Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76401) k-adi válasza WayneGace (#76385) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ezt akartam írni én is, egyáltalán nem hibaként tekintettem ezekre amik felsorolásra kerültek, pont így volt jó szerintem is

(#76402) k-adi válasza Bad Pritt (#76379) üzenetére


k-adi
nagyúr

Fallout (2024)
season 1 finale

Tegnap fejeztem be, pár nap kellett hozzá, nagyon nézette magát. Még este akartam írni egy nagyobb szösszenetet róla, de elnapoltam mára, és kb. leírtad amit én is akartam volna, így csak pár dologgal egészíteném ki:

Valóban jó adaptáció lett, mind a történet, mind a cast remek. A zene többnyire adott volt, de azzal is jól operáltak. A Lucy-t alakító Ella Purnell remekül hozza a naív Vault (bunker) lakót, aki a felszínen szépen jellem fejlődik, Walton Goggins pedig szuper volt Cooperként a múltidéző részekben (flashback jelenetek), és Bountyhunter Ghoul maszkkal az arcán is. Az is tetszett, hogy nem maradt félbe a Vault 33 élete Lucy kalandozásának kezdete után, remek mellékszál kerekedett ki abból is. Ami számomra kicsit gyengének hatott az Maximus szála, a karaktert alakító Aaron Moten nem mindig volt toppon szerintem.
Viszont annak örültem, hogy kutya fronton nem merült feledésbe a belga malinois se és még Cooper múltjában lévő border collie is kapott említést a történet szempontjából. :B

Az biztos, hogy az imdb-s 8-9 pontot megérdemli (8.7 épp). Jó persze lehetne mondani, hogy jó alapanyagból könnyű jót csinálni, dehát láttunk már számtalan példát, hogy ez nem mindig van így, elég csak a közelmúltból idézni a The Last of Us féle szégyent, de a Halo is bukdácsol 2 évad után is. :U

Ja és ennek még a plakátja is menőn néz ki. :K

(#76403) DrTechnoid válasza Bad Pritt (#76370) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Yesss , én is azok közá tartozom akik várják, főleg onnétól hogy a végén az indián rendőrnő is átlépett a időhurkon.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#76404) Janaboy válasza Oldman2 (#76391) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Szerintem jó kiegészítése a netflixes a kínai után :D

Janaboy

(#76405) negyven2


negyven2
veterán

Hacks Season 3 - Official Trailer

Május 2 | HBO Max/Max

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#76406) Rigormortiis válasza k-adi (#76402) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Tökéletesen egyetértek! Hatalmas meglepetés, nemcsak az, hogy nem cseszték el, de az is, hogy ennyire jó lett, minden fronton!

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#76407) S e t h


S e t h
nagyúr

Rikán van ilyen, de most általam napokkal ezelőtt befejezett sorozat tér vissza időnként a gondolataimba, hiányoznak a szereplők, a sztori. Pedig itt nincs folytatás, nem is szabadna folytatni annyira jól lezárták. Adtak két évadot, epizódról epizódra fordulatokkal és egyszer csak vége, de te még néznéd.
Nem gondoltam volna, hogy az Invincible után ismét egy erős sorozattal találkozom, mondhatni megszoktam már a középszerűt, egyre nehezebb tartalmas, még általam nem nagyon ismert sztorival, környezettel találkoznom, hiába, ez sorozat addict betegség.

Szóval jött ez a Tokyo Vice tsunamiként ránk boruló japánosságával, de annyira, hogy a Shogunt is háttérbe szorította nálam, de ebben szerepe lehet annak is, hogy nálam a korábbi Shogun nagyobbat ütött és a mostaniban nehezen bocsátom meg az andzsint alakító színészt.

Történetünkben egy kalandvágyó amerikai fiatalember Japánba szakad, megtanulja a nyelvet és képességeinek köszönhetően első külföldiként állást kap egy neves újság bűnügyi rovatánál, de csak éppen arra nem volt felkészülve mi vár rá. Egyrészt a japán kultúrát is erősen szoknia kell, de a yakuza által uralt városrészekben tapasztaltakhoz külön gyomor kell, főleg akkor amikor szembesül azzal, hogy a szervezett bűnözés gyakorlatilag korrumpálta az egész társadalmat.

Itt nem úgy működnek a dolgok, mint otthon, itt van egy kényes egyensúly a szervezett bűnözés és a rendőrség között, aztán ha ebbe páros lábbal száll bele egy fejlettebb igazságérzettel rendelkező újságíró, ott vki sírni fog, sokat és véreset.

Sokáig gondolkodtam milyen negatívumokat írhatnék a sorozatról, de az az igazság, hogy nálam annyira betalált, mind a szereplők, mind a sztorit illetően, magamnak hazudnék, ha mindenáron akarnék vmi rosszat írni.( bár a japánba szakadt külföldiek előzménysztoriját jobban kibonthatták volna, itt volt némi hiányérzetem)

Az újságírót játszó Ansel Elgort, a kérlelhetetlen nyomozót megformáló Ken Watanabe és az érző szívő yakuza Sho Kasamatsu játéka ami miatt elsősorban hiányzik a sorozat, ami nálam idén az eddigi legkellemesebb meglepetés.

[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#76408) attiati válasza S e t h (#75368) üzenetére


attiati
veterán

Szokásos kérdés:

Shogun-t szabad magyarul nézni?
Amúgy japán vagy angol az eredeti nyelv?
Sok párbeszéd van benne?

(#76409) k-adi válasza attiati (#76408) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nemrég kezdtem, a pilot alapján sok a párbeszéd, a többsége japán, angol felirattal

(#76410) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Goodbye Earth | Official Trailer | Netflix

Japán-koreai sorozat a világvége előtti 200 napról.

Live-Die-Respawn

(#76411) Yodamest válasza oriic (#76410) üzenetére


Yodamest
addikt

Aztán kiderül, nem is talál el minket. Terhes nőt eddig csak a Gomorrában láttam meghalni.

(#76412) mephi666 válasza Yodamest (#76411) üzenetére


mephi666
nagyúr

Ozark? mondjuk ott a gyereket kiszedték belőle

vagy filmből I Saw the Devil? ...de tuti láttam máshol is...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#76413) Yodamest válasza mephi666 (#76412) üzenetére


Yodamest
addikt

Kiszedve nem ér. :) Nyilván olyan sok van, hogy az anya meghal, de a csecsemő még megmarad, maga a baba a tabu része. De a másik film jó példa, az valóban úgy indít.

(#76414) Tasunkó válasza Yodamest (#76411) üzenetére


Tasunkó
senior tag

A koreaiak mindig egy kicsit erősebb hatással operálnak. Magasabban lehet ott az ingerküszöb. Olykor nem is kevéssel..

Kérek egy számot a jútútú

(#76415) mephi666 válasza Yodamest (#76413) üzenetére


mephi666
nagyúr

...Nightingale? abban nincs ilyen tabu, elég erősen benyit: mondjuk ott már kb pár hónapos volt a baba, aminek falba verte a fejét az egyik katona, míg a másik d*gta az anyját a 2 perccel korábban hasba lőtt férjének hullája mellett... zavarta az egyiket a sírás, el kellett hallgattatni

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#76416) S e t h válasza attiati (#76408) üzenetére


S e t h
nagyúr

Az én szokásos válaszom, egy sorozatot sem szabad szinkronosan nézni.

Természetesen japán és igen, beszélnek benne bőven.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#76417) Yodamest válasza mephi666 (#76415) üzenetére


Yodamest
addikt

Uh, ezt nem ismertem, meglessük. Köszi!

(#76418) Vladi válasza oriic (#76410) üzenetére


Vladi
nagyúr

Volt mostanában 2 ilyen film is. :F

De szerintem ezek tök marhaság történetek. Amivel most néz szembe az emberiség az totál nem ilyen jellegű világvége.

Arra jöttem rá az utóbbi időben, hogy oylan a világvége amilyet az ember csinál magának. :C

2 sorozat a témában ami szerintem jól fogja meg a dolgokat:
Extrapolations és Station eleven

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#76419) oriic válasza Yodamest (#76411) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem ismertem az eredeti novellás kötetet, de most kicsit utánalolvastam. Lényegében 8 rövid történet különböző emberekről a világvégét várva, bár ott ha jól értettem még évek vannak hátra a becsapódásig. (Plusz nem találok infót róla hogy a végén tényleg meghal-e mindenki, de mivel nincs könyvben sem folytatás, így valszeg ez lesz a befejezés tippem szerint.)

Live-Die-Respawn

(#76420) arcitec válasza attiati (#76408) üzenetére


arcitec
addikt

Ha rám hallgatsz, olyan nyelven nézed - már amit az adott film tartalmaz - ami számodra kellemes, jól esik. Ez a lényeg, nem az, hogy másnak mi a jó. De ha neked úgy és az a jó, amire rábeszélnek, tedd azt..... ;) ;]

(#76421) Frod


Frod
addikt

constellation

ez ilyen nesze semmi, fogd meg jól, nem mondom, hogy kérem vissza a 8 órámat, de kicsit mégis. (és ahogy többen írták már, ez nem scifi, ez összeesküvős-típusú thriller, csak csalóka a setting a pilotban) plusz még sok is rá a 8 epizód, 6ban bőven elfért volna - bár ettől még nem lett volna hirtelen jó, csak kevesebbe "kerül".

még maradt kb két hét az apple előfizetésből, de csak középszer cuccokba sikerül belefutni...
a repülőset inkább el sem kezdem az itteni vélemények alapján, a manhunt esetleg nézhetőbb lett? ha nincs más értelmes, akkor megyünk fallout-ot nézni, azt legalább mindenki dícséri.

Do you see the white shadow?

(#76422) Yodamest válasza Frod (#76421) üzenetére


Yodamest
addikt

Appletv-n a Blackbird egy nagyon jó minisorozat, ha még nem láttad, előfizu lejárta előtt azért ezt még ajánlom.

(#76423) Frod válasza Yodamest (#76422) üzenetére


Frod
addikt

Természetesen az megvolt már, és nagyon szerettem.
(Az újabb cuccaik közül nem találok normálisat)
Ami eddig kimaradt: Sugar, Masters of the Air, Manhunt, Franklin + vélemények alapján kihagyós: Invasion, Monarch, Foundation

Do you see the white shadow?

(#76424) Tigerclaw válasza Frod (#76421) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Apple TV+ sorozatokból nekem ami bejött:
- Long Way unscripted reality sorozat - mind a 3 eddigi évad. Ewan McGregor top alkotása számomra, főleg mert magát alakítja. Az utolsó Dél- Amerikai a kedvencem. (negatívum, hogy nem tízszer hosszabb)
- Severance - nagyon egyedi, lassú, részről részre érdekesebb. Nehéz eljutni a végére, de megéri.
- Alapítvány - nálam top 3-as scifi mostanában
- Silo - másik top 3-as scifi
- The Morning Show - nagyon minőségi, jó story, szerethető szereplők.
- See, részletesen kidolgozott disztópia, érdekes, látványos és bár van Mad Max/Fallout beütése, de nem olyan harsány, nem eltúlzott.
- For All Mankind, szintén minőségi "mi lett volna ha" scifi a 70-es évekbeli űrversennyel startolva.
- Ted Lasso, üde, nagyon lightos vígjáték, sajna nagyon fukarul mérve a vígjáték elemeket. Nagyrészt a mai brit szappanoperákra hajaz, ami nekem nem jön be, de nem kárba veszett idő megnézni.
- Teherán, jó kis kémstory, Homeland szerű beütéssel, ritkán választott helyszínnel.
- Little America - nagyon jó, epizódonként eltérő story-k

Ez csak aminek a nagy részét vagy 2 éve láttam. Ahogy látom vannak újak is bőven, gondolom közöttük hasonlóan jók, vagy jobbak is. Szóval ha hiányzik valami, csak azért van mert nem láttam még.

A Constellation-t feladtam pár rész után. Jól indul, majd meredeken zuhan

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#76425) Pro Koryak válasza Frod (#76423) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Pedig a Foundation egész jó, főleg, ha nem ismered a könyveket, mert akkor nem. :D
A képi világa is k. igényesre és látványosra van megcsinálva. :R

A For All Mankind is jó, szerintem.

(#76426) Tigerclaw válasza Frod (#76423) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha legalább lightos scifi rajongó vagy az Alapítványt ne hagyd ki, még akkor sem ha a könyv jobb. Átlagos nem Scifi rajongóknak is bejöhet. Fantáziadús, rejtély, csavar van bőven, de jó a tempó és nem spóroltak semmin. Tolonganak a jobbnál jobb színészek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#76427) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

TV Time-on ha bejelölök egy részt megnézettnek akkor mindig felugrik a "Who was your favorite?" kérdés. Hogy a fenébe tudnám letiltani hogy ne ugorjon fel mindig?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#76428) radi8tor válasza jozsi252 (#76427) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Töröld az alkalmazást. :D
Ez nemrég került bele. Nem kell vele foglalkozni.

⭐ Stella

(#76429) Frod válasza Tigerclaw (#76424) üzenetére


Frod
addikt

Amiket nem soroltam fel fentebb, azok mindegyike megvolt már vagy végig, vagy kaszálva - csak a fentiek maradtak ki.
Foundation-ről jó szót tényleg nem hallottam, max ezt, hogy ha nem ismeri az ember a könyveket, akkor szódával... Na hát ez nekem nem egy ajánlólevél :D
De beteszem a saját listába, majd egyszer talán. Pedig Lee Pace-t bírom amúgy.

Do you see the white shadow?

(#76430) Nordic válasza Frod (#76429) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Annak ellenére, hogy nehezen értettem meg az első évadot szerintem nagyon is megéri. A 2. szerintem még sokkal jobb is lett mint az első. Az elsőnek az a legnagyobb baja, hogy nem annyira pörgős, inkább csak egyfajta alapozása a történetnek. Elsőre nekem ezért sem tetszett annyira. Aztán a 2. évad megjelenése előtt újra megnéztem, mert sok mindenre nem emlékeztem, és másodjára már jobban tetszett, főleg, hogy jobban is értettem a dolgokat.

(#76431) Tigerclaw válasza Frod (#76429) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Még egy try: Nézd meg az első részt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#76432) attiati válasza arcitec (#76420) üzenetére


attiati
veterán

Japán nyelv dinamikája egészen tetszik. Azt semmilyen magyar szinkron nem adja vissza.
Nekiállok eredetiben.

Aztán ha fel se nézek a feliratról egész film alatt, akkor jön a szinkron :D

(#76433) radi8tor válasza attiati (#76432) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem a gésa hangja adja nagyon. Na az, mintha nem is e világi lenne. :)

⭐ Stella

(#76434) gbors válasza Tigerclaw (#76426) üzenetére


gbors
nagyúr

Átlagos nem sci-fi-rajongónak lehet, de hardcore sci-fi rajongókat én lebeszélnék róla. A 2. szezon nekem kínszenvedés volt, valami mazochista csillagzat lehetett felettem, hogy nem hagytam abba 4-5 rész után. Ennek már semmi köze nincs ahhoz, hogy hogyan viszonyul a regényekhez - sci-finek nagyon rossz volt, karaktereizációnak szörnyű. A rejtélyeket meg a csavarokat meg a fentiek után nem tudtam értékelni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#76436) negyven2


negyven2
veterán

Sweet Tooth Final Season - Official Teaser Trailer

Június 6 | Netflix

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#76437) S e t h válasza negyven2 (#76435) üzenetére


S e t h
nagyúr

Mi pénzt szórtam el anno a Golden Axe-ra játékteremben. Már csak ezért is követni fogom, sokat nem várok tőle, de hátha a comedy kihozza a maxot, amit ebből egyáltalán lehet.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#76438) radi8tor válasza S e t h (#76437) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja detto. :DD

⭐ Stella

(#76439) Mr K


Mr K
senior tag

Sorozat készül a Száz év magányból, íme az első előzetes

(Nem tudom, hogy ezekről a vállalkozásokról olvasva, miért mindig a 100 híres regény zanzái ugranak be. :D )

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#76440) mephi666


mephi666
nagyúr

Baby Reindeer (Szarvasbébi)

ezt még senki nem nézte? :) érdekesen indul és elég sok pontot kapott

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#76441) negyven2


negyven2
veterán

Clarkson's Farm Season 3 - Official Trailer

Part 1: Május 3; Part 2: Május 10 | Prime Video

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#76442) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

You 2.évad végéhez közeledem. Istenes ez a sorozat! Iszonyat beteg. :D

Tegnap ment le Az LSD-s rész. :D Végem volt, amikor megjött Love és elkezdett megnőni a szemgolyója, mennyit nevettem. :DA végén meg a csavar, hogy kinyírta Deliaht, hát ez nagyon meglepett. Pedig amúgy bírtam a csajt. :D Meg a 7 totem. :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#76443) Pro Koryak válasza Atomgeszi (#76442) üzenetére


Pro Koryak
addikt

4. évad a legötletesebb, a 2. és 3. évad tölteléknek jó volt...szerintem.

(#76444) Aventador91 válasza Pro Koryak (#76443) üzenetére


Aventador91
őstag

az első évad volt a legjobb.
főleg amikor először láttam.
azóta összesen 3szor láttam az összes évadot

a 3. évad a leggyengébb szerintem

[ Szerkesztve ]

(#76445) Atomgeszi válasza Pro Koryak (#76443) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Vannak benne unalmasabb időszakok, de aztán az adott rész végére(vagy a következőre) mindig csurrant valami izgalmasat, fordulatosat. :D

Nekem ezek a pszicho sorozatok nagyon bejönnek, Mr Robot, Legion, Bates Motel, Dexter.. hu hirtelen nem is tudom még, hogy mi volt ilyen agymenés, Prédikátor talán..

(#76446) mephi666 válasza Atomgeszi (#76445) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ha pszicho-t akartok, nézzetek szarvasbébi-t :DDD

felénél járok, de indokolatlan b*zulást vélek benne felfedezni... remélem a végére ezt kikerekítik, hogy ne tűnjön mégse annyira indokolatlannak

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#76447) Pro Koryak válasza Aventador91 (#76444) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az a csavar anno lestem nagyot, frankón megvezetett, emiatt mondom "4. évad a legötletesebb" ;)

(#76448) shotika


shotika
őstag

Bocsánat, de muszáj:
(imádtam )

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#76449) Tasunkó válasza shotika (#76448) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Az a felső nagyot is mehetne. Az alin még nem találtam. Benne volt a Dicaprió?

Kérek egy számot a jútútú

(#76450) Samus


Samus
addikt

Erősítsetek, vagy cáfoljatok rám kérlek. A nagy hype miatt, meg mert posztapokaliptikus, elkezdtem a Fallout-ot. Körülbelül a hamradik rész felénél járok, és igazából halvány lila fogalmam sincs, hogy mit nézek. Néhol annyira rikítóra sikerültek karakterek (a hal, bakker) és tárgyak. Hogy azt hittem valami mesét nézek. A véres csonkítós jelenetekkel nem spóroltak, igen aprólékosan csinálták meg őket. De ez a fegyvernök-lovag téma annyira kiesik nekem, hogy el nem tudom képzelni, ki találta ki, hogy egy elit harcigép mellé egy egyszerű ember kell, aki cipeli a cuccost, ezzel hátráltatja, lassítja.

Ilyen lesz ez végig? Vígjáték, akció, vagy komédia, vagy konkrétan mi is akar lenni? Vagy nem játszottam a játékkal, nem ismerem a világot, az a baj?

Az a legnagyobb problémám, hogy a főszereplő "menedéklakó", és néhány eddig látott mutáns vizuálisan annyira kilóg az atmoszférából, hogy képtelen vagyok azonosulni vele. Pedig szívem rajta, érdekel a történet, főleg a doki nyakában lévő valami, ami eddig úgy tűnik, kb. mindenkinek kellene.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.