Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51351) OPiiPO válasza vond (#51343) üzenetére


OPiiPO
addikt

Szintén nem kezdtem el - akkora a hype körülötte, hogy félek csalódnék.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#51352) Pitterix válasza OPiiPO (#51351) üzenetére


Pitterix
őstag

Ne kezdj bele nagy elvárásokkal, azt lehet tetszeni fog....
Munkatársamnak ajánlottam, elkezdte nézni és szenvedett a végéig, de végignézte.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#51353) Mik76 válasza vond (#51350) üzenetére


Mik76
senior tag

Hogy lehet valaki igy a sorozat forumban MODERATOR? :DDD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#51354) Janaboy válasza Mik76 (#51353) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Moderalja magát :DDD

Janaboy

(#51355) koxx válasza Pitterix (#51352) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Már leírtam itt egyszer, de én az 1. évadot akkor megnéztem amikor kijött a sori. Komolyan mondom talán soha nem szenvedtem még ennyire mint ennek a nézése közben. (a the wire volt még ilyen, de azt 4 rész után kukáztam). Aztán végül tavaly rászántam magam és bedaráltam esténként nézve a megmaradt 4 évadot. Anno sem értettem és most sem értem a BB körüli hypeot.

(#51356) Pitterix válasza koxx (#51355) üzenetére


Pitterix
őstag

Most így utólag belegondolva, átrágva már nálam sem lenne akkora nagy durranás.
Mi mondjuk nem a hype miatt kezdtük el nézni. A feleségem munkatársa ajánlotta, ha jól emlékszem, hogy talált egy egész jó sorozatot. Aztán belekezdtünk és néztük, amíg a végére nem értünk. De ma, ahogy beszéltünk róla a La casa de papel sokkal nagyobb élvezetet nyújtott.
Azért ez neked kínszenvedés lehetett, főleg, ha nem toltál mellé egy-egy páleszt. :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#51357) spiky03 válasza vond (#51343) üzenetére


spiky03
veterán

Nyugi nem vagy egyedul.:D

En sem kezdtem el,es lehet soha nem is fogom. Valahogy nem nagyon erdekel, pedig ket haver szerint is az egyik legjobb sorozat.
De valahogy meg nem ereztem kenyszert, hogy elkezdjem.
Van meg jopar sorozat meg film, amit tudok nezni helyette.:)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#51358) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Lehet jobb is azokat akiknek nem tetszett a BB.....könnyebben találnak más "nézhetőt" ;]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51359) S e t h


S e t h
nagyúr

Pedig a legtúlértékeltebb sorozat a True Detective. :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#51360) Lauda válasza ROBREGGAE (#51347) üzenetére


Lauda
félisten

A lostot szerintem rá is érsz megnézni. Kevés annál nagyobb ökörséget láttam eddig.

(#51361) SunMount3r válasza Lauda (#51360) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Van egy szűrőm: olyan sorozatot, amit a magyar kereskedelmi csatornákon is adnak/adtak "főidőben", kapásból be rakom a "soha meg nem nézendők" kategóriába. :D Mert kb. borítékolni lehet, hogy vagy valami gagyi, vagy számomra teljesen érdektelen, vagy min 2.

Az egyetlen kivétel eddig az X-Akták volt, de annak külön oka volt rá a történelme miatt (és eredetileg akkor még nem kereskedelmin adták).

[ Szerkesztve ]

(#51362) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Kaszát kapott a Sunnyside.

(#51363) kmarci25 válasza SunMount3r (#51361) üzenetére


kmarci25
veterán

Azért én a Sons of Anarchy-t nagyon szerettem. És ha jól emlékszem az is ment valahol, tán az RTL Klubon egy pár évadig (2-3?).

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#51364) ROBREGGAE válasza kmarci25 (#51363) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Emlékszem, hogy a Maffiózókat is mindig ajánlotta az RTL, igaz nem főműsor időben adták le, hanem este 10 után talán, de ez lényegtelen is. Szóval én nem feltétlen ez alapján kételkedek a Lostban. :D

(#51365) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

A Lost nem volt rossz szerintem a maga idejében, nálam akkor kezdődött a sorozatfüggőség. Nyilván a végét jól elqrták, de azt a sok agymenést nem is lehetett volna rendesen lezárni, de jó volt darálni a részeket és egyre jobban elmerülni a szigetben. Szerintem ezért is tetszett nekem a Terra Nova. Viszont más hasonló sorozatot hirtelen nem tudok mondani.

A The Wire-t mondjuk nem értem, hogy nem lehet szeretni, a 2. és a 4. évad nagyon jó volt, főleg ha azt nézzük, hogy David Simon Baltimore-i újságíró volt, Ed Burns pedig nyomozó volt szintén Baltimore-ban és sok a sorozatban megjelenő szereplőt a való életből mintáztak. Illetve fun fact, hogy a tiszteletest játszó színészt drogkereskedelem miatt csukták le Baltimore-ban.

A Breaking Bad szerintem nagyon lassan indult, és a női karakterek számomra egészen idegesítőek voltak, viszont a végére ez is kezdett megváltozni pozitív irányba. Bár be kell, hogy valljam az utolsó évad 2. részét nem láttam :U

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#51366) Mik76


Mik76
senior tag

Valaki nezi a The Woods c. lengyel sorozatot a netflixen?
Tegnap elkezdtuk, harom resz utan alltunk fel ejfelkor. :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#51367) Lauda válasza Mik76 (#51366) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm a tippet!

A lengyelektől nekem a határőrös tetszett nagyon, wataha (a falka) a címe. :K

[ Szerkesztve ]

(#51368) #75501312 válasza koxx (#51355) üzenetére


#75501312
törölt tag

Pedig pofon egyszerű: dráma, dráma, dráma.
Az emberek valamiért imádják a drámát, főleg más emberét.
Anno, mikor elkezdtem engem nagyon lehúzott, borzasztó nyomasztó volt, pedig voltak benne abszurd jelenetek, mint a fürdőkádas, amikor visítva röhögtem, de utána nem éreztem jól magam.
Mások meg lelkendezve mesélték melóhelyen, hogy mennyire jó blablabla.
Van akit ez tölt fel, van akit meg nem. Ezért imádják a századik kisvárosos gyilkosságos drámát is az emberek, pedig sokadik rókabőr, csak mások a szereplők. :(

(#51369) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Fasza volt ez a Hell on Wheels, hiányozni fog :D
Amúgy meg utánanéztem és eszembe se jutott volna hogy a Captain Pikeot ő játszotta a st discoverybe.

(#51370) Mik76 válasza Lauda (#51367) üzenetére


Mik76
senior tag

Nem ismerem, de lecsekkolom koszi! :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#51371) Essejó válasza Lauda (#51367) üzenetére


Essejó
veterán

Lengyel Tv sorozat volt a Wizmin, 13 részes. Az mű ugyanaz mint amiböl a Vitcher készült. Kevesebb a CGI, de egész vállalhato volt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#51372) Mik76 válasza Mik76 (#51366) üzenetére


Mik76
senior tag

The Woods (Netflix original)

Nem voltam kepben eddig hogy merre tartanak a lengyelek sorozat gyartas teren, de ha ez alapjan kene megitelnem, akkor beertek a nyugatot siman. Akik szeretik a hosszabbra nyujtott bunugyi torteneteket, es nem varjak el hogy minden sztori beleferjen max ket oraba, azok remekul fognak "szorakozni". Izgalmas, lebilincselo, szepen leforgatott, jol megrendezett darab. Kulon kiemelnem a szineszi jatekot. Sehol egy hiteltelen ripacs, minden erzelem vagy reakcio hiheto. Pazar!

Akik harminc-negyven-otven evesek, egy klassz kis idoutazasban is reszt vehetnek. A sori jelentos resze 94-ben jatszodik es eleg jol meg lett csinalva minden hogy hiteles legyen. Nalam siman top listas darab.

9.5/10

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#51373) Viszlát válasza Mik76 (#51372) üzenetére


Viszlát
addikt

Köszi, ez jól hangzik. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51374) Pitterix válasza Mik76 (#51372) üzenetére


Pitterix
őstag

Biztos hülye kérdés, de eredeti nyelven nézted?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#51375) Mik76 válasza Pitterix (#51374) üzenetére


Mik76
senior tag

Termeszetesen. Angol felirattal.
Nemtom le van-e mar forditva magyarra, de ez itt Montrealban kb tokmindegy. :)

Viszlat:
Szerintem neked be fog jonni. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#51376) vond válasza Mik76 (#51372) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én is köszönöm az ajánlást! :R

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#51377) Mik76 válasza vond (#51376) üzenetére


Mik76
senior tag

Hajra! :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#51378) kmarci25 válasza Mik76 (#51375) üzenetére


kmarci25
veterán

Magyar szinkron és felirat is van hozzá. Szinkronnal néztem az első két részt eddig, az rendben volt. A szinkron is, és a tartalom is.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#51379) Mik76 válasza kmarci25 (#51378) üzenetére


Mik76
senior tag

Tok jo!
Lehet hogy nincs mindenhez meg felirat de az egyertelmu hogy a Netflix eleg komoly erofesziteseket tesz azert hogy minnel tobb mindenhez legyen. Ez becsulendo. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#51380) kmarci25 válasza Mik76 (#51379) üzenetére


kmarci25
veterán

A járvány miatt a szinkron eléggé leállt az utóbbi időben (HBO-n is egyébként), de szerintem lassan visszaáll, hogy az új saját tartalmak nagyrészt szinkronnal fognak jönni. A feliratozás viszont eléggé gyenge sajnos. Legalábbis a magyar. :( A netflix topikban volt erről szó, hogy milyen szigorú megkötései vannak a netflix-nek (hány karakter jelenhet meg egyszerre), és gondolom emiatt hiányos sokszor a fordítás.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#51381) k-adi válasza k-adi (#47148) üzenetére


k-adi
nagyúr

13 okom volt
13 Reasons Why

4. évad

Lezáró évad. Ahogy írtam a 3. végéről a kommentem, be is igazolódott. Sikerült pocsékul lezárni a sorozatot. Sajnos nemcsak a vége szar, hanem az egész odavezető út is. Tehát az egész évad rossz úgy ahogy van. Ani megint idegesítő, Jessica szintén, Clay mindent, de tényleg MINDENT megúsz ami nagyon dühítő és akkor még ott vannak az időrabló karakterek, mint Justin, Diego, Zach és Winston akik csak lopják a néző idejét.

Az első 2 évad jó, az első évad érdekes, a második évad vége meg megdöbbentő és elgondolkoztató, de a 3. és 4. évad erősen kuka.
Sajnálom, hogy így zárták le, mert így lenullázódott a sorozat szerintem... bár még mindig nagyobb csalódás a GoT s8 finale. :DDD

(#51382) rjg válasza Maxxy10 (#51284) üzenetére


rjg
őstag

Amíg nem írtad ezt a két sorozatot, nem is hallottam róluk, de azóta a Perfect Harmony-t végignéztük a feleségemmel. Kár a kaszáért, egy jól összerakott, újranézős, igazi feel good sorozat. Jó karakterekkel, (indiai reverend, sikeres fekete vállalkozónő, egy helyi redneck, stb.) színészi játékkal és zenékkel, gospel és egyéb dalokkal. A sztori röviden: egy elismert, ám nehéz természetű New York-i zene professzor a felesége halála után, annak hamvait egy Kentucky kisvárosban akarja eltemettetni. Ott is ragad és nem szívesen, de elvállalja a helyi kórus vezetését. Természetesen nem akar beilleszkedni, ott maradni, de befogadják, a közösség része lesz, barátságokat köt és a kórus is fejlődik.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#51383) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Mivel mostanában nincs olyan sok új sori, amit nézek, ezért előkaptam 1-2 rövidebb régebbit.

Helixet meg az Almost humant néztem meg.

A Helix összeségében, így egyben nézve elég jó volt, sajnálom, hogy a 3. évadot nem érte meg, pedig nagyon megérdemelt volna egy tisztességes lezárást.

Almost human
Hát ez egyértelmű, hogy miért lett kasza 1 év után, lényegében szinte semmilyen átívelő szál nem volt, így önmagában meg semmi olyat nem volt, ami érdekes lett volna a legtöbb ember számára.
Nagyon fura is az egész, sokat lengettek az exéről, de végül mégsem került elő soha..

Nem tudom mi lesz a kövi "áldozat" :D

Janaboy

(#51384) #75501312 válasza Janaboy (#51383) üzenetére


#75501312
törölt tag

Oooh, Helixet imádtam, legalábbis az első évadot. A másodikban már nem nagyon tudták tartani a minőséget, sokszor átment gagyiba.
De emlékszem, 1x07 végén a Fever c. szám azok alatt a képsorok alatt, hát nem volt semmi zeneileg. :DDD
Többet is ki lehetett volna hozni ebből a soriból, nagyon jól indult, kár, hogy elrontották. :(

(#51385) slett27


slett27
addikt

Banshee-t most visszük végig (4 évad végefelé). Hát eléggé durva sorozat. Ennyi kaszabolást és kivégzést, kínzást rég láttam. A jelenetek jól ki voltak dolgozva szerintem. A főszereplő idegesít benne sokszor hogy nem beszél. Ez az egyik legidegesítőbb tulajdonság ha valakit kérdeznek és csak néz majd elmegy ...rendszeresen...mindig. :D De részemről ez 10/9.5.
Nem annyira emlegetett sorozat itt, biztos az alaptörténet miatt talán ?

Majd az Ozark jön most. Remélem az is hasonlóan leköt majd.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#51386) Véreshurka válasza Janaboy (#51383) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Ha régi sorozatot akarok újranézni, nálam a Generation Kill és a Firefly van mindig terítéken, illetve mostanában érzem azt, hogy a BoJack Horseman lesz még ilyen :DDD

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#51387) oriic válasza Janaboy (#51383) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Amugy en is epp egy regi sorozatot kezdtem el ujra. Farscape. Regen imadtam, a filmmel pedig remekul le is zartak. Jo lesz kicsit nosztalgiazni.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#51388) kmarci25 válasza slett27 (#51385) üzenetére


kmarci25
veterán

A Banshee jó volt, igazi guilty pleasure. :) A sebezhetetlen hős. Az Ozark más kategória, szórakoztató, az első évadot végignéztem, aztán elkopott, de ott van a listámban a netflix-en.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#51389) koxx válasza slett27 (#51385) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szex, erőszak, pénz ez az alapsztori. Amúgy tényleg durva, hogy mennyit csajt megránt benne :DDD A bunyók, lövöldözések nagyon naturalisztikusak benne. Nálam bőven top 5-ös sorozat.

(#51390) jonnyjoker01 válasza #75501312 (#51384) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Oh a jó öreg SyFy. Annyira hálás vagyok amiért a The Expanse-nek sikerült túlélnie az általános SyFy szindrómát.

Üdv. Johnny

(#51391) #75501312 válasza jonnyjoker01 (#51390) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hát, be kell vallanom végignéztem a 4. évadot. Pontosabban áttekertem egy részét, de lement ez is. :K :DDD

(#51392) Lauda válasza slett27 (#51385) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam olyan "problémát" okozott a banshee, hogy utána nem találtam jó ideig elég színvonalas sorozatot, ami lekötött volna. Valahogy teljesen más dimenzióban mozog a banshee, mint a sorozatok nagy része. Mikor megnéz az ember egy ilyen alkotást, utána nehezen adja lejjebb. A the killing (seattle verzió) is hasonlót okozott nálam.

[ Szerkesztve ]

(#51393) koxx válasza Lauda (#51392) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hetekig kerestünk hasonló stílusút, de egyik sem hozta ezt a szintet.

(#51394) jonnyjoker01 válasza #75501312 (#51391) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ejnye, ez meggyónhatatlan bűn a szemeimben!:DDD

Üdv. Johnny

(#51395) Maxxy10 válasza Lauda (#51392) üzenetére


Maxxy10
addikt

Killing Eve

(#51396) #75501312 válasza jonnyjoker01 (#51394) üzenetére


#75501312
törölt tag

Mármint az, hogy végignéztem vagy az, hogy beletekertem? :DDD

(#51397) koxx válasza Maxxy10 (#51395) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Fasorban sincs. Ráadásul az aránylag jó 1. évad után egy kalap kula lett a sorozat.

(#51398) Aventador91 válasza koxx (#51393) üzenetére


Aventador91
őstag

nem tudom melyiket láttam előbb, a bansheet vagy a justified-ot, de mindkettő tetszett. sok közük nincs egymáshoz, legfeljebb a környezet

(#51399) #75501312


#75501312
törölt tag

Kicsit más, de nyers brutalitásban a Gangs of London kb. Banshee szinten van. Nem néztem végig, de már a kezdés sem volt semmi.

(#51400) jonnyjoker01 válasza #75501312 (#51396) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Na jóóóó.... :)) :DDD

Amúgy én láttam olyan kommenteket redditen, hogy a könyvhöz képest amin ez az évad alapult sokkal jobb lett maga a sorozat (én még nem olvastam). Ha ez igaz, akkor jó reményeim vannak a továbbiakban (is, nekem tetszett az S4, sue me :DDD).

Üdv. Johnny

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.