Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43601) oriic válasza jonnyjoker01 (#43600) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Orville-t felirat nélkül nézted? Mert nem találok hozzá sehol engSUB-ot.

Live-Die-Respawn

(#43602) negyven2


negyven2
veterán

The Umbrella Academy - Official Trailer :C

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#43603) gyuromoj válasza negyven2 (#43602) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ez is jónak ígérkezik, főleg a Misfits-es Nathan miatt. :K

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#43604) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Eddig egy rész ment le ebből Black Monday hát nagyon hülye, főleg ez a kokós ipse. ;]

(#43605) k-adi válasza oriic (#43601) üzenetére


k-adi
nagyúr

nem kell ahhoz sub, elég egyszerű nyelvezet van benne

(#43606) bagyulajuve válasza bobalazs (#43604) üzenetére


bagyulajuve
addikt

3 hete láttam és mindig nézem, hogy van-e már 2. de nincs :F

Resistencia eterna

(#43607) oriic válasza k-adi (#43605) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nekem még kell, simán angol szinkronnal nem értek meg sajnos mindent. :( (ez így is haladás, mert évekig csak magyar feliratot használtam, kb 1. éve megy csak az angol sub)

Live-Die-Respawn

(#43608) parkr válasza oriic (#43607) üzenetére


parkr
őstag

nem szinkron :N egyébként itt figyeld, szerintem hamarosan fent lesz.

a következő lépcső már az lesz hogy elhagyod a subot is. :)

(#43609) oriic válasza parkr (#43608) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez az alap sub oldalam köszi, reggelente hamar itt szokott lenni, csak most nem volt még. Nem gond amúgy, holnap is jó lesz.

Live-Die-Respawn

(#43610) Janaboy válasza oriic (#43607) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nekem is kell a sub, de pl a Magicians meg subbal se egyszerű :(

De mi király rész volt!

Janaboy

(#43611) parkr válasza jonnyjoker01 (#43598) üzenetére


parkr
őstag

tényleg nagyon jó volt.
engem mondjuk Tilly kicsit idegesít.

(#43612) oriic válasza Janaboy (#43610) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:C

Orville új része kicsit komoly volt, de túl hamar vége lett szerintem.

Live-Die-Respawn

(#43613) jonnyjoker01 válasza oriic (#43612) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Én is ugyanígy éreztem. Kár hogy tartani kell magukat a 45 perchez minden esetben :( Nem zavarna, ha néha hosszabb lenne egy két rész :N

Üdv. Johnny

(#43614) k-adi


k-adi
nagyúr

Future Man - Season 2

Az első évad jó volt, eredeti, vicces.

A második évad teljesen erőltetett és a poénok is szarok. Az utolsó 2 epizód jó, a többit már el is felejtettem, pedig anno az 1. évad nagyon tetszett és nagyon vártam már a köv. évadot is, de csalódtam. :(

(#43615) k-adi


k-adi
nagyúr

The Good Place - Season 3

Na ennek is vége. Voltak jó poénok, de sajnos volt több gyenge epizód is.. így kicsit felemás érzésem van, főleg úgy hogy az évadzárás is hagyott bennem kételyeket (a köv. évadra utaló történet tudja-e majd hozni a jó poénokat vagy sem)

(#43616) jonnyjoker01 válasza k-adi (#43614) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ezt szomorúan olvasom :( Én még nem néztem meg, de tervben van.

Üdv. Johnny

(#43617) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Gotham új évadát nézitek? Eddig nagyon kedveltem a sorozatot, de ez az évad nekem eddig annyira nem bejövős

Resistencia eterna

(#43618) elod22 válasza bagyulajuve (#43617) üzenetére


elod22
senior tag

Nekem is az előző évad sokkal jobban tetszett. Ez az új lehetne jobb is, mert már én sem várom annyira türelmetlenül az új részeket.

(#43619) k-adi válasza bagyulajuve (#43617) üzenetére


k-adi
nagyúr

még csak 4 rész ment le, még nem indult be sajnos.. de már kezdenek kialakulni a "karakterek", pl. macskanő

(#43620) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Akkor hasonlóak az érzések, ugyan a negyedik résznek még nem ugrottam neki.

Resistencia eterna

(#43621) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni angolul sorozatokat nézni tanulás gyanánt. Miket tudtok ilyen célra ajánlani?
Kezdetben magyar felirattal nézném, késöbb már angollal.
Első körben a family guyra gondoltam. Az mennyire lenne jó erre a célra?
Vagy a Trónok Harca?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#43622) petipetya


petipetya
nagyúr

Ugye megvan, hogy az Orville-ben Kitan apja a Star Trek Voyager-es hologram doktor? :C
kép

"nincs rá lezsóidő"

(#43623) jonnyjoker01 válasza petipetya (#43622) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

:K :C

Üdv. Johnny

(#43624) rjg válasza petipetya (#43622) üzenetére


rjg
őstag

Igen. A másik szereplő, az epizód rosszfiúja, aki meg akarta bosszulni a fia halálát, pedig a ST Enterprise orvosa volt. Így két Star Trek doki szerepelt egyszerre egy Orville részben. ;-)

[ Módosította: Intruder2k5 ]

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#43625) oriic válasza petipetya (#43622) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A támadó meg a Star Trek Enterprise-ból John Billingsley.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

Live-Die-Respawn

(#43626) petipetya


petipetya
nagyúr

Ott még nem tartok, de csekkoltam a színészt, köszi az infót. Ez egy különleges epizód ilyen szempontból.

"nincs rá lezsóidő"

(#43627) Maxxy10 válasza Cseri0058 (#43621) üzenetére


Maxxy10
addikt

Trónok harca erős kezdés lenne.. először válassz olyan sorozatot aminek nem nehéz a nyelvi szerkezete(pl Suits iszonyat nehéz lenne)

(#43628) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Ray Donovan 6.évad

Végre! Köszönöm a készítőknek, hogy az 5.évad, erős depressziós mélypontjai után, ismét keményen belecsaptak a lecsóba! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#43629) vittgen válasza rjg (#43624) üzenetére


vittgen
aktív tag

John Billingsley és Robert Picardo

(#43630) petipetya válasza Cseri0058 (#43621) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kezdésnek ezt ajánlom :)

"nincs rá lezsóidő"

(#43631) ígyvanferi válasza Cseri0058 (#43621) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem rossz választás erre FG se, bár sok a nyelvi humor, a szóvicc, a politikai utalás, meg Stewie és Brian sem annyira hétköznapi nyelvezettel beszélnek. Az viszont igaz, hogy jól artikulál MacFarlane.

Én inkább egy '90-es évek végi, 2000-es évek eleji sitcomot ajánlanék. A legkézenfekvőbb Jóbarátokkal kezdve. Seinfeld, Mad About You, ilyesmik. Vagy akár valami újabb, Two and a Half Men, How I Met Your Mother. Minél hétköznapibb, semlegesebb a közeg, annál jobb nyelvtanulás szempontjából szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#43632) parkr válasza Cseri0058 (#43621) üzenetére


parkr
őstag

animáció/rajzfilm jó választás mert ott a szinkronnál közvetlenül a mikrofonba beszélnek a színészek, így jobban hallod, érthetőbb.
egy élőszereplősnél jóval távolabb, más szögben van a mikrofon ezért elsőre nehezebb lehet.

(#43633) Fandango válasza ígyvanferi (#43631) üzenetére


Fandango
veterán

Én is Jóbarátokat akartam javasolni egyből. :K

(#43634) VágniValó válasza Cseri0058 (#43621) üzenetére


VágniValó
addikt

The Office es Modern Familyt ajanlom, ha az angol a lenyeg, de valami jot is akarsz kozben. Elobbit vegigneztem es imadtam, az utobbi szinten tetszett de nem kovetem mar. Ezekbol szerintem jatszva lehet tanulni.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#43635) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Chilling Adventures of Sabrina (1-10, 11 két héten belül kap feliratot, az majd akkor)

Elég nehezen akart beindulni, de aztán a 4-5. részek környékén szépen elkapott. A végére pedig totál szépen kijött minden lépés. Nagyon érdekes folytatás elé nézünk, Sabrina új hajszínével pedig nagyon bejövős lett.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#43636) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Köszönöm a tippeket! :)

(#43637) koncsik válasza Fandango (#43633) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Most nézm a BD gyűjteményt, annak idején én is Friends angolt tanultam. Kicsit már elszállt az idő a nyelvezete felett, de vannak feledhetetlen Frieds angol kifejezések... Emlékszem, a magyar ferditőjével többször összevesztünk a Jóbari topikban (nem Ph!), az volt at utolsó csepp, amikor a "You're welcome"-ot simán I"sten hozott""-nak ferdítette.
A Modern Family tényeg jó lehet, a Big Bang Theory is, főleg US English-re.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#43638) gabo91 válasza F.B.I. (#43628) üzenetére


gabo91
aktív tag

:C Kölcsönös, én is így voltam :)
durva lett nagyon, jót tett a sorozatnak a költözés :)
Ami fura volt, hogy Ray most nem akarta sem megölni/öletni vagy lecsukatni szeretett apját (aki amúgy húzó karaktere a sorozatnak, szóval ki ne írják belőle)

(#43639) gabo91 válasza gabo91 (#43534) üzenetére


gabo91
aktív tag

House of Cards s6
Korábbi véleményem szeretném korrigálni:
Amit írtam az az évad első 4 részére tökéletesen igaz, érdektelen unalmas... nem látod hogy mit is akarnak.... semmi, időhúzás.
Viszont az s6e5 valami brutális.... pörgős, igazi kavarás megy benne, kezed lerágod nem csak a körmöd :D
6-7 rész szintén hozza ezt a szintet, feszült az egész, nem tudod ki jó ki a g*ci.
két nagy front van az egyik Claire, a másik egy oligarcha (és családja, + az alelnök) ott van Doug aki maga sem tud oldalt választani, meg persze a halott elnök, akit hol gyaláznak hol magasztalnak, mikor mit kíván az érdek :D
Claire zseniális az 5. részben, és utánna totál átvette férje stílusát, sőt gusztustalan lett már a végére.
A lezárás sajnos semmilyen, kiderül milett az elnökkel, Doug meghal, de nem tudni, hogy milett Szíriával, lett e atom támadás, illetve az elnök asszony maradt nem maradt ki győzött védül is... olyan mintha hiányozna még egy rész

másik téma:

LA CASA DE PAPEL

Ez valami brutális.... nagyon jó. Spanyol szintronnal imádom.
(3% is spanyol)

Tudtok még spanyol sorozatot?

[ Szerkesztve ]

(#43640) parkr válasza gabo91 (#43639) üzenetére


parkr
őstag

volt egy időutazós amiről jókat írtak: El Ministerio del Tiempo
többet nem tudok :D
...illetve van még a Cable Girls (kosztümös), Elite (fiatalokról) meg volt egy amit nem találok

[ Szerkesztve ]

(#43641) gyuromoj válasza gabo91 (#43639) üzenetére


gyuromoj
veterán

A bronz kert
Igaz argentin HBO gyártás, de spanyolul beszélnek benne. Kicsit lassú, de egyszer simán nézhető.

Esetleg még ez:
A Bárka
Régebben talán az AXN adta, de nem néztem.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#43642) Janaboy válasza gabo91 (#43639) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

A bárka

Janaboy

(#43643) gabo91


gabo91
aktív tag

Köszi mindegyikötöknek!

Mindegyik szimpi így elsőre, teszek velük egy kört majd.

Kis segítséget szeretnék kérni, egy kis rejtvény :)

Keresek 2 sorit... mi a címe...? :DDD

1. Talán 2017 vagy 2018-as sorozat. Agyon hipolták, és a Lost-al hozták valahogy kapcsolatba.... vagy rendező/író/producer valaki ugyan az mint Lostnál és valahogy emiatt emlegették vele egy kalap alá.
Misztikus talán,
borító ha jól emlékszem óceán/tenger és mintha hullám lenne... az a baj az intrók is ilyen semmit mondóak voltak, csak arra emlékszem hogy Lost-ot emlegették folyton.

2. Másik is talán 2017/2018-as sorozat. Európai az tuti, és van németországban játszódik vagy északabbra. Történet hogy fiatalok bunkerban rejtőztek valami járvány/vegyi/bilológia támadás volt és amiatt nem lehet kijönni (kicsit The 100 szagú) kábeles sorozat lehet. HBO vagy Netflix

(bocs, csak sokszor van hogy FB-on belefutok ilyenekbe, de gyakran csak kiraknak egy képet/borítót és még a címet se nagyon írják ki, így meg elkallodik .... )

(#43644) gyuromoj válasza gabo91 (#43643) üzenetére


gyuromoj
veterán

1.
The Crossing?

2.
The Rain?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#43646) Ventur@ válasza gabo91 (#43639) üzenetére


Ventur@
senior tag

3% brazil sorozat, így portugálul beszélnek benne :) . Igaz hasonló, mint a spanyol nyelv, de még sem az. Olyan, mintha a franciát összekevernéd a spanyollal :D .

Amúgy imádtam mind a két évadát. Főleg, hogy nem angol volt. Bár belenéztem az angol nyelvű változatába, de....húúú...nagyon gáz.

Ha érdekel még más nyelvű sorozat is, és esetleg nem láttad, akkor a Suburra: La series-t nézd meg. Olasz nyelvű, maffiózós sorozat. Még csak egy évad ment le, de feb. végén indul a 2. évad is :) .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#43647) bagyulajuve válasza Ventur@ (#43646) üzenetére


bagyulajuve
addikt

meg jó a szintén olasz Gomorrah - szintén maffiás

Resistencia eterna

(#43648) Maxxy10 válasza gabo91 (#43643) üzenetére


Maxxy10
addikt

1.: Manifest?
2. Az tuti, hogy " The Rain"

(#43649) gabo91 válasza gyuromoj (#43644) üzenetére


gabo91
aktív tag

Köszi, igen ezek azok.

Crossing... kaszáltak is
Másikat megnézen majd.

(#43650) gabo91 válasza Ventur@ (#43646) üzenetére


gabo91
aktív tag

Köszi a korrigálast valóban :) rosszul emlékeztem, már rég láttam.

Gomorra: alapmű! Új dimenzió. Életszagú, látszik hogy (arsny életnél volt ilyen érzés még) szóval látszik gomorrában hogy a putrit nem kell megjátszani csak kikell menni az utcára és felvenni amit látni lehet. Életszaga van, és reális tud maradni.

Suburra: La
Ez kb gomorra klón netflix módra. Végzek a "Casa de papel"-al és ez fog következnintutira 😁

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.