Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70601) dzz


dzz
aktív tag

Gondolom a korábbi kérdésem nem volt teljesen kifejtve, így választ sem kaptam, most pontosítani szeretném.

Adott egy 1043 router, néhány évet pihent. Az OS: suste@OpenWrt Barrier Breaker 14.07 / LuCI 0.12 Branch (0.12+git-15.037.36195-f1e2a26)

Minden működik, extroot van rajta, de a korábban működő rsync és ssh már kissé idejétmúlt, szeretném őket frissebb állapotra upgradelni.
Az rsync letölteni tud, de megszűnt szerverként működni, a kliensekre természetesen nem szeretnék régebbi verziót telepíteni. Ezen 3.1.1-2 verzió van telepítve.
Az ssh a régi dropbear miatt az ssh -oKexAlgorithms=+diffie-hellman-group1-sha1 -c 3des-cbc root@1xx.xxx.xxx.xxx parancsal kezelhető ugyan, de ez sem lenne rossz ha aktualizált lenne.

A kérdés, hogy létezik-e erre a verzióra olyan update, ami megtartaná a beállításokat és esetlegesen frissebb csomagokat tartalmaz, illetve lehetséges-e erre a rendszerre a frissebbeket lefordítani? Sok éve gentoo-zom, nem okoz problémát egy beágyazott, asztali vagy szerver rendszer lefordítása, konfigurálása, üzemeltetése, de a WRT-k eddig kimaradtak az életemből és ha nem lenne muszáj, nem is mélyednék el benne csak annyira, amennyire nagyon kell, hogy ezt aktualizáljam, már ha egyáltalán lehet és érdemes.

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#70602) vargalex válasza dzz (#70601) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ilyen összerakott build már nem lesz. Tegyél fel egy 19.07.3-at (konfiguráció megtartása nélkül) és tedd fel a szükséges csomagokat.

Alex

(#70603) dzz válasza vargalex (#70602) üzenetére


dzz
aktív tag

Szia!
Köszönöm a választ! Ebben az esetben nem erőltetem, fut amíg fut (ezen két dolog kivételével minden tökéletesen működik rajta, a syslog-ng-nek köszönhetően logolja a távoli gépeket is)! Az rsync-et átteszem a médiaboxra (X88ProX3 Coreelec-el) az ssh-val pedig megtanulok együtt élni.
Még egyszer köszönöm!

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#70604) suste válasza dzz (#70601) üzenetére


suste
veterán

Az rsync kernel függő?
Mert ha nem, akkor simán tudod frissíteni újabb csomaggal.....

(#70605) dzz válasza suste (#70604) üzenetére


dzz
aktív tag

Nem tudom, nem hinném, hogy kernelfüggő lenne, gentoon semmi komoly depedency nincs (attr, libiconv, zlib, popt és acl), bár az attr-nak van kernel forrás vonatkozása. Az openwrt-ar71xx csomagok között a legfrissebb a snapshotok között az rsync_3.1.2-2_ar71xx.ipk és rsyncd_3.1.2-2_ar71xx.ipk, de nem próbáltam őket.

Alapvetően szeretek ilyen jellegű problémákat megoldani, de a WRT nem az én világom és nem akarok nagyon elmélyedni benne. Szerettem volna „lusta” módon frissíteni ;) Jelen esetben egy csak 2,4GHz-et tudó routerről van szó amit le fogok cserélni. Egy POE irányból érkező hiba csapta agyon a szolgáltató routerét és helyére került ez a doboz. Amíg amaz működött az asztali gépem volt a helyi Portage kiszolgálója és gondoltam, hogy ha már visszakerült a régi doboz, akkor kihasználom a napi rsync-et úgy, mint régen. Nem létkérdés és az entware-n keresztül a Coreelec friss csomaggal van szerelve, így ez átmenetileg megoldódott, az új router pedig egy BananaPi router lesz amin gentoo fog futni (már csak ki kell találjam, hogy melyik router legyen).
Ezzel a WRT OS-el relatív sok routert „fertőztem” meg annak idején és sosem volt senkinek problémája vele, ezért köszönet nektek!

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#70606) suste válasza dzz (#70605) üzenetére


suste
veterán

egy próbát megérne szerintem a csomagfrissítés, ez elég gyors és könnyű dolog, akár luciban is végrehajtható, ha leszeded az új csomagot a routerre (helyed is van bőven ha jól emlékszem)
de persze nem tudom mennyire van elmaradva/lebutítva az openwrt-s leforgatott csomag a gépeiden lévőkhöz képest....

(#70607) dzz válasza suste (#70606) üzenetére


dzz
aktív tag

Azért nem hagyott nyugodni a kíváncsiság és megtettem :D

Szóval az OWRT-hez forgatott rsync csomagok (Entware is amit szívesen használnak Coreelec alatt is) külső zlib-el mennek és nem támogatnak minden tömörítést amit az rsync tud(hat), így a kész csomagok nem működnek az emerge --sync rendszerében (parancssorban, kapcsolókkal lehet bűvészkedni (rsync -zz), de nem minden esetben megoldható, illetve a server oldali hibákat/hiányosságokat a server oldalon kell(ene) orvosolni és nem a rendszer karbantartó parancsokat átírni). A Coreelec saját rsync parancsa teszi a dolgát, működik ahogy kell. A megoldás lehetne az rsync újrafordítása megfelelő zlib konfigurációval, de úgy gondolom nem lehetünk sokan akiknek ez fáj :)
Gondolom az rsync szerverek a világon szép lassan átálltak és a gentoo követte ezt, míg helyi szinkronizálásnál valószínűleg nem okoz gondot az azonos rendszerre készített applikációk megfelelő konfigurálása a wrt-t használó programok között (bár fogalmam sincs, mi is használhatja. Egy-két backup program talán). Mivel alapértelmezésben nem települ, gondolom nincs nagy szükség rá WRT alatt.

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#70608) suste válasza dzz (#70607) üzenetére


suste
veterán

én csak a routeren futó openwrt napi/heti változásainak mentésére használtam/használom, de csináltunk egy backup scriptet is ami wput -tal feltolja egyből egy FTP szerverre a mentést
szóval egyáltalán nem élet-halál kérdese az rsync, megoldható sokféleképpen.....
jó volt kipróbálni, és szerencsére kicsi csomag
én ezért szeretem az openwrt-t, mert az amúgy is 7/24-ben üzemelő eszközödön szinte mindent meg tudsz oldani kisebb-nagyobb kompromiszumokkal (samba, transmission + RSS, dlna, webradió/zenelejátszó, mobilnet, statisztikák, ftp, szkennelés, web fileserver, vpn, stbstb)

(#70609) dzz válasza suste (#70608) üzenetére


dzz
aktív tag

Én is azért szerettem annó, de a kábeltv routerek nem támogatottak (illetve most nem tudom, annak idején nem voltak azok). Amikor átköltöztünk ide, WiFi-n kaptunk a netet. Csak átkonfiguráltam, hogy az 1-es eth-n kapja a wan-t, így nem kellett a többi eszközön semmit változtatni, mivel tönkrement az a router, visszatettem ezt és minden ment a rendjén kis alakítgatással. Régóta akartam már a teljes hálózatot átállítani gentoo-ra routertől a médiaboxig, de ez még várat magára :) Az egységes rendszernél nem kell vakarnom a fejem annyit, mint például most ;) Ha időm engedi, ránézek azért és szétszedem a csomagot, hogy dinamikusan legyen linkelt a zlibbel, de mivel most megoldódott egy kész eszközzel, nem sürget :)

Tetszenek ezek a WRT dolgok, de sosem merültem el benne így ennek csak felhasználója maradok és ennyi év után (talán 5) simán bekapcsoltam és ezt a két „hibát” véltem felfedezni. Azért ez nem rossz!

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#70610) prsq


prsq
tag

Sziasztok!

Egy régóta elfekvő 1043nd v1-re raktam Gargoyle-t (USB-s modemmel küzdöttem, félsiker, de ez mindegy).
Most visszaállítanám a gyári fw-t, de minden link halott a vágott fw-khez. (Itt a fórumban is, az openwrt-nél is, a gargoyle-nál is).

A dd-wrt fórumban találtam egy webrevert to stock csomagot, azt merjem felrakni, jó lehet az nekem is?

Ha az sikerül, lehet simán annál újabb gyári fw-t rátölteni (a Tp-Link oldaláról)?

(#70611) krealon válasza prsq (#70610) üzenetére


krealon
veterán

TL-WR1043ND v1 stripped (boot particio nelkuli) firmware OpenWRT-rol (Gargoyle, rOOter, stb) gyarira visszaallitashoz.
TL-WR1043ND_V1.0_120210.zip
Utana celszeru a legfrissebb gyari csomaggal a boot particiot is aktualizalni, hogy a TFTP recovery biztosan mukodjon.

(#70612) prsq válasza krealon (#70611) üzenetére


prsq
tag

Köszönöm. :R

(#70613) Davebowman válasza suste (#70608) üzenetére


Davebowman
senior tag

Suste kolléga buildjét már használtam korábban a 1043ND v1 es routeremen, most látom, hogy ArcherCx-re is van saját build? Archer C2 esem van: Firmware Version:0.9.1 5.0 v0032.0 Build 170207 Rel.49213n - Hardware Version:Archer C2 v1 00000002 gyári. Vargalex mestertől már tudom, hogy tftp-vel lehet rá romot gyártani feltenni, a tiédet is úgy kellene, vagy hogyan fogjak hozzá?

[ Szerkesztve ]

Vargalex 1.1.7

(#70614) iMaverick


iMaverick
addikt

Ha valaki használná rajtam kívül a gwlim féle openwrt-sfe-flowoffload-ot... Most tette ki 3 órája (!) a frissített verziót. LINK

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#70615) suste válasza Davebowman (#70613) üzenetére


suste
veterán

Nekem nincs C2-es fw-m, csak c5v1

(#70616) Davebowman válasza suste (#70615) üzenetére


Davebowman
senior tag

:( igen, már látom :( bocsi figyelmetlen voltam.
Nézegetek Xiaomi routereket, azok wrt alapúak, érdemes feléjük kacsintani? Xiaomi Redmi AX5 Router, 1800ax, stb.

Vargalex 1.1.7

(#70617) TeeJay


TeeJay
félisten

Sziasztok

Van valakinek 1043ND V2 stripped FW?
Legfrissebb Gargoyle-on vagyok és wifit megnézném gyári FW-en gyorsabb-e de sehol nem találok neten normális letölthető V2-höz való stripped FW-t :U

Köszönöm :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#70618) woodworm válasza TeeJay (#70617) üzenetére


woodworm
veterán

Keresd a topikgazdánál.

(#70619) TeeJay válasza woodworm (#70618) üzenetére


TeeJay
félisten

A webrevert = strippped?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#70620) vargalex válasza TeeJay (#70619) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen.

Alex

(#70621) woodworm válasza TeeJay (#70619) üzenetére


woodworm
veterán

Jelen esetben igen.
A ddwrt-s webrevert fájlok tartalmaznak egy 28 byte méretű hdr0-s extra fejlécet.

(#70622) cool13


cool13
őstag

Sziasztok! V2.1-es készüléket használom évek óta. Teljes megelégedéssel. Most gondoltam meg nézem az IPv6 elérést (Digi). Azt látom nem működik. Első kérdésem. Fontos ez számomra? Ha igen, javul tőle valami? Az összefoglalóból kitűnik, hogy ez a verzió nem támogatja. Viszont teljesen azonos a v3 verzióval, csak a firmware változik. Ebből adódik a következő kérdésem. Rátehető a v3 a v2.1-re anélkül hogy kinyírom?

(#70623) prsq válasza cool13 (#70622) üzenetére


prsq
tag

Igen. (Keress rá itt a topicban, ne ess neki ész nélkül.)

[ Szerkesztve ]

(#70624) cool13 válasza prsq (#70623) üzenetére


cool13
őstag

Ez és ez jó megoldás rá?

[ Szerkesztve ]

(#70625) prsq válasza cool13 (#70624) üzenetére


prsq
tag

Én nem csináltam, engem ne kérdezz. :-)

(Az első linken leírtak elég részletesek, az alapján belevághatsz. Valaki később írta, hogy visszafelé is lehet csinálni, csak egy v3-ra való Openwrt kell, majd egy vágott v2-es firmware.)

(#70626) iMaverick válasza cool13 (#70622) üzenetére


iMaverick
addikt

Mondjuk nem teljesen értem, hogy mit vársz IPv6-tól, de esetleg még egy OpenWRT-s megoldást is meg lehetne nézni.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#70627) cool13 válasza iMaverick (#70626) üzenetére


cool13
őstag

Semmit. Ezért is kérdeztem kell e ez valamire is. Erre nem mondott senki semmit. De már letettem róla. Semmi nem szól mellette azt hiszem.

(#70628) iMaverick válasza cool13 (#70627) üzenetére


iMaverick
addikt

Szerintem otthoni körülmények között jelenleg nem sok értelme van. Talán ha odahaza használ valaki "full feature" okos otthont, hogy még a záron is valami kütyü van, aminek kell saját IP cím. Ugye az IPv4-gyel "csak" 254 darab IP-t tudsz kiosztani a saját kis IP tartományodra. Szerintem otthon ez még egy darabig elegendő lesz.

"Kifelé" a net irányába viszont előbb-utóbb kötelező lesz a 6-os, de egyelőre erről nem hiszem, hogy szó lenne.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#70629) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azért jegyezzük meg az IPv6 hátrányát is: nincs benne NAT mint a v4 esetén, azaz bárki bármikor bárhonnan a világból bármelyik gépedre tud csatlakozni. Ez ellen a szolgáltatók próbálnak megvédeni ha az ő routerüket használod, de saját routerrel neked kell(ene) beállítani ezt igen bonyolult módon. A kommersz routerek többségénél tudtommal ez még nincs megoldva hogy 1kapcsolóval ki/be lehessen kapcsolni egyszerűen a biztonságot pár eszközt kivétel listára téve (bizt.kamera, ftp server, stb).

(#70630) mikung válasza Doky586 (#70629) üzenetére


mikung
aktív tag

A NAT nem tűzfal ! Amúgy sem megoldhatatlan a nat v6 -ra sem.

Rendesen tűzfalazva nem veszélyesebb mint a v4.

(#70631) Doky586 válasza mikung (#70630) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Otthoni internet előfizetők esetén 100 emberből 0 nak van (a routerben igazi) tűzfala, de 100-ból 99-et megvéd a NAT.

(#70632) mikung válasza Doky586 (#70631) üzenetére


mikung
aktív tag

IPv6 esetén is lehet olyan default tűzfalat beállítani hogy csak established és related bejövő engedélyezett. Max pistike és marinéni lecseréli végre az SMC Barricade csodáját, ha meg szolgáltatói eszközt (divatosabb nevén HGW) használ, akkor a szolgáltató feladata.

(#70633) @Jocó@


@Jocó@
tag

Sziasztok!

Guest wifi hálót akarok létrehozni "okos" eszközeim számára.

Évekkel ezelőtt itt a 1043-as topicban megosztott guide-ok alapján WDS-be kötöttem két routert, Ethernet backbone-al.

Nah, azóta nem is nyúltam a router-ekhez, tudásom is megkopott kissé.

A fő routeren sikerült is guest wifi-t létrehozni. A gond a másodlagos "routeren" van.

Ott hogyan kezdenétek hozzá?

- Kihúzni mégegy kábelt nem tudok a két eszköz között.
- Szétvágni a gigás linket két 100-asra nem szeretném
- A swith-router2 sorrendet fel tudom cserélni, ha az segítene.

Esetleg a router2-n létrehozni a guest hálózatot, saját DHCP szerverrel, esetleg saját IP range-el, de minden forgalmat static route-olni a router1-re?

Csatoltam egy képet a jelenlegi topológiáról.

[kép]

(#70634) egykettő


egykettő
aktív tag

Sziasztok,
1043nd v2 routerem van, OpenWrt 19.07.2, r10947-65030d81f3-vel, de nem tűnik valami stabilnak a wifi terhelés, néha el is száll nem tudok rá csatlakozni 5-10 percig...

Az egész úgy tűnt fel, hogy ha elindul a backup progim a notin akkor packet loss van minden internet irányba
--- 8.8.8.8 ping statistics ---
44331 packets transmitted, 20543 packets received, +848 duplicates, 53.7% packet loss
round-trip min/avg/max/stddev = 73.333/1130.724/1845.664/467.897 ms

a routerról nézve ugyanekkor nincs packet loss. 192.168.1.1 a 1043nd lan oldali lába, ilyen gyatra pinget tud, kb 1 méterre volt az anternától a noti, köztük semmi:

--- 192.168.1.1 ping statistics ---
50949 packets transmitted, 26483 packets received, 48.0% packet loss
round-trip min/avg/max/stddev = 1.675/148.248/436.641/73.023 ms

dmesg, logread, semmi hasznos infót nem találok, van valakinek ötlete mit kéne próbáljak? előtte chaos calmer volt vagy barrier braker, az stabil volt, nem is frissítettem volna, de kellett az új 4g modem miatt.

(#70635) egykettő válasza egykettő (#70634) üzenetére


egykettő
aktív tag

most vettem észre, hogy van új OpenWrt verzió 19.07.3, semmit nem változtattam csak lefrissítettem:
--- 192.168.1.1 ping statistics ---
20899 packets transmitted, 20679 packets received, 1.1% packet loss
round-trip min/avg/max/stddev = 0.912/27.365/165.055/20.275 ms

ez mindjárt jobb, de még messze nem tökéletes.

(#70636) Rover623 válasza egykettő (#70634) üzenetére


Rover623
félisten

[link]

primus inter pares

(#70637) egykettő válasza Rover623 (#70636) üzenetére


egykettő
aktív tag

Köszi kipróbálom, de egyelőre jó ez a 19.07.3

(#70638) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Sziasztok!
A garázsba szükségem lenne egy kis wifire... Gyenge, de elvileg fogható jel lenne bizonyos helyen. Arra gondoltam, hogy feltennék oda egy öregecske, de jó kondiban lévő 1043ND v1.10-es routert. Gyári FW persze nem támogatja amire szükségem lenne (bridge kellene ugye wifin), kitúrtam a leírásokat feltoltam egy DD-WRT-t, de sehogyan nem hajlandó összecsatlakozni wifin, beállítottam elvileg mindent amit kellett... Valakinek lenne ötlete, esetleg egy magyar leírása ehhez?

Kérdés, hogy egyáltalán a v1.10 hardver képes wifi kliensekkel kommunikálni, ha bridgeben van? :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#70639) suste válasza DJ. Ru$y (#70638) üzenetére


suste
veterán

Openwrt-n sokkal egyszerűbb/egyértelműbb a beállítása. De DDwrt-n is mennie kell a repeater -nek. Régebben nekem a Google hamar kidobta a segítséget hozzá.....

(#70640) DJ. Ru$y válasza suste (#70639) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszi!

Google kereséssel nincs problémám, be is van állítva ez alapján, de KO, lehet megpróbálok feltolni egy openwrt-t.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#70641) Rover623


Rover623
félisten

Huhh.
Feltettem az OpenWRT legújabb snapshot-ot...és kinyírtam vele a routert.
Annyira, hogy TFTP-vel is csak nehezen lehetett kihozni a tégla állapotból! :W
Kétféle TFTP szerver-el is próbáltam, de annyira megmurdelt, hogy végül csak az eredeti V2 firmware ment rá...ugyanis eredetileg az volt, csak fel lett okosítva V3-ra, majd ezután kapott OpenWRT-t.
Tanulság: ne használj snapshot-ot...és valószínűleg nem használ az sem, ha a géped fix ip címe 192.168.0.66...ha csak nem a TFTP recovery miatt! :D

primus inter pares

(#70642) vargalex válasza Rover623 (#70641) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Biztos, hogy a snapshot a hibás? Minden routeremen snapshot saját build-et használok.
Mit jelent az neked, hogy kinyírtad? Nem osztott IP címet? Vagy csak nem érted el a webes felületet? Utóbbi normális, mert az nincs is a snapshotban...

Alex

(#70643) gduck válasza Rover623 (#70641) üzenetére


gduck
addikt

"Tanulság: ne használj snapshot-ot..."

Nem kötekedésből, de "béta" verziót az szokott használni, aki szeret tesztelni és nem zavarja az se , ha esetleg újra kell építenie a rendszerét miatta ;)

(#70644) egykettő válasza Rover623 (#70641) üzenetére


egykettő
aktív tag

mi ez a felokosítás, tudnál erről írni pár szót?

(#70646) egykettő válasza vargalex (#70645) üzenetére


egykettő
aktív tag

köszi, rég olvastam már az összefoglalót.

(#70647) easy...rider válasza vinibali (#67162) üzenetére


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Másank is volt ilyen tapasztalata?

volt már az téma, hogy a 1043 v2+-os eszközök esetén a gyári fw-ben található ftp kliens miért tudja 20-22 MB/s-os olvasási sebességgel majdnem kimaxolni az USB2 szabványt, miközben OpenWRT alatt a vsftpd csak 12 MB/s-ot tud olvasásnál?
talán a gyári firmware-ben megoldották, hogy a ftp ne legyen routolva?

Terveznék egy V2 routert venni és érdekelne ez nagyon. Főként ezért cserélném a mostait, mert az 100Mb/s-es hálózatot tud, de azt nagyjából kimaxolja FTP-vel.
Lehet ha 1043-ról több szálon töltesz le, akkor megvan a 20MB/s?

(#70648) vargalex válasza easy...rider (#70647) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem írta a kolléga, hogy milyen filerendszer. Viszont szerintem a gyári csak NTFS-t tud. Azt nem tudom, hogy ott milyen modul van, de lehet, hogy nem ntfs-3g, mint OpenWrt esetén. Illetve sok függ a csatolási paraméterektől is.

Alex

(#70649) Iggyboy


Iggyboy
csendes tag

Sziasztok!

Röviden: Szerintem TL-WR1043ND v3-as routeremen keresztül nem jön át az 500Mbps-os internetes letöltési sebesség. Lehetséges ez?

Hosszabban:
UPC(most már Vodafone) előfizető vagyok 500/22-es csomagra.
Van a fehér modem-routerem (UPC Connect Box)
Van egy TP-Link TL-WR1043ND v3-as routerem a legfrissebb firmware-el és factory resettel.

A következő bekötési variációk vannak:
1. A fehér UPC modem bridge módban van. Ha erre csatlakoztatom a számítógépemet Cat5e kábellel. Akkor maximális a fel/le töltési sebesség. Azaz a szolgáltató teszi a dolgát, ott hiba nincs.
DE...!
2. Ha a modemből szintén Cat5e kábellel először a routerbe (WAN port) tolom a netet, majd a routerre csatlakoztatom a PC-t (Cat5e kábellel), akkor egy idő után a mért letöltési net sebesség a PC-n maximum 260Mbps (a feltöltés az rendben van, 22Mbps)
Ez normális dolog?

Mármint a TP-Link router reklámanyagában hangoztatják az 1GB sávszélességet LAN szinten, meg +800Mbps szávot Hardware NAT szinten, de akkor miért nem hajlandó átvinni ezt az adatmennyiséget per másodperc?

A jelenséghez az is hozzátartozik, hogy mikor direktbe dugom a gépet és mérek, akkor ugye max letöltést mutat a speedtest, majd mikor a 2. módon dugom össze a hálózatot, (nem mindig, de) az első mérések jónak tűnnek, majd kis idő elteltével beáll ez a 260Mbps-os maximális letöltési sebesség.

Nem vagyok hálózati zseni, de annyit azért értek, hogy a gigabites egységgel rendelkező eszközön ha nem is fullosan de megközelítőleg 1000Mbps-nak kellene átfolynia. Vagy tévedek?

Segítsetek nekem kiokosodni az ügyben. :)

A közeljövőben ha minden igaz egy másik gigabites routerrel is próbát teszek majd, de a lényeg, hogy ha nem muszáj nem vennék új routert ha jelenlegi is ki tudná szolgálni az igényeimet.

Köszönöm!

(#70650) iMaverick válasza Iggyboy (#70649) üzenetére


iMaverick
addikt

Ott valami tényleg nem lesz rendben, mert amit leírtál, annak úgy működnie kellene...

Viszont sajna tippem sincs, hogy azokon kívül, amit megpróbáltál, mit lehetne még? (A TP-Link beállítási felületén nézted, hogy a "Hardware accelerated NAT" ki van biztosan pipálva? Bár a factory reset után ki kellene hogy legyen... :F )

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.