Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#92001) vlaszti


vlaszti
csendes tag

Sziasztok!
Mennyire biztonságos a kinguin.net steam kulcsot vásárolni?Hasonló mint a g2a?

(#92002) Assimilator válasza vlaszti (#92001) üzenetére


Assimilator
őstag

Szinte ugyanolyan, csak kisebb a forgalma.

[ Szerkesztve ]

(#92003) ooloo


ooloo
őstag

Üdv,

A gépen két operációs rendszer van külön meghajtón . Eredetileg Windows 10 - es op.rendszerre telepítettem a Steam klienst ( rendszerlemez ) . A játékokat viszont nem a rendszerlemezre telepítettem , hanem egy másik meghajtóra . A másik oprendszert elindítva ( Windows 7 ) látom ugyan a K meghajtón a játékokat , de a Steam kliens nem ismeri fel a mappában lévő játékokat . Adható neki elérési útvonal , hogy a K meghajtóról indítsa a játékokat és ne akarja azokat újra telepíteni ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#92004) ooloo válasza ooloo (#92003) üzenetére


ooloo
őstag

Az előbb feltett kérdésem nem aktuális ....

A Steam könyvtármappák beállításánál hozzáadtam azt a meghajtót , amin a játékok vannak . :C

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#92005) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Ha már téma volt az Idle Master és a VAc ban:

Disconnected by VAC: You cannot play on secure servers

What typically causes this error?

There are a number of common software conflicts that can cause this error. If you are running any of the following software, please disable it while playing:
CCleaner
Powershell
Sandboxie
Cheat Engine
IObit Start Menu 8
Process Hacker
DLL Injectors
Hypervisors
Steam Idlers

Ez most került bele. [link]

IMPENDING DOOM! :DDD

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#92006) alcsa válasza [Prolixus] (#92005) üzenetére


alcsa
senior tag

Szoval ez egy hivatalos kozlemenynek is tekintheto, hogy elismerik ezen appok letezeset es nem buntetnek a hasznalatukert :F ? :U

(#92007) shaddy1027 válasza [Prolixus] (#92005) üzenetére


shaddy1027
tag

Ezért kell az ilyet magyarul olvasni, ott nincs benne!négy ;] :))

[kép]

"Azt hittem, ha a megfelelő szabályokat követi az ember, akkor végül győzhet." Harold Finch

(#92008) [Prolixus] válasza shaddy1027 (#92007) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Na akkor megvan a megoldás. Magyarra kell kapcsolni a steam-et és nem lesz fióktörlés és vagyonelkobzás. :DD

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#92009) elithun válasza [Prolixus] (#92005) üzenetére


elithun
őstag

Na akkor marad az, hogy amíg fut a progi, addig nem kell VAC-os játékkal játszani. :D
(Azt mondjuk jó tudni, hogy a Powershell sem jó, ha fut...)

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#92010) Spet válasza [Prolixus] (#92005) üzenetére


Spet
addikt

Hmm...

CCleaner eddig is futott CS:GO mögött háttérben még sem kaptam eddig VAC bant. Lehet, hogy nem írtam be a megfelelő parancssort a cheatekhez? :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#92011) szami777 válasza Spet (#92010) üzenetére


szami777
addikt

A CCleaner-t nem is értem, miért sorolják ide.
Én egyébként haszáltam már többször is Cheat Engine-t a total war sorozatban, nem kaptam érte semmit. (single részben)

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#92012) [Prolixus] válasza szami777 (#92011) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Persze, hülyeség az egész IM-estül mindenestül.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#92013) ollie válasza alcsa (#92006) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát a VAC bant nem éppen a büntetés hiányának nevezném.

***

(#92014) alcsa válasza ollie (#92013) üzenetére


alcsa
senior tag

Ha jol ertem, nem VAC bant kapsz, hanem csak kidob a VAC, es ha megszunteted az okat, amiert kidobott, akkor jatszhatsz tovabb. Rosszul ertem?

(#92015) elithun válasza alcsa (#92014) üzenetére


elithun
őstag

Azért dob ki, mert le vagy tilva róla.
A Steam az idlezés ügyében szürke marad, nem is engedélyezi és nem is tiltja.
Tehát a kártyákat nem veszi el, amiket így szerzel, de a bant sem oldja fel, amit így szerzel.

Jelen esetben a VAC bant is úgy képzelem el, hogy csak szerencsétlenül jön ki a felállás, mert, ha VAC szerverrel való kapcsolat közben Steammel kommunikáló szoftvert futtatsz, akkor csalóprogramnak vélheti a rendszer, és osztja a bant is hozzá.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#92016) ollie válasza alcsa (#92014) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Rosszul érted. VAC bant kaphatsz, amennyiben Steam idle programot használsz. Ideiglenes VAC ban pedig tudtommal nincs.

[ Szerkesztve ]

***

(#92017) sagem


sagem
addikt

btw nagyon egyszerű a dolog, amikor pl. Idlemastert használ az ember ne játsszon Steames játékkal, pláne ne olyannal, ami VAC védelem alatt áll. Kb. ennyi az egész, és akkor nincs gond, de régen erről már beszéltünk ha jól rémlik, meg talán a program faqjában is van erre egy tanács, de ez utóbbit már lehet hogy keverem :)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#92018) alcsa válasza elithun (#92015) üzenetére


alcsa
senior tag

+ (#92016) ollie: Oké, bocsánat, félreértettem.
De így akkor nagy hülyeség, ha bannolnak, mert pl fut a CCleaner.

És a másik, akkor miért van egy How can I fix this error? rész, ha: ban-t kapok, mert csaltam, ha nem is (CCleaner), hogy oldja meg ezt a hibát, ha letörlöm/leállítom a programot? (CCleaner)

(#92019) elithun válasza alcsa (#92018) üzenetére


elithun
őstag

Az lehet az az eset (és a [Prolixus] által idézett Steam bejegyzés is erről szól inkább szerintem) mikor indítod a játékot ÉS már fut a VAC által problémásnak vélt szoftver is (esetünkben az idle, vagy ccleaner) és fel sem enged a szerverre. Ilyenkor gondolom nem bannol, csak nem enged fel míg ki nem kapcsolod a "csalóprogramot".

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#92020) alcsa válasza elithun (#92019) üzenetére


alcsa
senior tag

Aha, így értem, köszönöm :R .

(#92021) sixpak


sixpak
nagyúr

Hi.
A telefonomra szoftverfrissítés érkezett, ez hatással lesz a Steam mobile app-ra?
Szükség lesz a helyreállító kódra?
Köszi.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#92022) sagem válasza sixpak (#92021) üzenetére


sagem
addikt

Nem, nekem is rendszeresen frissül az egész rendszer, és nincs utána baj.

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#92023) bepken


bepken
veterán

sziasztok,

van valami relatíve gyors, mókolás mentes módja, hogy egyszerre több (~60 db) kulcsot aktiváljak steamen? :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#92024) sixpak válasza sagem (#92022) üzenetére


sixpak
nagyúr

Thx bro :R

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#92025) Vertigo18 válasza bepken (#92023) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ctrl + C, Ctrl + V...

:D

Bocsi... :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#92026) szami777 válasza bepken (#92023) üzenetére


szami777
addikt

Szerintem nincs.

Sajnos kemény a játékgyüjtők élete. :DDD

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#92027) csaba951 válasza bepken (#92023) üzenetére


csaba951
veterán

Már csak azért sincs, mert a Steam limitálta az egyszerre, egymás után beaktiválható kulcsok számát, biztonsági okokból. Ilyenkor hiába próbálkozol, nem fogja beaktiválni a jó kulcsokat (sem). Óránként 15-20 kulcsnál többel ne nagyon próbálkozz. Meg persze eloszthatod több napra is! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#92028) joe-ker válasza csaba951 (#92027) üzenetére


joe-ker
senior tag

Azért egy kicsivel több,mind a 46 játékot megette egymás után. :))

(#92029) bepken válasza Vertigo18 (#92025) üzenetére


bepken
veterán

az lett a vége :D nem mondom, hogy gyorsan megvolt....de gyorsabban, mint hittem :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#92030) ollie válasza elithun (#92019) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, ilyen nincs. Elindítod a játékot, és ha úgy látja, hogy használsz valamit, amivel elvileg csalni lehet, akkor rögtön kapod a VAC bant. Nem fog figyelmeztetni előtte, meg olyat csinálni, hogy nem enged fel a szerverre, de ha leállítod a programot, akkor meg igen. Megnézi, hogy fut e valami gyanús a memóriában, ha igen, VAC bant kapsz.

***

(#92031) elithun válasza ollie (#92030) üzenetére


elithun
őstag

Ez viszont nem igazolja a Steam oldalon lévő információkat, ahol ezt úgy mutatják be, mint átmeneti, megszüntethető állapotot.
Ha egyből bannol, akkor azon már a külső program kikapcsolása, gép újraindítása sem fog segíteni, és tulajdonképpen feleslegesen írja ezt a Steam.

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#92032) bepken válasza elithun (#92031) üzenetére


bepken
veterán

igen, én is úgy értelmezem ezt az egészet, mint egy egyszerű hibaüzenet, amire itt a troubleshooting. tehát nem VAC ban-t kapsz, hanem egy felurgó hibaüzenetet: "Disconnected by VAC: You cannot play on secure servers" - majd ezután gondolom kilép a játékból :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#92033) alcsa válasza bepken (#92032) üzenetére


alcsa
senior tag

En is igy ertettem.

(#92034) DrTechnoid válasza elithun (#92031) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Nekem tegnap jött ez az üzi casual közben és azt hittem szívgörcsöt kapok amikor kidobott és jött a már emlegetett ablak hogy valamilyen process fut aminek nem kéne, erre végig néztem majd láttam hogy csgo futtatása előtt elfelejtettem bezárni a Steam Idle Master-t és az funkciójához illően ott halál nyugodtan idlézett a háttérben. Szokás szerint rányomtam az X-re CS indítás előtt , de nem zárta be csak lerakta a jobb-lenti gyorsindító menübe.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#92035) elithun válasza DrTechnoid (#92034) üzenetére


elithun
őstag

Én soha nem szeretnék olyat látni. :D
És ban lett belőle vagy megszűnt miután kilőtted az IM-et?

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#92036) bepken válasza elithun (#92035) üzenetére


bepken
veterán

ahogy a profilját elnézem, megúszta :DDD

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#92037) ooloo válasza DoItYourself (#91955) üzenetére


ooloo
őstag

Szia ,

Egy időben rendeltünk Steam Link-et ...
Nekem most hozta a GLS futár . :C

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#92038) Pedro78


Pedro78
senior tag

Sziasztok!

Castle of illusionhoz hasonló platformer játékot tudnátok nekem ajánlani?

Bnet : Pedrochen#21774 - Steam-Origin : -tRs-Pedro - Epic : Pedrochen

(#92039) maross válasza Pedro78 (#92038) üzenetére


maross
veterán

unravel meno a platformer kategoriaban, originen 4.99 (ha még annyi)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#92040) ooloo válasza eami (#91926) üzenetére


ooloo
őstag

Üdv,

Ma érkezett meg a Steam Link , de valami nem stimmel ...
Odáig jutottam , hogy a Steam Link látja a sz.gépet és meg is nevezi , de az szerinte offline . Ami így , ebben a formában nem igaz , mert bekapcsolt állapotban van , és fut rajta a Steam .
Kipróbáltam azt , hogy lekapcsolom a tűzfalat ... nem segített .
A Steam beállításainál frissítettem az otthoni kapcsolódást .... nem segített .
Gondolom a routerrel sem kell semmit kezdeni , mert látja a gépet .
Van még valami ...
idézek.
"Ha nemrég váltottál Windows 10-re, megpróbálhatod frissíteni a PCI illesztőprogramjaidat (Network Interface Controllers).
A legújabb RealTek PCI Express illesztőprogram-szoftver javított néhány hibát a Windows 10-es WOL funkción."

Nekem az ASUS honlapján csak az Intel Lan Driver V20.1.2019.0 for Win 10 (WHQL) hozza fel .

Továbbá

"WOL bekapcsolása a Windows-ban
Nyomd meg a Windows billentyűt.
Írd be: eszközkezelő.
Válaszd az „Eszközkezelőt”.
A „Hálózati kártyák” alatt kattints jobb gombbal a hálózati kártyádra, és válaszd a „Tulajdonságokat”.
A „Speciális” fülön keresd meg, és engedélyezd a „Wake on Magic Packet”-et.
Az „Energiagazdálkodás” fülön jelöld be „Az eszköz felébresztheti a számítógépet” lehetőséget, és a kapcsolódó jelölőnégyzeteket."

Nekem ezt a „Wake on Magic Packet”-et mint lehetőséget fel sem hozza .

A WOL a BIOS-ban engedélyezve ...

Ötlet ?
Kellemes estét!

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#92041) VGYke


VGYke
addikt

Most nem azért, de ahogyan a

megkapta a magyar szinkront, valami csoda lett. Kár hogy az F5 mentés nem működik.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#92042) eami válasza ooloo (#92040) üzenetére


eami
Topikgazda

néha nekem is az van hogy bár látja a gépet de offline mutatja. ilyenkor simán rányomok a csatlakozásra és csatlakozik is. próbáltad már ezt?

(#92043) ooloo válasza eami (#92042) üzenetére


ooloo
őstag

Szia ,

Annyiszor próbáltam csatlakozni , de hiába .

Most éppen a hálózati kártya illesztőprogramját frissítettem ... na , azon már ott van a Wake on Magic funkció .
Nem tudom , hogy mire megyek vele . Holnap kiderül .

Köszönöm , hogy foglalkoztál a problémámmal ! :R

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#92044) wjbhbdux válasza ooloo (#92040) üzenetére


wjbhbdux
veterán

inkább az Intel oldaláról frissítsd, alaplap gyártók nem szeretik frissen tartani az oldalukat. amit írtál pl. 1.5 éves

/s

(#92045) ooloo válasza wjbhbdux (#92044) üzenetére


ooloo
őstag

Szia ,

Igen... az intel oldaláról frissítettem .
Holnap kiderül , hogy működik e , avagy sem ..

Végső esetben hívom Uri Gellert ... MUKOGGY ;]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#92046) eami válasza ooloo (#92043) üzenetére


eami
Topikgazda

ha amúgy megy a net/háló a gépen akkor biztos nem az lesz a gond. tuti egy subneten vannak és mindegyiknek más az ipje?

(#92047) ooloo válasza eami (#92046) üzenetére


ooloo
őstag

Fogalmam nincs ... járatlan vagyok a témában . De holnap megemberelem magam és összeegyeztetem .

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#92048) Pedro78 válasza maross (#92039) üzenetére


Pedro78
senior tag

Nehezsegben az kb ugyanolyan lehet? Kisfiamon kiütközött a gamer vér es a mikiegeresben volt sikerélménye is. Kiprobálta a rayman-t is, de az szvsz nehezebb.

Bnet : Pedrochen#21774 - Steam-Origin : -tRs-Pedro - Epic : Pedrochen

(#92049) kriszpontaz válasza ooloo (#92040) üzenetére


kriszpontaz
veterán

A routerben az UPnP engedélyezve van? Vagy közvetlenül csatlakoztattad?

[ Szerkesztve ]

(#92050) maross válasza Pedro78 (#92048) üzenetére


maross
veterán

raymannel nehezebb, bar egyikkel se jatszottam tul sokat, rayman nagyon nem jott be.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.