Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#76001) eszement24 válasza csaba951 (#75985) üzenetére


eszement24
aktív tag

Sajnos a kliensben nem tudtam kipróbálni, mert azóta se találtam meg a módját, hogy hogy lehetne előcsalogatni. Teljesen random dobálja be néha

(#76002) Ryder62


Ryder62
őstag

Látom kezdenek terjedni az epizodikus játékok. Höh, déjà vu.

Erről mi a vélemény? Te vennétek epizodikus játékot? A készítők az early acces helyet most már ezt választják?

(#76003) laceszgamer válasza Ryder62 (#76002) üzenetére


laceszgamer
addikt

Nekem nincs vele bajom, sok Telltale játékom van amik epizódikusak, pont ma jött például a GoT 2. epizódja is, azért így kellemes, csak fogta magát és letöltődött nem kellett semmit tenni csak folytatni a játékot. :)

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#76004) tomsolo válasza Ryder62 (#76002) üzenetére


tomsolo
őstag

EP:
Igen vennék - ha minden rész már megjelent.

E/A:
Igen, ha arra érdemesnek tartom. Eddig nem fürödtem be azokkal amiket vettem, de az árazásuk nem tetszik - volt amit emiatt dobtam

[ Szerkesztve ]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#76005) phenomHUN válasza Ryder62 (#76002) üzenetére


phenomHUN
aktív tag

Half-Life 2? Sin 2? :DDD

;]

(#76006) KubanitoS válasza Ryder62 (#76002) üzenetére


KubanitoS
veterán

Walking Dead széria állejtős, szóval nem panaszkodom. The Wolf Among Us szintén nagyon erős (bár WD-vel nem veszi fel a versenyt szerintem) és most itt a Game of Thrones is. :C

Annyi biztos, hogy a Telltale ráérzett, hogyan is kell játékot készíteni.

Nyilván hátrány, hogy itt hónapokat is várni kell egyes részekre, de ha türelmes vagy, az utolsó rész kijövetelekor már talán akaciós is lehet a játék, szóval kár sietni vele szerintem. Arról nem is beszélve, hogy a részek elég durva cliffhangerekkel szoktak zárulni az érdeklődés fenntartása végett.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#76007) laceszgamer válasza KubanitoS (#76006) üzenetére


laceszgamer
addikt

Ár/értékben amúgy bőven okésak 20-30 euro között jönnek alapesetben is és ha azt vesszük, hogy egy epizód átlagosan két órás akkor netto 10-12 óra simán benn van egy sorozatban. Arról nem beszélve, hogy még ki lehet úgy is újra vinni, hogy máshogy döntünk. Nagyvonalakban lehet ugyan az amrad a dolog, de azért jócskán más utakat lehet bejárni.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#76008) csaba951 válasza Ryder62 (#76002) üzenetére


csaba951
veterán

Ha Telltale Games játék, akkor igen/talán.

Más kiadónál egyértelműen NEM, mert:

1) Menet közben elfogy a pénz és soha nem fejezik be.

2) Az első rész még jól sikerül, aztán minden résszel együtt rohamosan esik a minőség. Ez azért van, mert addigra már megkapták a készítők a pénzüket. Nincsenek rákényszerítve, hogy jó munkát végezzenek.

3) Mire kijön az utolsó rész már 50%-75% akciót kap a játék.

4) Ha csak az utolsó rész elkészülte után veszed meg, nem kell kivárnod az egyes részek elkészültét.

(#76009) eami válasza csaba951 (#76008) üzenetére


eami
Topikgazda

Én azért simán bevállaltam a Life is Strange előre, mert SQUARE ENIX a kiadó és DONTNOD a fejlesztő :K

(#76010) #65537792


#65537792
törölt tag

Hopp! A Humble már be is ugrott. Francba! Pedig már mondtam magamnak, hogy lekéne már állni a játékvásárlássokkal. :D

(#76011) EmptyParadox


EmptyParadox
senior tag

Egyébként ezek a WD és GoT jellegű játékok milyenek? Nekem nagyon furcsának tűnnek, még nem próbáltam ki őket. :/ A képek, és videók alapján olyanok, mint egy lebutított kalandjáték. Vannak bennük egyáltalán puzzle-ök, fejtörők? Őszintén szólva úgy néznek ki, mint egy visual novel, csak néha gyorsan kell dönteni.
Kicsit szkeptikus vagyok, azért kérdezem. Én meg pont klasszikusabb kalandjátékokat keresném bennük, amiket régen a fénykorukban sokat toltam. :)

(#76012) erahurka válasza EmptyParadox (#76011) üzenetére


erahurka
félisten

Nem igazán vannak puzzle részek, inkább a párbeszédekre meg a döntésekre mennek rá. Én szeretem őket, interaktív sorozatok.

(#76013) Diopapa válasza EmptyParadox (#76011) üzenetére


Diopapa
addikt

Jah, kb visual novell, semmi közük már a kalandjátékokhoz. Attól még jók és élvezetesek. Megvan az illúziója, hogy a döntéseidnek van következménye.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#76014) KubanitoS válasza EmptyParadox (#76011) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nem klasszikus kalandjátékok, inkább interaktív filmeknek mondanám őket.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#76015) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

[link]

Ez komoly? :(((

(#76016) #56230144 válasza -secret- (#76015) üzenetére


#56230144
törölt tag

Megéri

;]

(#76017) -secret- válasza #56230144 (#76016) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Mármint, én adtam neki ez valós... most az email megerősítésről beszélek, hogy wtf ez. :D

(#76018) kalozhun100 válasza -secret- (#76015) üzenetére


kalozhun100
őstag

Ez most mi?:D

Samsung Galaxy S7 Edge

(#76019) Hangm4n válasza -secret- (#76017) üzenetére


Hangm4n
tag

Tőlem is kéri a megerősítést. :(
A Captcha-s megoldás jobban tetszett.

(#76020) FollowTheORI válasza Hangm4n (#76019) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ezt az emailes dolgot ki lehet kapcsolni ha jól emlékszem, csak nem feltétlen célszerű. :)

Profilod "Privacy Settings" alatt van.

Confirmation of Trades:
Enabled - You will receive an email to confirm trade offers which move items from your account.
Disabled - You will not be required to confirm trades and will not receive email about trades. Steam Support will also not provide you with any assistance in recovering items that may be stolen from your account, for any reason.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#76021) genndy válasza -secret- (#76017) üzenetére


genndy
addikt

Jó dolog a raktárkipakolós script ellen.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#76022) Hangm4n válasza FollowTheORI (#76020) üzenetére


Hangm4n
tag

Világos, csak akkor nem vállalnak felelősséget a cuccaimért.
Nem a megerősítéssel van gondom, a captcha még tetszett is, de ez az emailes megoldás nagyon körülményes.

(#76023) CtiveR válasza -secret- (#76015) üzenetére


CtiveR
tag

Majdnem sikerült kitakarni a nevét :DDD

Úgy tudom én is, hogy kikapcsolható :K

Szerk: látom már meg is van a válasz.

[ Szerkesztve ]

Aláírás.

(#76024) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

a Steam Big Picture tényleg nem mutatja a felhasználói értékeléseket (ahogyan a rendes Store Page-en láthatók alul, illetve jobbra az összesítés), vagy csak én nem tudom előcsalogatni?

(#76025) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Azt a developer / publisher vagy a steam határozza meg hogy egy adott játék mennyi idő alatt dobja le a kártyamennyiséget? Mert a legtöbb bundliszökevény indie cucc maximum 1-1.5 óra alatt akár 3-4 kártyát is ledob, most a Verdun mindjárt 4 órája ketyeg és 2 van ledova a 3-ból. Nem hiszem hogy ez egy véletlen szám lenne amúgy.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#76026) csaba951 válasza DrTechnoid (#76025) üzenetére


csaba951
veterán

Nem játékfüggő amit tapasztalsz! Steam Commonity rész ma egész nap esik, kell. Gondolom ezért tapasztalod ezt. Nem az a prioritás nekik, hogy az ingyen kártyákat dobálják befelé az Inventory-kba, hanem hogy elérjék valahogy, hogy az egész Community ne dobja fel a talpát!

Erre szerintem mondjuk elég nagy esély van. Közeleg a csúcsidőszak és hiába sakkoznak keményen az erőforrásokkal a háttérben, ezt a terhelést már nem fogják bírni. De majd nemsokára úgyis meglátjuk! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#76027) cattus


cattus
őstag

Hali!

Steam chaten van lehetőség az előzmények megtekintésére?

Do the thing!

(#76028) szami777 válasza cattus (#76027) üzenetére


szami777
addikt

sajnos nincs. :(

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#76029) ayo


ayo
addikt

egész nap ezt kapom:

Sorry, an error has occurred:

Unable to add the gift to your game library. The gift may have already been redeemed. Please try again later.

és ahogy olvasom más is, valami hivatalos infó van már mikor lesz jó?

http://jateknaplo.blog.hu

(#76030) ollie válasza -secret- (#76015) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Normális, hogy meg kell erősítened emailben, hogy túl nehéz a micsodád.

***

(#76031) -secret- válasza CtiveR (#76023) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

LOL, tényleg. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#76032) SityiSXT válasza DrTechnoid (#76025) üzenetére


SityiSXT
őstag

A Verdun nekem is nagyon nehezen köhögte fel a kártyákat pár hónapja - szerintem valamennyi mozgástér csak van a kártyadobálás sebességében

(#76033) csaba951


csaba951
veterán

Fable - The Lost Chapters és Fable Anniversary ugyanaz a játék, ugyanaz a történet, csak felújítva? Vagy ez két teljesen külön játék, csak ugyanabban a környezetben játszódnak?

(#76034) Mate válasza csaba951 (#76033) üzenetére


Mate
nagyúr

Ugyan az, csak felújították. Sajnos sok hibát is benne hagytak, ha jól tudom.

(#76035) csaba951 válasza Mate (#76034) üzenetére


csaba951
veterán

Köszönöm! :R

(#76036) erahurka


erahurka
félisten

Grim Fandango mennyire agyvérzés kategória? Régebben próbáltam a Journey-t de olyan kombinációkat kellett nyomni hogy megáll az ember esze. Ablak alatt a csatornából kellett felszedni valamit. Lufit meg vállfát meg még valamit kellett kombinálni és akkor azt ledobta a cuccért, a lufi felfújódott és visszarepült hozzám. VASLOGIKA...

(#76037) Agyzuzo válasza erahurka (#76036) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Vannak benne nyakatekert részek, de abszolút nem a hajtépős szinten még, szerintem. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#76038) csaba951 válasza erahurka (#76036) üzenetére


csaba951
veterán

Én nemrég végeztem vele, tehát elég frissek a tapasztalataim! :D

1) Szerintem messze túlmutat a mai átlag játékos képességein, mert:
* van olyan benne, hogy a tárgy lényeges tulajdonsága nem derül ki se ránézésre, se a közelebbi vizsgálatra
* a háttérből egyáltalán nem kiemelkedő pixelhalmon kell csinálnunk valamit, az égvilágon semmi nem utal arra, hogy itt tudunk csinálni valamit.
* a használandó tárgyat a mindennapi életből megismerve teljesen másra használjuk, illetve más tulajdonságot kötünk hozzá
* a tárgyat egy személyen kell használnunk. Na itt -szándékosan- semmi, de semmi előzetes utalás nincs arra, hogy okunk van a tárgyat a személyen használni. Vagyis minden tárgyat próbáljunk ki mindenkin! WTF?!
* van olyan helyszín (a legelején) ahol körül is lehet nézni. Itt egy egyértelmű dolgot kell csinálnunk. Ha megcsináltuk, instant elhagyjuk a helyszínt és soha többé nem is térhetünk vissza. Ez azért rossz mert acsi jár érte, ha csinálunk valami mást is.

2) Általában egyszerre csak 1 tárggyal kell csinálnunk valamit. Én konkrétan csak 2 alkalomra emlékszem, amikor 2 tárgy kombinálásával (vagy egymás utáni gyors használatával) kellett továbbhaladnunk. Szóval ilyen szempontból egyszerű.

(#76039) Źşë' válasza -secret- (#76015) üzenetére


Źşë'
addikt

az a baj h elárasztották a tizenévesek a steamet (azt se tartom kizártnak hogy 6éves kortól minimum), 10évesen sőt még 14-15évesen se kellene a gyereknek a gép előtt ülnie, sok a felelőtlen szülő

// nem olvastam tovább, én is azt hittem más a mondanivalód a képpel :) egyébként ezt múlt héten tapasztaltam én is, ha traddel adod neki akkor nem nyavalyog ahogy észrevettem
azaz ez csak csereajánlatnál van - ettől még egy linkre kattolva simán el tudják szedni mindenünket, feltételezem én

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#76040) FollowTheORI válasza Źşë' (#76039) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hát azért 14-15 évesen a középsuliban már illik nem kicsit használni a gépet. Sőt szakiskolákban még a tanuláshoz gyakorlatokhoz is kell az alaposabb felhasználói ismeret.
Pl programozni tanulsz, meg aztán az informatikai/elektronikai sulik... plc, eszterga stb stb. :)

Nem szabad ilyen konzervatívan gondolkozni.
Ha meg a suliba van, otthonra is szinte kötelező, gyakorolni vagy házihoz... ott meg elkerülhetetlen a "szabadidős" felhasználás... akárcsak egy mai okostelefonnál.

Tény hogy amíg általános iskolába jár a gyerek sok múlik a szülöi figyelmen, na de ez igaz minden téren... (szex, alkohol, cigi, stb) nem csak számítógép vagy konzol és játékok, vagy TV műsor és annak befolyása. :)

Én szabadon néztem tévét és játszottam amióta az eszemet tudom (pedig commodore +4-el kezdtem az általános suliban a 90 évek elején az ipart), mégis felnőttem valahogy és értelmesnek tartom magam, nem lettem idióta baltás gyilkos nőverő agresszív állat pl. ;]
Nem ezen múlt... sőt sokmindenben segített. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#76041) Lackki válasza Źşë' (#76039) üzenetére


Lackki
senior tag

Sok esetben igazat adnék a kisfiúk/kislányok elleni felháborodásnál, de hogy 14-15 évesen se gép előtt ülni :)
nem vagyok mai csirke, de pl én olvasni is gépen tanultam már meg suli előtt és már 3-4 évesen is enterprise 128-n csapattam a játékokat. Akkoriban azért még nem mindenkinek volt lehetősége erre, manapság már teljesen alap, hogy a kisgyerekek nyomkodják a telót vagy tabletet... akkor hogy tilthatnád el a gép elől 14 évesen? :)

Ott van a steamen amúgy a szülői védelem, csupán csak használni kéne.

NemTom: ugyanezt gondolom én is... anno pl én tanítottam általánosban a számtech tanárt hogyan kell arj-ben tömöríteni :D és lehet nőverő baltás gyilkos lettél, csak vmi RPG vagy MMORPG játékban :D

[ Szerkesztve ]

Privátot hamarabb észreveszem

(#76042) BomiBoogie válasza csaba951 (#76033) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, elég rossz értékeléseket kapott az utóbbi, kaptam is rögtön egy 66%-os kupont hozzá. :D

(#76043) csaba951 válasza BomiBoogie (#76042) üzenetére


csaba951
veterán

Na, akkor nem is olyan sürgős, hogy megvegyem! :D

(#76044) erahurka válasza csaba951 (#76038) üzenetére


erahurka
félisten

Azért azt tegyük hozzá hogy a Grim Fandango erősen a kalandjátékok hőskorából való. IGN kritikáját néztem meg, és igazat adok nekik, hogy beleférhetett volna a Remastered kiadásba valamilyen help rendszer.
Azért tuti megveszem egy akcióban, csak nem szeretném ha felrobbanna a fejem két percenként. :))

Az hogy van egy elvéthető achievement szerintem nem hátrány, más játékokban is van ilyen.

(#76045) BomiBoogie válasza erahurka (#76044) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Csak keresni kell egy walkthrough-t hozzá. :)

(#76046) csaba951 válasza erahurka (#76044) üzenetére


csaba951
veterán

Végigjátszás mindenképpen szükséges hozzá - legalábbis egy átlagos játékosnak. Én ebben néztem körül (Rezsőfi Zoltán :R ), amikor elakadtam. Nagyon jó, minimális spoiler van csak benne, ugyanakkor MINDENT tartalmaz, ami a végigjátszáshoz szükséges. Ezen kívül rengeteg mindent tudhatunk meg a szereplőkről a párbeszédekben, szóval marad még felfedezni való bőven, ezen kívül is! ;)

Mellette:
* Jó történet.
* Remek humor.
* Kiemelkedő zenei betétek!

Ellene:
* Botrányos gamepad kezelés. Eleve a PS3 kiosztást bámulhatom, amikor az ÖSSZES játékban XBOX 360 kiosztás van. Ennél is sokkal nagyobb baj, hogy az Inventory kezelése sűrűn megbolondul a programnak. Ilyenkor folyamatosan elkezdi lapozni/cserélni a nálunk lévő tárgyakat. Gamepad irányítás is borzalmas. Időnként komoly kihívás arra mennünk a karakterünkkel, amerre szeretnénk. Ezt sikerült megfejelni a Tank acsival, ahol egy ennél is sokkal rosszabb irányítással kell(ene) végigvinnünk a játékot! :(

* 4-5 back screen-em volt a 15 óra végigjátszás alatt. Évek óta nem játszottam ilyen rossz arányú játékkal!

* Több olyan rész is van, ahol pixel pontosan egy bizonyos helyre kell állnunk és csak ott fogadja el a megfelelő tárgy használatát. Ez nagyban elvette a kísérletező kedvemet. Hiába állsz nagyjából jó helyen, és használod a tárgyat, csak nem fogadja el. És ilyenkor nem tudod, hogy azért, mert csak egy kicsit arrébb kell állnod vele, vagy azért mert nem az adott helyszínen kell használni a tárgyat. :(

[ Szerkesztve ]

(#76047) Wolverine válasza csaba951 (#76046) üzenetére


Wolverine
félisten

Az utolsó pontod azt jelenti, hogy a régi stílusú játékoktól elszokott már a nép :P

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#76048) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nektek is vacakol most a Steam Cloud?
Nem akarja feltölteni a screenshotokat. :S

(#76049) gmx9


gmx9
aktív tag

A könyvtáradban ha rámész a játékaidra, már azt is kijelzi, hogy milyen DLC-k vannak meg és mennyi van belőle telepítve. Legalább szem előtt van.

- Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

(#76050) SenorGrande válasza gmx9 (#76049) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Azt tegyük hozzá, hogy ez egyelőre csak a beta kliensben van.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.