Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51701) xy.zsolt válasza slett27 (#51697) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Mint ahogy anno itt a forumtársaktól megtudtam: a FARGO MÁSKÉP JÓ :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51702) slett27 válasza xy.zsolt (#51701) üzenetére


slett27
addikt

És ez mennyire igaz lehet... :D

Ma indul a Hannibal. Remélem nem lesz csalódás. Dexter bejött.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#51703) nubreed


nubreed
veterán

The Alienist -ről illetve a Hanna -ról mik a vélemények itt?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#51704) gyuromoj válasza nubreed (#51703) üzenetére


gyuromoj
veterán

Alienist első évad szerintem nagyon jó volt, várom is a folytatást.
Jól adta át a kort és mindent ami hozzá tartozott.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#51705) k-adi válasza Maxxy10 (#51700) üzenetére


k-adi
nagyúr

én a héten kezdem a hanna2-t

(#51706) Lauda válasza xy.zsolt (#51701) üzenetére


Lauda
félisten

A fargo olyan, mint például a tarantino filmek. Ezeket valaki vagy befogadja és nagyon tetszik neki az alkotás, vagy nem tud vele azonosulni. Nekem nagyon bejött a fargo, másnak nem jön be. Nem kell ezt erőltetni, van választék szerencsére.

(#51707) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Sandylands 2. évad berendelve.

(#51708) Essejó válasza #75501312 (#51664) üzenetére


Essejó
veterán

Wiedzmin (Witcher) 2002-ben készült lengyel tvsorozat, Andrzej Sapkowski novellái alapján. Nekem tetszett, még ugy is, hogy kevesebb benne a cgi mint a tavalyi feldolgozásban.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#51709) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Dead To Me 3. évad berendelve. És ezzel kaszálva is a sorozat.
-------
Stargirl 2. évad berendelve. A DC Universe helyett exkluzív jelleggel a CW-n folytatódik a sorozat.

(#51710) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Maxxy10 ne vedd magadra, nem neked szól :R
Gondolkoztam ezen a berendelés szón, úgy találtam, csak egyenruhás szerveket lehet berendelni :DDD
Viszont találtam valamit, ami, lenyűgözött: (ti hallottatok erről? - a linkelt jgszabályban van):
e) RobotZsaru Neo Harcérték modul: a rendőri szervek személyi állománya naprakész berendelhetőségi létszámadatait tartalmazó nyilvántartás (a továbbiakban: harcérték modul). :Y :C

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#51711) #75501312 válasza Essejó (#51708) üzenetére


#75501312
törölt tag

Azta, azért erre nem számítottam. :D
Létezik ebből angol szinkronos?

Sőt, ebből van egy 13 részes sorozat meg egy 2 órás film is?

[ Szerkesztve ]

(#51712) Essejó válasza #75501312 (#51711) üzenetére


Essejó
veterán

A 13 részes Tv film megvan, a filmről tán hallottam, de nem tudom hol lenne elérhető.
Évad: 1
Epizód: 1-13
Szinkron: lengyel
Hangsáv: lengyel 2.0

A Wiedzmin (Witcher) című, 2002-ben készült lengyel tévéfilmsorozat Marek Brodzki alkotása Andrzej Sapkowski novelláit veszi alapul. A történet Geralt gyermekkorától kezdődik, mikor még családjával élt. Egy nap egy witcher elviszi a fiút Kaer Morhenbe, ahol megkezdődik kiképzése. Hősünk ezután kezdi meg utazását.

A feliratok fanfordítás alapján készültek.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#51713) S e t h válasza koncsik (#51710) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ez nem csak itt jelenség.
Manapság már egyre kevesebben rendelnek meg valamit, többnyire berendelnek, de az általában nem derül ki, hogy mibe.
Zsebbe? Vödörbe?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#51714) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Vienna Blood 2. évad berendelve.

(#51715) kmarci25 válasza koncsik (#51710) üzenetére


kmarci25
veterán

A RobotZsaru Neo egy eredetileg a Rendőrségnek (most már más szervek is használják, pl. a NAV is) fejleszetett dokumentumkezelési, szolgálatszervezési alkalmazás. Tehát itt arra kell gondolni, hogy az almalmazás egy moduljából tudják kinyerni, hogy az állomány mekkora része berendelhető.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#51716) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Warrior Nun S01

Én azt hittem hogy akció dús kis sorozat lesz, de szinte pont az ellentéte lett. Szépen lassan haladt a sztori és bontogatták a karaktereket és a világot. Főszereplő is pont az ellentéte volt, mint amit várna az ember, de ettől volt hihetőbb az egész. Vallásról pedig jókat mondott a barlangban a fickó. Végére azért kezdett szépen felpörögni és összeállni, de szerencsére a zárás előtti momentumok kellemesen megleptek.
Mondjuk jó lenne tudni, hogy Adriel akkor mégis kicsoda/micsoda pontosan?
Tippre, ellopta Lucifer Glóriáját.
Nagyon remélem hogy lesz folytatás, mert mérges leszek. :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#51717) Maxxy10


Maxxy10
addikt

The Last Kingdom 5. évad berendelve.

(#51718) Essejó válasza #75501312 (#51711) üzenetére


Essejó
veterán

Ha nem tudod beszerezni a 13 részest de érdekel magyar felirattal eredeti lengyel szinkronnal, akkor jelentkezz, és megoldjuk.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#51719) #75501312 válasza Essejó (#51718) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hát, nem tudom mennyire szeretném lengyel nyelven nézni, nagyon finnyás lettem a nyelvekre. :B

(#51720) szatomi30


szatomi30
tag

Sziasztok!

Tudnátok a Narcos-hoz és a La casa de papel c. sorozatokhoz hasonló sorozatot ajánlani?
Ebben a két sorozatban nagyon tetszett, hogy a történet alatt végig narráció volt. Van-e más ilyen sorozat is hasonló témában? :R

(#51721) #75501312 válasza szatomi30 (#51720) üzenetére


#75501312
törölt tag

Bármelyik lemezen a narrative / commentary hangsáv vagy minek hívják. :DDD ;]

(#51722) Véreshurka válasza szatomi30 (#51720) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Dexter pl. Ott is narrál a főhős...

El Psy Kongroo

(#51723) #75501312 válasza Véreshurka (#51722) üzenetére


#75501312
törölt tag

Született Feleségek :DDD

(#51724) xy.zsolt válasza #75501312 (#51723) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Jó, hogy nem már a POM POM meséit ajánlod ;]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51725) #75501312 válasza xy.zsolt (#51724) üzenetére


#75501312
törölt tag

Technikailag az is megfelel. :DDD

(#51726) Essejó válasza #75501312 (#51719) üzenetére


Essejó
veterán

Nem tudok róla, hogy lenne angol, de szerintem nem zavaró, leköt a film úgy is. De nem tukmálom eröszakkal, nekem nagyon bejött. ;)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#51727) Ventur@


Ventur@
senior tag

Haller!

Bedobom ide, hátha a sorozatguruk tudnak segíteni: Fresh off the boat S04E08 sound sample

Ha valaki esetleg meg tudná nekem szerezni a zenét, annak nagyon tudnék örülni :) . Napok óta vadászom és eddig semmi. Shazam és SoundHound appok sem segítettek. Néztem jó pár oldalt, amit a Google kidobott, de az sem volt jó. Annyira fülbemászó ez a zene, de sehol sem találom :O . Hátha ti tudtok segíteni :R .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#51728) Komplikato válasza Ventur@ (#51727) üzenetére


Komplikato
veterán

Hát, nekem elég szar a hallásom, meg sok zene használt hasonló hangmintákat ami egy időben készűlt, meg van egy rakás feldolgozás feldolgozása, szóval NEM vennék rá mérget, deeee ... [link]
Olyan mint ha az anno nagyot bukó Will Rock nevezetű FPS játék soundtrackjéből lenne részlet, a Görög témáknál nézelődnék, szerintem a Greek Fight téma közepétől kezdődőnek tűnt.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#51729) lemmy9


lemmy9
őstag

Ami az elején szól az a Twisted Sister... Frissen mosott, frissen szárított hajmetál. :))

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#51730) FollowTheORI válasza oriic (#51552) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

:DDD Kemény lesz...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#51731) Ventur@ válasza Komplikato (#51728) üzenetére


Ventur@
senior tag

Az biztos, hogy valahol a 90-es évek végefelé kell keresgélnem, mert maga a sorozat ezen évada is már a 95-99 közötti korszakban játszódik (valamelyik epizódban az évad során írnak is dátumot és valami 1996-1997 rémlik). Kicsit nekem a régi FSoL és FSoB (Future Sound of London és Future Sound of Budapest) vonal ugrik be, mert azokon a lemezeken voltak ilyen görög-török-arab beütésü zenék és remixek.

Na, de köszi a segítséget, kutakodok azért tovább :) . Kezdőlöketett már megadtad :D :R .

[ Szerkesztve ]

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#51732) Komplikato válasza Ventur@ (#51731) üzenetére


Komplikato
veterán

Amúgy a kolléga információja is helytálló, hiszen az eredeti OST is a Twisted Sister alkotása volt.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#51733) bagyulajuve válasza Ventur@ (#51731) üzenetére


bagyulajuve
addikt

szinte biztos, hogy valami hip-hop sample, főleg, hogy a sorozat is erősen koncentrál a rap zenére

Resistencia eterna

(#51734) #75501312


#75501312
törölt tag

Az összefoglalóban van 2 link, ami segíthet azonosítani talán.

(#51735) negyven2


negyven2
veterán

The Umbrella Academy: Season 2 - Official Trailer

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#51736) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The Boys Season 2 - Teaser Trailer | Amazon Prime Video

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#51737) bagyulajuve válasza gyuromoj (#51736) üzenetére


bagyulajuve
addikt

még 2 hónap :Y

Resistencia eterna

(#51738) Laraxior válasza gyuromoj (#51736) üzenetére


Laraxior
titán

:C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#51739) FollowTheORI válasza gyuromoj (#51736) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Úgylátom megtartották a "beteg" stílust... szép lesz. :D

Persze azért remélem nem csak erről fog szólni főleg a dolog.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#51740) oriic válasza Laraxior (#51738) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lehet kérdeztem már, de bedaráltad már?

Live-Die-Respawn

(#51741) Laraxior válasza oriic (#51740) üzenetére


Laraxior
titán

Kérdezted.. egy nap alatt. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#51742) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem rossz ez a Perry Mason, ha valakit érdekel, lesse. Eddig 3 rész van.

(#51743) bul07


bul07
nagyúr

Hátha van valami nem régi sorozat(2013utáni) ami kimaradt nálam és tudnátok ajánlani
Feliratos is jöhet

Kedvenceim
Csillagkapu
Csillagkapu Atlantisz
Stargate Universe
Csillagközi romboló
Firefly
Star Trek sorozatok az összes (mind meg is nézve)

Megnézettek és tetszettek teljesség igénye nélkül
The Mandalorian
The Witcher
Stranger Things
Beforeigners
Altered Carbon
Falling Skies

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#51744) negyven2


negyven2
veterán

A Chilling Adventures of Sabrina-nak a már berendelt Part 4 (második évadnak a második fele) lesz az utolsó, mivel az kaszát kapott a Netflix-töl!

[ Szerkesztve ]

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#51745) oriic válasza negyven2 (#51744) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:O

Live-Die-Respawn

(#51746) parkr válasza bul07 (#51743) üzenetére


parkr
őstag

Project Blue Book
The Orville
Westworld

ezek megvoltak?

(#51747) balazs025 válasza bul07 (#51743) üzenetére


balazs025
senior tag

The Expanse esetleg?

(#51748) bul07 válasza parkr (#51746) üzenetére


bul07
nagyúr

The Orville, megvolt, csak annyira nem tetszett, a bugyuta stílusa, mint a Avenue 5
Project Blue Book, ránézek jónak tűnik
Westworld, ránézek jónak tűnik

(#51747) balazs025

The Expanse, ránézek jónak tűnik

........

Éjszaka keresgéltem, és még ezeket találtam ami jó lehet
Lost in Space - Elveszve az űrben
Mocsárlény: A sorozat
Star-Crossed (2014)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#51749) #75501312 válasza bul07 (#51748) üzenetére


#75501312
törölt tag

A Lost in Space sztem nagyon jó lett.
A Mocsárlényt a szüleim izgulták végig.
De ez a Star-Crossed annyira rossz, sztem inkább ne próbáld be. :DDD

(#51750) LaciNem


LaciNem
újonc

Szórakoztató és pihentető - Warrior Nun ;]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.