Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70651) xabolcs válasza Iggyboy (#70649) üzenetére


xabolcs
őstag

A gyari fw-nel a HWNAT nem azonnal kapcsol be, s amig nem kapcsol be, addig tenyleg lassan tolt.

Tolts valamit az ftp.fsn.hu/testfiles-rol! Es kozben monitorozd a halozati sebesseget!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#70652) kovyhun


kovyhun
tag

Sziasztok!
Van egy régi 1043nd v1.8-as routerem. Valamikor régen tettem rá openwrt-t.
Fiók mélyén porosodott, pakolásztam, kidobni sajnálom. Gondoltam felhasználom olyan célra, amire most egy kis mikrotiket használok. Sajnos sehogyan sem sikerül beállítanom.
Vissza lehet rá tenni a gyári firmware-t? Hátha azon több szerencsém lenne.

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#70653) Alien4


Alien4
tag

Tapasztalati kerdes:
Szuleimek kadar kocka van, szepen felujitva, epulet hatra megtoldva a "mi" reszunkkel, ha hazautazunk (250km)
Szolgaltatoi router fent van, hatso reszre amennyi jel elmegy, annyival kell beerni.
Amennyiben kapnak egy 1043-at es marad 1 antenna a lakasban fent, 1 antenna a tetoterben hatra jon hozzank, 1 pedog megtovabb megy az udvari kornyezetet lefedni... az mennyire rossz otlet?
Attol tartok, hogy a hosszu kabel miatt sok lesz a zaj. Megfeleloen szigetelt antenna kabel, vagy mi merre?

Valaszokat,tapasztalatokat, tippeket...elore is koszonom! :R

(#70654) iMaverick válasza Alien4 (#70653) üzenetére


iMaverick
addikt

Amennyiben kapnak egy 1043-at es marad 1 antenna a lakasban fent, 1 antenna a tetoterben hatra jon hozzank, 1 pedog megtovabb megy az udvari kornyezetet lefedni...

Most jól értem, hogy a 1043-as antennáit akarod kábellel odavinni a helyszínre? Ha igen, akkor nem biztos, hogy a zavaró jellel lesz ott a gond. Nem tudom, mennyire enged ez ilyen szintű kábel hosszúsítást. (Értsd: a router belsejében kb. 5-10cm-ről beszélünk, Te meg métereket szeretnél beletoldani.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#70655) DJ. Ru$y válasza Alien4 (#70653) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Felejtős, nem lesz teljesítmény. Vegyél inkább 2-3 jelerősítőt, vagy Mesh-t amik egymásra (is) kapcsolódhatnak.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#70656) Headless válasza DJ. Ru$y (#70655) üzenetére


Headless
őstag

vagy ha van kábelezésre lehetőség inkább ethernet kábelt húzni és kirakni a végére akár a meglévő 1043nd-t. így még elpöföghet pár évig az a 1043 ha nem létszükséglet az AC szabvány neadj isten ax sebessége.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#70657) DJ. Ru$y válasza Headless (#70656) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha nincs, akkor powerline szett, abból is van talán wifis vagy arra küldeni a 1043-at.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#70658) Headless válasza DJ. Ru$y (#70657) üzenetére


Headless
őstag

Hát powerline-t már nem feltétlen használnék a jelenlegi wifik közepette, egyrészt nem stabilabb, másrészt nem olcsóbb. Akkor már egy sima mesh router. Ahogy te is mondtad.

A kábelt csak azért hoztam fel, mert ha már antennát akart kábelezni, akkor nyilván megvan a lehetőség kábelezni, csak másmilyen kábelt kell húzni.

Openwrt-vel persze a 1043-al is tud csatlakozni wifivel, de azért gyorsabb kábelen.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#70659) Borisz76 válasza Alien4 (#70653) üzenetére


Borisz76
veterán

UTP kábelt húzz és akaszd a végére a Tp-Link routert AP módban!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#70660) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok!
Help
Itt is felteszem a kérdést mert ennek a routernek a nagyobb tesójáról van szó és talán valami
általános gyártói TP-Link dolog amivel még nem találkoztam
Tanulás céljára, használtan vettem eme TL-WDR4300 ver 1.7 routert.
Gyári FW van rajta. 130617
Belépek a 192.168.0.1 a menübe beenged.
Elsőre szerettem volna, factory defaultba rakni rákérdez hogy biztos , IGEN de nem indul újra,
de innentől a webes felületről nem elérhető, de a 192.168.0.1 folyamatosan pingelhető
Kikapcs, bekapcs, menü, legyen akkor reboot, azt sem akarja ugyan az a jelenet mint előtte
webes menü nuku de ping megy, folyamatos.
Gondoltam akkor reset gomb 10s, ez sikerül is itt újraindul, megint rendesen be lehet lépni, de a fenti probléma marad.
Na akkor hajrá, legújabb gyári FW felraknám, de 100% után kiirja hogy várjak mert újraindul,
na itt sem indul újra, akár hány perc telik el.
Kikapcs-bekapcs menübe be, a régi FW fogad.
2 különböző gépen próbáltam, csak a LAN porton keresztül van a géppel összekötve
WAN portba nincs semmi, a gyári alap jelszavak is maradtak admin, admin
Ez valami ficsör lenne.

Semmi mást nem szeretnék elsőre elérni, csak feltenni a frissebb gyári FW-t, resetelni a beállításokat gyárira azt ennyi, majd ha lesz idő vele foglalkozni akkor tanulgatom.
Nem ez az első routerem FW frissítés , resetelés, gyári alapra vissza állítás eddig nem volt gond.

Köszi!

(#70661) vargalex válasza Peltár (#70660) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Próbáld meg tftp-n feltenni a gyári firmware-t.

Alex

(#70662) Peltár válasza vargalex (#70661) üzenetére


Peltár
aktív tag

Szia!
Köszi a gyors választ! :R
Ilyet még nem csináltam, "tftp hogyan" szájbarágós leíráshoz linket tudnál esetleg? Bármit elolvasok nem baj ha magyar, nem baj ha sok, most ugrok éppen a mély vízbe, erre vettem a routert, csak már az első nap szívat. Aki eddig használta csak gyári FW-vel és FW-t sem frissített soha, tehát nem egy agyon mókolt router, azt indulásnak ez van.
Én ilyen hibát még nem láttam pedig 8-10 típus megfordult már a kezem között de nem ilyen PRÓ használatra, szintre mint amit Ti csináltok.

(#70663) vargalex válasza Peltár (#70662) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem magyar, nem is hosszú, de ez kell neked. Lényegében kell egy tftp szerver, statikus 192.168.0.66-os IP és be kell másolni a firmware-t az előre megadott néven.

Alex

(#70664) Peltár válasza vargalex (#70663) üzenetére


Peltár
aktív tag

Köszi! Annyi hogy nekem WDR4300 v1.7 van nem pedig WDR3600
akkor ez az oldal a mérvadó [link] ha a gyári "wdr4300v1_en_3_14_3_up_boot(150518).bin"
8,192,512 bytes fw-t szeretném felrakni? A művelet hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#70665) vargalex válasza Peltár (#70664) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Bocsánat, nem tudom miért emlékeztem 3600-ra...

Alex

(#70666) Peltár válasza vargalex (#70665) üzenetére


Peltár
aktív tag

Semmi gond!
Próbálkoztam, olvastam, youtubeon 3 ilyen videót néztem, de mégse megy. Olyan mintha nem akarna kapcsolat lenni a router és a kártya illetve a tftpd között.
---------
A videók alapján: wifi letilt, hálókártya manuális 192.168.0.66 ip 255.255.255.0
Ipconfig /all látja is pingetni lehet a router mintha kapna egy 192.168.56.1 címet
Virtual box host only vagy mi. A tftpd-be a FW fájlok betallozva wdr4300v1_tp_recovery.bin
illetve az eredeti is ott van wdr4300v1_en_3_14_3_up_boot(150518).bin
tftpd látja is a 192.168.0.66 kártyát meg a 192.168.56.1 IP-t, az előbbit választottam
De bejött valami 127.0.0.1 (Minden rendszergazdaként persze.)
Router kikapcsolva, reset nyomva tartva, bekapcs kb 5-6s két szélső led majd a lan led világít
Ha a lanba rakom a kábelt akkor az , ha a Wan-ba akkor annak a ledje.
A többieknek a reset és power gomb nyomására jött elő egy speciális állapot amikor automatán át is töltötte a az átnevezett wdr4300v1_tp_recovery.bin FW-t (átnevezés fontos volt) kb 2-3 perc alatt feltette magát a rendszer újra indult, a tftpd -ben a logban látszott a történet, csak a hálókártyát kellett visszaállítaniuk és kész, be tudtak lépni a feltett új FW-be.
Na nálam ez nem történik meg. Pedig videón látva 3 féle is, nem látszik túl bonyolultnak. :U :F
Na majd holnap küzdök tovább, látnom kéne, hogy a reset+power gomb kapcsolat tényleg csinál e valamit ami nekem jó lenne...

(#70667) iMaverick válasza Peltár (#70660) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem kötekedésképpen, de "Tanulás céljára, használtan vettem eme TL-WDR4300 ver 1.7 routert."

Topic címe: "TP-Link WR1043ND router"

Legalább tedd off topic-ba.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#70668) vargalex válasza Peltár (#70666) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A Virtualbox az a virtuális géped adaptere, azzal nem kell törődnöd. TFTP-nek mennie kellene, szerintem TL-WDR4300 esetén az összes bootloader része volt.

Alex

(#70669) Peltár válasza iMaverick (#70667) üzenetére


Peltár
aktív tag

Bocsi igazad van!
De minden TP-Link Router fórumról ide irányítanak, történetesen ott is Vargalex és Suste a
topic gazda. + Azt gondoltam, esetleg valami a komolyabb TP-Link routerekre jellemző
sajátosság, esetleg védelem. 3 TP-Link router volt eddig a kezeim között, mind a kisebb verziók, ott nem voltak ilyenek. Egyébként a saját fórumába is megírtam ugyan ezt, csak itt kaptam tanácsot kedves Vargalex fórumtárstól.

(#70670) Peltár válasza vargalex (#70668) üzenetére


Peltár
aktív tag

Köszi! Csekkolni lehet evvel a progival hogy él e a kapcsolat a reset és power gomb kombó
használata után? Ez nekem hasonlónak tünik mint az android adb parancssori lekérdezések.
Ott ha nincs rendes kapcsolat azt egyből látni, + droid alatt is vannak speciális safe módok az FW feltételére ha gond lenne.

(#70671) vargalex válasza Peltár (#70670) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igazából a tftp szerveren látod, hogy próbálkozik-e letölteni. Vagy nézheted Wiresharkkal is. Egyébkét soros porton minden látszik, de ahhoz szét kell szedni és forrasztani kell.

Alex

(#70672) Peltár válasza vargalex (#70671) üzenetére


Peltár
aktív tag

Köszi! Egyenlőre nem szedném szét forrasztás céljából, igaz csak 4 csavar és két bankkártya, és szépen szét lehet szedni, de még az elején vagyok, szoftveres megoldást próbálom folytatni. De ha majd kell a forrasztás része az az egy nem akadály. Megnézem mit csinál ebben a helyzetben az WR1043ND , ha az is sorban ugyan ezt produkálja, akkor majd ez lesz :Y :W :O . Csak eddig úgy voltam vele ami rendesen működik azt óvjuk, nem bántjuk, max simogatjuk

(#70673) vargalex válasza Peltár (#70672) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Épp az a lényeg, hogy nem működik neked rendesen... Ugyanis a factory reset egy normál funkció lenne...

Alex

(#70674) Peltár válasza vargalex (#70673) üzenetére


Peltár
aktív tag

Itt arra értettem, hogy kipróbálom egy olyan eszközön, ami elméletileg jól működik, hogy lássam hogyan kéne a nem jól működőnek rendesen működnie. Csak van egy szabályom amit meg kell szegjek, azaz ami rendesen jól működik azt addig nem birizgáljuk ameddig nem muszáj, nehogy elb..am. A mechanikus reset gomb az működik ha kb 8s nyomva tartom, az lenulláz mindent, de a szoftveres gond marad, valószinüleg részben sérült az FW.

(#70675) iMaverick válasza Peltár (#70669) üzenetére


iMaverick
addikt

:R NP! Csak hát ugye a szabályok. :DDD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#70676) Peltár válasza iMaverick (#70675) üzenetére


Peltár
aktív tag

Na jó, módosítom a kérdést , mára már felkészültem! Van egy (tényleg 1043N v5) ami ha ezt produkálná mint a WDR4300 akkor mit kéne tegyek, minden beállítása működik, ha újra indítom, akár lehetne rendszer routerem, de nem az. De a reboot, parancsnak és a FW upgrade-nek ellenáll gyáriról gyárit frissítenék. No nem megy különböző emberek írtak különböző hogyan érjük el a recovery módot. Kapcsoljam be majd gyorsan nyomogassam a reset gombot, tartsam benyomva a reset gombot + majd power be várjak 15-20s és létrejön failsafe kapcsolat ahol tudok TFTPD keresztül frissíteni Telnet kapcsolaton keresztül, ha előtte 192.168.0.66 lett a manuális IP cím. Én csak azt tudom elérni hogy a hogy a power led melletti napocska ha villog és megnyomom a reset gombot egy rövid időre, akkor a Jing és Jang led is villog de már gyorsabban, mint különben.

Megnéznék egy videót, hogyan néz ki amikor a wdr4300 bekapcsolom és gyorsan nyomkodom a reset gombot és átvált failsafe módba amit már telneten elérhetnék.
1 napom erre ment el. Megnéztem mindent elolvastam az OPENWRT routerhez írt TFTPD lépésről lépésre leírást. stb. Megnézetem hol veszek USB UART TTL átalakító kábelt ami tud 3.3v feszt és felismeri a win10, Linux vagy akármi. De ez lesz az utolsó amihez nyúlok ha múszáj. A múszáj meg mint tudjuk nagy úr. És még más kínzó eszközeim is vannak.

[ Szerkesztve ]

(#70677) Alien4


Alien4
tag

Sziasztok!
TP-LINK TL-WR1043ND V2.1 router
Gargoyle Version:1.12.0
Pár napja kezdte lelkem, hogyha torrent könyvjelzőkből hozzáadok valamit... frissítem a könyvjelzőket qBittorrent v425-ön, leszakad a diginetem... :Y
Sejtitek a kérdést :D kliens szépen ment, nem változott semmi (áprilisi az utolsó update)
HW környezet nem változott, PC-n van direktbe dugva.
FW 2-15 perc között automatikusan visszacsatlakozik... de ugye nem tudom kiadni a parancsot neki. Esetleg ötlet, vagy bármi?
Esetleg kezdjek el keresni egy utódot neki?

köszipacsimindenki

(#70678) Gyurka6 válasza Alien4 (#70677) üzenetére


Gyurka6
őstag

Egy táp cserét megejtenék elsőre...

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#70679) Alien4 válasza Gyurka6 (#70678) üzenetére


Alien4
tag

Azon én is agyaltam, csak az a baj, hogy annyi egy táp kb mint egy készülék :/

(#70680) Grg válasza Alien4 (#70679) üzenetére


Grg
tag

1-2000Ft ért már van 12V 1,5A táp ami kell neki...

(#70681) Alien4 válasza Grg (#70680) üzenetére


Alien4
tag

linkelj egy webshopot, ami megbízható kérlek, azonnyomban rendelem is

(#70682) ZetorGumi


ZetorGumi
addikt

Sziasztok.

Read only mód:

Adott egy 1043ND v2.
Erre szeretnék USB-n egy nyomtatót csatlakoztatni, amit az itthoni hálózaton is elérek hálózati nyomtatóként. (Nem a TP link appal)
Mi a pontos menete ennek?
Custom FW kell hozzá, vagy a gyári szoftver is tudja? (Nincs a hálózatban a router, csak foglalja a helyet, és erre hasznosítanám)

Az lenne az elhatározás, hogy a 1043 csatlakozna wifi. Keresztül a helyi hálózatra, és a nyomtatót csatlakoztatná (Más sorsa nem lenne)

Tudom, erre a legjobb egy nyomtatószerver lenne, de low-budget a dolog. :)

köszi.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#70683) boatkiller


boatkiller
tag

Sziasztok!

1043nd v4-re szeretnék felteni pastpath openwrt-t.
Jelenleg gargoyle van rajta.
1.Gondolom itt is lehet sysupgrade fw-t tenni rá webes felületen.
2. Ha jól értelmeztem az openwrt buildjei most már alapból tartalmazzák a fastpath-t.
3. Automatikusan bekapcsol a fastpath vagy nekem kell bekapcsolni?

Minden segítséget szívesen fogadok. 😀

(#70684) kokopo válasza Alien4 (#70681) üzenetére


kokopo
aktív tag

(#70685) wd.taz


wd.taz
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék, TP-Link WR1043ND- v3.-hez.

Otthoni kiépítés: T-Home 300/75 optikai NET Sagemcom 55@ valami router -> UTP -> TP-Link WR1043ND -> UTP -> TP-Link AC1200.

Két WIFI hálózat van 1(1043ND) és 2 (AC1200 2,4GHz csak).

A Sagem semmit nem csinál (nem is kell) csak az optikát alakítja át, a 1043ND a fő router (előszoba) az AC1200 a ház másik végében a gyerekeknél szolgáltat LAN-t és WIFI-t.
Hogy tudom a 1043-at beállítani úgy, hogy 21:00-05:30ig ne kapjon NET-et az AC1200?

Sajnos nem tudok angolul, a fordító sem a barátom, mert katyvasz amit fordít.

Az accespoint-ba kell beírnom a az AC1200 IP-jét MAC-jét? Meg valami címeket is amit majd engedélyez? Vagy hogyan működik ez?

Szájbarágósan kérném, ha lehet.
Gondolkodtam azon, hogy beteszek egy időzítőt az AC1200 tápjához, de a gyerek simán eléri, 14 éves és 180cm, ez nem opció...

Köszönöm. Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#70686) Doky586 válasza wd.taz (#70685) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha így van megoldva [kép] akkor a router2-n a wifi-nek biztos lehet időzítést beállítani, de ez nem tökéletes. A router1-en kéne időzített mac szűrés a telefonokra. [kép]

(#70687) wd.taz válasza Doky586 (#70686) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Szia.

Az egyes kép helyes. Amit elfelejtettem írni, hogy az 1.-es(1043) WIFI-jét csak mi szülők használjuk, a 2.-es WIFI-t meg a 3 gyerek. Ezért szeretném tiltani (a .112-öt ez fixen az 1200-é), hogy se WIFI, se NET ne legyen "abüdöskölöknekmertnemalszik".

Én 3:30-kor kelek minden nap, nincs rá kapacitásom, hogy este még "őrjáratokat" csináljak.

A 1043-on gyári FW van.

Köszönöm. Tazi

[ Szerkesztve ]

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#70688) Doky586 válasza wd.taz (#70687) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A kép szerinti router2 ip címének letiltása csak a router2 konfigurálhatatlanságát eredményezné (az 1-es felől) de az azon átmenő forgalmat nem szüntetné meg. A célod így nem teljesülne.

(#70689) vargalex válasza Doky586 (#70688) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A kolléga nem írta sehol, hogy a második router AP módban lenne. Amennyiben NAT-ol, úgy éppen azt érné el vele, amit szeretne.

Alex

(#70690) Doky586 válasza vargalex (#70689) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Megkérdeztem így van-e.
Azt mondta igen.

[ Szerkesztve ]

(#70691) vargalex válasza Doky586 (#70690) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, de kérdés, hogy figyelt-e az IP címekre, illetve a DHCP kikapcsolásra, vagy csak az összekötésre.

Alex

(#70692) Attesz


Attesz
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Valamiért nem megy a portforwarding.
Digi internet van és a tesztoldal szerint nincs nyitva a port.
A Transmission remote GUI is ezt mutatja.

Tudnátok segíteni?

Köszönöm

Attesz

(#70693) vargalex válasza Attesz (#70692) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A Digi-től véletlenül nem 100.x.x.x IP címet kapsz? Ha igen, akkor telefonálj a Digi-hez, hogy publikus IP címre van szükséged.

Alex

(#70694) Attesz válasza vargalex (#70693) üzenetére


Attesz
aktív tag

Szia Alex!

Sajnos olyan IP-t kapok.
Nem fognak nyekeregni, hogy minek az nekem?

Üdv

Attesz

(#70695) wd.taz válasza vargalex (#70691) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Doky586:

Én mondtam, hogy "hülye vagyok" hozzá :) ! Ok, egy IP címet tudok fixálni, de ennyi kb.

1043ND:
Current NAT Status: Enable;
Current Hardware NAT Status: Enable
DHCP: 100-125-ig van engedélyezve.

Amúgy tényleg csak a zöld vonalakat néztem... bocsánat. Az AC1200-on nem tudom a DHCP hogyan áll, majd a lapossal rácsatlakozok.

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#70696) Attesz


Attesz
aktív tag

Bocs Alex, még egy kérdés.
Regisztráltam a No-Ip-re.
Ha a regisztrált címmel jövök be egy porton keresztül, akkor jó.
Akkor ez miért nem tudja?

(#70697) Milka 78 válasza Attesz (#70694) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Felhívod őket és...Csókolom! Szeretném ha kivennének nat alól, mert e nélkül nem működnek a biztonsági kameráim, nincs normális távoli elérésem a géphez...amúgy meg nem szoktak szívozni.

(#70698) vargalex válasza Attesz (#70696) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ezt nem teljesen értem. Milyen a regisztrált címed? Ugye nem a 100.x.x.x-re gondolsz? Azt kívülről biztosan nem éred el.

Alex

(#70699) Attesz válasza vargalex (#70698) üzenetére


Attesz
aktív tag

Nem. Regisztráltam a NO-IP-n egy XY.ddns.xxx címet(most hirtelen fejből nem tudom pontosan, hogy hogy is van). Ha a munkahelyemről meg akarom nézni a router beállításait, akkor csak beírom ezt: XY.ddns.xxx:10443, akkor bejön a router kezdő oldala.

(#70700) vargalex válasza Attesz (#70699) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Akkor viszont nem 100.x.x.x címet kellene, hogy kapjon a routered. Bár, a 10443-as átirányítást nem tudom, hogy ki végzi.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.