Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68551) Di Natale válasza erahurka (#68549) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Hihetetlen, hogy erre igény van. :Y

(#68552) ruti válasza HUTCHDB (#68546) üzenetére


ruti
Közösségépítő

Nem benned van a hiba! Én is mélységesen fel vagyok háborodva, miért volt szükség erre a filler-origin-sz@rra!
Az a szomorú, hogy belenézve az epizódkritikákba, magyar-külföldibe egyaránt, mindenhol istenítik - minket itt kivéve...Olyan jelzőkkel illetik, amire először azt hittem trollkodás, aztán rájöttem, hogy full komoly!

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#68553) VágniValó


VágniValó
addikt

The Last gays of us

Számomra nem volt gyomorforgató vagy fuj, csak érthetetlen játékidőben miért kellett erre ennyit szánni. Amúgy megcsinálták méltósággal, mint a Severance c. sorozatban, csak ott nem ment a meleg romantikus szál a fő történet rovására. Ajánlom, hogy kapjunk Joel-Ellie 80 perces részt akkor mostmár, és azt mondom a vita a lovagiasság jegyében lezárva.

10/🌈

[ Módosította: Kendek ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#68554) k-adi válasza HUTCHDB (#68546) üzenetére


k-adi
nagyúr

a nagyobb gond az, hogy semmit nem adott a történethez ez a része, konkrétan BÁRKI lehetett volna ez a 2 karakter

(#68555) erahurka válasza k-adi (#68554) üzenetére


erahurka
félisten

+1, bár a játék után érdekes volt Billt megismerni azért.

(#68556) Janaboy válasza VágniValó (#68553) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Mindenki rakja spoilerbe te meg szépen kivagod ide..

Janaboy

(#68557) VágniValó válasza Janaboy (#68556) üzenetére


VágniValó
addikt

Nem tudom már formázni, nyúlj bele nyugodtan akkor.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#68558) ruti válasza k-adi (#68554) üzenetére


ruti
Közösségépítő

azon túl, hogy itt a film fényévekrere van a játék sztorijától (Bill nem is hal meg, a város nem is olyan, stb...)
kihagyták pl. a Bill csapdájában felülről lógva lövöldözést, mint húzó jelenetet
-
már Tess halála is bántóan más volt, de az legalább látványos és új elem volt, hogy (nem humanoidok ölték meg, hanem fertőzöttek, meg az öngyújtós jelenet jó volt)
-
és hiányzik egy kisboss is! ezt sem értem!!!

[ Szerkesztve ]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#68559) Janaboy válasza VágniValó (#68557) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Olyat nem tudok én se, de kértem rá spoilert.

Janaboy

(#68560) Janaboy válasza ruti (#68558) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Az már tiszta az első résztől, hogy nem teljesen a gamet követik és ez egyértelműen szándékos.
Sőt ez egyértelművé is teheti, hogy a második évad nem feltétlenül a második részt fogja feldolgozni vagy csak részben.

Janaboy

(#68561) erahurka válasza ruti (#68558) üzenetére


erahurka
félisten

Az egész Billes szakasz rohadt jó volt a játékban erre kidobtak mindent... Előre félek a következő részektől, mihez nyúlnak hasonlóan ügyesen.

(#68562) erahurka válasza Janaboy (#68560) üzenetére


erahurka
félisten

Ha jól tudom a második játékot két szezonra akarják bontani.

(#68563) Komplikato válasza k-adi (#68554) üzenetére


Komplikato
veterán

"a nagyobb gond az, hogy semmit nem adott a történethez ez a része, konkrétan BÁRKI lehetett volna ez a 2 karakter"

Eddig az volt a baj, hogy nagyon eltér a játéktól, most meg az, hogy NEM? Erős túlzás az a "bárki lehetett volna", nem?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#68564) gyuromoj válasza Janaboy (#68560) üzenetére


gyuromoj
veterán

Berendeleskor mondtak hogy a második évad a második játékot dolgozza fel.
Napokban pedig már arról irtak, hogy lehet egy évad nem elég a második rész feldolgozásra.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#68565) ruti válasza Janaboy (#68560) üzenetére


ruti
Közösségépítő

tudom, és toleráns vagyok a változtatásokkal, de a mai teljesen felesleges elem volt, aminek oltárán feláldozták egy jó működő sztori-részt, meg karaktert!

az apróbb változásokkal nincs bajom, sőt! tök jó volt eddig mind, de ez a mai GÁZ !!!

eddig mindenkinek azt ajánlottam, hogy aki még nem kezdett bele, előbb a film, utána a játék

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#68566) Komplikato válasza gyuromoj (#68564) üzenetére


Komplikato
veterán

Ez azt is jelentheti, hogy szándékosan húzzák majd, mint a rétest, aztán egy időben fog kijönni a játék következő részével az S4? ;]
Csak gonoszkodom, nem tudjuk lesz e folytatása a játéknak, és ha lesz, akkor sem feltétlen azokkal a karakterekkel akik eddig szerepeltek.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#68567) CptAdamica válasza VágniValó (#68553) üzenetére


CptAdamica
veterán

Amúgy az a baj, hogy egyrészt objektívebban szemlélve tényleg szépen volt összerakva ez a rész, szép volt a vége is, mondjuk ehhez sokat hozzátett Max Richter zenéje, egyből a Leftovers ugrott be. Másrészről egy nagy giccs volt az egész, kezdve azzal, hogy a bizalom építítést lezavarták pár óra alatt, túl volt romantizálva az egész rész, az sem rémlik, hogy a játékban ennyire nagy maci lett volna Bill. Másrészt ez volt az első rész, ami merőben eltért a játéktól és csomó jó részt kihagytak, Bill csapdáit, Joel fellógatását, a tornatermi püffedt bunyót, a kocsi betolását az érkező zombikkal szemben...

Megyen!

(#68568) radi8tor válasza VágniValó (#68529) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem olyan 20-25 percesnek tűnt. :D

⭐ Stella

(#68569) Janaboy válasza CptAdamica (#68567) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Igazából ez két oldalú dolog.
Egyrészt tök igazad van, hogy ennyi mindent kihagytak a játékból és ezek eléggé látványosak is lettek volna.
Másrészt ha jobban belegondolunk később a játék szerint (eddig) már nem találkozott Billel, szóval itt volt némi szabadkéz, hogy építsék fel a sztorit.
És ugye a játékban is van itt meleg szál..

Janaboy

(#68570) Ijk


Ijk
nagyúr

Last of us egyelőre nem kapott el. Első két rész a szokásos apokalipszis zombi filmeknel egy fokkal igényesebb, most halálra untam magam két öregnek kimaszkirozott faszi drámáján. Rejtély számomra eddig a hype.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#68571) k-adi válasza Komplikato (#68563) üzenetére


k-adi
nagyúr

az egy dolog, hogy csomó mindent kihagytak, köztük egy csomó "TV showba illő látványos" jelenetet is, de technikailag bármelyik redneck házba betérhettek volna feltápolni magukat és ennyi... semmi kapcsolat nincs a főszereplők és e 2 mellékkarakter közt, Ellie nem is ismerte meg őket, számára senkik voltak, és Joel is elég hamar túltette magát rajtuk, főleg hogy még mikor éltek akkor is csak "haszon haverok" voltak és nem igaz barátok... szóval ezen még bőven lehetett volna faragni, főleg az az esti raiders jelenetet is elmismásolták lényegében (majd a kerítés megöli a maradékot... LOL)

ha úgy nézem, hogy nem LoU, hanem csak egy sima romantikus epizód akkor igen, szépen megható volt a végkifejlet de igazából mire volt jó ez az epizód? időhúzásra.. legalább lett volna egy rövid párbeszéd velük Ellie-vel, ugyanúgy tudtak volna segíteni nekik, cuccokat adni nekik, stb és akkor ezt a romantikus részt is rövidebben lehetett volna és elmesélve, nem feltétlen mutatva (pl. emlékszel Joel mikor először átjöttetek vendégségbe hozzánk? mondja Joel felé fordulva Bill, miközben Ellie-nek mesél, stb... annyi lehetőség lett volna)

[ Szerkesztve ]

(#68572) zozika84 válasza HUTCHDB (#68546) üzenetére


zozika84
őstag

Nem veled van a baj sajnos

[ Szerkesztve ]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#68573) dellfanboy


dellfanboy
őstag

en nekem kimaradt a LoU játék de ez az s3 epizod a wtf kategoria nálam :U sok volt a csókjelenet, az elején a kiscsaj meg terminátornak képzeli magát seccpercc alatt beugrik egy fekete lyukba? a hosszú élet titka...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#68574) Imilenni válasza erahurka (#68549) üzenetére


Imilenni
addikt

Véletlenül válasz volt,
Srácok, aki ezen kiakad (3.rész), az szerintem már most skippelje az egészet, mert a Part II-ben olyan dolog történik, amiért szerintem simán szemetmetszetek majd magatoknak:

Press "F" to pay respects.

(#68575) bobalazs válasza Imilenni (#68574) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

LOOOL

(#68576) Zoltn válasza Imilenni (#68574) üzenetére


Zoltn
senior tag

Az para ha ezen rohogok? :DDD

"Music is your only friend. Until the end!"

(#68577) Imilenni válasza Zoltn (#68576) üzenetére


Imilenni
addikt

Egyébként nekem nagyon bejön a sorozat, iszonyat jól remixelték a játékot.
Akit érdekel a sztori, de nem jön be a sorozat az nézzen egy végigjátszást, mert ha ez nem, az még simán átjöhet az embernek :)

Press "F" to pay respects.

(#68578) Tasunkó


Tasunkó
senior tag

A Last Of Us-ban mindenki a drámájáért van oda, most lett egy dráma-rész(megint), ennyi. Az 1-es története egy olyan egyenesen előre sztori, amit a 40 perc és 3 óra között bármiben el lehet mesélni. Jó rész volt, bár a véleményem árnyékolja hogy mostanában olyan filmeket látok...szóval ha nem két nagyszakállú Zeusz smárol, akkor az algoritmusom már nem azonosítja be a romantikát, meg egyébként is a világ minden romantikus jelenetét láttam már, totál mindegy már ki ölel kit, 2 másodperc alatt beazonosításra kerül a klisé, onnantól felőlem a fákat is csókolgathatják. A fellógatásból nagy akciójelenetet lehetett volna csinálni, lehet majd máskor használják fel. Ezek a részek a látszat kedvéért vannak, hogy azt higgye a néző, nem lesz izgalmas, és annál nagyobb lesz majd a meglepetés...amikor majd izgalmas lesz.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#68579) voorhees


voorhees
csendes tag

Egy tökéletesen elmesélt és szép mini-történet volt ez, remek alakításokkal. Pont az tetszett benne, hogy bővítette a játék világát és karakterközpontú volt. Mint ahogy a játéknak is a karakterközpontúsága volt az erőssége, szóval érthető hogy erre építenek, még ha most nem is a főszereplőkön volt a hangsúly. Nekem egyáltalán nem hiányoztak az “ikonikus” jelenetek, játékként jól működtek, de itt más irányt választottak, nincs ezzel semmi baj, biztos lesznek még hatásos akciójelenetek is. A homofób vélemények meg tényleg nagyon szomorúak, szerintem tökéletesen mindegy, hogy milyen nemű karaktereket kell nézni, ha jól vannak megírva, jól játszák el a szerepüket és van köztük kémia.

(#68580) RetepNyaraB válasza voorhees (#68579) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

+1

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#68581) Ryder62


Ryder62
őstag

Last of Us S01E03

Ez a sorozat kicsapta a biztosítékot nálam ezzel a résszel.
Komolyan mi a szar volt ez? Ha leülök egy post-apoc sorozat elé, ami ráadásul játékból készült, akkor nem azt akarom nézni egy egész részen át ahogy két kan smárol, ölelkezik, ráadásul elég undorítóan a képembe tolva.

Már az a első hosszú snitt, ahogy két szőrös pofa fél percen keresztül smárol, visszataszító és aztán jött az össze bújás.

Szögezzük le, én nem vagyok homofób, de azért ez így ebben a formában sok. Ráadásul a történethez, Joel és Ellie történetéhez, amit már vártam hogy folytatódjon semmit nem tesz hozzá. Számomra az a gyomorforgató ahogy a szórakoztató (?) ipar ezt próbálja lenyomni az emberek torkán.

Számomra véget is ért itt a sorozat.

(#68582) foxymaci válasza voorhees (#68579) üzenetére


foxymaci
senior tag

++1
Azért egy két jelenet hiányzott nekem is. De a többiben egyet értek. :R

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#68583) erahurka válasza Imilenni (#68574) üzenetére


erahurka
félisten

Ezen már akkor sem értettem miért volt kiakadva mindenki. Szexjelenet férfi és nő között.

(#68584) Imilenni válasza erahurka (#68583) üzenetére


Imilenni
addikt

A legtöbben Joel és Elliet várták a jatekba, helyette :
Abby aki megölte Joelt egy golfütővel, éppen hátulról megrakják.
+ Abby egyáltalán nem nőies, a felsőteste főleg.

Szerinted?

Nem magán azon ahogy megtörtént, inkább hogy kivel. S milyem helyzetben.

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#68585) erahurka válasza Imilenni (#68584) üzenetére


erahurka
félisten

Mármint hogy Joel elkapja Ellie-t? ;] Én nagyon bírtam a játék második felét még ha voltak is furcsaságok. Nem tudom mennyire adaptálható ugyanez a hatás. Az benne a pláne hogy nem csak nézi az ember.

[ Szerkesztve ]

(#68586) Ellia


Ellia
addikt

Amit még senki nem írt a LOU s03 csúcspontja, Bill levele Joelnek. Szerintem ez volt az a pont ahol elkezdte atertelmezni a kapcsolatát Ellievel.

Aztán akik ismerik az alp storyt kijavitanak, de nekem ez volt a rész legerosebb része (meg Ellie is a helyén maradt miután Joel kimenet a levéllel a házból).

[ Szerkesztve ]

(#68587) CptAdamica válasza erahurka (#68583) üzenetére


CptAdamica
veterán

Abby biztosan nő? ;] Testalkata alapján nem lennék meglepve, ha transz karakterként ábrázolnák.

Megyen!

(#68588) Farkassacred válasza voorhees (#68579) üzenetére


Farkassacred
őstag

De attól még miért homofób valaki, ha csak szimplán nem akarja ezt képernyőn látni, főleg nem ilyen sűrűn mint manapság. Dobálóztok itt mindenféle megjelölő szavakkal.. ezekből nekem már régóta kiderült melyik oldal is a toleránsabb valójában. :(
Ha tényleg ekkora a változás a harmadik részben, akkor azt inkább kihagyom. A játékban ezzel az lmbtq szállal semmi bajom nem volt, mert ott jól volt megírva.

(#68589) erahurka válasza CptAdamica (#68587) üzenetére


erahurka
félisten

Abby nő, a transz karakter az íjászgyerek volt :DDD

(#68590) pilóta válasza HUTCHDB (#68546) üzenetére


pilóta
nagyúr

Evvan.
Gépkarabély helyett Uzi... ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#68591) Major Lion válasza ruti (#68558) üzenetére


Major Lion
senior tag

Mondjuk pont az ongyujtos jelenet nagyon bena volt, miert szerencsetlenkedett ott vele mikor elotte kiszort egy tucat granatot? :D

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#68592) Bad Pritt válasza Major Lion (#68591) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az az egész egy szükségtelenül obszcén, buta jelenetsor volt. Ahelyett, hogy kibiztosítana egy gránátot és azt robbantaná fel, szerencsétlenkedik a hollywoodi öngyújtóval... már a 90-es években is vércikik voltak az ilyen last second jelenetek.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#68593) fahrii


fahrii
őstag

Látom itt is kicsapta a biztosítékot sokaknál az új rész.
Én úgy érzem, hogy nem csak a játék történetét erőszakolták meg, hanem valahol engem is.
Az egész romantikus szál történetileg egy elcsépelt gagyi volt, de legalább nagy képernyőn láthattam két szőrös csávó szexualizálását. Felesleges és öncélú módosítása az eredeti történetnek, csak hogy megfeleljen a sorozat a mai sztenderdnek.
Erős kételyek támadtak bennem, hogy ha ezt így ebben a formában meglépték mi lesz majd itt a 2. évadban... :(

(#68594) Major Lion válasza Farkassacred (#68588) üzenetére


Major Lion
senior tag

Mert ha Tess-t raktak volna meg akkor nem lenne ma ennyi hsz :) .
Ne hagyd ki a reszt, mert ahogy valaki emlitette, pont ennek a resznek nagy szerepe van abban hogy Joel viszonya megvaltozik Ellie-vel.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#68595) erahurka


erahurka
félisten

Előzetes alapján amúgy a negyedik rész akciódúsabb lesz.

(#68596) mephi666 válasza Bad Pritt (#68592) üzenetére


mephi666
nagyúr

én az ilyen időzítős bombákon röhögök, hogy utolsó másodpercekben hatástalanítják mindig... bombakészítő szemszögből miért is akar bárki kijelzőt tenni a saját bombájára? :DDD úgysem marad ott végig nézni, hogy mikor jár le... másik oldalra meg miért adjon információt? viccesebb lenne úgy beállítani, hogy nem 0:00-kor robban, hanem 5:00-nál és a kényelmesen hatástalanító bombaszakértő-brigádot cafatokra robbantaná :D ...ha filmet készítenék a klisék kifigurázására, tuti tennék bele egy ilyen jelenetet meglepetésnek

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#68597) Major Lion válasza fahrii (#68593) üzenetére


Major Lion
senior tag

Az eredeti tortenetben is meleg. Most csak latthattad ez mit is jelent :D

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#68598) Bad Pritt válasza mephi666 (#68596) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Watchmen szerintem elég jó görbe tükör volt ennek a jelenségnek. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#68599) freeknight


freeknight
őstag

Már vártam a Bill és Frankes részt, várható volt, hogy a sok fotelhomofób elő fog mászni a barlangjából ;].

Nekem is fura volt kicsit persze, alapból nem szeretem az ennyire bő lére eresztett romantikus szálat, de a végén az utolsó vacsora és a levél, azért kellőképpen meghatóra sikeredett, szóval nem bántam a részt. Az meg hogy két férfi szerelmét láthattuk a marveles kínai cenzorokra szabott filmekkel szemben talán meglepően direkten, engem nem nagyon érdekelt, léteznek ilyen emberek is, és ők is szoktak szerelmesek lenni egymásba. Aki ezt 2023-ban nem tudja elfogadni az talán építsen egy időgépet és menjen vissza egy évszázadot, vagy költözzön ki ruszkilendbe, ott biztos szívesen várják.

Ami nekem eddig elég nagy negatívum a sorozat kapcsán, az az, hogy lassan az évad felénél járunk, de Joel és Ellie történetéből szinte még semmit nem láttunk. Több, mint 3 óra játékidő, és még 10 mérföldre se távolodtak Bostontól? Jó volt ez a Bill és Frank szál is, de könyörgöm, 50 perc két olyan szereplőre akiket soha többet nem is említenek majd? Fele ennyi is elég lett volna.
Ami másik nagy negatívum, hogy Anna Torvot úgy látszik még sokszor kell elviselnem, mert a flashback formátum miatt bármikor képernyőre rakhatják még.

[ Módosította: radi8tor ]

(#68600) erahurka válasza Major Lion (#68594) üzenetére


erahurka
félisten

Attól hogy nem vagyok homofób még nem feltétlen kellemes látvány számomra szőrös férfiak egymáshoz bújása. Nekem 90 éves ráncos párok se smároljanak, most akkor heterofób is vagyok? :U

Miért kell hogy az elfogadás együtt járjon az állva tapsolással?

Engem amúgy nem botránkoztatott meg, és ahogy freeknight írja, nem volt finomkodás hanem keményen beleálltak és nem két dögös csaj csókja volt a reprezentáció. Ami igzán zavart, hogy a játék egy remek részét kidobták az ablakon.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.