Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76801) myckey


myckey
veterán

[link] X-MEN '97

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#76802) oriic válasza Bazsi1987 (#76799) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mivel tudtommal a régi rajzfilm direkt folytatása, így a filmekhez semmi köze.

Live-Die-Respawn

(#76803) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Slow Horses S03

Hatalmas sorozat, Gary Oldman ELNÖK! :C
Jó volt látni Sope Dirisut, Gangs of London Eliotja volt ő.

Kövi évad beharangozóját, csak saját felelősségre nézzétek, egyszerre vagyok szomorú és igazgatott. :B

(#76804) CharlieDrop válasza grizlisandor (#76803) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nem volt rossz.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#76805) radi8tor válasza grizlisandor (#76803) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja de szerintem lesz valami csavar benne. Tuti nem spoilereztek volna el ekkora dolgot.

⭐ Stella

(#76806) negyven2


negyven2
veterán

‘The Office’: New Greg Daniels & Michael Koman Series Gets Peacock Series Order, Reveals Setting

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#76807) k-adi


k-adi
nagyúr

Mindörökké (Forever)
season 1 finale

Kár, hogy kaszálták 1 évad után, mire megkedveltem a karaktert, vége. A sorozat amúgy egész jó is néha, kicsit mindenhonnan összelopkod dolgokat a többi nyomozós sorozatokból de legalább úgy, hogy működik is többnyire, így megbocsájtható. Minden epizód más-más ügy, szóval a szokásos heti nyomozós sorozat-kategóriába tökéletesen beleillik.

(#76808) k-adi


k-adi
nagyúr

Animal Control (2024)
season 2 finale

Az előző évadhoz képest gyengült sajnos és az se volt annyira kiemelkedő. Sajnos lecsúszott a közepes aljára a szememben, a következő évadot már lehet kihagyom - ha lesz

(#76809) negyven2 válasza k-adi (#76807) üzenetére


negyven2
veterán

Mikor megláttam ezt, akkor el kellett gondolkodnom egy kicsit azon, hogy a Forever-ben mikor volt epizodikus heti nyomozós szál, hiszen én úgy emlékeztem, hogy az teljesen másról szól. Na jó ez így nem teljesen igaz, mert a hozzászólásod végére leeset, hogy te nem a 2018-as Forever-ről írtál, hanem a 2014-15 között leadott Forever-re. :D

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#76810) negyven2


negyven2
veterán



The Outlaws - Official Trailer

HBO Max-on elérhető nálunk is az eddig megjelent kettő évad 'Törvényen kívül' címen, szinkronnal és felirattal is. A harmadik évad május 31-én jön a Prime Video-ra (de az első kettő évadhoz hasonlóan valószínűleg a hazaira nem). Amúgy eredetileg egy BBC-s sorozat.

Tudom ajánlani, mert nekem most másfél nap alatt lement az eddigi 12 rész (részenként egy óra). Jó kis feelgood dramedy, amiben 7, közmunkára ítélt bűnelkövetőt követhetünk.

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#76811) VágniValó válasza negyven2 (#76810) üzenetére


VágniValó
addikt

Köszi szépen! Most estére lehet bele is nézek.
Rég jártam erre, pedig lement a Sneaky Pete itteni ajánkásokra, és biza fasza volt :K

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#76812) vond válasza negyven2 (#76810) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ezt én is megpróbálom, köszi! :R

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#76813) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Silo S01

Akinek nem jött be a Fallout pronyósága, az inkább ezt nézze. Ezt a vörös svéd csajt régen nem igazán bírtam, de manapság kb. mindenben is ő játszik, az évek során megkedveltem. Tim Robbins meg Tim Robbins.

(#76814) bobalazs válasza negyven2 (#76810) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Csatlakozom az Outlawsra.

(#76815) Vladi válasza Pro Koryak (#76767) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ajánljál nyugodtan, én is keresem a jobb sorozatokat. Amcsi sorozatot évente 2-t nézek kb. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#76816) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

No, most értem Shogun végéhez, jobban lezárt sorozata számítottam.
Utánanéztem az imént, így néz ki hogy megrendelik a 2. évadot.
[link]

(#76817) BitRider válasza Fitzgerald (#76813) üzenetére


BitRider
aktív tag

Igen, igen, már nagyon várós a 2. évad. Lényegesen jobb sorozat a Fallout-nál.

(#76818) pècsimunkás válasza Fitzgerald (#76813) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Melyik streaming adja?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#76819) paatrick válasza pècsimunkás (#76818) üzenetére


paatrick
őstag

apple tv

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#76820) pècsimunkás válasza paatrick (#76819) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Az nincsen sajnos.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#76821) dokee78


dokee78
félisten

Nyomozós sorozatot keresek a minőségibb fajtából!
Lehetőleg szinkronos legyen.

Bron/Broen
The Killing
True Detective

Ezek megvoltak.

(#76822) itroh válasza dokee78 (#76821) üzenetére


itroh
tag

Broadchurch

(#76823) PhoenixSzG válasza dokee78 (#76821) üzenetére


PhoenixSzG
tag

The Missing

(#76824) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Constellation kasza. Mondjuk nem lep meg. [link]

(#76825) Janaboy válasza -FreaK- (#76824) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Egyszerűen az emberek nagy része nem szereti az olyan sorozatokat, filmeket amiken túl sokat kell gondolkodni vagy nincs magyarázat.
Sajna a Constellation pont ilyen.
Azért kíváncsi lennék, hogy miről szólt volna a második évad, de sanszos hogy jobb nem lett volna.

Janaboy

(#76826) myckey


myckey
veterán

Néztétek a Scavengers Reign c. sorozatot?

Én nagyon kedvelem a rajzolt stílust, ráadásul úgy ovlastam, hogy Miyazaki, Kubrick etc is megelevenedik benne...

Megkapó világ, mély gondolatok/érzélmek jellemzik, ha igaz. Elméletileg átkerült máshova a következő évadnak a lehetősége.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#76827) paatrick


paatrick
őstag

Páran írtunk róla mikor megjelent, vissza tudod keresni :D

Akkor azt írtam gyorsan elfelejtem majd, hát így 4 hónappal később már így is van ;] szóval nekem nem lett egy maradandó darab, de anno le is írtam miért lesz így.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#76828) myckey válasza paatrick (#76827) üzenetére


myckey
veterán

jah, ránéztem, de mondom hátha páran figyelik hogy lehet folytatás...meg aztán neked is megszépül a dolog. ;]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#76829) dellfanboy


dellfanboy
őstag

lepörgettem a két évadot az Invincible-ből. hát mit ne mondjak nemrossz, de nem lettem egy fan. lehet S3 skippelem ha úgy alakol.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#76830) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Special Ops: Lioness S2 berendelve [link]

(#76831) radi8tor válasza -FreaK- (#76830) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Yaay :C

⭐ Stella

(#76832) negyven2 válasza myckey (#76826) üzenetére


negyven2
veterán

Kaszálta a Warner (Max), és nem lesz második évada. Cserébe leveszik a Max-ról (idehaza eleve nem is volt fent az HBO Max-on), és átkerül onnan a Netflix-re (US-ben, tehát nagy valószínűséggel ugyan úgy nem lesz elérhető itthonról).

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#76833) myckey válasza radi8tor (#76831) üzenetére


myckey
veterán

mondom ránézek ezmiez...

első "kritika":
Ez egy nagy rakás foshalmaz, woke-gender propaganda. Jó nők és gonosz férfiak!

Lehet adok neki 1 esélyt ;] :D

negyven2
pedig ilyesmit olvastam, hogy átkerül másokhoz és akkor jöhet a seq. :Y :( :)

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#76834) Vladi válasza myckey (#76833) üzenetére


Vladi
nagyúr

hhmm... nekem viszont lenne kedvem nézni valami speciális alakulatos soroaztot. Nem gagyiszart mint az egység, lehet minél egzotikusabb, annál jobb, mint pl: Mosul. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#76835) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Nem volt rossz A híd első èvadja. Nem volt rossz, de nem volt hűha sem.

Ma elkezdtem a 2. èvadot, 7 rèsz után elmondhatom, hogy nagyon jó!
Jobb mint az első. A 2. èvadban eddig nem telefonoztam a filmek közben :DDD .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#76836) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Mivel sajnos kényszerpihenőn vagyok, elkezdtem/elkezdtük újranézni a Trónok Harcát. Annyira, hogy már a hetedik évad második fele pörög :D

Komolyan nem értem a mai napig azt a gyűlöletet, ami az utolsó két évadot kísérte. Persze érezhető, mikor fogytak ki a könyvek alóluk, de még ez a két évad is kb igába tesz mindent az elmúlt évekből, az első 4-5 pedig okkal teszik az egész szériát a legjobbak legjobbjai közé. Látvány, zene, színészek, karakterek, sztori...

A mai napig pontosan annyira tényező, mint tíz éve.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#76837) Nordic válasza Rigormortiis (#76836) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nem azza volt a gond, hogy kifogytak a könyvekből. Én is élveztem a 7. évadot, annak ellenére, hogy gyorsabb volt a tempó. Viszont a 8. akkor is egy összecsapott katyvasz lett, és kb nyilt titok, hogy azért, mert siettek a "jómadarak", hogy Star Wars-t forgassanak, persze a 8évad visszhangja után onnan is repültek, amit cseppet sem sajnálok. Inkább adták volna le másnak, és csinálták volna 10 évadosra, ahogy az HBO is eredetileg akarta. Akkor talán a főszereplők nem 2-3 rész alatt változnak 180fokot, és talán értelmesebben meg lett volna alapozva a lezárásnak.

(#76838) markknight válasza Rigormortiis (#76836) üzenetére


markknight
veterán

Egynek elment az utolsó évad, de sajnos nagyon szomorú ennek a franchise-nak a sorsa, amit még a saját írója is elhagyott.. Erővel meg pénzzel lett kinyomva a befejezés, ami inkább tűnik egy fanficnek mintsem egy szépen átgondolt végkifejletnek, szóval season 5 után nekem olyan mintha nagyon nem is történt volna semmi, a sorozat meg megy a be nem fejezett sztorik polcra a Berserk mellé.

[ Szerkesztve ]

(#76839) Tasunkó válasza Rigormortiis (#76836) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Nekem is tetszettek a kritizált utolsó sorozatok. A szereplők korrekt lezárást kaptak, lehet hogy néhányan kaphattak volna kimunkáltabbat, de amikor hallgattam erről a véleményeket, szerintem sokan nem gondolták át, hogy olyan helyzetbe evezte magát az író, hogy onnan nehéz lesz neki kijutnia. A történetre értve. A két nagy kedvencem Jorah és Sándor nemhogy méltó, de freskókra kívánkozó befejezést kaptak, és több dolog volt amit jól rendeztek el, mint amit nem.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#76840) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Doctor who első két rész

Haat nem csoda hogy rebootnak hívják, vagy mondhatnám úgyis, hogy jobb is..
Azt se tudom mi volt ez, mit csináltak ezzel a showal :(

Mindig is társadalom kritika volt ez a sorozat, de ami most megy.. Ah arra nincsenek szavak.

Janaboy

(#76841) KISDUCK válasza Janaboy (#76840) üzenetére


KISDUCK
addikt

Rákerestem a sorozatra, dobott is egy cikket az alábbi címmel:
[kép]
Tényleg annyira rossz hogy a nézőket hibáztatják?

[ Szerkesztve ]

(#76842) pècsimunkás válasza Tasunkó (#76839) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem is tetszettek a kritizált èvadok is.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#76843) Janaboy válasza KISDUCK (#76841) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Még csak hogy a Doki szerepét játszó színésszel lenne a baj..
De az első két rész történetileg és kivitelezésben is bajos.

Janaboy

(#76844) Ellia válasza dellfanboy (#76829) üzenetére


Ellia
addikt

Ezzel a tempóval kb. meg 10 évadna tartalom lesz.

(#76845) arcitec


arcitec
addikt

(#76846) koncsik válasza arcitec (#76845) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Még csak belenéztem, de jónak tűnik.
Meglepődtem: Barack and Michelle Obama are among the executive producers of the seven-part series about podcasters investigating a cold case in rural Ireland.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#76847) radi8tor válasza koncsik (#76846) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, Obamáné erre költi a megspórolt pénzét. :)

⭐ Stella

(#76848) gbors válasza koncsik (#76846) üzenetére


gbors
nagyúr

Nekem pont folyamatban van, 5 résznél tartok. Nem rossz, de nem is osztom az indexes cikk határtalan lelkesedését.
Executive producerből annyi van, hogy igazából meglep, hogy csak egy amerikai ex-elnök bukkan fel ;]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#76849) paatrick válasza gbors (#76848) üzenetére


paatrick
őstag

Az index cikkei mind határtalanul lelkesek miután megjött a zsíros támogatás a felsz...cikkért :D
Általában amit nagyon sztárolnak már el se kezdem, meg amúgy minden héten sikerül nekik megtalálni a "végre egy igazán jó sorozat", "legjobb sorozat amit idén láttunk" baromságokat.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#76850) gbors válasza paatrick (#76849) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát, ezzel nem vagyok képben, de persze nem is lep meg.
Sztem ez a Bodkin teljesen nézhető - majd meglátom a maradék 2 rész alapján, mennyire jó vagy középszerű.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.