Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70801) Bad Pritt válasza lezso6 (#70781) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

IMDb-n kereken egy pontos. Én ilyet frankón nem is nagyon láttam még, legalább valami egyéb tizedesjegy volt eddig mindig mögöttük. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#70802) Janaboy válasza Bad Pritt (#70801) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ez tényleg elég durva 50k értékelésből..

Janaboy

(#70803) lezso6 válasza Bad Pritt (#70801) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Húha. Akkor lehet még kéne nézni. :D Most látom hogy dokudráma a műfaj, s állítólag történelmileg nagyon pontatlan, ráadásul szappanopera, szóval izé... Vajon a készítők előveszik a rasszista kártyát? :))

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#70804) Bad Pritt válasza Janaboy (#70802) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Itt valamit rohadtul félrenéztek a Netflixnél, nem volt fókuszcsoport vagy egy józan eszű executive, aki szólt volna nekik, hogy bajok lesznek?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#70805) Bad Pritt válasza lezso6 (#70803) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Most én is gondolkodom rajta, hogy tolok egy katasztrófaturizmust, pedig a Velma után azt hittem nincs lejjebb. :D De max virágbolt, nem akarok nézettséget adni ennek a szarnak.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#70806) Tasunkó válasza Bad Pritt (#70801) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Philomena Chunk-al megváltoztak az erőviszonyok a doku műfajban és ezt Cleopátrának is meg kellett tapasztalnia.

Kérek egy számot a jútútú

(#70807) Mr K válasza lezso6 (#70803) üzenetére


Mr K
senior tag

Ez egy "fan video", vagy mi. Kleopátra egyiptomi uralkodó volt, származására nézve pedig görög (görög az anyanyelve). Viszont van egy irányzat (afrocentrizmus), miszerint Egyiptom "fekete" volt (vagy legalábbis nem fehér, ergo fekete), ezért "helyreigazították" a történetet: megcsinálták a fekete változatot. Ráadásul nem fikcióként tálalják, hanem dokumentumfilmként. Ezzel persze sikerült vérig sérteniük két országot: Egyiptomot és Görögországot. Plusz azokat, akiknek nem igazán tetszik, hogy a "szubszaharai" régió magának követeli Afrika északi részét is.

A megvalósítás eléggé harmatos, ezért mint vizuális alkotás nem különösebben érdekes, normálisan érdektelenségbe fulladt volna. Viszont a felhergelt görög és egyiptomi társadalom (plusz arab szimpatizánsaik), biztos ami biztos revansot vesz a sorozaton. A nyugat nem mer beleszólni, mert azonnal megkapná a rasszista (kolonialista) bélyeget (ezért nem nagyon látni a kritikák között ismertebb (nyugati) orgánumokat).

Egyiptomiak amúgy odáig mentek, hogy villámgyorsan összedobtak egy másfél órás ellen dokumentumfilmet, amit a sorozat premierjével egyidőben feltettek a youtube-ra...

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#70808) la_cc válasza lezso6 (#70803) üzenetére


la_cc
addikt

Valszeg trollkodás miatt 1.0 és, feltételezem a férfigyűlőlet / női felsőbbrendűség miatt pécézték ki. :))

Mr. K verziója jobban hangzik. :DDD

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#70809) Mik76


Mik76
senior tag

Better Call Saul S06

Na, ezt ki kell irnom magambol.
Nekem a BB meg az elozo ot szezon 9-10/10.
Remek belso ertekek, kivalo kulcsiny es megvalositas. Tetszett a karakterek fejlodese, szemelyes dilemmaja, es tragediaja is.

A hatodik is egeszen jol kezdodott, es jol is haladt elore. Kezdtek a tortenesek a ket sorozatban osszefesulodni. Es jol. Talan nem tokeletesen, de siman elfogadhatoan.

Es egyszercsak az utolso 3-4 epizodban egy teljesen stilusidegen iranyt vesz az egesz. Itt most Saul jelen ideju cselekveseire gondolok. Ez a bolti rablas, es a elkabitott emberek adat rablasa teljesen idegen tole. Persze simlis volt, de voltak hatarai. Es ezek a dolgok messze tulmennek rajta.
Az hogy hirtelen Chuck-ot is olyan igazi erzo lelku batyusnak probaltak beallitani, szinten nagyon kilog. Az embernek az az erzese, hogy nagyon manipulalni akarjak a gondolatait a foszereplorol, es szandekosan "sarozzak be" Saul-t jobban mint amilyen eddig volt. Csak hat kilog a lolab.

Amugy a vegkifejlet szerintem jo, Kim meghasonlik, es durva buntudattal lelep. Saul bortonbe kerul elete vegeig, de igy utolag megtisztulva megis ujra talalkoznak, es talan nem utoljara.
Saul pedig kiraly a sitten, hiszen rengeteg embernek o segitett korabban.

Mivel osszessegeben a teljes szezon remek jelenetekkel meg epizodokkal volt tele meg igy is egy 9/10, de olyan erzesem volt mint a Dexter New Blood eseteben. A lezarast egy teljesen indokolatlan es a karaktertol idegen cselekmeny sorozat inditja be.
Szerintem jobb lett volna ha inkabb az inkognitojat vesziti csak el, es a kartell es a rendorok keresik, de az elobbiek intezik el. Nem pedig full bunozobe megy at, meg majdnem megfolyt egy idos nenit. Wtf?

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#70810) mephi666 válasza Mik76 (#70809) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem tetszett mindenestől: úgy éreztem, hogy tényleg el kellett vinni a legrosszabb irányba a karaktert, hogy lehessen honnan visszajönni :K aztán ahogy megvolt Kimmel közöttük megint a kémia, kb keretbe rakták azzal a jelenettel az egész sorozatot... a New Blood vége viszont tényleg elcseszett lett: azzal az indokolatlan gyilkossággal elcsesztek mindent, amit építettek 9 évadon át a karakteren...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#70811) nubreed


nubreed
veterán

Nézi/Nézte valaki a Queen of The Southt? Most tartok az 5. befejező évadnál, majd még az utolsó 2 rész van hátra. Végig tartott egy jó, nézhető, nem unalomba fulladó színvonalat a sorozat felesleges sallangok nélkül de az 5. évad szerintem a legjobb az összes közül. Kevés ilyen sorozat van, ami pont, hogy nem elfárad az utolsó évadra hanem még jobb lesz.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#70812) paatrick válasza Bad Pritt (#70804) üzenetére


paatrick
őstag

Jó ideje ezen csámcsog az internet amúgy, nem értem ti hogy maradtatok le vele :D

Will Smith felesége jegyzi amúgy ezt a csodát mint fő producer. Egyiptomi ügyvéd már perli is a Netflixet történelemhamisítás miatt :D
Amúgy már a trailerben is elhangzik ez a mondat:

Hogy gondolhatta ezt bárki komolyan. Én azt nem értem egyáltalán a Netflixnek miért érdeke ilyen fosokra önteni a pénzt. Már nem az első ilyen :F

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#70813) Armandus válasza paatrick (#70812) üzenetére


Armandus
junior tag

Hetek óta téma.

"A világ olyanná alakul, amilyenné a fiatalságot nevelik." Jókai Mór

(#70814) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The Bear | Season 2 Official Trailer | FX

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#70815) Janaboy válasza gbors (#70770) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Befejeztem én is ezt a Three-body problem sorit.

A történet maga amúgy nem rossz, rettentően lassú és vontatott és nagyon érezhető hogy egy kínai sorozat.

Az első 6-7 rész az szörnyű, utána azért kicsit bepörög, ott már kevesebbet tekertem, a végére volt némi lassulás, de azért nem vészes.
Viszont a 30 rész rettentően sok neki, bőven elég lett volna ezt fele ennyibe beletenni. Értem én, hogy azt akarják hogy átérezzük a helyzetet, de az emberek a tv előtt nem hiszem, hogy erre vágynak.

Azért bőven akadnak benne logikai problémák, bár azért szerencsére elég sokra kapunk választ (talán néha túl részletekbe menően is :D).

Azért az a nano szálas hajó bontás elég durva volt!

Kicsit spoilereztem magamnak a második könyvet (wikipedia), hát ott a sztori még zavarosabbnak tűnik, ha azt is ennyi részbe csinálják meg, az nem lesz túl szerencsés.

Viszont gbors azért elspoilerezhetnéd nekem a harmadik könyvet, arról nem találtam cselekmény leírást :D

Janaboy

(#70816) la_cc válasza paatrick (#70812) üzenetére


la_cc
addikt

Esetleg Will Smith még Petőfit is eljátszhatná... :))

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#70817) Frod válasza gyuromoj (#70814) üzenetére


Frod
addikt

Felhőkarcoló-szintű toronymagasan várós!
Remélem itthon is mielőbb jön Disney+ra, remélhetőleg a kinti vetítéssel rögtön.

Do you see the white shadow?

(#70818) VágniValó válasza la_cc (#70816) üzenetére


VágniValó
addikt

Ne! Ne adj nekik ötleteket!

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#70819) lemmy9


lemmy9
őstag

A Barack Obama sorozatban Charlize Theron fogja játszani a főszerepet. :DDD Ha szabad ilyet. Ja, nem. ;]

Szerintem!

(#70820) laracroft


laracroft
aktív tag

Hátha izgat valakit ;)
Megjelent a Trakt app android alá

(#70821) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

(#70822) paatrick válasza bobalazs (#70821) üzenetére


paatrick
őstag

Itt mit kell látni? :DDD

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#70823) radi8tor válasza paatrick (#70822) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Silo

⭐ Stella

(#70824) bobalazs válasza paatrick (#70822) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

NÉzzél rá, hátha érdekel, bereklámoztam csak.

(#70825) oriic válasza bobalazs (#70824) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nekem trailer alapján bejön, de bevárom a teljes szezont inkább :D

Live-Die-Respawn

(#70826) radi8tor válasza oriic (#70825) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jól teszed, kicsit lassú a storyline.

⭐ Stella

(#70827) lezso6 válasza bobalazs (#70824) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azért valamit írhattál volna, mert ez így elég müszisre sikerült. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#70828) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Végigment az Idő kereke. Jó volt ez. Mondtam, hogy régen olvastam a könyveket a 9. kötet(ek)ig, ezért jó volt mozgóképes formában is látni az ismerős dolgokat. Mivel a sztoria annyira nagyon már nem emlékszem, ezért nem is zavartak a valtoztatások, és azért látszik, hogy az Amazon ezen sem nagyon spórolt. Remélem, lesz még foytatás, nézném ezt tovább is...

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#70829) paatrick válasza bobalazs (#70824) üzenetére


paatrick
őstag

Ja ok, azt hittem van valami újdonság :D már írtam róla amúgy ( [#70589, #70763), de úgy tűnik hogy csak vagy 3-an nézzünk innen.

Idejét se tudom mikor volt olyan sorozat aminek vártam a következő részét és nem csak olyan leadták-megnézem szinten mozgott. Ez most ilyen, meg a Star Trek: Strange New Worlds S2 lesz még a jövő hónaptól.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#70830) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#70831) oriic válasza gyuromoj (#70830) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Plusz infó, hogy az ECHO teljes évada egyszerre elérhető lesz. (más kérdés, hogy érdekel-e bárkit is a cucc :D)

Live-Die-Respawn

(#70832) bobalazs válasza lezso6 (#70827) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Müszi :D !
Az intro zenéje sejteti hogy valami jóféle műsor lesz kitűzve.
Eddig csak egy részt láttam, abban meg a megy a titkolózás ezerrel, pár bennfentes ember tudja valójában mi is zajlik a külvilágban.

(#70833) gyuromoj válasza oriic (#70831) üzenetére


gyuromoj
veterán

Írva is van. :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#70834) radi8tor válasza gyuromoj (#70830) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

This is the way!

⭐ Stella

(#70835) oriic válasza gyuromoj (#70833) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nyilván, csak sisakban nem látok jól ilyen párás időjárásban na. :DDD :R

Live-Die-Respawn

(#70836) gbors válasza Janaboy (#70815) üzenetére


gbors
nagyúr

Úgy fest, eltér az ízlésünk a kínai sorozatok terén :D Én imádtam az első részeket.

A harmadik kötet spoilerei major spoilerek a második kötetből is, úgyhogy csak saját felelősségre:
A második könyv végén felállított "Trisolar-riasztó" aktiválásának felelőssége nem a megfelelő kézbe kerül, és a Trisolaris megszállja a Földet (ez a folyamat amúgy szuperül van megírva, a legjobb része a 3. kötetnek). A megszállásból 2 hajó kimarad (amik még a 2. könyvben indultak el menekülőúton, ha jól emlékszem), és az egyik egy másik módszerrel "meghirdeti" a Trisolaris helyét - amit aztán gondos kezek el is pusztítanak (a megszállók meg elhúznak a Földről egy nem éppen erős magyarázat kíséretében, bár később igazuk lesz). Ezt megelőzően a Trisolarisról egy 2. flotta is útra kel, akik a történet végéig elő sem kerülnek :F Aztán a Trisolaris helyzetéből, meg a flották forgalmából a fenti gondos kezek beazonosítják a Naprendszert is, mint lehetséges fenyegetést - viszont hozzánk nem egy fénysebesség környékére gyorsított pontszerű tömeget küldenek (ami szétb***ná a Napot, de a Jupiter meg a Szaturnusz "árnyékában" meg lehetne maradni), hanem egy hitelkártya méretű szirszart, ami mindent kétdimenzióssá változtat, amivel kapcsolatba kerül. A Naprendszer kétdimenzióssá alakulását a szerző részletesen leírja, akkora WTF, hogy szerintem Uwe Bollnak kellene filmre vinni. Ezután még van egy kis utazgatás meg elmélkedés a fénysebességről, aztán kapunk egy elég idétlen befejezést. Ja, és a könyv közepén elképesztő hosszan olvasunk 3 mesét rejtett tudományos információkkal - az ötlet remek, csak 5x hosszabb, mint kellene. Szóval hatalmas katyvasz jópár remek ötlettel - én nem tudom nem szeretni, de csak megfelelő óvatosság mellett ajánlom. You've been warned :D

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#70837) HUTCHDB válasza paatrick (#70829) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én is nézem.
Nem rossz, remelem valami pörgősebb normális folytatás lesz a következő részekben.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#70838) OPiiPO válasza oriic (#70831) üzenetére


OPiiPO
addikt

Mi az az ECHO? (bocs, most még guglizni is lusta vok :) )

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#70839) oriic válasza OPiiPO (#70838) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A Sólyomszem spinoff sorozata. Onnan a csaj kap saját sorozatot.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#70840) Tasunkó válasza bobalazs (#70821) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Várom a Silót, hogy megteljen az összes résszel. Jó kis kilátástalan, lesújtó disztópiára nagy igényem van, de a RingOP meg a LastofUs után többé nem futok bele, hogy heti részeket nézek.

Kérek egy számot a jútútú

(#70841) nubreed


nubreed
veterán

Mostanában (2021-22-23 -ban) jött ki valami új drogos sorozat? Mert eddig kb. minden megvolt nekem (Az összes Narcos, BB, Better Call Saul, Power, Queen of The South, Godfather of Harlem, Ozark, Snowfall, stb... ezeket mind láttam), van valami új ami jó is?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#70842) paatrick válasza HUTCHDB (#70837) üzenetére


paatrick
őstag

Szerintem végig marad majd ez a nyomozgatós világ, és nem fog begyorsulni. :DDD

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#70843) Janaboy válasza gbors (#70836) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Köszi hogy leírtad.
Akkor a 3. még zavarosabb :D

Amúgy érdekes, mert mintha azt írták volna hogy a második végén békét kötnek a Trisolaris néppel a másik harcias faj miatt.

Janaboy

(#70844) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Ki milyen sorozatot ajánl amit feleségemmel együtt nézhetünk?
Én szinte az összes sci-fit láttam már, legalább az első részig, de őt ez nem igazán érdekli, ahogy az öldöklés és túlélés sem.
Eddig ezeket néztük:
Stranger things
Lucifer
You
365 (tudom ez film).
Elkezdtük a last of ust ami nekem bejött, neki egyáltalán nem.
Egy kis lista kellene, amiből tudna ő is választani.

(#70845) Armandus


Armandus
junior tag

The Great
A Király
All Rise
Boston Legal
West Wing
The Newsroom
El Ministerio Del Tiempo
Fleabag
Good Fight
Lie To Me
Scorpions
Numbers
Mellékhatás
Perry Mason
Sam A Saxon
Show Me A Hero
State Of Affairs
Ten Pound Poms
The Looming Towers
The Diplomat
The Offer
The Morning Show
White House Plumbers

[ Szerkesztve ]

"A világ olyanná alakul, amilyenné a fiatalságot nevelik." Jókai Mór

(#70846) Zizmand válasza gyenesmartin (#70844) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Párat írok, ami az utóbbi 1-2 évben nekem nagyon tetszett:
Shrinking
The Great
The Bear
Only Murders in the Building
The Afterparty
Euphoria
Ted Lasso
The Morning Show
The Boys (ebben mondjuk van öldöklés)

[ Szerkesztve ]

(#70847) gyenesmartin válasza Zizmand (#70846) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ted Lasso nekem is eszembe jutott, nekem tetszett annó

(#70848) Ellia válasza gyenesmartin (#70844) üzenetére


Ellia
addikt

Ha szeretitek a "kretén" humort, a musicalt és a kiforgatott tündérmeséket akkor a Galavantot mindenképpen ajánlanám.

(#70849) k-adi válasza nubreed (#70811) üzenetére


k-adi
nagyúr

Én végignéztem a QoTS-t, valóban jó sorozat, az első évad kicsit bénácskán indul, de jó lesz, sokat segített rajta az ügyes főszereplő nő

(#70850) k-adi


k-adi
nagyúr

A nagy sorshúzás
The Big Door Prize (2023)
season 1 finale

Jól indul, a végére elfárad. Sajnálatos, pedig lenne benne érdekesség, mert jó témát dolgoz fel és jól is, de valahogy mégis elgyengül a végére. Kár érte. Egyedül a kék pöttyök a testeken teszi érdekessé a 2. évadot, ha lesz

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.