Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71101) stoon


stoon
őstag

Jól látom elindult a periféria 2 évada?

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#71102) Janaboy válasza stoon (#71101) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nekem az app nem hozza, miből gondolod?

Janaboy

(#71103) KISDUCK válasza stoon (#71101) üzenetére


KISDUCK
addikt

Korai lenne, mert csak Februárban jelentették be a 2. évadot.

(#71104) wolf88 válasza nubreed (#71095) üzenetére


wolf88
tag

Én is csak ajánlani tudom, a tavasszal néztem meg az első évadot szinkronosan, várom,hogy hátha lassan jön a 2. évad is szinkronnal,de ha nem lesz belőle semmi belátható időn belül,akkor nézem felirattal.

(#71105) stoon válasza Janaboy (#71102) üzenetére


stoon
őstag

https://www.mafab.hu/movies/a-periferia-2-evad-623111.html
De nem ír semmit uh valószínű benéztem :R

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#71106) k-adi válasza stoon (#71101) üzenetére


k-adi
nagyúr

nem de a Miracle Workers új évada viszont igen! (End of times)

(#71107) DrTechnoid válasza paatrick (#71098) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Én is csodálkoztam, nem gondoltam hogy ilyen régi. Egyébként van valami hasonló kaliberű alkotás amit tudnék nézni? Érdekes módon egyfajta hiányérzet van most bennem miután vége lett.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#71108) paatrick válasza DrTechnoid (#71107) üzenetére


paatrick
őstag

Több részből álló filmes fantasy?
- Narnia krónikái - 3 film
- Gyűrűk ura - 3 film - mondjuk ki az aki még nem látta :DDD
- Éhezők viadala - 4 film - bár ez nem fantasy, de bemutat és felépít egy világot

Sima 1 részes filmek:
- Csillagpor (2007)
- Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekei (2016)
- Faun labirintusa (2006) - ez elég dark

Sorozatokban annyira nem vagyok otthon, legalábbis nagyívű fantasy inkább a katasztrofális megvalósításból van az utóbbi években :P de ha nem láttad a Trónok harcát akkor azt biztos nézném.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#71109) Tasunkó


Tasunkó
senior tag

Vagy az összes X-Men +wolverine. Az is ilyen Varázslók, tanoncok. A Faun Labirintusát lehet ki kell húzni, mert azután aztán tényleg képtelenség lesz ajánlani mégegy olyat :) .

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#71110) DrTechnoid válasza paatrick (#71108) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Köszi a tippeket, semelyiket se láttam az említettek közül,a trónok harcát se. Pár hete vettem meg életem első tv-jét, most kezdek el filmeket sorozatokat nézni. Már párszor írtam ide, ez volt az első jelentősebb megtekintési sorozatom az elmúlt 20 évben. A teljes megtekintett paletta amit láttam az a tizenvalamennyi Marvel és DC a mozikban, az is hiányosan, meg a komplett Big Bang Theory.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#71111) paatrick válasza DrTechnoid (#71110) üzenetére


paatrick
őstag

Ha Marvelből nem láttad a Bosszúállók: Végjáték (2019) lezárófilmet akkor azokat is simán újranézném a helyedben az elejétől. A Végjáték utániak viszont már csak időpazarlásra jók.

Amúgy nagyon jó helyzetben vagy. Bárcsak kitörölhetnék filmeket, sorozatokat az elmúlt 20 évemből a fejemből hogy újra megnézhessem őket elsőre :P

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#71112) Mr K válasza DrTechnoid (#71110) üzenetére


Mr K
senior tag

Film: A varázslótanonc - nem kapott túl jó kritikákat, de szerintem nézhető.
Film-sorozat: A hobbit (a gyűrűk ura "előzménye") - ezt sem dicsérik, de nekem tetszett (a gyűrűk urához nem tudom viszonyítani, mert azt nem láttam.)
Sorozat: A varázslók - ez nem tudom, hogy milyen, nem fogom megnézni (nem rontom el a könyvélményt (Lev Grossman trilógiája)).

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#71113) paatrick válasza DrTechnoid (#71110) üzenetére


paatrick
őstag

Mondjuk akkor lehet a 20 évben a Csillagok háborúja is kimaradt? Ha igen csak ezeket és ebben a sorrendben:
1. Star Wars IV - Egy új remény (1977)
2. Star Wars V - A birodalom visszavág (1980)
3. Star Wars VI - A jedi visszatér (1983)
4. Star Wars I - Baljós árnyak (1999)
5. Star Wars II - A klónok támadása (2002)
6. Star Wars III - A sithek bosszúja (2005)
+1 a végére: Zsivány Egyes - Egy Star-Wars történet (2016)

A többit inkább ne nézd, találsz tőlük ezerszer jobbat, ezek viszont kötelezőek.
De ezt a hozzászólást már offba rakom mert ez a sorozatos topik. :DDD

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#71114) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Manifest s04 sorozatzáró és úgy általában a sorozatról.

Legyen egy pár gondolat a sorozatról: az eleje nagyon tetszett, jól indult érdekes volt.
Az első 2 évad még jónak mondható, a harmadik már kezdett átmenni egy nagy zagyvába. Utána be is lengették, hogy kaszálják.
Alapvetően örülök, hogy nem tették meg, bár maga a sorozat nem felemelő, de manapság már annyira ritka, hogy egy sorozatot lezárnak.
Ami a 4. évadot illeti, hát igen el vagyunk már szokva attól, hogy 20 részes legyen egy évad és ez meg is látszik abban, hogy bőven van töltelék rész is.
Ami a negyedik évad második felét illeti: na ez már bőven érezhetően ment rá a lezárásra és sajnos már annyira túlbonyolították a dolgokat, hogy nehézzé vált követni és azért akadt benne bőven hülyeség is.
Gyakorlatilag azt se lehetett már tudni, ha valahol volt logikai baki :D

Ami a lezárást illeti: vegyesek az érzéseim, azért kicsit csalódás volt, hogy kvázi az 5,5 év majd hogy nem ment a kukába. De féltem, hogy így fogják lezárni :(

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#71115) gbors


gbors
nagyúr

Aranybulla S01E01 (2022)
Ööööööö... ez meg mi a jóságos ég? Volt ennek a sorozatnak a készítői között akár egyetlen ember, aki a filmezéshez bármit konyít? Hosszú, elfogult és hamis narratív monológok, amihez a filmes történések inkább díszletként szolgálnak (ahelyett, hogy bemutatnák / vezetnék az eseményeket), a dramaturgia teljes hiánya, motiválatlan színészek, elképesztően enervált jelenetek, random pillanatokban bevágott szakértői infodumpok - kb. mindent megvalósít, amit a rosszul megcsinált filmek kiskátéjában megtalálunk.
A jelmezek nem rosszak, és vizuálisan lehetne jó is a produkció, ha nem lenne ennyire fakó a színvilága - ill. míg a hiteles szakértők által elmondott történelmi háttér bevagdosása filmes szempontból nagy mellényúlás, tartalom tekintében legalább érdekes. Egy epizód alapján a teljes sorozatról nem lehet véleményt mondani, de amit eddig láttam, az egy halovány 2 a 10-ből. A többi 5 részt majd akkor nézem meg, ha valamiért nagyon megharagszom magamra, és bűnhődni vágyom...

#értékelés

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#71116) paatrick válasza gbors (#71115) üzenetére


paatrick
őstag

"Rákay Philip nem bír magával: az Aranybulla sikere után a mohácsi csatáról forgatna filmet."

Van péééééééééééénz mindenre ;)

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#71117) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Fubar második részét nézem, de azt hiszem már a második részt sem fejezem be, mert ez nagyon gyászos.

Janaboy

(#71118) gbors válasza paatrick (#71116) üzenetére


gbors
nagyúr

„A hősiességnek és a magyar kiállásnak egy egészen elképesztő példája Mohács.”

Az. Az "elképesztő" legalább stimmel :W

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#71119) mephi666


mephi666
nagyúr

elkezdtem pótolni ezt a money heist-et

nem rossz, de nem is érzem annyira átütőnek, mint amennyire felmagasztalta mindenki :K

elég repetitív a sorozat azzal, hogy minden részbe raktak vagy 3-4 cliffhanger-t, amire persze ott volt a kész megoldás, mert "a professzor mindenre gondolt és betervezte a problémákat is, kész megoldással" :) egy idő után az izgalmi faktoron ez sokat rontott, mert nem éreztem emiatt, hogy bárminek is lenne tétje... most jutottam el az 5. évad elejére, ami viszont kb szembe megy az eddigiekkel... az eddigi profizmust most felváltotta a bakik sorozata: a prof 1 mozdulattal leveri a nőjének 90kilós exférjét, de az idegesítő hasas exrendőr csaj kiüti egy pillanat alatt? :DDD vagy profin őrzik a túszokat, majd engedik őket fegyverhez jutni, végül bezavarják őket a fegyvertárba? :C ja, a prof is simán beengedte a terhes csajt a rejtekhelyére? nem figyelte, hogy ki akar oda belépni? (amikor korábban mindenre volt 3 vészforgatókönyve... pont a bázis védelme nem érdekelte?) mellesleg az a nő kb utolsó hetes és úgy mozog, mint egy nindzsa, az se zavarja, hogy megerőlteti magát? :D eddig viszonylag jól össze volt rakva a sorozat, remélem nem megy át a végére gagyiba az ilyen idióta húzásokkal... a szerencsefaktorról meg akkor ne is beszéljünk, ami folyamatosan jelen van és szükséges ahhoz, hogy ne bukjanak

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#71120) F.B.I. válasza Janaboy (#71117) üzenetére


F.B.I.
veterán

Mi is így voltunk vele asszonnyal…. kaxxatibi lett. :(

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#71121) bagyulajuve válasza mephi666 (#71119) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nekem sem tetszett, az alaphelyzet még nem is lenne rossz, de túltolták (első 2 évad alapján mondom, a 3. elejét láttam, de már nem figyeltem oda és végül fel is adtam a nézését)

Resistencia eterna

(#71122) nubreed válasza Janaboy (#71117) üzenetére


nubreed
veterán

Régen, gyerek meg fiatal koromban imádtam Schwarzi filmjeit, (ki nem?), meg önmagában maga az ember is nagyon motiváló lehet sokak számára, a szegény osztrák gyerek a neve sincs faluból, a világ első számú világsztárja lett, aztán kalifornia kormányzója, mi ez ha nem maga az "amerikai álom" és közben végig egy nagyon szimpatikus figura maradt. De úgy látom már, hogy ő is meg Sly is, egyszerűen nem képesek megemészteni, hogy eljárt felettük is az idő, legalábbis ami a filmezést illeti. Nem kéne már ezt nagyon erőltetni, nem jó azt látni, hogy saját magukból csinálnak hülyét és bohócot az ilyen félre sikerült filmekkel és sorozatokkal amikkel az utóbbi időkben kijött bármelyikük is.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#71123) paatrick válasza nubreed (#71122) üzenetére


paatrick
őstag

Unatkoznak :D 70-80 évesen már nem lesz új hobbijuk. Engem a De Niro, Al Pacino vonal inkább zavar :(

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#71124) mephi666 válasza bagyulajuve (#71121) üzenetére


mephi666
nagyúr

S3-ban Neymar cameo-ig nem jutottál el akkor? :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#71125) volandy


volandy
senior tag

Black Work angol bűnügyi sorozat! Pontosabban mini sorozat! Nagyon korrekt sorozat. Rendőrnőnek (Sheridan Smith) megölik a férjét és mivel nem elégedett a nyomozással ő is elkezd nyomozni! Van benne néhány csavar. Érdemes megnézni annak aki szereti az angol krimiket.

(#71126) volandy válasza Maxxy10 (#51311) üzenetére


volandy
senior tag

Hightown első évadát te láttad?

(#71127) volandy


volandy
senior tag

Gracepoint amerikai sorozat! Broadchurch sorozatot másolták le az amerikaiak. Szó szerint, szinte még a szöveg is ugyanaz. David Tennant is főszereplő. Nekem nem jött be. Lehet, hogy nem az eredeti után kellett volna megnézzem. Később újra nekiugrok.

(#71128) bagyulajuve válasza mephi666 (#71124) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nem rémlik, szerintem csak az első 2-3 részt láttam, de mondom nem igazán figyeltem oda

Resistencia eterna

(#71129) mephi666 válasza bagyulajuve (#71128) üzenetére


mephi666
nagyúr

én is munka mellett nézem félszemmel :)

ez az s05 10 részes és a sok-sok cliffhangert felváltotta a töménytelen flashback meg filler :D vágták volna inkább 6 részre, sokkal jobb lehetett volna

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#71130) negyven2


negyven2
veterán

The Afterparty - Season 2 Official Trailer

Július 12 | Apple TV+

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#71131) negyven2


negyven2
veterán

Good Omens - Season 2 Official Trailer

Július 28 | Prime Video

Good Omens - Season 2 Opening Title Sequence

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#71132) gbors válasza negyven2 (#71131) üzenetére


gbors
nagyúr

Nagyon érdekes ez a két bejelentés így egymás mellett, mert mindkét sorozat teljesen le lett zárva az első szezon végén, és a történet marhára nem kiált folytatásért. Ugyanakkor a felépített karakterek meg az atmoszféra jók, úgyhogy simán el tudok képzelni egy többé-kevésbé független sztorit ugyanabban a világban, (részben) ugyanazokkal a karakterekkel.

Az Afterparty trailer tetszett, jól megidézi az első szezon buggyant feelingjét, úgyhogy azzal kapcsolatban bizakodó vagyok.
A Good Omens trailer kissé lapos, de ott meg az van, hogy ha David Tennant és Michael Sheen megkapja a screen-idő nagy részét, akkor már nagyon rossz nem lehet.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#71133) bagyulajuve válasza mephi666 (#71129) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nem hiszem, hogy újra előveszem, bár spanyol nyelvtanulásnak jó lenne

Resistencia eterna

(#71134) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Mellékhatás S2E11
Pazar!
Minden eddigi hiba megbocsátva, ez jó volt.
Anger Zsolt megint vitte a hátán a részt, eszméletlenül hozza a figurát!
Egy malőr azért csak becsúszott, a púder miatt mi az istennek kell szaladni?!?!?

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#71135) mephi666 válasza HUTCHDB (#71134) üzenetére


mephi666
nagyúr

megnéztem, engem annyira azért nem vitt magával :D

és nem csak 1 malőr csúszott be az utolsó részekben:
elkezdték erősen nélkülözni a realitást... kitalálták, hogy akkor előbbre hozzák a szülést és császár... ami után inkubátorra se volt szüksége a gyereknek és egy komplett éjszakát 1 hang nélkül képes volt szundikálni a Ludmann famíliával egy asztal alatt :DDD olyan szobában, aminek az ajtajától 2méterre folyamatos rendőri felügyelet volt... utána meg csak úgy hidegen (egyenesen a hűtőből) kapott kis tápszert, úgy a jó :C ennél már csak az lett volna nagyobb hülyeség, ha Ludmann Kata megszoptatja... arról nem is beszélve, hogy a örökbefogadást is kb olyan szinten kezelték, mint egy autó adásvételét... ahogy kiesett az anyjából, már vitték is a koraszülött gyereket... (ezt nem is az orvos intézi amúgy... talán úgy lehetett volna profin lejátszani, ha szimultán levezényli a doki az igazi szülést és Ludmann Kata kamuszülését: az igazi szülés végén pedig "elveszítik a gyereket" ...amit megkapnak Ludmannék és utána hivatalból anyakönyvezik, genetikailag az ő gyerekük, minden tiszta... csak ezzel át lett volna b*szva mindenki és nem lett volna szükség bénán megtekergetni a sztorit :D ...ebbe csak egy elég morbid szálat kellett volna bevinni: honnan szereznek egy halott újszülöttet, vagy hogy papírozzák le ezt a részét rendesen?)
a nagy csavar a végén meg szerintem nagyon gagyi volt: bevágtak az előző évad végéről egy snittet, hogy "hoppá, ott volt ám egy csepp vér, nagyon figyeljetek" :DDD ...most fejezem be a money heist s05-öt és abban hányásig tolták az ilyen jellegű csavarokat... ez szvsz nagyon olcsó és bóvli eszköz... plusz eltelt kb 9 hónap és ennyi idő alatt nem takaríttatja ki egy cégvezető az audi-ját? :U főleg nem azután, hogy épp hullát takarítottak el? mellesleg minden nap poros-koszos építési területekre mászkál, hogy nézne ki 9 hónap után a beltér, ha nem takarítja? (ahol pedig a vércsepp volt, azon a lábtartón szoktam folyamatosan pihentetni én is a lábam vezetés közben, ha nem kell fékezni-kuplungolni, simán széttapossa egy átlagember is pár nap alatt)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#71136) negyven2 válasza gbors (#71132) üzenetére


negyven2
veterán

Pedig alapvetően nincs nagyon olyan "lezárt" sorozat vagy film, amit ne lehetne folyatni valahogy. Ugye sorozatok esetében ennek egyik legegyszerűbb megoldása az, hogy ha beletesszük az antológia halmazba. A különbség az ilyen típusú sorozatoknál, az hogy mennyire térünk el az előző évadtól (egy univerzum, vagy multiverzum). Ott van a 'The White Lotus', ahol minden évad a White Lotus nevű szálodalánc más-más egységében játszódik. Ezen fajta megoldások esetében tényleg az a jó, hogy így minden évad teljesen függetlenül is nézhető, nem igazán kell hozzá az előtörténet.

A 'The Afterparty' esetében a közös pont a nyomozónő (és talán csak a Zoë Chao és Sam Richardson karaktere) és az vallomásuk elmesélésének a története, vagyis kb. minden részben kapunk egy olyan filmes megoldást, ami az adott karakter személyiségét tükrözi.

A 'Good Omens' első évada lényegében az azonos című könyv adaptációja. De ott is elmondják a végén, hogy attól, hogy lett egy megoldás a problémára annak fő okozója még ott van megakadályozták az Armagedont, de a menny és pokol közti háború kitörésébe esetében csak időt nyertek. Amúgy Neil Gaiman és Terry Pratchet sokszor beszélt egy esetleges folytatásról, de azok kezdeti ötletelések és jegyzeteken túl sosem jutott tovább. Neil Gaiman ezeket is felhasználta a második évadhoz. Itt egyébként maga az univerzum az ami érdekes és amibe simán lehet folytatást csinálni.

Amúgy az sem ritka, hogy egy lezárt könyvből készült sorozatot változatott tovább visznek. A 'The Leftovers' is ilyen, ahol az első évad Tom Perrotta azonos című könyvét dolgozza fel, de az azt követő két évad az már főleg Damon Lindelof agyszüleménye.

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#71137) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

24 (2001-2010)

Csak másfél évadot néztem eddig, S02E13-ig bezárólag. A sorozat nem mai, kb a Lost, Prison Break, Heroes és hasonlók korában készült, pontosabban kicsit előbb. Hasonló kategória.

Itt van velünk a Wishről rendelt Kevin Costner, Denzel Washington, Carrie-Anne Moss, stb. Maga a történetvezetés egy nagyon jó ötlet, egy évad az 24 óra felbontva. Nagy képet nézve viszonylag jól meg van írva, de jelenetszinten már kevésbé. A szokásos unalomig ismételt klisékkel találkozunk, így nem ritkán elég kiszámítható. Ráadásul a formátum miatt sok a felesleges időhúzás, hogy kijöjjön a tempó, ilyenkor meg rém unalmas tud lenni. A szövegkönyv is az átlagbuta ember szintjére optimalizált, szájbarágós, néha kellemetlenül didaktikus is. Persze nyilván egy akció-sorozattól mit várunk. :D Ugyanezért van jelen az extra hatásvadászat, pátosz, mert ugye a néző hülye, és nem tudja mikor mit kell érezni.

De ami igazán problémás, hogy ennél nagyobb usák propaganda-sorozatot még nem láttam, nincs sok köze a valósághoz. :D Az egy dolog, hogy enélkül a sorozat nélkül Obama valószínűleg nem lett volna elnök, mert ez nem rossz dolog, sőt, tekinthető akár jónak is. De tele van olyan jelenetekkel, amit még maga Roland Emmerich is megirigyelne, pl az elnök mindig a megtestesült szent és ennyi elnökurazást azért régen láttam. És természetesen a kínzás mindig célravezető megoldás, ami ugye tényszerűen nem igaz. Bárcsak így lenne, kb 3 nap alatt felszámolnánk a terrorszervezeteket. :DDD

A legnagyobb bajom viszont az arabok ábrázolásával van. A tipikus propagandafilmeket jellemző primitív módon történik. Ott már röhögtem, amikor a nő mondja, hogy "felveszek egy hidzsábot", erre a következő jelenetben megjelenik egy csadorban. :DDD Meg amikor a gonoszok úgy köszönnek egymásnak, hogy Allahu Akbar. De ott már végképp kiégtem, amikor az iszlámfundamentalista terroristák egyik vezéralakja egy nő. Ez kb annyira röhejes, mintha random náci vezető fekete lenne.

Alapvetően viszont egész izgalmas a sorozat, ha épp nem húzzák az időt, szóval nézhető, habár én szerintem max a második évad végéig fogom. Adok rá jóindulatom jeléül egy 6/10-et, mert az akciók jók, abszolút hozza ezt a 6-os szintet, mert habár sokszor Roland Emmerich szintet érzek, azért nagy átlagban nem trash. Ahogy a klasszikus is mondja, 6-os értékelésre:

Ha akció, akkor hadd jöjjön; de ha dráma, akkor meneküljünk!

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#71138) dobolan válasza lezso6 (#71137) üzenetére


dobolan
senior tag

"pl az elnök mindig a megtestesült szent"
Ez nem minden évadra igaz. Amúgy 3-4-5-6 évad a legjobb szerintem a sorozatból.

(#71139) gbors válasza negyven2 (#71136) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, természetesen lehet bármit folytatni, még azt is, ha az összes főszereplő meghal, de inkább az a kérdés, hogy érdemes-e.
Az Afterparty-ban a formula nagyon jó volt, de nem tudom, hány lövés van benne - mondjuk kettő valószínűleg igen; ha tudnak egy újabb jól összerakott bűnügyet csinálni, akkor simán lehet jó.
A Good Omens sagát ismerem - nyilván nem véletlen, hogy 1990 és 2015 között a két őrült brit írózseni sokat beszélgetett róla, de leírni sok mindent nem sikerült. Megmondom őszintén, nekem a regény jó esetben közepesen érdekes - ha nem lett volna az elképesztően tömény hülyeségben való tobzódás, és nem röhögöm könnyesre magam átlag 10 oldalanként az első felén, akkor max. egyszer végigküzdöm magam rajta Sir Terry neve miatt, és megy a felejtőbe. A sorozatban bónusz a két főszereplő frenetikus alakítása (meg persze az, ahogy ezzel a rendező élni tud), úgyhogy ha az írás nem is lesz annyira jó, még akkor is bőven lesz miért megnézni. Nagyon szeretném amúgy, hogy jó legyen, csak nehezen tudok hinni benne, hogy megugorja az első évad szintjét.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#71140) koncsik válasza lezso6 (#71137) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Egy évad a "24"-ből egy este alatt: Első rész + többi rész "Previously on 24"-ja + utolsó rész. Semmi lényeges nem marad ki :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#71141) Skynet258 válasza lezso6 (#71137) üzenetére


Skynet258
veterán

Abban az időben amikor ment akkor szerintem marha jó sorozat volt, de az említett társak (Prison Break, Lost és társaik) is úgymond rosszul öregedtek. Legalábbis ma már számomra is megmosolyogtató egy 24 epizód, miközben anno totálisan tudtam izgulni raja, USA pátosz ide vagy oda.
Amúgy damn it szerintem sokkal több van benne mint mrpresident. :DDD Ez annyira eggyé vált Jack Bauer-rel, hogy külön ki is gyűjtötték az összeset. :DDD
Ezzel együtt számomra ikonikus és meghatározó sorozatok, én innen számolom azt, amikor igazán rákaptam a sori nézésre. :K Előtte nekem a sorozatok kb egyet jelentettek Izaurával meg a Barátok Közt-tel, szóval nem tartottam sokra a műfajt. Azóta meg... sokkal több sorozatot nézek mint filmet, rogyásig van a listám most is.

https://geekpulse.hu

(#71142) lezso6 válasza Skynet258 (#71141) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na ez a másik, hogy káromkodás ugye nem lehet benne a korhatár besorolás miatt, így kifejezetten hülyén jön ki pár dolog, de ez nem csak ennek a sorozatnak a sajátja, hanem sok másé. Meg magyar szinkronoknál játsszák el ezt sokszor, amikor egy grandiózus bazmegelést úgy fordítanak, hogy "a rossebbe" vagy csak simán "basszus". :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#71143) Skynet258 válasza lezso6 (#71142) üzenetére


Skynet258
veterán

Én már régen leszoktam a szinkronról és inkább felirattal nézek mindent. Asszonyt eleinte (amikor összejöttük és elkezdtünk együtt sorozatozni) ez marhára zavarta, ajh olvasni kell, ajh ez így nem jó, ajh fáj a hajam... mondom 1 évadot letolunk így, és ha továbbra sem jó akkor marad a szinkron (vagy otthagyom a francba de ezt neki nem mondtam el ;] ). Láss csodát azóta már alap az eredeti hang, külön élvezte a spanyol La Casa De Papel-t és a koreai Squid Game-et. Nekem a német Dark eleinte bántotta a fülem, de megszoktam azt is, meg valami francia misztikus sorit is elkezdtem (de aztán az nem fogott meg így kaszáltam).
Szerintem marha sokat hozzátesz az ember nyelvérzékéhez az eredeti nyelv, plusz ez egy passzív nyelvtanulási forma is, hihetetlen módon bővül az ember szókincse, nyelvtanja (és nem a tanított nyelvtan hanem a beszélt, élő nyelvé). Az eredeti hangot kapom az eredeti hangsúllyal az eredeti hangulatban - na és hogy visszacsatoljak hozzád, ez eredeti "fuck off, bitch"' is csak úgy csattan a hallójáratomban. :D

https://geekpulse.hu

(#71144) bobalazs válasza nubreed (#70811) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi a tippet, elkezdtem nézni a Queen of The South
Legyen igazad és tényleg jó legyen ott évadon át!

(#71145) k-adi válasza lezso6 (#71137) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ha jól rémlik 8 évados vagy mennyi... 1,5 évad után leírni a 24-et... háát nem tudom, lehet adni kéne neki még 1 esélyt

(#71146) k-adi válasza Skynet258 (#71143) üzenetére


k-adi
nagyúr

"ajh ez így nem jó, ajh fáj a hajam... "

:DD :DD :DD

(#71147) .LnB válasza lezso6 (#71137) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Akármit gondolsz most róla, az nem igazán mérvadó már. Mert ez a sorozat volt az első.., ez indította el az "aranykort". Ha ez nincs, és nem lesz akkora siker, akkor lehet, hogy még ma is mexikói, meg Argentin szappanoperákat néznénk. :)

Nyilván nem öregedett jól. De akkor, kereskedelmi tévén, ez akkora minőségbeli ugrás volt, ami azóta sem. (Nekem talán a True Detective első évada volt hasonló)

Egyébként pont pár hete ötlött fel bennem is, hogy újranézem. ;)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#71148) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

#ajánló

A nyitottabb elméknek szeretném ajánlani a tegnap megjelent:

Tour de France : Unchained-et. A Formula 1: Drive to Survive kerékpáros megfelelője. Tegnap két részig jutottam, szerintem nagyon minőségi. Én sok-sok éve követem a sportot, szóval más szemmel nézem. De laikusoknak nagyon érdekes lehet. Mert pont az országúti kerékpársport az, amivel kapcsolatban a legtöbbször megkapjuk azt a kérdést, hogy "mit lehet azon nézni". Nos, ez tökéletes választ ad rá. ;) Azért írtam, hogy nyitottabb elméknek, mert azokra gondolok, akik szeretnek felfedezni új dolgokat.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#71149) KISDUCK válasza .LnB (#71147) üzenetére


KISDUCK
addikt

Azért költői túlzásnak is erős hogy ma is az eszmeraldát néznénk. :DDD
Voltak jó sorik is régen, igaz hogy még kölök voltam, de a Xena, Hercules nekem bejött akkor. Sima akció sorit nem néztem, de voltak akkor már jó scifik mint pl.: Csillagkapu, Sliders, Farscape és jött a tiniket célzó Smallville is, azért volt bőven tartalom ami az embereket rászoktatta a nem szapoanoperára. A Sheena a dzsungel királynője is ment, bár esélyes hogy gagyi volt, de a főszereplő színésznőnek nagy szíve volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71150) .LnB válasza KISDUCK (#71149) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Persze, hogy az. De jól hangzik. :DDD
Xena-t húgom is csípte. ;]

Sliders, Rém rendes család.. voltak jók. Viszont rendszeresen a 24-re szoktak hivatkozni, mint a sorozatozás aranykorának kezdete. És leginkább a sikerének a mértéke miatt. Az akkoriban tarolt.

"Chuck Norris csak azért Texas Ranger, mert Jack Bauer nem engedte, hogy szövetségi ügynök legyen."

"Egyszer Jack Bauer és MacGuyver börtönbe került. Jack kiszabadult. Bombát készített MacGuyverből."

Téma lezárva. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.