Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69151) mephi666 válasza Major Lion (#69150) üzenetére


mephi666
nagyúr

kicsit még bízok azért benne: a Dexter nagy kedvencem volt... narrált ott ő is, de nem vitte túlzásba és a karaktere már az elejétől kezdve rendes ütemben épült... szimpatikus volt az egész alapkoncepció: a motivációja, hidegvérű profizmusa, a színész, minden... :K itt meg van ez a könyvboltos gyerek, aki kinézte magának a csajt, elmebeteg módon követi minden lépését, meggyilkolja a fickóját, akinek a legnagyobb bűne csak az volt, hogy egy világi f*szkalap :D egyszer úgy akar tűnni, hogy nem most kezdte a szakmát, utána meg csomó amatőr hibát elkövet... gondolom a főnökét is már hidegre tette (de ez csak később fog kiderülni) ...a hulla eltüntetésével is csak szerencsétlenkedett: felgyújtotta az erdő közepén a turisták előtt? ne már... annak lett volna olyan szaga, hogy sorban körberókázzák a környéket... na mindegy: első évad végét még kivárom... (gondolom a csajt elteszi végül láb alól és happy end)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#69152) la_cc


la_cc
addikt

Ez a Tulsa King azért nem volt egy nagy kaland, teljesen középszerű, faszög egyszerű maffiás "tündérmese" nagyon minimális dramaturgiával. Stallone nélkül kb. a kutyát nem érdekelne az egész, mert egy épkézláb karakter nincs benne.

Talán ez az első, ami nem taglózott le rendesen Taylor Sheridan-től.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#69153) Mik76


Mik76
senior tag

Nezegetem az Our Universe-t.
Ket resz utan eleg vegyes a kep. Remek felveteleket lathatunk a termeszetbol, es siman mozifilmbe illo vizualis effekteket az univerzumrol. Ezek a dolgok nagyon jok, de sajnos a narracio es rendezes tulsagosan hatasvadasz, es kicsit faraszto. Ot percenkent akarnak megint valami grandiozus dolgot mondani, meg dobalozni a billiokkal meg a trilliokkal. Kicsit izzadsagszagu a dolog.
Mindenesetre vegig fogom nezni, de eddig szamomra a Cosmos remake kiegyensulyozottabb volt.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#69154) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

ST Picard jól indult.

(#69155) Zoltn válasza Mik76 (#69153) üzenetére


Zoltn
senior tag

En is elkezdtem. 15perc utan off. Ez hogy ugralunk a csillagokrol a gepardokra kiboritott. :DDD Ellenben ha erdekel a vilagegyetem tema, erosen ajanlom az Utazas az univerzum peremere-t.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#69156) Mik76 válasza Zoltn (#69155) üzenetére


Mik76
senior tag

Jol hangzik koszi. Majd megkeresem valahol online.
:R

Amugy azert erdemes ezt is vegig tolni, mert van par korabban nem latott felvetel benne.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#69157) Nordic válasza Zoltn (#69155) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Én ugyanilyen okból követem melodysheep yt csatiját. Jó az inkább sci-fi animációs videókat tartalmaz, nem tudományos, de a zene és az animáció 10/10, és még érdekes is.

(#69158) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Dopesick

Jó sorozat, bár ettől a Vajákos időben ugrálunktól PTSD-t kaptam. :U

(#69159) trialboj


trialboj
őstag

Rendőrös kajálós sorozat ajánló, egyszerű karakterekkel : [Brooklyn Nine-Nine]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#69160) KISDUCK válasza trialboj (#69159) üzenetére


KISDUCK
addikt

(#69161) BITBOYS válasza trialboj (#69159) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nem tudom merre tartasz a sorozatban, de ezen kifolyt a könnyem a röhögéstől spoiler [link]
:DDD

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#69162) VágniValó válasza trialboj (#69159) üzenetére


VágniValó
addikt

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#69163) radi8tor válasza bobalazs (#69154) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez valóban 5* volt :K

⭐ Stella

(#69164) VágniValó


VágniValó
addikt

Hivatalos: jön a női Starsky és Hutch

Hát mit lehet erre mondani? Ez legalább akkora siker lesz, mint a női Ghostbusters ;]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#69165) erahurka válasza VágniValó (#69164) üzenetére


erahurka
félisten

Columbo feleségének is volt sorozata de nem sokáig. Pedig abból még ki is lehetett volna hozni valamit.

(#69166) mephi666 válasza erahurka (#69165) üzenetére


mephi666
nagyúr

...csak Columbo-hoz ne nyúljanak :D ...még az hiányzik, hogy csináljanak belőle egy rebootot valami félvér leszbikus nővel a főszerepben :D

ui: Starsky & Hutch női verziónál nagyobb összeget mernék rakni arra, hogy a játékidő tetemes részét a köztük levő romantikus szál fogja adni :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#69167) KISDUCK válasza mephi666 (#69166) üzenetére


KISDUCK
addikt

És ha az a félvér mondjuk japán/európai lenne és mutatnának közös jeleneteket a feleségével és nem is olyan ritkán? Vagy Colombot Terry Crews játszaná? :DDD

(#69168) VágniValó válasza KISDUCK (#69167) üzenetére


VágniValó
addikt


:))

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#69169) erahurka válasza mephi666 (#69166) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem előbb-utóbb Columbó is kap rebootot, mondjuk a Parry Mason elvileg egész jó lett az HBO-n, szóval lehet ezeket jól is csinálni.

(#69170) woodworm válasza erahurka (#69169) üzenetére


woodworm
veterán

Misha Collins oda indult, csak eltévedt egy kicsit.

(#69171) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Beleneztem ebbe a Hello Tomorrowba, de nem is igazán értem hogy mi akar ez lenni..

Janaboy

(#69172) volandy válasza Pitterix (#68071) üzenetére


volandy
senior tag

Nem rossz sorozat. Kár hogy így elhúzzák!

(#69173) S e t h


S e t h
nagyúr

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#69174) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Carnival Row. 02E01-02

Jól indul, kíváncsi vagyok hova futattják ki a dolgot. :B

(#69175) oriic válasza grizlisandor (#69174) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Uh, rá kellene néznem az első szezonra, semmire nem emlékszem már belőle.

Live-Die-Respawn

(#69176) grizlisandor válasza oriic (#69175) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nyugi, van a 2. évad előtt egy kis összefoglaló! ;]

(#69177) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Outer Banks 4. évad berendelve.

(#69178) VágniValó


VágniValó
addikt

1923 7. rész

Tehát az utolsó előtti. Sok gore, sok romantika, sok 10/10 és még minimál humor is belefért.
Az egyetlen panaszom, hogy tudtommal már csak 1 rész maradt :O
Egy dolgot még kiemelnék: Párbeszédek tekintetében eddig is felsőpolcos volt a sorozat, de ebben a részben nem csak 3-4 idézet volt, amit szívesen kiemelnék ide spoiler tag alá, hanem kb majdnem az egész rész szövegkönyvét. Na örömóda befejezve.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#69179) radi8tor válasza VágniValó (#69178) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Örülök hogy neked adja, nekem sajna nem. Lehet most nincs hozzá hangulatom.

⭐ Stella

(#69180) VágniValó válasza radi8tor (#69179) üzenetére


VágniValó
addikt

Túl sok volt a románc?

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#69181) radi8tor válasza VágniValó (#69180) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, azzal nincs baj. Kicsit vontatott nekem. Yellowstone után mindenképp.

⭐ Stella

(#69182) VágniValó válasza radi8tor (#69181) üzenetére


VágniValó
addikt

Igen, ez valóban fura nekem is, hogy amikor ugrunk a szereplők/szálak között némelyik sztorivonal épphogy gurul, miközben a másik jobban pörög. 1883 esetén ugye ez a vontatottság azért se jöhetett elő, mert mindenki egy helyen volt.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#69183) lezso6 válasza radi8tor (#69179) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez a rész nekem se jött át nagyon. Mondjuk kezdem már nagyon unni ezt a sok pátoszt, kezd súlytalan és lassan röhejes is lenni. Szóval nem feltétlenül ezzel a résszel volt baj.

Már jó ideje akartam írni, hogy nagyon commercial ez a sorozat.

Pl baromi zavaró, hogy az 1883 / 1923 mennyire kerüli a meztelenséget, erre a mostani részben kaptunk szépen premier plánban két pár csöcsöt. Na nem mintha ezt akartam volna. Nem rárántani akarok, hanem egyszerűen baromi illúzióromboló az, amikor látványosan ki vannak takarva a megfelelő testtájak olyan jeleneteknél ahol a ruhátlanságnak komoly szerepe van, lásd indián suli. Persze, oké, értető hogy ha nem vállalja be a főszereplő, de akkor castingoltak volna mást, vagy használjanak testdublőrt, vagy a főszereplőt ne, de a többit mutassák, stb. De ne csinálják már, hogy látványosan pont nem látunk senkiből semmit, pedig tök meztelenek. Akkor végső esetben ne legyen ilyen jelenet. :U

Tök jó fűszere a sorozatnak, ahogy mutatják, hogy a technológiai fejlődés milyen hatással van az emberekre. De az borzalmas, amikor kibeszélnek a filmből, hogy pl "ez a jövő". Meg úgy általában is csomó ilyen van, amikor olyan szavakat, kifejezéseket, mondatokat adnak egy kora huszadik századi szereplő szájába, ami ott és akkor a büdös életben nem hangzana el. Mert ugye ezek a nézőnek szólnak direktben, s ez is nagyon ki tud zökkenteni az illúzióból. Nettó anakronizmus. Ennyit az immerzív élményről. :(

De ami legjobban zavar, hogy a sorozat iszonyatosan szájbarágós. Mindent is meg kell magyarázni, számba rágni, mintha 5 éves lennék.

Szvsz a legérdekesebb szál a teszkó gazdaságos Chris Hemsworth által játszott teszkó gazdaságos Indiana Jones. Valószínűleg azért, mert utazós edvencsör, ami az 1883-ra hajaz. Meg várja az ember, hogy mi lesz, ha végre hazaér.

Ezektől eltekintve amúgy azért elég jó a sorozat, csak muszáj leírni róla a rosszat is, na. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#69184) VágniValó válasza lezso6 (#69183) üzenetére


VágniValó
addikt

Igen, a vacsora jelenetnél a párbeszéd témája nagy huncutság volt Sheridan-től. Éreztem én is, hogy "ejnye-bejnye", de ő az író, ez van. Nem védeni akarom, elismerem engem csak azért nem kúrt fel, mert majdnem mindennel egyetértettem, vagy legalábbis nem tért el annyira a véleménytől, hogy morcos legyek. De valóban...írói szabadságát kihasználta arra, hogy becsusszantsa a véleményét pofátlanul.

A Spencer-t játszó színész meg tényleg Hemsworth-re hajaz, csak nekem sokkal szimpatikusabb. The Capture-ben meg teszkós Jodie Foster van :DDD

Szerk.: Spoiler: Szerintem Spencer egyedül fog megérkezni Yellowstone-ba

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#69185) lezso6 válasza VágniValó (#69184) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lényegtelen hogy egyetértek-e vele, pont annyira kilóg a lóláb, mint amikor valami woke szöveget erőltetnek máshová. Viszont amit meg utána mond, hogy nincs jó meg rossz, az tökéletesen beleillik a sztoriba, annak ellenére hogy nagyon nem értek vele egyet.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#69186) VágniValó válasza lezso6 (#69185) üzenetére


VágniValó
addikt

Igen kilógott a lóláb, de...ezt az egyszeri 2 percet az 52 perces részben én most elengedem neki (attól még felírtam magamnak). ;]
Inkább koncentrálna arra, hogy szerezze meg a Red Dead jogokat a Rocktsar-tól \o/
(titkon erről álmodozok)

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#69187) lezso6 válasza VágniValó (#69186) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, csak ugye nem egyedül azzal a jelenettel volt ilyen probléma. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#69188) Mik76 válasza lezso6 (#69187) üzenetére


Mik76
senior tag

Na majd ma este, a mindenki altal vart TLoU ep.06...
:DDD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#69189) radi8tor válasza VágniValó (#69186) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"a hírek szerint 200 millió dollárért vállalta, hogy addig nyújtja a sorozatuniverzumát, amíg csak lehet"

A megszállott cowboy, aki térdre kényszerítette az amerikai tévéipart

⭐ Stella

(#69190) bobalazs válasza radi8tor (#69189) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Olyan Csárlz Bronzonos arca van..

[ Szerkesztve ]

(#69191) radi8tor válasza bobalazs (#69190) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Meg hozzá egy Kirk Duglas áll :D

⭐ Stella

(#69192) VágniValó válasza radi8tor (#69189) üzenetére


VágniValó
addikt

Cikk írója tuti itt sunyul köztünk :DD kösz a linket!

"A gyártásról szóló megbeszélésen lényegében azonnal kikötötte, hogy senkinek semmibe nem lesz beleszólása, a médiaóriásnak egyetlen dolga lesz, serényen aláírogatni a csekkeket."
*angry netflix noises

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#69193) la_cc válasza radi8tor (#69189) üzenetére


la_cc
addikt

Már most hígul a szint sajnos... :o

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#69194) VágniValó válasza la_cc (#69193) üzenetére


VágniValó
addikt

Bár a cikk nagyon tetszett, de eléggé szíven ütött, hogy pont a 2. évad Yellowstone-nál voltak társírók és Sheridan-nek nem tetszett. Meh...legjobb évad volt...

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#69195) Mik76


Mik76
senior tag

TLoU E06

Je, el is felejtettem hogy nem az egyetemen van a vege hanem a korhazban. Kicsit fel kellett frissitenem az emlekeimet. Megneztem egy playthrough-t. A csavo aki jatszik, szinte mindenkit kikerult.... :F

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#69196) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

⭐ Stella

(#69197) laracroft


laracroft
aktív tag

Minap belebotlottam a Ghosts angol sorozat amerikai remake-re. Mivel az angol verzió nagyon tetszett, rápróbáltam erre is. Az imdb számok alapján még reménykedtem, de szerintem az angol mérföldekkel... bocsánat kilométerekkel veri az amerikai verziót :).
Tudtok ajánlani hasonló angol sorozatot?
Amiket láttam: It Crowd, Friday Night dinner, Dead Pixels, The Inbetweeners, Parks and Recreation, The Office, Fleabag

(#69198) abridabri


abridabri
veterán

[Extrapolations] trailer
Végre új Sci-Fi
Uh ez ígéretesnek tűnik, az anyagiakkal tuti nem lesz probléma . Egy rakás ismert színészt sikerült megszerezniük : [IMDB]

(#69199) oriic válasza abridabri (#69198) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Vannak ott azért nevek.

Live-Die-Respawn

(#69200) paatrick


paatrick
őstag

Last of us E6


Bár nem tudom mit várok a korábbiak után...

Hosszabban már bele se kezdek mert megint megkapom hogy nem értem mit akarnak közölni. Az végül is mindenképp hogy "kapd be" és egy snitten megmutatják a gátat :P

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.