Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70151) #LittleG válasza suste (#70150) üzenetére


#LittleG
csendes tag

Szia,

Tetszik a weboldal, mindenképpen ki szeretném próbálni. Azért csak szeretném, mert közben úgy tűnik, hogy a router megmakacsolta magát és nem hajlandó kommunikálni a nyomtatóval.

Ez azért vicces, mert ha az "lsusb" parancsot beütöm, akkor felismeri a nyomtatót, sőt a Sane-projekthez kapcsolódó "scanimage -L" parancsra is kiadja a nyomtató szkenner hardverét.

Nyomtatni, sőt már akár próbaszkennelni ("scanimage -L > test.pmm") azonban mégse tudok. A routeren is világít az USB jelzőfény, tehát mégse kontakthiba van.

Ergo működik minden és mégse működik semmi.

Próbáltam router resetet (nem factory-t!), illetve megpróbáltam az USB funkciókhoz szükséges csomagokat is újratelepíteni (kmod-usb-printer, kmod-usb2, kmod-usb-core, kmod-usb-ehci), de nem hozott eredményt ez se. Cseréltem USB kábelt is, szintén eredménytelenül.

Hardveres problémára nem tudok gyanakodni, mert van egy USB relévezérlő is rákötve a routerre, amit a "crelay" segítségével irányítok és az megfelelően működik.

Valaki találkozott már ilyen jellegű problémával? Tud valaki megoldást?

Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

(#70152) suste válasza #LittleG (#70151) üzenetére


suste
veterán

Szerintem érdemes lenne egy szűz telepítés, főleg ha már egyszer működött!
A mi weboldalunk a szkenneléshez való csomagokat is képes telepíteni (ez van a 0-ás pontban), ha még nincsen fent egyik alkotóelem sem (sane, jpeg-tools).

(#70153) sting2


sting2
addikt

Sziasztok!

TL-WR1043ND - Ver. 2.1 a routerem, amit használok jó 2 éve teljes megelégedettséggel.
Van rá valami gyári szösszenet mert igazából teszi a dolgát, de Custom módot meg nem szeretnék feltenni rá.
Frissítsem szerintetek?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#70154) vinibali válasza sting2 (#70153) üzenetére


vinibali
őstag

szia,
hogyha két éve vetted meg akkor vélhetően az utolsó 2015 októberi FW-rel szállították, szerintemnem fogsz találni rá frissítést.
de az itt fórumozók többsége OpenWRT hívő (ahogy én is), nem fogjuk azt mondani, hogy ne rakj rá :)

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#70155) vinibali válasza sting2 (#70153) üzenetére


vinibali
őstag

mi az oka egyébként annak, hogy csak gyári FW-t szeretnél rárakni?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#70156) sting2 válasza vinibali (#70155) üzenetére


sting2
addikt

Nem vagyok rápörögve a témára, nem tudom, mit hoz a Custom megoldás.
Nincs semmilyen elvásásom a router felé, eddig, mostanában kicsit "akadozik", pixelesedik a youtube, néha, néha.
Többször kiírja a Tv, PS4, hogy "nincs hálózathoz csatlakozva"- lehet, kezd bedögleni vagy csak nem kapott frissítést..
(Digi 1000MB, nagyon közel vannak a készülékek egymáshoz, zsinórral is csinálja)

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#70157) qqcqqc válasza sting2 (#70156) üzenetére


qqcqqc
őstag

Az ezres digihez nem túl nyerő a custom fw. Nem lehet, hogy a router tápja kezd haldokolni?

(#70158) sting2 válasza qqcqqc (#70157) üzenetére


sting2
addikt

3 éve megvettem, kicsomagoltam, beüzemeltem és nem is nyúltam hozzá - na jó, néha kihúztam éjszakára.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#70159) vinibali válasza sting2 (#70158) üzenetére


vinibali
őstag

ebben az időben simán benne van, hogy megöregszik a táp. emiatt tudhat ilyen furcsa viselkedést produkálni az eszköz.

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#70160) zolka95


zolka95
őstag

Egy v2 OpenWRT backup fájlját használhatom v4-en és fordítva?
OpenWRT verzió megyezik a két routeren.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#70161) anglergab válasza zolka95 (#70160) üzenetére


anglergab
addikt

Valószínűleg hibát ír ki és a két modell hardvere is kicsit eltérő.

(#70162) sting2 válasza vinibali (#70159) üzenetére


sting2
addikt

Szomorú.
Most zsinórral mintha megint stabilnak tűnik a Net, lehet Placebo, lehet nem.
Az a "szerencsém", hogy 1 hétre eltűnök holnaptól, így megint pihenni kényszerülnek a kütyük, falból kihúzva várnak majd engem.
Ha nem szűnnek meg a jelenségek, váltani fogok.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#70163) anglergab válasza anglergab (#70161) üzenetére


anglergab
addikt

Pontosítok, nem is kicsit eltérő. Más a CPU/RAM/WiFi. Szóval biztos nem cserélhetőek fel.

(#70164) Maximusz válasza vargalex (#70127) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Kedves Alex!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy milyen firmware-t ajánlanál az alábbi routerekre (OpenWrt van rajtuk, csak szerintem elég idősek):

TPLink TL-WR1043ND
TPLink TL-WDR4300
DLink 860L
(ebből, ha jól olvastam a fórumban többet is üzemeltetsz, azt a firmware-t hogy találom meg?)

köszönöm előre is a válaszod! - Azért kérdeztem itt, hogy a többiek is kapjanak infót, ha esetleg frissíteni szeretnének.

Maximusz

(#70165) qqcqqc válasza sting2 (#70162) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nálam egy v1 van. Kb 8-9 éves. A harmadik tápnál tartok.

(#70166) Indiant


Indiant
addikt

Lede fastpath-ra (OpenWrt SFE r8609-d70ec3008d / LuCI ( Trunk ) -re) most ez a legújabb oldal?
https://github.com/gwlim/openwrt-sfe-flowoffload
..csak mert itt nem látom device specifikusan...

(#70167) gduck válasza Indiant (#70166) üzenetére


gduck
addikt

Igen! Lépjél be a legújabb mappába ;)

(#70168) vinibali válasza Indiant (#70166) üzenetére


vinibali
őstag

én már inkább a 19.07 snapshot ath79-ből válogatnék, ahogy a README első sora is erre hivatkozik :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#70169) Indiant válasza vinibali (#70168) üzenetére


Indiant
addikt

Ezekre gondolsz?
Számomra gyanús, hogy 2,5MB-al kisebb.

gduck: :Y

[ Szerkesztve ]

(#70170) woodworm válasza Indiant (#70169) üzenetére


woodworm
veterán

Mi benne a gyanús? A snapshot általában minimal felépítésű.

(#70171) vinibali válasza Indiant (#70169) üzenetére


vinibali
őstag

azért olyan kicsi, mert nincs benne Luci. bár én mindig imagebuilder-rel csinálom a csomagomat.
https://openwrt.org/docs/guide-user/additional-software/imagebuilder

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#70172) Indiant válasza woodworm (#70170) üzenetére


Indiant
addikt

Ok, akkor ez nem az én csomagom.
Fastpath már nem frissül?

(#70173) gduck válasza Indiant (#70169) üzenetére


gduck
addikt

NEM! ERRE ;)

Pontos típus? Ez fastpath helyett van, hidd el ugyanolyan jó ez is ;)

(#70174) Indiant válasza gduck (#70173) üzenetére


Indiant
addikt

:R 1043ND v3 ( a kmod az mi?)

[ Szerkesztve ]

(#70175) gduck válasza Indiant (#70174) üzenetére


gduck
addikt

kmod=kernel modules, amik nincsenek telepítve, de ha szükség van rá, akkor tudod telepíteni ;)

(#70176) gduck válasza Indiant (#70174) üzenetére


gduck
addikt

Tegnap jött frissítés ;) KATT IDE!

Firmware Version OpenWrt SFE r10880-cb3c4c713d / LuCI ( Trunk )
Kernel Version 4.19.67

(#70177) iMaverick válasza gduck (#70176) üzenetére


iMaverick
addikt

Felrakva. Köszike hogy szóltál. :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#70178) k_miso


k_miso
tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy TP-Link Archer A5-re létezik OpenWRT? Én sehol sem találok.

Miso

miso

(#70179) gduck válasza k_miso (#70178) üzenetére


gduck
addikt

Én se látok, lehet kis méretű benne a flash, ezért nem csináltak rá.

(#70180) petakpa1 válasza gduck (#70176) üzenetére


petakpa1
őstag

Ugye jól gondolom, hogy v1-es 1043ND-re ez már nem megy fel?
Most ez van rajta:
Firmware Version: OpenWrt SFE 17.01 r3988-5970e6d466 / LuCI ( 17.01 )
Kernel Version: 4.4.163

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70181) vinibali válasza petakpa1 (#70180) üzenetére


vinibali
őstag

kis méretű build van rá, ha csak 32MB-os benne a memória!
https://github.com/gwlim/openwrt-sfe-flowoffload/tree/master/SEP-2019/openwrt-sfe-flowoffload-mini

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#70182) petakpa1 válasza vinibali (#70181) üzenetére


petakpa1
őstag

Ertem. Kis meretu buildben van Luci, dyndns, esetleg USB es ftp tamogatas?

Erdemes lehet a mostani fw-met frissiteni ra?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70183) gduck válasza petakpa1 (#70182) üzenetére


gduck
addikt

Szia!

Igen a kis méretű kell, másik mappában nincs is benne a V1 ;) Luci van, minden egyebet neked kell feltelepítened!

(#70184) petakpa1 válasza gduck (#70183) üzenetére


petakpa1
őstag

Es szerinted megeri frissitenem a legujabbra? Mosz az a fw van amit azt hiszem pont Te javasoltal itt: v1 maximalis sebessegre optimalizalt fw. Valami gwlim nevo csoka keszitette ha jol emlekszem.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70185) gduck válasza iMaverick (#70177) üzenetére


gduck
addikt

Jött egy javított verzió ;)

Firmware Version OpenWrt SFE r10920-0cc87b3bac / LuCI ( Trunk )
Kernel Version 4.19.69

(#70184) petakpa1: jó kérdés, router funkción kívül használod még valamire?

[ Szerkesztve ]

(#70186) petakpa1 válasza gduck (#70185) üzenetére


petakpa1
őstag

Dyndns, Lan-on fix ip-k MAC cim alapjan, jopar port fw szabaly, wake on lan funkcio, roueter adminisztracioja wan felol is engedelyezett, ehhez valam sch? server szolgaltatast kellett beloni. Kb ennyi.

Ftp-t nem tudzam beuzemelni ezzel a fw-el.

Ja es van egy problemam is, amire tegnap dobbentem ra.

A 100 mbites vezetekes kliensekkel valami gondja van a routernek, mert lassu a netsebesseg. Majd mikor gepkozelben leszen nem telorol leirom reszletesen mit tapasztalok. Hatha valaki tud segiteni, van otlete, mit kene allitanom openwrt-ben.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70187) gduck válasza petakpa1 (#70186) üzenetére


gduck
addikt

Ez nem olyan sok extra, szerintem megpróbálkozhatsz vele! De ezeket külön kell telepítened ;)

(#70188) anglergab


anglergab
addikt

Sziasztok!

Adott egy TP-Link TL-WR1043ND v2-es wifi router (3x3:3 MIMO-s, 3 cserélhető antennával). A kliens eszközeim 2x2:2 MIMO-sak 2 antennával, illetve 1 antennások (telefonok).

A routernek gyárilag 3x 5 dBi-s külső antennája van. Vettem 2x gyári 8 dBi-s antennát, és a két szélső gyári 5 dBi-set lecseréltem azokra, viszont a középső maradt az eredeti 5 dBi-s.
A kérdés: olvastam, hogy nem lehet egyszerre eltérő nyereségű antennákat használni egy routeren, nálam pedig ez a helyzet.

Okozhat ez problémát? Sajnos csak 2 db 8 dBi-s antennám van.

Illetve:
- azt honnan lehet tudni, melyik az "alapcsatorna" a routeren? azaz melyik antennájával kommunikál az egyantennás kliensekkel (telefonokkal)? Akkor arra az antennaportra tennék nagyobb nyereségű antennát.
- azt honnan lehet tudni, hogy működik/működhet-e egyáltalán a diversity azzal a klienssel, amivel nincs MIMO? és max. hány antennával?

A wifi PHY konfigban láttam egy hexa 7-est az antenna opciónál, gondolom ez azt jelenti, hogy 3 RF láncról/csatornáról tud a szoftver (1+2+4, növekvő 2 hatványok összege).

[ Szerkesztve ]

(#70189) iMaverick válasza gduck (#70185) üzenetére


iMaverick
addikt

Szuper! :C Akkor este felrakom majd.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#70190) petakpa1 válasza petakpa1 (#70186) üzenetére


petakpa1
őstag

Ebben a hozzászólásomban már leírtam, hogy komoly átviteli sebesség problémám van abban az esetben, ha 100 MBites linksebességet tudó kliens csatlakozik az Gwlim féle Openwrt FW-t futtató TP-Link TL-WR1043ND v1 routeremre.

A napokban futtatam pár Speedtest mérést melyből kiderült, hogy nem csak a Sony okostévém küzd ezzel a sebességproblémával, hanem az X5-z8300 platformú MinPC-m is. Ez utóbbiban a hálózati kártya egy USB (belső) csatolású Realtek FE controller ami szintén 100 MBitet tud csak.

Speedtest-el az alábbi letöltési sebességeket mérem különféle vezetékes kliensekkel:
1) Amd Llano alapú rendszer gigabit ethernet porttal: szépen kiméri a UPC-s netkapcsolatom 120/10 Mbites sebességét.
2) X5-8300 alapú MiniPC fenti fast ethernet porttal: 45/10 Mbit
3) Sony XG8396 okostévé szintén fast ethernet porttal: 3/3 MBit.

Van valakinek ötlete, hogy mi okozhatja az alacsony átviteli sebességet 100-as link esetén?

Kérdéseket megelőzendő: Kábelek mindenhol jók: ha a 100-as portú kliensektől WR1043ND-be futó kábeleket simát átdugom a Bridge módban futó Ubee HGW-mbe akkor egyből szépen jön a 100 Mbit elméleti határát jelentő cca. 85 Mbites sebesség le irányba.
Sőt arra is emlékszem, hogy MiniPC-n is kimértem 85 Mbitet anno, amikor még gyári FW futott a WR1043ND-n.

MTU értéknek mire kell beállítva lennie Openwrt switch config részén?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70191) gduck válasza iMaverick (#70189) üzenetére


gduck
addikt

Nem kell sietni vele, megint javított rajta valamit ;)

[ Szerkesztve ]

(#70192) gduck válasza petakpa1 (#70190) üzenetére


gduck
addikt

Nem akarok hülyeséget írni, de valami hasonló probléma rémlik. És nem kábel hiba okozza. Csak sajnos nem emlékszem rá. De arra igen, hogy ez azért nem jelentkezett nálam, mert a router és az eszközök között van még egy gigbit switch is.

Én a helyedben megpróbálkoznék ezzel az új verzióval is ;)

(#70193) petakpa1 válasza gduck (#70192) üzenetére


petakpa1
őstag

Úgy érted ezzel a gwlim féle fw-el volt nálad is ugyanez?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70194) gduck válasza petakpa1 (#70193) üzenetére


gduck
addikt

Igen, valami rémlik, de nem emlékszem pontosan. Meg kellene keresni a régi hozzászólások között ;)

(#70195) gduck válasza gduck (#70194) üzenetére


gduck
addikt

Megtaláltam, bár ez nem V1, hanem V5 és eredeti gyári szofttal!

KATT IDE!

(#70196) vargalex válasza petakpa1 (#70190) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Alap OpenWrt is így viselkedik? 120 Mbps-es nethez úgysem kell FastPath NAT. Én kipróbálnám ath79 és ar71xx firmware-val is.

Alex

(#70197) iMaverick válasza gduck (#70191) üzenetére


iMaverick
addikt

Még az este felraktam. Miért ne legyen rajt a legfrissebb verzió? Enni-inni nem kér. :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#70198) petakpa1 válasza vargalex (#70196) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi Gduck!

Bebizonyosodott, hogy a 100 Mbites linksebességgel van a probléma.

Llano alapú PC-mben amiben Gigabites hálókártya van csináltam két Speedtest mérést rögtön egymás után:

1) Eszközkezelőben hálókártya sebessége Automatikus sebesség és duplexitás felismerésre állítva, ami 1 Gbps linksebességű kapcsolatot jelent => 120/10 Mbps sebességet eredményez

2) Eszközkezelőben hálókártya sebessége 100 Mbps Teljes duplex-re állítva, ami értelemszerűen 100 Mpbs linksebességet jelent => 45/10 Mbps sebességet eredményez.

Neked is köszi Alex!

120-as nethez valóban nem kell FP, rápróbálok valamikor majd a standard openwrt-re, csak kevés az időm mindent újrakonfigolni, meg kicsit fosok FW frissítéstől is...

Beállítások kapcsán az működhet, hogy a mostani Gwlim féle openwrt alatt lementem a beállításokat frissítem a FW-t a legfrisseb Openwrt-re, telepítem azokat a plussz csomagokat amik nekem kellenek (WOL, Dyndns, uHTTPd, magyar nyelv, USB, ftp, kb asszem ezek vannak, bár utóbbi kettő nem működik), majd visszatöltöm rá a lementett beállításokat?

+ Az is kérdés még, hogy legfrissebb openwrrt milyen netsebességet hozna v1-es routeren? 240-300 Mbitet átvinné még, ha netán UPC-nél nagyobb csomagra fizetek elő?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70199) petakpa1 válasza petakpa1 (#70198) üzenetére


petakpa1
őstag

Csináltam még egy mérést egy ezer éves eMachines E620 laptoppal, aminek 100-as hálókártyája van => 47/10 mbps az eredmény.

(Érdekesség, hogy a gépben lévő wifi kártya cserélve lett az eredeti g-sről egy Intel 7260HMW típusúra. Ezzel 300 Mbps linksebesség mellett mérve szépen jött a UPC által szolgáltatott 120/10 Mbites netsebesség:)). Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a laptop kb 2 m-re volt a 1043ND-től és közvetlen rálátás volt. Szóval még a wifi része sem temetendő a v1-es 1043ND-nek)

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#70200) anglergab válasza petakpa1 (#70198) üzenetére


anglergab
addikt

A V1 90-100 Mbps körül tud NAT+route+tűzfal CPU terhelése és a switch IC miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.