Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) PapaMaci válasza poli27 (#47999) üzenetére


PapaMaci
őstag

Eddig nekem is úgy működött, DD-WRT-vel, és tán a gyári FW-vel is hibátlan volt, mióta fent van ez a FW azóta még nem próbáltam.
Azt néztem, hogy van print server beállítás. Nem ott kellene ügykezelni?

...mint az közismert...

(#48002) vik1111 válasza vargalex (#48000) üzenetére


vik1111
csendes tag

Van esetleg ötleted, hogy hol tudnám megtalálni ezeket? Mert itt: http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/mpc85xx/packages/
nem találom őket. Amúgy pont azok hiányoznak amiket írtál.

libavcodec libavformat libavutil libflac.

[ Szerkesztve ]

(#48003) suste válasza vik1111 (#48002) üzenetére


suste
veterán

JA! Hogyneked is 4900-as routered van?
Látom, hogy február 4-i a trunk, és van is minidlna csomag, de még ezt feltelepítve sem indul el?

(#48004) vik1111 válasza suste (#48003) üzenetére


vik1111
csendes tag

sajnos pontosan ez a helyzet

(#48005) vargalex válasza vik1111 (#48002) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ahogy írtam, a szükséges lib-eket (függőségeket) is telepíteni kell, mert igazából azok voltak hibásak poli27 build-jében és miattuk nem fordult le a minidlna. Mondjuk azt nem értem, hogy hogy jöhettek létre egyáltalán a csomagok...

Szóval, amit még fel kell telepítened:

libflac
libffmpeg-mini

Utána már indulnia kell.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#48006) suste válasza vargalex (#48005) üzenetére


suste
veterán

de ha ezek bent vannak a függőségeiben, akkor hogy hogy nem települtek fel?
a trunk packages fájlban benne vannak a minidlna-nál....

[ Szerkesztve ]

(#48007) vargalex válasza suste (#48006) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Azért, mert a firmware-ban benne vannak (tehát már fel vannak telepítve), csak ugyan úgy hibásak, mint a minidlna. De ugye ez utóbbit az opkg nem tudja...
Ha megnézed poli27 repo-ját, akkor láthatod, hogy ezek is ugyan úgy csak néhány byte-os csomagok (azaz nincs bennük a bináris).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#48008) suste válasza vargalex (#48007) üzenetére


suste
veterán

jaaaa, ok,erre nem is gondoltam
akkor luciból csak úgy tudja megoldani, hogy ezekre nyom egy eltávolítást, (libflac, libffmpeg, minidlna)
és a legegyszerűbb, ha a minidlna-t is eltávolítja, és utána telepíti a minidlna-t és az hoz magával mindent

éna helyében inkább a teljes libffmpeg-et tenném nem a minit, hiszen van bőven helye

[ Szerkesztve ]

(#48009) vargalex válasza suste (#48008) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

LuCI-ból is fel lehet tenni simán, hiszen ezek frissebb csomagok (legalábbis szerintem felmegy). De gondolom, ha a minidlna (újra)telepítése nem okozott gondot, akkor ez sem fog. Természetesen mehet a libffmpeg-full is.

Alex

(#48010) szabi_zoli82


szabi_zoli82
csendes tag

Sziasztok!
A nyomtató szervert szeretném beüzemelni a routeren, de nem jön össze. Próbáltam már néhány leírást de sikertelen volt. Ez a fw van a masinán: DD-WRT v24SP2- (03/25/13) std
(SVN revision 21061) Openwrt-ről váltottam át, többek között azért mert az kissé bonyolult volt a sok parancssoros cucc miatt, hiába volt a luci. A routert a standard funkciókon kívül kizárólag a printer hálózati elérésére használnám, ftp p2p és egyebek nem érdekelnek. Olvastam hogy valami p910nd csomagot kellene feltelepíteni, de nem tudom hogyan és honnan. Nekem a router konfigjában nincsen JFFS2 funkció, nem tudom miért nincsen. Köszönettel várom a segítségeket.

(#48011) Kicsirics77 válasza szabi_zoli82 (#48010) üzenetére


Kicsirics77
veterán

openwrt-ben meg alapból benne van-->legalábbis a vargalex félében a p910nd

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#48012) suste válasza szabi_zoli82 (#48010) üzenetére


suste
veterán

nagy hiba volt áttérni szerintem a DDWRT-re ezért
luciban pár kattintás belőni a p910nd-t
ha vargalexet raktál volna fel, akkor még a luci telepítéssel se kellett volna babrálnod, bár trunk-on is csak 3 sor parancs SSH-n míg eljutsz a luci-ig (ráadásul ezt a 3 sort az openwrt oldaláról ki is lehet másolni)

(miért nem kerestél itt vissza p910nd -re, amíg openwrt-n voltál?)

ha még van kedved flashelni, akkor próbáld ki a Gargoyle openwrt-t is:)

[ Szerkesztve ]

(#48013) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Sziasztok! Vargalex féle fw-ről szeretnék visszaállni a gyárira. Letöltöttem a legújabb gyárit a tp-link oldaláról, de nem engedi felrakni. Amikor a Flash new firmware image menüben kiválasztom a gyárit, rányomok hogy flash image, akkor pirossal egy ilyen üzenetet kapok: The uploaded image file does not contain a supported format. Make sure that you choose the generic image format for your platform. Ha van valakinek megoldása a problémára azt nagyon megköszönném.

(#48014) suste válasza ManUnited (#48013) üzenetére


suste
veterán

nagy mázlid van, hogy nem engedi, mert különben már féltégla lenne a routered (köszönd meg vargalexnek!)

keress itt vissza a "vágott fw" vagy a "boot" szóra

[ Szerkesztve ]

(#48015) ManUnited válasza suste (#48014) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Én ebből indultam ki: "Bár működőképes a vágott fw is, de igazából már egy jó ideje nincs rá szükség, az új gyári épp úgy feltehető...". Azt hittem hogy már működnek a gyárival is.

(#48016) suste válasza ManUnited (#48015) üzenetére


suste
veterán

működik is, amelyikben nincsen bootloader, mert hogy van ilyen gyári fw is....

(#48017) ManUnited válasza suste (#48016) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Köszönöm a segítséget, így már sikerült. :R

(#48018) szabi_zoli82 válasza suste (#48012) üzenetére


szabi_zoli82
csendes tag

Lehet hogy hiba volt. Több fórumon kérdeztem meg a fórumtársakat az akkor még openwrt-s routeremmel kapcsolatban hogy az ftp-t miképpen lehet belőni, hogy lehet a felhasználókat beállítani a samba-nál szintén stb... Senki sem volt hajlandó segíteni, holott a többi írást olvasva nagyságrendekkel jobban benne vannak a közepében. Ami volt fent a masinán az Vargalex féle openwrt volt, lucival. Szerencsére a dd-wrt-s factory.bin fájllal hamar meg tudtam oldani a dd-wrt-re való áttérést, nem csináltam féltéglát a gépből. Nem kellett semmit sem átírni és átalakítani és nem kellett parancssorozni sem. Lehet hogy nem volt rendben valami a open-nel, mert nem csináltam meg a port forwardot sem, holott én úgy csináltam ahogy kell. Nem volt nyitva a port. dd-wrt-vel azonnal nyílik. Lehet hogy nekem sok az openwrt. :-) Nem vagyok világtalan, de nem nagyon kell a tudása. Ja, és kb hetente a luci megállt, nem volt semmi csak egy hibaüzenet, de a router ment tovább. Arra sem találtam megoldást. Az ilyen pici apróságok miatt váltottam. Nem én raktam fel rá az openwrt-t, így vettem. Nem kívánok cserélgetni rajta állandóan fw-t. A dd-wrt megfelelne, csak a printszervert kellene valahogy rárakni.

(#48019) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Lehet e már tudni valamit arról, hogy a Gargoyle-ba a magyar nyelv bele került e már?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#48020) siddis válasza zsolt501 (#48019) üzenetére


siddis
őstag

Egy pár napja még nem volt benne..

-- Aux armes, citoyens --

(#48021) Milli82


Milli82
tag

Rendszer/Admisztráció felületen átállítom az SSH hozzáférést csak LAN-ra az elég vagy a Tűzfal beállításainál is át kell állítani?

Asus AC85P - DS118

(#48022) siddis válasza Milli82 (#48021) üzenetére


siddis
őstag

Vedd ki a pipát mellőle és indítsd újra a tűzfalat vagy a router-t.. De törölheted is a szabályt..

-- Aux armes, citoyens --

(#48023) vik1111 válasza vargalex (#48009) üzenetére


vik1111
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek. Most már megy a minidlna.
Próbáltam korábban is feltenni az ffmpeg-et, csak az volt a baj, hogy nem szedtem le előtte az előzőt :D

(#48024) suste válasza vik1111 (#48023) üzenetére


suste
veterán

na mondom én hogy kell az eltávolítás
nekem is volt ilyen, hogy nem akarta feltenni még ugyan azt a verziót sem az adott csomagból, csak ha leszedtem ami fent van.....

(#48025) Neoteric


Neoteric
addikt

Hali srácok. Van egy 1043ND routerem és újabban olyat csinál h a wifije használhatatlan. Kábelen minden tökéletes, de a wifi router újraindítás után random idő elteltével gondol egyet és nem lehet használni. Jelerősség maxon, de mégse lehet csatlakozni. Vagy ha mégis kiírja a noti/ipad h kapcsolódva van, ugyanúgy használhatatlan, nem tölt be semmilyen weboldalt.
Ötlet/javaslat? :F

PSN: ne0teric_sAN

(#48026) siddis válasza Neoteric (#48025) üzenetére


siddis
őstag

Mi van rajta.?

-- Aux armes, citoyens --

(#48027) Neoteric válasza siddis (#48026) üzenetére


Neoteric
addikt

Firmware Version:
3.13.13 Build 130428 Rel.58290n

PSN: ne0teric_sAN

(#48028) siddis válasza Neoteric (#48027) üzenetére


siddis
őstag

Vagyis gyári.. Hátt asszem talán erre a verzióra mondják, hogy a legstabilabb gyári, megpróbálhatod downgrade-elni.. Vagy raksz rá vmi custom firmware-t, bár a wi-fi ott sem mindig tökéletes..

-- Aux armes, citoyens --

(#48029) Neoteric válasza siddis (#48028) üzenetére


Neoteric
addikt

Ja tehát ez teljesen általános dolog? :Y
Megpróbálom amit linkeltél, de akkor vszeg a tplinktől búcsút veszek.. :R

PSN: ne0teric_sAN

(#48030) siddis válasza Neoteric (#48029) üzenetére


siddis
őstag

Sajna ez van, előfordul hogy nagy terhelésnél eldobja a klienseket..

-- Aux armes, citoyens --

(#48031) suste válasza Neoteric (#48029) üzenetére


suste
veterán

nagyon sokat/sokan beszéltünk már a wifijéről
valszeg nálad is előjött a "DMA" hiba (keress vissza itt, lesz mit olvasni)
valakinél sose jön elő, de ha bekerül az eszközeid közé egy olyan amit utál a 1043, akkor megöli a wifit sajna...

(#48032) vargalex válasza suste (#48024) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Én mondjuk mindig parancssorban gondolkodom. Ott az opkg-nak a --force-reinstall kapcsolója... :)

Alex

(#48033) siddis válasza Neoteric (#48029) üzenetére


siddis
őstag

..nekem így szalad most a wi-fi...
nagyobb méret

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#48034) suste válasza siddis (#48033) üzenetére


suste
veterán

ez miért a wifire bizonyíték?
ez eth0 (switch), ez wifi használat nélkül is lehet ilyen:)
inkább a wlan0 fül kellett volna

[ Szerkesztve ]

(#48035) siddis válasza suste (#48034) üzenetére


siddis
őstag

..mert ott a kimenő a bejövő :-)

-- Aux armes, citoyens --

(#48036) Intruder2k5 válasza suste (#48034) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

2.9Mbit/sec még WiFi-re sem lenne sok! Sőt... Azt egy SMC WBR14-G2 is tudja, 5 falon át! :)

(#48037) suste válasza Intruder2k5 (#48036) üzenetére


suste
veterán

ezt már nem is akartam feszegetni......

siddis:
nem tök mindegy mi az irány? a sebesség miatt tetted be gondolom....

[ Szerkesztve ]

(#48038) siddis válasza Intruder2k5 (#48036) üzenetére


siddis
őstag

Alap UPC-m van, ugyan hogy hozzak ki belőle többet.?!

-- Aux armes, citoyens --

(#48039) Intruder2k5 válasza siddis (#48038) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi az az alap UPC? Fiber Power 15? Vagy ADSL?

(#48040
25/1.5 csomag már nincs, azokat mind átállították 30/3-ra! De még, ha a legkisebb 15Mbps kábelnetet is nézem, ez attól is messze van a maga ~3Mbit/sec sebességével!

De mindegy, nem akarom én ezt túllihegni, és nincs is jelentősége, csak észrevételeztem, hogy a képen látható sebesség nem mondható komolynak!

[ Szerkesztve ]

(#48040) siddis válasza Intruder2k5 (#48039) üzenetére


siddis
őstag

asszem 25/2

-- Aux armes, citoyens --

(#48041) gahen


gahen
tag

Szasztok,
1043 v1.8-as routerem van OpenWrt vargalex v1.1.5 r33777-el, benne egy 16GB-os pendrive.
A pendrive-ot akarnám kicserélni mobil vinyóra, ezt néztem ki: LINK. (Esetleg más?)
Vajon kep ez elég áramot a routertől vagy egy külső tápos usb hubbal kell rátenni?
Ha már külső meghajtót cserélek, akkor fw is frissítenék a poli27 féle verzióra, mert abban újabbb csomagok vannak.
Ebben is van formázó felület? Mert vargalexén a pendrive-ot formáztam, hogy több hely legyen a programoknak.

..,

(#48042) siddis válasza gahen (#48041) üzenetére


siddis
őstag

"a legfrissebb Trunkból v39208!Ezek a csomagok vannak benne alapból : [link]
Továbbá benne vannak Vargalex tűzfalszabályai is,a formázó felülete,a vsftpd luci webes felülete,meg alapból a /mnt re vannak beállítva a samba,a minidlna,és a transmission is!A repostoryból letölthető az ftp backup is.Csak 4300 as routeren teszteltem, ezen hibátlanul megy!"

-- Aux armes, citoyens --

(#48043) suste válasza gahen (#48041) üzenetére


suste
veterán

ennyiért már 1TB-sat is össze lehet hozni.....

(#48044) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Üdv!

V1es routerem van OpenWRT-vel, és egy olyan problémám van, hogy wi-fin keresztül a 80 mbites netemből csak 40mbitet tud továbbítani...
Kipróbáltam több klienssel is, ami más wi-fin tudott bőven többet is, de az enyémen csak 40 mbitet tudnak.
A Wi-fim ilyen beállításon van:

Tippre szerintem ez a gond, hogy nekem nincs külön a módnál n, csak g+n:

Ötlet?
2 különböző OpenWRT FW-vel is próbáltam.

(#48045) poli27 válasza MATEO6600 (#48044) üzenetére


poli27
veterán

mi a kliens?telefon? Milyen sebességgel csatlakozik fel a kliens?

(#48046) mr.geeZ


mr.geeZ
aktív tag

Visszaraktam a gyári romot az vargalex után, valamiért az én eszközeim nem voltak kibékülve vele, pedig nem futott rajta semmilyen szolgáltatás, usb-be nem is volt semmi bedugva. Az elején jól ment, de az utóbbi időben többször nem volt hajlandó forgalmazni egy acer notival és egy samsung tv-vel, a mac-el nem volt gond, viszont a kapcsolódás hosszadalmas volt sokszor. Restart után egy ideig jó volt, de aztán megint belassulgatott.
Valamit lehet, hogy rosszul állítottam be valahol, de sem a load, sem a memóriafoglaltság nem volt nagy egy-egy ilyen eseménynél, tehát nem tudom, hol rontottam el, meglátom produkálja-e a gyárival a dolgokat.

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#48047) MATEO6600 válasza poli27 (#48045) üzenetére


MATEO6600
őstag

Egy n-es és egy n-liteos Notebook.
Az n-es laptop más wi-fi állomáson tud 80 mbitet is, az enyémen viszont nem...

(#48048) vargalex válasza MATEO6600 (#48044) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mi az elsődleges csatorna? A 40 MHz, második csatorna felette beállítás csak a 9-es elsődleges csatornáig érvényes. Felette a 40 MHz, második csatorna alatta beállítás szükséges. Valamint célszerű kipipálni a 40 MHz mód erőltetését.

Alex

(#48049) MATEO6600 válasza vargalex (#48048) üzenetére


MATEO6600
őstag

Azt a k*rva élet, köszönöm ez volt a megoldás! :R :R
Másfél hónap sz*rakodás után végre sikerült, Köszönöm! (neked és másoknak is persze, mivel elég sokan nyújtottak segítséget ezen a fórumon)
11-es csatornán volt, és második csatorna alatt-ra van rakva, viszont nem volt bepipálva a checkbox. (nem mertem ellenszegülni a szabványnak :D )

(#48050) gahen válasza siddis (#48042) üzenetére


gahen
tag

Ah, köszi.
Suste: Hol található ennyiért?

..,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.