Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#72101) ZS3NI válasza croli (#72100) üzenetére


ZS3NI
őstag

(#72102) pigster válasza eami (#72099) üzenetére


pigster
senior tag

Ha két különböző könyvet szeretnénk olvasni, akkor szerintem azért megoldható a dolog.
croli:
A lényeg: járni jár, csak nem jut.

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#72103) Akos96 válasza pigster (#72098) üzenetére


Akos96
senior tag

Nem, mivel a könyvnél nem a könyv elolvasásának jogára fizetsz elő, ellenben a Steammel, ahol a Steam Subscriber Agreement kőtáblába vésett tanai és parancsolatai érvényesek, melyeket elfogadál valának a kliens telepítésekor és a regisztrációkor. Eme szent dokumentum kimondja, hogy te Steam Subscriber vagy egy Steam accounttal (amelyet nem cserélhetsz/adhatsz el, és más nem is használhatja). Subscriberként te hozzáférést kapsz bizonyos tartalmakhoz, pl. szoftverekhez, ami nem lesz a tied... ésatöbbi ésatöbbi itt.
Egy papír alapú könyvnél nem ez történik (nem előfizetsz az olvasásra), így ez alapból nem igazán jó példa. Felhozhatnánk akkor egy kocsit is, amely lehet, hogy a családi ház előtt parkol, de fizikai korlátai vannak annak, hogy egyszerre két családtag üljön a volán mögé ÉS még ráadásul két külön helyre is menjen vele. Valaki beülhet melléd, amíg vezetsz, meg a könyvet és nézheti valaki veled együtt, de nem tud úgy lapozni, hogy te még olvasod az adott oldalt, mert az családi perpatvart szül.
De akkor már különbség az is, hogy a könyvet és az autót később odaadhatod (mert a könyv a tied, de a tartalma nem) másnak, a Steam accountodat nem. Ráadásul azt a fránya könyvet odaadhatod olyannak is, aki nem a családod tagja. Az autót meg főleg, elég nehéz lenne családon belül eladni. Namárténylegmivan.
Ha mondjuk egy filmnéző onlájn szolgáltatásra fizetsz elő (nem mondok Netflixet, mert az nem így megy, már csak azért is, mert nálunk sehogy sem megy), akkor a családod is megnézheti veled a filmet, de ott sem triviális, hogy mindenkinek az accountján ott lesz a film. Miért lenne az? A DRM és az accountok lényege, hogy egy vásárlás után ne játszhasson a fél falu a játékkal. Mert így hivatkozhatnék arra is, hogy a barátom, akinek a testvérének családikölcsönadtam a játékot, a vértestvérem, és mivel ő már rokon, az öccse is az, ezért totál szabályszerű, hogy az ő accján is ott van az általam megvett játék.

---

Két külön játékkal egy időben? Az nem félmegoldható úgy, hogy az egyik fél oflájn módban van?

[ Szerkesztve ]

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#72104) FollowTheORI válasza Assimilator (#72089) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Akkor olvasd el/próbáld ki milyen az Apple family share... csak nem tévedhetnek ekkorát.
Vagy mondjuk egy MS Office otthoni/családi verziót.

Álltalában családinak hívják azt ha egynél több gépen használhatsz valamit, mondjuk 5-ig bezárólag kb.

Nyilván ez nem a Steam-en múlik amugy, a kiadók ennyire korlátoltak... üzlet az üzlet. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#72105) eami válasza Akos96 (#72103) üzenetére


eami
Topikgazda

amúgy én vettem még úgy játékot steamen hogy az akkori EULA szerint az enyém lett és ha mielőtt kikapcsolás az utolsó szervert is kötelesek 90 nap időt és eszközt hagyni a backupra :)

(#72106) sepsi0 válasza pigster (#72098) üzenetére


sepsi0
őstag

Én úgy vagyok ezzel, hogy megpróbálok olyat vásárolni amivel elégedett vagyok és hasznomra van, szórakoztat. Ha ez így van akkor a játék készítői megérdemlik azt, hogy támogassam a játék árával őket.
Most jöhetsz azzal, hogy a Steam..... a kenyeret sem a búzafőldről veszed ;]
Ami engem bosszant az a nemzetek közti árkülönbség. Amúgy, ha egy könyv tetszik megveszem kétszer... egyet olvasok és használom egy pedig a polcon figyel későbbre, esetleg a gyerekeimnek... így vettem meg nekik a Végtelen történetet (NDK mese/film), és csak nemrég bontottam fel és néztük meg.... pedig letölthettem volna. Ami megérdemli azért én fizetek, sok film megvan eredeti DVD-n, de csak azok amik megérdemlik és nem megjelenési áron...
Te sem örülnél, ha a munkád gyümölcsét egy ember helyett sokan használnák és csak az az egy ember fizetne érte.
Ami, aki megérdemli fizetni kell érte én ezt vallom, csak nem mindegy, hogy mennyit.
Ha mindenki így gondolkodna két lehetőség lenne. Vagy nagyon drágák lennének a játékok, vagy nem is lennének, mert nem érné meg előállítani.
A játék szórakoztat, mint mondjuk egy mozifilm. Gondolom, ha moziba viszed a családod nem csak egy jegyet veszel? ;]
Részemről OFF vége :R

(#72107) eami :DD

Az akar lenni a 6 éves fiam... remélem úgy lesz!

[ Szerkesztve ]

(#72107) eami válasza sepsi0 (#72106) üzenetére


eami
Topikgazda

amúgy is a gyerek programozzon ne játszon :))

(#72108) jhos910


jhos910
aktív tag

Hali!
Olyan kérdésem van, hogy ha nem léptem be sokáig akkor lehetséges, hogy kiürítették a steam accom?
Vagy lehet, hogy egy másik, régi accba léptem be?

(#72109) jhos910 válasza jhos910 (#72108) üzenetére


jhos910
aktív tag

Vaklárma. Régi acc-ba léptem be. :DDD

(#72110) ollie válasza pigster (#72098) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egyszerre csak egy ember tudja olvasni a könyvet.

***

(#72111) Mate válasza ollie (#72110) üzenetére


Mate
nagyúr

Igen, de steam-en nem. Ott a könyvespolcról ha levesz valaki egy könyvet, akkor a másik nem olvashatja a többit :)

(#72112) Assimilator válasza sepsi0 (#72106) üzenetére


Assimilator
őstag

Csak azt nem értem, hogy ha te ilyen-olyan okokból fusztrált vagy Steam kapcsán, azt miért rajtunk vezeted le?
Tökre örülök, hogy mindenki nekem magyarázza el mit jelent a család. De nem én vagyok az aki ezen fennakad. :D
Ez van, ezt kell szeretni. A mai kiadói viszonyok mellett még annak is örülni kell, hogy ennyi jutott, annak aki ilyesmit igénybe szeretne venni.

Az Apple-t meg nekem senki fel ne hozza pozitív példának. Azt a céget ami kb. semmit olyat nem hajlandó csinálni ami más cég termékével, szabványával kompatibilis lenne...

(#72113) pigster válasza Akos96 (#72103) üzenetére


pigster
senior tag

Jó sok mindent írtál, csak az elejét olvastam. Lehetséges, hogy a "Szerződésben" valamit kipipáltam.
Attól még ugye eszembe juthat, hogy az nekem nem tetszik?
Attól még ugye gondolhatom, hogy a "családi megosztás" nem az, mert nem tudom akkép használni?
A mostani felállásban meg tudom osztani a teljes könyvtáramat egyszerre egy másik fiókkal, miközben én magam nem tudom használni azt. Még azt sem állíthatom be, hogy csak bizonyos játékok legyenek megosztva. Mégis mi a francnak tennék ilyet?
Ha már úgysem tudom használni, akkor kilépek, és családon belül belépek egy másik gépen ugyanarra a fiókra. Közben persze morgok.
A példáid rengeteg alkalommal nem állják meg a helyüket, más is írta már. Androidra pl. egyszer megveszel egy alkalmazást és az összes készülékeden használhatod (nagyon kevés kivétel van), akár egyszerre is.
Szóval a jelenlegi megoldás nem családi megosztás, csak annak hívják. Pont arra jó, hogy "vadidegenekkel" megoszd a könvtáradat - mert nekik ugye azért csak nem adnád oda a fiókod jelszavát?!

(#72111) mate3553 válasza ollie (#72110) üzenetére:
Igen, de steam-en nem. Ott a könyvespolcról ha levesz valaki egy könyvet, akkor a másik nem olvashatja a többit
Végre valaki, aki a probléma lényegét látja

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#72114) Mate válasza pigster (#72113) üzenetére


Mate
nagyúr

Azt mondjuk megtehetnék, hogy azonos IP esetén lehetne egyszerre játszani mondjuk 2 fiókkal.

(#72115) tomsolo válasza Mate (#72114) üzenetére


tomsolo
őstag

Még szerencse, hogy nem így gondolkodtak.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#72116) pigster válasza tomsolo (#72115) üzenetére


pigster
senior tag

Miért?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#72117) Akos96 válasza pigster (#72113) üzenetére


Akos96
senior tag

"A példáid rengeteg alkalommal nem állják meg a helyüket"
Egy példám van, ami akár csak megállhatná a helyét. De elég kevés példa állja meg a helyét, mivel nincs túl sok olyan online szolgáltatás (hát még offline), amire a Steam Subscriber Agreement szentirat érvényes.

"arra jó, hogy "vadidegenekkel" megoszd a könvtáradat - mert nekik ugye azért csak nem adnád oda a fiókod jelszavát?!"
Én úgy tudom, a családi megosztáshoz be kell lépni a másik (akinek megosztottad) gépen a te jelszavaddal, tehát vagy ott vagy és bepötyögöd, vagy teamviewer. Tehát nem igazán tudod vadidegenekkel csak úgy minden nélkül megosztani. Persze lehet, hogy én elavult információkkal rendelkezem ezt, és az offline módos trükköt illetően is.

"Lehetséges, hogy a "Szerződésben" valamit kipipáltam.
Attól még ugye eszembe juthat, hogy az nekem nem tetszik?"

Persze, mint mindig.
Én nem azt mondom, hogy ez így jó, de azt sem, hogy ez így rossz. Szimplán az van, hogy Steamen már elég régóta rögzítve van, hogy a vásárlással a te accountod hozzáférést kap a játékokhoz. Ez nem a család tulajdona, még csak nem is igazán tulajdon. Ha megoldható lenne, hogy egy időben használhassák az ugyanarról az accról származó játékokat, akkor azt hívhatnánk kölcsönadásnak is, mert a fél felhasználói bázis arra használná, meg az is történik gyakorlatilag.
Azt meg lehet kérdőjelezni, miért nem lehet a Steam játékaidat kölcsönadni vagy akkor már eladni. Mindenki annak fényében kezdte el a játékkönyvtárának kiépítését, hogy nem lehet. Szerintem ez elég meddő vita, meg amúgy sem mi fogjuk eldönteni. Protestálhatunk úgy, hogy nem veszünk Steamre játékot, és akkor a Valve nem kapja meg a maga kis 30%-át, tehát nem vesszük igénybe a szolgáltatás azon felét, amiből a Valve-nek haszna van.

[ Szerkesztve ]

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#72118) Diopapa válasza pigster (#72113) üzenetére


Diopapa
addikt

Az a vicces, hogy a bétában még egy ideig úgy volt, ahogy szeretnéd hogy legyen.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#72119) tomsolo válasza pigster (#72116) üzenetére


tomsolo
őstag

Mert nem csak az IP-t nézik. (Vannak falvak ahol egyetlen IP-n lóg mindenki.)

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#72120) hoffman_ válasza hoffman_ (#72092) üzenetére


hoffman_
nagyúr

erre senki többet harmadszor?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#72121) Akos96 válasza hoffman_ (#72120) üzenetére


Akos96
senior tag

A játék Steam fóruma szerint telepítsd a legfrissebb PhysX-et. [link]

Ha nem jó, akkor itt még írnak egy lehetséges megoldást: [link]

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#72122) hoffman_ válasza Akos96 (#72121) üzenetére


hoffman_
nagyúr

a másodikkal kezdtem, megoldotta a problémát. köszi a tippet! :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#72123) alratar


alratar
addikt

A ssteambol meg lehet tudni valahogy a kártya számot?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#72124) csaba951 válasza alratar (#72123) üzenetére


csaba951
veterán

Jobb felső sarokban klikk a felhasználó nevedre -> Account details. Az oldal jobb oldali részén ott lesz, hogy milyen fizetési módot mentettél el. Ha pont a bankkártyát, akkor annak a számát (vagy egy részét látod majd.

(#72125) Samus válasza alratar (#72123) üzenetére


Samus
addikt

Az utolsó négy karaktert mutatja emlékeim szerint. Mint a PP.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#72126) alratar válasza csaba951 (#72124) üzenetére


alratar
addikt

Nekem semmilyen szam nincs ott, csak, hogy bankkártya és, hogy hozzáadás. :(

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#72127) BomiBoogie válasza alratar (#72126) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor meg még nincs hozzáadva, vagy az adott gépen még nem adtad hozzá, ilyesmi.

(#72128) eami válasza alratar (#72126) üzenetére


eami
Topikgazda

ez miért baj? gondolom ismered a saját kártyád adatait ? :)

(#72129) alratar válasza BomiBoogie (#72127) üzenetére


alratar
addikt

Ja hogy ez gepfűggo is!

Eami: Fejből nem. És nem otthon vagyok.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#72130) eami válasza alratar (#72129) üzenetére


eami
Topikgazda

akkor felejtős, mert max az utolsó 4 számjegyet mutatná amúgy is.

(#72131) FollowTheORI válasza BomiBoogie (#72127) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez már miért lenne gép függő? :)

Minden gépen ugyanaz az acc van és az acc alatt látszik.

Amugymeg nem lehet általában visszanyerni, érthető okokból.
Max azt tudod csinálni hogy ha van netbankod akkor ott meg tudod nézni az aktív kártyáid adatait a legtöbb banknál van ilyen.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#72132) genndy válasza FollowTheORI (#72131) üzenetére


genndy
addikt

Mert valószínűleg az adott gép cache-jében tárolja. Másik gépnél nem látszik.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#72133) BomiBoogie válasza FollowTheORI (#72131) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor meg miért nem látja a kolléga? :)

(#72134) FollowTheORI válasza genndy (#72132) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Biztos hogy nem, mert én használom több gépen és cookie törlő böngészőből is és megjegyezte a kártyámat és a Paypalomat is.

Valószínűleg nem hitelesítette, vagy nem mentette el, vagy nem működött az elmentés funkció épp... vagy fogalmam sincs. De biztos hogy nem gép/böngésző-függő.

(#72135) genndy

Mégegyszer mondom biztos hogy nem, 3 gépen és 3 féle böngészőből is léptem már be és megjegyezte... ott van mindig kérdés nélkül csak kivlásztom mivel fizetek és annyi. :)
Hidd el nem adtam hozzá minden gépen és böngészőben külön, tök értelmetlen lenne (logikátlan is).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#72135) genndy válasza FollowTheORI (#72134) üzenetére


genndy
addikt

Nem böngésző cache-ben. A Steamnek is van sajátja (azt nem szabad törölni, ha nem akarsz más-gépről-bejelentkezős-7-napos-büntit.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#72136) vorosmarti válasza FollowTheORI (#72134) üzenetére


vorosmarti
senior tag

Ez az info sztem (mivel user-hez kötődik) steam-felhőben tárolódik.

(#72137) alratar válasza FollowTheORI (#72134) üzenetére


alratar
addikt

Na hazajöttem, megnéztem.
És tényleg nem mentette el!

Viszont nem értem miéért felejtette el, ugyanis amikor utoljára vásároltam steamen, még meg voltak jegyezve az adatok!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#72138) Samus


Samus
addikt

Ha már megy a bankkártya dolog. Azt tudja valaki, hogy mi alapján kéri a CVC/CCV kódot? Elmenti, ha sűrű vásárolok, mindig meg is jegyzi, de nem figyeltem meg mennyi idő után kéri újra. Lehet egy hónap, mint a bejelentkezés "megjegyzése". Speciel én örülnék, ha minden alkalommal kérné...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#72139) HPAA


HPAA
őstag

üdv
2 év elteltével konfigot frissítettem , alaplap,proc,miegymás ...
lassan belaktam már-már örültem is , milyen jó lett , nosza jöhetnek a játékok
nem sok /Magic eddigi összes része/, steam felrak , bejelentkezés , és itt kezdődnek a hibák
valami ellenőrző kódot kellene hogy kapjak , de nem kapok /nem , nincs spam ,meg egyéb mappákban sem/
a steam felkínálja hogy lépjek velük kapcsolatba , de az bejelentkezésnél meg karaktersorokat kellene begépelni a név jelszó páros után , de egyiket sem fogadja el , pedig esküszöm mindet helyesen adom meg
a név/jelszó párosomat is természetesen :F :W
no ilyenkor mit lehet tenni ?

************* censored

(#72140) Ghostface


Ghostface
senior tag

Sziasztok!
Ha jól tudom Mo.-ról nem lehet megvenni Steamen keresztül az Injustice-t. De ha ezt most megveszem a bundlestarstól akkor fog működni rendesen, nem lesz kidobott pénz?

PSN: Nifty_Ghostface

(#72141) DeFranco válasza HPAA (#72139) üzenetére


DeFranco
nagyúr

freeemail?

(#72142) bladegery válasza HPAA (#72139) üzenetére


bladegery
senior tag

Szinte biztos hogy az email szolgaltatod hibajabol nem kapod meg az uzeneteket.
Ha jol sejtem, akkor free vagy citrom mail szolgaltatod van.
Ahova be akartal lepni kesobb az a steam support volt, amihez kulon fiok kell.

gergely-szabo.com

(#72143) HPAA válasza DeFranco (#72141) üzenetére


HPAA
őstag

xxxx @ i n d e x .hu
eddig minden vásárláskor , egyéb esetekben megkaptam gond nélkül :F

[ Szerkesztve ]

************* censored

(#72144) HPAA


HPAA
őstag

másik mail címet lehet megadni , már ha ebbe majd sikerül bejutnom ?

************* censored

(#72145) genndy válasza Ghostface (#72140) üzenetére


genndy
addikt

Igen, működni fog.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#72146) FollowTheORI válasza Samus (#72138) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nekem ha jól emlékszem kétszer kérte. Utána megjegyezte.

Gondolom attól függ mennyi idő telik el két vásárlás között, de pontosan nem tudom.

Ha egy-két vásárlás problémamentesen átmegy, akkor megjegyzi pár nap alatt és onnantól nem kéri.
Nekem jóideje nem kérte már (január óta), szóval nem tudom... szerintem 1 év alatt nem kéri újra. De majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#72147) bul07


bul07
nagyúr

Ha valaki lemaradt volna a ingyen Metro 2033 akkor nézzen széjjel a Világ Ninjái és Kódfejtői, egyesüljetek! fórumba

Egyszeri eset hogy beírom ide

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#72148) Ghostface válasza genndy (#72145) üzenetére


Ghostface
senior tag

Meg is vettem, sikerült aktiválni... Köszi! :))

PSN: Nifty_Ghostface

(#72149) dokee78


dokee78
félisten

Sehol nem találom a megvett játék product kódját. :W

(#72150) gmx9 válasza dokee78 (#72149) üzenetére


gmx9
aktív tag

Melyik játékról van szó? Nem mindnél lehet megnézni.

[ Szerkesztve ]

- Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.