy működjön ahogy kell, az már ködbe vész. (hol x, hol nem x)

Marad az akkori torrentezés, mikor gép mellett vagyok.

Lehet, hogy hozzá vagyok ahhoz szokva, hogy ha egy új dologgal kezdek, van hozzá akár egy folyamatábra, magyarázat, hogy ha pl. torrentezni akarsz és külső vinyót csatlakoztatsz az eszközre, mit kell csinálnod a vinyóval és a torrent beállításokkal, engedélyeztetésekkel, a "beépített", a firmware-val feltelepített letöltővel stb.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#35013) poli27


poli27
veterán

Szia Alex

Az lenne a kérdésem, hogy az miért van,ha el akarom érni a luci-t mindig kell várni 10-15 másodpercet mire betölt, Exrootot használok egy microsd kártyával.Régebben a régebbi verziókba nem volt ilyen,ott azonnal bejött a luci.A másik kérdésem a logot hol tárolja,hogy tudom törölni??

[ Szerkesztve ]

(#35014) vargalex válasza KisApám (#35012) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha a formázó felületen formázol, akkor semmit nem kell tenned. A torrent klienst a formázás után a http://192.168.1.1:9091 címen éred el, alapban transadmin/pass123 név/jelszó párossal. Itt felveheted a letöltendő torrentjeidet. Windows-ból hálózati meghajtóként látod a teljes /mnt-t, így eléred a teljes HDD tartalmát.

Alex

(#35015) vargalex válasza poli27 (#35013) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nincs magas load?

Alex

(#35016) KisApám válasza vargalex (#35014) üzenetére


KisApám
addikt

Köszi

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#35017) poli27 válasza vargalex (#35015) üzenetére


poli27
veterán

nincs, ilyen 0,05 load van és nagyon sokára jön be a luci.

(#35018) vargalex válasza poli27 (#35017) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Másik böngészőben?

Alex

(#35019) poli27 válasza vargalex (#35018) üzenetére


poli27
veterán

erre nem gondoltam, Explorernél azonnal megy,de chromnál valamiért lassú,ez mitől lehet :F :W

(#35020) megema válasza vargalex (#34957) üzenetére


megema
őstag

Oké, köszi! Amúgy milyen sebességet kéne tudnia kiszolgálni stabilan? 50/25-ös netem van, és azért örülnék, ha 2/1 MB/s-et bírna. Bár már az is jó lenne, ha az 1/0.5 full stabil lenne... A WD World Edition Ext3 vagy XFS fájlrendszerű elvileg, mivel "blue ring" modell, így 3-6 MB/s-et bír.

Ez normális amúgy kb. minden mc parancs kiadásánál?

root@TL-WR1043ND:~# mc
Warning: file /usr/share/mc/extfs/extfs.ini not found
Warning: file /usr/share/mc/extfs/sfs.ini not found

Működik, de így indul.

(#35021) Boby77 válasza vargalex (#34997) üzenetére


Boby77
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat.
Sikerült megcsinálnom. Igaz nem tudom , mi lehetett a hiba. De most már működik harmadik nekifutásra :DD

(#35022) Intruder2k5 válasza megema (#35020) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#35023) Boby77 válasza vargalex (#34997) üzenetére


Boby77
csendes tag

Hopsz! Mégsem jó. A képek nem jelennek meg.

(#35024) Mazsika


Mazsika
őstag

Sziasztok!
Ezzel a parancsal minden hétfőn 4:00kor újra fog indulni a routerem?
0 4 * * 1 reboot -f
Válaszokat előre is köszi!

Dáccsika

(#35025) megema válasza Intruder2k5 (#35022) üzenetére


megema
őstag

Köszi! Nagyon jó ez a kereső... extfs-re kerestem, semmi találat. :W

(#35026) SteveBeard válasza Boby77 (#35023) üzenetére


SteveBeard
senior tag

szia!
Ha most lettél lesz vele,akkor 27-ről nem is lehet képed. Csak az aktuális napról generál friss képet.

Steve

(#35027) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Üdv
Vargalex rendszerét használom már hónapok óta nagy megelégedéssel.
( OpenWrt vargalex v1.1.4 r33174)
Látom, hogy van már kint frissebb rendszer is.
A kérdésem az volna, hogy ha frissítek, akkor az eddig beállított paraméterek, csomagok megmaradnak-e, vagy mindent újra be kell állítani?
Esetleg lehet valami mentést készíteni az aktuális állapotról, amit vissza tudok majd futtatni az újabb firm telepítése után?

Szerk.:
Ja, elfelejtettem, hogy külső pendrive-ról meg a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#35028) Boby77 válasza SteveBeard (#35026) üzenetére


Boby77
csendes tag

Most raktam fel (nov. 27) ,akkor várok még a generálással.

(#35029) cimp


cimp
senior tag

Hi!

Valaki írjon már egy konkrét típust DVB-T -ből amivel faszán működik, és kapni is lehet boltban.

Köszönöm.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#35030) SteveBeard válasza Boby77 (#35028) üzenetére


SteveBeard
senior tag

nyugodtan "generáltass" vele, csak a mai dátummal.

Steve

(#35031) doberman válasza cimp (#35029) üzenetére


doberman
senior tag

szia.

ITT linkelt Alex egy forrást.
megrendeltem és 3 hét múlva itt volt...

8lnu

(#35032) cimp válasza doberman (#35031) üzenetére


cimp
senior tag

Igen ezt láttam. Köszönöm. De nincs valami konkrét típus amit kérek a boltban, a kezembe adják és boldogan hazaviszem, és használom?

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#35033) doberman válasza cimp (#35032) üzenetére


doberman
senior tag

sajna az enyémre semmi sincs írva azonkívül, hogy dvb-t receiver.... ,
Maximusz fórumtársunk vagy 3 félét is tesztelt, esetleg ő tud konkrét tipust...

8lnu

(#35034) Soma01


Soma01
veterán

A TP-Link routerek ugye nem támogatják a freedns.afraid.org DDNS szolgáltatót? Kérdésem az lenne, hogy mik azok az ingyenes szolgáltatók, amiket támogat és ha nincs ilyen, hová, kinek kellene írni, javasolni, hogy a freedns.afraid.org is bekerüljön? Esetleg a Vargalex firm támogatja ezt? Van pár féle kliens hozzá: http://freedns.afraid.org/scripts/freedns.clients.php

(#35035) hudyfiu válasza Soma01 (#35034) üzenetére


hudyfiu
senior tag

ipdns.hu

nem tudom mennyire lesz stabil de tegnap belőttem rá egy routert.

(#35036) Soma01 válasza hudyfiu (#35035) üzenetére


Soma01
veterán

És ez a szolgáltató benne van a routerben? Mert nekem olyan kellene, PC nem lesz rákötve a routerre.

(#35037) Grobee


Grobee
csendes tag

Szia Alex.
A cryptsetup csomagot beleraknák légy szíves a következő verzióba? Mármint külső csomagként.
Van valami oka, hogy eddig kimaradt?
Köszi

(#35038) vargalex válasza Soma01 (#35034) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A freedns.afraid.org támogatott az alap OpenWrt által, valamint az ipdns.hu megtalálható a build-emben:

Természetesen, ahogy a képen láthatod, egyéni szervíz is megadható, amennyiben nem lenne a listában az általad használt.

(35037) Grobee: Persze, beleteszem. Az oka igen egyszerű: nem kérte senki, én pedig nem build-elem az összes csomagot, mivel így is elég sokáig megy a build.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#35039) szabolcs.sz válasza vargalex (#35038) üzenetére


szabolcs.sz
tag

Ha már a security előkerült, tisztelettel kérdem, van-e olyan csomag a build-ben vagy elérhető máshonnan, amellyel http felületre való elfelejtett jelszavat tudok szótárból + generátorral próbálgatni ? windowson a bruter-t és a brutust próbáltam, de az egyszerű lehetőségek elfogytak, illetve gyakran fagyott is a program. Van egy már nem támogatott mobotix kamerám, amibe szeretnék bejutni, de a gyártó már nem vállal jelszó resetet. Tőlem futhat hónapokig is, a kamera maga csak 3-4 wattot eszik, de egy windows app erre szvsz. alkalmatlan.

(#35040) vargalex válasza szabolcs.sz (#35039) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nincs a kamerán reset gomb? Esetleg soros port, vagy bármi más?
Ilyen alkalmazást nem fogok ajánlani (egyébként google-val gyorsan található ilyen), de szerintem ezt a feladatot nem a routerre, hanem egy linuxos PC-re kell bízni. Persze szigorúan csak akkor, ha a saját eszközödre való bejutás a cél.

Alex

(#35041) p06


p06
senior tag

Sziasztok!

Van egy SCM SCL011-es NFC kártya olvasom ezt szeretném a routerre USB-n csatlakoztatni, majd a routeren keresztül egy gépen futtatni egy programot ami a kártya olvasót kezeli. Gyakorlatilag csak mint "átjátszó" kellene.

Erre van lehetőség?

Előre köszönöm!

(#35042) szabolcs.sz válasza vargalex (#35040) üzenetére


szabolcs.sz
tag

Természetesen saját eszköz, jogosan került a tulajdonomba. Nyilván nem egy nyilvános fórumon kezdenék illegális cselekedet megágyazásába :) Pont azért nem szeretnék linuxos "gépet" a feladatra, mert a kamera másodpercenként kb 8-10 próbálkozást visel el, és nem szeretnék egekbe szökő villanyszámlát, annyit nem ér az egész, 80-ért már vehetek másik ugyanilyet. Van rajta soros, ISDN s0 adat+hang és 10baseT interface, nagyon tudományos kis jószág. Az ip kamerák rolls royce-a, ahogy szokták mondani. Reset szándékosan nincs rajta, pont azért, hogy ne érje meg ellopni. Bejutásra 2 módszer van, ha nincs meg a jelszó: elküldöd a gyárnak, és ők resetelik, majd ha bizonyítani tudod, hogy a tiéd, vissza is küldik. kb 200 euró ellenében. Vagy a próbálkozás.Tehát ez az ethical hacking témaköre, kb mintha elveszik az egyetlen kulcs a lakásodhoz...
Az eszköz maga újonan a számomra megfizethetetlen kategória, ezért rugózok csak rajta... (mobotix m1, egyébként 10-12 éve gyártották). a www.medves-fennsik.hu képével azonos a képalkotó része, a rajta futó linux kicsit régebbi annál.

[ Szerkesztve ]

(#35043) szabolcs.sz válasza szabolcs.sz (#35042) üzenetére


szabolcs.sz
tag

Találtam n+1 eszközt, csak tényleg olyan kellene, amit valaki már használt, kipróbált és nem fekteti meg a routert. nyilván erőforrásigénye nincs sok, erre kár lenne egy nagygépet vagy akár csak vékonyklienst üzemeltetni, viszont praktikus lenne, ha azért szisztematikusan dolgozna akár hónapokig, és egy újraindulás, vagy áramszünet miatt nem kellene elölről kezdeni a folyamatot.

(#35044) Hunsaman válasza vargalex (#35040) üzenetére


Hunsaman
tag

Szia Vargalex!

Nagy megelégedéssel használom a firmware-edet már egy éve.
A segítségeddel, ill. a fórumozók segítségével már mindent be tudtam állítani az igényeimnek megfelelően.
Kivéve egy valamit, amit viszont nagyon szeretnék, ha működne. Ebben kérném a segítségedet.
Egy parancsikon kellene a windows asztalomra, amely leválasztaná (umount) a routerre kötött USB winyót.
(valami parancssoros putty vagy más parancs beléptetéssel, és umount paranccsal, vagy valami hasonló megoldással.)
Tudsz erre valami lehetőséget?
Válaszodat, és eddigi munkádat előre is köszönöm!

(#35045) Soma01 válasza vargalex (#35038) üzenetére


Soma01
veterán

Köszönöm!
A képet is, így látom, hogy mik vannak benne.

(#35046) JoeYi


JoeYi
őstag

köszönet vargalexnek, zseniális :R

kérdésem: volt olyan gondom, hogy transmissiontől rebootolt a router. Aztán fórumot olvasva megcsináltam az ajánlot 128MB-os formázást. Mi a tapasztalat, ez a 128MB swap elég a stabilitáshoz?

[ Szerkesztve ]

(#35047) suste válasza JoeYi (#35046) üzenetére


suste
veterán

Szerintem bőven elég, még sok is. Amikor párszor ellenőriztem, akkor olyan 10-20MB-nál többet sosem használt belőle a router. Gondolom egy nagyobb adag torrent ellenőrzésnél többet is használ, de az meg általában csak a legelső üzembehelyezésnél van......

(#35048) Soma01


Soma01
veterán

A Vargalex firm. melyik routerre megy még fel a 1043-on kivül? Úgy is kérdezhetném, hogy melyik a legolcsóbb router amin fut ez a fw.?

(#35049) krealon válasza Soma01 (#35048) üzenetére


krealon
veterán

TL-WR842ND
De keszulj fel a kompromisszumokra.

(#35050) Soma01 válasza krealon (#35049) üzenetére


Soma01
veterán

Csak routernek lenne használva. Semmi torrent meg usb... Sőt, lehet wifi sem kell a végén, de ez nem 100%.
Milyen kompromisszumokra gondoljak?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.