Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43251) FollowTheORI válasza OPiiPO (#43249) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

VPN... :)

Mármint a fizetős "tisztességes" megoldás ez.

Vagy igen... marad a kölcsönző sajnos. :K

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#43252) Janaboy válasza Mik76 (#43240) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Azt viszont nem értem miert nem a premier sorik elveznek prioritást :F
Ha sokat kell várni a magyar feliratra akkor tényleg nem er sokat.

Janaboy

(#43253) gerii válasza Janaboy (#43252) üzenetére


gerii
addikt

Én azt nem értem, hogy ha fizetek havi 4k-t, akkor miért nem tudom 3 héttel a megjelenés után sem megnézni a Nightflyerst...

(#43254) FollowTheORI válasza gerii (#43253) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mert nem Netflix sorozat (hanem SyFy), és valszeg nincs rá EU vagy Magyar terjesztési jog vásárolva (a Netflix által).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#43257) Mik76 válasza Janaboy (#43252) üzenetére


Mik76
senior tag

Nem tudom, nyilvan mindennek oka van.
Ami engem illet en most par napig orulni fogok hogy a tudomasom szerinti nullarol kb ketszazra ugrott a magyar feliratos tartalmak szama. Lehet hogy ez csak nekem volt uj? Vagy csak ennyire nehez valaminek egy picit orulni anelkul hogy rogton az elegedetlenkedes legyen az elso reakcio? :U
Vegulis mindegy.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#43258) madgie válasza Mik76 (#43257) üzenetére


madgie
titán

Az a baj, hogy ez így még kb a kínálat 5-10%-a. Meg hát nehéz megérteni, hogy pk a Narcos első évadjához van magyar felirat, a többihez meg nem...

(#43259) vond válasza Mik76 (#43257) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerintem leginkább Neked újdonság. Én is tudtam, hogy azért van pár magyar felirat. De mi ez a kétszáz az amúgy rengeteg elérhető filmhez és sorozathoz képest?

Meg sokan pl. a román piachoz hasonlítják. Ott sokkal több az elérhető felirat.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43260) Mik76 válasza vond (#43259) üzenetére


Mik76
senior tag

En nem mondom hogy nincsenek problemak hiszen ezt nyilvan akkor lehetne kijelenteni ha mindenhez lenne.

Ha tippelnem kellene akkor azt gondolnam hogy nem fizetnek tul sokat a forditasokert amikbol az adozas utan meg kevesebb marad, plusz siman el tudom kepzelni hogy valami jogszabaly eloirja hogy csak hivatalos forditoi engedellyel vagy diplomaval lehet csinalni.
Lehet hogy tevedek, de erre tippelnek elsore.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#43261) Mik76 válasza madgie (#43258) üzenetére


Mik76
senior tag

Szerintem ez egyszeru. Ha az elsohoz van lesz a tobbihez is. Egy ilyen sorozatot leforditani kb tizszer annyi munka lehet mint egy atlag filmet. Aztan ha az megvan akkor leellenoriztetni valakivel, hibakat kijavitani, idoziteseket leellenorizni, jovahagyatni. Igy jobban atgondolva egy ilyen sorozatot egy remalom lehet leforditani.
A Better Call Saulbol is van mar 3 season. Nyilvan azt se egyszerre dobtak fel a rendszerre.

Ha valaki tudja milyen feltetelekkel vesznek fel embereket, lehet hogy erdekesnek talalna itt par sorozat rajongo...

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#43262) #48613632


#48613632
törölt tag

Kicsit utánanéztem, vannak 3rd party subtitle addonok, pl chrome alá. Amit elsőre kidobott, az a Subflix. Nem próbáltam a működést még, de működőképesnek tűnik.
Vannak magyar feliratok is.

Ezen felül lehet, hogy más megoldások is vannak.

(#43263) madgie válasza #48613632 (#43262) üzenetére


madgie
titán

Működik, a feleségem a notebookon szokta használni valmelyiket. Sima srt-t kell alátenni és megeszi. De sajnos ez csak PC-n járható út, ami általában nem a kényelem és képernyőméret netovábbja :D

(#43264) vond válasza madgie (#43263) üzenetére


vond
MODERÁTOR

HTPC, vagy csak simán egy HDMI kábel a gépből a TV-be? :U :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43265) Mik76 válasza vond (#43264) üzenetére


Mik76
senior tag

Nyilvan siman ki lehet vezetni a kepet, de a felhasznalok java resze vagy okos tv- nezi a netflixet, vagy valami lemezes vagy media lejatszorol szerintem.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#43266) madgie válasza vond (#43264) üzenetére


madgie
titán

Ahogy Mik76 mondja: okostévén ott a Netflix app, amin ráadásul simán 4K-ban megy a kontent, míg mondjuk PC-n ez bonyolultabb történet. A másik szobában is Apple TV van, meg ezen kívül tablet, telefon... ezeknél nem kivitelezhető a külső feliratozás ebben az esetben.

(#43267) hemaka


hemaka
nagyúr

Befejeztem a Nightflyerst, hat ooo erdekes, talan ez a legjobb szo ra. Nalam 6/10-nel tobbet nem er es remelem nem lesz 2. evad.

(#43268) #48613632 válasza vond (#43264) üzenetére


#48613632
törölt tag

HTPC alá meg rendes Netflix nincs. Legalábbis Kodi alá nincs sajnos. :(

(#43269) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

The Orville

2x01

Laza kis kezdés, de a megszokott minőségben. Még mindig szeretem ezt a sorozatot, lehet rajta röhögni. :C

Live-Die-Respawn

(#43270) S e t h


S e t h
nagyúr

Az aktuális Vikings epizód színvonala alapján akár évadzáró is lehetne.
Már követni sem tudom, hogy melyik évad fut éppen, de ez a rész horzsolt.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#43271) jonnyjoker01 válasza S e t h (#43270) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ez évadzáró is volt :DDD Nagyon jól megcsinálták :)

Üdv. Johnny

(#43272) vittgen válasza oriic (#43269) üzenetére


vittgen
aktív tag

Nagyon jó....
Én is szerettem.. / első évad! /
Várom a szinkronos 2. évadot!

(#43273) vond válasza #48613632 (#43268) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, nekem a HTPC az egy kis(ebb) PC, amin Windows10 fut. :DDD Mehet rajta akár a KODI is (bár nekem az egy 40 dolláros boxon van a TV mellett), de itt most a feliratos böngésző plugin-ről volt szó, hogy hogyan lehet nagyképernyőre varázsolni a Netflix-szel együtt. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43274) medica válasza jonnyjoker01 (#43271) üzenetére


medica
senior tag

még egy van jan 2.-án

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#43275) jonnyjoker01 válasza medica (#43274) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Érdekes. TVTime nekem azt írta ki, hogy finálé és a naptárban nem is jelez több részt. Imdb azt írja hogy még van hátra 5 rész :F

Üdv. Johnny

(#43276) Narxis


Narxis
nagyúr

Preacher S02

Nagyon jó lett ez az évad, szerintem köröket vert az elsőre. Így lehet jól előadni az alpári humort bár nem gyengén gusztustalanság volt az egész néha. :D

Lethal Weapon S02E17

Eddig ez a legjobb nem is tudom minek nevezzem sorozat. Akcióhumor? :D Mindenesetre minden része epic. Legszívesebben bingelném de előre félek a 3. évadtól a színészváltás miatt.

Van Helsing S02E11

Lassan indult be, továbbra is kicsit bénácska harcok vannak benne néha de mostanra legalább felpörgött. Bingelném.

NCIS New Orleans S04

Legjobb NCIS sorozat, köröket ver a másik kettőre. Itt is vannak béna sztorik néha meg nem szabad nagy világmegváltó dolgokat várni de kellemes hangulata van, jók a karakterek, nincs túljátszva. Valahogy érdekes, leköt.

NCIS S15

Igazából 15 évad után nem tudom mit lehet írni, valószínűleg fele ennyire se ütött volna a vége felé ha Abby nem távozik.. Többnyire fogyasztható sztorik vannak, olyan nagypapás tempóban. Nem izzadnak meg a szereplők a munkában. Mark Harmon járókerettel is tolni fogja itt az ipart.

NCIS Los Angeles S10E05

Szándékosan ezt hagytam utoljára, az évad elején vagyok de ÚRISTEN. Lehet ennél unalmasabb, klisésebb egy sorozat? Komolyan mondom ki írja ezt a sorozatot? Egyszerűen logikátlanabbnál, logikátlanabb lépések vannak, bénán megírt konfliktusok mintha az író vagy írók már végképp kifogytak volna az ötletekből pedig korábban se volt magasan a léc. Nem várok sokat ettől a sorozattól de mindig bizonyítja, hogy igenis van lejjebb.

Thanos was right.

(#43277) hemaka válasza jonnyjoker01 (#43275) üzenetére


hemaka
nagyúr

Whatnexten is az van szoval wtf.

(#43278) sugarforce válasza Narxis (#43276) üzenetére


sugarforce
őstag

Lethal weapon. Erzodik erosen a valtas, de siman nezheto, annak ellenere hogy sajnos nagy a minosegbeli eses.

(#43279) vittgen


vittgen
aktív tag

Túloldal

Vélemény valakitől??

(#43280) Maxxy10 válasza vittgen (#43279) üzenetére


Maxxy10
addikt

Az elso evad nagyon jo( egyedi sztori jo szereplokkel, plusz a csaj sem utolsó:D)Utana viszont nagyot romlik az egesz

(#43281) cyberkind


cyberkind
félisten

Júliusban jön a Stranger Things 3. évada. :))

Paranormal Cocktivity

(#43282) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok
buék

nos
fél éve nem néztem torrent fele
fogalmam sincs hol kezdjem.

tabu? lesz egyáltalán 2. évad?
most látom, vikings folytatódott, 2018 év elején elment szunetre.
the WD, baromi jó 9. évad, ezt már bepótoltam :)

[ Szerkesztve ]

(#43283) vittgen válasza Maxxy10 (#43280) üzenetére


vittgen
aktív tag

Köszi szépen!!

B.Ú.É.K!!
Mindenkinek

(#43284) mayday00 válasza Sterilzona (#43282) üzenetére


mayday00
őstag

Lesz 2.évad. Csak nem tudja senki, hogy mikor kezd. :(

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#43285) gyuromoj válasza cyberkind (#43281) üzenetére


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#43286) parkr válasza gyuromoj (#43285) üzenetére


parkr
őstag

(#43287) Viszlát


Viszlát
addikt

The Fall: ennyire balfácán lezárást már rég láttam, kár érte. Vagy ha már mindenképpen ezt az utat akarták, akkor legalább lett volna bármi, akármi Spector személyiségében ami egy kicsit is ilyesmi befejezésre utalna. De épp az ellenkezője megy 3 évadon keresztül aztán bumm. Ultragagyi, hatásvadász, olcsó. Ehh... :(((

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#43288) rétisün válasza Viszlát (#43287) üzenetére


rétisün
veterán

a vége az szerintem se 'méltó' a sorozathoz, de amúgy egész addig nagyon jó sorozat.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#43289) Maxxy10 válasza gyuromoj (#43285) üzenetére


Maxxy10
addikt

Azt hittem hamarabb jön..

(#43290) Viszlát válasza rétisün (#43288) üzenetére


Viszlát
addikt

Igen, általában nem nagyon érdekelnek a krimik, de ez jó volt, éppen ezért különösen bosszantó a vége.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#43291) mayday00


mayday00
őstag

Holnap kezdődik Luther 5.évad.🤩 hbogon is holnap kezd elvileg így lesz magyar felirat hozzá 😁

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#43292) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Runaways s02 meg csak 2 reszt neztem meg, de micsoda tini pocskondiazast csinaltak belőle..

Janaboy

(#43293) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Homeland-nál várható a 6. évad, vagy még nem tudni semmit sem róla?

(#43294) lord_m válasza -secret- (#43293) üzenetére


lord_m
senior tag

Már a 7. évad is rég lement. A 8. is lesz valamikor, talán ez lesz a befejező.

(#43295) -secret- válasza lord_m (#43294) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

S tényleg. Rossz szokás a szinkronos részek keresése. Köszi!

(#43296) mayday00


mayday00
őstag

Január 18 the punisher 2.évad.😋🤩

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#43297) Mik76 válasza mayday00 (#43296) üzenetére


Mik76
senior tag

Az elso meglepoen jo volt, johet. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#43298) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Halálos fegyvert első évadnál meguntam..Heti nyomozós ügyek nem jöttek be.. :(

Most indul az rtl klubon a 3.évad. Elkezdhetem? Nem gond ha kimaradt a első évad fele, meg a teljes második?

Nincs nagyon összefüggés..?

Köszönöm. :R

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#43299) Narxis válasza mayday00 (#43298) üzenetére


Narxis
nagyúr

Pont a lényeg maradt ki. Most kezdtem el a 3. évadot nézni és csak árnyéka a az első két évadnak. Egyértelműen Clayne Crawford vitte a hátán ezt a sorozatot.

Ja amúgy összefüggés annyira talán nincs az évadok között.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#43300) oba válasza mayday00 (#43298) üzenetére


oba
addikt

Ha untad az első évadot, amit a felénél abba hagytál, akkor a 3. -at is unni fogod. Ne pazarold a saját időd, inkább nézz olyan sorozatot ami tetszik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.