Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#73101) Zamery


Zamery
senior tag

És megint el lehet adni a drágaköveket a piacon! Nem kell boosterezni. De jóóó! :DD

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#73102) eami válasza Zamery (#73101) üzenetére


eami
Topikgazda

yay :C

(#73103) Zamery válasza eami (#73102) üzenetére


Zamery
senior tag

Azért elég komoly áruk van: 0,47€ Ha az összeset eladom, akkor az ~20€, abból már lehet venni valami jó dolgot a Sale alatt. ;)

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#73104) maross válasza Zamery (#73101) üzenetére


maross
veterán

Jo hogy mondtad, betortem meg par hatteret, feldobtam azt a 4x1000-et ami maradt, es reszemrol viszlat teli bohockodas :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#73105) szami777 válasza Zamery (#73101) üzenetére


szami777
addikt

wow, köszi, hogy szóltál, ez így nem rossz biznic.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#73106) warcat


warcat
veterán

Azt nézem most,hogy hatalmas vételi igény van elvileg,20000 + rendelés de csak 500 zsák,lehet érdemes picit várni az eladással még?

EA: It's in the crate!

(#73107) TheProb válasza warcat (#73106) üzenetére


TheProb
veterán

épp ezen filóztam/-ok

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#73108) eami válasza Zamery (#73103) üzenetére


eami
Topikgazda

mondjuk vásárolni nem nagyon lehet már törni valót. 100 gems érő cuccokat max 0,035 centért lenne érdemes megvenni a jelenlegi árfolyam mellett. Azok pedig már mind legalább a duplájába kerülnek.

(#73106) warcat: szerintem még most rakjátok ki, lassan eszmél mindenki már 1100+ a kínálat.

[ Szerkesztve ]

(#73109) Zamery válasza warcat (#73106) üzenetére


Zamery
senior tag

Hát, majd mindjárt jön Csaba a Steam market official spekulánsa, és megmondja. De szerintem is menni fog felfelé még egy kicsit. 1100 eladás, 25000 vétel. Az első licit végéig szerintem mindenki venni akar majd.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#73110) szami777 válasza eami (#73108) üzenetére


szami777
addikt

Napközben olvasztottam olyan profil hátteret, ami 100 gemet ért és 0.03 ért lehetett venni őket. Nem az örökkévalóságig, de zsákonként 0.15 eurot lehet keresni vele, viszont már minden háttér ára felment.
(ha valaki talál olcsó 100 gemet érő hátteret, linkelje nyugodtan :D )

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#73111) Zamery


Zamery
senior tag

Brutálisan megy fel a cucc értéke már 0,53€-nál jár! :)

Bár igaz, hogy néha visszamegy alá.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#73112) szami777 válasza Zamery (#73111) üzenetére


szami777
addikt

ilyenkor sajnálom, hogy kb 100 hangulatjelet és profilhátteret elajándékoztam, meg trashbotnak adtam :DDD

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#73113) Zamery válasza szami777 (#73112) üzenetére


Zamery
senior tag

Hát az pech! Hoppá 0,63€-nál 0,81€-nél járunk, ha ez így halad el fog fogyni a cucc. :)

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#73114) Zamery


Zamery
senior tag

Na, azt hiszem ez csak pillanatnyi zavar volt, mert most már megint lesett a cucc értéke. :O

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#73115) csaba951


csaba951
veterán

Igen, eddig tartott az öröm! Most az eladók vannak túlsúlyban! :(

(#73116) gmx9


gmx9
aktív tag

Párat kitettem, míg jó árban volt, most várok egy jó kis visszaesésre. :B

- Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

(#73117) Zamery válasza csaba951 (#73115) üzenetére


Zamery
senior tag

Vagy a market botok. Szerintem vissza fog erősödni, ha nem is a legmagasabbig.

(#73118): Már most is emelkedett pár centet. 0,49€-ig esett vissza, most 0,55€-nél jár.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#73118) csaba951 válasza gmx9 (#73116) üzenetére


csaba951
veterán

Szerintem nem nagyon lesz ilyen. Sokkal többen akarnak majd később is Gems-t eladni, mint venni. Nincs semmi ami az emelkedés irányába hatna. Szerintem.

#73117 Zamery
OK. Ha a mostaninál magasabb árfolyammal tudod eladni, megérdemled a pénzed! :D

[ Szerkesztve ]

(#73119) eami válasza csaba951 (#73118) üzenetére


eami
Topikgazda

egyetértek :K egy bizonyos szint fölött már amúgy sem érné meg a gems bohóckodás. Szerintem kb olyan €0.8-0.9 az elméleti maximum, afelé biztos nem fog menni. Azon túl már az itemeket éri meg eladni egyesével.

(#73120) gmx9 válasza csaba951 (#73118) üzenetére


gmx9
aktív tag

Mármint eladni is sikerült őket, úgy értettem, hogy ha lemenne egy korrekt árra, párat még talán vennék néhány booster packra. Szerintem sem fog emelkedni, maximum kis eltéréssel hoz egy stabil szintet (úgy tűnik egyelőre ez 0,50 euró körül lesz).

[ Szerkesztve ]

- Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

(#73121) csaba951


csaba951
veterán

Bezzeg a 2014 Holiday Sale Trading Card-ok ára nem akar esni! ;]

(#73122) maross válasza eami (#73119) üzenetére


maross
veterán

még azt is eros tulzasnak erzem :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#73123) bul07 válasza eami (#73119) üzenetére


bul07
nagyúr

Már nem azért de
Most 0.51€ megy ebből megkap az ember 0.45€
1000Gems mennyibe is kerül jelenleg, 10x0.7€(100Gems-es) ez megvéve 0.7€ , ugyan ez eladva 0.5€ hoz tisztán, már nyereség van
Tehát már elértük azt az állapotot hogy nem éri meg követ csinálni hanem el kell adni a háttereket, ha majd nő az ára akkor talán majd megéri

Ha meg 0.08€ megy el a háttér már nyereség van 0.15€

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#73124) bul07 válasza bul07 (#73123) üzenetére


bul07
nagyúr

Na lassan eléri a 0,58€-árat(mondjuk most még csak 0,55€ megy) így már egálban lesz a 0,07€ darabonkénti eladással

Viszont venni 100Gems dolgot csak 0,05€ éri meg vagyis ekkor van egálba

Egyszerűen nem látom értelmét ennek még, de akkor miért veszik a háttereket

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#73125) eami válasza bul07 (#73123) üzenetére


eami
Topikgazda

már nem azért de elfelejted, hogy ezzel együtt csökkenhet a sok háttér meg bizbaz ehhez viszonyított ára Mindig az aktuális körülmények között kell kiszámolni hogy megéri e. Csupán azt mondtam, hogy szerintem €0.8nál többe nem fog kerülni, mert azon a ponton túl már érni fognak annyit a gemek alapanyagai, hogy ne érje meg bohóckodni ezzel.

(#73126) bul07 válasza eami (#73125) üzenetére


bul07
nagyúr

Szerintem nem fog nagyon eltávolodni a kettőnek az ára, úgy értem hogy hátterek eladási ára meg a Gems eladási ára megtérülése szempontjából

Ez a rendszer azoknak jó akik csinálnak kitűzőt mert nem kell megvenniük , viszont most jelenleg jobban járnak ha eladják a háttereket meg a hangulatjeleket

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#73127) Cheesus


Cheesus
senior tag

Ha már szóba jött a Market. Valahogyan nem lehet értesítést rakni itemekre (konkrétan TF2-es fegyverekre gondoltam). Wallet pénzből vennék 1-2-t, de lecsúszok az olyan ajánlatokról, amik nagyon is megérnék. És ez így nem a legjobb hogy ha úgy van időm folyton frissítgetem hátha...

https://www.twitch.tv/csehla

(#73128) csaba951 válasza Cheesus (#73127) üzenetére


csaba951
veterán

Nincs értelme egy ilyennek! A jó árú dolgok 5-7 mp-en belül megvételre kerülnek. Még ha azonnal elolvasod is az e-mail-t, és rögtön be is lépsz - már régen elvitték!

(#73129) Cheesus válasza csaba951 (#73128) üzenetére


Cheesus
senior tag

Hát akkor marad a manuális módszer és a szerencse :O

https://www.twitch.tv/csehla

(#73130) csaba951 válasza Cheesus (#73129) üzenetére


csaba951
veterán

Vagy gondolkodsz kicsit! ;]

Vasárnap este 23:00-kor leülsz a géphez, és megveszed az éppen legolcsóbb darabot.
Miért? Ilyenkor a legkisebb a kereslet, kevés a vevő. US például kiesik, mert ekkor már NFL meccsek vannak. EU elmegy aludni, de előtte a dropolt itemeket még kiszórja a Marketre.

(#73131) Cheesus válasza csaba951 (#73130) üzenetére


Cheesus
senior tag

Nem is hangzik hülyeségnek :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#73132) bladegery válasza csaba951 (#73130) üzenetére


bladegery
senior tag

Szerintem az nfl hatasat kicsit tulkalkulalod:D

gergely-szabo.com

(#73133) csaba951 válasza bladegery (#73132) üzenetére


csaba951
veterán

Abszolúte nem! :)

US-ben gyakorlatilag mindenki az NFL-el foglalkozik, amikor a meccsek vannak. Ne Magyarországból indul ki, ahol 100 emberből minimum 98-nak fogalma sincs, hogy ki a magyar bajnok. Vagy egyáltalán milyen csapatok vannak. US-ben gyakorlatilag egész héten ezekre a meccsekre "hergelik" a népet. Meg is van az eredménye! Elsöprő nézettség mind a helyszínen, mind a TV-ben. Gyakorlatilag csak teltházas meccsek vannak. :)

[ Szerkesztve ]

(#73134) bul07 válasza csaba951 (#73133) üzenetére


bul07
nagyúr

Főleg most hogy nagyon szoros az eredmény minden csoportban, és minden meccsnek jelentősége van

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#73135) AtHoS válasza csaba951 (#73133) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én is rászoktam az NFL meccsekre, bár csak ha eszembe jut és éppen TV is van mellettem, mert ugye nálunk jellemzően éjszaka nyomják az NFL meccseket az időeltolódás miatt

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#73136) Hokunda


Hokunda
aktív tag

Cserélni játékkártyát már csak barátként lehet? Cserefórumon se a saját, se a fogadó fél raktárát nem látom. Egyszerű bug vagy szabály változások lettek eszközölve?

(#73137) pityeszka válasza Hokunda (#73136) üzenetére


pityeszka
őstag

Nálam teljesen jól működik. A fiókod publikus mert az kell hozzá ha jól tudom. :U

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#73138) DeFranco válasza maross (#73104) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én eltoltam, becraftoltam pár vackot, 750 gemért vettem egy boostert, amit 3x8 centért (nettó) el is vertem. Pont van még kb. 250 gemnyi vackom, ha azt is becraftolom, pont eladok egy zsákot dupla pénzért.

Igaz nem is gondolkodtam, csak miközben futottam át az elmaradt 250 hsz-t közben kattintgattam ide-oda.

Mindegy, elmennek ezek a cuccok, aztán bezár a bazár nekem is, majd akkor szóljatok, ha 5 EUR alá megy a Batman Origins GOTY, vagy 2-3 EUR lesz a Doom 1-2 pack, más nem érdekel. :D

[ Szerkesztve ]

(#73139) cskamacska válasza DeFranco (#73138) üzenetére


cskamacska
addikt

Szerintem te jelentősen alábecsülöd a Steam Market seftelés jelentőségét, még a végén kiderül, hogy a pholitikusaink tizenéves csemetéinek is card dropokból és késekből telik 20 millás szőlőre, meg 70 millás lakásra. :DDD ;]

más

SteamDB már listázza a AllowCrossRegionTradingAndGifting tiltott játékokat.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#73140) DeFranco válasza cskamacska (#73139) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem becsülöm alá a seftelés jelentőségét csak összehasonlítom annak az időnek a jelentőségével amit szét kell osztanom a steam seftelés a pc játék, a szociális élet meg a családom (nem pref. sorrend) között.

1040 gemnyi stuffal így sem úgy sem lövök nyulat a napi ~30-60 percnyi rendelkezésre álló időmben (ami bernoulli eloszlású, vagy van vagy nincs) pedig nem fogok tudni sem tőkét építeni hozzá sem kitanulni a scriptelést sem scriptet írni sem elemezni sem jelet adni a gépnek.

így marad az, hogy arra használom a steamet amire való, játékokat vásárolok és játszom velük a maradék időmet pedig arra fordítom, hogy élek egy kicsit még ebben a maradék 20-30 évben amíg nem gyullad ránk ez az egész sárgolyó :D

(#73141) ollie válasza cskamacska (#73139) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én abszlút elhiszem, hogy sokat lehet vele keresni, de az a probléma, hogy marketezni csak az tud akinek

1. nincs élete, és/vagy
2. nincs munkája.

Mindenki más max. belekóstolni tud a marketbe, és legfeljebb eladja a vásárolt játékok után kieső kártyákat.

Én pl biztos nem fogok marketezni, mert van munkám, amivel jól keresek, és mellette még ott van a család, na meg időnként szeretnék játszani is. Persze játék helyett marketezhetnék, de egyrészt nem élvezem annyira, mint mondjuk pár óra borderlandsezést, másrészt minek, ha úgysem lesz már időm játszani, a marketezéssel megszerzett játékokkal?

***

(#73142) Assimilator válasza ollie (#73141) üzenetére


Assimilator
őstag

De van akinek a marketezés a játék. :)

(#73143) ollie válasza Assimilator (#73142) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jó, hát nem számoltam a nem normálisakkal. :DDD :P

***

(#73144) DeFranco válasza Assimilator (#73142) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez olyan konzultációs volt...

De van akinek a marketezés a játék. Mi az ön véleménye?

a) minden pénzem walleten van, arbitrázsból él a családom, szeretnék rezsicsökkentést a steam sápjára
b) csak vasárnaponként járok piacra farhátért
c) nem tudom megítélni a kérdést

(jj, semmi bajom a marketezőkkel, csak nem vagyok nekik konkurencia :) )

(#73145) AxBattler válasza ollie (#73141) üzenetére


AxBattler
félisten

+1, erről már volt szó korábban, de az ilyen érvek le lettek söpörve, hát nem érted? :U

Személy szerint magasabb az órabérem, mint amit marketezéssel össze tudnék hozni, a szabadidőmben meg tudok mást is csinálni (tanulás, sport, haverok, buli, fanta). Tudom, lehetne ez egy extra "pénzkereseti lehetőség", de nem hozna annyi bevételt, ami megérné a haszonáldozatot. Apróhirdetéses kulcsokkal, bundlikkal, steamsale-ekkel is bőven be lehet vásárolni piaci ár alatt, akkor meg miért áldozzam fel a szabadidőmet? :N

DeFranco
Jó az új szerkód! :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#73146) Źşë'


Źşë'
addikt

'Gem Maker' badge ha licitál valaki akkor átmegy 'Auction Participant' badge-be?! ezt meg tudja erősíteni valaki? tehát nem lesz belőle külön kitűző?!

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#73147) Samus válasza Źşë' (#73146) üzenetére


Samus
addikt

Személyesen nem tudom megerősíteni, de a fórumon elhangzottak alapján nem lesz külön kitűző, csak második szint.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#73148) Hangm4n válasza Źşë' (#73146) üzenetére


Hangm4n
tag

Így van.

(#73149) Źşë'


Źşë'
addikt

köszi mindenkinek, csak az a bosszantó hogy marad 100TP a szint, ami változik az a név és az ikon... azt hittem már bebugzott nálam

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#73150) Hangm4n válasza Źşë' (#73149) üzenetére


Hangm4n
tag

Én is örültem volna plusz 100TP-nek, de azért így se rossz. 3 centet így is megér.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.