Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) Szili_DELL


Szili_DELL
csendes tag

Sziasztok,
a központban áll egy TpLink TLWR1043ND Router, ami osztja a netet. Tudnátok adni tippet, hogy a hálózaton történő másolást hogyan növeljem 2 megáról? Kábelen keresztül is minden rákapcsolt gépre, nasra stb... annyival megy. Nagyon lassú. A routeren DDwrt van. Hálókártyáim 10/100asok. Előre is kösszi!

(#30002) mobal


mobal
MODERÁTOR

Helló!

Van egy ilyen routerem amin sima gyári fw -van. Openwrt erre nem fogok tenni, viszont villog lassan a sys led egyfolytában. Van ennek valami jelentősége? Nem találtam meg mit takar...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#30003) Maximusz válasza vargalex (#29986) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Szia!

ok, .. - közben megjött a kártyaolvasó is (usb-s, a mindigtv extra csomaghoz :) )

EZ100PU -nak ismerte fel a Win7, vid/pid : 0CA6/0010

kinézetre így néz ki :
EZ100PU

szerinted hogyan lehet rá openwrt támogatást készíteni, hogy menjen az MindigTV kártyás szolgáltatásai is?

(#30004) vargalex válasza mobal (#30002) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Gyári firmware esetén a SYS led folyamatos villogása jelzi, hogy minden rendben van.

Alex

(#30005) vargalex válasza Szili_DELL (#30001) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Honnan másolsz hová? Milyen firmware?

Alex

(#30006) nimfas válasza vargalex (#29997) üzenetére


nimfas
addikt

Aham... láttam hogy egyszerűen lehet Guest wifit létrehozni Luci-n keresztül....

Na és hogy? :-D

Nem találtam ilyen opciót a fülek közt :-)

(#30007) Kris87


Kris87
aktív tag

Sziasztok!

Újabb kérdésem lenne. :) Az megoldható, hogy egyszerre 2 webszervert is futtasson a ketyere? Konkrétan lenne a luci az alap 80-as porton, a www könyvtárból élne, mint eddig, és lenne még egy másik mondjuk a 8888-as porton, amihez lenne másik elérési könyvtár, ahonnan felhasználói név / jelszó nélkül lehetne fájlokat letölteni a pontos linket ismerve? pl. http://domainnev:8888/probadoksi.xls ?

(#30008) miroon válasza Kris87 (#30007) üzenetére


miroon
aktív tag

Szia.

Természetesen megoldható, csak telepítened kell egy lighttpd-t majd a configjában a portját 8888-ra állítani,és utána ezt kiengedni a routered tűzfalán.

Lighttpd telepítés (Itt 8000 portra írja a telepítés menetét,de nem bonyolult áltírni másra sem..)

Esetleg szükséged lehet a php-re is. [link]

majd még konfigolnod kell a php-t ezek alapján. [link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Midnight Black

(#30009) Kris87 válasza miroon (#30008) üzenetére


Kris87
aktív tag

Értem, köszi, megpróbálom. A uhttpd-t ezek szerint nem lehet úgy konfigurálni, hogy fusson belőle még egy példány másik porton is?

(#30010) Kris87 válasza miroon (#30008) üzenetére


Kris87
aktív tag

Sikerült is, köszi még egyszer! :)

(#30011) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Sziasztok!
Két napja van a címben szereplő routerem, és 12h tájban eddig minden nap megszakadt az internet, sőt a routert sem tudtam elérni a webes felületen keresztül. Áramtalanítás után hibátlanul ment 24 órát. ADSL netem van, és 3 nappal ezelőtt még egy TP-Link 841n router hónapokat ment újraindítás nélkül. Annyi változott még, hogy egy NAS lóg pluszban a cuccon, meg fix IP-ket osztottam ki minden eszköznek (nas, smart tévé, laptop, asztali gép).
Ez a hiba mi az istentől lehet, főleg ugye, hogy mindig délben jön...

"So say we all"

(#30012) Maximusz válasza Kris87 (#30009) üzenetére


Maximusz
aktív tag

lehet - szerintem - :) -nekem 4 példányban fut :) - szerintem - :)

[ Szerkesztve ]

(#30013) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

OpenWrt | vargalex v1.1 -em van a rúteren. 2-3 hete elkezdtem csak wireless használni a rútert. kb 15-20 torrent fut a gépen jónéhány napja.
Adódhat-e ebből olyan gond, hogy 1-2 naponta rebootolnom kell a rútert, különben piszok lassú lesz a net. olyannyira, hogy egy sima weboldal is nehezen töltődik be. (kábeles net)
Ha nem, akkor mitől produkálhat ilyet?

(#30014) vargalex válasza Kris87 (#30007) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A buildemben alapból 2 uhttpd példány fut. Az egyik szolgálja ki a LuCI-t, a másik pedig a formázó felületet.
Felesleges ezért lighttpd-t telepíteni, persze funkcionalitásban bőven az uhttpd fölött áll, de a kívánt feladathoz felesleges erőforrás pazarlás.
A directory listing egyébként alapból be van kapcsolva az uhttpd-ben.
További futó példányt egyszerűen be lehet config-olni.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#30015) iminet válasza vargalex (#29998) üzenetére


iminet
tag

Igen.
Nagyon köszönöm.

(#30016) Kris87 válasza vargalex (#30014) üzenetére


Kris87
aktív tag

Szóval a /etc/config/uhttpd fájlt kellene szerkesztenem. Ebben a fájlban látom pl, hogy a lucit elérhetem a 443-mas és 80-as porton is, ez tiszta sor, de elvileg itt kellene szerepelnie a formázó felületed adatainak is nem? Azokat miért nem látom?

Egy ilyesmit biggyesszek a végére?

config uhttpd web
list listen_http 0.0.0.0:8888
option home /mnt/www
option cgi_prefix /cgi-bin
option script_timeout 60

(#30017) vargalex válasza Kris87 (#30016) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A formázó felülethez tartozó config-ot azért nem látod ott, mert az külön init scripttel indul (/etc/init.d/uhttpd_vargalex), hogy a LuCI-ból egyszerűen, a LuCI-t kiszolgáló uhttpd-től függetlenül leállítható, letiltható legyen.

Igen, a végére pontosan ilyen kell. Még a cgi_prefix sem kötelező, úgysem lesz scripted, egyébként pedig pont ez a default. Persze nem gond, ha ott van. Majd újra kell indítani az uhttpd-t és láthatod, hogy összesen 3 példány fog futni (a formázót kiszolgálóval együtt).

Alex

(#30018) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Most egy gargoyle 1.4 firm van fent amit sok segitséggel beállitöttam , de nem stabil.

-v1.1.4 verzió - 3.3.8-as kernel erre gondoltam hogy fel kellene rakni mert nagyon dicsérve van!
Ezt ugye rá lehet rakni a gargoyle ra? És kb. ugyanúgy kell frissiteni is??

üdv

(#30019) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Sziasztok, egy kis off problémám van...
Vettem egy android TV-t amit lannal összekötöttem a 1043ommal-azért lannal mert azt gondolom hogy az stabilabb és ha már egymás mellett van a két eszköz.... A lényeg:én eddig úgy tudtam, hogy a MAC cim az a fizikai neve minden egyes eszköznek, de az egyes eszközöknek csak egy adott mac cime lehet, viszont ennek a kütyünek mindig más mac cime van akárhányszor ki be kapcsolom..... (ezáltal persze nem tudok neki fix ipcimet adni) létezik ilyen??? Köszi

Túrista vagyok

(#30020) hudyfiu válasza bpmcwap (#30019) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Ilyet senki nem tenne a rendszerbe sztem.
Viszont adhatsz fix ip-t a droid tv-nek.
Ugyan az az eredmény szinte.

(#30021) vzoli1987


vzoli1987
aktív tag

behalt a külső vincsim (Samsung S2 portable 500GB), formázni sem tudom nem ismeri fel és elindul de utána bakelitlemez szerűen ismétli magát az a fura hang, pedig külső hubbal üzemeltettem ami külön tápcsatis szóval nem értem, remélem tudom cserélni mert garis még, másnál fordult már ilyen eset vargalex féle firmmel?

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#30022) nimfas válasza hudyfiu (#30020) üzenetére


nimfas
addikt

Szerintem nem értelmezted a szöveget :-P

Pont azt írja, hogy ahányszor bekapcsolja a tv-t annyiszor más és más a MAC címe....
A Fix IP-t pedig a MAC alapján osztod ki.

Bár nem értem, hogy lehet mindig más a MAC... de majd az okosok megmondják a tutit :-)

(#30023) hudyfiu válasza nimfas (#30022) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Értettem csak rosszul fogalmaztam..
A droid tv rendszerében adjon fix ip-t :D

(#30024) TaliGa válasza TaliGa (#30011) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Ehhez nincs vkinek tippje. Már az elég lenne, ha a loghoz hozzá tudnék férni, csak ugye a webes hozzáférés is lefagy...

"So say we all"

(#30025) nagyfejü válasza nagyfejü (#30018) üzenetére


nagyfejü
őstag

Ehhez valami bátoritás?

(#30026) hudyfiu válasza nagyfejü (#30025) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Mehet rá nyugodtan.

(#30027) bpmcwap válasza hudyfiu (#30023) üzenetére


bpmcwap
senior tag

oké legyen a droidnak no dhcp és fix ip de a 1043nak mit mondjak?????? adott ip-t mi a frászhoz kössek ha nem a machez???? MI álandó még a macen kívül???????

Túrista vagyok

(#30028) bpmcwap válasza nagyfejü (#30025) üzenetére


bpmcwap
senior tag

hajrá egyik ne hagyd magad másik!!! ;) mit szeretnél rakni mire?????

Túrista vagyok

(#30029) hudyfiu válasza bpmcwap (#30027) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Mire akarod használni hogy a routeren hozzá akarod kötni?
Minden megy nélküle is sztem

[ Szerkesztve ]

(#30030) bpmcwap válasza TaliGa (#30011) üzenetére


bpmcwap
senior tag

nem változik véletlenül az ip címed minden délben???? Melyik szolgáltatónál vagy? Fix ip?

Túrista vagyok

(#30031) bpmcwap válasza hudyfiu (#30029) üzenetére


bpmcwap
senior tag

filmnek lejátszása.... wifin nincs akkora sáv mint lanon -értelemszerűen sem..... van egy asus oplayem azt szeretném kiiktatni a frászba.... pláne hogy android tv jézusom mennyivel többet tud.... kvázi mini pc csak a kapcsolat miatt gáz.... hüle kinaiak szoftveresen macat osztani nem normálisak..... :(((((((((

Túrista vagyok

(#30032) bpmcwap válasza nimfas (#30022) üzenetére


bpmcwap
senior tag

elvileg nem lehetne!!!!!!!
én sem értem!!!!!

szerk: sőt, gyakorlatilag sem lehetne!!!Vannak erre hekk progik hogy a macedet kifele másnak lássák, de ilyet hogy alapból minden bootnál más, becarok.....

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#30033) hudyfiu válasza bpmcwap (#30031) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Milyen droid tv amúgy?

Beállítod a droid lanján az ip-t és kész.

filmlejátszáshoz még fix ip sem kellene.
Most nézem a tabletemen még a MAC-et is lehet fixálni.

[ Szerkesztve ]

(#30034) bpmcwap válasza vzoli1987 (#30021) üzenetére


bpmcwap
senior tag

BIZTOS HOGY NEM A VAFW A HIBÁS, erre alex helyett vállalok neked garit!!!!! semmi köze a routeren lévő fwnek a hddhez!
Mi nem ismeri fel???? A 1043 vagy a win se?kortörténet? sentinellel vagy hasonlóval próbálkoztál?
ja samura azt hiszem két év gari és már nekem is csengettek ha nem is winyot de casht, mert akkor volt a taivani cuncimi....

Túrista vagyok

(#30035) nagyfejü válasza bpmcwap (#30028) üzenetére


nagyfejü
őstag

Gargoyle firmet szeretném leváltani vargalex féle openwrt re!

(#30036) bpmcwap válasza hudyfiu (#30033) üzenetére


bpmcwap
senior tag

ez rendben de a router nem enged senkit!!!! Nekem iroda és home all in.... szal szigor van.... fix mac, fix ip, fix conect.... rejtett hálózat, meg amit akarsz.... hiába van kliensnek fix ip ha routenren adott iphez kötött mac cim nem azonos.... érted? mac szürés is van és fix ip is a 1043on.... mi alapján osszam a fix ipt 1043on dridnak??? Itt még csak label sincs.....

Túrista vagyok

(#30037) hudyfiu válasza bpmcwap (#30036) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Fix MAC a droidban?

(#30038) bpmcwap válasza nagyfejü (#30035) üzenetére


bpmcwap
senior tag

"Gargoyle"-t nem ismerem, de ha gyárira vissza tudsz menni-ami több mint valószínű-, akkor jöhet a VAFW.... nem merném Gargoyle - számomra tök ismeretlen fwre feltolni másik hokolt fw-t és a hokoltat nem tiszteletlenségből irtam mert nekem va az isten!!!! de én pl dwről is előbb gyárira toltam és csak utánna mertem VAFWt feltenni- igaz előtte elégettem egy másik hardvert féltéglának....... :) lásd előzményeim..... :)

Túrista vagyok

(#30039) bpmcwap válasza hudyfiu (#30037) üzenetére


bpmcwap
senior tag

köööööööösziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :))))
és azt hogy????
nincs benne semmi ilyen.... :(
smart android tv 70$ by ebay amúgy minden pöpec csak mint látszik a nyaka véres.....

Túrista vagyok

(#30040) hudyfiu válasza bpmcwap (#30039) üzenetére


hudyfiu
senior tag

ethernet beállításnál nekem van mac állítás de max meg kell keresni root explorerrel vagy valamivel a network fájl és beleírni.

(#30041) nagyfejü válasza bpmcwap (#30038) üzenetére


nagyfejü
őstag

Köszönöm!

(#30042) Szabest


Szabest
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, hogy van-e olyan köztetek, aki valamilyen módon tud játszatni blue-ray ISO filmet a routerre akasztott külső vinyóról, azaz egy olyan funkciót bele lehet e integrálni ebbe a routerbe ami ennek a tulajdonságai közül tudja ezt:

DVD és Blu-Ray ISO

mondjuk smart TV-re lanon továbbítani, mert ha igen, akkor gyanítom hogy menne a FULL HD 3D is, és azért az mégiscsak nemszar lenne! :)

(#30043) Sanya válasza Szabest (#30042) üzenetére


Sanya
nagyúr

véleményem szerint nem tud. lassú lenne az adattovábbítás.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#30044) doberman


doberman
senior tag

szervusztok.

segítsetek kérlek ezt értelmezni:

lsusb kimenete:

mint látható az usb-re kötött ( táppal megtámogatott usb hub- on) hdd rack felismerve.
a rack-ben egy 160gb-os sata-s wd hdd.

ugyanakkor a 8081 es porton a hdd formázó utility a következőt adta vissza:

HDD partitioning/format utility by vargalex
Creating partitions ...

Partitions created
Formatting partitions
Formatting swap partition

Waiting for device to become ready.....

Device not ready. Aborting.

mit "nem szeret" a "drágaszágom": a hub-ot, a rack -et, vagy a hdd -t ?

az usb-hub külső táppal üzemelve mert anélkül a hdd fel sem pörög...
természetesen számítógépre kapcsolva a rack gond nélkül használható.

z.

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#30045) vargalex válasza nagyfejü (#30018) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A Gargoyle is egy OpenWrt, szóval mehet rá nyugodtan.

Alex

(#30046) vargalex válasza vzoli1987 (#30021) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Anno nekem is meghalt egy Samsung S2 portable, igaz az 250 GB-os volt. Semmi köze a routerhez, pláne nem a firmware-hoz.

Alex

(#30047) vargalex válasza Szabest (#30042) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A DVD és Blu-Ray ISO lejátszást nem a routernek kell támogatnia. Routeren legfeljebb mountolni tudod az ISO-t:

mount -o loop iso_file_eleresi_uttal cel_konyvtar

Alex

(#30048) doberman


doberman
senior tag

szervusztok.

hátha segít, adalék az előző hsz-mhez:

syslog:

kernellog:

valami nem klappol, de mi?

z

8lnu

(#30049) vargalex válasza doberman (#30044) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ez azt jelenti, hogy a particionálás után 5 másodperccel még nem áll készen a HDD. Megpróbálhatod a várakozási időt növelni. Ehhez ssh-n (vagy LuCI-n a Parancs Futtatása ablakban) futtasd a következő parancsot:

sed -i 's/1 5/1 10/g' /www_vargalex/cgi-bin/first_steps

Ezzel 5 helyett maximum 10 másodpercet fog várni.

Esetleg leszakad a HDD. dmesg-ben (kernel log) nem látszik semmi hiba?

Szerk.: közben megjött a válasz is: leszakad a HDD. PC-n megnézve biztos, hogy hibátlan a vinyó? Ha igen, akkor router-külső ház inkompatibilitási gond van.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#30050) doberman válasza vargalex (#30049) üzenetére


doberman
senior tag

Köszönöm a válaszod!

reggel az lesz az első dolgom, hogy rack nélkül bekötöm az asztali pc-re a hdd-t és tüzetes teszt alá vetem, utána jön a sed -i 's/1 5/1 10/g' /www_vargalex/cgi-bin/first_steps

mégegyszer köszönöm!

z

8lnu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.