Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69101) Atesz08


Atesz08
tag

sziasztok. abban tidnátok segíteni, hogy a tp link wr1043nd v4-nél az usb-re kötött hdd-t lássam a double comander-ben? nem nagyon értek ehez, így szájbarágósan kellene. előre is köszönöm szépen.

(#69102) gduck válasza xabolcs (#69097) üzenetére


gduck
addikt

Ez pontosan micsoda?

(#69103) xabolcs válasza gduck (#69102) üzenetére


xabolcs
őstag

Legfokeppen a flow offload-ot jelenti, ami mar az ath79 target-nel mar megvan.

Ja, hogy mi ez? A 4.14-es kernel, ami eddig 4.9 volt ezeken az eszkozokon.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#69104) gduck válasza xabolcs (#69103) üzenetére


gduck
addikt

És létezik belőle V1-es befordított is?

(#69105) gduck válasza gduck (#69104) üzenetére


gduck
addikt

Ha jól látom, akkor felrakok egy 18.06-os openwrt buildet és a firewall konfigban engedélyezem?

(#69106) xabolcs válasza gduck (#69104) üzenetére


xabolcs
őstag

En meg nem forditottam.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#69107) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Sziasztok
Ilyennel van teli a rendszernaplóm... :(
Lehet ez ellen tenni valamit? :(

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#69108) Headless válasza bpmcwap (#69107) üzenetére


Headless
őstag

Szia!

Kérdés, hogy használod-e az ssh elérést távolról, ha nem akkor tiltsd le a tűzfalban lévő engedélyező szabályt, ha használod, több opciód van,

Forwardolod a default port helyett valami másikra, vagy bezársz minden korábbi portot és vpn-t használsz.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#69109) bpmcwap válasza Headless (#69108) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Köszönöm, le is tiltottam :)
Lenne még egy kérdésem, hátha tudsz segíteni. Csináltam már, de most valahogy nem jön össze. Egy wifi átjátszót szeretnék külön hálózattal. A fő routeren fix ip van mac címekkel. A másik router mac címét kinéztem mikor rácsatlakoztam - gondolom ugyanazt a mac cimet kell beírni a fő routerbe a fix ip-hez is. Két hálózatnak nem kell egymást látnia, csak net miatt szeretném.
Második routerben felderítés, csatlakozás a hálózathoz, lan ip megváltoztatva.
Wifi részen radio0 master, ügyfélmód, hálózatnál wan wwan kipipálva.

Szórt hálózat létrehozva(lan), fel is tudok csatlakozni.

Intrefészeknél wan ügyfél dhcp, fizikai beállítások híd VLAN wan és Vezetéknélküli wan, wwan pipa

lan, fizikai beállításnál híd létrehozása wan, wwan, lan pipa

wwan mac cim 00:00:00:00:00:00 ???? Fizikai beállítások csak a vezetéknélküli wan wwan van pipálva. Nem is értem, persze net nincs
Nincs ötleted véletlenül?
Köszönöm

Túrista vagyok

(#69110) CheGhost válasza Headless (#69108) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap valamilyen indíttatásból én is felnézem a saját routeremre, és szöget ütött a fejembe, hogy megnézzem, vannak-e nyitott portok kifelé, mert hasonló próbálkozásokat láttam a syslog-ban.
Meglepetésemre 3 db-ot találtam (22, 80, és még valami közöttük). A tűzfalszabályokat végignézve, és próbálgatva derült ki, hogy az openvpn-es szabályom rosszul volt definiálva, ami hatására nyitotta ezeket a portokat. A dest.port üresen volt, a pontos (1194) portot beírva megszűnt a kiindulási probléma.
Már régebben üzemeltem be az openvpn-t, így nem emlékszem, hogy saját magam hoztam létre, vagy a ti felületetekről csináltam. Minden esetre ellenőriznéd, hogy a ti felületeteken az openvpn beállító scriptben benne van-e ez a rész? (Az is lehet, hogy már javítottátok, vagy ahogy írtam, én rontottam/néztem el) Köszi!

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#69111) bpmcwap válasza bpmcwap (#69109) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Köszönöm, tárgytalan, sikerült!

Túrista vagyok

(#69112) Headless válasza CheGhost (#69110) üzenetére


Headless
őstag

a felület biztos nem hozta létre.

Ellenben alapból létre vannak hozva csak nincsenek engedélyezve.(segítve az első konfigot) 21243 transmission adat port-> ez engedélyezve is van., ftp, http(s),etc...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#69113) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Sziasztok.

Adott egy Tp-Link WR1043ND V2.1, gyári alap FW-vel. Milyen CFW-t érdemes rátenni, esetleg V3.0 is megoldható?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#69114) iMaverick válasza Tothgera30 (#69113) üzenetére


iMaverick
addikt

Szia.

Én az itt korábban ajánlott Fast-Path-LEDE-OpenWRT-t használom rajta (szintén V2).

Mondjuk végül szegénykém "csak" a swith és AP szerepét tölti be, de nincs vele baj. Szoktak frissítések is jönni, nem úgy, mint a gyárira...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#69115) xabolcs válasza Tothgera30 (#69113) üzenetére


xabolcs
őstag

juppin keszit az uj, ath79 platformbol build-eket V2-hoz is.

Bar snapshot image-eket keszit, publikalja a kernelfuggo csomagokat, igy nagyon kenyelmesen lehet hasznalni.

Link: OpenWrt forum

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#69116) gduck válasza xabolcs (#69115) üzenetére


gduck
addikt

Köszi a linket ;) V1-re felraktam, de sebességet nem tudok most tesztelni, mert éppen vacakol a UPC-s net :(

(#69117) Atesz08


Atesz08
tag

sziasztok. abban tidnátok segíteni, hogy a tp link wr1043nd v4-nél az usb-re kötött hdd-t lássam a double comander-ben? nem nagyon értek ehez, így szájbarágósan kellene. előre is köszönöm szépen.

(#69118) xabolcs válasza gduck (#69116) üzenetére


xabolcs
őstag

#69089-ben 568Mbps-t mertem flow offload-dal, dhcp/static ip kornyezetben.

Ugyanez 201808-as gwlim-fele sfe-vel 641Mbps. :)

Kivancsi vagyok az eredmenyeidre! :)

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#69119) gduck válasza xabolcs (#69118) üzenetére


gduck
addikt

Hát jelenleg 42/22 500-as netnél... Délután mértem 350/22-t is. De nem a router a ludas, holnap elkezdek reklamálni hogy nincs meg a garantált (100) sávszélesség se.

[ Szerkesztve ]

(#69120) nepszter88


nepszter88
csendes tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Van egyy WR1043ND v3 -as routerem amire sikeresen felraktam az OPENWRT.
Viszont nem fért fel rá minden amit szerettem volna, és így a softwerek közül eltávolítottam párat, sajnos olyat is amit nem kellett volna. :( Újraindítottam. És az óta nem működik. :(
megpróbáltam a:
Visszaállítás:

Mi van abban az estben, ha annyira belepiszkáltunk a rendszerbe, hogy nem reagál semmire. Se ssh, se webui, se ftp stb.
Erre találtak ki egy kiskaput a rendszerben.

1. Áramtalanítsuk a routert.
2. Húzzunk ki minden ethernet kábelt,csak az legyen rádugva amire a gépünk csatlakozik.
3. Állítsunk be a gépen statikus ip-t (ezt minden rendszernél máshol kell beállítani).
Az ip legyen 192.168.1.2, maszk 255.255.255.0, átjáró 192.168.1.1 .
4. Dugjuk vissza a táp kábelt a routerre.
5. Amikor indul a rendszer nyomjuk egy kis ideig a qss gombot, amikor gyorsabban villog a sys gomb telneten tudunk rá csatlakozni, majd újra kezdhetjünk az egész rendszer konfigurálni.

2 parancs van amit ekkor használni kell:

mount_root
firstboot

DE AMIKOR GYORSAN VILLOG NEM CSATLAKOZIK TELNET-EN.
ÉS WPS/RESET GOMB VAN NEM QSS.

MENTHETŐ A HELYZET???
KÖSZÖNÖM ELŐRE IS A SEGÍTSÉGET

(#69121) vargalex válasza nepszter88 (#69120) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ugyan nem írtad, hogy pontosan milyen verziót tettél fel, de ha r46809-et, vagy újabbat, akkor telnet helyett ssh-n éred el a routert. De ez le is van írva a wiki-ben.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#69122) Zsolt_16


Zsolt_16
tag

Sziasztok!
Van egy ilyen routerem DDWRT-vel rajta amin van egy privatevpn használva azért mert kollégiumban lakok és így kerülöm meg a port tiltását .
Eddig minden eszközöm tökéletesen működött vele a gépem a nintendo switchem a telefonom is , de vásároltam egy ps4-et és nem tudok vele a PSN-hez kapcsolodni. Ami azért gond mert nem tudok így online játszani.
Van valakinek bármi ötlete , hogy mit lehetne neki csinálni? Váltsak inkább vpn szolgáltatót hát ha azzal jó lesz?
:(
Tanácsokat előre is köszönöm! :R

(#69124) Tothgera30 válasza iMaverick (#69114) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az mennyivel "jobb" mint a V3 FW-je? Elég stabil rendszert keresnék.

#69115 xabolcs: Ennyire még nem ástam bele magam, és elég kezdő vagyok a témában. Mivel csak wireless internet megosztásra lenne használva a router (2-3db notebook és telefon), ezért egy "kihegyezett" cucc nem lenne kihasználva.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#69125) iMaverick válasza Tothgera30 (#69124) üzenetére


iMaverick
addikt

Idézet az összefoglalóból:
V3
Az OpenWrt ToH, és a WikiDevi szerint hardveresen megegyezik a v2 verzióval, az eltérés csupán annyi, hogy gyári szoftvere támogatja az IPv6-ot, és a vendég WiFi hálózatot is.

Namost ha ez így van, akkor ez mind csak szoftveres upgrade, amit a TP-Link a gyárban összeklammerolt.

Ezek az OpenWRT alapú szoftverek már eleve javítottak, nekik (mivel tudtommal non-profit a dolog) nem volt érdekeltségük, hogy ilyen "aljas" trükkel adják el az újrakiadott V2-t a fejlesztett szoftverrel.

Elég stabil rendszert keresnék.
Nálam majdnem ugyanebben a felhasználási körben fut a V2, teljesen stabil. (Viszont a mobilnetet USB-s stick-ről osztanád? Ha igen, akkor azért annak olvass utána, hogy ezt a funkciót tudja-e.)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#69126) fanti


fanti
addikt

Sziasztok!

Lenne egy érdekes kérdésem.

Adva van egy TL-WR1043N router a legújabb förmverrel, ami gigabiten kapja az egyik LAN portba a bejövő jelet (500 Mbit/s) és ezt osztja szépen tovább. Két asztali PC megy róla és WiFi eszköz is, egy nyomtató formájában.

Mindkét PC szépen működik a névleges sebességgel, azaz nagyjából az 500 Mbit/s a speedtest.net-el mérhető is.

A napokban vásároltam egy LG 55UJ6 TV-t, és annak is kihúztam egy kábelt a routerből, de a TV mindösszesen 25 Mbit/s-el megy a WebOS 3.5 alatt speedtest.net-el kimérve.
Ezt nagyon keveselltem.

Elkezdtem foglalkozni a kérdéssel, és az egyik asztali PC-n ami szintén a routerről működik, elkezdtem kísérletezgetni. Elébe tettem egy TP-Link TL-WR841N routert, gyorsan felkonfigoltam, de ha közbeiktatom a PC és a TL-WR1043N közé, szintén csak 25 Mbit/s-t mérek....

Fogtam egy Tenda 300N routert, azzal is elvégeztem a kísérletet egy gyors konfig után, ugyanaz az eredmény!

ENNYIRE NEM VISEL EL MÁSIK AKTÍV ESZKÖZT A TL-WR1043N ??? CSAK VÉGPONTON LÉVŐ PC-T?
MITŐL VAN EZ?

MERT ASZTALI PC-KEN HOZZA A TELJES SEBESSÉGET SZÉPEN, DE EGYÉB ESZKÖZÖN, PL. AZ ÚJ TV-N, VAGY HA ASZTALI PC ÉS A TL-WR1043N KÖZÉ BEIKTATOK EGY BÁRMILYEN ROUTERT, OTT MÁR LELASSUL 25Mbit/s-re...... Miért???

Köszi ha segítetek nekem!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#69127) suste válasza iMaverick (#69125) üzenetére


suste
veterán

Namost ha ez így van....

Annyira így van, hogy cserélhető a V2-V3 fw-k. Ez is benne van az összefoglalóban ;)

[ Szerkesztve ]

(#69128) chros válasza iMaverick (#69125) üzenetére


chros
őstag

"Namost ha ez így van,"
Es ugyanezt csinaltak az Archer C7 v2 es Archer C5 v1.2-vel is :)

(#69126) fanti:
"A napokban vásároltam egy LG 55UJ6 TV-t, és annak is kihúztam egy kábelt a routerből,"
"ENNYIRE NEM VISEL EL MÁSIK AKTÍV ESZKÖZT A TL-WR1043N ??? CSAK VÉGPONTON LÉVŐ PC-T?"
Mukodnie kene ennek. Kabellel minden rendben?

[ Szerkesztve ]

(#69129) fanti válasza chros (#69128) üzenetére


fanti
addikt

Kábel (Cat-6) olyannyira rendben van, hogy asztali PC-n csak úgy dönget 450Mbit/s-el átlagban.

Ugyanazon az asztali PC-n ha közte van egy másik router (két fajtát is próbáltam), akkor is csak 25Mbit/s....
De a TV-n is 25Mbit/s....

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#69130) vargalex válasza fanti (#69129) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ugye a közbeiktatott routereket is switch módban (LAN-LAN összekötéssel, DHCP szerver kikapcsolva), vagy más tartományra állított LAN IP-vel próbáltad?

Alex

(#69131) fanti válasza vargalex (#69130) üzenetére


fanti
addikt

Természetesen!

A próba alatt a közbeiktatott routereken kikapcsoltam a DHCP-t, fix IP címet konfigoltam be, LAN-LAN (switch mód).

Nem lehet, hogy a TL-WR1043N-n kellene valamit állítani abban az esetben ha aktív eszközbe megy és nem egy PC-s végpontba?

Tanácstalan vagyok....

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#69132) suste válasza fanti (#69131) üzenetére


suste
veterán

Próbáld ki, hogy ne netsebességet mérj, hanem 2 saját gép közti sebességet (persze ne egy routeren :) ).
Az eredmény sokat segíthet.....

(#69133) vargalex válasza fanti (#69131) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Valószínű, hogy az auto negotiation nem jól működik a két router, vagy a másodlagos router és a PC között. Ezért sok lehet a hibás csomag, amit meg kell ismételni.
Utóbbira úgy csinálhatsz ellenpróbát, hogy a PC-n fix 100 Mbps-re állítod a halókártyát. Előbbiről viszont csak úgy tudsz megbizonyosodni, ha csak 100 Mbps-re képes kábelt (azaz olyat, amiben csak a 100 Mbps-hez szükséges 4 ér van bekötve) használsz. Persze a PC esetét is tudod ezzel a kábellel ellenőrizni.
Arra tudok gondolni, hogy az 1043N 100 Mbps-es eszközökkel nem jól kommunikálja le a port sebességet. Nem lepne meg, ha a TV-n is csak 100 Mbps-es port lenne. Ezt a teóriát (elvileg) egyszerűen tudod ellenőrizni: kösd a PC-t közvetlenül az 1043N-re és állítsd a halókártyát 100 Mbps-re.

Egyébként valóban 1043N-ről van szó? Azaz v5-ről?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#69134) Tothgera30 válasza iMaverick (#69125) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az USB részben semmit nem használnék, ergo csak Wifi megosztásra kellene, egy családi házba, a gyári Telekomos ZTE Speedport Entry 2i kiváltására.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#69135) Spett14 válasza Tothgera30 (#69134) üzenetére


Spett14
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy találkoztatok-e már ezzel a dologgal, de engem igen meglepett. A fiam kapott egy telefont, - Navon Supreme Chief -, ami minden újraindítás után új MAC címmel rendelkezik. A MAC címének első 3x2 karaktere ugyanaz, a többi változik. Így nem tudok neki szabályt csinálni a Firewall/Parental control alatt. Minden este 8-kor korlátozva lett. Így most gondolom az lesz a legegyszerűbb, ha csinálok egy vendég wifit és azt kapcsolgatom ki-be.
Vagy esetleg tudom fixálni a MAC címét a telefonnak?

(#69136) vargalex válasza Spett14 (#69135) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Sajnos vannak ilyen eszközök. A MAC rögzítését valamilyen a konkrét telefon típussal kapcsolatos topic-ban kellene megkérdezni.

Alex

(#69137) fanti válasza vargalex (#69133) üzenetére


fanti
addikt

Szia!

"Nem lepne meg, ha a TV-n is csak 100 Mbps-es port lenne"
Igazad is van, a TV-n csak 100 megabites port van, NEM GIGÁS!

De ez annyira bezavar a routernek? Hogy nem tudja ezt kulturáltan lekezelni? Hiszen ő gigabites. Akkor visszafelé 100megabit, mégvisszább 10 megabit a kompatibilitás, nem? Erre nem képes?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#69138) vargalex válasza fanti (#69137) üzenetére


vargalex
Topikgazda

De, elvileg képesnek kell lennie. Ezért írtam a különböző teszteket.

Alex

(#69139) fanti válasza vargalex (#69138) üzenetére


fanti
addikt

Nemhiába Te vagy Topikgazda!

IGAZAD VOLT!

Lemértem egy 100megabites LAN vezérlős lapossal.......25megabit ott is.

Ha nem gigabites vezérlője van a Cat6-os dróttal csatlakoztatott eszköznek, akkor leseggel a router.
Még megnézem a lapost cat5-ös dróttal is, már csak a próba kedvéért.

Lehet ennél a routernél a LAN portok sebességét szabályozni? Ha lehetne, hátha segítene az is.

ISMÉTELTEN KÖSZÖNÖM!!!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#69140) vargalex válasza fanti (#69139) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Sajnos szerintem még OpenWrt alatt sem megvalósított a link sebesség állítása, nemhogy gyári firmware alatt.
Az egyetlen esély, ha egy direkt 4 érrel bekötött kábellel próbálod meg (tehát a normál Cat5 kábel sem lesz jó). Bár, azt gondolom, hogy a 100 Mbps-es porttal rendelkező eszköznek pont így kellene viselkednie. A kérdés még az lehet, hogy valóban minden v5 így működik, vagy csak a tiéd hibás. Esetleg nézd meg, hogy nincs-e firmware frissítés rá, vagy próbáld ki OpenWrt-vel. De elsőre azt mondanám, hogy ez nem fog segíteni, az auto negotiation mélyebb szinten van.

Alex

(#69141) iMaverick válasza Tothgera30 (#69134) üzenetére


iMaverick
addikt

Akkor nyugodtan tedd fel az általam korábban ajánlott verziót. (Mondjuk erre a gyári firmware is jó lenne.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#69142) fanti válasza vargalex (#69140) üzenetére


fanti
addikt

Tudnál nekem openwrt-s linket adni, hogy kipróbáljam. v5 az enyém. köszönöm szépen!

ja, és egy pár sort, hogy miképp kell frissíteni és esetleg a régit lementeni ha mégsem....köszi!

az LG tv topikban egy komment :

"Na az lehet de azt is cáfolni tudom 150 mbit csatlakozik a tv a wifihez és azon is megy a 4k/50 megás film.
A router egy tp-link 1043 v2 (ddwrt firmware) ennél lehet látni a csatlakozási sebbeséget.
"

vélemény?

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#69143) #22718208


#22718208
törölt tag

Sziasztok!

Az alany V2/gyári utolsó fw.

Külső tápos usb 750gb hdd-t nem akar látni. Menüben nem jelenik meg, csak a vinyó led mutatja ,hogy dolgozik a hdd.

Lehetséges ,hogy "belefullad" a lemez tartalmába , ami jelen esetben több ezer nagyméretű fotó?

Érdemes lenne lepucolni és esetleg a routerral visszamásolni ezeket, vagy inkább használjak alternatív firmvare-t?
(ha igen ,akkor melyiket??)

Az usb biztosan jó , mert 32gb pendrive-t hibátlanul ír/olvas.

[ Szerkesztve ]

(#69144) suste válasza #22718208 (#69143) üzenetére


suste
veterán

én inkább ara tippelek, hogy a házzal veszik össze
ha tudod, aakkor próbáld ki másik HDD-val
2TB-ig gond nélkül kellene olvasnia/írnia

(#69145) vargalex válasza fanti (#69142) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Gyári firmware-ra konkrétan ezt kell feltenni. Egyszerűen a webes felületen, majd sikeres firmware frissítés után lesz is webes felületed a http://192.168.1.1 URL-en. Erre figyelj, a gépednek új IP-t kell kérni, ha nem tenné, mert a gyári firmware a 192.168.0.1/24 tartományt használja alapból.

150 Mbps-es wifi linken (gyakorlatilag max. 70-100 Mbps) átmegy a legtöbb 4K release, de nem mindegyik. Van, aminek a 100-as LAN is kevés. De ennek nem értem, mi köze a kábeles kapcsolathoz.

Alex

(#69146) #22718208 válasza suste (#69144) üzenetére


#22718208
törölt tag

Szerinted érdemes egy open wrt-t megpróbálni ? Vagy fullra hardveres a hiba?

Házakat ,vinyókat cserélgetni most épp nemtudok...

(#69147) fanti válasza vargalex (#69145) üzenetére


fanti
addikt

Köszi!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#69148) fanti válasza vargalex (#69145) üzenetére


fanti
addikt

frissítés megtörtént, utáne még reboot is volt, azóta 20/20-as lett az 500/25-ös netem....

webes elérésem meg nincsen.....

segíts kérlek!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#69149) vargalex válasza fanti (#69148) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nincs azonos tartományban a két egymás után lévő router? Ha az általam linkelt firmware-t tetted fel, abban kell, hogy legyen webes felület.

Alex

(#69150) fanti válasza vargalex (#69149) üzenetére


fanti
addikt

akkor sincs webes felület, ha mindent lehúzok az asztali pc-n kívül.....

a 192.168.1.1-ről ping sem jön vissza.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.