Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) fatorzs


fatorzs
tag

Sziasztok!
Több mint 3 éve használom a telefont, különösebb gondok nélkül, és még szívesen megtartanám egy ideig, de sajnos mostanában vettem észre, hogy telefonálás csak 2g-s hálózaton működik. Tisztában voltam vele, hogy a 3g-t idén lekapcsolják, de nem gondoltam volna, hogy a hangminőség romlás ennyire látványos (hangzatos...) lesz. Nincs valami lehetőség VoLTE használatára itthon? Yetteles vagyok.

(#4502) adabra válasza fatorzs (#4501) üzenetére


adabra
senior tag

Én is emiatt cseréltem telefont. Telekom hálózaton borzalmasan gyatra volt a telefonálási hangminőség...
Moto Edge 40 lett az utódja, és rendesen működik a VoLTE / VoWiFi (és az Android Auto is, ami a P4a esetén néha "lefagyott"...)

(#4503) raveinT válasza fatorzs (#4501) üzenetére


raveinT
tag

Az a szép hogy minden további nélkül belerakhatnák, hogy itthon is elérhető legyen de nem...

(#4504) SirRasor válasza raveinT (#4503) üzenetére


SirRasor
őstag

Pár napja megint keresgéltem Pixeleket és a 7a továbbra is szimpatikus és belefutottam egy olyan infóba, hogy nemsokára szoftverfrissítéssel megcsinálják, hogy menjen mindenhol az 5G. A Pixel 8 már így jött ki.

Make Love not war!

(#4505) mdraco válasza SirRasor (#4504) üzenetére


mdraco
őstag

És VoLTE megy? Hogy híváskor ne 2G-re kapcsoljon vissza.

(#4506) SirRasor válasza mdraco (#4505) üzenetére


SirRasor
őstag

Ha 5G megy, akkor a hívás nem azon megy?

Make Love not war!

(#4507) RetepNyaraB válasza SirRasor (#4506) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

áh nem feltétlenül sajnos.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4508) fokukac válasza SirRasor (#4504) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nem tudom, mit olvastál, szvsz kevered a dolgokat. A pixel 4a egy 4G-s telefon, nincs benne 5G-s modem, sose lesz 5G-s...
Van egy másik verziója, a Pixel 4a 5G, ami egy másik tipus, eleve kinézetre is más, nagyobb, na azon működhet, mert azon is csak a lokáció miatt volt letiltva az 5G. (ahogy a többi, újabb Google telefonnál is - ezek közül a 7-es, 8-asoknál ezt fololdották, a 6-osoknál még nem)

Nekünk igazából a Volte engedélyezése kéne, mert a telefon amúgy tudja, de természetesen az is le van tiltva a nem Google store - os országokban...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#4509) SirRasor válasza fokukac (#4508) üzenetére


SirRasor
őstag

Áááá feleségem telefonjával kevertem, elnézést :B ebben tényleg nincs 5G.
Baszus az egy Snapdragon 690, 1000 éves chip és abban is van 5G... (Xperia 10 III)

Make Love not war!

(#4510) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Egy különös probléma kapcsán érdeklődnék. Anyámnak van egy 4a telója. Amikor videóval hívom őt, Meets-en, akkor szinte mindig az a gond, hogy sem ő nem hall, se mi őt. Ha ő hív, akkor nincs ilyen gond. Viberen szintén nincs ilyen probléma. És ha a tesóm hívja, akik Svédországban laknak, neki is ugyanez a helyzet. Nem tudom hogy hol a hiba, merre keresendő.

(#4511) SirRasor válasza Gabesz87 (#4510) üzenetére


SirRasor
őstag

Ha a tesód-édesanyád vonalán a viber jó, akkor egyértelműen Meet-es hiba.
Egyébként hardverhiba azonnal kizárható, mivel már van legalább 1 alkalmazás, amivel rendesen megy.
Hmm..ha őt hívják...ha ő hív..ha ő hív, benne áll az alkalmazásban. Ha hívják, nem biztos. Hangosan gondolkozom, a többiektől is kérdezem: ha az alkalmazásnak nincs teljes képernyős eltakarási joga, az nem okozhat ilyet?
Alkalmazásinfó\majdnem a legalján van ilyen jog, hogy "A többi alkalmazás fölött". Egy próbát megér, mert ha "kívólről" veszi fel a hívást és nem kap a Meets teljes képernyőt, lehet jogot se kap semmi egyébhez, mert...Android? :D

Make Love not war!

(#4512) arcsin válasza Gabesz87 (#4510) üzenetére


arcsin
senior tag

Tavaly volt a Teamsben egy hiba hogy nem támogatta a bt-s eszközök 90% át egy update után. Csak azt akarom mondani simán lehet hogy elrontottak valamit egy update során, azért nem jó.

(#4513) Kube


Kube
senior tag

2+ éves már a telefonom, most vettem észre mintha felpúposodott volna az akksi. Gondolom így nem nagyon ajánlott tovább használni. Ez csak nálam probléma vagy másnál is előjött?

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#4514) arcsin válasza Kube (#4513) üzenetére


arcsin
senior tag

Nekem 3éves és 3honapos, de oké az akkumulator. Van ifixites guide az akksicseréhez, ha érzed a csít, vagy ha nem akkor szervíztol érdemes lehet árajanlatot kérni.

(#4515) Kube válasza arcsin (#4514) üzenetére


Kube
senior tag

A csít érzem, inkább azzal van probléma hogy milyen akksit és honnan :F örülnék ha nem valami vacak kerülne bele, sajnos ebben nem mozgok otthonosan.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#4516) fokukac válasza Kube (#4515) üzenetére


fokukac
nagyúr

Én a Corvin mozi melletti szervizben cseréltettem. Remélem, nem vacakot raktak bele. Mondjuk a púposodó akksinál az is jobb :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#4517) Jinx L. Joke válasza Kube (#4515) üzenetére


Jinx L. Joke
csendes tag

Én próbálnék egy kört a Google ügyfélszolgálaton keresztül, több külföldi fórumon olvastam, hogy akksipúposodásra gyorsan és pozitívan reagálnak garanciaidőn túl is, mert nem akarnak felrobbanós telefonokról cikkeket. Lehet javítják, küldenek csere kêszüléket, vagy kupont az új telefonhoz...

(#4518) RetepNyaraB válasza Kube (#4515) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem fogsz gyárit kapni bele, mint szerintem egyetlen telefonba sem, csak ha gyári szervízben javítják - annak megfelelő árakon. Gugli mint márka hivatalosan itthon nincs, tehát a szervíz opció elég kétséges, ott is jó eséllyel valami szorgos shenzeni megy bele, persze szépen nyomott "gyári" felirattal. Nekem jó rég az OnPlus One esetében sikerült belefutnom egy spanyol webshopba, ahol akár gyári is lehetett volna az akksi, amit árultak (nyilván nem az volt), annyira jó minőséget kaptam. De ez fehér holló.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4519) SirRasor válasza Kube (#4513) üzenetére


SirRasor
őstag

Lehet hozzá korrekt akksit venni alin, de egyszer néztem youtuben kicserélős videót és nagyon könnyű eltörni a kijelzőt, úgyhogy ezt szervizre bíznám.

Enyim szűk 3 éves és ősszel 98%-os volt AccuBattery szerint.
25-85-özök nagyrészt, havonta 1x <10-100; szerintem tényleg számít.
EDIT: akkulottón 107%-osat nyertem, tehát azért van már degradáció.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#4520) Kube válasza Jinx L. Joke (#4517) üzenetére


Kube
senior tag

Egy próbát megér hátha, csak nehéz elképzelni hogy gari időn túl egy ennyi idős telefonnal foglalkoznának magyarországról ahol kapni se lehetett hivatalosan.

Most jövök egy helyi szervizből, azt mondták utángyártott akksit tudnak belerakni, viszont garit nem tudnak rá vállalni (törhet a kijelző, megfolyhat a ragasztó stb...). Azért szomorú ilyet hallanni egy szervizben... nem igazán érzem én ezt fentarthatónak de hát a világ már csak ilyen.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#4521) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok,

ma vettem észre, hogy eltűnt az üzenetekbők az RCS üzenet küldés lehetősége.
Vodafone-os vagyok.

Ezen az eszközön nem állnak rendelkezésre az RCS üzenetek :Y :F

Tapasztalt ilyet valaki még?

[ Szerkesztve ]

(#4522) raveinT válasza Cyborg (#4521) üzenetére


raveinT
tag

Szia. Szintén voda, nekem ott van továbbra is.

Szerintem első körben indítsd újra a telefont ill. ellenőrizd a legfrissebb szoftver van-e fent. Ha továbbra sincs ott az opció, akkor vedd fel a kapcsolatot a szolgáltatóval, hátha ott kell állítani valamit.

(#4523) Cyborg válasza raveinT (#4522) üzenetére


Cyborg
őstag

Szia,
Köszi a választ.
Közben ujraindítottam, ujratelepítettem a messages appot én is, és visszajött minden egy embert kivéve, a szintén Vodafonos fiamat :)
Nála minden jó, ő rcs üzenetet küld nekem, a titkosítás is be van kapcsolva, de én nem tudok neki , csak sms-t küldeni, nálam ki van kapcsolva a titkosítás, és nem is tudom bekapcsolni sehogy.

Egyelőre x akta, mi történt :)

[ Szerkesztve ]

(#4524) SirRasor


SirRasor
őstag

Nem tudom mi van mostanában a telefonnal, de pénteken délután feltöltöttem 100%-ra, hétvégén fényképeztem párat, persze nem nyomkodtam agyon, de most még mindig 52% van benne :D Régebben akkor bírt ennyit, ha a fiókban felejtettem 2 napra :))

Egyébként jó látni, hogy a márciusi gugli play rendszerfrissítést is megkapta. Valószínűleg azokat mind megkapja, úgyhogy csak a biztonság miatt nem látom értelmét lecserélni a telefont.

Make Love not war!

(#4525) Cyborg válasza SirRasor (#4524) üzenetére


Cyborg
őstag

:Y

Nekem utolsó biztonsági frissítés 2023.augusztus 5
Szerk

Ja látom, másról van szó. Ezt hol nézed?

[ Szerkesztve ]

(#4526) fokukac válasza SirRasor (#4524) üzenetére


fokukac
nagyúr

egy baj van ezzel a telefonnal, hogy tényleg nehéz rajta már telefonálni így, hogy lekapcsolták a 3G-t...
amúgy szinte tökéletes telefon volt (nekem). méretre, tudásra, fotó minőségre, ingyenes képfeltöltésre...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#4527) raveinT válasza fokukac (#4526) üzenetére


raveinT
tag

Ha a google venné a fáradságot és aktiválná Magyarországon is a volte-t, amit egyébként maga a készülék tudna, az príma lenne. Erre már sok esélyt bem látok (bár volt cikk, hogy a következő modell már lehet hivatalosan is érkezik mo-ra is).

(#4528) SirRasor válasza Cyborg (#4525) üzenetére


SirRasor
őstag

Beállítások\Biztonság\Google Play-rendszerfrissítés.

Make Love not war!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.