Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44901) Cs1csó válasza #48613632 (#44900) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mindegyiket egyszerre daráltam le (persze pár hét alatt) és izgalmas volt mindegyik. A Szökésben elképesztő fordulatok, helyszínváltások voltak. A 24-ben pedig instant akció és az első 6 évad qva jó lett, a 7-8 a helyszínváltás miatt egy hangyányival rosszabb és a 9-ikben - fél évad kb. - az országváltás sem volt valami erős.

(#44902) brownus válasza OPiiPO (#44898) üzenetére


brownus
veterán

háde jól írtam! dugtak :d

[ Szerkesztve ]

(#44903) -secret- válasza Cs1csó (#44899) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Fringe-t még a listádra tenném, nekem nagyon tetszett.

(#44904) Cs1csó válasza -secret- (#44903) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem láttam még és a Supernatural-t sem ezért nem írtam róluk, amikről írtam azokat láttam azért említettem őket.

[ Szerkesztve ]

(#44905) oriic válasza -secret- (#44903) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az is de komoly sorozat volt. Sajnaltam h vege lett.

Live-Die-Respawn

(#44906) -secret- válasza Cs1csó (#44904) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Odaátot a 10. évadig néztem. Talán majd ha befejezik végleg akkor elkezdem újra.

oriic: Én talán 3x is újranéztem.

[ Szerkesztve ]

(#44907) vond válasza -secret- (#44903) üzenetére


vond
MODERÁTOR

+1 (vagy inkább +1000) a Fringe-re. :K Nagyon patent kis sorozat volt. Sajnáltam, hogy vége lett.

Nem tudom, spoiler-e (szerintem nem igazán), de belinkelem. Ez minden idők egyik legkirályabb filmes jelenete. Kirázott a hideg századszorra is. :)

A SupNat-ot is elnézném még évtizedekig, de sajnos jövőre vége lesz. :O

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#44908) -secret- válasza .LnB (#44891) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Trónok harca S08E03

Tágult szemekkel néztem végig félig bekakilva mert számomra a sorozat legizgibb része volt de,

A vörös asszonyt nem teljesen értettem a végén. Vártam, hogy legalább a hullákat felgyújtja a csatamezőn, nem csak kisétál leveszi a nyakéket aztán meghal... számomra teljesen értelmetlen volt így.

Havas Jon mit csinált konkrétan az egész részben? Jó-jó csatázott, de amikor leesett a sárkányról és hátba akarta szúrni az Éjkirályt, de az észrevette és felélesztette a halottakat azután csak a sárkánnyal fogócskázott.

A másik. Persze ez a Trónok harca minden úgy alakul ahogy nem számítunk rá, de könyörgöm. 7 (HÉT!) évadon keresztül az volt a téma, hogy "jönnek, sokan vannak" és egy részben lerendezik az egészet és halott a fő gonosz.

[ Szerkesztve ]

(#44909) OPiiPO válasza brownus (#44902) üzenetére


OPiiPO
addikt

jóvanna :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#44910) sugarforce válasza vond (#44907) üzenetére


sugarforce
őstag

+1 a fringere

(#44911) xy.zsolt válasza Cs1csó (#44899) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Köszi....Ezek közül csak a dextert nem láttam...töltöm is

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#44912) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#44911) üzenetére


xy.zsolt
őstag

fuck….majdnem a dexter laboratoriumát kezdtem el tölteni :D ...még jó, hogy gyanús volt a cartoon boritó :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#44913) Cs1csó válasza xy.zsolt (#44911) üzenetére


Cs1csó
félisten

Készülj fel nagyon kemény és teljesen egyedi sorozat.

(#44914) brownus válasza xy.zsolt (#44912) üzenetére


brownus
veterán

az is jó :D

(#44915) hemaka válasza -secret- (#44908) üzenetére


hemaka
nagyúr

Fasz ki van, hogy nem tudom feloldani a spoiler taget😂

(#44916) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Sziasztok!

Nekiálltunk a Wentworth-nek, de technikai gondom akadt konkrétan a 3. évaddal ...kéne hozzá felirat. Nem tud valaki segíteni valamilyen megoldással? Mert feliratom van, de sajna nagyon nem passzol a sorozathoz, amit sajnos az időzítés sem old meg...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#44917) HellGreg válasza .LnB (#44891) üzenetére


HellGreg
őstag

Igen, ha még mindig a könyvet követné a sorozat, tuti meghalt volna pár nagykutya, de mivel teljesen átalakult a sorozat "HR-politikája", azért tényleg sejthető volt (számomra), hogy semmilyen főszereplőt nem fognak kinyírni (és olyan kurvára tipikusan amerikai kereskedelmicsatorna-sorozat arculatot öltött, hogy az már néhol fájdalmas, de nagyon. Amikor valakinek már a nyakán a kés, mindig akad valaki aki pont odaér az utolsó pillanatban). De várjuk ki a végét, mindenki arra számított hogy ebben a részben majd jó sokan meghalnak, nem így történt. Nehogy a következő részben Dani sétarepülés közben lezúgjon a sárkányról és szétplaccsanjon a földön, vagy a törpe szájába robbanjon az elektromos cigi, na akkor azt mondanám hogy ez igen :D
Az meg hogy a 7 évadon keresztül rettegett másokat egy rész alatt elintézték, szerintem mindenkit sokkolt, mert most senki nem tudja elképzelni, mi tud történni 3 részen keresztül, ami akár csak a nyomába is léphet ennek a résznek. Én se. Tényleg félek hogy unalmas lesz. Nem létezik hogy az utolsó rész ennél is odabaszósabb legyen.

[ Szerkesztve ]

(#44918) Janaboy válasza -secret- (#44908) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Jogos érvek, valóban fura volt az ott.

Janaboy

(#44919) hemaka válasza -secret- (#44908) üzenetére


hemaka
nagyúr

Kedvencem az volt, amikor Ayra az elején két oldalról kapta a zombikat, de keményen gyakta őket kettesével, meg hármasával. Aztán a könyvtárban meg már bújócskázott 5 percen keresztül 5 zombival, mert hú de nagyon be volt szarva... :F :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44920) bobalazs válasza hemaka (#44919) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, sőt meghallják a leeső vércseppeket a rosszfiúk. Élőholt témából nem lehet jó filmet csinálni. Ez is inkább mókás volt mint félelmetes.

(#44921) Janaboy válasza hemaka (#44919) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ez azert volt mert kapott a fejere egyet rendesen.

Janaboy

(#44922) V.Stryker válasza Janaboy (#44921) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Meg már nem volt nála a spéci fegyvere. Amúgy a végén, mikor ő gyilkolta le az Éj királyt, akkor úgy meglepett, mint semmi más. De jó volt így is.

Amúgy szidjuk,hogy már kiszámítható volt az egész, de be kell vallani, hogy a lelkünknek kicsit jót tett. Én pl azóta voltam már kiakadva, hogy a családot kinyírták a vacsorán. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44923) trialboj


trialboj
őstag

Trónok harca s8E02, aki eljutott eddig az évadig, annak nincs spoiler.

Sansa miért örül annyira a Greyjoy srácnak mikor az megérkezik deresbe? Én már nem emlékszem hogy ők hogy váltak, el és mi indokolja hogy ennyire melegen fogadja, mikor mindenkivel úgy viselkedik mint egy idegen.

Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#44924) Maxxy10 válasza trialboj (#44923) üzenetére


Maxxy10
addikt

Javítsatok ki ha tévedek, de ők fogadott testvérek.

(#44925) bobalazs válasza trialboj (#44923) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Azért mert anno együtt menekültek el a várból ahol a Greyjoyt kínozták ő meg feleségként volt fogvatartott. Együtt ugyrottak le a vár falán.

(#44926) vittgen


vittgen
aktív tag

Tavaly volt egy sorozat, amiben egy srác átlátszó pirulát vett be és attól felpörgött az agya....
Talán az FBI-nak dolgozott?!
Nem tudjátok a címét??

(#44927) parkr válasza vittgen (#44926) üzenetére


parkr
őstag

Limitless

(#44928) vittgen válasza parkr (#44927) üzenetére


vittgen
aktív tag

Azaaaaz!!!
Köszi szépen!!
:R

Kár, hogy nincs tovább.....

[ Szerkesztve ]

(#44929) HellGreg


HellGreg
őstag

A templomosokat nézi valaki? Miért van végig az a benyomásom, hogy alacsony költségvetésű, gagyi? Lehet hogy nem a Got-tal párhuzamosan kellene nézni? :D

(#44930) Maxxy10 válasza HellGreg (#44929) üzenetére


Maxxy10
addikt

Én a pilot után kaszáltam egyáltalán nem fogott meg..

(#44931) OPiiPO válasza trialboj (#44923) üzenetére


OPiiPO
addikt

Aki eddig még nem jutott el annak pedig spoiler, szóval használd a megfelelő tag-ot légyszives! :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#44932) grizlisandor válasza HellGreg (#44929) üzenetére


grizlisandor
addikt

Én nézem, nyilván nem egy GoT, de szerintem jó sorozat. Vikings és The Last Kingdom után tudnám sorolni.

(#44933) HellGreg válasza grizlisandor (#44932) üzenetére


HellGreg
őstag

Valahogy az az érzésem hogy a második évadra sokkal kevesebb pénz jutott mint az elsőre. A pillars of the earth jobban tetszett :)

(#44934) #48613632


#48613632
törölt tag

Folytatódik az IT Crowd? :DDD Ezt a részt nem láttam, vagyis nem emlékszem rá, de HD-nak tűnik. Majd ránézek a Channel 4 műsorára, mert hatalmas ez a sori.

(#44935) trialboj válasza #48613632 (#44934) üzenetére


trialboj
őstag

NEM, legalább is ebből kiindulva biztos hogy nem, ez egy régi rész, talán pont utolsó évad. Szerintem meg ne folytassák, a vége felé kritikán alulian primitív volt, meg sem közelítette az első évadot.

(#44931) OPiiPO

Aki még nem jutott el a 8. évadig, nem tudom mit olvasgat itt össze vissza ;] tessék leülni és bepótolni. Én 1 résszel vagyok elmaradva általában, és már így is tele van spoilerrel a fb feedem. De ok, legközelebb elrejtem.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#44936) #48613632 válasza trialboj (#44935) üzenetére


#48613632
törölt tag

Fura volt, mert kb 1 éve néztem végig, ha emlékezetem nem csal, de ez a rész valahogy nem ugrik be. Meg amúgy is, valamiért 4 évadra emlékszem csak. De franc tudja már. Ez a jelenet minden esetre azért bejött nálam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44937) grizlisandor válasza HellGreg (#44933) üzenetére


grizlisandor
addikt

Az a baj, hogy már szinte elvárjuk a mozifilmes költségvetést meg cgi-t egy sorozatban, mivel elkaptattak minket. Persze, természetes, hogy ezek után mindegyikbe várjuk, pedig nem feltétlen kell mozifilmes szinten csapatni az ipart egy sorozatban, kell egy jó story, megfelelő történetvezetéssel, meg jó színészek, jól megírt karakterekkel, hogy hétről hétre visszacsábítson a sorozat.

(#44938) Cs1csó válasza grizlisandor (#44937) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erre az alacsony költségvetésre de mégis igényes történetre a Counterpart - Képmás c. sorozat jó példa.

(#44939) RetepNyaraB válasza Cs1csó (#44938) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Amin a menyasszonyom úgy bealudt, hogy nem volt pofám előrukkolni a további részekkel 🙄😁

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44940) Cs1csó válasza RetepNyaraB (#44939) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lassan indul de az első évad közepére beindul. Nem egy 24 az biztos.

(#44941) RetepNyaraB válasza Cs1csó (#44940) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Én tervezem, hogy sutyiban majd nézem.
A 24-et egy évadig bírtuk, az mindkettőnknek kukázós kategória, a full kamu verzióból (hiába a Sutherland).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44942) Cs1csó válasza RetepNyaraB (#44941) üzenetére


Cs1csó
félisten

Piszok jó kikapcsolódás pörgös, persze nem kell mindent elhinni de ez nem is arról szól. Vagy amikor valakit úgy kínoz meg, hogy kezdésnek lábon lövi. :DDD

(#44943) KROK640


KROK640
veterán

mostanság kifogytam sorozatokból, ezért gondoltam kérek ajánlást. Igyekszem némi segítséget is adni, hogy az ízlésem milyen irányvonalban van :

Ami nagyon TOP volt (többször is megnéztem esetleg) :
Kemény zsaruk, Drót, Dexter, Trónok harca, Mentalista, Castle

Amit mostanában láttam, és tetszett/tetszik (ezek között akad amit esetleg újranézek majd) :
Alvilág, Fargo (leginkább csak az első évad), Mi kis falunk, drága örökségünk, Suits, Eureka, How i met your mother, Boardwalk empire, The man in the high castle, True Detective (most kezdtem a harmadik évadot).

Ami nem tetszett, de végül végigmentem rajta :
Banshee, Breaking Bad, Szökés (első és hármas évad tetszett de túl volt nyújtva az egész), Blacklist (valahogy már ez is túl lett nyújtva)

Kasza volt :
House of cards (unalmasnak találtam egy idő után), Vikingek (négy évadot néztem meg, céltalan erőszak, miközben a történet alig haladt), Gomorra (valahogy besokalltam tőle, kb ugyanaz mint a vikingek)

Igazából ez tudom, eléggé vegyes vágott, és leginkább több kategóriába is keresek új sorozatot :
1. Castle/Mentalista vonalra (nagyjából epizódikus, de laza összefüggésű, könnyedebb, nyomozós téma)
2. Valami komolyabb, mélyebb cucc (mint pl a Kemény zsaruk, Drót, Dexter, Trónok harca, Alvilág, The man in the high castle)
3. esetleg valami napi darálósat (Mi kis falunk, drága örökségünk, How i met your mother kategória)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#44944) Cs1csó válasza KROK640 (#44943) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet kicsit lassan építkező de ajánlom a KÉPMÁS c. sorozatot, J. K. Simmons MINDENT visz, és itt lubickolhat rendesen.

(#44945) Maxxy10


Maxxy10
addikt

(#44946) OPiiPO válasza trialboj (#44935) üzenetére


OPiiPO
addikt

köszi! :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#44947) KROK640 válasza Cs1csó (#44944) üzenetére


KROK640
veterán

Ránézek majd, de jöhetnek még más ajánlások is :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#44948) Amur válasza KROK640 (#44947) üzenetére


Amur
addikt

könnyed nyomózosnak ott a Lucifer ha még nem volt meg. Amúgy is aktuális mert jön a 4. évad nemsokára.
Kicsit mélyebbnek ott a Narcos, vagy a Peaky Blinders(Birmingham bandái)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#44949) ubyegon2 válasza KROK640 (#44947) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

The Sopranos-t nem érdemes kihagyni és ha tetszett a The Shields, akkor a Braquo-t erősen javallott megnézni. 24 és SoA nem jött be?
Wentworth, ha börtönös....jobb, mint a Prison Break, sokkal.

[ Szerkesztve ]

(#44950) mayday00 válasza KROK640 (#44943) üzenetére


mayday00
őstag

[link]

Harrow. Legjobban dexterhez tudnám hasonlítani. Nekem nagyon bejött. Lassan jön a 2.évad. :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.