Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76751) negyven2 válasza Bad Pritt (#76747) üzenetére


negyven2
veterán

Abba nincs benne az O betű... :DDD

Amúgy ennél is az van, mint minden ilyen esetben, hogy a jogtulajdonosé általában az utolsó szó. Vagyis lehet javasolni magyar címeket, de megvan határozva az, hogy mi kell, hogy benne legyen. De persze vannak olyanok is amikor működik a szimpla fordítás, és van amikor a címnek nincs igazán értelmes magyar megfelelője. Ekkor van az, hogy nagy baromság amit kihoznak, vagy egy kreatívabb dolog lesz. Negatív példának így gyorsan a 'Dilinyósok' (Better off Ted), vagy a 'Balfékek' (Community), míg pl. a pozitív oldalról tudnám írni a 'Nevelésből elégséges' (Raising Hope), vagy a 'Halottnak a csók' (Pushing Daisies)... bár ez utóbbi kettőnél a hazai forgalmazó, az az internet népét kérte a címadásra.

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#76752) markknight válasza myckey (#76746) üzenetére


markknight
veterán

Én Wolverinezek ha haverékkel beszélek és mivel kb mindent angolul nézek már egy ideje, így ezekkel is csak akkor találkozok mikor fórumokat, facebook kommenteket és egyéb okosságokat nézek, aztán egy idő után elkezdi zavarni az embert :D

(#76753) Bad Pritt válasza negyven2 (#76751) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Viszont szótagra pont kijön. :D Amúgy a Lucasfilm hajlamos volt mindig is erőltetni a tükörfordítást még akkor is, ha a célnyelven kvázi használaton kívüli szavakat kell használni, szóval ez se meglepő, csak rohadt szarul hangzik magyarul.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#76754) gbors válasza Bad Pritt (#76747) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem igazán jó a tanítvány sem, mert az inkább az apprentice, és az egy másik rang. +1 az alkoholitusra :D
Esetleg: Az Oltárszolga :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#76755) oriic válasza radi8tor (#76742) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ok, látom továbbra sem magyar verziót nézünk akkor :DDD

Live-Die-Respawn

(#76756) bobalazs válasza gbors (#76754) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor ministráns miért nem jó?

(#76757) myckey válasza markknight (#76752) üzenetére


myckey
veterán

Nálam is megvan, hogy mindent is angolul nézek ( olvasok etc, persze sokszor van zavar az erőben )... Nincs is azzal baj.
Kivéve mikor valami klasszikust újrázok, ahol baba a szinkron.
Kivéve mikor japán tartalmat fogyasztok és kivéve mikor "meséket"...mer azok jók hungaro nyelven is. Meg egyéb kivétel.

De én meg direktből nem farkasozok. :D Beugrik a Wolverine veszett feje, ami jobban is illik Logan állatságához.

De szerintem ezen valahogy túltesszük magunkat, együtt tudunk vele élni és még aludni is fogunk. Azért csak ízlelgesd Rozsomákot.... ;]

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#76758) Tasunkó


Tasunkó
senior tag

A Ministráns sokkal jobb mint a Rozsomák. Lézerapród, jedispán.

Kérek egy számot a jútútú

(#76759) myckey válasza Tasunkó (#76758) üzenetére


myckey
veterán

;] :C

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#76760) gbors válasza bobalazs (#76756) üzenetére


gbors
nagyúr

Az igazából egészen jó :K

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#76761) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Nem sorozat,de az idei évem egyik leghasznosabban eltöltött közel 1,5 órája ez a doksi volt a netflixen.

Hozd magad formába: Az evés titkos tudománya

Javaslom mindenkinek. Én a gyerekeimtől is elkértem ezt a másfél órát, hogy motiváljam őket és, hogy kicsit megértsék.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#76762) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Most vègeztem a Fallout- al, 2 A híd èvad között.

Megmondom őszintén, nekem nem tetszett.
Remèltem, hogy rèszről rèszre hátha jobb lesz, de rá kellett jönnöm, ez nem az èn sorozatom.
Abba hagyni nem akartam 3-4 rèsz után, mert csak 8 rèszes az èvad, de örültem, hogy csak 8 rèsz :D .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#76763) Frod válasza pècsimunkás (#76762) üzenetére


Frod
addikt

"Abba hagyni nem akartam 3-4 rèsz után, mert csak 8 rèszes az èvad"

Ismerős érzés sajnos, pedig hány és hány órát meg tudna ilyenkor spórolni az ember.
Legutóbb pl a Constellation-nél volt ez, ott nem voltam elég erős.

Do you see the white shadow?

(#76764) Fitzgerald válasza pècsimunkás (#76762) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Én a második rész felénél csekkoltam ki, régen láttam már ekkora gyökérséget (a játékokkal játszottam Fallout 4-ig bezárólag). Esküszöm a Fallout 4-hez készült Wanderer live action trailer sokkal jobban hozza a hangulatot. De az igazi problémáról a #76711 -ben írtam néhány szót.

Viszont elkezdtem a Silo-t is tegnap. Témaválasztásában nagyon hasonló a Fallouthoz, de ez még jó is. Negyedik résznél játok.

(#76765) pècsimunkás válasza Fitzgerald (#76764) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Utólag bánom, hogy a 2. rèsz után tovább nèztem. Nem is tudom,hogy mit vártam.
Egy biztos: nagyon vártam a 8.rèsz vègèt.

Egyébként el szoktam engedni sorozatokat, ha nem tetszik.
Ezt most sajnos nem tettem meg.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#76766) negyven2


negyven2
veterán

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#76767) Pro Koryak válasza V.Stryker (#76741) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Pl. Netlix: szűrés krimi-re. :Y

Nem merek ajánlani, mert itt 99%-ban az amcsi mainstreamre(ami nekem nekem = khaki) vevő a publikum.

[ Szerkesztve ]

(#76768) k-adi válasza negyven2 (#76751) üzenetére


k-adi
nagyúr

A TanOnc... tessék benne van az "O" betű

vagy lehetne kis designolás után még

A NÖvendék

Pár perc agyalás után is jobb címet találsz mit amit kapott és ez a legszomorúbb az egészben. Bénák vagyunk, mármint akik felelősök ezért. Megint.

(#76769) Tasunkó


Tasunkó
senior tag

Az a baj hogy művészileg leragadtam Az Első Áldozónál. Ezt a ministránst :DDD nem szabadott volna ide bedobni. Jedova tanúja. Lehet ha a Dunán megint leadják az Abigélt, jobban odafigyelek, ott voltak sekrestyés nem ilyenek.

Kérek egy számot a jútútú

(#76770) Mr K válasza k-adi (#76768) üzenetére


Mr K
senior tag

Csakhogy nem vallásos értelemben (a görög eredetű szó), inkább segítőt, követőt, kísérőt jelent. Tanoncot, tanítványt kevésbé. Ugyanakkor nyilván akarnak a szóhoz valami mélyebb (plusz) jelentést társítani, ezért is választották (a kevésbé gyakori) acolyte-ot. Ilyen értelemben viszont magyarul sem választhattak egy hétköznapi szót. Az akolitust persze nem mindenki ismeri, szerintem, de ha sikeres lesz a sorozat, akkor majd megtanulja... (Ha meg vannak vallásos áthallásai a szónak (az SW világában), akkor meg pláne adekvát lehet.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#76771) Mr K válasza Tasunkó (#76769) üzenetére


Mr K
senior tag

Mint kiderült, van akolitus képzés Mo-n...

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#76772) Tasunkó válasza Mr K (#76771) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Rémlett hogy kész Mekkája van az elnevezéseknek, ha a különböző felekezetek hierarchiájában keresgélnénk.

Kérek egy számot a jútútú

(#76773) negyven2 válasza k-adi (#76768) üzenetére


negyven2
veterán

Teljesen mindegy, mert ahogy írtam a végső szó úgyis a Disney-é ebben az esetben. Mint minden olyan is esetben, amikor nagyon félrement a fordítás. És nem csak a címek esetében igaz ez, hanem a szinkronok és feliratoknál is. Pl. amikor egy gangszta afro-amerikainak, esetleg indiainak magyar tájszólást adnak, vagy amikor maga a sorozat, film alapból többnyelvű, de szinkronban mindenki csak magyarul beszél. Az ilyenek esetében sem dönthet szabadon a hazai forgalmazó. De játékok esetében is hatalmas beleszólása van az IP tulajdonosának.

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#76774) oriic válasza Mr K (#76771) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Bexarok és tényleg. o.O

Live-Die-Respawn

(#76775) k-adi


k-adi
nagyúr

Star Wars: Birodalmi históriák
Star Wars: Tales of the Empire (2024)

Hát... ez nem volt egy nagy eresztés. SW-kedvelőként persze érdemes megnézni, mindig érdekes a másik oldalról nézni karakterek életét kibontva de valahogy olyan erőtlen az egész.

(#76776) negyven2


negyven2
veterán

LEGO Star Wars: Rebuild the Galaxy - Teaser Trailer

Szeptember 13 | Disney+

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#76777) Louro


Louro
őstag

Ne lincseljetek meg. Tudtok ajánlani olyan könnyed sorozatot, mint a The last man on earth?
Tudom, hogy kissé gagyi, de mégis imádom a bugyutaságát.

Mess with the best / Die like the rest

(#76778) bobalazs válasza Louro (#76777) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Future Man

(#76779) Louro válasza bobalazs (#76778) üzenetére


Louro
őstag

Uh, tényleg. Az se volt rossz. Lehet azt is újrázom. Pár hét el fog vele menni.

Mess with the best / Die like the rest

(#76780) Ellia válasza negyven2 (#76776) üzenetére


Ellia
addikt

Jar-jaron azért felröhögtem, nem tudom mi lesz ez, de az összes meme-t beleteszik azt tuti. Hello Jedi Bob! :D

(#76781) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Terror, első évad: A sorozat első pár része kifejezetten tetszett. A fényképezés, színészek, a setting mind érdekesek voltak, aztán a Rig-hez hasonlóan sajnos ez is egy olyan irányba ment el, amilyenbe nem kellett volna. Egyáltalán nem volt rossz, és kifejezetten egyedi látásmódot közvetít, az évad második fele azonban simán lehozza az embert az életről.

Kíváncsi vagyok, milyen lesz a második szezon. Az alapfelállás itt is hivogató.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#76782) abridabri válasza V.Stryker (#76761) üzenetére


abridabri
veterán

Köszi az ajánlást, tegnap megnéztem. Tényleg megéri azt a másfél órát :R

(#76783) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Wednesday: 2. évad | Íme a szereplőgárda | Netflix

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#76784) k-adi


k-adi
nagyúr

Jószomszédok
The Neighborhood (2024)
season 6 finale

Hozza a sorozattól már megszokott sitcom szintet, vannak kisebb hullámvölgyek most is, főleg "Courtney" szála de ezt leszámítva el lehet szórakozni rajta. Kicsit azért már érződik az évadon, hogy megfáradt a sorozat, "Dave" poénjai sem ütnek akkorákat mint korábban - de valószínűleg ez csak azért van, mert már hozzászokott a néző a gagyi humorhoz és nem újdonság már

(#76785) gyuromoj válasza k-adi (#76784) üzenetére


gyuromoj
veterán

Comedy Centralon nézegetem ahogy időm engedi. Jópofa kis sorozat, igaz nem láttam minden részt. Lehet adni kéne egy esélyt neki, hogy elejétől a végéig megnézzem.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#76786) gbors válasza gbors (#72534) üzenetére


gbors
nagyúr

The Bear S02 (2023)
Hát, pont mint az első évad, erről is nagyrészt lepattantam. Remekül van megcsinálva, vannak benne jó jelenetek (sőt, szuper jelenetek is), de az egész valahogy nem bír beszippantani, a legtöbb epizód felét végigmalmoztam. Az utolsó részt meg rühelltem. Nem vagyok happy end fan, de a karakterek öncélú és szükségszerűtől messze álló kínzása szintúgy nem vonz. Ennyi, ez nem az én sorozatom.

#értékelés

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#76787) Tyler Durden válasza gbors (#76786) üzenetére

Első évad 3. része után elengedtem, engem se tudott beszippantani..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#76788) S e t h válasza gbors (#76786) üzenetére


S e t h
nagyúr

Két részt megnéztem és nem értettem a hypeot.
Ízlések és pofonok, nem én vagyok a célközönség.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#76789) Frod válasza gbors (#76786) üzenetére


Frod
addikt

Az hol leppatanás, ha végignézed a teljes szezont? :U

Én a másik véglet vagyok, mert nálam 10/10, mindazzal együtt, hogy teljesen meg tudom érteni, ha valakit semennyire sem kap el. De rétegcucc, nem is kell, hogy mindenki szeresse, kellenek ilyen darabok is.

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#76790) gbors válasza Frod (#76789) üzenetére


gbors
nagyúr

Sztem elég világosan leírtam. Próbáltam élvezni, helyenként sikerült, helyenként meg nem, és nem elhanyagolható részben untam. Miután eléggé kult sorozat, nyilván van benne valami fontos, ami nekem nem jött át => lepattanás.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#76791) k-adi


k-adi
nagyúr

Szembejött YT-n a My Name egyik montázs klipje és még mindig brutál jó ez a sorozat. Tud valaki hasonló sorozatot ahol tényleg ütnek, sebződik a hős és brutál harcok vannak mint itt?
:F

erősen spoileres!
[Yoon Ji-woo - Fight Scenes (My Name)]

(#76792) mephi666


mephi666
nagyúr

ez a stranger things nem is olyan rossz...

kb mintha Stephen King It-jét (gyerek főszereplők, horror/thriller stílushoz) kevernék a Species-el (labor, kísérletek) és nyakon öntenék mindenféle összeesküvés elmélettel :K itt-ott talán vághatták volna feszesebbre, mert így a 4. résznél járva úgy érzem, hogy vannak feleslegesen túlnyújtott snittek... David Harbour jól hozza a karakterét, de rajta kívül is találtak csomó jó színészt (első részekben a This Is Us-ból tűnt fel a nagydarab fószer, meg is lepett)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#76793) Bad Pritt válasza gbors (#76786) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Nekem ezzel a sorival az az egyetlen kicsi bajom, hogy Jeremy Allen White úgy fel van szopkodva miatta, mintha most érkezett volna a Mennyekből, mikor a karaktere 1:1 Lip a Shamelessből, csak más okokból gyökér.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#76794) gbors válasza Bad Pritt (#76793) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem volt sztem sem jobb, sem rosszabb, mint a többi színész. Kompetensek voltak az alakítások nagyrészt, több erős pillanat is volt, de nem láttam sem JAW-ot, sem a többieket kiemelkedőnek.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#76795) Bad Pritt válasza gbors (#76794) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Na, hát ehhez képest végignyert mindent tavaly.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#76796) gbors válasza Bad Pritt (#76795) üzenetére


gbors
nagyúr

Ahogy írta a kolléga lejjebb, niche cucc, és ezek szerint ez egy zsűribarát niche :D

#76792 mephi666: az első évad nekem is tetszett - aztán a harmadikba már bele sem kezdtem...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#76797) Grave_444 válasza mephi666 (#76792) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Beindul majd, ne aggódj. :)

(#76798) markknight


markknight
veterán

Nem semmi volt ez a mostani X-Men '97 rész. Azt gondoltam az ötödik részt már nem fogják tudni űberelni ebben a szezonban, erre tessék.

(#76799) Bazsi1987 válasza markknight (#76798) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Úgyis élvezhető hogy csak filmeket láttam? :)

(#76800) bobalazs válasza markknight (#76798) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez mi, melyik?

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.