Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76251) negyven2 válasza Bad Pritt (#76233) üzenetére


negyven2
veterán

Vannak benne retcon-olt dolgok is, amik sokaknál valamiért kicsapta a biztosítékok. Vajon nálad is, vagy te azok közé tartozol aki túl tudd egy ilyenen lépni.

pl. a New Vegas és Shady Sands félre kapcsoltara gondolok...

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#76252) negyven2


negyven2
veterán

Dark Matter - Official Trailer

Május 8 | Apple TV+

Nem, ennek semmi köze a 2015-ös SyFy-os sorozathoz. Ez a 2016-ban megjelent, Blake Crouch-os regény, a 'Sötét anyag' adaptációja. Blake Crouch-nak ugye már adaptáltak egy másik könyvét is sorozatként. Ez volt a Wayward Pines.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#76253) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Cuki kis sorozat ez a Fallout. Horrornak is simán elmenne. Épphogy csak jumpscare-ek nincsenek benne.

⭐ Stella

(#76254) mephi666 válasza radi8tor (#76253) üzenetére


mephi666
nagyúr

...játék első 2 részében kedvencem volt a célzás... ami ha kritikust kapott, akkor szakított, lukasztott :) ...visszaadják ugyanezt a képernyőn

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#76255) radi8tor válasza mephi666 (#76254) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát engem meglepett mennyire nyers. Bezzeg a kexjelenetben nincs semmi mutatva :DD

⭐ Stella

(#76256) mephi666 válasza radi8tor (#76255) üzenetére


mephi666
nagyúr

...azt a játékban sem mutatták... ha jól rémlik az első részben lehetett k*rvázni is? :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#76257) bobalazs válasza radi8tor (#76255) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Dumák is jók benne. “fucking vault dwellers” “sardine-fucking dipshit”

(#76258) Ryder62


Ryder62
őstag

Megnéztem az első részét a Fallout sorozatnak. Nagyon jól vissza adja a hangulatát.

A Lucy McLane(?) szálat nagyon élveztem, szvsz ütősre sikerült.
Egy kis módosítást csak sikerült belecsempészni a világába. A Vaultok a játékokban mindig egy, különálló egységként működtek, egyetlen egy nagy fogaskerekes bejárattal. Itt meg a Vault 33 össze volt kötve a Vault 32-vel, de ha jól vettem ki akkor a Vault 31-el is összeköttetésben állt ami elég fura koncepció.

Természetesen ez is nagyon jól bele illeszkedik a lore-ba. A Vaultok többségében titkos kísérleteket folytattak a lakók tudta nélkül és a legtöbbje kudarcba is fulladt.

A Brotherhood of Steel szál (Maximus) számomra lapos volt, megszakította a kezdeti lendületet. Ráadásul nem sok minden történt itt.

A Ghoulos szál jó volt de azt a pár percet akár a második rész elejére is tehették volna.

(#76259) k-adi válasza negyven2 (#74934) üzenetére


k-adi
nagyúr

A rezsim
The Regime (2024)
season 1 finale

Kate Winslet jó lead cast a Kancellár szerepére, de a többiek is passzoltak szerencsére, ahogy a zene és jelmezek is. Néha már annyira abszurd az egész történet, hogy a néző azt hiszi az M1 megy az HBO helyett...? Ilyen szempontból az évad jól indul, majd ellaposodik sajnos, van benne jó pár sötét humor, de ennél sokkal többet is ki lehetett volna hozni ebből, így egy kicsit csalódás van bennem. Nyilván a Sacha Baron Cohen féle A diktátor (Original title: The Dictator) -hoz nem ér fel de érdekes volt látni humorosan egy női szemszöget is.

(#76260) Major Lion válasza radi8tor (#76255) üzenetére


Major Lion
senior tag

Mondjuk eleg hulyen nezett ki mikor ott fekudtek egymas mellett szex utan a csaj meg mindig eskuvoi ruhában a csavo meg total meztelen :D

[ Módosította: radi8tor ]

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#76261) mephi666 válasza Major Lion (#76260) üzenetére


mephi666
nagyúr

én azt nem értettem soha ebben az univerzumban, hogy lehet fizetőeszköz a kupak :DDD semmit nem csinálnak vele, csak gyűjti mindenki... ennyi erővel hasznosabb fizetőeszköz lenne a gomb: azt legalább fel lehet varrni a gúnyára :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#76262) Tasunkó válasza mephi666 (#76261) üzenetére


Tasunkó
senior tag

A kupak a kólán van. A kólának véges száma van, valamiért. Lehet mert kevés a tiszta víz és a cukor. Olyan mint az aranytartalék. Nekem az tetszett a New Vegas-ban, hogy az első amit az atomháború után az emberek szövetsége létrehozott az a félkarú rabló, rulettasztal, szerencsejáték, közben meg ott laktak a 100 éves koszban és szemétben. Zseniális mennyire emberi.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#76263) Jim-X válasza radi8tor (#76253) üzenetére


Jim-X
őstag

Megneztem tegnap en is az elso reszt a Fallout-bol. 75perc omg :Y Szinte egesz estes mozinak is elmegy. Ugy kezdtem bele, hogy semmi, de tenyleg semmi infom nincs a jatek sorozatrol. Egesz jol be lett mutatva a vilag, bar a Maximus szal nekem egy kicsit katyvasz volt... Walton Goggins-t a Hateful Eight ota csipem, jo volt orr nelkul is ;]

Ha jol ertelmezem akkor a Ghoul az ugyanaz az ember akit az elejen lattunk az atomkatasztrofanal es amiatt lett ilyen? Vagy csak ugyanaz a szinesz es kesz? :B

A játék az nem játék!

(#76264) mephi666 válasza Tasunkó (#76262) üzenetére


mephi666
nagyúr

...a gomb is véges, mert egyik játékban sem találkoztam működő gombgyárral :DDD

...a sorozat jól átadja amúgy, hogy a burokban élő, naiv vaultlakók egy részét kivéve majdnem mindenki egy rohadék :K new vegas volt az, amit már nem vittem végig és utána egyik későbbi részt sem... az első 2 marad az örök kedvenc

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#76265) Tigerclaw válasza negyven2 (#76252) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A Wayward Pines az egyik nagy kedvencem a mai napig. Könyvekben továbbmegy, mint a sorozatban?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#76266) Major Lion válasza Jim-X (#76263) üzenetére


Major Lion
senior tag

Ha csak a hateful eight ota akkor ajanlom a Justified-ot :D

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#76267) S e t h válasza Major Lion (#76266) üzenetére


S e t h
nagyúr

Szerk: jut eszembe a Kemény zsaruk is.......

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#76268) Jim-X


Jim-X
őstag

Koszi az ajanlasokat, ranezek :R

#76267S e t h: ;]

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#76269) mephi666


mephi666
nagyúr

Fallout S01

...így kell ezt csinálni :K tisztességes munka... nem mondom, hogy nem lehet belekötni, de a módosítások engem nem zavarnak, mert az alapokat nagyon jól átépítették a játékokból... látszik, hogy foglalkoztak vele és millió apróságot átemeltek :K tényleg így kell játékot adaptálni, legyen ez minden stúdiónak követendő példa

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#76270) Ryder62 válasza Jim-X (#76263) üzenetére


Ryder62
őstag

A ghoulok valamikor emberek voltak. Nagy részük már élt a háború előtt. A sugárzás hatására válnak torzzá és hosszú élettartalmuk is ennek köszönhető. Szóval igen, az a pacák az elejéről és a bemutatott ghoul ugyan az a személy.

(#76271) gbors válasza Tigerclaw (#76265) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem, sőt. Az első évad többé-kevésbé mindhárom könyvet lefedi (a 2-est és a 3-ast nagyon érintőlegesen), a második évad pedig új sztori.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#76272) negyven2 válasza S e t h (#76267) üzenetére


negyven2
veterán

És akkor még ott van Baby Billy karaktere is a The Righteous Gemstones-ból... de említhetném a másik Danny McBride-os sorozat szereplését is, a Vice Principals-t is...

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#76273) Jim-X válasza Ryder62 (#76270) üzenetére


Jim-X
őstag

Koszi, en is igy gondoltam :R

A játék az nem játék!

(#76274) S e t h válasza negyven2 (#76272) üzenetére


S e t h
nagyúr

I see you are a man of culture as well.

A vice principals ikonikus jelenetében felcsendülő zenével....
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#76275) myckey


myckey
veterán

Jópofa a Fallout ;] néha sztm túlzásba esnek, pláne a kezdőknek lehet ez "erős", de nagyon eltalálták az adaptációt és az élőszereplős rendezést. Zseni a világépítés és a humor.
Nálam köröket ver a Last of Us -ra meg a Witcherre is...

Walton Gogginsnak hatalmas plusz ! :C

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#76276) mephi666 válasza myckey (#76275) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerintem sokféle szempontból zseniális... jó alapanyaghoz tisztelettel nyúltak és jól építkeztek belőle :K

- legjobb karakter Cooper :K egy igazi terminator, aki fehér férfi/ghoul... a színész kitűnő választás volt a szerepre
- a főszereplő csaj nem lett túltolva: van harci képzettsége, nem a legprofibb, de megold helyzeteket... emellett egy igazi burokban nevelkedett naiv p*csa az elején, aki szépen alakul :)
- nem volt indokolatlan b*zulás sem... oké, a végén a 2 nő kapcsolata elég kérdőjeles, de nem boncolgatták... jó volt ez így...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#76277) myckey válasza mephi666 (#76276) üzenetére


myckey
veterán

Igen, kellő odafigyeléssel és alázattal fogták a meglévő dolgokat...a csajszira kíváncsi leszek, nála és a néger gladiátornál :D eléggé lehet éreztetni a karakterfejlődést.Van mire.
Ebből egy klassz második szezont is ki lehetne hozni. :R

*meg kell jegyezni, hogy aki nagyon akar, az talál csomót a kákán...

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#76278) mephi666 válasza myckey (#76277) üzenetére


mephi666
nagyúr

igen, alapkonfliktus megvan a 2. szezonra :K ugyanazzal a lendülettel 8 részben végig is lehetne vinni, mint az 1. évadot... én arra leszek kíváncsi, hogy mi a hosszútávú koncepció? pl tudnék örülni, ha meglenne a komplett terv 3 évadra és hasonló minőségben pörögne végig, majd válna egy komplett sztorivá... de ha 2 évad közben álmodják meg mindig a következőt és 10 évadon át nyújtják, mint a rétest, azzal könnyű felsülni... ennek kevésbé örülnék

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#76279) myckey válasza mephi666 (#76278) üzenetére


myckey
veterán

Ilyen jellegű, minisorozatnak én is örülnék még. Ezeket jobban díjazom mint a nyújtott, hosszú dolgokat.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#76280) Tasunkó válasza myckey (#76279) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Ha már a Last Of Us elvérzett mielőtt elkezdték volna, ettől várok egy 10 sorozatos walking deadhez hasonló, disztopikus eposzt teli western elemekkel, velejéig romlott szereplőkkel. Nem látszik nagyon semmi ami átvette volna a stafétát a WD-től, az egyik spinoff jobban kiégett mint a másik, azt már ugaron kell hagyni, és egy másik disztópiát felfuttatni, hogy legyen a felnövekvő ZS generációnak is valami jövőképe.

Kérek egy számot a jútútú

(#76281) Pitterix


Pitterix
őstag

The Rookie

Ez valahogy elkerülte a figyelmemet eddig.
Kissé gagyi, de mégis szerethető, sőt inkább olyan csakmégegyetmára sorozat.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#76282) k-adi válasza Pitterix (#76281) üzenetére


k-adi
nagyúr

Most melyik évadról írsz? mind a 6 ról? :F :F

(#76283) negyven2


negyven2
veterán

Tim Cain beszél a Fallout sorozatról.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#76284) negyven2


negyven2
veterán

'Star Trek: Strange New Worlds' Renewed As 'Lower Decks' Sets Ending After 5 Seasons

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#76285) Oldman2 válasza Pitterix (#76281) üzenetére


Oldman2
veterán

Én ajánlom, kedvenc sorozat, kikapcsolódásra tökéletes.

(#76286) pècsimunkás válasza Pitterix (#76281) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem tetszik, most darálom èppen.
Van belőle 5 èvad magyarul, az utolsó èvad elején járok.
Bírom az ilyesmi - Mentalista, Castle, Dr. Csont- sorozatokat.

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#76287) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Kijöttek a legfrissebb Kaliforniába való forgatás-áttelepítést szorgalmazó adókedvezmények, és a Fallout 25 millió dollárt kapott a 2. évadjára, szóval nyugodtan mondhatjuk, hogy teljesítménytől függetlenül szinte biztos, hogy folytatódni fog.
sorozatjunkie.hu

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#76288) Pitterix válasza k-adi (#76282) üzenetére


Pitterix
őstag

Még csak az első. :B
De beszippantott.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#76289) zozika84 válasza Tasunkó (#76280) üzenetére


zozika84
őstag

Az egy borzasztóan közepes, erőltetett woke-propaganda sorozat lett sajnos (TLOU)...pedig benne volt a tényleges siker lehetősége is :(

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#76290) Tasunkó válasza zozika84 (#76289) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Felveti a kérdést hogy tényleg Neil Druckmann készítette a játékot, mert a Fallout körül nem volt akkora hype hogy a készítők közreműködtek, mégis milyen jól átjött nekik a játékból a lényeg, bár még az elején tartok, de feltűnő akkor is hogy az elméletilegegesen a Lastofus atyja meg teljesen félrement. Bár a játéktól sem volt idegen a woke, a sorozatban primadonnává avanzsált, nekem az ND szerepe a játékban és a sorozatban összevetve olyannak tűnik, mintha a játék politikai tisztjét bízták volna meg a sorozattal.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#76291) Bad Pritt válasza negyven2 (#76251) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Olyan igazán nagy retcon nincs benne, pár helyszín ide-oda lett tologatva a térképen valszeg story pacing és/vagy budget okokból, de pl. amit felfújt az internet kapcsolatban az egy félreértett képkocka.
Én valószínűnek tartom, hogy direkt csinálták így, legyen egy kis engagement a fanok részéről és induljon be egy diskurzus a játékokról meg arról, hova és hogyan lehet illeszteni a sorozatot. Éles ellentétben áll ez az adaptáció pl. a Rings of Powerrel, aminél 0 tiszteletet kapott az alapanyag és csak arról lehetett több órás videókat készíteni, hogy mik az eltérések, mert egyezőség alig akad.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#76292) negyven2 válasza Bad Pritt (#76291) üzenetére


negyven2
veterán

Igazából csak azért kérdeztem, hogy te, hogyan látod ezt. De akkor te is azok közé tartozol akik tudták értelmezni azt a jelenetet...

Bár ugye azoknak is igaza van részben akik kiadtak. Hiszen bár a táblán az látható, hogy a Shady Sands 77-es bukása után van a gomba felhő, viszont olyan utalások amik kicsit megerősítik azt, hogy akkor történhetett a robbanás is. De ez főleg abból adódik, hogy nem tudjuk, az idő intervallumokat a szereplők esetében. Pl. Mikor és meddig volt ott Lucy és az anyja, miután az apja visszahozta őt, azután mennyi idő telt el a bomba ledobásig. És ugye ott van Lucy pontos kora is, vagyis hány éves 96-ban és mennyi lehetett a vissza emlékezésekben, akkor ha az 77-ben, vagy ha minimum 81-ben történt (ugye az első részben azt mondja, hogy vagy 10 évig csinálta az unoka tesóval... itt pontosan mit ért ezalatt?)...

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#76293) mephi666 válasza negyven2 (#76292) üzenetére


mephi666
nagyúr

mit ért rajta?

...hát, hogy dugtak, csak védekeztek :DDD ...mert gyerekhez eltérő génállomány illik azért, emiatt rendelt wishről férjet, végül nem azt kapta, amit várt :D ...vagyis nem számított rá, hogy új f*sz után egy 30centis penge is bele fog állni :DDD

s02-re amúgy van egy tippem, hogy terhes lesz és szépen bemutatják, miként zajlik a folyamat, nem épp idilli körülmények közt... vagy az is lehet, hogy ezt a részét elintézte azzal, amikor belekortyolt a radioaktív vízbe

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#76294) Bad Pritt válasza negyven2 (#76292) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Fallout: pont ez az, hogy semmi nem erősíti meg, hogy akkor történt a robbanás, csak mivel a nézők azt a dátumot látják egy képkockán a gombafelhővel ezért tévesen azzal azonosítják és rögtön billentyűt ragadnak, pedig csak picit gondolkozni kéne, esetleg felcsapni a wikit. Plusz ha a robbanás '77-ben lett volna akkor a gombafelhő ott lett volna a szöveg felett, mellett, nem egy nyíl vezet oda. Ez common sense, így működik egy timeline. :D Meg amúgy a készítők megerősítették, hogy a New Vegas is marad kánon, tehát '81 után pukkant el a kisváros.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#76295) negyven2 válasza Bad Pritt (#76294) üzenetére


negyven2
veterán

Dolgom akadt, tehát nem tudtam normális befejezni... :)

De csak annyit tennék még hozzá, hogy én nem is problémázok a dolog miatt. Csak tényleg az része kicsit elnagyolt, és se nem megerősíti, sem cáfolja a teóriát. Én ha kritizálni (kötekedni) szeretném ezt a részét, akkor nem táblára hivatkoznék, hanem a visszaemlékezésre. Ott a gyerek Lucy-ból indulnék ki, meg a kapcsolatából az unokatesóval.

Mármint, hogy a visszaemlékezéskor hány éves lehetett a gyerek Lucy. Azok jelenetek közvetlenül Shady Sands felrobbantása elött voltak, vagy évekkel korábban. Ott van a 77-es nagy éhínség is, ami pont akkor volt mint a 'The Fall' (valószínűleg nem véletlenül).

De ugye ez a része a tippelde, hogy ki mennyi idős jelenleg, és vajon mennyi lehetett korábban. Maximum ugye gyereként ott élte túl a támadást, akinél csak tippelhetünk, hogy mennyi lehet az a gyerek, és mennyi most a szereplő. De ugye Birdie (Vault 4-ben a csaj), aki elmondja, hogy 11 éves volt amikor Filly felé mentek, és 3 napnyira voltak Shady Sands-től, amikor bekövetkezett az atomtámadás (ilyen mésziről is érezték a robbanás hőjét). És itt is abból kéne kiindulni, hogy vajon most mennyi lehet ha 77-ben történt, vagy ha 81, vagy utána nem sokkal).

De mint írtam, és te is. A New Vegas maradt az canon a Bethesda szerint is, meg ez is kánon, és eleve azt írták a nagy hirdető táblára, hogy Shady Sands az az első fővárosa volt az NCR-nak.

Úgyhogy én is azok közé tartozok akik csak nevetnek a Reddit-es toporzékolókon... :DDD
Majd a második évadban többet tudunk meg. Hiszen az már valószínűleg New Vegas környékén fog játszódni.

Engem amúgy inkább olyan dolgok zavarnak amik kicsit a játékokban is (sok helyen nem látszik, hogy eltelt 219 év), illetve más ellentmondásos dologok is (nem tudta a "menedzsment", hogy mi történt a Vault 32-ben 2 éve?).

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#76296) abridabri


abridabri
veterán

Van értelme elkezdeni a Falloutot ,ha semmit nem tudok a játékokról ?

(#76297) myckey válasza abridabri (#76296) üzenetére


myckey
veterán

Van persze...
Természetesen dob az élményen, rengeteg apróság van, amire figyeltek a készítők. Fanservice. Ellenben nem szükségszerű az FO wiki, hogy szórakoztasson, mert megvan a minősége sztm. Építkezik a sorozat, simán lehet azonosulni vele háttérinfo nélkül is.
( Nem in medias res, vagy nem olyan mint Miyazaki új filmje, ahol képben kell lenni, sőt kulturálisan nagyon ajánlott tájékozódni -The Boy and the Heron )
Emészthető, bár van egy erős stílusa a sorozatnak, a világnak... egy feelingje, amit nem árt, ha be tud fogadni a néző.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#76298) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Ha már beindult a hype train a Fallout miatt, akkor lenne egy kérdésem a témában jártasokhoz:
Melyik a legélvezhetőbb játék?
A new vegas és a 3. rész meg van epicen, csak utóbbit próbáltam (kb. 1 óra), de az nem tetszett. A 4.-et láttam hogy le van árazva steamen a '76 meg prime gamingen belül vihető.

(#76299) Rigormortiis válasza KISDUCK (#76298) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Egyértelműen a New Vegas!

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#76300) mephi666 válasza KISDUCK (#76298) üzenetére


mephi666
nagyúr

...szerintem az 1-2, de már nagyon oldschool mai szemmel :) körökre osztott 3d izometrikus...

gog-os verziók elég jók, 1920x1080ban is mennek, de kicsit furcsa így játszani, amikor anno 640x480ban volt megszokva :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.