Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71351) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!
Tudja valaki hogy a Mayans 5.évad mikor lesz elérhető szinkronosan az HBO Maxon?

(#71352) flash-


flash-
veterán

melyik az a magyar sorozat ami ugy kezdődört hogy pestre költöztek fel ladával?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#71353) woodworm válasza flash- (#71352) üzenetére


woodworm
veterán

Egyszer volt Budán Bödör Gáspár, bár én inkább skodára emlékszem.

(#71354) flash- válasza woodworm (#71353) üzenetére


flash-
veterán

uhh tenyleg..
valahogy az nem futhatott nagyot

Apropó a Drága örökösök milyen? vicces?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#71355) Louro válasza flash- (#71354) üzenetére


Louro
őstag

Kb. 5-6 részt láttam, de nagyon erőltett és izzadságszagú szerintem. Mi kis falunk alternatívát akartak, de nagyon nem jött be. A színészek is erősen túltolják. Nehéz azonosulni a karakterekkel.

Mess with the best / Die like the rest

(#71356) woodworm válasza flash- (#71354) üzenetére


woodworm
veterán

Nem nézek magyar sorozatokat, nekem túl ripacsok, Sok koreai, kínai sorozatot fogyasztunk és még emellett is gáznak tartom a magyar filmes termést. Nem tudom mennyire múlik a színészeken és a rendezőkön, de túl kellene már lépni ezen.

(#71357) Piszmaty76 válasza woodworm (#71356) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Ezt mintha csak én írtam volna, az ázsiai sorozatos részt is beleértve. :K :R

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#71358) gbors válasza woodworm (#71356) üzenetére


gbors
nagyúr

Színészeken, fkírón, dramaturgon, rendezőn mind sok múlik, de attól tartok, hogy a fő gond azzal van, hogy erre van igény...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#71359) Tasunkó válasza gbors (#71358) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Egymás igényeit elégítik ki, a rendező rendez, hogy színész szerepelhessen, és az operatőr felvehesse. Ebbe a játékba a nézők nem szólhatnak bele. A kivéve a Marsra Magyar, ezt ne vegye magára. A Mi kis falunknak legalább volt közönsége, kellenek is ilyenek hogy ne állandóan a Tiroli erdészházat nézze a jónép, meg a formátumhoz képest elmegy, de a Bödör az fudegáz volt. De ez a Drága örökösök is, látok 2 képet, hogy a 19. századi vidékről mennek fel a mai Pestre. Afganisztáni humor lehet, vagy nem tudom Pakisztán, vagy a világ melyik részén reális ennek a komikuma.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#71360) paatrick válasza Tasunkó (#71359) üzenetére


paatrick
őstag

"Ebbe a játékba a nézők nem szólhatnak bele."

Már hogyne szólhatnának bele. Csak utólag. Kereskedelmi csatornán ha nincs nézettség akkor baromi gyorsan elkaszálják. RTL pl először kiveszi a fő műsorsávból, vagy egyből átdobja az RTL2-re.
Más a téma persze ha a mi pénzünkből megy a biznisz, M1, Duna, TV2, de ott is bekaszálnak egy idő után ha nem nézik mert versenyezni kell az RTL-lel.
Mert ha nem nézik a TV2-es sorozatot akkor nem látják minden reklámblokkban az 1 perces híradót amiben minden alkalommal megtudhatjuk hogy "mi vagyunk a legjobban a világon mindenben" :B

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#71361) gbors válasza Tasunkó (#71359) üzenetére


gbors
nagyúr

A rendező is rendezhet bármit, meg a színész is játszhat bármit, a munka / bevétel megvan. A kérdés az, hogy miért pont ezt? Itt jön a képbe a néző (és mások), ahogy a kolléga is írta.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#71362) k-adi


k-adi
nagyúr

Marsra Magyarral mi a helyzet? 7 rész után vége?

szerk: ja hogy ősszel jön a többi rész...

[ Szerkesztve ]

(#71363) k-adi válasza Komplikato (#54567) üzenetére


k-adi
nagyúr

Sweet Home
season 1

Mondhatni én is tévedésből kezdtem el nézni a sorozatot, igazából az Alice-t akartam, de valamiért ezt találtam meg, aztán adtam neki egy esélyt... végignéztem a 10 részt de még mindig nem jöttem rá, mitől is jó ez a sorozat? Végignéztem, mert sok helyen olvastam milyen jó K-horror ez... de tényleg az? :F

(#71364) Tasunkó válasza paatrick (#71360) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Olyan verseny, hogy a Colombó 11 000-dik ismétlésre, vagy valami szerencsétlen török sorozatra kell rálicitálni. Ezek sem azért vannak, mert a néző ezt kívánja. Olyan tartalommal kell próbálkozni, amit még elvisel a néző átkapcsolás nélkül, a másik ugyanilyenre. Ehhez jön még hogy a török sorozat szintjét sem kell megugrani, mert amiatt hogy hazai, esetleg történelmi, jóval elnézőbbek, a nézők itt már leginkább el-nézők. És hogy miért ezek a témák? Kommersz kereteken belül, az adott szélsőségesen tehetségestelen stáb így képzeli el, hogy mi kell a népnek. A Marsra Magyar valami külsősök lehetnek, nem a szokott filmes körökből.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#71365) mephi666 válasza Tasunkó (#71364) üzenetére


mephi666
nagyúr

...a Columbo nekem pont olyan, amit 10 éves korom óta bármikor képes vagyok megnézni :DDD szerintem minden részt láttam már minimum féltucatszor és még mindig képes szórakoztatni... Peter Falk tökéletesen hozta a karaktert, Szabó Gyula szinkronja meg zseniálisan jó volt hozzá :K és pont az egyszerűségében van a szépsége: előre tudja a néző, hogy ki a gyilkos, mégis képes végig lekötni... nem erőltettek akkor még kényszerűen mindenféle dupla meg tripla csavart, hogy "na, majd fogja a néző a fejét, amikor kiderül, hogy az volt a tettes, akit végig úgy próbáltak beállítani, hogy semmi köze a dologhoz, hanem a főhős legnagyobb cimborája"

ui: az a legnagyobb problémám az újabb filmekkel/sorozatokkal, hogy nem találok olyan eredetit, mint Columbo volt anno... 20-30-40 éve még tudtak karaktert építeni... most meg tucatszám nyomják őket és csak hébe-hóba akad 1 jobb... gyakran megy otthon az M2 a gyerek kedvéért és van egy sorozat: Sissi hercegnő... oké, hogy próbálnak történelmi alakokról is valamit alkotni, hogy megismertessék a nevüket a fiatal korosztállyal, csak ő az érdekesség kedvéért kapott egy olyan speckót, hogy "beszél az állatokkal" :DDD bazz... sírok az ilyenen...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#71366) Armandus válasza mephi666 (#71365) üzenetére


Armandus
junior tag

Most miért, még mindig jobb mintha nekiállna Heine-t szavalni :DDD

"A világ olyanná alakul, amilyenné a fiatalságot nevelik." Jókai Mór

(#71367) negyven2


negyven2
veterán

10 év szünet után:

Futurama - Official Trailer

Július 24 | Hulu

Sajnos Disney+-ra nem premierben jön, de elvileg még idén megkapjuk idehaza is az új évadott

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#71368) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

2 nap és jön a.... :

⭐ Stella

(#71369) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Örvénylés

Netflixen elérhető francia minisorozat.
Szeretem a francia filmeket, sorozatokat, így alapból elfogult vagyok velük kapcsolatban.
Egy “időutazós” krimi, családi, szerelmi szálakkal, mely több esetben furcsa érzéseket váltott ki belőlem.
Nem kimagasló, de ugyanakkor egyedi, nem megszokott megoldásokat alkalmazó sorozat.
Egyszeri megnézésre mindenképp ajánlom!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#71370) koncsik válasza radi8tor (#71368) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szülinapod lesz? Diszkrét meglepi buli? (közben sikerült kigugliznom a Witcher-t)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#71371) radi8tor válasza koncsik (#71370) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:DD Autóstali lesz. :D

⭐ Stella

(#71372) KISDUCK válasza radi8tor (#71368) üzenetére


KISDUCK
addikt

Stranger things S05? Az ott Henderson a jobb oldalon? Kicsit mintha más lenne a haja.

:DDD

(#71373) radi8tor válasza KISDUCK (#71372) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, megnőttek a srácok.

⭐ Stella

(#71374) Janaboy válasza radi8tor (#71368) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

És mi ez?

Janaboy

(#71375) Rigormortiis válasza HUTCHDB (#71369) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Francia filmekről nekem mindig a Visszafordíthatatlan és a Mártírok ugranak be. Amióta ezeket láttam, kerülöm őket.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#71376) fojtviki válasza radi8tor (#71368) üzenetére


fojtviki
senior tag

Egy kis érdekesség hozzá. Lesz benne magyar ló :DDD :DDD

(#71377) koncsik válasza Janaboy (#71374) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ott van a spoiler-emben :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#71378) Laraxior


Laraxior
titán

Jol latom, hogy 30-án jon a Jack Ryan utolso evada? :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#71379) Janaboy válasza koncsik (#71377) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Jajj tényleg köszi.

Janaboy

(#71380) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok!

A Maffiózókat mèg nem láttam.
Èrdemes megnèzni, sok èvvel a megjelenés után?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#71381) Armandus válasza pècsimunkás (#71380) üzenetére


Armandus
junior tag

:K

"A világ olyanná alakul, amilyenné a fiatalságot nevelik." Jókai Mór

(#71382) Laraxior válasza pècsimunkás (#71380) üzenetére


Laraxior
titán

Naná, én is tavaly néztem meg. :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#71383) KISDUCK válasza pècsimunkás (#71380) üzenetére


KISDUCK
addikt

Én a múlt héten kezdtem el, nem rossz.

(#71384) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

:R :R :R

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#71385) bobalazs válasza pècsimunkás (#71384) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Régen kipörgettem, majd pár évre rá megint, tavaly megint pár évadot újranéztem.

(#71386) pècsimunkás válasza bobalazs (#71385) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszi neked is!

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#71387) pècsimunkás válasza pècsimunkás (#71380) üzenetére


pècsimunkás
addikt

2 rèsz után, nagyon rendben van :D !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#71388) sherlock82


sherlock82
senior tag

Itt a forumon ajánlottátok nekem a Banshee sorozatot. II. évadot most kezdem el nézni. Nagyon lekötött eddig, bízom a remek folytatásban.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#71389) Frod válasza sherlock82 (#71388) üzenetére


Frod
addikt

A 4. évadot majd hagyd ki - teljesen szétrombolja az addigi élményt.

Do you see the white shadow?

(#71390) Lauda válasza sherlock82 (#71388) üzenetére


Lauda
félisten

A banshee nagyon tetszett annó. Most nézem, hogy létezik banshee origins. Ez utóbbi milyen pozíciót foglal el az "alap" sorozathoz képest? :)

szerk: közben megtaláltam a topikban. ;)

[ Szerkesztve ]

(#71391) sherlock82 válasza Frod (#71389) üzenetére


sherlock82
senior tag

Akkor a 3. al lezárom, köszönöm. :)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#71392) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Azért érdekes a Secret Invasionben hogy van orosz szál, tekintve a napi állapotokat.

Janaboy

(#71393) radi8tor válasza Janaboy (#71392) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kína mégsem lehetett, elég sok pénzt pumpálnak bele a filmgyártásba.

⭐ Stella

(#71394) Janaboy válasza radi8tor (#71393) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Na azé az is érdekes hogy Furynak alien felesége van.

Janaboy

(#71395) radi8tor válasza Janaboy (#71394) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én azt várom mikor hívja a sárkányokat a sárkánykirálynő :D

⭐ Stella

(#71396) Janaboy válasza radi8tor (#71395) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Hogy mi? :)

Janaboy

(#71397) radi8tor válasza Janaboy (#71396) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Emilia Clarke

⭐ Stella

(#71398) spiky03 válasza Janaboy (#71396) üzenetére


spiky03
veterán

Trónok harca :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#71399) Janaboy válasza spiky03 (#71398) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

De hogy jön az a Titkos invázióhoz? :D

Janaboy

(#71400) Bad Pritt válasza Janaboy (#71399) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Humor akart lenni, tudod.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.