Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69901) Atesz08


Atesz08
tag

sziasztok. van 1 tp-link 1043nd v4 routerem. mmilyen beállításokkal és melyik firmvare -val hozható ki a legjobb működés belőle ? köszönöm szépen !

(#69902) DiabloCorsa válasza CheGhost (#69899) üzenetére


DiabloCorsa
őstag

Köszönöm, este otthon megnézem.

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#69903) DiabloCorsa válasza vargalex (#69900) üzenetére


DiabloCorsa
őstag

Köszi, működik. Elérhető az ftp és a Lucy is a netről.

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#69904) nimfas


nimfas
addikt

Hali!

Olyan bajom van az utóbbi időben, hogy a wifi szakadozik, a lan része működik a routernek (v 3.0) normálisan.
Erre többnyire az átkondizás szokott lenni a tanács, de nekem nincs hozzá érzékem igazából és nem szeretném ha másnál lenne több napig a felkonfigolt-beállított router.

Esetleg milyen másik ajánlott és hasonlóan Open Wrt-vel, Lucival okosítható gigabites router van jelenleg a piacon megfizethető áron, aminek van custom firm támogatása és megfelelő felhasználói bázisa is???

Előre is köszönöm a tippeket, tanácsokat!

(#69905) Dragon3000 válasza nimfas (#69904) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ilyen esetben először a táp cserét szoktak ajánlani és ha ez nem válik be utána szokott jönni a kondi csere. Így először próbáld meg egy másik táppal is.

(#69906) suste válasza nimfas (#69904) üzenetére


suste
veterán

nem szeretném ha másnál lenne több napig a felkonfigolt-beállított router.

erre is van egyszerű megoldás: csinálsz egy full mentést, majd egy factory resetet, és úgy adod le javításra, majd ha visszajött, akkor feltolod a mentést és már kész is vagy

(#69907) nimfas válasza suste (#69906) üzenetére


nimfas
addikt

Köszi, első a tápcsere lesz... hátha!

Azzal nem lennék kisegítve ha lementem a beállításokat.
Attól még az itthoni hálózat leáll, és az nálunk "katasztrófa" lenne, tv-hez is kell net, gyerek nem tud mesét nézni, asszony Facebookozni és csetelni a barátnőkkel.... hát engem meglincselnének itthon ember! :D

(#69908) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!

Openwrt-re lehet váltani dd-wrt ről?

v2-m van és mindent jól konfiguráltam be a hivatalos dd-wrt openvpn setting ajánlásai szerint, de nem működik. Már elegem van eléggé belőle.

Mi a legegyszerűbb megoldás vpn szerver futtatására a routeren?

Érdekes, 1 óra alatt megcsináltam linuxon, csak nem akarok erre fenntartani külön egy os-t, de itt (dd-wrt-n) rohadtul nem megy.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#69909) woodworm válasza ludsimon (#69908) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem a ddwrt-gyári-openwrt a legbiztonságosabb út.
Ha link alapján a desktop kliens beállításait használtad a szerver beállításához, akkor nem csodálom, hogy nem működött. ;)

(#69910) ludsimon válasza woodworm (#69909) üzenetére


ludsimon
veterán

Melyik részénél szúrtam el? Melyikre mondod?

undefined

(#69911) qqcqqc válasza ludsimon (#69908) üzenetére


qqcqqc
őstag

Én ittam egy pálinkát, vettem egy mély levegőt és sikerült. DE nem ez volt a napi használatú eszköz.

(#69912) ludsimon válasza qqcqqc (#69911) üzenetére


ludsimon
veterán

Azt mondod egy raspberry pi 3+ al lehet jobban járnék es arra openvpn?

undefined

(#69913) woodworm válasza ludsimon (#69910) üzenetére


woodworm
veterán

Az oldalon több alfejezet van, a linked a szerverre bejelentkező kliens beállítására mutat.

(#69914) ludsimon válasza woodworm (#69913) üzenetére


ludsimon
veterán

Az lehet. De a cliens konfig alapjan lőttem be, ahol leirja, hogy linux alatt mukodott neki a kliens.

undefined

(#69915) qqcqqc válasza ludsimon (#69912) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nem. Váltottam open-wrt-ről dd-wrt-re.

(#69916) woodworm válasza ludsimon (#69914) üzenetére


woodworm
veterán

Lentebb a legegyszerűbb szerver megoldást kerested, ezért érzem a zavart. Pontosan mi a cél, van egy vpn szolgáltatónál előfizetésed és arra akarsz a routereddel csatlakozni vagy távolról akarsz egy biztonságos elérést a saját hálózatod felé? Utóbbi esetben a kliens beállítások nem jók a routeredre.

(#69917) mgabi válasza xabolcs (#69751) üzenetére


mgabi
senior tag

Szia. 1043ND V4 routeremre felraktam az alap openwrt 18.06.2-t, de lehet inkább visszaállnék a gyárira, mert HW NAT nélkül csak 320mbit a net. 1000mbites Digim van egyébként. Az lenne a kérdésem:

1. a juppin és a gwlim szoftveres nat gyorsítással mennyire gyorsulna a natolás?

2. ha rakok hűtőbordát a chipekre, akkor manuál tuningnak van-e értelme? Mondjuk 750-ről 1000mhz-re, és ilyen körülmények között fastpatches megoldással megközelíthető a gigabites natolás?

3. (#69753) xabolcs hozzászólásban [link]t TL-WR1043ND-V4-FW0.0.0-stripped.bin firmware-rel vissza tudok-e állni az eredeti gyári állapotra?

Köszi szépen

[ Szerkesztve ]

(#69918) ludsimon válasza woodworm (#69916) üzenetére


ludsimon
veterán

A saját LAN-om akarom elérni bárhonnan, a mögötte lévő szervereim. Ezt eddig egy linux os + openvpn el oldottam meg, de nem akarok ezért egy os-t fenntartani és azt akarom, hogy a vpn megoldás a routerre kerüljön.

A megfelelő kliens beállításokhoz van valahol leírás? Már néztem másik leírást is, pl ezt, itt is ugyanaz a helyzet, megcsináltam, és nem működik.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#69919) xabolcs válasza mgabi (#69917) üzenetére


xabolcs
őstag

Szia!

Az a stripped firmware pont az OpenWrt -> gyari visszaallitashoz keszult: beadod a LuCi frissitofeluleten es varod a hatast.

Ha tenyleg 18.06.x van a routeren, akkor nezz be a tuzfalbeallitasokba, s keress "flow-offload" felirathoz tartozo jelolonegyzeteket! A szoftveres reszet jo lenne, ha tudnad engedelyezni.

Ha engedelyezve van, akkor a juppin-fele semmiben sem lesz kulonb. A gwlim fele fastpath az persze gyorsabb lesz, de szerintem ugyanugy messze a gigabittol, mint a netfilteres flow-offload.

Ellenben, ha most kapcsolod be, akkor konnyen lehet, hogy a flow-ofloaddal elered a gigabites NAT-olast.

Szerintem nincs ertelme a manual tuningnak. :B

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#69920) mgabi válasza xabolcs (#69919) üzenetére


mgabi
senior tag

Stripped gyári fw nem működik :( "The uploaded image file does not contain a supported format. Make sure that you choose the generic image format for your platform." reboot, reset, átnevezés (fw.bin) se segít.

Flow-offload beállítás meg sehol nem találom, oda-vissza átkutattam a luci-t.

verzió:
Model TP-Link TL-WR1043N/ND v4
Architecture Qualcomm Atheros QCA956X ver 1 rev 0
Firmware Version OpenWrt 18.06.2 r7676-cddd7b4c77 / LuCI openwrt-18.06 branch (git-19.020.41695-6f6641d)
Kernel Version 4.9.152

[ Szerkesztve ]

(#69921) gduck válasza mgabi (#69920) üzenetére


gduck
addikt

Ha jól emlékszem a FIREWALL/General fülön van ;)

(#69922) DiabloCorsa


DiabloCorsa
őstag

TP-Link WR1043ND V4 tud olyat, hogy a WAN is wifin jöjjön?

Tehát nincs előtte kábel modem, internet csatlakozás, hanem wifi vadászként működjön.
Mint pl ez: TP-Link-TL-WN822N-Wireless-N300-halozati-kartya

[ Szerkesztve ]

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#69923) woodworm válasza mgabi (#69920) üzenetére


woodworm
veterán

Tftp recovery leírás szerint próbáltad vagy csak a luci adminoldalán az fw frissítéssel?

(#69924) xabolcs válasza mgabi (#69920) üzenetére


xabolcs
őstag

Ne haragudj, felrebeszeltem. Elfelejtettem, hogy 4.9 az ar71xx 18.06-ban. :(

Tedd fol az utolso juppin fele ath79-et!

Ha izombol megy neki 310 mbps PPPoE, akkor jo eredmenyeid lesznek flow-offloaddal. Gigabitet azert ne varj!

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#69925) mgabi válasza xabolcs (#69924) üzenetére


mgabi
senior tag

Megsasolom, de azt hiszem elérkezett a Mikrotik Hex ideje :) 1043nd-t meg leminősítem only-wifi üzemmódra openWRT-vel az adóteljesítmény szabályozhatósága miatt.

[ Szerkesztve ]

(#69926) xabolcs válasza DiabloCorsa (#69922) üzenetére


xabolcs
őstag

Persze, hogy tud!

Az OpenWrt Wireless menujeben a "Join network" gombbal tudsz csatlakozni az elerheto wifik valamelyikehez.

A legkonnyebb dolgod akkor van, amikor ezt a wifin erkezo netet csak vezeteken szeretned hasznalni.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#69927) xabolcs válasza mgabi (#69925) üzenetére


xabolcs
őstag

Jol ki fogjak egymast egesziteni! :D

MT7621A, szoval ha van ra OpenWrt, akkor tudja a hardveres flow-offload-ot is: gigabites NAT-olas, 0% procihasznalattal! :K

Ugyanezt a teljesitmenyt vardd el a gyari RouterOS-tol is! :)

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#69928) Gyurka6 válasza DiabloCorsa (#69922) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Nekem wdr4300--al megy a upc wi-free, ez kb. olyan (most nincs nálam).

Gyurka

(#69929) DiabloCorsa válasza xabolcs (#69926) üzenetére


DiabloCorsa
őstag

Köszi!
LEDE firmen másik routeren - V1 - megtaláltam.
A V4-en (másik a padláson :) gyári firm (3.16.9 )van. Azon hogyan?

[ Szerkesztve ]

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#69930) woodworm válasza DiabloCorsa (#69929) üzenetére


woodworm
veterán

Sehogy, teszel rá openwrt-t.

(#69931) DiabloCorsa válasza woodworm (#69930) üzenetére


DiabloCorsa
őstag

Köszi.
LEDE lehet?
Az megy 240Mb felett Másik routeren az van.

[ Szerkesztve ]

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#69932) woodworm válasza DiabloCorsa (#69931) üzenetére


woodworm
veterán

Ugyanaz. A v1-es különböző kerneleken elért sebessége nem mérvadó a v4 esetében. Az sem mindegy, hogy a szétválás vagy az újraegyesülés utáni openwrt-ről beszélünk. Szerintem már gwlim újabb buildjei is a visszatérés utáni openwrt-re épülnek.

(#69933) DiabloCorsa válasza woodworm (#69932) üzenetére


DiabloCorsa
őstag

Honnan tudom eltölteni?

Mert a V1-es gz-t csinált mentésnek, ami a másik persze nem olvas be.

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#69934) mgabi válasza gduck (#69921) üzenetére


mgabi
senior tag

nálam nem:[kép] :(

de a juppin fw-vel már igen: [kép]

Sebesség (nyers lan porton mért, Digi 1000mbit):
openwrt gyári: 350mbit
juppin, default: 400mbit
juppin, software flow offloading ON: 700mbit

[ Szerkesztve ]

(#69935) woodworm válasza DiabloCorsa (#69933) üzenetére


woodworm
veterán

Wifi kliensként használva szerintem nyugodtan kipróbálhatod az openwrt jelenlegi stabil buildjét, nem a hwnat hiánya lesz a szűk keresztmetszet. Ha kábelen csatlakoznál és gyorsabb sebességre vágysz, akkor itt van gwlim fastpath buildje. Egy ath79-re épülő buildet pedig korábban linkeltek, sebesség pedig az előző hozzászólásban.

[ Szerkesztve ]

(#69936) DiabloCorsa válasza woodworm (#69935) üzenetére


DiabloCorsa
őstag

Köszi, működik.
Elértem a TELEKOM WI-FI fon hálozatot. Regisztráltam ingyenes 15 percért.
Aztán csak az óra járt visszafelé és nem lehetett elérni semmit. :DD

Lényeg hogy működik.

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#69937) mgabi válasza woodworm (#69935) üzenetére


mgabi
senior tag

250 mbit felett a 1043nd v4 router nem az igazi openwrt és moddolt variánsaival sajnos :( lagol, eldobja a torrenteket 2-3 percenként, torrentek flow-offloadingja például nem megy, ezért 35mb/sec a maximum. 700mbit pedig 20-30 secig stabil utána elkezd ugrálni 350 és 700 mbit között. Wifi pedig néha megakad, gondolkodik 3 másodpercig honlap betöltésnél, aztán persze megy. Nagy csalódás számomra. Gyári fw-rel érezhetően folyékonyabb és problémamentesebb a router.

Ezért most lefokozom csak wifire, és elékötök egy Mikrotik hap ac2-t, aztán meglátjuk.

(#69938) woodworm válasza mgabi (#69937) üzenetére


woodworm
veterán

Wifi kliensként szeretné használni, szerintem a közelében nem lesz ezeknek a sebességeknek. A torrent pedig még rázósabb lesz. Főleg, ha mellette még ap-ként is működne.

(#69939) mgabi válasza woodworm (#69938) üzenetére


mgabi
senior tag

1043nd v4 kb. 80 mbitet tud wifin, ahhoz bőven elég még szoftveres natolással is. 250 mbites netet így is simán elvisz, de felette sajnos nagyon nagy érvágás a HW NAT hiánya, mert a CPU nem tudja tartani a lépést :( Viszont gyári fw-rel meg a wifi gyenge, és köszönő viszonyban sincs a papíron létező értékkel :(

Összefoglalva: HW NAT és gyenge wifi VAGY SW NAT és remek wifi.

(#69940) woodworm válasza mgabi (#69939) üzenetére


woodworm
veterán

Nem értem miért nyomatékosítod az ismert tényeket ismételten nekem. Ez gyakorlatilag a kezdetek óta így van, az új technikák viszont szinte megduplázzák az openwrt-s sebességet. Általában le szokott írva lenni, hogy mire készüljön aki át akar térni. Mindkét érintett hozzászólásomban leírtam, hogy nem ez lesz a szűk keresztmetszet.

(#69941) mgabi válasza woodworm (#69940) üzenetére


mgabi
senior tag

Összefoglalónak írtam azoknak (és magamnak), akik át akarnak térni 1 év múlva, és használják majd a keresőt :) (nem feltétlen neked céloztam)

(#69942) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Azon gondolkodtam, hogy ráraknék egy pendrive-ra néhány sorozatot, amit rádugnék az USB portjára. Telefonon, PC-n, tableten tudnám nézni (wifin keresztül)?

.

(#69943) Mukiska


Mukiska
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni, van egy TL-WR1043ND V2.1 routerem és észrevettem, hogy 50mbpsnél többet a wifijen nem igazán szeretne többet leadni, direktre kötve kijön belöle 300-600mbps. Ez mitől lehet?:) valakinek nincs véletlen ötlete?:) Előre is köszönöm a választ!

(#69944) gabor_01 válasza Mukiska (#69943) üzenetére


gabor_01
senior tag

Az eszközöd, amivel csatlakoztál, csak ennyit tud :D

(#69945) Mukiska válasza gabor_01 (#69944) üzenetére


Mukiska
csendes tag

Az gigabites:) vettem másik routert és azzal hozza a normát. Csak gondoltam ebből csinálok egy erősítőt amint rájövök, hogy miért csinálja ezt a wifi.

(#69946) gabor_01 válasza Mukiska (#69945) üzenetére


gabor_01
senior tag

2.4GHz-en gigabites sebesség? :U

(#69947) vargalex válasza Mukiska (#69945) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Olyan nincs, hogy gigabites wifi. A másik router esetleg 2 sávos és a kliens is tudja az 5 GHz-et, netán AC-n? Simán előfordulhat, hogy ugyanakkor 2,4 GHz-en (ugye a TL-WR1043ND csak azt tudja) viszont csak 20 MHz csatorna szélességet tudj 72 Mbps maximális link sebességgel. Ekkor a mért 50 Mbps több, mint jó. Pontosan mi a kliens és milyen wifi van benne?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#69948) iMaverick válasza iMaverick (#69761) üzenetére


iMaverick
addikt

Közben hátha érdekel valakit...

A juppin féle verziónak leállt a fejlesztése. Helyette viszont gwlim beemelte ezt a Flow-off támogatást (ha jól látom, a Fastpath mellé). LINK

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#69949) gduck válasza iMaverick (#69948) üzenetére


gduck
addikt

Kivéve V1-re :(

(#69950) iMaverick válasza gduck (#69949) üzenetére


iMaverick
addikt

Pár éve kivették a 386-os támogatását a Linux kernel-ből is... :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.