Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69601) GAbre válasza akey (#69599) üzenetére


GAbre
veterán

Nem a vírusirtó, korlátozza,mint nálam is volt?

Avatar

(#69602) gduck válasza akey (#69599) üzenetére


gduck
addikt

:)

(#69603) nOvOp válasza nOvOp (#69568) üzenetére


nOvOp
senior tag

Erre esetleg van megoldás? Köszi.

(#69604) gabe96


gabe96
aktív tag

A következő problémára keresek most megoldást:

v1.8
OpenWRT-vel szerelve

Szeretnék egy olyan beállítást keresni, amely lehetővé teszi AP üzemmódban(vagy switch, a lényeg, hogy ne szeparált hálózatot alkosson), viszont legyen "internetelérés" a routeren, fusson pl. a Transmission

Tudtok esetleg ebben sgíteni?

(#69605) suste válasza gabe96 (#69604) üzenetére


suste
veterán

a kulcsszavak:
-átjáró
-dns
ezek megfelelő beállításával minden ugyanúgy működik, mint router üzemmódban

(#69606) hurjup


hurjup
csendes tag

Sziasztok!
Jopar kerdes foglalkoztat manapsag. Elore is elnezest, szokasom szerint nem leszek rovid...
- A nem epp mai vargalex 1.1.7-be belefert a luci+samba+transmission+minidlna+e2fsprogs+... . Mostanaban reszelgetek egy custom buildet egy wdr4300-ra, es hasonlo portfoliot nem sikerult osszeraknom amikor az elejen kivancsisagbol nekialltam kiserletezni. A csomagok nottek meg, vagy vannak trukkok amiket nem ismerek? (Pedig meg a global build settings -t is allitgatom imitt-amott.) Remelem csak bena vagyok, mert igy az extrootolas fele robogok megint, ami az upgrade-elhetoseg rovasara megy.
- Valaki irta fentebb hogy "Régi fw-k gyorsabban futottak a routereken". Nem csak a csomagmeret de a memoriafoglalas, sot az altalanos eroforrasigeny is megnott? (Naiv vagyok, en az ellenkezojet vartam. Emellett ertem hogy javultak a driverek, jobb lett a throughput, sot mindenfele modokkal meg tovabb novelheto.)
- Targetnek kapasbol az AR7xxx -et valasztottam, de fentebb pont vargalex emlitette az ATH79-et. Es tenyleg, lehet wdr4300-ra is buildelni. De mi a lenyegi kulonbseg? Aminek a neveben kevesebb az 'x' az specializaltabb?
- Nem tudom marketing okokbol epp hol jar a DIGI savszelessegunk. Mivel az egyetlen funkciot ahol *nekem* szamithatna a sebesseg (torrent) diplomaciai okokbol kizarolag a routerre bizom, ez a faktor is kiesik. Ha egyszer megis elkapna a gepszij, jol ertem hogy a mindenfele fastpath es hasonlok csak csomagban elerhetoek? Szoval onnantol gyakorlatilag megint csak az extroot marad ha realisan hozni akarom a "megszokott" funkcionalitast?
- Ha a 4300 helyett (keves flash, sok RAM) leesne mostanaban egy v4-es 1043 (sok flash, szolidabb RAM, egyetlen USB), ott a 64mega memoria a mai LEDE vilagban mennyire korlatozo tenyezo?
Koszi elore is a valaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#69607) suste válasza hurjup (#69606) üzenetére


suste
veterán

1: kernel és csomagok is nőttek, és ez nem fog változni a másik irányba (sajnos)
a windows se lett sosem kisebb :))

2: ez már csak ilyen, és az egész számtech ilyen, minden program mindig egyre nagyobb, és egyre nagyobb a HW igénye :(
az optimalizáció állati munkaidő igényes dolog, nem igazán térül meg, csak magadnak :)

4: szoftveres NAT segítő dolgok egyik módja csak külön fw-ben található meg (és itt ha jól emlékszem pont nincs teljes kerneles csomag támogatás), másikrésze viszont bele van építve az openwrt-be, így ezt lebuildelheted magadnak....

5: az 1-2-ben már írtam a lényeget. Még talán annyi, hogy LEDE óta már a 64MB RAM a minimum ajánlott, szóval elég kevés ez már.....
viszont a nagy flash is kell, a nagy rendszer és nagy csomagok miatt
(16/128 alatt nem szabad routert venni most már -szerintem)

(#69608) LamaCube


LamaCube
addikt

Sziasztok!

Van nekem egy TP-Link WR1043ND V2-es routerem. Ma behúzták az optikát a Digi-től. Eddig 100/100-as volt a netem és most 1000-es lett. Viszont a sebességmérésnél nem megy 109 fölé. Ennyit tudna csak vagy valamit állítanom kellene? Alaplapom elviekben bírja egy Asrock Extreme Z77. Esetleg a biosban kellene valamit állítanom?

Firmware Version:
3.17.38 Build 140613 Rel.55867n
Hardware Version:
WR1043 v2 00000000

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#69609) Doky586 válasza LamaCube (#69608) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Firm frissítés.. [link]

(#69610) woodworm válasza LamaCube (#69608) üzenetére


woodworm
veterán

Ez a sebesség kb. annyi, mint amit a gigabites hálózaton kapnak a 100-as csomaggal rendelkezők. Szerintem még nem aktív az új előfizetés.

(#69611) LamaCube válasza woodworm (#69610) üzenetére


LamaCube
addikt

Igen én is így gondolom. Most kihagytam a routert és közvetlen a PC-be dugtam a kábelt és ugyanazt az eredményt kaptam. Pár napot várok és felhívom a Digit, hogy mikor aktiválják.

Doky586 Végső esetben megpróbálom. :R

Köszönöm a választ mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#69612) iMaverick válasza LamaCube (#69611) üzenetére


iMaverick
addikt

A firmware frissítést azért nem ártana felrakni, nem véletlenül csinálják azokat a gyártók. (Nekem is V2 van, de már jó ideje custom firmware-rel használom. Atomstabilal müxik.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#69613) logic13


logic13
csendes tag

Sziasztok,

Melyik firmwaret érdemes felraknom a TP-Link WR1043ND v2-s router-re jelenleg, ha szükségem lenne SZÜLŐI FELÜGYELET opciókra (ip, vagy mac cím szerinti internet korlátozás, oldal korlátozás, stb.)?

(#69614) iMaverick válasza logic13 (#69613) üzenetére


iMaverick
addikt

Már a gyári firmware is tudja (Parental Control)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#69615) Zotykoresz


Zotykoresz
csendes tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni 1043ND v2.1 ügyében.
A videón látható jelenséget tapasztalatom.
Reset megvolt, a legutolsó gyári fw van rajta. Egyébb 3rd fw nem került az eszközre.
Tegnap napközben még működött, estére már nem.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Nokia 7710 => Samsung Galaxy Mega 6.3 => Lenovo Phab Plus => ???

(#69616) hurjup


hurjup
csendes tag

Apropo, firmware.
Erdemes neha visszaallni gyari firmware-re, es utanna megint vissza openwrt-re? Kerdezem az ilyen es ehhez hasonlo bejegyzesek miatt a gyari oldalon: "Improved wireless performance and fix some minor problem." Mashogy megkerdezve, az openwrt minden esetben sajat wifi drivert hasznal?
Illetve a legfrissebb (EU) firmware-ekkel elofordulhat-e hogy nem tudok factory csomagot feltenni aloluk?

(#69617) iMaverick válasza hurjup (#69616) üzenetére


iMaverick
addikt

Lehet megcáfolnak a szakik (vargalex, suste), de szerintem a drivereket ezek beépítve tartalmazzák, tehát semmi értelme vissza-visszarakogatni a gyári firm-et, majd újra rá a CF-et.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#69618) iMaverick válasza Zotykoresz (#69615) üzenetére


iMaverick
addikt

Pedig ha "magától" kezdett ilyet produkálni, akkor valszeg kuka...

Tegnap napközben még működött, estére már nem.

Igen, általában így szoktak tönkremenni az eszközök. (Nehogy megsértődj, nem rajtad élcelődök! Csak ezt szoktam hallani a felhasználóktól... Tegnap még működött...)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#69619) Doky586 válasza hurjup (#69616) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam 1043 v1 esetén volt nemrég hogy gyáriból csak a legeslegelső volt rajta utána csak WRT, így aztán amikor beütött egy nem bootol gond, nem működött a TFTP helyrerakás. Muszáj volt soros portot építenem bele. Ha feltettem volna még a hiba előtt a friss gyárit akkor ezen szétszedés forrasztgatás nem kellett volna. Azóta az eredeti gyárit is feltettem egyszer, majd vissza a wrt, de azóta nem volt tftp-re szükségem hogy teszteljem.

[ Szerkesztve ]

(#69620) Zotykoresz válasza iMaverick (#69618) üzenetére


Zotykoresz
csendes tag

Értem én :)
Gondoltam hátha lehet kezdeni vele valamit.
Másik táppal kipróbáltam,ugyan ez a helyzet. 192.168.0.1 be sem töltődik.

Nokia 7710 => Samsung Galaxy Mega 6.3 => Lenovo Phab Plus => ???

(#69621) LamaCube válasza iMaverick (#69612) üzenetére


LamaCube
addikt

Értem én, de nincs vele semmi bajom eddig és nem is vagyok nagyon hozzáértő a frissítésben ezen eszközön. Mivel tegnap még nem volt lezárva a munkalap, így maradt a 100/100, de ma reggelre már 865mb/s letöltés és 213 feltöltéssel megy.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#69622) xabolcs válasza Zotykoresz (#69615) üzenetére


xabolcs
őstag

Szerintem TFTP modban van a routered.

Az Osszefoglaloban meg a topicban keress ra a TFTP-s elesztesre.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#69623) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, van egy 1043ND v1-em amin vargalex féle fw fut kb 8 éve hiba nélkül. Viszont az elmúlt félévben egyre sürübben csinál olyanokat, hogy pl egy weboldal betöltésénél elkezd gondolkozni és mint ha kifagyna. Akár percekig nem történik semmise, majd egyszer magához tér és mint ha semmi sem történt volna betölti az oldalt. Wifin csatlakozva ilyenkor minden elmegy egyszerre, kapcsolat nem szakad meg viszont le áll a torrent, youtube minden. És mivel már nincs szükségem a plusz funkciókra szeretném visszatenni a gyári FW-t hát ha magához térne és nem kellene újjat vennem. Ebben kérném a segítségetek, hogy honnan tudnám letölteni a legújabb stabil fw-t és azt mi módon tudnám fel varázsolni rá.

(#69624) vargalex válasza Sakab (#69623) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A firmware biztosan nem romlott meg. Inkább a tápban/routerben száradtak ki a kondik. Ilyenkor nem az van, hogy újraindul az eszköz?

Alex

(#69625) puhoska76


puhoska76
tag

Üdvözlet olyan gondom van hogy digis netem van semmi gond vele csak annyi hogy ha ujra kell telepítenem a gépet utána 100mb/s-os a netem kb egy hétig utána felgyorsul.Ilyenkor maxx 10.9mb tudok letölteni utána 60-70 simán jön.Illesztő nem változik már figyeltem ugyan az marad....Hálókártyán átállítom automatáról 1GB-re akkor is ez marad.Feladatkezelőben 100%-on fut ilyenkor,utánna 50-60%-on fut 60mb/s letöltésnél... Valakinek ötlet?

(#69626) kiss.beni93


kiss.beni93
tag

Sziasztok!

Segítene nekem valaki abban hogyan állítsam be a routerem hogy normálisan működjön. Egy ideje állandóan elmegy net, alacsony a sebesség stb. Digi 1000. Köszönöm.

(#69627) iMaverick válasza kiss.beni93 (#69626) üzenetére


iMaverick
addikt

Melyik fajta? FTTB vagy FTTH? Ha "direkt" rákötöd a gépet, akkor is elmegy? Amikor így "elmegy", magától visszajön egy idő után, vagy Te csinálsz vele valamit?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#69628) kiss.beni93 válasza iMaverick (#69627) üzenetére


kiss.beni93
tag

Magától vissza jön, kábelen nem tapasztaltam. Utána van kötve egy másik router az hibátlanul teszi a dolgát. FTTH a diginet.

(#69629) iMaverick válasza kiss.beni93 (#69628) üzenetére


iMaverick
addikt

Tehát optika. A mögötte lévő router-en ez nem jön elő? Az "első" router-re mivel csatlakozol? Wifi / vezetékesen? Nem lehet ennek az eszköznek valamiféle hibája? Driver? Beállítások?

szerk: még egy kérdés: a két router vezetékes csatlakozással kapcsolódik, ugye?

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#69630) kiss.beni93 válasza iMaverick (#69629) üzenetére


kiss.beni93
tag

Írtam, PM-et!

(#69631) #22718208


#22718208
törölt tag

Van egy kis sebesség problémám a 300/20 koax nettel.

TP-Link TL-WR1043N/ND v2
suste/headless@OpenWrt@0.8.1 Barrier Breaker 14.07

225/18 a net sebesség ha a routeren átjön.

Ha közvetlen a telrkom Sagemcom -ba csatlakozok ugyanazzal a kábellel , akkor 310/20.

Tplink-en már kikapcsoltam mindent ami extra (transmission,dlna) hdd is le van húzva.
Bekötés HGW LAN ---> TPlink WAN(dhcp ügyfél)
Tplink LAN ---> pc LAN

Hol van a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#69632) sfdrakex válasza #22718208 (#69631) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Próbáld defaultra állítani a routert, utána mérni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#69633) woodworm válasza #22718208 (#69631) üzenetére


woodworm
veterán

Bár már régen volt hasonló hardveres routerem, de gyanús, hogy valahol itt körül van a vége a hiányzó hwnat támogatás nélkül.

(#69634) #22718208 válasza woodworm (#69633) üzenetére


#22718208
törölt tag

Most talátam egy írást, miszerint 240 a vége , mert nincs hw nat.
Így egyenlőre marad a gyári fw.

Kár érte... a gyáriban a dlna valami botrányos.

[ Szerkesztve ]

(#69635) iMaverick válasza #22718208 (#69634) üzenetére


iMaverick
addikt

Miért nem próbálod meg a Fatpath-os LEDE-t?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#69636) #22718208 válasza iMaverick (#69635) üzenetére


#22718208
törölt tag

Abban lenne hw nat?

(#69637) xabolcs válasza #22718208 (#69631) üzenetére


xabolcs
őstag

Tedd fol juppin ath79 buildjet!

Az OpenWrt forumon talalod!

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#69638) kiss.beni93


kiss.beni93
tag

Sziasztok!

DigiNet 1000 FTTH. Adott egy WR1043ND v4 (1-es) utána kötve D-Link router (2-es) powerlanon.

Az 1-es routeren wifin ingadozik a kapcsolat, hol nagyon lassú, hol elmegy. Kábelen hibátlan, 600, 700, 800ak mérve.

iMaverick tanácsára próbáltam fix csatornát beállítani x ideig OK, aztán vissza tér a probléma.

A 2-es routeren nincs ilyen jelenség.

Milyen megoldások lehetnek még?

Köszönöm a segítséget.

(#69639) Doky586 válasza #22718208 (#69634) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha lemondod a 300-ast és 200-as netet kérsz helyette akkor pont optimális lesz a routeredhez.. :U (kellett neked ilyen problémát okozni egy megrendeléssel) :B

[ Szerkesztve ]

(#69640) vargalex válasza #22718208 (#69631) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha a HGW NAT-ol, akkor a két eszközt csatlakoztathatod LAN-LAN is és akkor a TP-LINK nem NAT-ol, így nem is lesz sebesség csökkenés...

Alex

(#69641) xabolcs válasza kiss.beni93 (#69638) üzenetére


xabolcs
őstag

Powerlan?

Es mi a D-Link router pontos modell szama?

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#69642) opetrik


opetrik
újonc

Sziasztok!
Ha a routeren (ver:3,0 dd-wrt) keresztül kapcsolódok akkor ~250Mbps az Ookla sebességem, ha közvetlenül a modembe, akkor ~500Mbps... :O

Mi lehet a probléma? :F
Köszi.

(#69643) vargalex válasza opetrik (#69642) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Néhány hozzászólást visszaolvasol és ki is derül. Segítek a keresésben is: HW NAT.

Alex

(#69644) opetrik válasza vargalex (#69643) üzenetére


opetrik
újonc

Köszi, :R
fogalmam sincs mi az a HW-NAT... és hogy kell-e ezt nekem tudni... :U
de találtam egy ~2 hónapos (build 37305) firmware frissítést (a "csodálatos" connect boxom csak tegnap du. jött)
mintha megoldotta volna a problémámat... :C
https://mobilarena.hu/dl/upc/2018-12/21/765998_svvs22d0fg8z9bfz_upc_connectbox.jpg

[ Szerkesztve ]

(#69645) kiss.beni93 válasza xabolcs (#69641) üzenetére


kiss.beni93
tag

Vagy powerline, ki kogy hívja. a D-link DIR 842.

Már csak a fórumban bízok hogy valaki tudja-e a megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#69646) #22718208 válasza vargalex (#69640) üzenetére


#22718208
törölt tag

Annyi a gond ,hogy ez a csoda telekomos sagem, állítólag elkezd halalni szépen lassan, ha minden melót az csinál +még ott van a 3 iptv box rajta. Heti egy reset szükséges. Van akinél az iptv is elkezd akadozni.Állítólag a dhcp szarakszik benne. Max adok mindennek fix ip-t, hátha.

Az is lehet hogy már javítva lett.
Lan-lan bekötés ok , viszont minden lan portra szükségem van a tplink-en Így az a kérdés ,hogy hogyan csinálok luciban a wan -ból lan portot?
És ha nincs wan port akkor hogyan lehet beüzemelni a transmissiont?

[ Szerkesztve ]

(#69647) vargalex válasza #22718208 (#69646) üzenetére


vargalex
Topikgazda

LuCI-ban a switch (kapcsoló) config-nál tudod az egyetlen portot, ami a WAN-hoz van most rendelve a LAN-hoz rendelni. Ezzel meg is van az 5 portos switch-ed.
Ha a Sagemcom-on a DHCP-vel van baj, akkor ott kapcsold ki és legyen a TP-Link a DHCP szerver... Nem kell annak a NAT-olást végző eszközön lennie.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#69648) #22718208 válasza vargalex (#69647) üzenetére


#22718208
törölt tag

Akkor ezzel a lépéssel meg is lenne oldva a sebesség hiba a tplinken.

Ebben a felállásban , hogy tudom begyújtani a transmissiont?
Úgy emlékszem , hogy amíg a wan porton nem volt net , addig az sem ment.

(#69649) vargalex válasza #22718208 (#69648) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Pedig annak mennie kellene, hiszen az összes interface-on hallgat...

Alex

(#69650) Doky586 válasza #22718208 (#69648) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

1043v1 -en nekem se lehet a wan portot a lan -hoz adni. Van menüpont, be lehet állítani, de mégsem működik. Gondolom chipset limitáció, régi típusú chip, a firm pedig friss ADK-val készült. Nem szabad mindent elhinni WRT-k esetén.. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.