Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76851) gbors


gbors
nagyúr

Bodkin (2024)
Hát, hogy a végén kezdjem, ez ilyen jól kivitelezett tucatáru. Szépen vagy fényképezve, többnyire jól van rendezve és eljátszva, és az írás is jó - legalábbis az elején. Az első 3 epizód laza és szórakoztató bűnügyi podcastos / nyomozós, de azért nem egy Only murders in the building. Ennek ellenére, ha egy feszesre írt 4. epizóddal lezárták volna az egészet, akkor egy korrekt 7-es lehetne - viszont szokás szerint a felénél kifutottak az érdekes mondanivalóból, és így két epizód kínlódás után kaptunk kettő totális katyvaszt lezárásnak, ahol még majdnem a szomszéd néni macskájának az élettörténetét is beleírták, csakhogy kiadja a 7 részt.
Ettől függetlenül egy megnézést megér - kis jóindulattal 6/10.

#értékelés

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#76852) k-adi válasza gbors (#76851) üzenetére


k-adi
nagyúr

ahol még majdnem a szomszéd néni macskájának az élettörténetét is beleírták, csakhogy kiadja a 7 részt.

valahogy sejtettem, hogy így lesz, ezek szerint jó hogy bele se kezdtem :)

(#76853) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Costner adott egy terjedelmes, de szerintem baromi érdekes interjút a Horizon sagával meg egyebekkel kapcsolatban és elég sokat beszélt a Yellowstone körüli balhéról is, kicsit új megvilágításba helyezve a dolgot.
TL;DR: leszerződtek vele, aztán átírták a szerződését, aztán össze-vissza tologatták a forgatás időpontját úgy, hogy még a script sem volt kéznél. Lehet ezek korábban is ismert infók voltak, nekem tök új, hogy ennyire töketlen banda kezében volt a sorozat.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#76854) radi8tor válasza Bad Pritt (#76853) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ugyanakkor nem biztos hogy alá kellett volna írnia a szerződést, ha még forgatókönyv sincs. Lehet kapott egy szép summát az aláírásért. :)

⭐ Stella

(#76855) negyven2


negyven2
veterán

Spider-Man Noir Live-Action Series Gets Amazon Greenlight With Nicolas Cage To Star

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#76856) negyven2


negyven2
veterán

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#76857) negyven2


negyven2
veterán

The Lord of The Rings: The Rings of Power - Season 2 Official Teaser Trailer

Augusztus 29 | Prime Video

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#76858) k-adi válasza negyven2 (#76857) üzenetére


k-adi
nagyúr

amikor a videó alatt legtöbbet lájkolt komment PLEASE BE BETTER THAN SEASON ONE! :DDD

(#76859) negyven2


negyven2
veterán

‘Mr. and Mrs. Smith’ Renewed for Season 2 at Amazon, Donald Glover and Maya Erskine Not Expected to Return

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#76860) negyven2


negyven2
veterán

‘Tomb Raider’ From Phoebe Waller-Bridge Lands Series Order At Amazon

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#76861) VágniValó válasza negyven2 (#76856) üzenetére


VágniValó
addikt

MI?

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#76862) KISDUCK válasza k-adi (#76858) üzenetére


KISDUCK
addikt

Valahogy érzem hogy megint el lesz p#nciskodva az évad. Nem mernek kinyírni komolyabb karaktereket így meg csak egy barátok közt szuoererővel.

[ Szerkesztve ]

(#76863) myckey válasza negyven2 (#76857) üzenetére


myckey
veterán

:C Ez nagyon várós ! Jöhet is nyár végére, pont jó lesz ! Az első is jó volt,csak kár hogy vége lett.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#76864) radi8tor válasza myckey (#76863) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

2 értékelhető rész volt benne kb. De lehet 3 is volt. :)
A többi meeeh.

⭐ Stella

(#76865) myckey válasza radi8tor (#76864) üzenetére


myckey
veterán

Dehogyisugyanmá ! Nem békéltem meg teljesen a rasszokkal, karakterekkel :D illetve a sztorival, lassúsággal...

De egyébként elég jól visszaadta a világot, world building ott volt ! Tolkien mondjuk párszor biztos megfordult, de nem kell szigorúnak lenni, engedni kell a lore tekintetében.
A keményvonalasokat persze meg tudom érteni. Ellenben el kell kezdeni valahol azt, ami nehezen megfogható időszakban játszódik.

A jó és a rossz, élet és halál, sötét oldal etc... jól ki lett hangsúlyozva, mert ez az egésznek az alapja. Elég sok dologra odafigyeltek, szépen, részletesen. Rohadt drága mulatság volt, de jó ránézni minden képkockájára. sztm. Jók a helyszínek, díszletek, városok, kosztümök...estb.

Aztán ott a zene is, ez is minőségi munka. Annyira nem mint a filmben ( de azt nehéz megugrani ), de azért van pár fülbemászó dallam.
Númenor

Jó kis világot húztak fel nekünk, sztm elég aprólékosan és kellően odafigyelve, mivel is van dolguk. ( itt nem a szigorra gondolok, amit kis is fejtettem ) . Persze, sok idő és sok pénz volt.

Bízom benne, hogy a második évad, jobban beindul mint az első...Ez volt a felvezetés. ;]

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#76866) radi8tor válasza myckey (#76865) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na ja, az előzetest elég jól összevágták. :)

⭐ Stella

(#76867) Tasunkó válasza negyven2 (#76857) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Előnnyel indul az elsőhöz képest, hogy már minden girl a helyén van, nem kell őket megszokni, ha jön új csaj, egyet ki kell löknie.

Kérek egy számot a jútútú

(#76868) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#76869) radi8tor válasza gyuromoj (#76868) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudtam, annyira tudtam! Ő tehet mindenről! :D

⭐ Stella

(#76870) S e t h válasza gyuromoj (#76868) üzenetére


S e t h
nagyúr

Miután a marvel sorozatok silánysága még a szomszédos galaxisból is látszik, így kíváncsi vagyok mi lehetett az elképzelés, hogy egy statisztának is gyenge karakterből, akinek képregényes alapjai sincsenek, majd sikeres, közérdeklődésre számot adó sorozatot készítenek.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#76871) negyven2


negyven2
veterán

Only Murders in the Building - Season 4 Teaser

Augusztus 27 | Disney+

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#76872) negyven2 válasza radi8tor (#76869) üzenetére


negyven2
veterán

Itt lemaradt a kontextus, mert ez a kiírás erre utal:

Mármint, hogy ez a cím az 5. variáció amit kiadtak 2021 óta (lényegében minden évben átnevezték). A legutolsó az alig egy hetes...

[ Szerkesztve ]

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#76873) NyalokAA válasza S e t h (#76870) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

"statisztának is gyenge" Sajnos ezt már magáról a színésznőről is el lehet mondani nem kell hozzá a karakter is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#76874) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#76875) myckey válasza gyuromoj (#76874) üzenetére


myckey
veterán

első évad tetszett, de a másodikat nehezen fogadtam el. túl sok volt.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#76876) radi8tor válasza myckey (#76875) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Túl sok a mellizom?

⭐ Stella

(#76877) myckey válasza radi8tor (#76876) üzenetére


myckey
veterán

az hagyján, a szakmaiság ezen része közel áll hozzám. De az első évadban teljesen más volt az egész alap. Kettőben minden több lett, aztán nekem oda is lett az egésznek a varázsa.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#76878) radi8tor válasza myckey (#76877) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja én is éreztem hogy más a 2. évad sok mindenben. Jobban meglovagolták a körülötte levő hype-ot is.

⭐ Stella

(#76879) myckey válasza radi8tor (#76878) üzenetére


myckey
veterán

Az elsőben Sherlock + Kommandó köszönt vissza, megfűszerezve jóféle humorral, és az egész nem vette magát komolyan, illetve a helyszínnek is megvolt a maga miliője, ahogy a karaktereknek is a varázsa. Jó volt a duma, pár röhejes de vicces jelenettel, ahogy már modntam...Volt egyfajta sejtelmesség is a hősünk tekintetében, ami mindig erősíti a maszkulin vonalat, jobban beleéli magát a néző sztm.

A másodikban, kaptunk egy túltolt akciófilmet. Az első erősségeit pedig csak nyomokban véltem felfedezni benne. Megváltozott az egész, szerintem nem előnyére. De végignéztem.
Csak vannak jobbak, ha szimplán akciózni szeretnék.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#76880) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Dune: Prophecy | Official Teaser | Max Na hoppá... ez mi ez? :Y

[ Szerkesztve ]

(#76882) Frod válasza negyven2 (#76872) üzenetére


Frod
addikt

Jó, ezt a legutolsót még ők sem gondolták komolyan, nyilván trollkodás volt.

Do you see the white shadow?

(#76883) Nordic


Nordic
Közösségépítő

(#76884) negyven2 válasza Frod (#76882) üzenetére


negyven2
veterán

Az már biztos az volt, de szerintem az előzők (mega forgatási kettő), az még lehetett valós.

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#76885) negyven2


negyven2
veterán

'Terminator Zero' exclusive first look takes the sci-fi saga to Tokyo

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#76886) dellfanboy


dellfanboy
őstag

sugar [link]
sima nyomozós sorinak indult azt a végére átmegy scifibe? :U kiv vok mit alkotnak az utolsó epizódban. én sokallom érte a 7,8-at

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#76887) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

(#76888) mephi666


mephi666
nagyúr

...ez a stranger things érdekes egy cucc: kb mai tizenéves Stephen King rajongó rpg-sek fantáziálása a 80-as évekről :DDD sok újat nem ad, de jól keveri a stílusokat és az alapanyagot...

4. évadban azért bőven akad bullshit és üresjárat, valamint eltúlzottnak érzem ezeket a 80 perces részeket is, de ennek ellenére nem rossz...

amiben nekem ez a sorozat a legtöbbet adja: azok a zenék :) asszem ha végére érek, áttúrom, hogy az első évadtól kezdve miket használtak, majd ebből összerakok a júliusi olasz útra egy jókora tracklist-et (nem örülne a család, ha idén is loop-ban szólna a machine head - blackening album :D )

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#76889) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Sorozatjunkie fb-ról:

3 Body Problem valamennyi rész/évad berendelve. És ezzel kaszálva is a sorozat. (Egyelőre nem tudni, hogy hány részről van szó, de el fogják mesélni a könyveket. A készítők eredetileg 4 évadban gondolkodtak, hogy ez egy kettészedett, több részes 2. évadot jelent, vagy többet, nem tudni.)

Fordítás: jó eséllyel azt jelenti, hogy még tárgyalnak róla, a sorozat elég jól teljesített ahhoz, hogy folytassák, de annyira jól nem, hogy megtartsák a költségvetést.

Ennyit arról, hogy kelleni fog a pénz a többi évadra a látványhoz...Nem lesz pénz...

(#76890) Bad Pritt válasza Nordic (#76889) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az szép lesz, ha még a jelenleginél is kevesebb pénzből akarják megvalósítani a két-háromszor látványosabb folytatásokat. Max lemennek a Pirexbe és hajtogatnak papírmasé űrhajókat. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#76891) S e t h válasza Nordic (#76889) üzenetére


S e t h
nagyúr

A Dűne és A 3 test probléma olyan élményt nyújtott, hogy azóta olvasom a könyveket és amíg Herbert ciklusát csak rágom, ami Villeneuve zsenialitását dicséri, addig a 3 test könyvek( ugyan még csak az elsőnél tartok) jobbak, mint a netflix kreálmánya, amit muszáj volt nyugatosítaniuk.
Ez alapján amit írtál még inkább fogom hányni a keresztet ha végeztem a trilógiával.

Egyébként ritka nálam, de most képtelen vagyok kivárni a következő évadig lévő időt, muszáj olvasnom, tudnom a végkifejletet. :)

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#76892) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Alfahímek (2022, Netflix)

Minden elvárás nélkül, kissé előítéletesen álltam neki. Spanyol sorozat, Netflix... De aztán meggyőzött. Mondhatni az első rész felénél már könnyek közt röhögtem... mit röhögtem, nyerítettem. :DDD
Középkorú férfiként nagyon sok dolgot felhoz, amit a saját életembe is belelátok. Ebből kifolyólag nem tudom, hogy nagyon fiataloknak mennyire fog tetszeni. De középkorú, nős férfiaknál szerintem nagyrészt be fog találni. Könnyed, humoros, néhol erős, de folyamatos poénokkal és végre nem túlzásba vitt píszível.

Gyerekekkel nem ajánlom, mert elég sok benne a sexualitás.

Igazából nem tudom, hogy miért kéne levonnom tőle bármiért pontot, szóval a maga műfajában 10/10 lehet.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#76893) koncsik válasza Nordic (#76889) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Jobban örülnék, ha kínai sorozatot folytatnák... sikerült megnézni végre mind a 30 részt, közben olvasom a könyveket, a Netflix verzió alapból különbözik sok mindenben.
Tudomásom szerint a kínaiak afféle univerzumot (SW, Dune, stb.) akartak kreálni, de sajnos feladták a tervüket (mintha meghalt volna az ötletgazda vagy a pénz fogyott el, nem emlékszem pontosan, bocsánat).

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#76894) Tasunkó válasza koncsik (#76893) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Keresgéltem utána, és úgy jött le, hogy 2025-ben jön a második sorozat a Tencenttől, de ezt csak külföldi fórumokon pletykálták, nehéz találni infót a kínairól.

Kérek egy számot a jútútú

(#76895) k-adi


k-adi
nagyúr

Odakinn
Outer Range (2024)
season 2 finale

Ez továbbra is nagy 0 :) sőt mintha még gyengébb lenne a színészijáték az előző évadhoz képest, ami már ott se volt csúcson... nem értem minek kell ilyenekre pénzt áldozni sok más jó helyett... akkor nézzétek ha büntetni akarjátok magatokat

(#76896) negyven2 válasza Bad Pritt (#76890) üzenetére


negyven2
veterán

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#76897) Lajmund válasza koncsik (#76893) üzenetére


Lajmund
senior tag

Én tegnap fejeztem be a kínait és teljesen levett a lábamról. Ilyet még nem làttam nagyon tetszett az egész megvalósítása. Nagyon remélem hogy lesz folytatàsa. Nem izgat ha nem folytatják a pc nyetflixest. Hiába van prémium fiokom nincs semmi ami lekötne becsömöltem tőlük nem nézek onnan semmit.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#76898) volandy


volandy
senior tag

Hometown Cha Cha Cha. Dél-Koreai sorozat.
Hye-Jin fogorvosnő egy szöuli klinikán, azonban egy nap az igazságérzete miatt végül felmond, ám volt főnöke igyekszik ellehetetleníteni azt, hogy másoknál elhelyezkedhessen. Közvetlenül ezután, elhunyt édesanyja születésnapjakor elutazik egy kisvárosba, Kongdzsinba, ahová sokat jártak annak idején.
Itt rengeteg minden történik vele aznap, de végül kiderül, hogy ott már évek óta nincs fogorvos. Él a lehetőséggel és saját praxisba kezd a városkában, ahol folyton belefut a korábban megismert Hong főnökbe, aki amolyan ezermester a környéken. Mindent megold, mindenkinek segít, míg a doktornő épp az ellenkezője, a jó kereseti lehetőséget látta meg a városban, az emberek nem különösebben érdeklik.
Szöges ellentétei egymásnak, ám minél több időt töltenek együtt, annál inkább kiderül, hogy az ellentétek vonzzák egymást, a történet arról szól, miképp szeret egymásba Hye-Jin és Hong főnök és hogyan tudnak segíteni a másikon, úgymond jobb emberré tenni egymást. Bevallom, nagyon klasszul sikerült ezt tálalni, tetszett, hogy az egész egy folyamat. Tele kedvességgel és bájjal, na meg rengeteg humorral.

(#76899) gbors


gbors
nagyúr

Baby reindeer / Szarvasbébi (2024)
Hát ez... huhh... kemény. Lightos stalkerkedős történetnek indul - mer' ugye milyen vicces, ha egy ultrakövér csaj stalkol egy béna komikust? Hát nem. Legalábbis akkor, ha egy kicsit közelebbről is megnézzük ezt a két embert, nemritkán zavarbaejtően, feszengősen közelről. A sorozat szépen, fokozatosan és teljes kíméletlenséggel mutat meg egyre többet hőseink hátteréről, lelkivilágáról, addig, amíg a néző lassan ráébred, hogy a humor nem azért van a sorozatba', hogy nevessünk, hanem azért, hogy az erős beleélőképességgel rendelkező nézők ne vágják fel az ereiket. Az pedig hatalmas pluszpont, hogy a humort sikerült úgy végigvinni, hogy nem a karaktereket teszik nevetségessé vele a jelenetek - ebben nagy szerepe van a két rendezőnőnek, akik a showrunner-főszereplő-önéletrajzoló Richard Gadd mellett rengeteget tettek abba, hogy a Baby reindeer ilyen erősre sikerült.
Mert hát ez egy nagyon ütős sorozat lett - szerintem. Gyanítom, hogy a megítélése sokban függ attól, hogy a néző mennyi empátiát hajlandó "beletenni" a sorozat nézésébe - kb. a harmadik epizódtól kezdve abszolút nem működik komédiaként, és a sorozatot tetszőleges ponton fel lehet lógatni azzal, hogy "há' ezek deqrvahülyék". És egyrészt igen, azok, másrészt meg a fő kérdés nem az, hogy milyenek, hanem hogy mitől olyanok. És a mitől néha baromi fájós bír lenni...
Nagyon bátor és nagyon jó összerakott fejesugrás a sorozat lelkünk mélyének elb***ottabb zugaiba - vszleg sokakat ki fog akasztani, nekem nagyon tetszett, még ha néha igen rossz is volt nézni. 9/10.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#76900) Ellia válasza Nordic (#76889) üzenetére


Ellia
addikt

Könyves spoiler: azért kíváncsi lennék, hogyan lesz a naprendszerből 2D :D

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.