Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#39001) wwenigma válasza attiati (#38999) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ismeroseim tapasztalatai altal nem javaslom senkinek azt a jatekot, minimalis ido alatt megunhato egyedul, csapatban lehet tovabb nyomni de akkor is egy ismetlodo unalmas valami. Tárgykereskedelem mar nem jovedelmezo, nincs normalis drop, az elso par honapban jol ment de azota boven visszavettek belole... Pay2win gyk.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#39002) attiati válasza wwenigma (#39001) üzenetére


attiati
veterán

pont ettől tartok, ettől függetlenül játszogatnék vele, de nem 10k-ért :) főleg, hogy már mikor kijött.....

(#39003) TESCO-Zsömle válasza tupacamaru (#38997) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az, amelyik a két felet a kötött szerződés betartására kötelezi.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39004) Ilsyde válasza attiati (#39002) üzenetére


Ilsyde
őstag

Diablo 3-at en sem ajanlom de a Path of Exile-nak adhatsz egy eselyt, vagy ott a Torchlight 2 is. Meg nemsokara indul a Marvel Heroes.

(#39005) tupacamaru válasza TESCO-Zsömle (#39003) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én is erre gondoltam.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#39006) #57919488 válasza attiati (#39002) üzenetére


#57919488
törölt tag

És ha benézel a D3 topikba AH bugok még mindig vannak. Előbb csinálják meg a kiegészítőt minthogy ezeket a hibákat kijavítsák.

[ Szerkesztve ]

(#39007) TESCO-Zsömle válasza tupacamaru (#39005) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor hol itt a gond?

PTK, ha jól tudom, de attól még ez is törvény...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39008) Hun Mallior válasza attiati (#39002) üzenetére


Hun Mallior
tag

Egy gépen két steam mehet, két gépen ugyanaz a steam felváltva mehet (nem enged bejelentkezni ha egyidőben menne a login).
Diablo3-ról annyit, hogy én is úgy nyomtam végig, hogy betársultam ismerőshöz...ő megvette és én adtam bele neki, de akkor játszottam mikor ő nem tudott :) Ő is jól járt mert AH-ztam neki egy csomót, meg én is mert kb 2 sörért tudtam játszani. (de diablo nem steames:) ) steamen most torchlight 2(szerintem jobb mint a diablo3, magánvéleményem)
Steam-elni én is azért kezdtem el mert olcsón belehet rá szerezni játékokat csak ügyesnek kell lenni.
Én pl: multiplayer-est csak eredetiben szoktam játszani(máshogy...felejtős), a csak single-öseket meg néha van hogy leszedem kipróbálni(nem túl legális), hogy eldöntsem megéri-e végigjátszani ha igen akkor megveszem..de én is évi 10k körül költök játékra..nah jó mostanában kicsit több volt. És még ezévben akkor is veszek egy fullos Skyrimot ;]

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

(#39009) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Jól értettem, hogy ha itthonról szeretném a RAGE-et aktiválni, akkor csak dobozos vagy Steam gift jó, és nem termékkulcs? Ha mégis kulcsot vennék, azt azokban az országokban lehet aktiválni, ahonnan vettem a kulcsot (meg az azokkal egy régióban lévőkben) ?

(#39010) Hun Mallior válasza Psychonaut (#39009) üzenetére


Hun Mallior
tag

Steam ezeket eszi meg...
RAGE CD Keys in this format: 1AB2C-D3FGH-456I7 (ez egy random key be ne írja valaki steamen :DDD )
De kicsiny hazánkban steamen nem kapható Rage, régiózáras. De attól még lehet, hogy tudod aktiválni. Hozzáértő kell Neked aki már próbálta is.(Nekem volt olyan játék ami itthon nem kapható de cd keyt megette)

[ Szerkesztve ]

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

(#39011) Youri válasza tupacamaru (#38997) üzenetére


Youri
veterán

Az 1992 Évi XXIX. Steam törvény :))

RTX ON

(#39012) Windex válasza Psychonaut (#39009) üzenetére


Windex
tag

Én GamersGate-ről vettem és simán megette a Steam.

(#39013) Psychonaut válasza Hun Mallior (#39010) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ezt a listát természetesen mindig megnézem, mielőtt felteszek ilyen jellegű kérdést, de úgy érzem, nem ad megoldást a problémámra - ha átolvasod az eredeti posztot figyelmesen, láthatod, hogy a dobozost tudom, hogy jó, a kérdés arra irányult, hogy vehetek-e bárhonnan kulcsot, hogy itthon aktiválni tudjam, vagy nem, mert régiózáras. :)

(#39014) attiati válasza Hun Mallior (#39008) üzenetére


attiati
veterán

Diablo3-ból sajnos virágboltos kipróbálós verzió sincs :( Egy ilyen betársulásban benne lennék én is. Lehet fel is rakom apróra, hogy megunt fiókot kölcsönbe kérek :)
Múltkor sikerült kaparintani Civ5 goty-t 800 ft-ért :)

[ Szerkesztve ]

(#39015) Blaise válasza attiati (#39014) üzenetére


Blaise
veterán

Van kipróbálható Diablo 3, Starter Edition néven fut

(#39016) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

lenne haveromnak egy kis problémája: "na ugye ma újra raktam a gépet, és megmarad a régi windows mappa letöröltem a windows mappát a régit, és most berakom a black ops 2 cdt és missing apps nem akarja felrakni cdvel se letölteni se akarja, most ez azt jelenti beszart a játék az accomon?"

[ Szerkesztve ]

(#39017) wwenigma válasza -secret- (#39016) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Steamrol leszedi.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#39018) SenorGrande válasza Psychonaut (#39013) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Én úgy gondolom, hogy ha egy online shop engedi neked magyar ip-vel megvenni, akkor fogod tudni regisztrálni ebből a régióból. Gamefly pl. mindig írja, hogy melyik régióból vásárolható meg a kulcs. Greenmang gaming is figyel erre. (Bár ott volt egy kis gubanc Dishonored DLC-vel, úgy tudom azokat refund-olták, és már nem tudjuk megvenni.)
De valóban, majd a CDR mágusaink - akik mostanában elfoglaltak, mert gőzerővel írják a "CDR, és ami mögötte van" Logout cikket ;] - megmondják, milyen verziók léteznek belőle.

(#39008) Hun Mallior:
"Egy gépen két steam mehet"
Ez hol van leírva, vagy mire vonatkozik?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#39019) ayo válasza SenorGrande (#39018) üzenetére


ayo
addikt

nem feltetlen lasd pl dishonored dlc - engedete megvenni de meg se jo a mienkhez

http://jateknaplo.blog.hu

(#39020) genndy válasza Windex (#39012) üzenetére


genndy
addikt

Akkor valószínűleg a DLC-(ke)t is csak onnan fogod tudni megvenni.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#39021) Windex válasza genndy (#39020) üzenetére


Windex
tag

A Sewers-t ninjáztam Steamgifts-en, azt megette. A Scorchers-t még nem szereztem be, remélem azzal sem lesz gond.

(#39022) mepet


mepet
addikt

Kipróbáltam a Ravaged-et a free weekend örömére. Hiba volt. A játék pocsék, viszont egyféle játékmód létezik, a grafika minőségéhez képest hatalmas gépigényű, a szerverkereső vagy megy vagy nem, fantáziátlan, unalmas pályák. Kevés féle fegyver, bugos járművek... Katasztrófa, 1 dollárt sem ér.

(#39023) ollie válasza sagem (#38982) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Inkább roguelike mint tower defence, de tényleg nagyon jó játék.

***

(#39024) csaba951 válasza Psychonaut (#39009) üzenetére


csaba951
veterán

>Jól értettem, hogy ha itthonról szeretném a RAGE-et aktiválni,
>akkor csak dobozos vagy Steam gift jó, és nem termékkulcs?

1) A digitális, letölthető (hivatalos) verzió és a dobozos bolti változat aktiválása nem különbözik. Ebből a szempontból teljesen azonosak.

2) Bethesda vagy id Software játékokat érdemes elkerülni, mert könnyen beleszalad az ember valamilyen korlátozásba. Ezeket általában ezért érdemes a helyi boltban dobozosan megvenni, vagy az országod Steam Storejából megvásárolni (ha ez lehetséges). Ezekkel a változatokkal biztosan nem lesz aktiválási, elindítási problémád.

3) Rage Steam Gift
A (RU) változatot mindenképpen kerüld el! Aktiválni tudod majd, de nem lehet majd elindítani, mert régiózáras játék.

A játékban alkalmazott cenzúra miatt én a helyedben a (JP) és (DE) változatot is elkerülném. A többi változattal (sima Rage néven fut) nincs gond, azok gond nélkül működnek.

4) Rage cdkulcs
Ezekből az országokból semmiképpen ne vásárold meg, mert nem tudod majd aktiválni Magyarországon: JP DE AU NZ RU AM AZ BY EE GE KZ KG LV LT MD TJ TM UZ UA HK SG TW MY ID TH BN PH KR MX BR CR PA CO CL.

>Ha mégis kulcsot vennék, azt azokban az országokban lehet aktiválni,
>ahonnan vettem a kulcsot (meg az azokkal egy régióban lévőkben) ?

Rage esetében ez részben igaz. Az Észak-Amerikai és Nyugat-Európai változatokat bárhol lehet aktiválni, elindítani. A többi változatra ez nem igaz.

(#39010) Hun Mallior
Azért azt tudni kell, hogy ez a hivatalos Steam lista se nem teljes, sem nem pontos. Tehát erősen csak tájékoztató jellegű! Ha valamilyen játékkal kapcsolatban van kérdésed, akkor jobb ha inkább felteszed itt a fórumban! Legalábbis amíg megtanulod fejből a kivételeket! :D

[ Szerkesztve ]

(#39025) danih válasza csaba951 (#39024) üzenetére


danih
addikt

3) Rage Steam Gift
A (RU) változatot mindenképpen kerüld el! Aktiválni tudod majd, de nem lehet majd elindítani, mert régiózáras játék.

Ez nem lesz nehéz - mivel nem létezik (RU) változat giftben :)

(#39026) mrhitoshi válasza mrhitoshi (#38957) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Azt hiszem megoldottam, vagyis egy indítási parancs oldotta meg, még hozzá a -dx9.

PS4

(#39027) Psychonaut válasza csaba951 (#39024) üzenetére


Psychonaut
addikt

Köszönöm! Ami most akciós Gamefly-on, az elvileg - ezek alapján legalábbis - minden kritériumnak megfelel, gyakorlatilag mégsem aktiválható Steamen (legalábbis ezt hallottam). Mi lehet azzal kapcsolatban a helyzet?

(#39028) csaba951 válasza Psychonaut (#39027) üzenetére


csaba951
veterán

Csak megvásárolni nem tudod, de simán tudnád aktiválni a kulcsot, ha egy UK-ban élő ismerősöd megvenné. Itt a fórumban nyáron volt aki Zavviről rendelt dobozos változatot, és semmi gondja nem volt az aktiválással.

(#39029) 7 válasza csaba951 (#39028) üzenetére


7
addikt

Nem lehet aktiválni. Saját magam próbáltam amerikai kulccsal.

[ Szerkesztve ]

(#39030) csaba951 válasza danih (#39025) üzenetére


csaba951
veterán

Hm. Most már én sem találom az orosz Steam Store-os cdr-t.

Viszont vicces, hogy a RAGE The Scorchers DLC (RU) meg lehetne venni az orosz Steam Store-ban, csak éppen a RAGE oldala van teljesen letiltva a Steam Storeban. Tehát nincs hova kattintani a vásárláshoz. :D

(#39029) 7
Ha amerikai kulcs alatt USA-ban vásárolt kulcsot értesz, akkor ez érdekes, mert semmi nyoma, annak hogy ez a változat bármilyen szempontból korlátozott lenne. Akkor viszont további vizsgálat szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#39031) Psychonaut válasza csaba951 (#39030) üzenetére


Psychonaut
addikt

...és az is kérdés, hogy a GameFly-os ugyanazon okból nem aktiválható-e vajon Steamen, mint a yetike 7 által említett amerikai kulcs.

(#39032) 7 válasza csaba951 (#39030) üzenetére


7
addikt

Ez a hibaüzenet:

"Sorry, but the following items are not available for purchase in this country. Your purchase has been cancelled."

@Psychonaut: Ez konkrétan egy amerikai GameFly-os kulcs.

[ Szerkesztve ]

(#39033) ollie válasza 7 (#39032) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na várj, de akkor meg sem tudtad venni. Nem az aktiválással volt gond.

***

(#39034) DeFranco válasza Psychonaut (#39031) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hagyd mar meg az inkognitojat vazze... nyilvan nem veletlenul lett szoros kutyammajombol szam.... ;]

(#39035) Psychonaut válasza 7 (#39032) üzenetére


Psychonaut
addikt

My bad, nekem a .com is a .co.uk-ra irányít át, nem tudtam, hogy lehet dollárban is vásárolni, USÁ-ból. :)

Akkor viszont valószínűleg ugyanaz lesz a gond, kaphattak vajon olyan batch-et a kulcsokból ami már teljes régiózáras, vagyis csak a vásárlás országában aktiválható? Lehetséges ilyen? Ha igen, mi van akkor, ha ott tartózkodásom alatt vásároltam, de itthon aktiválnám? (csak hipotézis)

Ezt sehol nem látom a vásárlási oldalon leírva, hogy nemhogy csak vásárolni, de aktiválni is csak az Egyesült Királyságból lehet. :U

ollie: nem zárhatod ki, hogy ma érkezett meg a szokásos éves amerikai nyaralásáról. Ha jól tudom, ezzel kapcsolatban a PH!-n a "don't ask, don't tell" szabály van érvényben, vagyis amíg elvileg lehetséges valami, mert más nem bizonyítja az ellenkezőjét, addig megtárgyalhatók az ilyen kérdések.

DeFranco: de frankó lenne, ha nem játszanál fogadatlan prókátort. :( :P

[ Szerkesztve ]

(#39036) 7 válasza ollie (#39033) üzenetére


7
addikt

Nem én vettem. Más vette, én meg kereskedtem vele. :P

A régiókorlát kijátszására viszont nem fogok trükköket alkalmazni. Ha nem engedi aktiválni, marad a Bethesda support.

[ Szerkesztve ]

(#39037) maross


maross
veterán

Dejo, akkor valaki aki megvette, es tudta/nem tudta aktivalni a gamefly.co.uk-s rage-et, az szolna pls? :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#39038) DeFranco válasza Psychonaut (#39035) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja, nyilvan en vagyok a bunko...

en kerek elnezest. :U

(#39039) Psychonaut válasza DeFranco (#39038) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ne haragudj, gondoltam venni fogod a lapot a :P smileyval, sajnos nem volt jobb vicc, ami eszembe jutott a neveddel kapcsolatban hirtelen. :)

(#39040) csaba951 válasza 7 (#39036) üzenetére


csaba951
veterán

Na így már rögtön más a helyzet! :D
Akkor jelenleg 3 magyarázattal tudok rá szolgálni, hogy ez miért lehetséges:

1) Ockham borotvája szerint szerintem ez lehet: Az illető nem az USA-ban vásárolta a kulcsot, hanem a felsorolt országok ((#39024) csaba951)valamelyikében. Esetleg már ő is úgy cserélte valakivel a nagyvilágból.

2) Steam adatbázisban nem a megfelelő területhez van rendelve ez a kulcs.

3) Bethesda adatbázisban nem a megfelelő területhez van rendelve ez a kulcs, és ezt a rossz információt adták tovább a Steamnek.

A 2-3-as megoldásnak is van esélye ez alapján. Bár itt csak a dlc-k aktiválásával volt a gond, de ezek után semmi nem garantálja, hogy az alapjáték kulcsait nem cserélték össze valahol.

[ Szerkesztve ]

(#39041) 7 válasza csaba951 (#39040) üzenetére


7
addikt

A kulcs az államokból van, marad a 2. vagy 3. pont. :)

(#39042) SenorGrande válasza maross (#39037) üzenetére


SenorGrande
senior tag

De a mi régiónkból nem vásárolható meg a Gamefly-os Rage.
Vagy elvesztettem volna a fonalat. :F

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#39043) Psychonaut válasza SenorGrande (#39042) üzenetére


Psychonaut
addikt

Most az aktiválásról van szó, nem a megvételről. Az, hogy hogy jutottam a kulcshoz ebből a szempontból irreleváns (megvehette barát, rokon, ismerős, lehettem kint ideiglenesen, stb.).

(#39044) csaba951 válasza 7 (#39041) üzenetére


csaba951
veterán

Saját nevére szóló számlát tud róla bemutatni a GameFly USA-tól? ;]
Vagy miért vagy ebben olyan biztos?

[ Szerkesztve ]

(#39045) 7 válasza csaba951 (#39044) üzenetére


7
addikt

Ismerem valamennyire. :P

(#39046) Samus


Samus
addikt

Skyrim várható valamikor nekünk? Van erről valami infó?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#39047) maross válasza 7 (#39041) üzenetére


maross
veterán

Es azert van az allamokbol, mert a gamefly.com $-os araival lett veve, vagy azert, mert a co.uk is ugyanezt adja?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#39048) Hun Mallior válasza csaba951 (#39024) üzenetére


Hun Mallior
tag

Hm persze, hogy nem teljes :) Nekem steam support ezzel példálózott, hogy márpedig csak ez a lista a mérvadó a külső aktiválásoknál. Mást megse próbáljak mert az hibát ír ki. Aha...még is volt aminek nem is így nézett ki a kódja mégis jó volt és megy vígan. Szóval az jogos, hogy nem pontos de szokták frissíteni :)
A Bethesda kiadónál lévő support meg nem foglalkozik a steamen aktivált, de más viszonteladóktól vett kódokkal, mondván nehéz lekövetni, nem hozzájuk tartozik és akitől a kulcs lett véve azzal kell felvenni a kapcsolatot. Még ott is a Bethesda support is a régiózárakra hivatkozik. Kicsit vicc..

(#39046) Samus : Arra én is kíváncsi vagyok, meg, hogy mikor jön egy goty kiadás vagy valami teljes pack az eddig dlc-kel, eddig csend van róla.

[ Szerkesztve ]

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

(#39049) Samus válasza Hun Mallior (#39048) üzenetére


Samus
addikt

És mi van azzal ha ajándékként kapnám olyantól, aki olyan országban tartózkodik, ahol elérhető a játék?
Nem igazán értem ezt a régiózáras dolgot, hogy mi értelme van. Konzoloknál még talán (ott is csak a pénzről szól a dolog...), de a digitális világban...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#39050) TESCO-Zsömle válasza Samus (#39049) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem engedné aktiválni, vagy ha azt igen, akkor az aktivált játék nem futna.

Sub-Dungeoneer lvl -57

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.